De Staking. Gemeenteraad. BINNENLAND. STADSNIEUWS. gebracht, vielen do regeeringstroepen giste ren de hoofdstad aan. Do troepen kampoe1- ren to Villa Duarto. Er is twee, uur lang gevochten. Japan. Naar do „Times" uit Tokio verneemt, wordt de toestand in Japan steeds meer op gewonden, wijl Rusland de ontruiming van hlantsjoérije telkens verschuift. China. Do ..Echo de Chinc" meldt dat de man darijnen van Ou-Hou van den onderkoning Chang-Che-Teng bericht kregen dat de op standelingen naar Yang-Tse oprukken. De mandarijnen gelasten daarop de hoofden van politie om nauwkeurig dag en nacht do wacht to houden. In een Chineesch blad leest men dat do toestand te Loug-Cheou onrustbarend is. De rijke lieden verlaten do stad om aan de woelingen te ontkomen. Zij hebben zelf sol daten in dienst genomen om hun eigendom men te beschermen. Talrijke roovers zijn binnengedrongen te King-Oheou. De keizer lijke troepen hebben reeds een gevecht ge leverd met de opstandelingen. Men weet niet lioo do opstand in Kwang-Si geëin digd. is. Hofberichten. H. M. de Koningin maakte Zaterdagmiddag reeds en ook gisteren in gezelschap van Z. K. H. Prins Hendrik een uitgestrekten rijtoer op Het Loo. Corps diplomatique. De Zweedsche gezant by ons hof graat Wron gel is heden in het Hotel den Ouden Doelen te 's-Gravenhage aangekomen. Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van ju-Jtitie, oorlog, financiën, marine en koloniën zullen deze week niet plaats hebben. üaasting van Spoorwegen De Kamer van Kooph. te 's Gravenhage heeft een adres aan H. M, de Koningin gezon den, waarin zij verklaart met ingenomenheid de wetsvoorstellen der regeering in verband met de spoorwegstaking te hebben begroet; maar meent dat een blijvend goede toestand naar haar oordeel slechts vei kregen zal kun nen worden door staats-exploitarie van alle spoorwegen. De Kamer verzoekt daarom, dat het H. M. behagen moge aan de Stat-rn- Generaal een voorstel te doen tot naast,nc en exploitatie van staatswege der spoorwegen in Nederland. Israëlitische miliciens. Van Israêlietiscbe zijde wekt het bevreem ding dat aan de Israël, militairen in afwijking met andere ;aren nog geen verlof verleend is om het Paaschfeest in hun ouderlijke woning door te brengen. De buitengewone militaire maatregelen die thans genomen zijn mogen mbschien reden hebben dat aan dit verlof nog niet is gedacht. Waar het Paaschfeest voor de Israël, militairen bijzondere verplich tingen oplegt die hij in de kazerne onmoge lijk knn vervullen, is het geven van verlof wel noodig. De staking. Gisteravond noch heden is de rust in deze gemeente gestoord. Het spoorverkeer had, zooals wij gisteren reeds melden, in beperkten dienst, doch zonder stoornis plaat». Des avonds na 7 uur hebben echter geen gewone treinpn meer gereden. De expressen voor den Hoek van Holland zijn echter geregeld door ge komen en zullen ook heden geregeld blijven rijden. Heden beeft men reeds eenige uitbreiding kunnen geven aan den treinenloop en van morgen is ook een goederentrein ingelegd, die in den middag door een tweeden zou gevolgd worden. De militairen die hier gedetacheerd zijn, schijnen het wel naar hun zin te hebben. Zij roemen het eten en de bewoners in de nabijheid van hunne standplaatsen die hen herhaaldelijk van warme koffie voorzien. Het eten wordt van de spijskokei ij naar het station gebracht waar het met smaak wordt verorberd. Van nacht sliepen de manschappen in de postloods doch heden werden waggons inge richt die nu tot slaapplaatsen zullen worden ingericht. De postdienst heeft hier zeer geregeld plaats, gedeeltelijk geschiedt deze door de gewone treinverzending en overigens wordt hij aangevuld met automobielendienstde heer van den Eelaart heeft daarvoor zgn auto mobiel beschikbaar gesteld en breDgt twee keer per dag een postzending van hier naar Rotterdam, van Rotterdam naar Den Haag en zoo noodig van den Haag naar den Hoek van Holland. Dit neemt echter niet weg dat nog wel eens een extra ritje wordt gemaakt. De heer Melchers heeft zijn automobiel ter beschikking gesteld van de directie der »N. R. Crt." die daarvan echter nog geen gebruik heeft behoeven te maken omdat het trein verkeer de couranten pakketten nog heeft medegenomen. Hoe goed de beperkte treinenloop den eersten dag der staking reed3 in elkaar was gezet, mag wel hieruit worden afgeleid dat de gist, die Maandag voormiddag 11 uur te rKotterdam ter verzending aangeboden werd, eeds des namiddags te 6 uur te Groningen was aangekomen. Volgens den beperkten treinenloop ver trekken tieinen spoorlijdvan hier, ia richting Rotterdam 7 49, 8.10, 8.43, 9 30, 10 05,10.39,12.03, 1.15, 2.10, 3 09, 3 31, 4.41. 5.34, 5.59, 6.39, 10.22; in richting den Haag: 4 57, 6.03, 6 36, 7.33, 8.03, 11.22,11 39, 1.09, 2.18, 3 37, 3.49. 5 02. 7.27; in richting Vianrdingen: 7.18, 9.32, 10,41, 12.11, 1.20, 5.07. Onze lezers maken wij opmerkzaam op de kennisgeving, vooraan in dit blad vermeld, betreflende de maatregelen van orde bij de spoorlijn en liet station. Mnllkorven. In verband met het afgekondigde bevel schrift van den burgemeester dezer gemeente, dat de honden gedurende 4 maanden moeten gemuilkorfd zijn, wijzen wij er op ïdat over trading vvoidt gestia.lt met een geldboete »van len hoogste flO.— en vei beurd vei klaring wan den hond" al-mede ïdat het laten dragen Bvan een lederen muilkorf door trekhonden »i» verboden." Overgeplaatst met ingang van 1 Mei van Rrielle naar Schiedam de commies 3e klasse der directe belastingen en nccynren W. van der Hoek, Zaterdagmorgen heeft het Engelsche oor logsschip Beaver te Grimsby twee Hol- land.-che bombooten opzebiacht, omdat zij zich in de Engebche wateren bevonden. Het zijn de Noordster van Schiedam en de Rebecca van Rotterdam. Zij hadden een groote hoeveelheid whisky, tabak, sigaren en andere goederen, waai op inkomende rechten worden geheven, aan boorddaarmede dre ven zy op zee lmndel met de visschers uit Grimsby. Volksbadhnfs. In de week van* 30 Maart 5 April 1903 werden genomen 254 baden. 1ste klasse 2de klasse kuipbaden regenbaden 16 kuipbaden 31 '14 regenbaden 10S schoolboden 40 3 ets. kinderbaden 42 Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht4 April. Notaris W, J. A. Roi.danus en Makelaar J. F. W. Meijek. Een woonhuis met tuin, open grond en erve aan de Dwarsstraat no, 44, groot 2 aren 94 cemiaten, in veiling f2520, niet gegund. Zeven woningen met open grond en erven aan de Dvvaisstraat nrs. 46, 48, 50, 52, 54. 56 en 58, te zamrn groot 6 aren 42 centi aren. in veding 1 f640, 2 f740, 3 f800, 4 f820, 5 f800, 6 f800, 7 f820, niet gegund. Een perceel grond met het daarop staand gebouw achter de vorige perceelen en uit komende aan de Dwarsstraat, groot 3 aren 71 centiaren, in veiling f1500, niet gegund. Notaris H. B. E. Blaisse. Een perceel grond met daarop staande stal voor 30 stuks vee, wagenschuur, varkens hokken en piardenstal aan de Emmastraat, naast het huis aldaar, gemerkt no. 10, groot 6 are 74 centiaren, in veiling f2530, ver kocht voor f2580. Een winkel- en woonhuis aan do Lange Nieuwsiraat no. 8, groot 30 centiaren, in veiling f700, niet verkocht. Een huis waarin winkel naast het vorige perceel, Lange Nieuvvstraat no. 10, groot 18 centiaren, in veiling f600, niet verkocht. Vier woningen in een gang uitkomende aan de Westvest, nos. 94, 9s, 9s en 9IU, in veiling 1 f 30, 2 f 30, 3 i 30, 4 f 30, niet verkocht. Een winkelhuis en een pakhuis met twee bovenwoningen, Veibrande Erven nos. 17 en 19, groot 1 are 27 centiaren, in veiling 1 f920,2 f625. Gecombineerd verkocht voor f 1775. Een huis waarin bakkerij en winkel en erf, Konynenbuurt no. 16, groot 41 centiaren, in veiling f405. verkocht voor f505. Een huis en erf, Breedstraat no, 46, groot 33 centiaren, m veiling f315, verkocht voor f 445. NotarisW. A. van Dolder Dz. Zeven aaneengebouvvde woonhuizen met schuurtjes, erven, open grond en achteruit gang aan de Visscher.-straat nrs. 1, 3, 5, 7, 9, 11 en 13, te zamen groot 399 centiaren, in veiling 1 (860, 2 f880, 3 f 900, 4 f900, 5 f900, 6 f900. 7 (880. No. 1 uit de hand verkocht, no. 2 f880, 3 f900, 4 f900, 5 (900, 6 f910, 7 f880 Een wooöhuis in drie gedeelten bewoond, met erve en open grond aan den Langen Achterweg nrs. 10 en 10a, groot 124 centi aren, in veiling f 820. Drie aaneengebouvvde woningen en erven met open grond aan den Langen Achterweg nrs. 8, 3 en te znmen groot 102 centiaren, in veiling 1 f190, 2 f200, 3 f290. Gecombineerd verkocht voor f 1620. Notaris W. A. van Doldeb Dz. en Makelaar D. Kok. Een woonhuis en erve met open plaatsje en gang aan de Zijlstraat no. 12, met acht woningen en erven en een perceel open grond daarachter, nrs. 141M, te zamen groot 239 centiaren, in veiling 1 f550, 2 f 80, 3fl00, 4 f90, 5 f80, 6 £90, 7 (80, 8 f50, 9 f60, 10 f35. Verkocht voor f1215. Zitting van Dinsdag 1 Aprildes namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer H. J. Versteeg. B e e d i g i n g. Na opening deelt de Voorzitter mede dat de in de artt. 33 en 35 der gemeentewet bepaalde tijd is verstreken en dat van wege de Ged. Staten dezer provincie geen bedenking is gemaakt tegen de toelating van de heeren L. H. F. A. Faure en A. J. van de Poel, tot leden van den Raad dezer gemeenteop zijn voorstel wordt besloten om tot de beëedi- ging van die heeren over te gaan. Hy verzoekt den Secretaris de nieuw be noemde leden binnen te leiden. Nadat zij zich voor den Voorzitter jhebben geplaatst leggen zy de eeden af bedoeld by de Grondwet en de Gemeentewet. Als nu zyn 17 leden tegenwoordig. De heeren Honnerlage Grete, Loopuyt, Kranen en P. C. M. Jansen zyn afwezig. De notulen van de vorige vergadering van 10 Maart worden ongewijzigd vastgesteld, Ingekomen stukken: Mededeeling van Burgemeester en Wet houders dat bij hen is ingekomen Van Gedeputeerde Staten dezer provincie, missive ten geleide van de door hen goed gekeurde raadsbesluiten dd. 18 Februari jl. tot af- en oversellrjjvingen op de gemeente- begrooting voor 1902 van een bedrag ad f 830 en op die voor 1903 van een bedrag ad 600. Kennisgeving. Idem, Missive ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit dd. IS Februari jl. tot wijziging van de begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1903. met een bedrag van f200. Kennisg ving. Idem. Missive ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit dd. 10 Maart II. tot afotar-d van grond aan de Nassaustraat aan L. van Eijk. Kennisgeving. Idem, missive houdende mededeeling dat bjj Kon. besluit van 10 Maart jl. no. 29, bet bij Kon, besluit van 20 Maart 1900 no. 16 aan deze gemeente, ten behoeve van de hoogere burgerschool tot wederopzegging toegekend subsidie ten bedrage van f 8000 'sjaars met ingang van 1 Januari 1903 is verhoogd met f2000 en alzoo gebracht op f 10000. Kennisgeving. Idem, missive ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit d.d, 10 Maart 1.1. tot wijziging van de begrooting van in komsten en uitgaven dienst 1903, met een bedrag van f 50. Kennisgeving, Idem, missive ten geleide van een afschrift der beschikking van den minister van binnen- landsche zaken van 12 Maart jl. no. 2672. afd. A. Z. C. alsmede van een uittreksel van den daarbij behoorenden staat tot vaststelling der rijksbijdragen overeenkomstig art. 45 der wet op het lager onderwijs ove" het jaar 1901. Kennisgeving. Van B. en W., missive houdende mede deeling, dat door hen voor het dienstjaar 19034 tot leden der commissie van voor lichting zijn benoemd de heeren M. Kranen, J. van der Hout, O. M. Knoop, G. W. Snel, Th.Kudders Jr., A. J. J. de Groot, D. Ris E.Hz., P. 0. M. Jansen en P. G. van der Pant Jr., die allen, met uitzondering van den heer M. Kraaen, de benoeming hebben aangenomen. De Voorzitter bracht hulde aan den heer Kranen, die zooveel jaren als lid en voorzitter van deze commissie werkzaam was. (Applaus.) Kennisgeving. P r e m i n. Idern, missive houdende voorstel tot het toekennen eener gratificatie van fl voor elk hunner voor het blusschen van brand op 10 Maart j.l. ten huize van N. H. J. Koks, Hoogstraat 163 aan W. Mulder, C. Meijers, F. van der Mark en C. J. Kreuger, agenten van politie, en in den nacht van 9 op 10 Maart j.l. ten huize van E. Scheublio, Over- schieschestraat 115 aan H. van Bellen, agent van politie, A. Hamerling en J. R. van Pelt. Op grond van art. 68 der brandweerver ordening werd besloten deze gratificatteën toe te staan. Pensioenen. Idem, afschrift van hun besluit dd. 26 Maart j.l. waarbij aan R. vao Oort, eervol ontslagen syphonschepper bij de Gemeente reiniging met ingang van 15 Maart j.l, een pensioen is toegekend van f 38 en een jaar lijksche tnelaze van f 15. Kennisgeving. Idem, Afschrift van hun besluit dd. 26 Maart j.l., waarby aan J. Batenburg, eervol ontslagen baggerman bij de gemeente-reini ging, mei ingang van 1 Januari jl. een pen sioen is toegekend van f39, en eene jaarlijk- sche toelage vari f 78. Kennisgeving. Idem, Afschrift van hun besluit dd. 26 Maart jl, waai bij aan H, Wor, eervol ont slagen baggerman bij de gemeente-reiniging, met ingang van 1 Januari j 1. een pensioen is toegekend van f 39 en eene jaarlijksche toelage van f195. Kennisgeving. De heer P. C. M. Jansen komt ter ver gadering. Idem, Missive ten geleide van een onlwerp- reglernent voor de Hoogere Burgerschool met Sjarigen cursus. Ter visie gelegd tot eene volgende verga dering, zal in druk worden rondgedeeld. Idem, missive ten geleide van den staat van oninvorderbare posten op de inkomsten belasting, dienst 1901/2. Ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering. De wethouder Honnerlage Grete komt ter vergadering. Pakhuis jde Nederlande n." Idem, ten geleide van het rapport der financieele commissie op de rekening van het pakhuis ïde Nederlanden" over 1902. Overeenkomstig het advies der financieele commissie werd deze rekening, in ontvangst f3040.34, in uitgaaf f 2301,12, sluitende dus met een goed slot van f 739.22, goedgekeurd. Jaarverslagen, Van de commissie van administratie voor het stads-ziekenhuis, missive ten geleide van het beredeneerd verslag van den toestand van het stads-ziekenhuis. Van de commissie voor het pakhuis ïde Nederlanden", Missive ten geleide van het beredeneerd verslag van den toestand van het pakhuis ïde Nederlanden" over het jaar 1902. Van de Commissie voor de Gasfabriek en Drinkwaterleiding, Missive ten geleide van de verslagen over 1902 van de Gasfabriek en de Drinkwaterleiding. Van de Commissie voor de Gemeente-rei niging ten geleide van het verslag omtrent den toestand en de werking der gemeente reiniging, over 1902. De laatste vier verslagen werden aange nomen voor kennisgeving zullende tevens worden opgenomen in het verslag omtrent den toestand der gemeente over dat jaar. Van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, Missive houdende mededee ling der data waarop dit jaar de examens aan de verschillende openbare lagere scholen zullen gehouden worden. Kennisgeving, zijnde hiervan reeds aan de leden schriftelijk mededeeling gedaan. Van den directeur der Burger-Avondschool, Missive houdende mededeeling van de tijd stippen waarop de overgang»- en eindexamens aan die inrichting zullen worden gehouden terwijl de tentoonstelling der teekeningen van de leerlingen op Zaterdag 4 en Maandag 6 April a.s. zul plaats hebben. Kennisgeving; zijnde ook hiervan aan de leden reeds schriftelijk mededeeling gedaan. Van de Vereeniging ïSchiedara Vooruit", Missive houdende dankbetuiging voor de ver leende subsidie en bereidverklaring aan de gestelde voorwaarden te voldoen. Kennisgeving. Van G. H. Schuurman, adjunct-commies ter gemeentesecretarie, adres houdende ver zoek om ontheffing van de verplichting om binnen deze gemeente te wonen. In handen van B. en W. om advies. Van mr. A. Kerdijk te's-Hage, voorzitter der vereeniging ïCentraal Bureau voor So ciale adviezen", adres houdende verzoek dat de Raad termen moge vinden om. op het adres van bovengenoemde vereeniging eene gunstige beschikking te nemen kan hei zyn, tot een honger bedrag, dan door B. en W. wordt voorgesteld. (Zie ons nr. van gisteren.) Hierop zal voor zooveel noodig worden gelet wanneer straks het adres van die Ver eeniging aan de orde kemt. Van regenten der Hofjes van Belois missive ten geleide van de rekening en vetautwoor- diog van hun beheer over 1902 eu begroo ting van inkomsten en uitgaven voor 1904. Óm advies in handen gesteld vnn de Finan- ciëele Commissie. Aan de orde is Benoemingen. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Benoemd wordt de heer Faure, die zeide de benoeming gaarne te aanvaarden. Benoeming van een lid in de Commissie voor de Gemeentewerken. Benoemd wordt de heer Smit. Benoeming van een lid van de Commissie van bijstand in 't beheer der Gasfabriek en Drinkwaterleiding Benoemd wordt de heer Klein. B ij d ragen. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van een bijdrage ad f 25 aan de Nederl. Vereeniging voor gemeentebelangen (zie ons no. van 2 April jl,). Verworpen met 10 tegen 9 .stemmen. Adres van het bestuur van de vereeniging ïCentraal Bvneau voor Sociale Adviezen" om een jaarlijksche subsidie uit de gemeentekas met advies van B. en W, (Zie ons nr. van 2 April jl.) Benevens het nader ingekomen adres van haren voorzitter, mr. A. Kerdijk. Het voorstel van B. en W. om f 25 toe te kennen wordt verworpen met 11 tpgen 8 stemmen. Adres van regenten van het St. Jacobs- Gaslbuis om eene bijdrage uit de gemeeutekas ten behoeve van de vei betering van eeri der zalen in het gebouwmet advies van B. en W. (Zie ons nr. van 2 April jl.) De heer De Groot stelt een motie voor inhoudende de regenten te verzoeken den bouw iu eens te doen geschieden en voor het kapitaal daarvoor benoodigd een nadere finan cieele regeling aan den Raad voor te stellen. Motie aangenomen met 10 tegen 9 stem men. Bezwaarschriften. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe inkomstenbelasting, dienst 1Q02/3. Overeenkomstig het advies van de Com missie voor die bezwaarschriften werd ge deeltelijke ontheffing verieend aan: F. J. C van der Schalk, wed. M. C. van Pirxteien, J, Pappers, A. T. Broekmeijer, N. Cruma, W. Kramers, J. Kramers, D. M. van den Bos, A. Bras, J. Verkiel, C van der Graaf, J. Soesbergen, W. Spoel, T. W. de Jorigh, M. de Jong, J. M. Mulder, J. van Drent, H. Salari, G. H. Deijl, H. van Kapel, .1. van Kapel, L. S. Coster, G. van Berkel, P. J van Noort, J. Gouka, B. van der Meer, H. de Ronde, W. J, Leliveld, J. B. Weslerman, J. J. A. van den Berg, A. J. Span, Ja. Ha Nauman, A. J. Middendorp, A. H. de Koning, L. van Balen en A. van den Hamer, terwyl de verzoeken van F. G. Akker, M. du Ry van Beest Holle, C. du Ry vnn Beest Holle, P. J. Romein, D. van der Vlies, J. van Eijk, P. van Eijk, S. van Lemiwen, H. Bias Dz A. van Leeuwen, A. C. Landsberger), wed. H. J. Swinkels, D. Bijl, F. van Uden, L. G. Haring, J. J. Bröklingg en G Jongbloed, op daaiby aangevoerde iedenen werden afge wezen. Comptabilite.it. Ontwerp-besluit tot betaling van een be drag van f 1300 uit den post voor onvoor ziene uitgaven der begrooting voor 1903. (Subsidie aan ïSchiedam Vooruit). Met algemeene stemmen daartoe besloten. Verkoop Gemeentegrond. Adres van J. Mulder Jr. houdende verzoek om van de gemeente te koopen een perceel grond aan de Nassaustraatmet advies van B. en W. (Zie ons nr. van 2 April jl.) Goedgekeurd met 11 tegen 8 stemmen. Bezuiniging. Brief van het raadslid M. C. M. de Groot in zake bezuiniging op schrijf- en buren,, behoeften. (Zie ons nr. van 20 Maart i|\ De heeren Gouka en v. d. Schalk ont steunen de motie-de Groot. De heer v W e s t e d 0 r p amendeerde de motie-de Groot door de laatste ■AnJl te laten vervallen. minede De heer de Groot wenschte zijn VOft. stel gesplitst in stemming te brengen Stemming over 't eerste gedeelte der rnotip- Verworpen met 14 tegen 5 stemmen; 2e gedeelte vervalt vanzelf. Gasfabriek. Voorste! van B. en W. i„ zake het bouw» van ovens aan de Gasfabriek. (Zie ons n, van 2 April jl.) Met algemeene stemmen aldus besloten V r ij 0 dienstwoning. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van een vrije dienstwoning aan den machi nist van het stoomgemaal aan de Oversehie- schestraat, J. van den Berg. Wordt aangenomen. Buitengewone belooningen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake buitengewone belooningen aan ambte naren toe te kennen by langdtirigen dienst (zie ons nr. van 2 April-jl.) Wordt aangenomen. Jaarwedde aan de Gasfabriek Voor-tel van B. en W. in zake het vaststellen der jaarwedden van den Directeur, den kassier' en den boekhouder der Gasfabriek en Drink, waterleiding (zie ons nr. van 2 April jl.) De hoer v. d. Schalk wilde dit voorstel renvoyeeren aan B. en W. hen uitnoodigend een nieuwe regeling voor te stellen. De motiev. d. Schalk wordt ondersteund door de heeren de Gioot en Lagerwe'y. De heer De Groot amendeert de motie- v. d. Schalk, om ook tantièmes toe te kennen op loonen van het geheele werkliedenperso- neel. Dit amendement wordt een nieuw voor stel, ondersteund door de heeren Gouka en Klein. De motie-v. d. Schalk wordt met alge meene stemmen op 2 na (die van de heeren mr. Janse,u en P. C. M. Jansen). De motie-De Groot wordt verworpen met 14 tpgen 5 stemmen. De heer R i s stelde voor de commissie uit te noodigen hot bedoelde in de motie-De Groot in overweging te nemen. Aangenomen. Teekenaar b ij Gemeente werken. Ten slotte vroegen B. en W. een crediet van f2500.ten einde een deskundige te belasten met het ontwerpen van plannen voor de uitbreiding der gemeente. Aangenomen met algemeene stemmen tegen een, den heer P. C. M. Jansen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter de vergadering. Telegrammen uit verschillende plaatsen over de staking blijven toestroomen. De alge meene toestand is voor zoover de ochtend- berichten luiden even als gisteren, doch in de meeste gemeenten kalmer. Uit Leeuwarden wordt zeifs geseind dat in Friesland tot dusver geen staking was en dat de treinen geregeld vertrekken; alles is tuslig en in een gehouden vergadering vnn het spoorwegpersoneel is besloten een gereser veerde houding aan te nemen. De afdeeling Leeuwarden heeft zelfs beslist geweigerd te staken. Ook te Groningen was de nacht kalm eo loopen alle treinen geregeld. De leerlingen van de machinisten school fungeeren als stokers. Van een staking op de lijn Har- lingenNieuweschans is gpen sprake. Uit Zwolle wordt zoo juist geseind dat aan de centrale werkplaats aldaar hedenmorgen 100 personen hebben gestaakt. Er werken nog 800 en alles is rustig. Te Zutphen is het geheele spoorwegperso neel aan 't werk. De treinen loopen vrij geregeld met beperkten dienst, voldoende om in het postverkeer te voorzien, ook daar wordt het station en de lijnen door militaire bewaakt. Uit Arnhem wordt bericht dat de toestand ongunstiger is wat treinenloop betreft dan gisteren. De gemeentewerklieden besloten niet te staken. Uit IJaariem seint men dat een gisteravond gehouden vergadering van het spoorwegper soneel be/oeht werd door 1100 personen, zij had een kalm verloop, besloten werd de stoking te hondhaven. Van morgen hebben 600 man van de 1400 aan do centrale werkplaats het werk hervat. Van nacht werd er door politie en militairen gepatrouilleerd, maar alles is rustig. Het treinen-verkeer gaat geregeld volgens den beperkten dienst. De seinpalen worden weer door stationsblokken bediend. De stoom tram HaarlemAlkmaar blijft beperkt rijden, de post is geregeld. Langs de lyn IJmutden— Velzen wordt een burgerwacht in dienst ge steld. De aanvoer van visch is groot maar kan niet gemarkt worden, getracht zal worden dit heden te doen. Te 's-Hertogenbosch is alles rustig. Tot heden was er geen staking. Ook daar zyn militairen posten uitgezet, de treinenloop is vrij geregeld. Voor het gebouw waar de socialisten ver gaderen zijn volkoploopen. De schutters mogen zonder verlof de stad niet verlaten. Er wordt door het spoorw gpersoneel druk vergaderd. Naar Eindhoven is een detachement infanterie vertrokken. Te Rooséndaal heeft hedennacht liet spoor wegpersoneel besloten te staken. De hoofd conducteur Lubre is geschorst, wegens dienst weigering. De machinisten zyn opgekomen; de personentreinen blijven loopen. Te Middelburg is wel een ongeregeldheid voorgevallen maar dit was oen kwajougens- relletje, waarbij eenige ruiten werden inge worpen bij het kamerlid Lucasse. Op de Zeeuwsche lijnen is het kalm. Uit Maastricht wordt ons geseind dut heden nacht de staking voor hot spoorwegpersoneel is geproclameerd. Van morgen ontbraken er 100 rege verz' goed tairt de U er den die hooi het wet slui erts met t kon de hou «at ppr soe het 1 het wo de kei

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2