BINNENLAND. V STADSNIEUWS. VLAAKDINGEN. MAASSLUIS. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Ingezonden Mededeelingen. De rheumatieklijders lezen dit. Heb vertrok van Paul ICruger uit Mento- 110 is vastgesteld op -a.s. Woensdag. Krugar zal iMi niet in Zwitserland ophouden doch direct naar Nederland doorreizen. Volgens oetn telegram uit Londen hebben de Boeren van Transvaal een adres overhan digd aan sir Arthur Lawloy, waarin hem gevraagd wordt do gouvemementsseholen te plaatsen ouder toezicht van een commissie, door do inwon ere te kiezen, zoodat do Boe reu in staat gesteld zouden worden ©enigen invloed to hebben op het ouderwijs. Sir Ar thur beschikte afwijzend op 'het verzoek. weirpen aan arbitrage en tot betaling van allo onafgedane vorderingen van de Neder- landsche regeering en Nedorlandsche onder danen op do genoemde Republiek. Ver. Staten. Itooseivalt verklaarde in con redevoering te San Francisco dat 'het zekerete middel om den vrede te bewaren, is te toonen dat men niet bang is voor den oorlog. Do Ver. Staten kunnen zich voorzi'en van het grootst aantal pantserschepen van de beste con structie. Er zullen dus weer nieuwe scheep jes moeten worden gebouwd. Het is de voor zienigheid, zei d© president, die gewild heeft dat cïo omstandigheden de Philippijnen den Ver. Staten in handen speelden. De opening van het inteir-oceanisch kanaal zal verbin ding brengen tusscheu dat deel van Ameri ka, grenzend aan do Atlantische Oceaan en de westelijke kust aan do Stille Zuidzeo.Da geografische ligging geeft aan de Ver. Sta ten het overwicht in den Grooten Oceaan. Hofberichten Heden dineeien ten paleize Hei Loojtir. Sandberg van Leuvenum, kamerlieer vod H. M, de Koningin en mevrouw; baron Sweeris de Landas AVyborgh, burgemeester van Arnhem en mevrouw; graat F. Du Mori- ceau en mevrouw. Plet vertrek van PI. K. H. de Groothertogin Maria van Mecklerburg Schwerin,is bepaald op Woensdag 20 dezer. De Koningin-Moeder, wier bezoek aan Brussel wij Zaterdagavond vermeldden, senjjnt van den Haag naai Antwerpen te zijn gegr.ar, waar Zij een halven dag vertoefde, en van daar kwam Zjj naar Brussel. Zaterdagmorgen bezocht H. M. te ongeveer 101/a uur het museum van oude en nieuwe kunst en daarna het museum-Wierlz. Vergezeld door Plaar gevolg ging Koningin Emma vervolgens een kani-inkoop doen waarna Zij naar Plaar hotel terugkeerde om, na een haastig ontbijt, met den trein van 12.26 uur naar Namen te gaan. Men verondeistelt dat dit uitstapje van de Koningin-Moeder 1 aar België niet lang zal duren, want Hare ba gage is Haar niet naar Namen uagezonden, doch dit is naar Antwerpen terug gegaan H. M. de Koningin-Moeder, die, nnjl. Don derdag den Haag te hebben veriaten, een uitstapje naar Antwerpen, Brussel, Brugge en den laatsten dag naar Gent heelt gemaakt, ?al hedenavond op Soestdijk terugkeeren teneinde aldaar het jaarlijkse!) verblijf te houden. H, M. was op Haar 4 daagsch raisje ver- gezeld van jonkvrouwe van de Poll, hofdame, den gep. luit-geneiaal graaf Dumonceau, adju dant-generaal van H. M. de Koningin en jhr. van Tets, kamerheer. Prins Hendrik te Haarlem. Bij de aankomst aan Hotel FuncMcr juichte een groote menigte den Prins toe. Aan 'heb diner namen 80 personen deel Voorzitter was mr. G. van Tienliowen. Ach ter do zitplaats van den Prins was een tro- pkee Van sierplanten aangebracht, waartus- sdhen do borstbeelden der Koningin, Ko ningin-Moeder en den Prins. To 9.31 vertrok de Prins, uitgeleid dooi den Commissaris der Koningin en den bur gemeester. Corps diplomatique. De gezantschapssecretaris Ie klasse te St. Petersburg jhr. mr. A. G Schimmelpenninck, die met verlof te 's-Gravenhage vertoefde, is heden naar zjjn post teruggekeerd. Gisteren wapperde de vlag van Spanje, ter gelegenheid van den verjaardag van den koning van dat Rijk, Alphonsus XIII, uit de woiiiDg van den Spaanscben gezant, den heer De Baguer, aan den Kneuterdijk te 's-Gra venhage. Audiënties. Da gewone audic-ntile van den minister van oorlog zal Donderdag niet plaats heb ben. Onze ministers. De Minister van Binnenl. Zaken Dr. Kry- per, begaf zich heden ter audiëntie bij H M. de Koningin naar het Loo. De minister van oorlog, generaal Bergan sius, is in zooverre hersteld, dat hij nog deze week eenigen tijd'in het Geldersche kan gaan doorbrengen. Kamerleden. De heer mr. O. J. H. graaf van Limburg Stirum vertrekt dezer dagen naar Londen tot bijwoning der zitting van het Mnstitut Colonial International." In deze zitting za! de heer v. Limburg Stirum-een rede hou den ter nagedachtenis van jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wyck, den overleden minister van koloniën. Arbitrage Bij 'Kon. besluit is N. F. Hellmund. con sul dear Nederlanden te Caracas, benoemd tot lid dear Gem. Comm. ingesteld bij de tus- sdhon Nederland en de Republiek Venet- zueüa gesloten overeenkomst tot het onder- Ministerie van buiicnl. zaken. De heer mr. graaf van Limburg Stirum, chef van liet Kabinet aan het ministerie van buhenlandsche zaken is van verlof uit het buitenland teruggekeeid en heeft zijne lunctiën hervat, welke gedurende ciji.e afwezigheid worden waargenomen door den geznntschaps- attnché mr. Royaards, Eerste Kamer. Het afde lingsverslag der Eerste Kamer over liet wetsontwerp tot goedkeuring van de met België gesloten oveieenkomrt tot wijziging der overeenkomst van 29 Juni 1895 betreffende de vetb'-teting van het kanaal GentTei- neuzeu, is vertekenen. Tweede Kat.ier. Wijziging der Gemeentewet, Yoorloopig verslag. Vele leden hadden uit ceti techniseh-wet- gevend oogpunt bezwaar tegen het wetsont werp. Men wilde alsnog de volgende voorzienin gen behalve die omtrent de benoembaar heid tot ambtenaar van den Burgerlij(ken Stand in hot ontwerp zien opgenomcu lo. regeling van den rechtstoestand, niet enkel van den secretaris en don ontvanger, maan- ook van al de ambtenaren, beambten en werklieden, in dienst van do gemeente, met inbegrip van het instellen van scheids gerechten voor het beslechten van arbeids geschillen en het tot stand brengen van een pensioenregeling 2o. in plaats van hot woord „gemeente bestuur" wil men aanwijzing van den naam van het bestuurscollege, dat hedcwald wordt; 3o. Wijziging van het verbod van middel lijke of onmiddellijke deelneming door raadsleden aan leveringen of aannemingen ton behoeve der gemeente, in dien zin dat het verbod alleen zal slaan op opzette- 1 ij k o middellijke deelnemikig aan leverin gen enz. en voorts om in plaats van „leve ringen" te spreken en „leveranties", waar mede dan alleen bedoeld is levering van roe- rend goed. 4a. Regeling der bevoegdheid van de oom- missiën van bijstand op zoodanigen voet, dat twijfel ten aanzien van haar omvang voortaan uitgesloten zij,. 5 o. Uitbreiding der wetgevend© bevoegd heid van den raad. 60. Bevoegdheid van den Raad om de re geling van de bezoldiging der lager© amb tenaren en bedienden of aan zidh te houden of aan het Dag. Bestuur over te dragen. 7o. Bepaling omtrent de bevoegdheid van den Raad tot aanvulling van bestaande wettelijke of prov. verordeningen, met het oog op de gemeentelijke belangen. 80. Beterd regeling der vraag van de ver vreemding enz. van aan de gemeente beboe rende wegen, pleinen, straten enz. Valo andere leden wilden zichi tot de nu voorgestelde verandering bepalen. Vrij) algemeen deelde men in het gevoelen der Regeering dat in enkele zeer groote ste den de taak der Webhouders in die mat© is verzwaard, dat het wenschdlijik is hun werk to verlichten. Doelt men meende dat de be voegdheid om een tweetal titularissen meer to benoemen, practisch. van weinig bete-ekc- nis zal zijn. Men gaf daarom der Regeering in overweging haar voorstel terug te nomen, doch aan den anderen kant waren verschei dene leden ingenomen mat het Regeerings- voorstel. Het verslag bevat overigens verschillen de opmerkingen omtrent de quaestiei der be noembaarheid tot ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, waarbij vele leden verklaar den de voorgedragen regeling niet aanbe velenswaardig te achten. Provinciale Staten. De hoeren L. J, Visser, te Leeuwarden, en P. G. Oberman, te D'antumiawoude hob- ben, om gezondheidsredenen, voor hun lid maatschap van de Prov. Staten van Fries land bedankt, zoodat in het district Dofc- kuiii, waarvoor genoemde heeren zitting had den, eerstdaags een verkiezing van twee nieuw© leden moet plaats hebben. („Stct.") De oorlogsbegrooting. De oorlogsbagrootiog voor 1904 zal. in ver band met de nieuw opgerichte afdeeling comptabiliteit, naar een geheel nieuwe indee ling worden samengesteld. De Lawa-spoorweg. Aan een particulier schrijven van gouver neur Lely ontleent de sfngenieur" (naar aan leiding van de geuite onderstelling, dat hij zich thans wel tweemaal zou bedenken, als hij niet het Lawa-spoorwegontvverp in hoofd zaak uit Nederland had medegebracht, dit ontwerp thans nog in te dienen) het volgende »Hoe meer ik hier den toestand leer kennen, shoe sterker bij mij de overtuiging wordt 3>dat in den spoorwegaanleg het eenige raiddel sis om de kolonie er boven op te kunnen skrijgen." Nationaal Arbeïds Secretariaat. In een dor zalen van het Gebouw voor Kunsten -en Wetenschappen te Utrecht werd gisteren de jaarvergadering geopend van het Nat. Arbeiderssecreiariaat. De ver gadering werd geleid door den heer A. W. Ammerlaan, die in zijp openingswoord hul de bracht aan do nagedachtenis van den overleden Voorzitter, den heer Van Zome ren.. Verder herinnerd© dö heer Ammerlaan aan deal strijd, in de afgoloopan 2 jaren ge voerd. Ook bracht hij nog 'kortelijk, ter sprar kc de aanneming der zoogenaamdo stakings- wotten. D'o vergadering word bijgewoond door 93 afgevaardigden, vertegenwoordigende 11 bonden en 17 zelfstandig© vereen igingen. Door de drukke werkzaamheden, die de secretaris in den laatsten tijd heeft gehad, kon op deze vergadering- geen jaarverslag worden uitgebracht. Aan de orde kwamen hierna de verschil lende voorstellen. Allereerst werden in 'behandeling geno men de voorstellen 'betreffende hot Federa tieplan. Punt I van do voorstellen van het be stuur luiddo als volgt: Do vakbonden en vakvöreenilgingen, aan gesloten bij het N. A. S., zijln verplicht zich te vormen 'tot federatieve samenwerking. Iliemnedo worden bedoeld die vakken, wel ke met elkander rechtstreeks in verband staan en elkander noodig hebben bijl het uitbreken van een of anderen strijd. Voorts is icdero federatie verplicht te zorgen voor eigen geldelijk weerstandsver mogen, opdat zij uit eigen kas bij: het uit breken van oen strijd minstens 14 dagen uit- keeriing .kan geven. Wanneer deze 14 dagen verstreken zijn en de federatie niet meer in staat is uit eigen middelen te steunen, dan kan de finaiiciealo steun van het N. A. S. aangevraagd worden. Langdurig© discussiën hadden -over deze voorstellen plaats. De afgevaardigde van don Alg. Ned. Typografenbond verklaarde zich op verschillende .gronden, namens het Hoofdbestuur van den Bond, tegen doze voorstellen, zooals ze daar liggenook de afgevaardigde van den Ned. Scheaps- en Bootwerkersbond had verschillende be?.w;v ten er 'tegen en diende een motie in, waarin het bestuur werd uitgenoodigd de voorstel len terug te nemen on een nadere, bespre king to doen plaats hebben met niet aange»- sloton organisaties. D'a secretaris, dei heer Van Enkel verde digde do voorstallen. Ten slotte werd aangenomen met 53 te gen 44 stemmen, uitgebracht op twee ande- ro moties, een motie van het bestuuir van heit Secretariaat van den volgenden inhoud Do jaarvergadering van heb N. A. S., gei- ■hoord do Federaticpl'annen, verklaart in 'be ginsel hiervoor te zijn en besluit een com missie te benoemen, die in overleg met het bestuur, dew voorstellen onderzoekt qm een gewijzigd plan daar te stellon en dit voör te leggen aan niet aangesloten organisaties en deze uit te noodigen tot aansluiten. Tot leden dezer commissie werden be noemd de Iheeron Spiekman, Cordens, Wes- scls, Idsinga, Eife-rink, Van Empel en Ha- meliink. Hierna kwam in behandeling een voor- stol' van het bestuur van het N. A. S., be treffende de plaatsal. arbeidssecretariaten, luidende De afdeolingen van bonden, zelfstandige vakvereenigingen, aangesloten bijl helt N. A. S., alsook afdeelingen welke zijp aange sloten van niet aangesloten honden, zijn verplicht zich. te vormen tot plaatselijke ar beidssecretariaten en deze in te richten op federatieve samenwerking, gelijjk omschre ven in het reglement van het N. A. S. Besloten werd bij dit voorstel to behan delen een voorstel' van de afdeeling Rotter dam van don Alg. M'ou'b el makersbondlui dende Waar een Bestuurdorsbond bestaat, mag het N. A. S. geen Plaatselijjk Arbeidssecre tariaat oprichten, zonder eerst ruggespraak gehouden to hebben met het federatief li chaam, dat op die. plaats hesbaat. Ten sl-otto word aangenomen het voorstel Van de afd. Rotterdam van den Alg. Meu- belinakersbond, met een amendement van den heer Spiekman: om tc trachten, zoo mogelijk, samenwerking te verkrijgen met de Bestuurdeirsbonden over alles wat van 'b N. A. S. uitgaat. Hierna kwamen verschillende voorttellen betreffende reglementswijziging aan do orde., hoofdzakelijk betreffende de samenstelling van het N, A. S., de contributie, bestuurs verkiezing enz. A. N. V. De vertegenwoordigers van de groepen Ne derland, Ned. Oort-Indië en Suriname in het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond hebben, gelijk Neerlandia meldt, twee adressen gericht tot de regeering. Aan den minister van justitie is een adres verzonden, ter ondeisteuning van het, door buiten liet rijk gevestigde Nederlanders tot de regeering gerichte verzoek betreffende de ontneming van de Nederlandsche nationaliteit. In het tweede adres wordt den minister van buitenlandsche zaken verzocht, te be vorderen dat de diplomatieke vertegenwoor digers in den vreemde ook de oeeonornische en andere belangen ten behoeve van het vaderland krachtiger bevorderen dan tot dusver gemeenlijk geschiedt; dat zooveel mogelijk Nederlanders worden benoemd tot consulaire betrekkingen. Adressanten wijzen voorts met leedwezen op de benoeming van een mindeijarige tot consul te Tripoli en van een Armeniër tot waarnemend gezant te Konstantincpel. A. N, B. „Vrede door Recht''. D© ia.iriij|ksche pro test. mee t i tig tegen den oorlog van wege den Alg. Ned. Bond „Wre de door Recht", afd. Rotterdam, zal Maan dag plaats 'hebben. Dir. S. Baart de la Fail le uit Den Haag en mej. A. Buisman uit Delft zullen het woord voeren. Miuziek en zang zal de bijeenkomst opluisteren. Groene Krnls. Tot de afdeeling van het Groen© Kruis te Hardinxveld, den 5 den dezer met 16 loden opgericht, zijn 'heden reeds 204 leden toegetreden. Promotte- en posllle-verbeterlng van candidaat-notarlssen. Het lid der Tweede Kamer mr, H. Smeen- ge hield gisteravond eene rede over boven staand onderwerp in eene vergadering, belegd door de afdeeling Noord-Holland van de Broederschap van candidaat-notarissen in Nederland en zijne kololoniën. Zouavcnbond. De algemeene vergadering van den Neder- landschen Pausiijken Zouavenbond zal, op een nader te bepalen dag, dit jaar te Eind hoven plaats hebben. Het gouden feest. Het gouden feest van het bestaan der parochie van O. L. V. Visitatie werd gisteren op plechtige wijze kerkelijk herdacht. In den ochtenddieust weid te dezer gelegen heid een plechtige H. Mis opgedragen in de feestelijke getooide kerk. Groen en bloemen sierden het altaar, terwijl de banieren van den Ned. R. K. Volk-bond aan de pilaren waren bevestigd. Des avonds had een plechtig Lof plaats waarbij Monseigneur Lans als spieker optrad. Deze gaf dambjj een overzicht van de ge schiedenis der parochie, bracht hulde aan den stichter, wijlen pastoor van Leeuwen, wiens portret met een lauwerkrans omgeven iu de ketk was aangebracht en herdacht voorts den koster, dte 50 jaren lang zijn taak met de meeste toewijding had vervuld. En deze plechtigheid werd Ingewoond door de priesters die, thans op andere plaatsen staande, ook in deze parochie waren geplaatst geweest, een twintigial geestelijken, voor wie het zeker een welkome gelegenheid zal zjjn geweest vele hunner, oud-parochianen, nog eens de hand te kunnen drukken, terwijl liet voor dezen laatste zeker aangenaam was hunne vroegere priesters nog weer eens te ontmoeten. Ongeveer 44 jaren is de kerk in het Frankenland thans in gebruik. Onder de aanwezige priesters was ook de pastoor van Overschie, deken van het deca naat Schiedam. 40-jarig jubilee Heden herdenkt Jan van den Tempel den dag waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de firma Frans Visser. Hoewel de tegenwoordige patroons, de heeren Knppeihof en Hovingh nog eerst 3 jaren aan het hoofd dezer fit ma staan, hebben zij toch gemeend dien dag niet onopgemerkt te moe ten laten voorbij gaan en hebben zij den jubilaris onder hartelijke bewoordingen een couvert aangeboden als bewijs van waardee ring voor diens diensten aan de firma bewezen. Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen L. O. is om. geslaagd mej, Th. C. van Rij,n alhier. Dezer dagen vermeldden wij dat de b werk man" C. A. Deltenre den top van een vinger had afgeklemd in de smeltkroezenfabriek alhier. Wij ontvangen nu de mededealing dat deze niet is rtwerkman" maarsdirecteur" van de Eerste Neder!. Smeltkroezenfabriek alhier. Hier is in betaling ontvangen en bij de politie gedeponeerd een valsche gulden en een valsch dubbeltje. Hedennacht is door de politie alhier aan- gettouden een schippersknecht dia iri het »Al- gemeen Politieblad" gesignaleerd stond voor 2 boeten, van f 2 en f 1 50, subsidiair 3 dagen hechtenis. De man betaalde de boete. Lijst van brieven, geadresseerd aati onbe kerdan over de le helft der maand Mei. Th. Nessels, Amsterdam. M. P. Tioelstra, Groningen. G. v. d. Giand, Rotterdam. N. Lenij Briefkaarten. G. W. Nqdam, Gouda. B. A. v. d. Ven Rotterdam. J. Lolkus C. de Heus Buitenland. (Briefkaat t.) A. Bauer Paris. De heer H. F. van Rosmalen, commissari5 v.an politie alhier, heeft bedankt voor de be" noeming van rentmeester te Middachten, gehoor gevende aan het verzoek van zijn personeel en een groot aantal ingezetenen der gemeente, om het commissarisambt te blijven waarnemen. Den 14den Juni is het 25 jaar geleden, dat Dr. J. Voogd arts alhier, promo/eerde *Dbor een winkelier werd de vorige week ©au briefkaart, naar VI aar diu ger-Ambacht gezonden, die de poststempels droeg van Amsterdam, Antwerpen, Hendrik-Ido-Am- 'ba-cht, Zwijhdrcdht en D'en Haag. 'D'e brief kaart, did noig wel een spoedbestelling bo- va-tite, had dus een aardig reisje! gemaakt eer zijl op de bestemming was. Zaterdag slaagde men er in ook' het voor schip van het stoomschip Gelderland hoven water te pompen, zoodat het stoom schip mat hoogwater drijven dei was; het werd met behulp van sleepbooien dichter naar den wal in gunstiger positie gesleept Begrafenis van Judels. Van uit de Salon des Variétés had giste ren (Zondag) de begrafenis plaats van N Judels. Toen te 12 uur het stoffelijk oven. schot 'in 't bijzijn van vele belangstellenden word uitgedragen deed zich in den schouw- burgzaal treurmuziek hooren, da menigte de straat voelde 't indrukwekkende van oogenhlik en was totdat do kist in den lijkwagen was gezet, doodstil, wat heb pledi- tig© van den uitvaart nog vorhoovde. Voor het theatre van Lier brandden da met rouwfloers omhangen lantaarns en klonk Chopin's trcursmarsch naar buiten do Frascati- en de Nederi. Schouwburg stonden open, toen d© stoet omstuwd door vel'e vrienden en kennissen Voorbij trok, la Watergraafsmeer zetten de lijituigen zich in draf; achter den lijkwagen volgde eerst open landauwer met kransen, daarna nog 13 familieikoetsen. Te twee uur bereikte men Muidarborg. In 't reinigingshuisje ward door den heer Ph. Elto, directeur van heb Jongenswees- huis dor Israëlitische gemeente te Amster dam in herinnering gebracht, wat Judels voor deze stichting had gedaan. D'oor zijn liefdadigheid had hij talloos velen aan zich Verplicht on ongetwijfeld zou zijn nage dachtenis in aller harten blijven voortle ven, als eon man dila door barmhartigheid had bewezen mee te voelen met hen die ■reeds zoo vroeg vader en moeder moesten missen. Namens dö weezen riep spr. den overledene een: „Vaarwel, rust, in vrede" toe. Het lijk werd daarna 'grafwaarts gedra gen, onder het opzeggen van gebedenfToen de kist iu het graf was neergelaten, trad do heer Moor Van het Rottend, toonedgezel- sdha,p naar vooren om een krans neer te leg gen. Hij drukte daarbij den wensoh uit om op deze plaaits nog eenmaal te getuigen van de warm© vriendschap die Judels im mer voor zijp kunstbroeders cn -zusters had gevoeld, en in wier- herinnering Mji dan ook altijd zou blijven voortleven. Namens alle Rottord. col'legas riep spr. den gestorvene een „Rust zacht" toe! Een achterkleinzoon bedankte voor de laatste eerbewijzen. Waarmede de plechtig heid dile nog geen half uur duurde was afgeloopon. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Witarder ds. M, Jonge- breur te Jaarsveldle Noorden de heer W. W. var. Haaften, cand te Sliedrecht. Hooo er Onderwijs, Amsterdam. Bevorderd lot arts de heeren: A. Bundels, geb. te Amsterdam; S.L Brug, geb. te Leeuwarden0. van der Sluijs, te Oude Tonga; H. A. M. M. Lammers, geb. (e Lage (Lippe-Detmold), 30 cent per regel. Vooral in ons vochtig vaderland onb breekt 'het nilet aan rheumatieklijders en daarom donkern wij door heb schrijven van het volgende een grooten dienst te bewijzen met do ongehoopte genezing te vermeiden van den 'hoer J. Wester, pottenbakkerij te Winschoten. Ook hij had gelijk zoovelcn zijl ner landgönooten aan dezei vreesdijike kwaal sedert geirnimein tijd geleden. Op 't< laatst was hij ten einde raad want bijl wist niet meer wanneer d© winter aanbrak waar hij zijin heul moest zoeken. Gelukkiger wijza werd het bekende spreekwoord weder be waarheid dat het water wel aan snaar niet over da lippen koont. „Wamt toevalliger wijza kwamen hem verschillende) wonder volle! .genezingen tor oore van personen dia gelijk hij! erg aan rkeumatiök geleden had den. De hoer J, WESTEIÏS volgens portret. Hijl ving aldus aan met de Piinik Pillen te •gebruiken, weldra bespeurd© hij; dat da pij nen ih hevigheid afnamen zulks moedigde 'hem aan efn na verloop van korten tijd meldt Qiiji ons. „Nu kan ik 'U verklaren dat Uw Pink Pillen miiji best hebben voldaan; mijin duizeligheid is geheel verdwenen, van mijn 'hoofd ©n rbeumatische pijnen héb ik hoegenaamd niets meer te lijden en thans verricht ik met Ihsb en moieid mijin wérk. machtig U dus ook bij dezen mijn verklaring te mogen publiceeren." Het is onncfodig gedurende! maanden en weken te lijden, heb is onnoodig te beproe ven zildh met waordelooza geneesmiddel® ta genezen, men verliest zijn tijd, rijn g«W en men lijdt even zoo org. Ais gij behoefte habt om vteesch te koopen gaat gij alsdan bij, oen slager, die alechlb vleesch' verkoopt Neen Wilt gij1 genezen Neemt ©en ge neesmiddel dat geneest en etr bestaat geen geneesmiddel tor wetreld dat zoo veel g©n& zingen bewerkstelligt als de Pink' Pillen. Sij geneten niet alleen rheumatieik maar alte zilefcten voortkomende uit een sle'dht en ver armd bloed, zooals: bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, zoowel bij man ri's vrouw, zei zijn een hernieuwer van hét bloed, zijn behulpzaam bij dö Vorming bij d© jongs meisjes en geven aan den persoon

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2