B^ËNLAKI)."" STADSNIEUWS. VLAARMNflEN. Kunst cn Wetenschap. Rechtzaken. Rannesburg, Leeft eergisteren geprotesteerd in een "bijeenkomst van 500 personen tegen de voorbereidende maatregelen, die schijnen genomen to "worden om Aïsiatischo ;u-beid3- ikrackten (Indische of Cttiineesehe) in te voe ren. V enezuela. Generaal Matos, 'het hoofd van het innu- geuteu-legor, heeft Btirquisïmato verlaten, ■waar men verwachtte dat de „"beslissende slag" zon geleverd worden. Gemeld wordt dat Matos naai- de (kust is gevlucht m de richting van Coro. J a p a n. Do zitting van den (Rijksdag is voor drie dagen opgeschort door den keizer, wegens verwerping van het wetsontwerp voor grondrente, dat door do regeering was inge diend. China. De Times'' verneemt uit Peking dat de regeoriug onrustbarende tijdingen uit Yun nan (Zuid-Chiua) heeft ontvangen, waar een opstand tegen de dynastie is uitgobroken. Li-Xan-Fou, moet door de opstandelingen omsingeld zijn en de consul van Frankrijk rapporteert dat de toestand ernstig is en dat de telegrafische gemeenschap met de Fransehe grens is verbroken. Volgens een andere dépêche aan hetzelf de Wad, d.d. 21 Mei uit Shanghai, is de prefect van Li-Xan-Fou door de» opstande lingen vermoord. Hofberichten. Voorloopig is de duur van het verb van H. M de Koningin te Soestdij.k, ten paieizo van H. M. de Koningin-Moeder op een maand vastgesteld. Daarna. keert H. M. weder naar liet Loo terug. Het Yorstelljk bezoek aan de hoofdstad. Het was te Amsterdam gisteren den ge- heelen avond druk in de straten, vooral in de Kalverstraat, en de lieve jeugd zong haar hoogste lied en overal krioelde de menigte doorelkander of 't kermis was. Het Comité ter voorbereiding der feeste lijke ontvangst van H. M. de Koningin en Prins Hendrik der Nederlanden hadden de leden der vereeniging welke deel hadden genomen aan het huldebetoon in het Paleis voor Volksvlijt een feestavond bereid, en dat men zich daarop gespitst had bleek uit de overtalr'yke opkomst, die beide zalen, concert en schouwburgzaal vulden, zoodat er geen mensch meer in kon om in de Volkstaal te spreken. In de groote zaal werd door de Scherm- en Gymnastiek-Vereeniging een programma ten uitvoer gebracht dat aller verwachtingen verre overtrof. De heer Albert van der Horst, de organi- sateur der feesten, dankte hier allen die aan de hulde hadden meegedaan en verzekerde dat H. M, de Koningin zoowel over de tegen woordigheid der werklieden als over de zan gers ten hoogste voldaan was. In de schouwburgzaal werd door de Dilet tantenclub sde Oranjebloem" het tooneelsp»»! ïHet turfschip te Breda" opgevoerd. Heden voormiddag te 10.30 reden H. M de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden in een rijtuig met 4 paarden bespannen met groot gevolg uit om allereerst een bezoek te brengen aan het Geschiedkun dig Mediseh-Pharmaceutisch Museum, door dr. Daniels gesticht, die dan ook de honneurs der receptie waarnam. Onder het rijden werd aan de Koningin een bouquet aangeboden bij de school van mej. Peters aan de Keizersgracht bij de Beeren- straat, waar de schoolmeisjes'op den stoep het Wilhelmus zongen. Op een hoogen sloep naast de H. B. school voor meisjes aan de Keizersgracht had een heer van middelbaren leeftijd post gevat die op de piston uit volle borst het iWnm Neer- lands bloed" blies, tot groot vermaak der hofhouding en der omrtandtr-. Hierna werd gereden door het Vondelpark waar een ontzaggelijke menigte allerwege was samengestroomd, vooral moeders met hunne telgen. In het stedelijk museum werd eerst de Sophia Angusta-stichting bezichtigd, waar de heeren P. en J. H. van Eeghen Sillem en Sterck de Hooge bezoekers op de merkwaar digheden wezen. By de bezichtiging van het Historisch pharmaceutisch museum werden de Hooge bezoekers rondgeleid door de heeren dr. Daniëls, dr. Jb. van Geuns van der Wide, lector in de pharmacie en de heer Lebman. In de kamer, die een denkbeeld geeft van de krankzinnigenverpleging in de 17e eeuw gaf de Koningin het verlangen te kennen met den Prins een oogenbhk te verwijlen in de oude dolhuiscel, aan welk verlangen werd voldaan. Na daar weder te zijn uitgekomen, ver klaarde H. M. die verpleging zeer wreed te vinden. Na vluchtig nog de zalen van het schut terij-museum te hebben doorgewandeld, werd naar het paleis terug gereden om de luch te gebruiken. Yoor hetgeen was bezichtigd dankten voor hun vertrek de Koningin en Haar Gemaal. OLchoon het te 1 uur regende scheen tegen 2 uur de zon weer vroolijk op de feesten op den Amstel. Te 1.30 kwamen de rijtuigen weder voor, voor een kleinen rijtoer, om tegen 2 uur halt te houden aan het vereenigiogsgebouw der Roei- en Zeilvereeniging nDe Hoop", waar volgens het program de Hooge Bezoe kers de roeiwedstrijden op den Amstel zouden bijwonen, Overbodig te vermelden, dat het lieve aanvallige gebouw kwistig met groenen bloemeD was getooid, en dat de beide oevers der breede Amstelstroom met dichte drommen nieuwsgiergen bezet was. De waterspiegel leverde indeidaad een verrassend schouwspel op door die tallooze boeiers, tjotters, sloepen en gieken en die in een heerlijk bloemencorso om den voorrang dongen. Te 3.30 was het vorstelyk Echtpaar teiug op het Rokin om een bezoek te bi enge» aan de jaarl. tentoonstelling van kunstwerken van ieden der Mg. Arti et Amicitia. Aan den ingang werd 11. M. door jongejuffrouw Ha- zeiiiofTLich, een fraaie bloemruiker aange boden. Na te zijn voorgesteld aan het bestuur der Maatschappij, bestaande uit de heeren H. W. Jansen, Bart van Hoven, J. F. Ilulk, C. G. 't Hooft en J. van Oort, werden de hooge bezoekets door de kwistig met groen en bloemen veistenle vestibule en langs de dito breede trap geleid naar ds bovenzalen, waar de e-genhjke tentoonstelling bestaande uit 268 wei keu, weid gehouden. Vóór dat de omwandeling werd begonnen, weid bet voisteljjk echtpaar voorgesteld aan de commissies voor de kunstzalen en kunst beschouwingen die hier en daar eenige toe lichtingen bij liet tentoongestelde gaven. Zoowel 11. M. als de Prins namen alhs met giooten aandacht in oogenschouw. Dc Maatschappij had gezorgd voor een zeet aardige attentieop een der bovenzalen wa het portret van wijlen Z. M. den Koning opgehangen en wel op zoodanige plaats dat het H, M, terstond bij het binnentreden moest opvallen. Onder het portret behouden zich de oorkonde en de gouden medaille door den Koning big gelegenheid van diens bezoek aan Arti in 1SGS geschonken. De Koningin stelde deze attentie melkbaar op zeer hoegen prijs. V Te 12 uur weid de eerewacht der mariniers met de stafmuziek uit den Helder afgelost, en de waciit weder betrokken door een com pagnie van het 7e regiment infanterie, al mede met de stafmuziek. Doordien er stag natie in liet tramverkeer door de Paleisstraat, en heden Sabathdag was, was de toeloop onbeschrijfelijk. Genoodig len aan den koninklijken dNch zijn behalve de 4 dageljjksche gasten: de Gedeputeerde Siaten van Noord-Holland met den Griffier der Siaten. Audiënties, De gewone audiënte van den minister van justitie zal Woensdag niet plaats hebben. Consuls.. De lieer G. de Vries, ingevolg- koninklijke machtiging tot vice-consul der Nederlanden te Cbnstchuich voor Canterbury. Nieuw- Zeeland, is in die hoedanigheid door de Britsche regering erkend. (Slct.) Bisschop Bottemanno. f Z. D. H. mgr. C. J. M'. Bottemanno, R- K. bisschop van Haarlem, is, zooals wij, reeds gisteren met een pnkel woord meldden, dien dag te 10 min. vóór 3 uur op 80-jarigen leef tijd overleden. Wij ontleenen aaji de „O. H." het vol gende Den vorigen dag was een onnatuurlijk vaste slaap een verontrustend verschijnsel. Do dokter, die werd geroepen, ried onmid dellijke bediening aan en te 10 uur 's avonds werden door den boogcerw. 'heer mgr. B. Datikelman den zieke de II. H". Sacramen ten der stervenden toegediend. 't Zou den 15en Aug. a.s. 57 jaren zijn geleden dat mgr. Casparus Joseph Martinua Bottemanne tot priester werd gewijd. Na op 23-jarigen leeftijd in 1846 te Soc- terwouda tot kapelaan te zijp benoemd, slechts enkele dagen na zijn priesterwijding, werd liij in 1852 pastoor te D'en Burg op het eiland Texel. In heb volgende jaar weid hij naar Warmond geroepen om aan het Groot-Seminarie Is professor in de moraal theologie lessen te geven, en na 8 jaren deze» taak te heibhen vervuld, werd 'hij benoemd tot deken en pastoor te Soeterwoude. Hier bleef hij 15 jaren; toen vertrok hij naar Amsterdam als pastoor aan do St. Cathari- nakenk, en het volgende jaar werd hij aan gesteld tot president van het Seminarie te Warmond en tot professor in het kerkelijk recht. In 1883, toen mgr. P. M. Snifckers toe aartsbisschop van Utrecht was benoemd, werd mgr. Bottemanne geroepen, om den vacanten zetel van het bisdom Haarlem in te nemen en tot nu heeft hij dat ambt ver vuld. In do katholieke wereld stond mgr. Bot temanne zeer hoog aangeschreven, niet al leen om zijn bcnrnnelijik karakter,dat steeds zijn devies„omnia in charitato" (alles in liefde) in toepassing bracht, doch ook om zijn veel omvattende kennis en zijn scher pen blik. Ook met religieus-literairen arbeid heeft de heer Bottemanne zich zeor voel op gehouden, en Vooral zijn artikelen in „Dn Katholiek", op hot gebied van kerkhistorie, zijn hekend. Ter onderscheiding van bijzondere (kunde en onverdroten ijver Ward mgr. Bottemanne in 1878, toen hiji president was van het Se minal ie te Warmond, benoemd tot kanun- mk-theolcog. Paus Leo XIII benoemde hem in 1889 tot buisprélaat en assistent-bis schop bij den pauselijken troon en tot Ro- meinsöh graaf, en in hetzelfde) jaar ontving mgr. Bottemanne uit do (handen der Nedor- landsehe regeering het ridderkruis van den Xederlandsc'hen Leeuw. In 1896 werden zijn verdiensten bovendien gehuldigd door •zijn benoeming tob commandeur in de Orete van Oranje-Nassau. Als mensch bezat mgr. Bottemanne zuilke groot© en goed© hoedanigheden, dat iedor, die het voorrecht had met den kerkvorst in aanraking to komen, hem ten zeerste moest waardeuren. Steeds bestond bij hem het streven, te lé ven iu goede verstandhouding ook met hen, die hiji niet onder zijn geloofsgenooton kon rekenen cn het groots to bewijs voor do hai- monio tussdhen burgerlijke on geestelijke macht word wel gegev-cu, toen mgr. Botte manne bijl gelegenheid van het 25-jang ambtsfeost van wijlen den Baarleuischen burgemeester Jordens in eigen persoon -ter receptie ten stadhuizc verscheen -om den ju bilaris geluk te wensehen. Zijn milddadigheid ook jegens andersden kenden was scdiier spreekwoordelijk. Voorts was hiji ccrovoorzittor van het fonds „Olla Sacra", bestemd tot ondersteuning van noodlijdend© R.-K. (kerken in 'het bisdom Haarlem en ter tegemoetkoming in de be hoef ten van rustende geestelijken. Zijp moest geliefkoosde wensch, do Vol tooiing van do Kathedrale kerk aan St. Ba- vo gewijd, to mogen 'aanschouwen, is niet in vervulling mogen (komen. Gedurende zijn bestuur heeft hij' ruim, 50 nieuwe R.-K. kerkgebouwen ingewijd. It. Generaal Kool. De toestand van luitenant-generaal Kool, chef van den g-nemlenstaf die wegens onge steldheid vrij geruimen tijd niet te zyuer bureele weikzaam is. was heden niet ernstiger. D1 generaal is niet bedlegerig. Prof. do Geer v. Jntfnas. Piof. nir. B. J. Linteioo de Geer van Jut faas bi acht eetie zeer rustigen nacht door. Hy' was gisteren z-er kalm, hoewel de toestand langzaam achtciuitgaande is. (»U. D.") Doofstommen-inrichting. Heden 23 Mei was 'het dö dag dat da In richting voor Doofstommenonderwijs te Rot terdam 50 jaren (bestaat, waarvan do on vergetelijke D. Hirscli de oprichter is to noemen. Van 1S53 Itoo 1887 bleef hij' er do ziel van en zag hij door eigen energie de m richting groot worden, welke zoo ontzaglijk veclzegen om zich 'heeft verspreid. De heer Jc. Bikkers, die zijn taak over nam en zich mede geheel aan deze schoono roeping wijdde, overleed helaas twee maan den geleden. Diep werd dit verlies gevoeld, en geen wonder dus dat alile idee om dozen 50-jari- geu herdenkingsdag feestelijk to vieren, lot eon volgend jaar word uitgesteld. Toch had op dezen dag iu alle stilte een plechtigheid plaats, welke voor de oud-leer lingen toch heft hoofdmoment der feestvie- ring was te noemen, al. dc onthulling en overdracht van het borstbeeldvan D. Kirsch, dat, gebeiteld door den heer Ch. van Wijk, voortaan de inrichting zal sieren. Wensehen wij da inrichting too dat zaj ook onder de bekwam© en bezielende leiding van den tegenwoordigen directeur, den heer A. F. Fehmors, steeds moge bloeden en velen ten zegen zijn. A. N. Y. In de algemeen© vergadering van de groep „Nederland"' van het Algemeen Ne- derlaudsch Verbond, onder leiding van den heer Kievit do Jonge heden te) Dordrecht gehouden, werd het jaarverslag uitgebracht. Daarin wordt met voldoening geconstateerd dat het verbond vooruitgaat in ledental cn waarin vooral wordt op prijs gesteld de werkzaamheden der studenten. Staatsloterij. De indiening van 'het wetsontwerp tot af schaffing van do Staatsloterij zal niet lang meer op zich laten wachten. Het zou do bedoeling zijn do loterij niet in eens, doch geleidelijk op te heffen. Weekmarkt. In verband met het Pinksterfeest zal de wcekniai'kb in plaats van op Maandag 1 Juni op Woensdag 3 Juni gehouden worden. Middelbaar onderwijs. In ons nummer van gisteren hebben wij nog gelegenheid gehad met een enkel woord melding to maken van de ontwerpverorde ning voor de apenbare middelbare scholen. Het lata uur waarop wij dit stuk onder de oogen kregen was oorzaak dat onze mede- deeling zich tot do hoofdpunten bepaalden. Dit ontwerp bevat nu alle bepalingen be trekking hebbende op het M. O., wat vroe ger in verschillende verordeningen was ge regeld. In de praktijk zal dit een verbete ring en vergemakkelijking zijd. Verder betreffen de voornaamste wijyii- gingen het vervallen der admissie-examens voor leerlingen van Soluedamsdhe lager© scholen, en liet facultatief stollen der toe latingen van leerlingen uit plaatsen waar H. B. scholen met 5-jarjgen cursus bestaan. Art. 16 van dö ontwerpverordening ree geit de toelating. Daarin wordt gezegd dat op de H. B. School worden toegelatena. Zonder examen, all© leerlingen van la gere scholen mot uitgebreid leerplan to Schiedam, zoowel -openbar© als bijzonder©, mits zijl een getuigschrift overleggen van het hoofd der school, waarin dezei Verklaart, dat zij met vrucht het onderwijs in dflzosd e of ©en liooger© 'klasse zijner school hebben doorloopen. Dit wijkt af van de regeling der toelating op dö Rijks Hl B. Scholen. Dit is geschied op grond van de overweging dat de nul voor gestelde verklaring ligt binnen heb "bereik van het hoofd der schoolbij de andere ver- ring is dit niet geheel. b. na ©en voldoend afgelegd examen in de) beginselen der Fransdhö taal, alle leer lingen van de lagere scholen ta Schiedam, zoowel openbare als bijzondere, mits zij een grtuiigsdhrift overleggen van hot hoofd als bedoeld sub. a van dit artikel c. na een voldoend afgelegd toelatings examen vóór do groote vacantia van ieder jaar to houden, alle leerlingen van do la gere scholen te Schiedam, dio niob een dar getuigschriften kunnen overleggen bedoeld sub. a. en b. van dit artikel, alsmedo jonge lieden uit gemeenten waar zich geen H. B. S. met 5-jarigen cursus bevindt. Dit wat de toelating betreft van die leer lingen, wclikc-, aan bepaalde eiscihen voldoen de, zonder voorbehoud zullen worden toege laten. In dit zelfde artikol komt ten slotte de bepaling waardoor voorkomen moet worden dat, (tengevolge» van het toelaten van leer lingen uit gemeenten waar oen II. B. S. met. 5-jarigen cursus is, parallelklasse zouden noodig wordeu. Die bepaling luidt Bovendien kunnen jongelieden uit Ncder- iandscihe gemeenten, waar een H. B. S. met 5-jarigcn cursus is gevestigd tot de eerste» 'klasse wordeu toegelaten, na voldoend af gelegd examen, indien zich voor dio klasse» ni'ctmeer daar 24 leerlingen als zij1 nie>t be hoeft ite worden gesplitst, niet meer dan 48 leerlingen als ziji toch zou moeten worden g»e- splitst, hebben aangegeven. Melden zich meer leerlingen aan dan er plaatsen beschik baar zijtn, dan warden dö bosten toegelaten (ter beoordeeliug van de in art. 22 van dit regiem ent bedoelde commissie van examen). Oogonschijnlijlk bestaat in dit artikel strij'd tusschem liet daarin netergelagdo be ginsel dat examens den leerling niet doen kennen en de in de punt b en c. gehandhaaf de examens. Daarbij moet echter iu aanmerking ge nomen worden dat op do scholen hier ter stede invloed wordt uitgeoefend van ge meentewege zoodab het gemeentebestuur waarborgen heeft dat do eindresultaten van het onderwijl op de» Seihiedamsch© scholen aansluiten aan de cdschen te stellen aan de leerlingen die op de» H. B. S. wensehen te worden toegelaten. Die waarborgen bestaan nirt voor het ouderwijs dat buiten die scho len wordt verstrekt, vandaar dat voor die gevallen de examens zijn behouden. Alk. 17 bevat de Voorwaarden voor de toelating tot lioogere klassen van leerlingen uit andera gemeenten. D'aarvoor wordt gee:sciht een voldoend toe latingsexamen, tenzij ze het bewijs 'kunnen overleggen, dat zij aan een andere» H. B, S. met 5-jarigen cursus in het zelfde jaar tot die» hoogere» klasse» zijn toegelaten en alle cijfeirs minstens 6 (voldoende) waren. Is dit laatste niet het geval, dan bepaalt zich het examen tot de vakkon, waarin zij1 een lager oijlfer dan 6 hebben. Deze bepaling is gemaakt om leerlingen to veeren die slechts schade aan het onder wijs kunnen veroorzaken. In art. IS wordt e»eu 2ei admissie-examen, na da groote vacant» e, faoultatibf gesteld. Voorts zijln nog eenige wijzigingen aan gebracht van minder ingrijipende beteekenis. Omtrent de in art. 16 bedoelde examens zij nog opgemerkt dat, ten einde» zooveel mogelijk eenvormigheid to verkrijgen in do eischen van toelating in art. 22 wordt be paald dab de leden van dö examen-commissie worden benoemd ook uit do hoofden der lagero scholen. 'Dat art. 22 luidt: Het toeflatifngsexamcn bedoeld in art. 16 c en laatste alinea Van art. 17 en 18 Van dit reglement wordt afgelegd voor een com missie van examen, welke jaarlijks door B. en W. wordt benoemd uit den directeur en do leeraren van do H. B. S. en de hoof den der lagere scholen Ite Schiedam. Voorzitter van deze commissie is de direc teur der II. B. S. Ltcfdadlglieids-Solróe. Blijkens achterstaande advertentie zal op 28 Mei a s. plaats hebben d© reeds vroeger door ons aangekondigde Liefdadigheüdssoi- ree, waarvan dö opbrengst zal 'komen ten voord cel e» van de getroffenen bij| de door braak in den Noordketlkelpolder. Zij vangt a»an 's avonds te 8 uur. Is het noodig dat wij» het publiek van Schiedam en omstreken opwekken tot bij» wonig der soiree, opdat een flink bedrag aan de commissie voor de noodlijdenden zal kunnen worden afgedragen "Wijl gelooven het niet. Bijna iedereen heeft aan deze on gelukkige plaats een bezoek gebracht; allen weten dus den omvang van den ramp. £11 zijn zij nag niet overtuigd van de verwoes ting van deai grond, laten zij, dan nu nog eens een kijkjo gaan nemen laten zij gaan kijken naar da enkele» plekjes dio reeds uit het water zij'n to voorschijn gekomen en zij zullen het verrotte» gras cn da verwoesting van den groei1 begrijlpen en ook dak krachti ge financioelo steun noodig is. En dan op dio «.oirée (treden op vereoni- gingen, die 'hier zéér goed staan aangeschre ven vereen igingen dio röeds zonder het bij komend© doel volla zalen trekken. Yolksbadbnl». Blykens achterstaande advertentie zijn de uren, waarop het volksbadhuis voor het pu bliek zal zyn opengesteld, uitgebreid. Blijkens achterstaande advertentie heeft het scheikundig onderzoek van het brood en het meel der Alg. Coöp. bakkery alhier vastge steld dat het meel was beschadigd door petroleum en dit de ziekteverschijnselen heeft ten gevolge gehad. Hedenmiddag werd een weesmeisje op de Hoogstraat nabn de L. Achterleg aange reden door een wagen met steenen.di» al hard sehynt te hebben gereden het ging haar over da voet eo de wagen sin!,'!1 haar tegen de borst, waardoor zij aan hu getroffen plaatsen nog al pyn l,ad en inÏÏ winkel werd binnen gebracht. D Aanbesteding. Maandag den 8 Ju-1 a. s., des namiddag half twee uur, zal vanwege de Holl 1J2 8 Spoorwegmaatschappij in het CentraaU» sonen-station te Amsterdam worden a» besteed: het maken, leveren, opstellen I' verven van de plaatijzeren bovenbouwen v» 8 vaste bruggen in het 2e spoor tussch Schiedam en Maassluis. Begrooting f 65 3QQ De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h rywielvck. Personen bekend met rywielvak. Idem met til werk. Schoenmaker (halfwas). Sch0.V makersjongen. 2 steenhouwers, verver.-— Ineen fabriek een jongen'eenfe. zins bekend met kleedennaaien, Leerjon gens v/h sigarer.vak, Keukenmeiden 1 jongen voor gistpakhuis. 1 dienstmeid voor halve dagen. 4 dienstbode voor meid. alleen. Aangeboden werkkrachten. Letterzetters. Brandersknechts. Distil- lateursknecbts. Kantooi bedienden. 9 renknechts. 1 tuiniersknecht.— 1 Tabaks! bewerker. Kistenmakers. "Ververs. Schippersknechts. Koetsiers. Mouter! jongens. Personen voor lichte werk zaamheden. Personen voor schrijfwerk. Personen voor loopwerk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in hei smidsvak. Idem kuipersvak, Hout koopersknechts, -1 slagersknecht. Schoon, maaksters.— Wasschen aan-iiuis gevraagd.- Personen voor loswerk. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan heb commissariaat va politie Een muilkorf met dot, een koperen slot je, eou gedeelte van eon sigarenkoker met sijgaren, een geldstuk, oen mes. b. Terug te bekomen aan de volgends adressen Een portemonnaie, inhoudende! ceni° geld, bijl J. Dries, Groeneweogjo 1oc-n sleu tel, 'bij P. Jobso, Vijigenstoeg 3; een liamer, bij F. Kooy, Laan 44een bos sleutels, bi; wed. M. Voonvald, Korte Singel stöaat 3d; f een rozenkrans, bij H. v. Vieringen, sluis- wachter Spui'kanaal; een roeiboot, hijj J, y Zon, 'Balklkeirsbaven 41een kat, bij mevr Van Veeren, Postkantoor; een rosenkraas, biji A. Bras, Oostsingel 126; een parapluie, bij J. A. de Hoen», Bockhandel. "Den 2n Juni a.s. zal het 25 jaren geleden zyn, dat de heer J. van Schravendyk,secre taris dezer gemeente, als le ambtenaar ter secretarie alhier in functie trad. 'Benoemd in plaats van wijlen den heer K. Hoogendijk tot secretaris-penningmeester der Groote Vettenoordsche polder c. s. de heer J. Hoogendijk Kz. 'Door de dames M. C. de Bruin en P. Maathuis, onderwijzeressen aan de Christel, scholen aan de Koningstraat en Hofjesstraat alhier, is ontslag aangevraagd, de eerste wegens ziekte en de tweede wegens hare benoeming te Rotterdam. 'Gisteravond werd door de nmnnelykelid maten van de geieformeerde kerk B alhier, definitief besloten tot het bouwen van een grootere kerk op de zelfde plaats als de thans bestaande. Een gedeelte van den tuin en de pastorie zal hiervoor gebruikt moeien worden. Het werk zal uitgevoeid worden onder leiding van den architect Kuipers vau Amsterdam. 'De ingebruikneming van de eerste coöpe ratieve neltentaandery aan den Maassluischea dijk zal op eenigszms feestelyke wyze plaats hebben. Daas by zal de muziekvereniging Concordia" zich doen liooren. 'In het begin der volgende week zullen weer een drietal nieuwgebouwde visschepen te water woiden gelaten. Gevonden voorwerpen Te bevragen, aan onderstaande adresstn; Een portemonnaie met geld by P. Pet, Wil- helmirmstraat 12een zakmesje bij W. Weri meijpr, Ooster.-traat 68een doos met bril bij F. Stutterheim, Stationstraat 23; een kerkboekje by Schenk, Fransenstraat 9;sn bloedkoralen ketting bij J. Polderman,-e Bierslootsteeg 11 een plank bij J. Stad, Kortedyk 11een halsketting bij wed. BA Fransenstraat; een hangslot (koper) by H- Maurits, Schoolstraat 12. De »Stct". (rio. 119) bevat het verslag over het in April ie Rome gehouden internatte8 historisch congres, uitgebracht door den ver tegenwoordiger der Nederlandsche regeering, prof. dr. P. J. Blok. Mr. Th. A. Sannes, nieuwbenoemd raads heer in het Gerechtshof te 's-Gravengagó wordt Vriydag 29 dezer, des namiudagj 31/2 uur, als zoodanig geïnstalleerd. In het Paleis mn Justitie te Botter had heden de verificatievergadering P'8^ zake het bedriegelyk bankroet der n Henkes en Arnold in koffie en kruiden! s waren.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2