BINNENLAND. STADSNIEUWS. Sa?3l5016bben VeniCht b0Ualde de«l YLAARDINm, MAASSLUIS. Kunst en Wetenschap. een presidentieel Boodschap bij het Congres. In de nachtziUiug van Zaterdag op Zondag van het Congres werd eeustemmig besloten de ontslagaanvrage van president Castro niet aan te nemen. Gisteren werd dit besluit den president medegedeeld. Bowen heelt aan den Engelt-eben gezant te Washington eeD nota overhandigd, waarin hij de aandacht vestigt op het uitstel dat de afsluiting der protocols met Venezuela onder vindt, en op het gerucht dat de mogendheden niet voornemens zijn de quaestie der preferen- tieele behandeling aan het oordeel van het Raagsehe arbitragehof te onderwerpen. Hij achtte het wenscheiijk dal hieromtrent in lichtingen werden gegeven eu merkt op, dut als de protocols niet met 1 April ziju getee- kend, Venezuela niet gebonden zou zijn over Maart de 30 pCt. der douanerechten te be talen. Uruguay Be zaakgelastigde van Uruguay geeft natuurlijk geruststellende verklaringen over de revolutie in zijn lund. De regeering zal de orde wel gauw herstellen. InUissche" komt uit Montevideo bericht dat de ge(^ie- geerden der regeering, uitgezonden o*1 mel de revolutionairen te onderhandelen tot dus ver nog geen resultaat hadden. Te Montevideo heeft Zaterdag e»o reusachtige manifestatie ten gunste van den vt ede plaats gehad. Evenwel is de bui»e(waeht gemobili seerd en president Bat"12 hield parade over 7000 man. Havas bure-° meldt uit Buenos Ayres dat aldaar berLllt *s ontvangen uit Montevidoe behelzen-0 de tijding dat Uruguay bij de reo-ee,,,18 van Brazilië eene klacht heeft in nend in zake een inval in Uruguay door Revolutionaire benden die uit Rio Grande kwamen. Hofberichten H. M. de Koningin, Z. K. H. de Prins en H. M. de Koningin-Moeder woonden gisteren de godsdienstoefening bij in de Kloosterkerk, onder het gehoor van ds. Kramer. H. M. de Koningin dineert heden bij Baar Moeder. H. M. de Koningin is voornemens Z. K. H. den Prins te vergezellen bij zijn bezoek aan het 6e wapenfeest van den Kon. Officters- scbermbond op Vrijdagavond 27 Maait e. k. H. M. de Koningin-Moeder schonk een gift van f 100 aan de Vereeniging tot ver betering van kleine kinderenbewaarplaatsen, voor den herbouw der besvaai plaats Virtken- straat, te Amsterdam. Door H. M. de Koningin is aan de Goudsche Vereeniging voor de Gezondheidskolonie i 50 geschonken. Te even 9 ure kwamen Zaterdagavond H. 31. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden in het Gebouw voor K. en W. de door de vereeniging „Oost en West'' ge organiseerde liefdadigheidsvoorstelling ten bate van de Javanen, van „Het Poortje" of „De duivel in Kruimelburg'' van dr. Frede- rik van Eeden. bijwonen. Db vorstelijke personen werden ontvan gen door den eere-voorzitter van de 5e afdee- ling van „Oost en West", oud-gouvernem- generaal mr. J. W. van Lansberge, voorts door de presidente, meivrouw Van Zuijleu Tromp, en de bestuursleden mevrouw Ten Bosch, de lieeien Scliilmpf en mr. v. Slooten, terwijl bij de ontvangst ook tegenwoordig wac mr. L. Ph. J. Wüpperman, die voor deze voorstelling door dilettanten als regis seur optrad. Diens echtgenoot©, mevr. Wüpperman Sas, bood H. M. de Koningin een bloem ruiker aan. Bij de komst der vorstelijke personen i'n do koninklijke log© speelde het orkest het Wilhelmus (oude toonzetting). De zaal was geheel bezet. Te kwart voor elf verlieten de Koningin ea de Prins het gebouw. De Prins der Nederlanden is hedenochtend 7 uur naar Het Loo vertrokken. Woensdagmiddag keert Z. K. H. terug. Receptie. Dinsdag 21 April a.s. houdt de Minister van Buitenlandsche Zaken avondreceptie, in plaats van op 26 dezer. Saramacca-expeditle, De Commissie tot wetenschappelijk onder zoek van Suriname ontving van den heer A. J. van Stockum een- telegram, luidende «Hendrik-Top bestegen prachtig uitzicht voor meetingen. Tweede Kamer. Naar men aan de «Midd. Ct." meldt, zou de Tweede Kamer Maandag 30 dezer weder bijeenkomen. Yerklezing Tweede Kamer. De centrale a.-r. kiesvereeniging te Alk maar heeft met overgroote meerderheid tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld den heer mr. J. G. Sybrandi te 's-Gravenhage. De a.-r.kiesvereeniging sNedetland en Oranje" zal in verband hiermede zeer waarschijnlijk terugkomen ep haar besluit, waarbij de heer N. Oosterbaan te Doesburg als candidaat was geproclameerd. Hoogen Baad. Mr. A. A. de Pinto, die ter vervanging van mr. Van Meerbeke, de strafzittingen van deD Hoogen Raad presideerde, was thans zeil door ongesteldheid verhinderd de heden gehouden zitting bij te svonen. Ook de raadsheer jhr. mr, Laman Trip, is door ongesteldheid vethinterd aan de zit tingen deel te nemen. Verlies van liet Nederlanderschap. Op 1 Juli zal de wet van, 12 Dec. 1892 op hot Nedoriandorsoiiap on het ingezetenschap gedurende 10 jaren ïn werking zijn geweest. Mitsdien zullen, krachtens art. 7, 5o., dier wet de Nederlanders die gedurende dat ge- heele tienjarige tijdvak, behalve ter zake van 's lands dienst, woonplaats hebben ge had buiten het rijk eu zijn koloniën of be zittingen in andere wcrelddeelen, op ge noemden dag dei hoedanigheid van Neder lander verliezen, tenzij zij de in genoemd wetsvoorschrift bedoelde kennisgeving heb ben 'gedaan. („Stet. De drie wetsontwerpen. Het bij het comité in Eensgezindheid te AipMonlam ontvangen en uit andere plaatsen si's onderweg aangekondigd getal lmndteeke- ningen beliep Zaterdagmiddag 41/g uur 27,065. Daarbij zijn natuurlijk niet gerekend de talrijke nog in omloop zjjnde lijsten, waar omtrent 't comité nog geen bericht ontving, en evenmin de haudteekeningen op de zelf standige adresseri, in gelyksoortigen zin van Rotterdam, Leiden, Haarlem en Groningen. Zij die nog Ijjsten hebben, worden verzocht die thans ten spoedigste in te zenden. Arbeidswet. De minister van binneulandsche zaken heeft vastgesteld den vorm der kennisgeving, be doeld itt aitikel 5, 4de ltd der Arbeidswet. Miliciens. Naar men verneemt, is bepaald, dat de miliciens, die dezer dagen zijn ingelijfd bjj de regimenten der vestïng-aitilierie, het korps pantserfort-artillerie, het korps torpedisteo en het korps pontonniers, en aan wie bij hunne inlijving tot uadere oproeping verlof is verleend, op Maandag 30 Maart a.s, uiterlijk ten 4 uur n.m., onder de wapenen moeten komen. Rijksverzekeringsbank. Naar men ons van particuliere zijde schrijft, was door de Rijksverzekeringsbank naar statistieke gegevens gerekend op 200 tot 400 ongevallen per week. Gemiddeld moeten er evenwel 160 per dag aangegeven worden, wat dus de taming verre overtreft en mis schien eerlang de premies zal doen stijgen. Er zijn fabrieken die, door elkaar gerekend, vijf ongelukken per dag hebben. (»N. C.") Ned. Boud y. Gem.-Ambtenaren afd. Z. H, De afdeelmg Zuid-Holland van denNeder- land-chen bond van gemeente-ambtenaren heeft op haar'adres aan Gedeputeerde Staten dier provincie om verhooging van de jaar wedden van secretarissen de beschikking ontvangen, dat Ged. Staten tot een algemeene verhooging, als door adressante verlangd wordt, niet kunnen overgaan. Dezelfde aldeeling ontving op haar adres om herziening van de jaarwedden van de gemeente-ontvangers in Zuid-Holland de mede deel ing dat in het vorig jaar een notm voor de jaarwedden van de gemeente-ontvangers is vastgesteld en dat daarop de jaarwedden van 31 ontvangers zijn verhoogddat er echter, wanneer weer een herziening ter hand genomen wordt op de door adressante ont wikkelde motieven zal worden gelet. "ff eezenverzorging. Regmten van het weeshuis der Hervorm den te Amsterdam hebben besloten de weezen, zoo jongens als meisjes, die thans tot hun 20ste levens-jaar in het weeshuis vet bleven en dan plotseling op zichzelf komen te staan, voortaan met hun 18e jaar over le brengen in een gezin, waardoor zij een overgangstijd perk zullen verkrijgen van twee jaren om zich vertiouwd te maken met de eigenschap pen der maatschappij waarin zij straks als zelfstandig lid zullen moeten optteden Hulde aan Dr. Schaepmau. Men rnel.it dat op initiatief van den aarts bisschop een commissie is gevormd om een blijvende hulde aan dr. Schaepman tot stand te brengen. In een onder voorzitter-chap van den aarts bisschop gehouden vetgadeting heeft de com missie besloten, zoo mogelijk dt hulde te doen bestaan in plaatsing van een gedenk- teeken op het graf, vestiging «ener fundatie voor de zielerust van den overledene in de kapel van het te stichten Hollandsche College en oprichting van een monument in het Seminarie te Rijssenburg. Gepensioaneerd. Alle arbeiders van het Park Zorgvliet aan den Ouden Scheveningsehen weg, thans in dienst van de erfgenamen der Groothei togin van Saksen Weimar, worden 1 April a. s. ontslagen en gepensionneertl, de rneesten met f 9 per week. Yee roor Zuid-Afrika. B. en. W. van Alkmaar hebben den ge- meenteraad medegedeeld' dat zij, hoezeer het denkbeeld' der algemeene vergadering der Hollanclsche Maatschappij: van Landbouw van den 19 September 1902 toe-juichende, nochbhans van oordeel zijn, dat het Verzen den van vee naar Zuid-Afrika niet op den weg der gemeente ligt, maar tan 'liet parti culier initiatief moet worden overgelaten. Zijl stollen daarom voor het voorstel- Moens, om. van gemeentewege twe© stuks jarig fokvee ter beschikking der zich. daar toe gevormd© commissie te stollen, niet aan te nemen. De door B. en W. op heden vastgestelde kiezerslijst bevat 2871 kiezers voor leden van de Tweede Kamer, 2865 kiezers voor de Provinciale Staten en 2502 voor den ge meenteraad, Meeting van hedenavond. Op de meeting die dezen avond in de S. 0. V, zal plaats hebben zal ook het woord gevoetd worden door den heer Brinkhuis, democraat-katholiek, lid van den gemeente raad te Enschedé. Meeting. Yrjjdag a.s. te 8 uur zal in de groote zaal der Officieren-Vereeniging een meeting plaats hebben waarin als sprekers zullen optreden de heeren mr. T. de Vries en A. P. Staalman, de beide redacteuren van do Christen-Demo craat", de laatste lid der Tweede Kamer. Op 4 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de blokwachter J. R. v. Pelt bij de II. IJ, S. M. in dienst trad. Het departement «Schiedam" der Mjj. t. N. v. 't A. houdt eene vergadering van leden op Dinsdag 24 Maart a.s,, 'savonds Sl/a uur, in het gebouw Musis Sacrum. De punten ter behandeling zijn 1. Be schrijvingsbrief; 2. Benoeming van Commis sarissen der Bibliotheek 3. Benoeming van een algevaardigde ter Algemeene Vergadering. Het was te verwachten dat heden, bij de uitreiking van premtën, meer en goed vee aan de markt zou komen. De aanvoer be droeg dan ook heden 59 stuks, waaronder bijzonder mooie. De uitslag was dat voor de ossen de eerste prijs ad 110 werd toegekend aan een van den beer G. J. AVittkainpf (kooper de heer J. den Schutter te Chapelle (België); 2e prijs ad 15 een van den heer B. van der Velden, kooper de heer A. Kok te Den Haag3e prijs ad f 2.50 een van den heer Wittkampf, kooper de heer J. den Schutter te Chapelle. Voor koeien: le prijs ad f10 een van den heer 1. Berkel, kooper de heer Cohen te Rotterdam; 2e prijs ad f 5 een van den heer J. Meichers (niet verkocht); 3e prijs ad f2.50 een van den heer B. van der Vel den (niet verkocht). Daar de koopers de prgzen ontvingen werden dus de 2 laaisten niet uitgereikt. Van de varekoeien werden bekroond: le prijs ad f10 een van P. Hoogland alhier, kooper de heer J. lloogenboezem alhier; 2e prijs ad f 5 en 3e prijs ad f 2.50, beiden voor L. Muilman te Maasland, kooper de heer W. F, Tak. Volkshuis, Gisteravond werd in de groote zaal van Musis Sacrum weder een muziekavond ge geven voor leden van het Volklmis. Het was een zeer goed geslaagde avond die niet zal nalaten bij de overtalrjjke toe hoorders een aaogename herinnering achter te laten aan dezen laatsten muziek van dit seizoen. Het mannenkoor «Crescendoonderaf deling van het Volkshuis, directeur de heer L. Scheffers, bracht verschillende nummers ten gehoore en dat met zeer veel succes. Wordt er voortgegaan met denzelfden ijver zich aan den zang te wijden dan kan dit, nu nog wel wat kleine koor, zeer goed wor den. Reeds nu maakte «Crescendo" een zeer goed effect. Meer bekend dan «Crescendo" is mej. J. Nauman die met haar, in de Duitsche liederen soms wat scherpe, maar verder mooie geschoolde stem, veel te genieten gaf. Bjjzooder mooi was de voordracht van het lieve «Wiegelied" van G. Rijken. De pianobegeleiding was in goede handen bij mej. N. Feltzer. Verder weiden de toehoorders aangenaam bezig gehouden door voordrachten n.l. «de wedstrijd in het reciteeren" en seen solo voor fluit". De heeren Prins en v. d. Have hadden beiden met deze stukken een welverdiend succes. De heer Snel bracht den uitvoerenden dank voor hetgeen door hen was bijgedragon op dezen zoo uitstekend geslaagden muziekavond. Bakkersgezellen. Gistermiddag te 1 uur had de afd. Schie dam van den bakktr-gz.-bond in Musts haar eerste openbare vergadering belegd, waar als spreker optrad de heer F. Moll, lid van het bondsbestuur om het doel en streven van dert Bond nader ter kennis van de Schie- datnsche bakkersgezellen te brengen. Met can kort woord opende de heer P. Koerse, voor zitter, de vrij talrijk bezochte bijeenkomst. De heer Moll achtte dat voor hem een groote eer was weggelegd om de jonge afd. hier ter stede aan het publiek voor te stellen, te meer daar het totstandkomen daarvan jaren duurde, de bakkers zijn over 't algemeen wat laat in de ontwikkeling hunner vakorganisatie. Spr. schetste de misstanden die in het bak kersvak heerschende zijn en gaat na het tegennatuurlijke leven van den bakkersgezel, die bij nacht werkt en overdag slaapt. Hij leeft mede met het leven, doch niet met het lichaam, hij droomt veel. Het leven van den gehuwden bakkersgezel noemt spr. een verwoest huiseljjk leven, een totale ver nietigde samenleving. Op de vrouw rusteen zware taak, behalve de geheele zorg voor huishouden en kinderen, ook den man overdag een rustig en vriendelijk tehuis te bereiden. Dat die veranderde levensomstandigheden den goeden geest in het huisgezin meer en meer vergiftigen, daarvan heeft spr. in zjjn 46jarigen werkkring als bakker, biltere ervaringen op gedaan, spr. licht dit met voorbeelden toe, waaruit blijkt dat de kinderen van den bak kersgezel die des nachts arbeidt, kunnen vader als een boeman beschouwen, om dat dia vader zoo hij ze een enkele maal ziet, wil hebben dat zjj stil en rustig zijn, waat hjj moet slapen om zjjn vermoeid lichaam weer op krachten te brengen, opdat hjj in den komenden nacht zijn zwaar werk zal kun nen verrichten. De man vervreemdt van zijn huisgezin en zoekt zeer dikwijls troost in kroeg of andere gelegenheid. Er zjju tal van bakkersgezellen die den nachtarbeid verkiezen boven den dagarbeid en daaruit put men verdeeldheid die er zou heer- schen onder de gezellen. Spr. noemt dit als argument beschouwd de zwaarste aanklacht die ooit tegen een bestaande misstand werd uitgebracht. De oorzaak van den nachtarbeid zit, naar spr. meening, meer in de onedele en laag hartige concurrentie der patroons onderling dan in de gril van het publiek om des mor gens versch brood te hebben. De bakkersgezel heeft behalve als arbeider den economischen strjjd te voeren, een tiendubbel zwaardere taak, omdat hij aller eerst den nachtarbeid moet zien afgeschaft te krijgen. De Bond van bakketsgezellen ver klaarde zich niet per se legen het patronaat, wanneer het laatste door tergend stilzwijgen zulks niet had uitgelokt. Spr. licht dut met voorbeelden toe, boe in den Haag de bouwvak arbeiders voor een bespreking tot werk- eu loonregeling met de patroons en bouwkun digen dezen tot 3 maal toe daartoe uitnoo- dtgden, waaraan slechts door enkelen werd gevolg gegeven. Zóó ging het den bakkersgezellen, toen zij met de patroons wilde bespteken de kwestie van betere Zondags- en nachtrust. Steeds een hooghartig en honend stilzwijgen van de zijde van het patronaat. Wanneer het dan komt tot ernstiger strijd, zelfs tot botsing, dan tart spr. eiken werkgever om de schuld daarvan op de schouders van de aibeiders te leggen. Onverbiddelijk zal de Bond zich plaatsen tegenover die patroons die geest en lichaam van den gezel met ondergang doemen. Spr. legt daarna het doel van den Bond bloot. Ten eerste de afschaffing van deu nachtarbeid. Hieibq moet spr. wijzen dat de schuld ook schuilt in eigen gelederen» De coöpeiatieve bakkerij-n «de Hoop" en «de Volhaiding" in Den Haag waar alle afnemers zijn arbeiders, hebben 31/g jaar volgehouden alle bij dag te werken, doch zjj zijn gedwongen den nachtarbeid weder in te voeren. Spr. legt uit dat de arbeiders feitelijk tegen beter weten in de oorzaak zijn van den nacht- aibeid. Zjj willen veisch brood, watslechtis voor degezondheid en de meesten zijn des morgens le vroeg naar hun werk om het des nachts gebnkken brood mede te kunnen nemen. De arbeiders falen dus te goeder tiouw daarin. Yoor de afschaffing van nachtai beid zoowel in 't bakkersvak als in andere vakken staan volgens spr. slechts twee wegen open, öf de nieuwe arbeidswet bjj de Kamers van arbeid in onderzoek, moet aan nachtarbeid een eind maken, óf een ktachtig ingsijpen zal moeten geschieden. Een tweede grief is het in-de-kost-werken, dat het leven der kostknechts erger maakt dan slavernij en hen verlaagt tot een stuk machine. Ook in Schiedam heerscht nog dat stelsel en spr. roept alle belanghebbenden op verzet daartegen aau te teekenen en een menschwaardiger leven te eischen Da kost- knecht moet evenals de werkelgke arbeider met geld worden uitbetaald en meester worden over zijn eigen doen en laten. In het arbeids-wetsontwerp wordt ook ge sproken van regeling van het leerlingstelsel. Spr. hoopt dat daardoor verkregen zal wor den wat particulier initiatief niet in staat is geweest tot stand te brengen. Een verbe tering van algemeen vakonderwijs is evenzeer noodzakelijk. Al deze grieven zijn opgenomen in de koninkl. goedgek. statuten van den Bond waarmede men langs vredehevenden weg het doel tracht te bereiken. Wordt dit door het patronaat onmogelijk gemaakt dan is het de plicht ook van iedere afdeeling zich daar tegen schrap te zetten. Komende tot den huldigen ernstigen stand der arbeidersbewe ging, raadt spr. aan kalmte voor zoover de omstandigheden het toelaten, in deu einstigen strijd die ook voor de bakkersgezellen mis schien te wachten staat. Het hoofdbestuur van den bond is aangesloten bij het Cemité van Verweer omdat de arbeidersbeweging in haar geheel zoo nauw samenhangt dat als een deel der arbeiders, in dit geval de spoor wegmannen, gekneveld dreigen te woiden, alle georganiseerden daartegen moeten op komen. (Warm applaus). De Voorzitter deelde daarop mede dat het verzoek der aldeeling om op beide Paa*ch- dagen niet te bakken, op een dezer dagen gehouden patroonsvergadering is verworpen. De coöperatieve bakkerjj de «Voorwaarts" en de «Aigem. Coöperatieve Bakkerij" hebben besloten op beide Paaschdagen niet te werken. De heer Moll wilde nog een enkel woord zeggen, daar zijn tijd beperkt is, half vijf dien middag zou hij spreken voor de voer lieden in den Haag, en roept de jonge gezellen op lot samenwerking, daarbij hart geest en lichaam vrijhoudend van troebelheid opdat ook het nageslacht zal kunnen zeggen dat er weer een schrede is gewonnen tot het opruimen der misstanden waaraan allen ver antwoordelijk zijn. Debat Imd niet plaats. Op de bijeenkomst waren ook vertegenwoordigd de afdeeltngeu den Haag en Rotterdam. Zaterdagavond omstreeks 93/4 uur ontstond brand in de keuken der woning aan de Kreu- pelstraat 58, bewoond door j. Scheffers, door dien kousen die boven een kachel te drogen hingen in brand getaakteri, waarbij het vuur zich mededeelde aan het behang eri een gordijn. Buurvrouw Barg snelde te hulp en bluschte dert brand met behulp van een emmer water en een wollen deken. Gisternacht werd door baldadigen een ruit vernield in het pand aan de Westvest hoek Brar.derssteeg, waarbij zij bovendien nog medenamen enkele voorwerpen die achter die ruit stonden. De politie doet onderzoek. Hedennacht te 3 uur werden door de politie twee beschonken personen aangehouden J. C. v. d. B. en H. P. v. d. T., die een ruit in den winkel van Oosthoek aan de Hoofdstraat hadden vernield. V. d. jT,, die erkende de ï!t Geveilde en verkochte onroerende VerkochtZaterdag 21 Maait Notaris v. n. Berg, te (Wv, en Makelaar J. F. W, Meijer, te SrKie; Een huis, waarin verkoop Van sM drank in het klein, met bovenwoning „7 dekt plaatsje en erve aan de LanJn Een woning en erve, in een Catw komende aan de Laan no. 123, ltoTimo tiaren, in veiling f 160, daarvoor verSf Notaris D v. d. Berg, te Overschie Een winkel- en woonhuis met JL vrijen gang, open grond en erven m Broersvest nrs, 179 en 181, ter gezamenn grootte van 1 are, 87 centiaren in 31 f 2425, verkocht voor f 2435. 1 Gemeenteraad. Onderwerpen Ontwerp-besluiten tot wijziging der» meentebegrootingen dienst 1902 en im Voorstel vau B. en W. tot aanbot een perceeltje grond aan de Gedempte sloot van M. Broek. Idem tot vergrooting van het wijzers aan school A (Broekweg). Benoeming van een onderwijzer aan school! Voorstel van B. en W. op het verzoekt» J. der Prieëlle om wjjziging van erfnaett voorwaarden. Idem op het verzoek van W. P. "Veraeeve, als voren. Idem op het verzoek van W. P. Versleet, om vergunning tot het hebben van eettwl bouw met andere dan steerien wanden, Idem op het verzoek van H. p00t oe wijziging van eifpacbtsvoorwaarden. Idem op het verzoek van H. Post, om ver gunning tot het hebben van een gebons met andere dan steenen wanden. Idem op het verzoek van mej. J. C, Uit tenbioek om wjjziging van erfpachts». waarden. Idem op het verzoek van A. Maarleveld hi als voren. Idem op het verzoek van A. Baggers Wt als voten. Idem op het verzoek van A. Verhoeff,ah voren. Idem op het verzoek van H. van der Burr als voren. Idem op het verzoek van J. Pool, als voren, Idem op het vetzoek van J. Pool,ontvet- gunning tot het hebben van een gebouw met andere dan steenen wanden. Idem op het verzoek van de wed. P, L van Roon, alsvoren. Idem op het verzoek van J. van der Knaap, alsvoren. Idem op het verzoek van J. Proost ca gemeentegrond in erfpacht. Idem op bet verzoek van A. Verhoed, alsvoren. Idem op het verzoek van A. de Brujjnen R. Harder, alsvoren. Idem op het verzoek van P. Both en M. van der Windt, alsvoren. Idem op het verzoek van L. Torn, alsvoren, Idem op het verzoek van de fa, K. S. van der Brugge, alsvoren. Idem tot toekenning van eene som van f 650 aan de gezondheidscommissie tot be stiijding van hare uitgaven over 1902/03. Idem inzake de uitbreiding van deKouin gin Wilhelminahaven, Ontwerp-besiuiten tot wijziging van de politieverordening. Aan de Stttdlliche Hollere Technische Schule te Bremen is de heer M. Pot, geslaagd voor het scheepsbouwkundig eindexamen. Door B. en W. zijn aan deu Raad ter vast stelling aangeboden enkele wijzigingen der politieverordening op liet rijden en op die regelende de havenpolitie. *Naar wij vernemen zullen de heeren mr, T. de Vries van 's Hage en A.P. Staalman, lid der Tweede Kamer hier optreden op Donderdag a.s. in het gebouw «Liefde en Vrede", Mr. de Vries zal spreken over «Vol harden bij het ideaal" en de heer Staalman over «De Christelijke Democratie" en het Christelijk Ministerie. Door de schilderspatroous alhier is op 1 circulaire der gezellen waarin zij wijziging van den loonstandaard verzoeken, geantwoord dat zij aan dat verzoek niet kunnen voldoen op gronden door hun daarbij aangegeven. Door de gezellen is thans verzocht een con ferentie der patroons met gezellen. --- Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente za! een openbars vergadering houden op Vrijdag 27Maarta.s. des avonds ten 7l/g ure. Aan de orde van behandriing is 1. Vaststelling van de notulen der vorigs vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken, waat onder een adtes van den directeur der gasfabriek alhier, betreffende het overdragen der gasfabriek aan de op te richten naam- looze vennootschap «Maassluische gasfabriek te vestigen alhier. 3. Herstemmen over het voorstel vaatten heer C. Doelman, in zake het havenptob waarover in de vorige vergadering de stem men staakten. 4. Wijziging van de gemeentebegrootmgi dienst 1902 en 1903. 5. Verder voorkomende zaken. Men briefje van Beets. Een der laatste eigenhandige brieven van Nicolaas Beets was zeker die van 8 Februari

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2