"stadsnieuws. ylaaedingënI Kunst en Wetenschap, Rechtzaken, Kerk en School. e 111 e 11 g d N i e uw s. V MAASSLUIS. de vakschool. De vorstelijke familie werd ontvangen door den burgemeester van Apel doorn en jhr. Mollerus, voorzitter en secre taris der school, benevens het bestuurslid den heer Kerkhoven en den directeur den heer Geldof. De school was door het aan brengen van groen versierd. De tentoonge stelde voorwei pen door de leerlingen der verschillende leeijaven vervaardigd op het gebied van timmeren, smeden en schilderen, werden met belangstelling bezichtigd. Vetvolcens begaven de Koningin en de Pi ins zich naar het station, waar H. M, de Koningin-Moeder werd afgehaald. Te 12 uur 31 (-poortijd) arriveerde de Koningin-Moeder met gevolg aan het station Apeldoorn. Zij werd hartelijk begroet dooi de Koningin en den Prins, die met gevolg in de wachtkamer den trein hadden verbeid. Op het perron, voor het publiek met toegan kelijk, was de burgemeester aanwezig. In een niet twee paarden bespannen rijtuig nam de Koninklijke familie plaats en reed. luide toegejuicht door liet publiek, dat m een halven ciiket op het Stationsplein stond geschaard, nar.r het Paleis. Zaterdagavond had op het Paleis het Loo liet gala-diner ten Hove plaats. Een extra-trein uit Den Haag bracht de gasten aan te 5 uren en vertrok weder te 7.50het vuur wei k ging niet door. Zondag was Apeldoorn en Het Loo met vlaggen getooid. Het gemeente bestuur en de feestcommissie boden bloem stukken en gelukwenschen aan den Prins aan het felicitatie-register werd druk geteekend. Het geschenk van het jaehtdepartement aan den Prins bestaat uit eenige hei ten-geweien, het personeel der intendance bood bloem stukken aan de Koningin, den Prii s en de Koningin-moeder aan. Het booge gezelschap ging gistermorgen ter kerke onder gehoor van ds. Van Rliiin, Zaterdagavond gaf Volksweerbaarheid ter gelegenheid van 's Prinsen verjaardag een drukbezocht feest. V De viering van 's Prinsen verjaardag had heden te 's-Giavenhage van gemeentewege plaats, waartoe het Lange Voorhout in een feestelijk pak was gestoken. De toegangen tot het verhoogde pad prijkte met fraaie front decoration, terwijl het naamcijfer van Z. K. H. eenige malen weder in die ver sieringen zichtbaar was. Aan alle boomen waren aan stokken in schuine richting vlaggen aangebracht. Een kleine ketmis eo een muziektent vol maakten de feestviering. Des avonds ts het Voorhout met de ouder- wet^che vetpotjes gtïllumineerd, terwijl ook voor de gebouwen der Departementen van Algemeen Bestuur de gebruikelijke illumi naties ontstoken worden. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aanvaard het beschermheerschap van de ver- eenigïng Oranjebond te 's-Gravenhage. Het tweede concert van de Kon.Zangver. sCecilia" zal door H. M. de Koningin-Moeder worden bijgewoond. Audiënties. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal Donderdag 23 April niet plaats hebben. Corps diplomatique. Sir Henry Howard, de Engelsche gezant bij ons Hof, is gisteren opnieuw voor eenigen tijd naar het buitenland gegaan. Consuls- De heer Huijlebroeck, consul van België te Rotterdam, is benoemd tot consul-generaal van dat Rijk te Melbourne. In zijn plaats is te Rotterdam benoemd de heer S. Boeije, vice-consul, toegevoegd aan de Belgische legatie te Washington. De Minisler van Buitenlnndscke Zaken. Woensdag biedt de Minister van Buiten- landcche Zaken aan een groep leden van de Eerste Kamer een diner aan, waarbij ook eenige van 's ministers ambtgenooten zijn genoodigd. Raad van State, In de jongst gehouden vergadering van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, werd door Staatsraad mr. A«er verslag uitgebracht over een geschil omtrent de bevoegdheid van Ged. Staten tot vernie tiging van besluiten van Waterschappen we gens strijd met hunne inrichting. Kamerleden. De kolonel B, R. F- van Vlijmen, op non activiteit ais lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van het wapen der inf. is bevorderd tot generaal-majoor. De heer Van Vlijmen treedt ingevolge zijn benoeming tot generaal-majoor der infanterie af als lid der Tweede Kamer voor het kies district Veghel doch is herkiesbaar. Provinciale Staten. Tegen 15 Mei is doormr. J. G. van Deinse, te Huht, eervol ontslag gevraagd uit zijne betrekking van Notaris. Aangezien de heer van Deinse zich te Apeldoorn zal vestigen, zal daardoor voor het kiesdistrict Hulst eene vacature ontstaan als lid der Provinciale Staten van Zeeland, waarin hij sedert 1879 zitting had. V* De heer S. Huizinga Tzn., sedert 1879 lid der Stalen van Groningen voor het district Bedum, is te Middelstum (Gr.) overleden. Enquête. Spoedig is te wachten de benoeming der enquête-commissie betreffende den rechts toestand van het spoorwegpersoneel. Meldde »flet Centrum" dat de benoeming der Staatscommissie van enquête betreffende toestanden bij het spoorwegpersoneel kan worden verwacht en mr. D. Veegens als voorzitter dier commissie zal optreden, nader verneemt dit blad dat^als leden dier cnm- miss'e worden genoemd de heeren mr. W. L. P. M. Molengraaf!, boogleeraar te Utrecht en de Kamerleden ds. Talm» en mr. Kolkman. De naam van het vijfde lid werd nog niet met zekerheid bekend. De lichtingen Naar wij vernemen, bestaat liet voornemer, de miliciens der lichting van 1900 nog in den loop dezer maand, vermoedelijk reeds tegen het einde der volgende week, met groot verlof te zenden. De lichtingen 1901 en 1902 zouden voorloopig nog onder de wapenen blijven. (»I1bld."!) Tentoonstelling St. Louis. De Regeering heeft op een desbetreffend verzoek geantwoord, dat zij na rijp beraad besloten heelt aan de Stolen-Generaal geen voorstel te zullen doen tot het verleenen van een subsidie voor eene Nederlandsche afdee- In.g op do a.s. Weieldtentoonstelling te St. Louis. Militaire Pensioenen, Tengevolge van het in werking treden dei- nieuwe militaire pensioenwetten, wordt be halve bij het leger, ook onder de marine officieren, een pensionneering van grooten omvang tegemoet gezien. Betrekkingen «tan Centralen Rand Tan Beroep. De minister van justitie brengt in de »Staatsct." ter kennis van belanghebbenden, dat de gelegenheid tot het indienen van adtessen om benoeming tot concierge, bode, knecht en klerk bij den Centralen Raad en de Raden van Beroep (Ongevallenverzekering) is gesloten en dat verder inkomende verzoek schriften zullen worden ter zijde gelegd. Arbeid-rret. De Kamer van Koophandel te Gouda heeft aan den minister van binnenlandsche zaken haar rappoi t gezonden over het ontwerp- Arbeidswet. De Kamer meent dat de regeling van het leerlingwezen met in dit ontwerp thuis be hoort. Veeleer zou dit het geval zyn met de regeling van het arbeidscontract. De Kamer betreurt het, dat deze niet in dit ontwerp te vinden is, nu het leerlingwezen hierin wordt gereglementeerd en acht het zeer te bejammeren, dat deze twee onderwerper, thans gescheiden en los tan elkaar zullen lot behandeling komen. De regeling van het leerlingwezen, zooals deze wordt voorgesteld, kon overigens de Kamer niet bevredigen. Bovendien is de Kamer van meening, dat het wetsontwerp in zijn zorg voor de werk lieden dikwerf overdrijft, waardoor deze eener- zijds iu een toestand van onmondigheid gera ken en anderzijds de werkgevers met voor hen zeer drukkende bepalingen belast worden. Zij is van oordeel, dat de wetgever zich niet moest begeven in regeling van minutieuse kleinigheden. Verder worden verschillende onderdeelen van het wetsontwerp in het rapport behandeld, Door de Kamer van Arbeid voor de Bouw bedrijven te 's-Gravenhage is aan den Minister van Binnen!and«che Zaken advies nitgebracht in zake het bekende ontwerp-arbeidswet 1903. De voornoemde Kamer wees onder meer op het bezwarende a 355 ontwerp, waarbij, onder zekere omstandigheden, bjj herhaling van het stralbaar leït, aan den rechter de verplichting wordt opgelegd de straf van hechtenis toe te passen, wat vooral voor bouwondernemers bezwaarlijk is. Ten aanzien van de voorgestelde uitvoerige regeling van de leerlingovereenkomsten, wordt de vrees uitgesproken dat menig proces door zulk een verhouding den patroon van de zijde der leerlingen boven het hoofd zal hangen. Ter tegemoetkoming aan dit bezwaar sciiijnt het wensehelijk het instellen van proces- vorderinger- uit de leerling-overeenkomst te onderwerpen aan een korte verjaring. Den leeiling bekend te maken met het bedrijf, wordt gevvensebt tonder toezicht tan" den patroon. Verder merkt de Kamer op, dat in het Ontwerp 1102 ontbreken de hoogst gewichtige bepalingen Nos. 816 van ait. 19 K. B. 7 Dec. 1896, Stbl. 2i5 (betrekking hebbende op artt. 6 en 7 van de Veiligheidswet). De Kamer van Arbeid voornoemd verklaarde overigens te aanvaarden het beginsel, dat voorschriften tot het tegengaan van O'ermati- gen en gevaarlijken arbeid kunnen worden uitgebreid ook tot volwassen mannen. Dit zelfde beginsel was reeds gehuldigd in het vroeger aan de Kamer toegezonden wetsont werp op de aibeids- en rusttijden. Mocht de tegenwoordige uitlegging van wat onder werkplaats wordt verstaan algemeen gevolgd worden dan zou, voor zooveel de bouwvakken betreft, de toepassing der nieuwe Arbeidswet beperkter zijn dan wellicht de ontwerper heeft gewild. Scheepvaart-bepalingen. De minister van waterstaat, handel en nij verheid brengt het volgende ter kennis van belanghebbenden bij de scheppvaart op den Boven-Rijn, de Waal, het Pannerdsch kanaal, den Neder-Ryn, de Lek, de Boven- en Bene- den-Merwede, de Noord en de nieuwe Maas boven Rotterdam. Aangezien het gebleken is dat niet alle zp- zagToerders en schippers voldoende bekend zijn met de thans geldende bepalingen van politie voor de scheepvaart op bovengenemd riviereo, voor zooveel betreft de voorschnl'e-, in acht te nemen bij het voorbijvaren in één en denzelfden vaarweg in dezelfde richting daar sommigen hunner zich in zoodanig geval gedragen naar bepalingen, welke gewqzigd of door andere vervangen zyn zoo woidt door deze hunne aandacht nog rneer bjjzonder gevestigd op het voorschrift, vervat in 7, sub 1®, van het Koninklijk besluit van 9 October 1897 (Staatsblad no. 204) tot bekrachtiging tan een reglement van politie voor de scheepvaart en vlotvaart op den Rjjn met inbegrip van de Waal en de Lek, en op het daarmede gelijkluidende voorschrift, voorkomende in 8, sub 1®. van het Koninklijk besluit van 29 December 1897 (Staatsblad no. 268) tot vaststelling van een reglement van politie voor de scheepvaart en de vlotvaart op de Merwede, de Noord en de Nieuwe Maas. Dit voorschrift luidt als volgt j Wanneer eene stoomboot met of zonder vanrtuigen op sleeptouw genaderd is tot op een afstand van '120 M. van eene andere sleepboot of van een sleeptrein, in éen en denzelfden vaarweg vooruitvarende, mag zij die stoomboot of dien sleeptrein niet naderbij komen. ïlndisn evenwel de achterste stoomboot in een vaarweg, die daartoe voldoende breedte heeft, wil voorbijvaren, dan moet de schipper van de achterste stoomboot dit dien der vooruitvarende kenbaar maken, door bet geven van vijf klokslagen en door het heen en weer zwaaien b'y dag van een blauwe vlag, des nachts van een lantaarn met wit licht op eene voor liet vooruitvarende schip goed zichtbare plaats; op dit sein moet bjj liet .'onrbüvaren de voorbij te varen stoomboot har» kracht verrnindeien en naar bakboord (ünks), de voorbijvarende naar stuurboord (rechts uitwijken)." Alle vtoegere bepalingen betreffende het elkander voorbijvaren van schepen in één en denzelfden vaarweg in dezelfde richting zijn vervallen, en dus ook art. 5 van het regle ment van politie voor de scheepvaart en de vlotvaart op den Rijn, bekrachtigd bij Kon. besluit van 12 April 1892 (Staatsblad no. 86) en art. 6 van bet reglement van politie voor de scheepvaart en de vlotvaart op de Mer wede, de Noord en de Nieuwe Mans, vastge steld bij Koninklijk besluit van 6 Mei 1892 (Staatsblad no. 97). In die beide thans niet meer van kracht zijnde artikelen waren andere seinen voorgeschreven dan volgens de beide reglementen van 1897 tegenwoordig ver plicht zijn. Dir. bel., Ihy. eu acc. Bij 's rijks diiecte belastingen enz. zyn benoemd, met ingang 1 Mei 1903: a. tot kommies-verificateur 3de cat. de kommiezen der 3de klasse: W. Faber, te Rotterdam; J. L). Meilink, te Maastricht; K. Tol, te Roermond; T. Huiiema, teTerborg; b. tot adspirant-verificateur te LobithC. J. tt. Somers, geagreéerd klerk ten kantore Cuyk. Bevorderd, ingang 1 Mei 1903: a. tot verificateur le cat. de verificateurs 2e cat.: A. van Velze, te Rotterdam; J. Lam, te Amsterdamb. tot verificateur 2a cat. de verificateurs 3e cat.P. Nap, te Rotterdam W. M. de Wilde, te RotterdamW. Gieseke, te Amsterdamc. tot verificateur 3de cat. de komm.-verificateurs le cat.J. Veldmeijer te Rotterdam; J. Scheepstra, te Amsterdam, en de adspirant-vetificateur W. P. .1. Bouman, te Rotterdam (tjd.)d. tot kommies-verifi cateur le cat. de kommies-verificateur 2e cat. J. Hoojer, te Amsterdam J. D. Meijer, te RotterdamE. Kool, te Dordrechte. tot kommies-verificateur 2e cat. de kommies verificateur 3de cat.: H. Broekman, te Roo sendaal. Verplaatst, ingang 1 Mei 1903: H. J. Weij- develd, ver. 2e cat., van Zevenaar naar 'sGra- venhage; de Ver. 3e cat.: J. Veldmejjer, van Rotterdam naar RoosendaalJ. Scheepstra, van Amsterdam naar OldenzaalA. H. van der Veen, van Vlissingen naar Zevenaar; J. J. Okkerse, van Maastricht (tijd.) naar Vlissingen W. P. J. Bouman, van Rotterdam (lijd.) naar Zevenaar J. H. S. Vernède, asp.- ver. van Rotterdam (tyd.) naar Amsterdam; L. Scholten, id., van Lobith naar Rotterdam; J. W. Schürmariü, van Zevenaar naar Rotter dam de komm.-ver. 2e cat.: T. G. v. Silf- hout, van Ter Neuzen naar Amsterdam; W. Niekerk, vaD Hellevoetsluis naar Rotterdam de komm.-ver. 3e cat. H. Wineke, van Groesbeek naar Ter Neuzen W. Doedens, Roozendaal naar Amsterdam; W. Faber, van Rotterdam naar Lobith J. D. Meilink, van Maasnicht naar Lobith; K. Tol, van Roer mond naar St. Pieter T. Huitema, van Ter- borg naar Groesbeek; J. W. Eicbner, komm. 2e kl. van Diever naar Hoogeveen. (W. v. d. A. d. d. b.) Door het uitsteken van vlaggen uit de openbare gebouwen en van den toren en enkele particuliere gebouwen is gisteren de verjaardag »an Z. K. H. den Prins der Neder landen hier herdacht. Bij de te 's-Gravenhage gehoudpn examens L. O. is o. m. geslaagd de heer Th. C. J. Knoop, alhier. De heer A. K. Niehof, kommies-verifica teur der 2e categorie is overgeplaatst van Oldenzaal naar hier. Gnldo Gezelle. Woensdag a.s. zal, des avonds te 8 uur, in het Verkooplokaa), Lange Haven, voor de leden van het Alg. Ned. Verbond en de Ned. Z.-Afr. Ver. en hunne dames optreden pastoor Hugo Verriest met een lezing over zijn leer meester en vriend Guido Gezelle. Deze Vlaam- sche dichter en priester overleed op 69-jarigen leef tyd in November 1899 te Brugge, mis kend door zijn landgenooten. En thans, nog geen 4 jaren later, wordt hy door letter kundigen van de meest uiteenloopende richtin gen op kunst- en godsdienstig gebied geprezen als een der grootste Nederlandsche dichters, die het laatste gedeelte der 19e eeuw heeft voortgebracht. (Kloos, Nieuwe Gids 1902; Fr. van Eden, XXe Eeuw; Scharter, Spec tator Binnewiertz, De Katholiek 1902Sehul- ler tot Peursum, Stemmen voor Waarheid en Vrede 1903Van Herwerden, Mannen en Vrouwen van Beteekenis). Op verschil lende plaatsen hier te lande zal pastoor Verriest over den persoon en de werken van Guido Gezelle sprekenhij deed dit in Novem ber j.l. te Utrecht, op een wijze, die zeer geprezen wordt. Een ieder, die in onze letteren belang stelt, wordt ten zeerste aanbevolen deze lezing bjj te wonen. Aan niet-leden van bovenge noemde vereenigingen kan tegen betaling van f 1.-— toegang verleend worden. Voor het lidmaatschap van het Algemeen Nederlandsch Verbond (contributie f 2.50) kan men zich aanmelden by den heer F. Lechner, Lange Kerkstraat. Gisteren heeft in het Bondsgebouw weder plaats gehad de gewone jaarlijksche tentoon stelling van teekeningen vervaardigd door de leeilingen der Teeken*choo! der aid. Schiedam van de N. R. K. Volksbond. Een talrijk bezoek werd aan deze school gebracht. Z. Afr. Tehuis. Het Z. Afrikaansche Tehuis aan den Bui- lenhaveoweg alhier zal morgenmiddag ge sloten worden. Gezondheidscommissie. Het Ie verslag der gezondheidscommissie te dezer stede is in druk verschenen. Dit ver slag loopt slechts over den tjjd van 14 Oc tober, den datum waarop de leden door de Commissaris der Koningin zijn benoemd, tot ultimo December 1902. Het verslag vangt aan met een overzicht der installatie en inwendige regeling, om daarna overeen komstig het vastgestelde model haar overzicht te verdeeleu in verschillende rubrieken. De algemeene toestand der volksgezondheid in deze gemeente wordt relatief gunstig ge noemd. Melding wordt gemaakt van enkele slooten die aanleiding tot bespreking hebben gegeven en waarvan bjj enkele verbetering is gebrachtomtrent éen sloot, die nog steeds in denzelfden toestand bleef, heeft de com missie nog geen besluit genomen hoe in deze te handelen. Omtrent de begraafplaats meende de com missie nog geen advies te moeten geven, zoolang zij met met zekerheid kan bewjzen dat haar ligging schadelijk is voor de volks gezondheid. In afwachting een»-r piaatselyke verordening is de commissie nog niet handelend opge- ireden tot uitvoering der woningwet. Advies werd door haar .uitgebracht aan B. en W, in zake het verwijderd houden van schoolkinderen, wier toestand schadelijke kan zijn voor andeien, in afwachting der instelling vau schoolaitsen, benevens de bevoegdheid tot sluiting van scholen bij het heerschen der mazelen. Door B. en W werd steun verzocht voor de raadscommissie in zake oprichting van een abattoir. De comm. rapporteerde in verband daarmede dat de toestand der slachtplaatsen en vleeschwinkels hier onvoldoende was doch door goede voorschriften toe te passen op de vloeren en een goed rioolstelsel die toestand wel kon worden verbeterd. Slechts 2 gevallen van besmettelijke ziekte (roodvonk) kwamen in deze periode voor. De rapporten van het bacteriologisch onder zoek van het water der waterleiding werden geregeld nagegaan, doch guven geen aanlei ding tot eemge opmerking. Vrouw H. gaf Zaterdagavond Iaat bij de politie kennis dat kleeden, door haar op een hek bij haar woning in een steeg in het Broersveld opgehangen, waren ontvreemd, terwijl zij de vermoedelijke daderes, vrouw A., niet ver daarvan verwjjderd wonende, aanwees. Bij deze werden de kleeden werkelijk, in de woonkamer verstopt, aangetroffen. Hedenmiddag omstreeks 4 uur had het 5- jarig zoontje van den brugwachter van Speijk het ongeluk nabij de sluia onder een sleepers- wagen van den heer Tak, komende van de Kruisstraat, te geraken, waardoor een zijner voeten werd gekneusd. Van de tram die Zaterdagavond 8.50 uur hier binnenreed derailleerde wederom de machine op den whsel nabij den stal van de firma Gebr. Hoek, en weder kwam zij dientengevolge dwars over don weg te slaan. Te 12 uur siond zij wedpr op de rails, doch het ongeval had tengevolge een onregel- matigon dienst. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. 'Gisteren wapperde van den toren en het Raadhuis de Nederlandsche vlag ter eere van den verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. De heer J. J. A." van Blokhujjsen, kommies der 3e klasse alhier is met ingang van 1 Mei bevorderd tot kommies-verificateur der 3e categorie, en met denzelfden datum over geplaatst naar Hellevoetsluis. "Heden avond zal in de zaal Harmonie" aan de politie-agenton en hunne vrouwen als mede aan de alhier gestationeerde mili tairen een gezellige avond worden aange boden. Naar wij vernemen zullen al laar optreden de heer en mevr. Hartlooper van Rotterdam. "Van de zijde van den kerkeraad der ger. kerk B bestaat het plan deze week de leden der gemeente samen te roepen tot het be spreken van een plan tot bouwen van een nieuwe kerk en het beroepen van een 2en predikant. Dr. J. Schokking te Koudum heefl bedankt voor het beroep by de Ned. Herv. Kerk alhier. Wagner-vcreenigittg, Door verschillende omstandigheden k h bestuur gedwongen geworden de voor fa 18 Mei aangekondigde voorstellingen van»? Meistersinger von Nürnberg" te verdagen 24 Juni as. voor den eersten avond en 9 Juni a.s. voor den tweeden avond. In de maanden Augustus en September e.k. zal te Antwerpen met groote feeste!» beid gevierd worden het 50 jarig bestaan van de stichting van het Hollandsch toon», aldaar. De vZuid-Nederlandsche Tooneel-Bond" i< belast met de organisatie der feesten. De mini-tor van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, datdeKonink lijke Bibliotheek en het Koninklyk Pennio- kabinot te 's-Gravenhage op 20 dezer, vanaf 12 uren des middags, voor het publiek sloten zullen zijn. (sStci,") Het Museum Meermanno "Westreeniaoym (Prinsengracht no. 30), te 's-Gravenhaw zal gedurende Mei 1903 geopend zijn ondln' 7en en 21en, 1 Op dien dag zijn de toegangskaarten, z00. wel aan liet museum zelf als aan de Konink- Iqke Bibliotheek te verkrygen. (»Stet.'j Als premieplant van sHet Nieuws van den Dag" zal in April verschenen een plaat, op steen gedrukt tn 10 kleuren, naar een schil- der'y van Van Capol. voorstellende een nKerk- uitgang te Goes." De piaat, die gedrukt is op de steendrukker» Senefelder, beeft een afmeting van 65 x 90cM. t Een vrouwelijk advocaat. Heden werd ter openbare terechtzitting van de arrondissements-rechtbank te Rotter dam (civiele kamer) beëedigd als advocaat en procureur mr. Adolphine E. Kok. Een groot aantal leden der balie woonie de beëediging bij. Neo, Herv. Kerk. Beroepen te Deemster (N,-H,)d9,01<!i>. man te Limmen. Geref. Kerken. Beroepen te Duurswoude de heer T, Algera, cand. te Exmorra; te Oudewater ds. J. H. Donner Jr. te Nieuwdorp. Hooqeu Onderwijs. In de vacature, ontstaan door het overlijden van prof. Stokvis, zal, naar men verneemt, spoedig voorzien worden. Althans de aanbe veling is thans door de medische faculteit aan het College van Curatoren verzonden. Omtrent Jen naam van den aanbevolene wordt alsnog geheimhouding betracht. Lager Onderwijs. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 1 Juli aan het rijksbank- zinnigengesticht te Grave te vervuilen is de betiekking van boekhoudster teveos onder wijzeres, waaraan vei bonden is eene jaar wedde van f 400 met genot vat) vrije huis vesting, voeding, vuur, licht en verpleging, Onderwijs zal zijn te geven in de vakken van het lager onderwijs aan het verplegend personeel, dat zich voorbereidt voor het diplo ma van krankzinnigenverpleegster, en aan de patiënten voor wie zulks noodig wordt geacht, Sollicitanten naar deze betrekking belmoren zich vóór 1 Mei e.k. by een op gezegeld papier geschreven verzoekschrift tot de Koningin te wenden. Een incident. De Apeidoomsohe correspondent van (te .,T©1." schrijft Gistermiddag, Lort voor d'o aankomn va» den Ikon inkt ijken trein, waren op het per ron alhier-, voor do wachtkamer waar liet Koninklijk Echtpaar zich bevond, een paar bcmodderde straathonden ongegeneerd aan het ravotten, aan wolk minder koffe'ijk tco- neel de dlibnstdbendb inspecteur van peltte eenigszins ontsteld een eind maakte door oe diertjes naar 'het achter-perron te jagen. Ter zdlfder tijtd ongeveer stoomde de ko ninklijke 'brein statig 'hot station bmuen, en enkele oogenblikken later was hot aanwezigs publiek getuige Van een allerhartelijkste' omhelzing tusseheu onze Koningin eu haat geliefde Moeder. Wie stolt zich eohter dö verbazing en ont steltenis voor van politie en publiek, toen men ontdekte, dat een der viéze hondjes, eeu onoogolijjko poedel, zich familiaar naast do Koningin op don looper had' gezet en dc® eensklaps ziend'o dö itoedcro begroeting, waarschijnlijk in vrksnd'dlijkiheid niet onder willend1© dben, 'lieol verirouwolijk op dö Eo* n i ngi n-Mbed'er toesprong en zonder op de!- gemeeno ontsteltenis tei letten, aanat&Uj® maakte om H. D: ook nog andere liefkoozw- gen te brengen. Onze Koningin, dito iu het komisch too- n'eeltje en de verlegenheid dor autoritei to" ibliijikbaar heel veel schik fhad, wceri13 lachend den brutalen poedel met haar p3 rapluie af en, zorgde or voor, dat d'oze tegen over da hooge Gaste, geen verdere indiscr- tid Hoon plegen. Moeder en Dochter en de Br ins bega"1®1 zich d'aarop, do vroolijlke scène bespreken naar hun rijtuigen, terwijl dto poedel vco loopiig in verzekerde bewaring werd gestw

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2