BINNENLAND. V STADSNIEUWS. V Kanelirtr de Heer BART VERHALLEN, YLAARDINGEN. si en, trekken gedurende do Paasch- en Pink sterdagen er op uit. Aile vervoermiddelen zijn dan overvuld met een vroolijko menig te groote janpledziers, vol gepropt met luid ruchtige families en haar bagages en etens waren, gepakt in trommel, net en mand trams „oompiet", terwijl rissen feestgangers geduldig staan to vachten op een volgende gelegenheidbestorming van derdeklasva- gens, Seino-bootjes zwart van als haringen opeengepakte menseben, drommen wielrij ders dia in vliegende vaart onder bdlscli ge toeter voorbij snellen Piiris s' amuse, zelfs de minst door de for tuin bedeelden, di© naar bosf.h en park trok ken, om er zich op de gazons in heelo kolo nies met pak en zak neer to zetten. Op 't oogenblik is men bezig een pro gramma voor een feestweek in do maand Juni vast te stellen. Men beoogt 'hiermede de Parijzenaars, die tegen de groote warmte in troepen naar de badplaatsen en op 't land trokken, ten voordeoio van handel en industrie nog wat langer in de stad te hou den. Vergeefscho poging! De Parijzeuaax, die niet door zaken als anderszins aan een verblijf in Parijs gebon den is, kent slechts een wensch zijn geliefd Parijs den rug too te koeren. Hiertoe draagt, veel hij. do eigenaardige opvatting, dat 't niet „bon ton"' is, zich na den Grand Prix nog op de> promenade/ te vertoonenwie dus eenigszins z'n naam ophouden of mee doen vil, vea-huist naar buiten. Deze verandering is niet altijd verbetering en menigeen grijpt de gelegenheid aan, om van de groote uitga ven en vermoeienissen gedurende bet vin- terseizoen financieel en lichamelijik tö beko men. Zij, die door hun verkfcring terug gehouden worden, buren, zijl 't maar voor een maand, een optrekje, een paar kamers die reeds in de eerste dagen van Maart op geld doen, een jaarlijks terugkeerendo bron van inkomsten zijn voor den eigenaar in de buitengemeenten rond de metropols. Geen feesten, wedstrijden of voorstellin gen zullen hem dus terughoudenals bij een maal in gedachte de frissehe buitenlucht op gesnoven heeft., trwïji de basalt© straten de warmte der zonnestralen terugkaatsen. 't Eenige wat de organisateurs met deze goed bedoelde poging zullen bereiken, zal misschien bet meerdere toestroomen van provincialen en vreemdelingen zijn. "Voor den handel blijft 't resultaat allicht 'tzelfde, ook al laten de „Parisiens d© Paris"' zich niet influenceeren bun koffers een paar wer ken later to pakken. Het schijnt ook hier met den handel maar matig te gaan, als men van dergelijke maat regelen heil moet verwachten Nog niet lang geleden richtte de voorzatter van den ge meenteraad aan den president der voor naamste Ren-vereeniging het verzoek den „Grand Prix"' om dezelfde redenen een week te verschuiven, wat trouwens niet mo gelijk was, daar de voornaamste Fransdie rendagen naar de klassieke wedstrijden in 't moederland, allen sport en paardensport in 't bijzonder, geregeld' zijn, 't geen een ver andering niet zou toelaten, wilde men de mededinging der Engelsche concurrenten in deze groote samenkomsten niet verhinderen. Die courses hier worden, op enkele win termaanden na, haast dag aan dag in de ver schillende omstreken van Parijs gehouden en trekken, behalye de „beau monde", die er komt om te zien en gezien te worden, de belangstelling van een groot., zeer gemengd publiek, voor een groot deel bestaande uit de minst gunstige elementen aller klassen. Groote tentwagens, 'hier tapissières ge noemd, waarvan do eigenaar of huurder u met schorre grokstem luidkeels uitnoodigt u voor de som van 50 centimen naar de rem plaats te brengen, trekken reeds uit de ver te uw aandacht. De toegang tot de eleetri- sclie tram is met touwen afgezet, om de be storming door een meestal schunnig publiek te voorkomen dat op weekdagen tijd en ge legenheid vindt zijn spaarpenningen naar den totalisator te brengen en waarvan de meesten verdiept zijn in do lectuur van een of ander sportblad of obscuur krantje, bezig de voorspellingen der „winners' (winnende paarden) te wikken ef te wegen met een aan dacht een "betere zaak waardig. Wie niet naar de. rennen kan gaan, wedt daarom toch bij een of ander bureau of door goede ken nissen, die een „tuyau"' van ©en bevriend jockey of staljongen gekregen hebben. Zelfs uw kapper kan u met veel overtuiging om trent de kansen der evontueelo winners in de wedstrijden inlichtingen verstrekken. Millioenen en mülioenen worden er ver speeld, duizenden existenties te gronde ge richt de eenige lichtzijde, zoo er een is, van dit gedobbel bestaat daarin, dat een gedeel te der opbrengst van den totalisator, ten be drage van verscheidene millioenen, jaarlijks aan do armen van Parijs ten goede komt. gesticht ontraden. En dö vergadering bleak Hofberichten. H. M, de Koningin ontving heden den Minister va» Financiën in audiëntie op Het Loo, De opper-kamerhaer cm de chef van het militaire huis van Hare Majesteit d'e Konin gin maken in do „Stct." (no. 108) bekend, dat Hare Majesteit de Koningin Maandag 25 dezer in het Pafeie te Amsterdam gele genheid' zal geven bij Hoogstdezelve hun op wachting te maken, des voormiddag te 10 u. aan militaire autoriteiten en des namiddags van dienzelfden dag to één uur aan civiele autoriteiten. Op Dinsdag 26 dezer zal Hare Majesteit, te 10 uur voormiddlags aan commisriën ge legenheid' geven "hun opwachting te maken, terwijl Woensdag 27 Mei, des voormiddags te 10 uren, door H. M. aan particulieren audiëntie! zal worden verleend. Degenen, die verlangen daartoe, te worden toegelaten, worden uitgenoodigd zich i!n to schrijven op een dm- lijsten, welke aan ge zegd Paleis gereed zullen liggen van heden af tot en met 15 dezer des avonds te 8 uren, op wolken tijd/ d'e lijsten zullen wordemge- stoten. -X- -X Prins Hendrik, met den groothertog van Mecklenburg nabjj de Woeste Hoeve ter jacht zijnde, hnd het geluk een das, die daar nog al opruiming onder het wild hield, levend machtig te worden. De Koningin en de grootherlogin-weduwe Marie begaven zich kort na het vertiek der jagers eveneens naar het jachtterrein. De das is naar de boerderij op 't Loo gebracht, waar nog een aantal jonge vossen, onlangs door den Prins verrast, worden groot gebracht. De groothertog vertrok hedenochtend te 8 u. 50 m. naar Schvverin. H. M. de Koning n-Moeder wordt Maandag 38 dezer op Soestdijk verwacht. V H, M. de Koningin-Moeder schonk f200. als bydrage voor de Nederlandsch Evangelisch Proiestantsche Vereeniaing. H. M, de Koning-Moeder geeft hedenavond een diner waaraan behalve door de Vorste lijke Gasten Von Wied, wordt deelgenomen door enkele Ministers, enkele leden van de Hofhouding van H. M. de Koningin, benevens eenige particulieren. Onze ministers. De minister van Justitie, mr. J. A Los ff, vertoeft sedert Zondag jl, in zijne geboorte plaats Baardwijk. De minister van binnenl. zaken, dr. Kuy- per, is voornemens voor c-enigo dagen naar het buitenland to vertrokken. Een door ons uit Den Haag ontvangen bericht luidt: Dr. Kuyper heeft afgezien van zijn voor nemen voor eenige dagen naar het buitenland te gaan. De Minister van Oorlog zal weldra hersteld zrjn van de ongesteldheid, een lichte graad van influenza, waaraan eenige vermoeienis ten gevolge van de inspannende werkzaamheden in de jongste maanden niet vreemd was. De loopende ambtsbezigheden heeft ZEx. ten zijnen huize kunnen a'doen. Onze oorlogsvloot. Hr. Ms. korvet Sommelsdijk, commandant de Kapitein-luitenant ter zee J. F.Termijtelen, keeit Maandag uit de Noordzee, waar het gedurende den winter toezicht hield op de visscherij, naar 's rijks weif te Hellevoetsluis terug en wordt Woensdag d. a. v. buiten dienst gesteld. Tweede Kamer. "Voor a.s. Dinsdag staat alleen het trekken der afdeelingen op de agenda der Tweede Kamer. Ilct vorstelijk bezoek aan Amsterdam. Het Bestuur van het Comité ter bereiding eener feestelijke ontvangst aan H. M. onze Geëerbiedigde Koningin en Z IC. H. Prins Heudrik der Nederlanden, ter gelegenheid van Hoog^lderzelver bezoek aan Amsterdam, bericht dat aangezien thans definitief de komst van het Koninklijk echtpaar is bepaald op 22 Mei a. s. het derhalve met het oog op den korten tijd welke nog test, de in schrijving voor vereenigingen, die zich wen- schen aan te sluiten, heelt bepaald tot uiter lijk Donderdag 14 Mei v. m. 12 uur. Arbitragehof. Thans is definitief besloten in September a.s. voor het Hof van Arbritrage te doen behandelen het gemhil, door de mogendheden aanha-gig gemaakt inzake het betrekken van vreemdelingen in de Japansche belastingen. Yerk. Prov. Staten. "Voor de verkiezing van een lid der Prov. Staten °an Noord-Brabant in het kiesdistrict Heuslen, op 22 dezer, zijn nu de volgende heeren als candidattn ge--tp!d .1. .BTimmer mans Wz., vooiziiter Kamer van Koophandel te "Waalwijk; K- A. M. ridder De van d-r Schueren, burgemeester van WaalwijkJos. van Heyst, burgemeester van Baardwijk Laurent Verhoeven, te Heusden. Prov. Staten van Friesland. Bij Kon. besluit, is machtiging verleend aan don. Comm. der Koningin in de prov. Friesland tot het bijeenroepen van. de Star ten. van dat gewest in buitengewone verga dering, op Woensdag 20 dbzer, ten ednd© als dan aan de orde te stellen de benoeming van oen ingenieur van den prov. waterstaat. Dit den Goudschen Gemeenteraad. Een door dien heer Prince ingediende, en door den gemeenteraad in November 11. aan genomen motie 'had aan B en W. aanleiding gegeven een onderzoek in te stellen naar de wenschelijfcheid en. de mogelijkheid van. de oprichting van een krankzinnigengesticht in de gemeente Gouda. In het uitvoerig rap port, waarvoor de heer Prince in de raads vergadering van gisteren een woord van dank uitsprak, waren B. en W. tot de con clusie gekomen, dat afgezien nog van de moeilijkheid om een terrein van behoorlijke grootte tegen billijken prijs in de nabijheid van die stad te verkrijgen, de kosten voor stichting en exploitatie voor de gemeente te hoog zouden zijn in verhouding tot dö voor deden, die de aanwezigheid van een groot gesticht aan de ingezetenen zou opleveren. Zij brachten hulde aan da goede bedoelin gen van den heer Prince, maar moesten den raad de oprichting van. een krankzinnigen- hot volkomen ©ens to zijn met dit gevoelen, want zonder eenigo dibcussio en zonder stem ming werd do conclusie aangenomen. Do raad stolde verder op voorsta! van B. en W. 'het kenteekm vast, bedoeld in art. 18 der Woningweb, voor onbewoonbaar ver klaarde woningen, en bepaalde tevens de wijizo van bevestiging van dit kenteekon aan zoodanige woningen. Generaal Botha, De ^Telegraaf" meldde, zooals elders in dit nummer blijkt, het bezoek van generaal Botha aan de veemarkt te Leeuwarden. Blijkens het bericht van de »L. Ct." heeft de nTel" zich daaibij vergist. De keuring op de veemarkt aldaar werd bijgewoond door den heer Christiaan Botha, een jonge Kaapkolonist en bloedverwant van den ons bekenden generaal. Hij is afgestapt in het Oranje-hotel aldaar. Zijn doel was, het Friesche vee met eigen oogen te zien en hij is van plan om, zoodra de volledige amnestie zal zijn afgekondigd, naar de Kaapkolonie terug te gaan, nadat hij hier vee zal hebben gekocht, betwelk hy van plan is naar zijn land roede te nemen. Geld- en Effectenhandelaren. Een aantal firma's in de Residentie heb ben zich geconstitueerd tot een Vereeniging van den Haag.-chen Geld- en Effectenhandel. OVERSCHIE, 9 Mei. Even buiten deze ge meente zit een groote Keulsche aak midden in het vaarwater onwrikbaar vast, die het den kleineren vaai tuigen nu geheel onmogelijk maakt zich nog een weg te banen. De tweede overstrooming te Kethel en Spaland. Men meldt aan de „N, R. Ct." Da doorzakking van deai nieuwen dijk eu iliulpdijk van zankzatkken is ecu gevolg van het doorbreken van do daaronder liggen!© veenlaag, waardoor de nieuwe dijk loodieaht naar beneden is gezakt en het veen ca- onder uit geperst De 'hoofdingenieur van den. provincialen waterstaat verklaarde gistermiddag aan het college van Delfland, dat -heb gemaakte! wenk niet anders gemaak t 'had kunnen werden en volkomen zijn goedkeuring wegdroeg. Ten bewijze hiervan werd besloten, na overleg van diicn hoofdingenieur mot het college en den ingenieur van Delfland, dat 'het werk op dezelfde manier zou worden hervat. Door het maken van een hulpdijik van. zandzakken, waarachter d'o nieuwe dijk weer zal worden opgewerkt op een zinkstokaan gezien de doorgezakte dijk den ondergrond heeft verbeterd, 'hoopt men thans het weak op dezelfde manier tö kunnen maken en be houden. Terstond is daarmede een aanvang gemaakt. In een vorig nummer werd door ons mede- deeling; gedaan van dén inhoud van oen in gezonden stuk geplaatst in de „N. R. Ct." van 7 Mei, waarbij de hoogheemraad van Delfland de heer J. Be e'i a arts van Blokland enkele aanteekenitigon maakte, op een inter view van den burgemeester van Ketihel en Spaland voorkomende i!n een paar illustra ties. Daarop is nu een antwoord verschenen van. „Een belanghebbende", waaraan wij het volgende cmtleenen In de eerste plaats verwijlst Z.Ed., wat 't geven Van sein betreft, naar het stuk in d'e courant van 28 April 1.1., waarin ech ter, zooals twee dagen later is ingezond'en, zóóveel onjuist/lieden voorkwamen dat het moeilijk, zoo niet onmogelijk is voor de meeste lezers, tö weten wat er wel waars in was en wat niet. In die tweede plaats neemt Z.Ed. de Ver dediging op zich van Delfl'and's ingenieur. De deskundige moest natuurlijk zoo spoedig mogelijk terug (maar toch zeker met vóór en aleer zich. op de hoogte ta b-bbe/n, ge steld van den omvang der doorbraak?) om de noodige maatregelen te nemen. Dat is het nu juist. Wij, leeken, meenen dat die niet zoo spoedig mogelijk zijp genomm. Of kan Z.Ed. de 'hoogheemraad ons inlichten waar om de sluizen, die 't water van 't Westland tegenhouden, eerst Zaterdagmiddag zijn ge sloten? Het eerste wat den deskundige werd gevraagd, toen. flrij Vrijdagavond hier uit den trein stapte, was: „Is M> Vkstland al afgesloten?" en 't antwoord!: „Welneen is u bestuurslid' van den betrokken polder?" waarop do eerste vrager, een leek, natuur lijk zïoh terugtrok. „Vier en twintig urn- na dé doorbraak was men bezig bet gat tö dichten," zegt ons da hoogheemraadmaar d'an is Z.Ed. toch des Zaterdags niet in de buurt van het gat ge weest, vut Zondagmorgen verschenen: de wer]-' uit Scheveningen voor 't eerst op het terrein; toen waren er moer dan 36 uren voorbijgegaan met d'en aanvoer van materialen. Maar misschien heeft Z.Ed. ver nomen dat even na den middag van Zater dag 25 April' de hoogste bestuurderen van Delfland in 't .gat stonden te kijken, en re kent hij dat daarmee liet dichten van 't gat begint. Voorts merkt do inzender op i D'e hoogheemraad geeft toe dat do polder niet vod beter 'kon doen dan do hulp van Delfland' inroepen, d!at zijn deskundigen daarvoor heeft dat klinkt heel andérs dan de beschuldiging van het hoogheem raadschap iii d'o courant van 28 April 1.1., dat het polderbestuur verder geen pogingen meer aanwendde. Ten slotte zogt hij En mu mag dö hoogheemraad meenen dat de zaak met een of andere 'hatelijkheid niet beter wordt, hij, gelieve dan toch ook niet te vergeten dat hot steeds schoonwassdien! van Delflandi's bestuur en in de hoogte steken van D'elfland'a deskundigen, gepaard: met liet werpen van alle schuld op liet polder bestuur, voor degenen dia dbor de ramp zijn getroffen, zoowel als voor hen die ooggetui gen zijh igoweest, wol degelijk: hatelijk wordt om aan te hooren en te leizen. Ik hoop door oen on ander te hebben bij gedragen d'at Dblfland's hoogheemraden, zij het door ©enig schuldgevoel gedrongen, den benarden polder en zijp bewoners zooveel mogelijk zullen bijstaan! om '-t hoofd boven water te krijgen, zoowel' in letterlijken als in figuurlijken zin. Een gouden feest. Do parochie van O. L. Vrouw Visitatie, hot uitgestrekte kerkelijk rechtsgebied, dat circa do helft onzer stad omvat, zal den 15n Mei a.s. heb vijftig-jarig bestaan herdenken. Den 15n Meal 1853 droeg pastoor Van Leeuwen in het bovengedeelte der Oude Vleescbhal aan do Botorslraab voor hot eerst heb H. Misoffer in zijn parochie op. Wat had liet gekost, liet zoover te brengenHoe arm, hoe primitief was d'at nederig zolder- kerkje; met wat moeite verricht© de eerste pastoor, wien 't aan alles ontbrak, daar den H. Dienst! En later toon het, l'okaal was doorgeslagen1 eu het altaar beneden stond, hoe aim en kaal was toen d'at kleine nood kerk je nog! Ook hier ging in vervulling de parabel van hot mostei-dfeaadije. Uit het k! -int. Hal- kerkje is gegroeid d'o groote Frank elands- kdrk, die door haar- ruime afmetingen zulk een imposanten ilndruik maakt; een kerk die door zijn ui+erlijk zoo wol als door zijn innerlijk de trots der parochie is. Met hoeveel voorliefde en zong zijn daar niet versChillondle kunstwerken aange bracht? Wij wijtzen slechts op db schilder stukken voorstellende tafareolen uit het le ven van do H. Liduina; op do kapel die aan dazo heilige is gewijd. Het is dan ook geen wonder dab Sehie- d'am's katholieken zich opmaken om dit feest luisterrijk te vieren, en zooaio de „N. Scli. Ot." meldt zaïll de pastoor d parochie in de godsdienstoefening van Zondagavond hot plan voor de feestviering aan zijh ge meente mededeelen. Met dit feest valt samen een uweede gou den jubilee. Den 15en Mei ook zal de heer Rammers den dag herdenken, waarop hij' gedurende 50 jaar als koster bijl deze parochie heeft dienst gedaan. Ook hij heeft natuurlijk die eersten tijd' zijp dienst verricht aan do Oude Halkerk en is later mee overgeaan naar do kerk in het Frankeland. De „N. Scli Ct." meldt omtrent dezen dienaar Een halve eeuw is dus d'e heer Rammers in dienst dier kerk geweest. Ieder, die weet met welk een ijver en toewijding do toekom stige jubilaris steeds rijn bijzondere be trek king heeft vervuld, hoe hij, zfch steeds door stichtend! gedrag bij) rijn dienst aan het altaar des Heeren heeft onderseheid'en, zal begrijpen, d!ah zijn gouden jubilee bij1 de parochianen dor O. L. Vrouw Visitatiekerk levendige belangstelling en deelneming wekt. Naar wij vernemen, zullen zich geeste lijken en parochianen op dien heuglijken dag niet onbetuigd! l'aten. De parochianen vooral bij al de wisseling, dib rij1 iii den loop der laatste tientallen jaren beleefden eeren in koster Rammeas -Ie >ud'et eer biedwaardige traditie, die van glorievolle d'agen, maar ook van kommervolle uien weet te getuigen, den man, wiens levens mot dat van den onvergotelijiken sticiitea- der pa rochie als was saairnarewevcn. Yereen. tot bevordering dor Plnluiieehonderlj ln Nederland. De onlangs 'hier opgerichte onderafdeeling „Schiedam en Omstreken" van bovenge noemde/ vereeniging, omvattende de gemeen ten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Over- sehie, Kethei en Spaland, Vïaardinger-Am bacht en Maasland, neemt gestadig in kd'en- tal toe; toch gelooven wijl dat vele kleine kippeniianders nog niet genoeg bekend zijn met het do-ed dezer vereeniging en de midde len waarmcdle gewerkt wordt. Hot deel is: verbetering van heb kippenras, geen sport- lioendters, maar de soorten welke als goede legsters bekend zijn, o. a. zwart-ininorca, wit- en patrijs-leghorn, en de bij uitstek wihter- legsters, de wit-wyandottö, hoewel d'e laatste soort niet zulke groote eieren legt, en in den zomer veel broed'sdh wordt. Van deze nut- hoendors nu, wo/rdeu broedeieren voor de le den dor onderafd. beschikbaar gesteld tegen don prijs van 5 cent per stuk; is men niet in de/ gelegenheid' zelf zich te bemoeien met het-laten-uitbroeden van eieren en de verzor ging der jonge kuikens, d'an kan men als lid zoo lang de voorraad strekt henkui'kens bekomen van 6 weken oud! a 69 cent per stuik (met eenige vedhooging voor vracht) van de nutrasson, zwart minorca, patrijs-leg horn en wilt wyandotte; allee» is hier do voorwaarde aan verbonden dbt mot diie hen- kuikens geen handel gedreven mag worden, en de (kuikens een jaar in hot bezit moeten blijjven van het lid; ook met db broedeieren mag geen handel gedreven worden en, zoo er een 'tentoonstelling ge organ iscerd' wordt in dilb jaar, de verkregen resultaten met de broedeieren ten toon te stellen. Ook heeft het bestuur zich. gewend tot eenige goed bekend) staande handelaren' in odbtondvoeders om voor de ledlen der V. P. N. korting te krijgen, wat bijl eenigen al Vör- tkregen is; ook höt graanvoeder wordt al reeds met korting beschikbaar gesteld'. Ook ontvangen da fledem vanwege het hoofdbestuur 18 maal per jaar een bulletin, waarin over verzorging dei- hoenders en J:&. nijmem gehandeld wordt. In dit bulletin kun. nen do leden vragen stellen bij ziekte van hun pluilmveo. Ook aan de kornjneiifoiklceri? is gedacht en blijkt d'at uit heb goedkoon verkrijgbaar stellen, ter dekking, van <nooto rammelaars. D'o contributie) van deze vereeniging j3 zoo laag (één gulden per jaar) dat aUe\loine kippen/houders er belang bij hebben als lid too -te tredenmen kan zich daartoe op-,, ven biji liet bestuur, dat nader© dnlidrthi. gen verstrekt, of schriftelijk bijl den secre taris J. H. Scheueranan Maasdijk 3, Mejuffrouw Dina Bokhorst van hier i$ge. slaagd voor het examen van verpleegster aan het groote ziekenhuis le Rotterdam. Bevorderd tot kommies 2e kl. de kommipt 3e kl, A. J, Mellema, alhier. Ilerschatting. Dit jaar hebben een negental drankver- koopers herschatting aangevraagd van het door hen te betalen vergunningsrecht, daar zij meenen te hoog te zyn aangeslagen. Door Burgemeester en Wethouders is tot herschatter aangewezen de heer J. Fateri^ door den ontvanger der directe belastingen de heer H. J. Drost, deurwaarder bij de belastingen, door 8 belanghebbenden de heer W. Nesse, secretaris der afdeeling Schiedam van de vereeniging Vergunning" en door een hunner de heer Th. E. J. Kramers. Een spoelingkist bestuurd door Ch. v. Wijk van Hillegersberg, kwam van morgen om 101/2 uur bij den hoek van de Westvest in aanraking met een tramwagen van de S. T. M. tengevolge waarvan h< t lemoen van de spoelingkist brak en de tramwagen beschadigd werd. SpringtijMaandag II Mei. Muziekkorps der d.d. Schutterij te Schiedam. le lilTYOEUING op Zondag den lOen Mei 1003, des namiddags ten 1 ure, in de Plantage alhier, bij gunstig weder. PEOG-RAMMA' 1. Feestmarsch, Markus. 2. Ungarische Lustspiel Ouverture, Keler Bela. —3. Valse Bleue, Margis. 4, lm Trauten Hain (Polka voor Picolo), Fourmont, 5. Fantaisies Lo hengrin", R. Wagner. 6, Unter dem Sternenbanner, Soussa. De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h rijwielvak. - Personen bekend met ijjwielvak. Idem met vijt- werk. Schoenmaker (halfwas). Schoen makersjongen. 2 steenhouwers. 1 verver. In een fabriek een jongen eenigs zins bekend met kleedennaaien. Leerjon gens v/h sigarer.vak. Een keukenmeid. Timmerlieden. Aangeboden werkkrachten. Letterzetters. Brandersknechts. Distil- iateursknechts. Kantoorbedienden. Bo»- renknechts.1 tuiniersknecht.1 Tabaks bewerker. Kistenmakers. Ververs, Schippersknechts. Koetsiers,-1 moulers- jongen. Personen voot lichte werk zaamheden. Personen voor schrijf wei k.-~ Persoaeri voor loopwerk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in liet smidsvak, Idem kuipersvak. Hout- koopersknechts. '1 slagersknecht. Dienst boden. Schoonmaaksters. Wasschenaan huis gevraagd Oevondcn voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van politie 3 muilkorven, eenige sleutels, een ring mot 3 sleutels, 1 poriemomnaie/ met eenig gold, een rozenkrans, een 'koperen 'hond'en- halsband, een zweep. h. Terug to bekomen aan de volgende adressen Een küp bij A. Eenlvuizen, Wtllemskade 15een nieuwe pop bijl J. Melchers, Nieuwe Haven 111een lorgnet bij J. J. Zagwijn, Oosterstraat 42/8; twee stol roeiriemen bij dto Directie/keet van Smulders, Maaskant; een gewicht van 5 H.G. "bij R. do Zwart, Heienastraat 16; een porlemonnaio met geld en mancliottonknoopeoi bij A. v. Kam pen, Hoofdstraat 208een paar dames hand schoenen, school D., Noerdmolcnstraat; een gouden dkmesring, bijl C. Sclieffers, Vello- vcstsingel 13oen witte duif bij H. de Dunne, Nieuwstidlit 45; een kinderhoedje hij J. don Uyl', Vissche/rstraat 11een porte- monnaio inhoudende papieren hij H. J- Rig tors, Broersveld 53een muilkorf hij de "Wed. van Wijngaarden, Hagaetraat 73. Gemeenteraad. Agenda van de vergadering van den raad dor gemeente Ylaardilngen, op Dinsdag 12 Mei! a.s., dés avonds 7 uur. Benoeming van een pndlerwijzer aan school B. Idem aan school C. Voorstel Van d)ö Commt voor Financiën tot wijziging van de h'ogrooting der Vereen, voor riefkenverplaging te Ylasrdingcn, dienst 1902. VoCrstol van B. em. W. op Biet verzoek van J. J. Middierigli, om gokruife 'e malktn van een lokaal d'eir Burger-Avondschool. Idem op hot verzoek dór fa. Dorsmanen. Odé op haar 'ajdlrds, houdende aanbieding van grond ter vetrhreeding van de Achter straat, milts Ihaar vergunning wordt verleend tot overbrugging van; die straat. Idem op dié verzoeken van Jaes. Vogel en.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2