BINS EM. AND. STABS NIEUWS. VLAARDINGEN. H.erk en Schooi. Ned. Herv. Kerk. Gemengd Nieuws. Hofbericht. H, M. de Koningin verleent ook audiëntie aan de ministers tijdens Haar verblyf te Soestdijk. De Prins In Weenen. Omtrent de aankomst van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden aan liet station te Weenen werd 'gisteren geseind Ter eere der komst van prins Hendrik der Nederlanden was in liet Wcstbalniliox een compagnie soldaten opgesteld niet een afdeeling muziek. Bij de ontvangst waren tegenwoordig do garnizoenscommandant en verscheiden generaals, de stadhouder, leden van het Nederlandsdlie gezantschap ,de No- derlandscilio officiereu, die hier aan de rij school zijn verbonden, de Ncderlandsche consul-generaal, do iHiitsclie gezant en ver scheiden leden van het gezantschap. Do (keizer kwam in uniform van maarschalk en droeg de versierselen der Orauje-Nassau- ordo. Om 5 uur reed de trein met den Prins-gemaal binnen. De muziek liet de too- nen van een Nederlandsdh lied klinken. Do keizer begroette den Prins hartelijk en schudde 'hem do hand. Na wederzijdsche voorstellingen van personen uit (het gevolg reed de 'keizer met den Prinsgemaal in een open rijtuig naar den Hofburg onder warme toejuichingen van de menigte, die in dichte drommen stond geschaard. Aan den Hof- burg werd de Prins begroet door de liooge hofbeambten. Om half negen had 's avonds het diner plaats bij den Nederlandschen gezant. De Prins-garnaal (kwam daar met zijn geVolg en het geleide dat liem is toege- wezen, en ook aartshertog Reinier en eenig© hooge hofbeambten zaten daar aan. Een particulier telegram aan de „N. It. Crt." meldt: Onder het binnenrijden van den trein speelde de militaire muziek ,,Wien Neêr- lands Bloed". De keizer, in generaalsuni form, begroette prins Hendrik. Nadat de •Prins aan onderscheiden personen van rang was voorgesteld, ging hij langs de compag nie soldaten, die tot zijn eer was opgesteld. De vaandels van den troep werden ten groet naar beneden gehouden. Aau het sta tion waren tegenwoordig de stadhouder vau Neder-Oostenrijik, luitenant-veldmaarschalk graaf Paar, de Duitsdhe gezant. De Ncder landsche gezant was den prins tegemoet ge reisd. Prins Hendrik droeg de uniform van s0hout-bij-nach.tr Reuter seint nog uit Weenen, dat prins Hendrik der Nederlanden in den loop van den voormiddag bezoeken aflegde biji de daar vertoevende aartshertogen. Gezanten. De Nederlandtche gezant te Berlijn, jhr. van Tetz, is hedenochtend van 's-Graven- hage, waar hij enkele dagen ie voren was aangekomen, naar zijn post teruggekeerd. Consuls. Aangekomen in sHótel den Ouden Doelen" te 's-Hage C. George, consul-generaal der Nederlanden te Lissabon; Porr, Nederlandsch consul te Koningsbergen. Lnil.-Generaal J. B. van Heutsz. Naar van welingelichte zyde wordt ge meld, is het niet onwaarschijnlijk, dat de gouverneur van Atjeh, luitenant-generaal J. B. van Heutsz, eerlang in ons laDd zal komen. ITr. Th. A. Sannes. Gistermiddag te 31/2 uur werd in een plechtige zitting van het gerechtshof in den Haag, in tegenwoordigheid van enkele leden der rechterlijke macht en der balie en van verscheidene dames, de nieuwbenoemde raads heer rnr. Th. A. Sannes, als zoodanig geïn stalleerd. Tweede Kamer. Wegens gebrek aan fondsen kan een aantal declaratiën ten laste van het dienstjaar 1902 niet door het Departement van Justitie worden betaald. De begrootirig van Justitie moet daar om verhoogd worden met f 141,200, waartoe een wetsontwerp is ingediend. Militaire Wielrijders De Minister van Oo-log heef het voor schrift betreffende het rijwiel en de wielrg- ders-oefeningen bij de infanterie (i903) eenigszins gewijzigd. De aanwijzing van miliciens ter opleiding tot wielrijden geschiedt ten spoedigste na de samenstelling der adspirantenklassen voor de opleiding tot milicien-korporaal. Slechts zij, die alleszins voldoende in het wielrijden be dreven zijn en daarvoor de gewenschte in- tellectueele en physieke geschiktheid bezitten, worden toegelaten; in de allereerste plaats echter de tot korte oefening ingelijfden waaronder de voorkeur genieten lo. zij, die zich verbinden gedurende October en No vember vrijwillig onder de wapenen te bly ven en 2o. zij. die verklaren hunnen dienst bij het blijvende gedeelte in persoon te vol brengen. De opleiding vangt op 10 Juli aan. Dir. bel. invoerr. en acc. De minister van financiën brengt ter ken nis van ambtenaren der dirtcte belastingen, invoerrechten en accijnzen, die vojgens de bestaande bepalingen voor de vervulling van ontvangkantoren in aanmerking kunnen komen en verlangen benoemd te worden tot ontvanger te Nieuwkoop c. a., dat zij daarvoor nog tot 10 Juni e.k. een adres kunnen in dienen, onver.-chiilig of zij overigens tot mede dinging naar eea kantoor der zevende klasse bevoegd zijn. (Stct.) Koffle-oogst op Java. Blijkens een telegram van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië, van 29 Mei 1903, wordt de gouvei nements-koffie-oogst op Java voor dit jaar thans geraamd op 204,000 pikols. (»St, Ct") Nederlnndscke Yronwcnbond tot verliooglng van het zedelijk beirustzlju. Gistermorgen tegen twaalf uur is in het Brongebousv te Haarlem de 19e jaarvei gade- ring van bovengenoemderi bond geopend. Presidente was mevrouw douairière Klercb Van Hogendorp. Aanwezig waren een 60-tal dames. De presidente opende de vergadering, waarop door de secrptaies en de penning- meesteres verslag werd uitgebracht over 1902. Om half twee begon de middagvergadering, die alleen voor dames, ook niet-leden, toe gankelijk was en waarin de verslagen der afdeelingen en correspondentschappen werden uitgebracht en besproken Des avonds bad een groote openbare vergadering plaats, waar in optradendr. De Visser, dr. Buikens, gravin Van Hogendotp en mejuffr, Hofman, directrice van bel Doorgang-huis te Amster dam. Yeroeniging tegen vallende ziekte. In de gisteien te 's-Gravenliag,; gehouden vergadeiing der Nedeil. Vei een. tegen val lende ziekten, deelde de voorzitter, dr. Ruy.-ch, mede, dat het beroep op de natie bevredi gende resultaten heeft opgeleverd en men is kunnen komen tot stichting van een ga-dliuis te Amsterdam ter krachtiger bestrijding dei epilepsie. Het verslag, zoomede de lekenirg en ver antwoord» g over het afgeloopen jaar werden goedgekeurd. Machtiging werd aan het bestuur verleend tot het viagen vansubsidievoordevereeniging. Tol bestuursleden werden herkozen de hee- ren dr. A. H. van AnJel en kolecel H. F. Giesbers. Door de heeren dr. Bonebakker werden ten slotte mededeelinaen gedaanmet foto's en plattegrondteekeniog toegelicht betief fende de oprichting van het gasthuis te Am sterdam en door dr. Muskens betreffende de poliklinieken. Christ. Besturenbond. D'e Christelijke Besturenbond federatie van alie christelijke verkliedenvereenigin- gen in den Haag en Scheveningen hield gisterenavond in fliet gebouw van den R.-K. Volkslxmd te 'sGravenhage zijn eerste le denvergadering. De voorzitter Goedmans opende de ver gadering en bracht hulde aan den R.-K. Volksbond, die het initiatief voor de op richting van den Christel. Besturenbond had genomen. Daarna stelde hij de sprekers voor dezen avond aan de vergadering voor, daarbij mededeelende dat do heer Passtoors door ongesteldheid verhinderd was tegen woordig te zijn. De eerste spreker was ds. Karros, die et- allereerst op wees dat deze vergadering óók was belegd cm. stemming te maken voor den bond tegenover wat spr. noemde de leugen propaganda van de sociaal-democraten. De tnveedo spreker was do heer H. de Wilde, die betoogde dat het ook de taak is van den öhr. Besturenbond, die althans lei dend en steunend kan optreden, om chris telijke vakvereenigïngen te stichten. Ten slotte lichtte spr. het program van den bond puntsgewijize toe. De heer Mooyman, administrateur van den Ohr. Besturenbond, was de derde spre ker. Hij) betoogde in hoofdzaak dat neutra liteit op alle terrein, en niet het minst in de werklieden-organisatie, onmogelijk is, en drong er krach.tig op aan dat de bond ■gesteund werd. Aan de gedachtenwisseling namen verscheidene personen deel. O.a. werd het leedwazen uitgesproken dab deze vergadering niet met gebed was geopend. Ds. Karres antwoordde daarop, dat het z.i. niet gewensclifc is om een gemengde yergto- dering te openen met gebed, omdat dit moeilijk kan uitdrukken wat in de harten dei" aanwezigen ligt. De Burgemeester is gisteravond van zijn buitenlandsche reis in de gemeente terugge keerd eo heeft heden zijne functiën hervat. Gemeenteraad. Agenda voor de vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 3 Juni a.s. des namiddags te 2 uur. 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een hoofdopzichter bij de gemeentereiniging. Aanbevolen worden de heeren lo. A. Visser, opzichter hij de gemeenterciniging te Schiedam 2o.~ C. de Koning, hoofdopzichter bij do gemeenterei niging te Utrecht. 4. Rekening van inkomsten en uitgaven van de gasfabriek dienst 1902. 5. Rekening van inkomsten en uitgaven van de drinkwaterleiding, dienst 19Ö2. 6. Rekening van inkomsten en uitgaven van het stads-ziekenhuis, dienst 1902. 7. Begrooting van inkomsten en uitgaven van de gezondheidscommissie, dienst 1904. 8. Ontwerp-besluit (model B) tot af- en overschrijving van posten op de gomeente- begro-oting, dienst 1902. 9. Ontwerp-besluit (model C) tot veihoo- ging Van posten op de gemeente-begrooting, dienst 1903. 10. Ontwerp-besluit (model O) tot verboo-, ging en toevoeging van posten op de ge meente-begrooting, dienst 1903. 11. Vaststelling van het 4e kohier van de plaatselijke directe belastingen naar het in komen, dienst 1902/03. 12. Adressen van G. H. Schuurman, meg. E. van Biene on N. Visser om ontheffing van do verplichting om in de gemeente te wonen; met advies van B. en W. 13. Voorstel van B, en W. tot het toe kennen van gratificatiën voor het blnsschen van brand. 14. Voorstel van B. on W. tot aanvulling van art. 40 der Bouvrverordenig (Gemeente blad 1898 nee. 1). 15 Ontwerp-reglemenfc op de openbare middelbare scholen tö Schiedam. De heer A. Gouka alhier, voorzitter der Kynologen-Vereeniging Nederland, is be noemd tot eere-voorzitter van de op 14, 15 en 16 Aug. a. s. te Zutfen te houden honden tentoonstelling van de Duiische Doggenclub. Arbeiderswoningen. Bij het Bestuur van de Vereeniging ^Schie dam Vooruit" is ingekomen het volgende rapport van de Commissie benoemd in de Ledenvergadering van 23 April in zake Ar beiderswoningen Jan het Bestuur der Vereeniging tSehiedam Vooruit'" alhier. In de vergadering Usver Vereeniging van 23 April 1.1, werden wy in commissie benoemd om met Uw Bestuur na te gaan, wat kan worden gedaan om aan het dreigende gebrek aan aib-ideiswoningen tegemoet te komen. Wij meenen als een door niemand weer- «pioken feit te mogen aannemen, dat reeds thans gebrek bestaat aan goede, mensehwaar- dige arbeiderswoningen. Wel slaan verschil lende arbei ierswoningen ledig, doch die mo gen niet rgoed" genoemd worden en tal van niet ïgoed" te noemen woningen zyn in gebruik. Het zou beter wezen cijfers te kunnen aanvoeren maar daarvoor zou een tydroover.d onderzoek noodzakelijk zyn en waardeatge- meene uitslag wel by niemand twijfelachtig •/al wezen, meenen wij tot dit onderzoek niet te moeten raden. Door de te verwachten vestiging der fa briek van de heeren Smulders zal de be hoefte aan woningen nog sterk toenemen. Bovendien bestaan er in onze stad geen of bijna geen arbeiderswoningen, die men, altijd het bereikbare in het oog houdend, model-woningen zou kunnen noemen en die behooven er toch als voorbeeld hoe gebouwd moet worden, te zijn. Zonder voorbehoud spieken wy dus de wenschelijkheid, ja de noodzakelijkheid uit van den bouw van goede, degelijke arbei derswoningen. Over den gunstigen invloed van zulke woningen op het geestelyk en lichamelijk welzijn der burgerij bestaat geen verschil van gevoelen. Hoe kan men nu komen tot den bouw van arbeiderswoningen 1. door particuliere ondernemingsgeest; 2. door de Gemeente. 3. door een vereeniging. 1. Da ervaring zoowel hier als elders leert, dat het initiatief van bouwondernemers dik wijls niet groot genoeg is ten aanzien van arbeiderswoningen en dat de hoedanigheid van zulke woningen, indien ondernemers tot den bouw overgaan, veelal lijdt onder het verklaarbare streven zooveel mogelijk winst te maken. Niet wenschelyk zou het ons daarom schijnen de zorg voor een goede volkshuisvesting uitsluitend over te laten aan deze ondernemers. 2. Bij de opvatting, die vrij algemeen heerscht omtrent de taak der gemeente schijnt het ons nagenoeg zeker, dat de ge meenteraad tot het bouwen van woningen niet zal willen overgaan. Ook de woningwet wil dezen weg slechts in de laatste plaats gevolgd zien. Art. 32 zegt: ïBy besluit van den gemeenteraad kan een bedrag beschik baar worden gesteldtot aankoop van gronden en tot aankoop, aanbouw of verbouw van woningen in het belang der volkshuis vesting voor rekening der gemeente, ingeval dit noodzakelijk is voor de richtige uitvoe ring van deze wet." 3. Er blijft dus slechts de vorming eener vereeniging over. En dan ligt wel voor de hand ze zoo in te richten, dat ze voldoet aan de eischen van de woningwet, waardoor de gemeente bevoegd zal zijn -voorschotten en bijdragen te verleenen en dus de moeilijkheid van het verkrijgen van kapitaal belangrijk vermindert. De voornaamste eisch is, dat ze geen grootere rente dan 4"/0 en geen winst mag uilkeeien. Dit laatste zou nu wel een aanlokkelijkheid van de veieeniging wegne men, maar daar niet bet winstmaken, doch de veibetering der volkshuisvesting hoofddoel is, schijnt ons de beslissing n;et moeilijk. De hoofdbeginselen /an zulk een vereeni ging zullen o. i. mo-ten zijn: a. Oe rente zal hoogstens 4 pet. mogen bedragen 5. er zal geen winsnleeling plaatsvinden; c. de huurprijzen zullen gesteld worden in overeenstemming met de ir.ai kt der hui en, zoodat armenzorg en verhindering van het particuliere bouwen uilgesloten zijn; d. de overschotten zullen alleen gebezigd worden ten bate der volkshuisvesting e. er zullen slechts goede, degelijke wonin gen liefst met een tuintje gebouwd worden in de huurprijzen ongeveer van f 1.50 tot f2.50. f. er zullen aandeelen ook van een klein bedrag, bijv. flO worden gemaakt, teneinde ook werklieden als deelnemers te verkrijgen. Om tot de vorming van zulk een ver eeniging te komen, geven wy U in over weging een vergadering van alle belangheb benden en belangstellenden bijeen te roepen, waar de zaak zal worden uitgezet, een voor- loopige vereeniging gevormd en een voorloopig bestuur gekozen. Dit moet dan statuten ontwerpen, propaganda maken voor de zaak, kapitaal bijeenbrengen, zich verzekeren van de medewerking van den gemeenteraad en een definitieve vereeniging vormen. Wij meenen hiermede aan onze opdracht te hebben voldaan. M. C. M. DE GROOT. HERMAN JANSEN. T. H. MOUWENS. In een schrijven aan de leden der Nederl. Herv. Kerk is door een lid der kerk het denkbeeld geopperd om ter herinnering aan Ds. De Wilde die op 24 Mei dezes jaurs 40 jaar predikant zou zijn geweest, aan de zuidzjjde der Groote Kerk een nieuw raam aan te brengen en daaronder in gebrand glas de opdracht dat dit was aangebracht ter herinnering aan hem die van 7 Mei 1871 tot 17 Oct. 1902 hier leeraar was. De kosten daarvoor worden geschat op f 700. S. 0. Y. Voor zooveel noodig herinneren wij nog even te dezer plaatse aan het matinée dat morgen in de S. O. V. zal plaats hebben en verwjjzen wij naar de advertentie daar omtrent en naar het hierby gevoegd pro gramma, M A T W E JE in den Offlcierentuin, op Zondag 31 Mei, te geven door het stafmuziekkorps van het 3e Regt. Huzaren, Directeur de heer A. de Goede. PROGRAMMA. Ie afdeeling. 1. Hands across thesea, marsch, Sousa. 2. Ouverture Das Glöckchen der Ermiten, Maillar, 3. Mein Traum, walzer, Wald- teuffel. 4. Ata Georgia Compmeeting (Cake Walk), Keni Mills. 5. Fantasie Traviata, Verdi. 2e afdeeling. 6. Marehe des chauffeurs, Bosc. 7. Lus tige Briifer, Walzer, Vollstedt. 8. Moderne sty l, Berger. 9. Fantasie Faust, Gounod. Thans ligt het grootste gedeelte van de visschersvloot die hier havent, in de Buiten haven en Nieuwe Haven gereed ter haring- visscherij, om de volgende week naar zee te vertrekken De schepen zijn neijes in orde gemaakt, keurig geschilderd en opgetuigd. De vloot is weder vermeerderd met 6 nieuwe schepen, zoodat er nu 56 loggers en bommen van hier zullen uitvaren. Den 2en Juni wordt hier ter stede de openbare zwemplaats in het Spuikanaal geopend voor het publiek. De schiet- ri schermvereenigiog ïWillem Teil" zal 7 Juni a.s. haar eersten wedstrijd feestelyk openen in de groote zaal der Offf- cierenvereeniging. Door de politie alhier is aangehouden J. T., gesignaleerd in het »Alg. Politieblad" voor f 1 boete subsidiair 1 dag hechtenis. De man betaalde de boete en werd daarop weer in vrijheid gesteld. Be Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h sigarenvak. Idem v/h rijwielvak. Personen bekend met rijwiel vak. Idem met vijlwerk. Timmeilieden. Ondermouters. Schoenmaker (halfwas). Schoenmakersjongen. Steenhouwers. 1 verver. In een fabriek een jongen bekend met kleedennaaien. Jongen voor gistpak- huis. 1 drukker. 1 leerling voor de smederij (boven 16 jaar) 1 jongen in een kurkenfabriek. Keukenmeid. 1 dienst bode voor meid-alleen. 1 dienstmeisje voor halve dagen. Aangeboden werkkrachten. Letterzetters. - Brandersknechts, Distil lateursknechts. Kantoorbedienden. Boe renknechts, 1 tuiniersknecht. Mouters- jongens. 1 slagersknecht. 1 tabaks bewerker. Kistenmakers. Ververs. Schippersknechts. Houtkooperskneehts. Personen voor lichte werkzaamheden. Personen voor schrijfweik.Personen voor loopwerk. Personen voor los weik. Gelegenheid gezocht voor jongens ter op leiding in het smidsvak.Idem kuipersvak. Schoonmaaksters. Wasschen aan-huis ge vraagd. Gevonden voorwerpen a. Aanwezig aan het commissariaat van politie 2 gewichten, een van 2 KG. en een van breinaalden, een bruin-bont geitje; politie- breinaalden, een bruin bont geitje politie wacht Hoofdstraat, een portemonnaie met eenig geld. b. Terug te bekomen aan de volgende adressen Een portemonnaie inhoudende geld, bijl J. J. v. Alplhen, TToflaansbraat 15een ijzeren muilkorf bij L. v. d. Berg, Hoflaan- straat 7een muilkorf met slot, bij vrouw Meerwijk, Groenendal 13een vrouwenzak inhoudende een en ander, bijl A. Korpei, Zalmstraat 5; een ijzeren muilkorf bijl F. B. Gerlach, Hendrik Gabelstraat 42; een zilveren armband bij C. H. v. Garven Lely- straat 51een portemonnaie inhoudende eenig geld bij W. J. G. Willemse Noord- molenstraat 58; een zilveren broche, bij F. de Bruin, Mhashofje 8; een bruin leeren tasdkje inhoudend® een en ander hij Hoenderkamp, Folderstraat 1. "Bij de onlangs te Arnhem gehouden exa mens voor* kommies by 'sRyks belastingen is geslaagd J. Detiger alhier. *De onlangs opgerichte Christelyk Nationale Kiesvereeniging, onder leiding van ds. H. Schokking, zal op 8 Juni a.s. weer een ver gadering houden tot vaststelling van sta tuten enz. Gevonden voorwerpen. Te bevragea. aan onderstaand# adreesaa: Een stuik; van een oorknopje, bij Dl v. d. Meij'de, Hoogstraat 2U2een vrouwenzak, bij S. Hoekstra, Landstraat 86; een tafel mesje, 'biji J. Sckooneuberg, Callenburgstr. 31; een ceintuur, bijl (EL Larooij, Sdaaven 'burg 22een ijzeren hoepel, bij H. de Lik Twèovriendenstraat 25vijf houten pennen bij FStaa, Delfsdbeveer 12een paar leer boeken, bij Jvan Dijk, Dwarsstraat 1 een kruiwagen, gemerkt L. Dl, bijl N. VerW Westhavenpl. 35. Beroepen: te Nieuwerkerk a/d. IJ*el de heer M. M. den Hartog, cand. te Streef kerk te Peins en Zweins (Fr.) de heer H, de Jonge, cand. te Groningen; te Odyk de heer T. Kloosterman, cand. te Utrecht; te Hiaure en Bornwerd de heer B. Osinga, cand. te Beriikum, Doopsgezinde gemeente. Beroepen: te Baard ds. Th. H. vnn Veen, te Medemblik. Hooger Onderwijs. Amsterdam. Bevorderd tot arts de heeren W. A. H. Gunst, geboren te Amsterdam- J. Groeneveid, geboren te RotterdamJ. Belt' man, geboren te Deventer W, E. Merens geboren te Haarlem. Leiden, Bevorderd tot arts de heeren Oort- huys en E. W. Jongmans; Utrecht. Bevorderd tot arts de heer T. A. A. J. Quanjer. Groningen. Bevorderd tot arts de heer E. J. de Raoitz, med. docts., geb. te Amster- dam. Rotterdamsche Diergaarde, De Rotterdamsche Diergaarde werd in den laatsten tijd aanzienlijk verrijkt, zoowel door geschenken ah door aankoopen en geboorten, Van een en ander vermelden wjj het volgende. Ten geschenke werd ontvangen 3 Egypti sche springmuizen en 1 kameleon, benevens een drietal planteneen tiental inlandscha insectenetende vogels1 rosse mooraap1 vos-koeskoes 2 blauwstreeplori's 1 Javaan aap 4 paar eidereenden; 3 parelhagedissi-n, 25 gevlekte skinken, 1 hoefyzerslang, 2 adder slangen en 5 padden, allen uit Noord-Afrika 1 Groenlandsche valk; 1 Prevost-eekhoorn; 1 Javaansch stekelvarken, 1 zwartkeelwever en 2 Emilia-kaneelduiven; 2 ruodkuif-kake- toe's2 axolote's 4 Groenlandsche valk 1 biuine beer; van den heer A. van drr Struis te Vlaardingen, 4 Jan van Gent; 1 zwartgezicht callitricke aap4 paar zilver grijze gibbons en 1 honingbeer; 1 luipamd 4 rosé kaketoe. Aangekocht werden onder meer3 konings vogels, 3 speelvogels, 3 eksterganzen, 2 Australische bi onsduiven, 2 parelhoenders, 2 blauwe vossen, 3 oiustiti's, 1 paar Mon- goolsche fazanten, 1 groote kangoeroe, 2 rugstreep-kangoeroes, 2 Nieuw-Hollandsche casarca's, 1 rosse mooraap, 4 wolf, 1 rort- bruine mangabeyaap, 1 waterboa, 4 Oost- Indische gans, 4 paardheit, 4 kameel, 1 ge wone struisvogel, 2 paiaiijs-kraanvogels, 1 axishert, 1 Nieuw-Zeelandsche cascara, l Indische python, 4 paar thargeiten. 4 iood- borst toekan, 4 gehande boschuil, 1 oehoe, 4 loodrug-pelikaan, 3 flimingo's, t roodkop gans, 1 paar Chilismienten, 4 vorkstaarlhaan, 4 Germain's spiegelpauw, 4 oorfazant, 1 Burmeisters cariama, 2 donkere kroonkraan- vogels, 1 Garnett's galngo, 4 mesbek pauvvies, 4 roode kangoeroe, 4 Australische heilige ibis, 4 Australische pelikaan, 4 paar Australische wilde eenden, 4 paar reeve-fazanten, 3 Lady amherstfamnten, 4 paar grijze ringfazanten, 3 eidereenden, een groot aantal zomer- en wintertalingen, pijlstaarteenden, brilduikers, valmgers enz. Geboren werden 4 moluksch hert, 4 congo- scliaap, 4 wiistaart gnoe, 4 zwijnshert, 1 muntjak-heil, 1 kuifslekelvarken, 4 Javaan aap, 4 zwarte zebu, 2 poema's, 4 groote kangoeroe, 4 paca, 2 sikaherten. Een der grootste mei k waardigheden onder de levende dieren in de Diergaarde zijn tegen woordig de Menschapen in het wintergebouw. Daar bevinden zich namelyk, allen achter glas, de altijd vioolyke en levenslustige Chimpansé, reeds sedert drie jaren de grootste attractie voor oud en jong, verder de groote mannelijke Orang-oetan, thans zeven jaren oud en buitengewoon tam en zeer aan zijne verplegers gehecht, en, sedert bijna eene maand, een paar Wau-waus of Javaansche gibbons, wier gymnastische toeren alles te boven gaan wat de tot heden door do meest vermaalde acrobaten aan gewaagde en stout moedige kunstvertooningen geproduceerd is geworden. Deze elegante en gracieus uitge voerde toeren en overmoedige sprongen moet men zelf gezien hebben om er aan te gelooven. En terwijl dit acrobatenpaar met een steeds afwisselend prog'arnma de toeschouwers op de meert onmogelijke kunstverrichtingen ver gast is reeds een derde verblijfplaats, eveneens in wiotergebouw, iu gereedheid gebracht om tegen einde Juli een z.g.Siamaogs of zwarte Gibbons afkomstig uit Sumatra, te kunnen opnemen, die reeds geiuimeren ty'J aldaar door een vriend der Diergaarde worden ge houden. Voorwaar een ryke zeldzaam schoone col lectie van menschapen, opwier bezit elke Die* rentuin met grootste recht trotsch zou kun nen zyn. Controle. Men schrijft ons uit Den Haag j Aan het staatsspoorstation te 's-Graven- hage zullen met 1 Juni -4 hoofdconducteurs worden belast met de contróle van he reizigersverkeer bij vertrek in de stations. Weer een. Heden is weer een bij de jongste staking ontslagen conducteur aan het station te 's-Gravenhage, in dienst genomen. Een logé voor een rijkehotel. iDe beruchte Verstraeten, iu zijn onrgo- ving meej" 'belkend onder den naam van lis de Bels", die verdacht wordt in hetvorl!

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2