Rechtzaken. BINNENLAND. V STADSNIEUWS. YLAARDINGEN. deu abt Bagier, pastoor van S ai nt-Dc-nis-du- Pain te La Roebelle, ingehouden omdat liïj een mis had laten opdragen door paters Re demptoristen. I>e strafrechter to Bastia (Corsica) heeft de monuikeu van heb klooster de Capanelle, die weigerden aan het bevel tob uitdrijving gevolg to geven, ieder veroordeeld tot 1G frs. "boete. Een grooto menigte, waaronder veel vrouwen en kinderen, maakte wat lawaai voor hot gerechtsgebouw, doch de poht.io voorkwam elke botsing. De Ivamergroep voor internationale arbi trage heeft eergisteren ouder voorzitterschap van d'Estouraelles do Constant vergaderd, om kennis 'te nemen van een groot aantal sympathiebetuigingen van leden van Senaat en Kamer en .uit den vreemde. Verder nam do groep akte van het van den Fransdhen minister van huitenl. zaken ontvangen ant woord, "betreffende het voorstel van Neder land, Zweden en Noorwegen over 'liet slui ten van een permanent arbitrageverdrag, steunend op de grondslagen der Haagsen e conventie. De quaestie zou door Delcassé in den Franschen ministerraad ter sprake wor den gebracht. De Kamergroep heeft voorts in behande ling genomen de Fransdi-Engelscho pogin gen om tot een permanent arbitrageverdrag te 'komen. 11 1 i De "Venetiaansche bladen maken melding van nieuwe manifestation tegen Oostenrijk te Mantua, Lonigo, Montagnana, Rovigo en Triesimo, alle steden in Noord-Italië. In den ministerraad moet men ontevre den zijn over de manieren van Oostenrijk, welke regeering men er van "beschuldigt dab zij elk Italiaansdi element in Oostenrijk deu kop indrukt zonder er veel praatjes bij te maken. Het schijnt dab minister Morin een nota, vervat in vriendschappelijke ter men, heeft gericht aan do Oostenrijksdho regeering, waarbij Italië er op aandringt die stelselmatige onderdrukking van Italia nen 11a te laten en den tegenstanders niet oogluikend toe te staan van hun overmacht misbruik te maken. De Italianen vragen te worden beschermd en niet te worden ver volgd. D uitschland. Do krijgsraad der eerste marine-inspectie tc Kiel veroordeelde den adelborst Hiisse- ner wegens verwonding met doodelijken af loop van den soldaat Hartman,n tot 4 jaren, en 1 weak gevangenisstraf en degradatie wegens inbreuk op de voorschriften betref fende de behandeling van ondergeschikten, die in staat van dronkenschap ver- k eer en. Hussener verklaarde, dat hiji Hartmann, die cl ronken was en een opstoot je dreigde te veroorzaken, had willen arres teeren en hem. had willen wonden, omdat zijn prestige als officier diende gehandhaafd tc worden als oen officier den sabel trekt moet er bloed vloeien. In den loop van het proces verklaarden verschillende officieren, dat Hiissener een opgewonden standje is,die altijd met zijn ka meraden overhoop lag. Hüssener gaat van zijn vonnis in hooger beroep. Duitschland 'heeft nu zijn eersten socia- listischen burgemeester en. wel Wilhelm Hang, die te Innspringen, in het groother togdom Baden, gekozen is. Daar deze ver kiezing geen hoogere sanctie 'behoofb, staat de benoeming vast. Rusland. Voor de PeteTsburgsche feesten is alles in gereedheid. De stad vertoont reeds een fees telijk aanzien. De meeste vreemde gasten, ook de Parijsdhe en Berlijnsche burgemees ters en anderen, zijn aangekomen. Inbus- schen is men zeer beducht voor hetgeen de komende dagen kunnen brengen. Gerucht en loopen van groote arbeiders-demonstratién, die op til zijn. Allerlei socialistische' ge schriften zijn op ruime schaal verspreid Uitgebreide voorzorgsmaatregelen worden genomen. De Petersburgsche autoriteiten beweren, dat de Duitsche revolutionairen niet vreemd zijn aan do gisting, welke in de laatste we ken in de Russische hoofdstad keerseht. Ze hebben 40 Duitschers doen aanhouden, on langs in Rusland aangekomen, die, naar be weerd wordt, tijdens de aanstaande feesten een oproer moesten organisearen. Oostenrij k-Hongarij e. In Weenen is men nogal verwonderd over zekere berichten, die van uit Rome naar Oostenrijks (hoofdstad overwaaienbeweerd wordt nl. in die berichten, dat men pp het Vaticaan een regeling voorbereiden, die het den pans zou mogelijk maken, president Louhet, wanneer deze als gast van 'het Qui rinaal aan Rome een bezoek bracht, te ont vangen. Men maakt te Weenen de opmer king, dat vijf en twintig jaar lang de paua geweigerd heeft keizer Frans Joseph onder zulke omstandigheden te ontvangen, even min als eenig ander katholiek staatshoofd. Men verwondert zich te Weenen er over, (hoe, hetgeen geweigerd is aan den (keizer koning, toegestaan schijnt te worden aan den president der F ran sell e republiek. Vol gens de „Indép. Beige" zal de Oostenrijfc- sdhe gezant te Rome bijl het Vaticaan deze quaestie ter sprak© brengen. Marokko. Een contingent sul tanstroepen uit het Zuiden is door opstandelingen nabij Rabat aangevallen en kreeg vele dooden. Do op standelingen hebben hun tc-genstanders bij na geheel in de pan gehakt, de overgebleve nen kwamen in deerlijken staat te Rabat aan. Do expeditie van El Menebhi naar Tazza heeft sedert zij opnieuw uit Fez is vertrokken, geen tegenstand ontmoet. Do pretendent moet zich in het Riff bevinden. 'Het stoomschip Sidel-Turki is mot 140 soldaten naar Figuig vertrokken om de troe pen van den sultan aldaar te versterken. Volgens do „Patrio" is do pretendent Bon Hamara te Oran nabij do Franscko gtrens en hij hield dezer dagtn een revue over 30,000 man. Die troepen zouden thans op rukken en een aanval wordt verwacht. Alle telegraafdraden zijn doorgesneden. Er duiken weer berichten op van een nieuwen pretendent, waaruit zou blijken dat deze. Sidi-Mohannned genaamd, Bou Hamara lieoft gedood, en voor eigen reke ning den strijd tegen den sultan hooft voort gezet. Onder voorbehoud. Haïti. Al de leden van liet ministerie in ILüti hebben, blijkcus oen telegram uit Port-au- Prince, kun ontslag genomen, met uitzonde ring van hun collega voor Oorlog. De ex- ministers worden beschuldigd van bedriöge- lijiko emissie met behulp van de Bank van Haïti van ongeveer 2 millioeu dol lars aan effecten China. De „Times" verneemt uit Shang-hai dat volgens berichten de aanwezigheid van Rus sische troepen aan den oever van de Gayou- rivier wordt bevestigd. Do Russdhen ont schepen aldaar wapenen eu proviand. De generaal-agent van Ivwangsi onder handelt met een Duitsch handelshuis te Shanghai over een leening. Een deel der som zal in koopwaar en in wapenen worden omgezet. De Chinecscho regeering lieeft bijgevolg aan de mogendheden machtiging gevraagd tot liet invoeren van wapenen. Het Vorstelijk bezoek aan do hoofdstad. Het Vorstelijk echtpaar en H. M. de Koningin-Moeder zijn heden te 10.30 stadstijd van Amsterd. naar Baarn-Soestdjjk vertrokken met den Koninkljjken trein, die evenals bij de komst door twee hoofdbeambten der H. IJ. S. M. begeleid werd. Voor 'het vertrek, omstreeks negen uur begaf de prins, vergezeld van rijn adjudant jhr. Hooft Graafland zich te voet van het paleis naar de Nieuwe Kerk, waai- hij' oen bezoek bracht aan den grafkelder van admi raal Do Ruyter. Tegen 10 uur werd het op den Dam en langs het Damrak zeer levendig, vooral Voor het paleis, waar zich Zaagman's kapel deed hcoren. Langs het met zorg afgezette terrein j O schaarde zidli in vela rijen een belangstel lend publiek dat biji het afrijden Van den sto-t den vorstelijlkcn personen een harto- lijiken groet bracht. De stoet werd, alls hij- de aankomst, begeleid door een eskadron huzaren en voorafgegaan door den burge meester, mr. "W. F. van Leeuwen. De Vorstelijke familie na ten paleize van de buitengewone leden der hofhouding afscheid genomen te hebben reed weder in het bekends roode hofrijtuig langs het Dam rak naar het Centraal-Station, langs welken weg weer duizenden nieuwsgierigen geschaard stonden, om de Hooge Bezoekers ten afscheid toe te juichen en toe te wuiven. Aan het station waren behalve de burge meester mr. "W. F. van Leeuweo, de com missaris der Koningin, de hh. Westerwoudt, Van Hasselt en Nierstrasz der H. IJ. S. M., ook eenige militaire autoriteiten aanwezig om de Koninklijke familie uitgeleide te doeo. Toen de trein zich in beweging stelde, verschenen H. M. Koningin, Koningin-Moeder en Prins Hendnk nog even voor het geopende raam van het portier om de aanwezigen op het perron nog even ten afscheid toe te wuiven. II. M. de Koningin heeft den burgemeester eene som van f 2000 ter hand doen stellen voor de algemeene armen van Amsterdam en Z.E.achtb. verzocht der burgerij Hr. Ms. wel- gemeenden dank te willen overbrengen voor de vele ondubbelzinnige en hartelijke blijken van toegenegenheid en aanhankelijkheid aan Haar en H.D. Gemaal en Moeder, welke Z'ij allerwege bij hunne verschijning mochten ont vangen. Het bal ten hove. Gisteravond was er bal of te wel rauot of Rouf ten h'ove. Zooals wij reeds mededeel den waren daarvoor ongevc-er 1200 uitnoodi- gingen verzonden, aan hen nl. dio ter audiëntie verschenen. Tallooz© militaire en civiele atuoriteiten, voorzitters van vele vereeniigingen enz. enz. verdrongen zich den gansdhen avond in de gangen, op de trappen, allen in groot tenue 01" gala, de dames, volgens voorschrift, gede colleteerd, in do keurigste avondtoiletten, vonkelend in Colconda's diamantengloor. De vorstelijke familie hield receptie in de troonzaal. D'e groote of balzaal, majestueus om haar at metingen van hoogte, breedte en lengte, was verlicht door de omvangrijke kronen, waaraan nog de oude olielampen hingen, nu kende met de voor deze igelegenheid aan- ge machte een totaal van ongeveer 500 lam pen, die een zacht en aangenaam, ja, ietwat phantastisch licht in 't ronde verspreidden. In de zijgalerij- waren 'buffetten, verlicht door twaalf zilveren veelarmigo kandelaars, 011 prijkende met geurende bloemen in zil veren vazen. Daar trad kort na negen uur H. M. do Koningin, vergezeld van Z. K. IL den Prins der Nederlanden eu gevolgd door H. M. de Koningin-Moeder, binnen. Dadelijk werd door do vorstelijke personen eerde ge houden en vormden zich. om hen kringen schitterend van goud. Uniformen eu hofcos- tuums waren ditmaal over»,vegend, rokcos- tuum was uitzondering. De aanblik van de zaal werd daardoor inderdaad verhoogd 111 hot zachte licht der olielampjes glans- do het goud met rustige schittering, bren gende con voorname stemming over de'kleu rige menigte, waarin -helder oplichtten de avondtoiletten der dames. D'o Koningin droeg een zeegroene moiré-rijden japon, ver sierd met 'kanten en diamanten, een collier van schitterende edelgesteenten rondde den bals, het hoofd was gekroond met een dia deem. De Koningin-Moeder was gekleed in lichtgrijze kant, van den diadeem h;ng een witte weduvenkap af. Beide vorstinnen droegen do grootkruisen van do Nederland- sclio orden. Dfe prins had zich gestoken in de uniform van schout-b'ij-nacht. Onmiddellijk na het binnentreden der vorstelijke personen werden verschillende autoriteiten on particulieren door dezen aangesproken. Met groote minzaamheid on derhielden zij zich met de aan hen voorge stelde bevoorrechten. Ondanks de vermoeie nis aan zulk een oercle verbonden, bleef den gansflhen avond do glimlach der Koningin even vriendelijk, haar belangstelling even hartelijk. Geruimeu tijd toefden de vorstinnen en do prins in de balzaal, waar door vole ge- uoodigden werd gedanst. Ook daar lieten zij zich tal van personen voorstellen en wonnen ieders liart door hun minzaamheid. Omstreeks half twaalf 'trok liet hooge ge zelschap rich 111 de particuliere vertrokken terug; de gonoodigden verlieten hot paleis, en een uur later was alles tot de gewone nachtelijke rust weergekeerd. Corps diplomatique. De Duitsche gezant bij ons hof, baron von Schloezer, wordt lieden te 's-Gravenliage te rugverwacht van rijn reis naai- Italië. Ridderorden. Bij kon. besluit is II. Wr. Mesdag, kunst schilder te 's-Gravenhage, bevorderd tot ridder-grootkruis in de orde van Oranje- Nassau. Bij kon. besluit zijn benoemd tob ridder in de orde Van deu Nederland sehen Leeuw: L. Serrurier, wethouder van de gemeente Amsterdam, voorzitter van de commissie van advies op den bouw en de exploitatie der nieuwe koopmansbeurs aldaar tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau: II, P. Berlagö Nzn., architect van de nieuwe 'koopmansbeurs te Amsterdam. Tweede Kluner. Betreffende het wetsontwerp tot het onder de wapenen houden der ingelijfden bjj de militie te land der lichting van 1902 is in een der jongste vergaderingen van de Tweede Kamer ingekomen een verzoekschrift van J. de Bruyn en 3 anderen, zich noemende ïver- tegenwoordigers van alle miliciëns 1902" van de verschillende regimenten infanterie en het regiment grenadiers en jagers, benevens vele anderen, alle miliciëns der lichting 1902. Het adres is gesteld in handen yan de betrokken Commissie. De Tweede Kamer gaat vermoedelijk tot 16 Juni uiteen, op welken datum de Marine- begrooting, die heden in de afdeelingen werd onderzocht, voor openbare behandeling zal gereed zjjn. "Verkiezing Prov. Staten. Door Ged. Stalen in de prov. Friesland is bepaald, dat de veikiezing van twee leden der Prov. Staten in het kiesdistrict Dokkum zal worden gehouden op 4 Juni en de stem ming en herstemming, zoo noodig, onder scheidenlijk op 16 en 25 Juni. Postspaarbank overeenkomst met België. Onze Brusselsche correspondent schrijft ons: Een nieuwe oveieenkomst. tusschen Neder land en België tot het verleenen van nieuwe gemakken aan inleggers in de Algemeene Spaar- en Lijfrentkas van België en in de Postspaarbank van Nederland, is geteekend en zal in werking treden den len Juli 1903. De spaargelden gestort, hetzij in de Alge meene Spaar- en Lijfrentkas van België, hetzij in de Postspaarbank van Nederland, zullen op aanvraag der belanghebbenden, zonder kosten, van de eene kas of bank naar de andere en wederkeerig worden over gedragen. De aanvragen tot overdracht van het oene land naar het andere zullen in België en in Nederland ontvangen zijn in al de postkantoren of agentschappen, die met den dienst van de Spaarbank of Spaarkas belast zijn. De eigenaars van boekjes iu België of van Nederland zullen zonder kosten in een van beide landen de uitkeering bekomen van de gelden door hen in de Spaaikas of -bank van het andere land belegd. (nHbld.") Ncderlnndsck te Smirna, Naar de »N. R. Ct." meldt is te Smirna een cursus aangevangen in de Nederlandsche taal. De consul-generaal jhr. mr. de Sturler is daarvan de oprichter, en bjj ook hield een toespraak bij de opening. De heer Ph. Kats (Lazarist) geeft het onderwijs. De cursus ving aan met aanvankelijk 12 leerlingen, waar onder 3 niet-Nederlandars. Landbouwbedrijf in Z.-Afrlka. -L-e .vereeniging fcot herstel van 'het land bouwbedrijf in Zuid-Afrika liecfb rich per circulairo tot hot Nederlandsdho volk ge wend, waarin rij! wijst op (haar doeldeu Boer te (helpen in den strij'd om 'het be staan wanneer dezo weer welvarend is, zal hij ook krijgen ccn grootcr-e mate Van poli tieke zelfstandigheid. Goed geeft moed. Wij wenden ons niet alleen tot de Ne- deNandscilio kapitalisten, maar tot hot No derlandsche volk. Voel, zeer veel gold heb ben wij, noodig en ieder Nederlander moet ons helpen. Grooto sommen van enkelen zul len wijl in dank aanvaarden, maar wijl reke nen vooral op de kleine bijdragen der groo te menigte. Als niemand zich onttrekt en ieder doet wat hij kan. zal onze vereenigmg een machtig lichaam werdenD'at zogen verspreidt in Zuid-Afri'ka. Dat voor hot Hollandscho ras aldaar een nieuwe toekomst 'helpt banen. Dat nauwe handen (knoopt tus- schen do Ilollandschü Afrikaners en het oude Nederland. De Nederlandsdhe stam is niet dood. Hij is overal tot-nieuw, jong ea krachtig leven ontwaakt. In Nederland en Vlaanderen eu overal waar takken van den Nedcrlandsohen stam zidh bevinden, doet het nationaal gevoel zich levendig gelden. Do oorlog in Zuid-Afrika lieoft den Neder- landschen stam beroemd gemaakt. Heel de wereld lieoft eerbied gekregcu voor de kracht, die in hc-m schuilt. liet tijdstip is dus gunstig om voor dien stam grooto ver overingen te maken, zij het dan ook met vreedzame middelen 011 wij wcuschen van die gunstigo omstandigheden partij te trok ken. AVilt ons dus helpen. Offert allen wat giijj kunt. Daar men zelfs tegen een jaarlijksche contributie Van slechts een (gulden lid onzer vereeniging kan worden, is nagenoeg ieder een 111 do gelegenheid om toe te treden. Rente kunnen wijl u niet beloven, maar 'wel voldoende zekerheid voor de teruggave van hetgeen gij ons ter hand Stelt. Het adres van den secretaris isde beer II. G. du Crocq, Leidschegraclit 11, Am sterdam. Burgerlijke ambtenaren. Een groot getal burgerlijke rijksambtenaren te Leeuwarden heeft in beginsel besloten om een afdeeling van de bestaande pensioen- vereeniging op te richten. Volksbond. Te Barneveld is een afdeeling met ongeveer 50 leden opgericht van den Volksbond, ver eeniging tegen drankmisbruik. ÖVERSCHIE, 27 Mei. De gemeenteraad besloot hedenmorgen tot aankoop van op een na alle perceelen aan hel Achterom, benevens tot aankoop van de daarop rustende rechten van den polder Zestienhoven, een en ander voor een totaal som van f8300. Nog werd besloten tot aanschaffing van 50 watermeters h f22 per stuk. B, en "W. deelden mede dat het in hun voornemen ligt de waterleiding met 1 Juli te openen. Door deu heer P. S. Engering wordt se dert 27 Mei 1901 verzocht Qiem vergunning te verleeuen tot het verbroeden van den in gang van zijn pand aan de Hoofdstraat 110. 29 thans breed 1,70 Mi. tot 2.50 AL breedte. B. en W. hebben op do herhaalde ver zoeken steeds afwijzend beschikt op grond lo. dat iu de huizen die tot waterkoeling dienen niets mag worden veranderd wat tot verzwakking zou leiden; 2o. dat art. 40 der verordening op de bouwpolitie een be lemmering is voor de toestemming. Thans echter wenden B. en W. zich tot den raad om het college bevoegdheid te 'geven tot afwijking Van 'het voorschrift van ge noemd art. 40 voor dit geval. Ziij zeggen daarbij' De bezwaren togen het inwilligen van hot verzc->k, ontleend aan het verminderen vui het waterkeerend verr igen vaii de huizenrij aaii de Hoofdstraat, wegen thans bij ons College niet niöer zoo zwaar als vroe ger. Een gedeelte van den kaaimuur aan de Hoofdstraat langs de Voorhaven ter lengte van ongeveer 100 M. nabij) de Havendijfc, is sedert de uitdieping van de Vooihaven merkbaar Verzakt en vooruit gezet, zoodat eerlang zal moeten worden overgegaan tob vernieuwing van genoemden muur. Het zal, als daartoe wordt overgc-aan, aanbeveling Verdienen de nieuwe muur tevens als wator- kcering te laten dienst doen en haar oven als de kade aan de Oostzijde op te trekken tot 3.33 plus N. A. P. (D'o bovenkant van den tegenwoordigen kaaimuur ligt op 1.43 M. plus N. A. p.) De straat zal in dat geval aan de 'huizenkant oen hoogte moeten ver krijgen van 3.65 M. plus N. A. P., het peil door Sclueland voorgeschreven. In afwachting van onae voorstellen te dier izako, dio te zijner tijld uw vergadering zullen bereiken, zoude thans de vergunning 'kunen worden verleend, onder voorwaarden die zooveel mogelijk waarborgen geven. YleescliprijsTerhooglng. BlijkeDS achterstaande advertentie ;0 1 de vleeschhouwers hier ter stede beste om, in verhand met de aanhoudendestiki van de veeprjjzen, den pi ijs van het S vleesch te verhoogen met 10 cents per pond Bij den corpswedstrijd bij de" Internatio nale kegeiwedstnjden te Rotterdam ter legenheid van het 121 /2 jarig bestaan van »Recht naar h-t, üoel", behaalde onze sm genoot iz heer H. Stooker in personeek wedstrijdee.i prqs met 45 houten in 6 worpe Gistermiddag is een 11-jarige jongen aan. gehouden in het bezit van 2 stukken iizer die bij bleek ontvreemd te hebben van een schip dat in de Buitenhaven lag. Do pna„ beweerde tot zijn daad gedreven te zijn d2 honger. "Gisteravond werd het Sjarig zoontje van v. d. Hoek aan de 7de Bierslootsteeg door een kuiperswagen van den heer J. v, d. Windt overreden, waardoor het knaapje vrij ernstig- geblesseerd werd en terstond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De voerman had geen schuld aan dit ongeval. 'Bij den lieer M. den Braber aan de Ge dempte Bicrsloot zijn met behulp van zwatel een 7-tal kippen ontvreemd en by donkeer Zijdenbos aan dezelfde straat zijn verschil lende voorwerpen van huishoudelijke* aite ontvreemd. Cücvonden voorwerpen Te bevragen aan onderstaande adressen; Een schoolta»chje bij T. de Korte, 5e Bier- s'ootstraat no. 24een kinderarmband en een gebroken oorknopje bjj A. Roest, Een- drachtsiraat no. 38; twee getuigschriften bij G. Vink, Pad no. 8een paardendek bij D. Borsboom, 5e Biersiootstraat no. 14; een Marelkooi bij Houlaar, Nassaustraateen halsketting bij J. v. Vliet, "Van Leijden Gael- straat 15; een kinderpantoiïeltje bij C. v, d. Starre, Landstraat no. 16; een gummiband bij P. Boerdarn, Valkstraat no. 34; een meisjeszak bij M. Admirand, Maikt no. 1 een Rozenkrans bij G. J. Wissenburg, 2e Biersiootstraat no. 5 een sleutel hij J. Djjkhoorn, Eendrachtstraateen bruine hond b(j de Bruin, Callenburgstraat no. 108; een gebroken oorknopje hij D, v. d, Meijde, Hoogstraat no. 212. Kantongerecht te Schiedam. Vonnissen uitgesproken 27 Mei 1903. Schiedam: Openbare dronkenschap J. V. B., G. IL, P. J. P., Tb. T., O. K G. ,H.„ tot een geldboete Van 3 subs. 3 d. h.J. O. v. d. B., G boete subs. 3 d. ih.; J. J. v. P. 3 dagen li.; SI. A. K. 21 d. 'h. Politie-Overbreding C. G. H, A. v. E., M. 'II., J. V. W., T. V., A. v. W., A. v. S.. A. J. SI H,, D. G., W. ,H„ F. A. v. T„ A. B., A. C. P., A. v. V., F. W. IL, W. C. LII. C. de IV., IV. C. IL, J. K., G. II. D., A. v. N., tot 0,50 boeto subs. 1 d. li. i-der; J. A. IL, f 1 boete subs. 1 ,d. !h.; II IL J. S. ƒ5 bbete subs. 1 d. h. Springen <yvor do lai gs dks Plantage loo- pendo sloot: M. H., SI. v. V., E. B., F. K. E., ieder tot 2 maal' 0.50 boete subs. 2 maal 1 d. h. Overtreding dor Wet van 5 Juni 1875 (op do hondsdolheid) W. v. d. V., 2 boete sbs. 2 d. li.A. F. v. L., SI. Dl, SV. S., ieder tot ƒ3 boete subs. 2 d. 'li.N. v. Z. 0.50 subs. 1 d. I; P. A. T. 1 hoete subs. 1 d. 'b. N. v. Z, en P. A. T. verbeurd veddaard opbrengst van do verkochte houd 1 en 3. Vlaar'dingen; Openbare dronkenschap: J. de AV., 2 boeto subs. 2 d. li.; J. D'-> J. N. v. E., H. v. E., P. K„ D. M., 3 boete subs. 3 d. 'li.J. St. ƒ6 boote subs. 3 d. k; J. v. d. P. 15 "boeto sulbs. 3 d. h, J. v. B< 3 .hoetei subs. 3 d. Oi. Poli tie-Over eroding J. v. R. 0.50 hoete sulbs. 1 d. h. Overschde. Overtreding der Wet Van 5 Juni 1875 (op do hondsdolheid) A. v. d. V., H. O., 0.50 boeto subs. 1 dag hechtenis. F. W. N. HwjonJioltz. Do rechtbank; te Haarlem veroordeeldö heden den. heer F. W. N. Hugenholtz, lid dor Tweede Kamer, tot 1 maand gevangenis straf wegens opruiing van miliciens. Bonwgrondmaatsehapplj Nieuiv-Mathenesse. In de hedenmorgen gehouden vergadering van de Bouwgrondmaatschappij Nieuw-Sla- thenesse is besloten het geheele bedrag der oprichtingskosten op de rekening over *4902 af te schrijven en het saldo dier rekening over te brengen op de nieuwe rekening. Een uit keering heeft dientengevolge niet plaats. Voorts werden het aftredend lid van den Raad van beheer, de heer J. Schiltman, en het aftredend plaatsvervangend lid, de heer 0. W. T. Timmermans, beiden herkozen. De Rotterdamsche rechtbank heeft heuen vrijgesproken den bierhuishouder en om bankwerker beiden wonende te Fjjenowo, beschuldigd van het vervaardigen van valsche rijksdaalders door het gieten van tin in een gipsvorm en het in omloop brengen daarvan. Hun onmiddellijke invrijheidstelling werd gelast. De eisch was 7 maanden gevangenis. Frauduleus vervoer, De Haagscho Rechtbank veroordeelde den distillateur uit Delft, wiens kneclU ongeaM gedistilleerd vervoerde in een om 'tlyf slui tenden blikken bustot twee geldboeten resp. van f 100 en f 20. Fe moord ie BerTcel. Sten meldt uit Den Haag Do instructie tegen Uyttonboogaart, e verdachte in zake don dubbolen moord 1 Ite-rkfal', in illians gesloten en deze zaalL naar de> openbare terecQitzitting .veiWezen,

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2