BIKNESLANI). STADSNIEUWS. YLAARDINfOEN. Sterfe ea School. Staten-Generaal. Gemengd N ieuvrs. Koloniën. Laatst «Nieuwe, Handel en Bedrijf. ne voorgangers. Dat is een typisch Engelsch gebiuik: als een gevecht plaats heeft, vecht elk zoo vinnig als hij kan en spaait kracht noch moeite den ander to verslaan; is het afgeloopen dan geeft men eikander de hand en is weer goede maatjes. Men zag het deze week in Chertsey wanv een tusschentijdsche verkiezing voor het Lagerhuis plaats had en de Conservatief Fyler, den liberaal Longman versloeg. Toen de uitslag bekend was, spraken beiden van dezellde tribune de kiezers toe Longman om zijn gelukkige mededinger te feliciteeven, deze om Longman te coïnplimen- teeren over diens ridderlijke bestrijding, liet is de theorie dat ieder tmu recht heeft op zijn opinie, volgend op de ptakiyk om die opinie het niet te laten winnen in tien wed strijd des levens en der beginselen. Hofberichten 11. M. de Koningin heek bij Haar Iluis benoemd totOpper-Hofmaarschalk den kamer heer H. A. baion Clifford thans Hofmaar schalk en tot Opper-Sta!meesier de adjudant i. b. cl. 0. A. baron Bentiuck, thans Eerste Stalmeester. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Woensdag, die van den minister van oorlog, Donderdag, die van den n inister van marine Vrijdag, en die van den minister van binnenlandsche zaken Zaterdag niet plaats hebben. Tweede Kauicr. Stakingsw etten. Aanvulling en wijziging v&n het Wetboek van Strafrecht. Eindverslagen. In haar eindverslag zegt de Commissie van Rapporteurs dat het haar bij kennisneming der Memorie van Antwoord gebleken is, dat de Regeering niet heeft beantwoord de vragen in het Voorloopig Verslag betrek kelijk de ingebreke stelling der II. IJ. S. M. In het vertrouwen, dat het door den Minister toegezegd sOverzicht van wetgeving en jut isprudentie" zal woiden ingezonden, vóórdat met de openbare beraadslaging een aanvang wordt gemaakt, is de Commissie van oordeel, dat die beraadslaging door de gewisselde schrifturen voldoende ;s voor bereid. Ook het wetsontwerp beti effende de spoor wegbrigade en het wetsontwerp tot het instellen van een onderzoek ten aanzien van de rechtsverhoudingen en de voorwaarden waai onder het peisoueel bij het spoorweg bedrijf in dienst is, acht de Commissie van Rapporteurs genoegzaam voorbei eid voor openbare beraadslaging. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over het wetsont werp tot goedkeuiing der overeenkomst mat Venezuela tot het onderwerpen aan arbitrage en lot betaling van alle onafgedane vorde ringen van de Nederlandsche Regeering en Nederlandsche onderdanen op de genoemde Republiek de heeren van Karnebeek, Roëll, Pompe van Meerdeivooit, Schokking en Cre- mer. Verkiezing Tweede Kamer. Bij de gisteren te Alkmaar gehouden stem ming voor een lid van de Tweede Karner werden van de 8090 kiesgerechtigden 6592 geldige stemmen uitgebracht, waarvan op de heeren mr. J. G. Sybrandi (antir.) 26j5, jhr. mr. P. van Foreest (lib) 1706, C. A. Zelveider (vryz.-dem.) 1585 en J. G. van Kuijkhof (soc.-dem.) 656 stemmen werden uitgebracht, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Mr. J. «tVVIMKni en .Shr, Mr. F. VAS FOKKEST. Kamerleden, In de veigadering der Tweede Kamer van gisteren is ingekomen een mededeeling van den heer van Kol, dat hij, wegens een reis naar de West-Indische koloniën, vooiloopig de vergaderingen van de Kamer Diet zal kunnen bijwonen. Gedeputeerde verkiezing in Groningen. In buitengewone vergadering bijeen kozen de Piovinciale Staten van Groningen met 24 van de 44 stemmen tot Gedeputeerde den heer J. B, Westeidijk, buigemeester van Uithuïzermeeden. Trijstelllng Briefport. De vrijstelling, van briefport, aan het staats toezicht op de volksgezondheid veileend, is bij Kon. besluit uitgebieid tot de hoofd inspecteurs en inspecteurs voor de volks gezondheid en de gezondheidscommissiën met de apothekers en de vroedvrouwen in hun ambtsgebied. Bepalingen in bestekken. Door B. en W. van Amsterdam is aan den Raad voorgesteld in de bestekken op te nemen de bepaling dat bij oponthoud in het werk, door welke oorzaak ook, de aannemers een deel van het loon aan de arbeiders moeten uitbetalen. Reeds heefteen der raads leden zich tot den Raad gewend om er op te wijzen dat dit zal worden verhaald op de gemeente in de aannemingssom waarom hij meent dat het goedkooper zal zijn wanneer de gemeente zelf een dergelijke risico draagt. Tnans hebben de aannemers zich met hunne bezwaien tot den Raad gewend en geven in overweging bij aanneming van dat voorstel ook te bepalen dat dit uitbetaalde loon zal worden gerestitueerd in den vorm van meer dei e werken. De lichtingen 1900 en 1901. Naar men aan de nHaagsehe Ct" meldt is door officieren van het legirnent grenadiers en jagers stellig aan de manschappen mee gedeeld, dat de lichting 1900 dit jaar en in 1904 van de herhalingsoefeningen zal zijn viyge.-iehJ. Vermoed mag worden dat dan 1901 welke lichting voor 1903 daartoe niet werd opgeroepen in hetzelfde voorrecht zal deeien. Staatspensionneoring. De jaarvergadering van den Bond voor Staaispensioneering wordt op Donderdag 26 Mei te Apeldoorn gehouden. Yrfjz. Dem, Orgaan. In een huishoudelijke vergadering der Vry- zinnig Democratische Vereeniging te Amster dam werd een motie aangenomen, waarin de noodzakelijkheid werd uitgesproken om een dagblad te hebben als orgaan der partij en het bestuur uitgenoodigd werd van andere vrrjzinnig-democtatische vereenigingen gelijke uitspraak te vragen. De motie met een toelichting, waarin de wenschelijkheid op verschillende gronden wordt betoogd, is aan de zusterafdeelmgen gezonden, tnet verzoek deie quaestie in een vergadering aau de i rde te stellen en de zienswijze der vereeniging hieromtrent aan de Amsterdamsche vereeniging te berichten. In veiband met de meerdere gasproductie wenscht de gascommissie drie der zes Bel gische ovens te verbouwen, wat begroot wordt op een uitgave van f 11000. B. eu W. stellen voor daartoe machtiging te vet leenen om de kosten te bestrijden uit bet reservefonds. Het salmis van den directeur der Gas fabriek en Drinkwaterleiding bedraagt f3000 (f 2000 p!. in. f1000) met toezegging vari verhooging tot f 3500. De commissie stelt voor deze bepaling zoodanig te wijzigen dat dit salaris niet ver hoogd wordt met een vast bedrag maar dat dit geschiedt in verband met de hoeveelheid gas die over andere dan muntmeters aan particuliereu wordt geleverd, In verband hiermede stellen B. en W. voor te bepalen dat boven het aanvangs salaris van den directeur der gasfabriek (f 2000) wordt toegekend een veranderlijke belooning van tl.per 1000 M» gas boven 500.000 M' geleverd aan anderen of over muntgasmeters. Is 2000.000 M' bereikt dan zal een nieuwe regeling worden gemaakt. Tevens wordt voorgesteld het salaris voor den kassier te regelen en te bepalen opeen aanvangsbedrag van f900 met 4jaarljjksche verlioogingen van f100 en dat van den boek houder op een aanvangsbedrag van f 700 met 2 jaarlijksche verlioogingen van f 100. Sedert eeuigen tijd is het bij enkele com- missiën van bijstand gewoonte geworden om bij langdurige dienstvervulling belooningen uit te keeren. Om nu alle gemeentelijke ambtenaren en bedienden in geljjke voordeelen te doen dee ien stellen B. en "W, voor in beginsel te besluiten dat aan hun college en aan de ver schillende commissiën van bijstand een crediet wordt verleend voor dit doel. Door B. en W. wordt voorgesteld een sub sidie toe te kennen van f 1000 aan het St.-Jacobs gasthuis ter verbetering der vrou wenzaal. Door B. en W. wordt voorgesteld om de Nedeil. Vereen, voor gemeentebelangen een bijdrage van f 25 te verleenen ter tegemoet koming der kosten in de samenstelling en uitgaven van het belaggrijk rapport omtrent pensionneering van gemeente ambtenaren. Ingevolge het verzoek van het centraal bureau voor sociale adviezen st-llen B. en W. voor een jaarlijksche subsidie toe te kennen van f25. Door .1. Mulder Jr., timmerman alhier, waren twee perceelen grond te koop gevraagd tegen f 6 per M3 en gelegen aan de Nassau- straat, ondi-r conditie van betaling van i:l van de koopsom bij het passeeren der koopaete en de lest in 4 vijfden op verschillende data. In overeenstemming met de conditiën te Rotterdam verklaarde B. en W. zich bereid zijn verzoek te steunen in zooverre dat éen vijfde dadelijk werd betaald en de resteerende vier vijfde na 5 maanden hetzij in geld hetzij onder hypothekair verband, mits de prijs dan werd verhoogd tot f 6.50. Adressant heeft nu zijn verzoek gewijzigd en vraagt één perceel ad f6 per MJ te be talen bij het passeeren der acte. B. en W. stellen voor hierop gunstig te beschikken. Tisscherfj. Wg ontvingen een overzicht van het aantal visschersschepen gedurende de jaien 1889 tot 1902 hier ter stede aangekomen, dat wij hier in zijn geheel laten volgen. Totaal Jaren. Logg. Bomm. In de vaart. aang. sch. 1889 10 2 logg. bomm. 10 1890 1» - .2 i 10 1891 16 3 n 16 1892 23 4 - 23 1893 21 4 x> 21 1894 19 4 19 1895 9 19 2 en 3 28 1896 23 14 3 3 37 1897 35 34 9 n 11 69 -1898 66 62 13 i 13 128 1899 77 49 19 15 126 1ÜÜO 108 45 22 17 153 1901 124 48 27 t 17 172 1902 151 62 32 18 213 Schepen te zamen 1025 Een zilver feest. 'Heden herdacht de brievenbesteller aan het postkantoor alhier, J. Smit, den dag, waarop hij vóór 25 jaar als zoodanig in dienst trad. Daar de jubilaris dien dag verlof bad ge nomen, werd bij reeds vroeg ih den morgen door den heer G. "W. de Groot, adsistent en den hoofdbesteller L. v. d. Have ten zijnen huize gecomplimenteerd. Deze laatste sprak den jubilaris toe, wenschte hem geluk met het voorrecht welke hem ten deel viel en bood hem namens het personeel een fraaie pendule met kandelabres aau. De ju bilaris bedankte en hoopte nog vele jaren te mogen werkzaam zjjn. Aan belangstelling heeft het hem niet ontbroken. Dengeheelen dag ontving hij bezoek van zijn collega's, als mede van de ambtenaren en den directeur, den heer J. F. W. van "Veeren. In de heden gehouden zitting van het Kantongerecht werd den vertrekkenden Amb tenaar van I et Openbaar Ministerie mr. G, Murman, by monde van den Kantonrechter Mr. J. C. von Briel Sasse, toegesproken. Spreker herinnerde aan de aangename wijze waarop zij steeds hadden saftmgewerkt en wenschte den vertrekkenden titularis op zyn nieuwe standplaats Arnhem eveneens een prettigen werkkring toe. Getroffen dankte de heer mr. Murman voor de vriendelijke woorden van den heer Kanton rechter. Ook hij had èn met denvorigenèn met den tegenwoorJigen Kantonrechter en Giilfier zoowel als met de andere ambtenaren aan het kantongerecht verbonden 3'/j jaar aangenaam gewerkt en omgegaan en hoopte dat het die heeren in hun verderen loopbaan steeds voorspoedig moge gaan. Naar wij vernemen, zal de soearine-kaar- senfabriek „Apollo" te Schiedam over 1902 een dividend uitkeeren van. 12 Terwijl men hedenmiddag bezig was uit de branderij aan de Mariastraat fusten gevuld met moutwijn te rollen sprong een daarvan, tengevolge waarvan ongeveer 5 liter drank wegvloeide. Meu heeft het gat dadelijk zoo goed mogelijk gestopt. Gisteren is door de politie een oude bekende van haar aangehouden die zakken by zich droeg vermoedelijk ontvreemd uit een fruit handel in het Broersveld. Na verhoor werd hij des avonds ontslagen. Gisteravond is naar het huis van bewa ring overgebracht de op de Zeevischraarkt aangehouden K. J. B. die zich schuldig maakte aan diefstal van een pak inhoudende bussen linoleum uit een wagen vaneen bode op Schiedam. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Maart 1903 ingelegd f 8989.291/2 on terugbetaald f 10543 521/g, Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje, draagt het nummer 4176. Opgaven van brieven en briefkaarten, over de 2de helft der maand Maart aan liet post kantoor alhier bezorgd, welke wegens on bekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. No. 27 Strafgevangenis, 's-Gravenhage. "Wed. van der Kooy, id. Mej. A. M. A. Engering, Hilversum. L. Jansson, Katendrecht. Leehman, Rotterdam. Heuer, id. J. van Essen, Delfshaven. W, Luiten, Honselersdijk. Briefkaart. M. v. d. Bos, 's-Gravenhage. Buitenland, D, Honts Gisten, Brugge, B, Kühlman, Freiburg, De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h sigarenvak. Leerjongens voor het suikerchocoladevak Leerjongens v/h rjjwielvak. Personen bekend met ry- wielvak. Idem met vylwerk,Tuiniers jongen. Schoenmaker(haifwas). Schoen makersjongen. Smeden (halfwas), 2 steenhouwers. 1 verver. 1 behangers jongen Dienstboden (één voor alleen- dieneod). Aangeboden werkkrachten, Letterzetters. Brandersknechts, Distii- lateursknechts.Kantoor bedienden.1 kleer maker. 1 kuiper. Boerenknechts. 1 tuiniersknecht. Moutersjongens. 1 Slagersknecht, 1 Tabaksbewerker. Kis tenmakers. Ververs,Schippersknechts. Houtkoopersknechts. Koetsiers. 1 ma chinist-stoker. Personen voor lichte werk zaamheden. Personen voor schrijfwerk. Persooen voor loopwerk. - Gelegenheid ge zocht voor jongens ter opleiding in iiet smids vak. Idem kuipersvak.Schoonmaaksters. *Heden is het 25 jaren geleden dat de telegram-besteller A. A. Meyer zijne be trekking aanvaarde. Deze,dag is niet onop gemerkt gelaten. Van vele zjjden werden den jubilaris hartelijkegelukwenschenen ook stoffelijke blijken van belangstelling aange boden. Lyst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maand Maart. Juffr. A. van Oostengdorp, Amsterdam. J. ZwaartmaD, Rotterdam. Mej. Maria Kegelaar, Mej. B. Brauer, Arend Verbruggeu, Vlissingen. Biiefkaart. G. J. van Leeuwen, Hoek v. Holl, Brief (buitenland). Adolf Bijvoets, Antwerpen. Briefkaart (buitenland). Victor Nitsaul, Brussel. Ned. Herv. Kebsl. Beroepen te Dordrecht dr. J. Schok- king te Koudumte Wjjnjeterp en Duurswoude de heer A. Kwoldt, cand. te Sloten (Fr.) Te Dttrgerdam (N.-H.) hebben alle kerk voogden en notabelen bedankt, en nieuw gekozenen weigerden eene benoeming aan te nemen. Het provinciaal college van toe zicht treedt nu op. Hooqer Onderwijs, By Kon. besl. is mr. N. de Ridder, bur gemeester der gerfieente te Leiden, benoemd tot lid van het college van curatoren der rijks-universiteit te Leiden. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap na het verdedigen van stel lingen de heer Aug. M. R. Beguin, geboren te Voorburg. Bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap mejuffrouw Adelphine Edwardina Kok, geboren en wonende te Rotterdam op aca demisch proefschriftHet huwelijksgoederen recht in hel Duitsch Burgerlyk "Wetboek, le deel, het wettelyk huwelyksgoederen- recht." Het is .de eerste maal dat het doctoraat in de rechtswetenschap aan de Leidsche universiteit werd verkregen door een dame. Utrecht. Bevordeid tot doctor in de klas sieke ietteren op proefschrift»De urke agrigentinorum quae innotuerent, de heer W. van de Hagt, geboren te Genemuiden. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 1 April. Heden stelde de VOORZITTER voor de Stakingswetten deze en de volgende week te behandelen. Mr. TROELSTRA bestreed dit en wilde behandeling van punten opdat de pu blieke opinie zich beter zou kunnen uiten en de nog ontbrekende stukken beoordeeld kun nen worden. Tegenover het belang van terug zending der miliciens staat het belang van goede wetten. Op voorstelWillinge werd echter et 53 tegen 7 stemmen besloten deze week tot Zaterdag de behandeling te beginnen en dan met de volgende week voort te zetten. Tusschen jhr. Lohman, de voorzitter, en mr. Troelstra had een gedachtenwissëlmg plaats over het klappen uit de afdeelingen met betiekking tot het gezegde.Van Dedem betreffende het losschieten op de werkstakeis, waarvan de onjuistheid inmiddels bleek. Allen waren eens dat het ver handelde geheim blijven moet, maar mr. Troelstra met dit vooibehoud dat andere belangen boven de solidaiiteit der kamerleden gaan. Tegenspraak, De heer Van Dedem spreekt -nu ook zelf de woorden tegen hem door de heeren Troel stra en Hugenholtz in den mond gelegd. Daar de heer Van Kol als zegsman werd aange duid, schreef de heer Van Dedem deze om inlichtingen, waarna bleek dat de heer Van Kol heeft gezegd aan zyn partygenooten dat de heer Van Dedem zich aldus had uitge laten: jik wou maar dat de werkstaking kwam, hoe eerder zij komt hoe beter". Daarop heeft de heer Van Kol de ontboezeming laten volgen»Zy willen er blykbaar op los schieten 1" De heer Van Dedum zegt dat ook het eerste gedeelte van het gewraakte gezegde on juist is vermeld hetgeen hij bon aantoonen. Hierbij geeft de redactie van nhet Volk" een noot, waarin zij toegeeit dat nu blijkt dat de heer Van Dedem niet over schieten heeft gesproken en verder zegt dat hij niet ontkent te hebben verklaard, gaarne gewild te hebben dat ze staakten. Aan het slot van haar aanteekening is nog de wat de zaak betreft vrjj onbelangrijke mededeeling: »de kwestie van het schieten blijft dus een ge volgtrekking door Van Kol gemaakt en die deze blijft handhaven." Grondwerkers te Amsterdam. Aau de werken achter het oude Enlrepót- dok wordt nog steeds gewerkt, onder be scherming van een 4-tal politie-agenten, die geregeld worden afgelost. Ofschoon er nog wel gepost wordt door de stakers, is het toch moeilijk voor de laatsten, om de nog wer kenden, die ook hunne verblylplaats daar hebben, te bereiken, daar het terrein aan de eene zijde door een hek en aan de andere zijde door water wordt afgesloten. Een der moeilijkste quaesties is, om de'werkenden te voeden, daar de stakers de leveranciers van brood niet ongemoeid hun leveranties laten doen. Ook bij het Paleis voor Volksvlijt, op het Frederiksplein, wordt nog gewerkt, doch sedert Zaterdag hebben daar wederom een aantal den arbeid neergelegd. De politie, zoowel te paard als te voet, is ook hier steeds aan het surveilleeren en jaagt .zoo af en toe de kleine groepjes volk, die zich vormen, uiteen. Amsterdamsche Metselaars, De loonbewegïng in de bouwvakken te Amsterdam breidt zich uit. De metselaars eischen f 0.35 per uur voor een volwassen metselaar en f0 30 per uur in burgerwerk, voorts afschaffing van stukwerk, een regeling van het leerlingwezen enz. De metselaars hopen, dat de patroons tot onderhandelen over hunne wenschen zullen overgaan. Be schuitenvoerders te Amsterdam. In een hedennacht gehouden vergadering van de schuitenvoerders te Amsterdam werden de voorwaarden door de patroons aangeboden verworpen en is de werkstaking geproclameerd van liet watertranspoet met 152 stemmen. Tegen waren er 78, terwijl 8 van onwaarde en 17 blanco waren. De toestand is kalm. JNog een staking. Te Amsterdam is nog een staking uitge broken van 150 man aan da ry wielfabriek ^Simplex" om het ontslag van één man, die 14 dagen van te voren dit was aangezegd, regel is daar 8 dagen, andere grieven zyn er niet. Aardbeving. Te Brest in Bretagne is een nieuwe «ant schok waargenomen. De schok ging geoaarj met een onderaardsch gerommel, dat tie seconden aanhield in Zuid-Westelijke Noord Oostelyke richting. De eerste schÜÜ werd den 7en Februari waargenomen. DJambl. Onder dagteekening van 28 Februari it seinde de resident van Palembang als voli' De colonne, die op 8 Februari naar Limboer (Tebo) vertrok, werd onderweg vin hevb beschoten en bereikte 9 Februari Loebaeo Mengkoewang, waar de hoofden zich aan meldden en op de eerste aanzegging ook da bevolking terugkeerde. In verband met da berichten, dat op weg naar Limboer verster. hingen zouden zjjn opgericht en vele kwaad* willigen, ook uit Djoedjoelian en KotaBe*ar' zich bij Taiia zouden hebben aangesloten' keerde de colonne 11 Februari naarPalajan» terug, zonder onderweg beschoten te zijn De gewestelijke militaire commandant gaf bet velen tot het hervatten van den tocht» In het gebied der 3 en 9 Kota, Boten- Batanghari en Djoedjoelian sporen familie, leden van Taha en andere grooten de bevol king tot verzet aan. Taha is volgens sommige berichten nog in Boven-Tebo, volgens anderen in Poelau Batoa (Djoedjoehan). De Pangeran Ratoe, die 8 Februari naar Boven-Batanghari (bovenstrooms Tebo) ge zonden was om de bevolking aan ta manen rustig te blijven, keerde nog niet te Moeara Tebo terug en wordt gezegd naar Kandang te zijn vertrokken, uit vrees voor de gevolgen der by Loeboeq Napal en Djati Belarik Ge pleegde vijandelijkheden. (Java Ct,)" De toestand op het Balkan-Scliierelland. Markies Malaspina, de Italiaansche gezant te Coustantinopel had de laatste dagen lang durige conferenties met den groot-vizier. Bii drong aan op de snelle invoering der hervor mingen in Macedonië, en wees er op, dat het noodig is in den toestand te voorzier,)' Ook Rusland richtte tot de Bulgaaucbë Regeering een nieuwe vermanniog, betreffende de Macedonische quaestie. Algemeen worde in diplomats k en in handelskringen te Constaniinopel i et vernie len van de spoorwegbrug tusschen Adriano- pel en Mustapha afgekeurd. SBenrs vais ®eSïte«!a£a. DINSDAG 1 APRIL. Ojjicièele noteering van de Commissie uü <k Kamer van Koophandel aan de Beurs, MOUTWIJN: f 7!A par Hectoliter cont.,zoj- 1ar fust on zonder belasting. ROGGE zonder handel. GERST zonder handel. MAÏS: zonder handel. Namens de Comm. voor de noteenwj O. F. W. Prins, Voteeritiy der Vereeniging t Hond van Duiil- laleurs", gevestigd te Rotterdam, MOUTWIJN f 8.— per HL; JENEVER ...- 12.— e AM ST. PROEF -13.50 De Ommnssw voor 't* nutemmj, MOUTWIJN Kif-mnuflg willig. SPOELING: fl.40. SPIRITUS: (14.75 a (16.— AMSTERDAM, 1 April. Koffie goed ord Java 26%, Santos 18. Suiker kalm. Tarwe zonder noteering. Rogge op lavering zonder noteering. ROTTERDAM 1 April. Koffie, Java 26 Vs ets., Santos 17 Vs ct. Suiker stil, zonder zaken. HET WESTLAND, 30 Maart. Op da veilingen van hedenavond zijn de volgende prijzen besteed peen 14 a 15 c. en rabarber 5 a 12 c. per bos, spinazie 7 A13 c. zuring 10 a 15 c. dunselll k 22 c. en postelein a c. per Va sla 1 bs a2 c per krop li A MRU KG. 1 April. Kolde Mei 27, September 27%, Dec. 28l/n Maart 29. HAVRE, 1 April. Kotfie. Mei 32Vs, Juli 33, September 33Vi, Dec. 341/4 V. HAMBURG, 1 April. Siiitpi. Biet- loom; Mei 16.60, Aug. 16.95, Oct./Dec, 17.95, Jan./Mrt. 18.25. BERLIJN, 1 April, piruu'. per loco. 43.60 rus. I'AUfJS, 1 April. Spiiitus. Maart fr 48.75, April fr. 49. 4 maanden van Mei fr. 48 73, 7 laatste maan den (r, 39.75. HAMBURG, 31 Maart. Petroleum loco 6.95. brief, dito -. geld. Spiritus, per Maart 133/,. April/Mei 13%. BUDAPEST. 31 Maart. Tarwe. Voorjaar 7.43 kr. Maïs. Mei 6.18 kr. tarwe Ma is. NEW-YOKK, 31 Maart. Mrt. Apr. - Mei. Juli Sept. 77 ys 74% 73% Mrt Apr. Mei. Juli. Sept. 541/s 5U/4 49% »'*il11.«sctncotcn. Uitgesproken: Arend van Silfhout, bierhuishouder te 's-Gravenhage. Rechter-commissaris mr, R. H. A. M. Rorame; curator mr. J. W. de Kanter. W. M. Perquin, aannemer te 's-Graven hage. Rechter-commissaris mr. H. A. van Rees; curator A. M. Ledeboer. A. B. jLysen, bouwkundige te Hilversum. Rechter-commissaris mr. A. Fentener van Vlissingen; curator mr. S. R. Bakker,

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2