V STADSNIEUWS?""""*" als bijdrage en belangstelling in het werk van het hospitaal-kerkschip, f 200. De Prins in Weenen. Zondag heeft de prins der Nederlanden de keizerlijke schatkamer bezocht en daarna de godsdienstoefening in de Evangelische kerk bijgewoond. Om half een had er bij Aarts hertog 0:to in het Augnrtenpaleis een déjeu ner dinatoire plaats. Met den keizer en den prins Hendrik en diens gevolg namen de leden van het Nederlandsche gezantschap ep het den prins toebedeelde eeregevolg daaraan deel. In den namiddag was de prins by de Wediennen van Freudenau. 's Avonds diner bij den Nedeilandschen gezant, waaraan met prins Hendtik deelnamen de minister van buitenlandsche zaken Goluchowski, de minis terpresident Körber, de Hongaarsche minister, de Duitsche gezant Wede], De prius heeft zijn kaartje afgegeven bij den Italiaanschen gezant en 's avonds nog het kunsthistorische Hofmuseum bezocht. De keizer heeft hem het Grootkruis der Stepha- nusorde verleend. De heer van Suchtelen heeft de IJzeren Kroonorde Derde Klasse gekregen. De officieren van bet eeregevolg iiebben Nederlandsche onderscheidingen ge kregen. Om kwart over achten is de prius naar Rakek bij Adelsberg vertrokken, liet vertrek miste alle ceremonieel. Aan het station v\a*en de Nederlandsche gezant met hel gezant- schapspersoneel en de Nederlandsche consul- generaal. Ministerraad. Morgenmiddag heeft de gewone minister raad plaats, die heden niet gehouden weid wegens uitstedigheid van verschillende mi nisters. Onze ministers. 'Verschillende Ministers, hoofden van De partementen, brachten de Pinksterdagen met vacantie buiten Den Haag door. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Dr. Kuyper, is Zaterdagavond uit Groningen, waar hij de opening bijwoonde van het zie kenhuis, in Den Haag teruggekeerd. Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van oorlog en koloniën zullen resp. Donder dag en Vrijdag a.s. niet plaats hebben. Consuls. Na-aa- wij' vèrnemen, heeft de regeering der republiek Salvador benoemd tot consul-ge neraal voor Nederland den heer "IV. G-, Sie- wertsz van Reesema,, te Amsterdamtot vice-consul aldaar den lieer "W. Fnrsten tot consul to Rotterdam den heer J. Hase- kamp. („N. R- Ct.") Professor de Geer. Prof. de Geer heeft een onrustigen nacht gehad. De toestand is steeds achteruitgaande (U. D.) Prov. Staten van Z.-Hollsnd Bij de zaterdag gehouden verkiezing voor een lid van de Prov. Staten van Z.-HcMand in het kiesdistrict Dordrecht (vacature mr. A. C. Crena de Jongh), werden candidaat ge steld de heeren W. A. van Bilderbetk (libe raal); Z. van Schelt (anti-rev. en katholiek) en dr. Th Stoop (soc.-democr.). (sD. C.") Enquête-Commissie. De staats enquête-commissie voor 't spoor wegpersoneel besloot den termijn, binnen welken zij schriftelijke inlichtingen verzocht heeft omtrent de rechtsverhoudingen, de arbeidsvoorwaarden en de grieven van het personeel, te veriengen tot 15 Juni a.s. als uitersten termijn Zoo spoedig doenlijk wenscht de commissie tot het verhooren van deskun digen en getuigen overtegaan. Groene Kruis. Te Opsterland (het westelijk deel) iseene afdeeiing van het Groene Kruis opgericht met ruim 600 leden. Bnrau voor sociale adviezen. De Vereeniging Centraal Bureau voor Sociale Adviezen heeft zich, ter versterking barer geldmiddelen, tot een twintigtal groo- tere gemeenten, waaronder ook Schiedam, gewend, met het verzoek bet reeds vroeger door het rijk en de gemeenten Amsterdam en. Arnhem gegeven voorbeeld te willen vol gen en door eon subsidie uit de gemeentekas het onverzwakt Voortbestaan van het Cen traal Bureau voor Sociale Adviezen te hel pen verzekeren. Van de gemeenten, die tot nu toe een besluit over dit verzoek namen, kwamen de volgende tot een gunstige beschikkingden Haag gaf f 300, Haarlem f 100, Maastricht f 50, Breda, Zaandam en Zwolle ieder f 2o. Ook stelden sommige, bij wïo met 'hot oog op de reeds vastgestelde 'begrooting op heb oogenblik van het verziek tegen inwilliging daarvan bezwaar bestond, voor het volgend jaar een nadere overweging in bet voor uitzicht. Bond van anti-rev. propagendoelubs. Onder voorzitterschap Van den heer J. F, Stroom van Arnhem, werd gisteren te Utrecht een vergadering gehouden van den Bond van anti-revolutionaire propaganda- clubs in Nederland. In zijn openingsrede wekte de voorzitter o. m. op om te getuigen door woord en ger scihrifb tegen de ondergraving onzer staats instellingen door ds ongeloovige wetenschap, te getuigen tegen het liberalisme en socialis me en voor de beginselen der anti-revolu tionaire partij. Vervol genB werden tele grammen gezonden aan H. M. de Koningin en dr. A. Kuyper. Ter vergadering waren vertegenwoordigd 29 Van do 34 aangesloten clubs, terwijl ook van onkele clubs nog leden als belangstel lenden aanwezig waren. De algemeene indruk van het jaarvorblag is, naar de omstandigheden waarin de nog jeugdige bond zich bevindt, bepaald gun stig. Heb bondsbestuur lieoft handen vol werk gelrad met het nader organiseeren van den bond. Befinantieole toestand wordt bevredigend genoemd. Do lieer en Verschoor en Van dor Zijden werden als bestuursleden herkozen, terwijl in do plaats Van den heer Staalman, die als bondsbestuurder bedankt heeft, gokozon word de heer Beniner te Utrecht. Ingevolge het besluit om het bestuur mot 2 leden uit te breiden, werden als zoodanig gekozen de heeren Sybrandy to Almelo en mr. A. de Jongh to Rotterdam. Van II. Af. de Koningin en dr. A. Kuy per waren telegrammen van dankbetuiging ingekomen. Bond Tan gemecutowerklioden. Gisteren en heden heeft to Zwolle plaats het derde congres van den Ned. Bond van Gemeentewerklieden. Te ongeveer 'half elf opende de voorzitter de vergadering. De aanwezigen welkom boetende, ridht hij in 't bijzonder een hartelij|k woord tot de afge vaardigden van den Duifcschon Bond van Gemeentewerklieden. Voorts met een enkt-1 woord herinnerende aan de gebeurtenissen van Januari en April, die zullke nadeelige invloeden voor do vakbeweging op dit oogenblik .hebben achtergelaten, spreekt bijl den vurigen wesoli uit, dat van dit congres meer nieuwe kracht en energie zal uitgaan om tegen do verdrukking in met nieuwen moed meer te groeien on te bloeien. Ten slotte bracht hij een woord Van dank aan den D'uitsciien Bond van Gemeentewerk lieden, die reeds 2 maal 500 mark ten be hoeve der sladhtoffers overmaakte. Nog deel de biji mede, dat Diet totaal aantal leden van den Bond thans 2640 bedraagt. Een der Duitsriho afgevaardigden hield daarna een uitvoerige rede over de vakbe weging in Dnitscbland. Het jaarverslag, van de secretaris bei* spreekt o.a. den toestand van het bonds- orgaan. Da oplaag is gestegen tob 1800 ex. 'Het aantal afdeelingen steeg van 13, met 2300 leden, tot 14, met ongeveer 2700 leden. In herinnering wordt gebracht wat het hoofdbestuur .heeft gedaan ter verkrijging van scheidsgerechten. Aan heb slot van zijn verslag wijst de secretaris er op, dat de meeste afdeelingen het blijkbaar niet ernstig menen met de bondszaken. Hiji hoopt, dat er veel werk aan den winkel komt, zelfs zooveel, dat het hoofdbestuur roepen moetniet zoo hard Verder deelde hij nog mede, dat het in zijn voornemen ligt een werkje samen te stellen, waarin verschillende statistieken en opmerkingen nopens heb leven en streven van den Bond zullen worden opgenomen. Hiervoor roept hijs de medewerking dei' af deelingen in. In veihand met de goed ge hemde statuten, die het vereenigingsjaar stellen van Jan.31 Dec., loopt dit jaarver slag slechts van het vorige congers tot 1 Jan. 1903. Bij de bespreking van den inhoud van het orgaan en do redactie wordt door D'elft gewezen op de wenechelijkheid om van het blad meer een vak- dan oen strijdblad te maken. Op het punt van godsdienst is het blad niet neutraal en niet voorzichtig ge noeg. O. Na een scherp debat wordt toegezegd de voorzichtigheid te zullen betrachten. Daarna is aan de orde punt 5 mededee- ling van het hoofdbestuur. De voornaamste quaestiö, de houding van heb hoofdbestuur gedurende de staking, is nummero één. D'e voorzitter vindt het niet weuschelijjk uit voerig te zijn. Met enkele woorden deelt hij mede, wat heb hoofdbestuur deed. Ter. tot herstel van drankzuchtigen. D'e algemeens jaarvergadering van de vereeniging tot herstel van drankzuchtigen zal te 's-Gravenhage op Donderdag 4 Juni gehouden worden, 's middags 2 uur, in bet gebouw „Diligentia." Alg. Ned. Werkliedenverbond. De vergadering van het A. N. IV. "V., aanvankelijk uitgeschreven op de Paaach- dagen, heeft nu met de Pinksterdagen plaats gehad. De voorzitter de heer 'Heldb opende de vergadering met een toespraak waarin hij de werkstaking vóór de Paaschdagen afkeur de en de houding der leiders misdadig noemde. Hij constateert dat de christelijke vak beweging vooruitgaat en de algemeene vak beweging door de Soc.-dem. is afgebroken door daarbij in te halen de politiek. Na nog herinnert te hebben dat hiji uit den aard van zijn betrekking (genoodzaakt wordt het Voorzitterschap neder te leggen eindigde hij zijin toespraak met zijn beste weuschen voor liet congres. (Toejuiching). In druk werd verspreid het verslag van de 'handelingen van het Centraalbestwur loopende over liet hondsjaar Haait 1902- 1903. Het eerate punt dat aan de orde kwam was de behandeling van d© 'ontwerpen voor beginselverklaring en werkprogram, één ontwerp door oen commissie op de vorige jaarvergadering benoemd en eon andere door liet centraal bestuur. Langdurige algemeene beschouwingen en discussie otver de beginselverklaring, hadden daarop plaats. Daar te 4 ure- do debatten nog niet ge ëindigd waren werd besloten do stemming over do verschillende amendementen meer speciaal over die van het centraal bestuur tot Maandagochtend 9 uur te verdagen. Do tweede zitting van het congres werd Maandagmorgen ten 9 ure geopend. Uit de mededeclingen van den penning meester bleek dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroegen f 3000.87 en de uitgaven ƒ2759.844 zoodat er een batig saldo is van f 241.02^. Alst plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Utrecht aangewezen. Daarna werd de behandeling voortgezet van het beginselprogram en ontspon zich opnieuw een langdurig debat. D'e strijd die evenals den len dag ont brandde liep in hoofdzaak over de vraag of het verbond voortaan zou zijn Vrijzinnig- democratisch of niet. Beide partijen brach ten alles in heb vuur om hun standpunt te verdedigen. (Do afdeeiing Utrecht stelde voor te lezen„vrijzinnig-democratische rMiting enz." in plaats van „vrijjzinnig-vooruitstre- vende enz." wat door Rotterdam was voor gesteld. Het voorstel-Utredhb werd in stemming gebracht en met 33 tegen 31 stemmen aan genomen. Op grond van dezen uitslag verklaarde de commissie bij! monde van den heer De Rot dat zij thans niet langer aan de discus sie ikon deelnemen, en verliet daarop de zaal, door vele afgevaardigden gevolgd. De voorzitter protesteerde tegen deze handelwijze. Dfe meerderheid heeft ziöh uit gesproken en daarbij behoort de minderheid zich neer te leggen, doch niet door te ver trekken de geregelde gang der werkzaamhe den te belemmeren. Daarna stelde hij Voor alsnu heb gewijlzigd beginselprogram der commissie met het oeeouomisdh gedeelte van het centraal be stuur waarmede de commissie verklaard had ziöh te kunnen vereenigen in stem ming te brengen. Enkele afdeelingen hadden hiertegen aanvankelijk bezwaar, doch ten slotte werd het met 35 stemmen voor en 15 blanco aan genomen. Alsnu werd een statutenwijziging, ook in verband rnet het bovengemelde besluit, aan genomen, alsmede oen aanvulling der statu ten. Op voorstel van den voorzitter werd de verkiezing van een Bondsvoorzitter en het bestuur, alsmede het werkprogram, uitge steld tot een volgende buitengewone verga dering. Hiermede waren dan de werkzaamheden afgedaan. Do tweede voorzitter, de heer Kouiw (Lei den) nam alsnu heb woord om. den aftreden- den bonds-iroorzitter, den heer .Héldt, op waardeerende wijze dank te zeggen voor al les wat het Verbond aan hem. verplicht was hem tevens het eerelidmaatschap aanbieden de, hetgeen het centraal bestuur vergezeld deed gaan van prachtig uitgevoerd diploma, vermeldende zijn eerelidmaatsdhap. D'e Iheer Heldt gaf de Verzekering dat het hem zwaar viel, krachtens zijn nieuwe be trekking, welks de strikste onpartijdigheid wenscht, het voorzitterschap van het Ver bond, waarmede hiji als was opgegroeid, te moeten vaarwel zeggen. Te meer betreurde hij dit op dit oogenblik, nu een scheuring dreigt te ontstaan in het Verbond." Hiji hoopte dat men alles zon aanwenden wat dit mocht 'kunnen voorkomen. In hartelijke woorden bedankte hiji voorts Voor de ontvangen bewijjzen van sympathie on verklaarde gaarne het eerelidmaatschap te aanvaarden. Hiermede was de zitting geëindigd. Gistermiddag werd naar aanleiding van heb verwerpen Van de beginselverklaring van de commissie in de vergadering van het Algemeen Nederlandsch Weilkliedenver- bond, door de voorstemmers van deze begin selverklaring met afgevaardigden van ver schillende afdeelingen van genoemd ver bond een vergadering gehouden, waarin ter sprake kwam de vraag, welke houding de afdeelingen, dia met de beginselverklaring van de commissie meegaan moeten aanne men. Na een breedvoerige 'bespreking 'werd een commissie aangewezen, bestaande uit de heeren Th. de Rot, J. van As Jr., H. C. P. de Groot, A. Olicmans en G. "IV. Snel van Schiedam, die de opdracht kregen, na te gaan, wat nu verder te doen staat. Congres der 8. B. A. P. Dit congres werd op da beide Pinkster dagen te Enschedé gehouden. D'e leiding was daarbij in handen van den heer Henri Polak di© in zijn openingsrede opwekte tot een krachtig samengaan om in 1905 met succes te (kunnen optreden. D'aarna werd gesproken over de alge meene werkstaking, waarbij; door den heer v. d. Goes een motie werd voorgesteld om d© houding van het bestuur der S. D. A. P. goed te keuren. Met de discussie over deze motie werd do gefheele eerste dag en het begin van den tweeden dag in 'beslag .genomen. Amsterdam IU stelt vervolgens een ge wijzigde motie voor, die in den loop van het debat nog ©enige verandering ondergaat en werd aangenomen nadat de heeren Gorter en Troelstra elkander op het podium dé broe derhand hadden gereikt. misbruik, de heeren mr. F. W. J. G. Snij der van Wissenkerke en A. van der Voort Az., in Zweden en Noorwegen eon onderzoek ingesteld naar de drankbestrijding in die rijken en naar de wijziging, die in Neder landsche drankwetgeving in verband daar mede volgens hen wensdhelij|k is te achten. De conclusiën waartoe zij zijn gekomen, lui den als volgt. 1. Het is wenscho!ij|k dat de wet gelegen heid geve aan de ingezetenen eener gemeen te om bij stemming te beslissen, dab in dio gemeente of in een bepaald gedeelte daar van geen sterke drank in het klein zal wor den verkocht (local option)2. in de drank wet worden bepalingen opgenomen, waar door het mogelijk zal zijln, dab de met 1 Mei 1904 on labor vrij komende ver-gunningen worden verleend aan vereenigingen, di© zich ten dool' stellen den verkoop van sterke drank in het klein in handen te nemen en te leiden bon minste schade voor het alge meen welzijn. (G'otlienburger stelsel, zoo noodig gewij'ziigd en zooveel mogelijk verbe terd.) 3. Eb administratie der invoerrechten en accijnzen worde dienstbaar gemaakt aan de handhaving van do Drankwet, o. a. door haar to verplichten aan de politie of aan de colleges van B. en W. opgaven te doen van do hoeveelheden sterkedrank, ingeslagen door votkoopera van anders dan sterkedran ken, dio igeen vergunning hebben; 4. Do verkoop van ander© dan sterkedranken in het klein worde afhankelijk gesteld van een toestemming, zooals het ontwerp tot her ziening Van de Drankwet, in 1900 inge diend, Voorstelde. Tereen. tot bescherming tan vogels Db algemeene vergadering van de Veree niging tot bescherming van Vogels, die Za terdag te 's-Gravetihagci werd gehouden, was slechts door enkele leden bezocht. In het jaarverslag wordt met dankbaar heid vernield, dat de vereeniging veel steun ondervindt bij haar bemoeiingen van do burgemeesters bier te1 lande, zoomede van den directeur-generaal van landbouw, den heer L'ovink. Heb -ledental verminderde ©enigszins. In samenwerking met de Vereeniging tot be scherming van dieren, zal den min. van birrnenl. zaken verzocht worden, te willen bevorderen, dat op de scholen de bescher ming van dieren, inzonderheid van vogels, ter sprake wbrdt gebracht bij heb onderwijl Do rekening sluit met een batig saldo van ruim /"30O. Herkozen werden tot bestuursleden me vrouw v. D i epen'bro'ök en jonkvrouw© v. Git- ters, en in de plaats van dr. Baëza, die be dankt had, werd gekozen de heer Lovink, directeur-generaal van landbouw. Aangenomen -werd een reglementswijzi ging, strekkend© om het bezoeken der ver gaderingen te bevorderen. Bestrijding ran Drankmisbruik. Onlangs is door een tweetal afgevaardig den Van den Volksbond, •ver. tegen draffk- Dlr, bel. inroerr. en acc. Bij de rijlks directe belastingen, enz., her plaatst met ingang van 1 Juli: als comm. 2e kl. to D'elft H. N. Bamouw, met eervol ontslag als comm .-ontvanger 2e cat. te Clinge. Benoemd met ingang van 1 Juni tot tijd. comm. te water 4e 3d. J. Visser, bij de amb., reek. Ie afd. Met ingang van 8 Junitot comm. 4© kl.de comm. A. van Zijl, J. Soeteman, J. Silvius, en A. Villerius, allen te Venlo (tijd.); B. van den Borg, te Reuver; M, de Weert en T. do Jong, beiden te Wouw; verplaatst m©t ingang van 1 Junil: do comm. 2e kl. H. H. van Dael, van O u d-Vroen.l ïoven naar Rotterdam; de comm. 3e ikl.A. L. van Dam, van Delft naar 's-Gravenhag©H. Stienstra, van Maastricht naar Venlo; W. Heldoorn, van Uithoorn (tij'd.) naar Ameide. Ingang 15 Juni: F. M. Stade, comm. 3e kl., van Rot terdam naar 's-Gravenhage. Ingetroiklken verplaatsingen do comm. 3ei 'kl., F. van Hurck, van Zuiddorp© naar Caberg; C'. J. Monbalin, van Wouw naar Goiri© (grens). Eervol ontslagen met ingang van 1 Octo ber: P. Uden Masman, verificateur le cat. co Amsterdam. („W. v. d. Abt. d. d. b.") OVERSCHIE, 2 Juni. De bedevaart naar Bridle zal dit jaar van hieruit plaats hebben op '13 Juli a.s. OVERiS'CIITIE!, 2 Juni. E'en eigenaardig staaltje van wreedheid is hier met eersten Pinksterdag vertoond. Een vijf-tal knapen uit Rotterdam waren naar hier komen wandelen en hadden zidhi da? bij verstout in een land, toebehoorendo aan den landbouwer Z., bloempjes te gaan plukken. Dit werd gezien door de zoons dia de knapen achtervolgd entwee ontsnapten, dodli do drie anderen, jongetjes van 14, 9 ©n 7 jaren werden gegrepen. D'e jongste der drie werd door de beide boerenzoons twee maal in de moddersloot gegooidterwijl de beide anderen alvorens in den sloot te wor den geworpen zoo werden geslagen dat zijl in het gelaat en op den schouder bloedend Verwond worden. Natuurlijk heeft dit feit de algemeene verontwaardiging opgewekt. Db politie heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt. D>& kindereu die natuurlijk erg ontdaan waren, werden op last van den burgemeester in het armhuis opgenomen en verpleegd en hebben daar den nacht doorgebracht. KETHEL EN SPALAND, 2 Juni. Zjj, die van hier ter bedevaart zullen gaan naar Brielle, sluiten zich aan bij de Vlaardingsche geloovigen die daarheen trekken op 5 Augus- lU KETHEL EN SPALAND, 2 Juni. Gisteren had het zoontje van den heer L. M. alhier het ongeluk om in een moddersloot te vallen, waarbij bij geheel onder water verdween. Gelukkig liep zijn broertje dadelijk naar huk om daarvan mededeeliug te doen, WaaronX kinderjuffrouw onmiddellijk toesnelde en het genoegen smaakte den kleinen drenkeliJ zq het ook geheel bemodderd, weder on droge te brengen. 1 De secretaris dezer gemeente, de heer mr J Wijtema, is benoemd tot hoofdcommies aan de Provinciale Griffie van Noord-Holland te Haarlem. Tot agent van politie 2e klasse alhier is benoemd A. Joorse te Middelburg. Voor het examen in boekhouden, gehouden vanwege de Vereeniging van leeraren in boekhouden, te Amsterdam en te 's-Gravea- hage op 25, 26. en 27 Mei Mei 11. hadden zich 259 candidaten aangemeld. Hiervan slaagden 86 candidaten, waaronder de lieer C. W. Montfoort alhier. Verplaatst met 1 Juni de komrn. 2e kl W. Lutke Schipholt, van Dieren naar hier; de id. 3e kl. J. H. v. Zijl van Hillegersherg naar hier; de id. 3e kl. P. G, Bosz van hier naar 's-Hage. By de te Rotterdam gehouden bakkerij, tentoonstelling zjja bekroond Voor ingezonden brood Groep II, P. Ver- hulst, gouden medaille, F. B. Amoureus, verg, zilv, medaille, beiden met spec. zilv. med. Voor beschuit Groep III, P. Verhulst, zilv, med,, F. B. Amoureus, eerv. vermelding. Voor kunst wei k op bakkersgebied Groep Vl J. Hageraets, gouden med., P. Verhulst, verg! zilv. med F. B, Amoureus, zilv. med. Het lijk van het knaapje dat Zaterdag ia de Maas is verdronken, is tot heden nog niet terugggevonden. Het matinée in de S. 0. T. Het bestuur mag, meenen wij, tevreden zqn met het succes van deze eerste muziek uitvoering. Prachtig zomerweer maakte den tuin met zyn op vele plaatsen lommerqke zitjes tot een heerlijke lustplaats, die nog heerlijker werd door de muziek der huzaren, die zich best *an haar taak kweet, en door vele bezoekers en bezoeksters in keurige toiletjes, waar tusschendoor de opgewekte kinder schaar, die hunne gemoedstemming niet altijd wist te beheerschen en dartelend door den tuin huppelde. Deze matinée geeft moed voor de toekomst, Moge de avondconcerten ook, blykende uit een druk bezoek, gewaardeerd worden. In de Plantage zal' Woensdag 3 Juni des 'a avonds 6 uur een muziekuitvoering plaats hebben. De man, die Zaterdag in de Schie is ge sprongen om den daarin gevallen Jan Ruseier te redden, was, naar men ons thans mede deelt, Jacob Onverwacht, wonende in da Laan en werkzaam op de cartonnagcfabriri. De bedevaart naar Brielle zal van hier uit plaats hebben op 30 Juli as. Met de Pinksterdagen hebben 31 extra treinen tusscheo Rotterdam Schiedam-Den Haag gereden. 2300 biljetten weiden hier aan het loket afgegeven. Gedurende de maand Mei arriveerden alhier 7 stoom- en 5 zeilschepen, tegen verleden jaar 2 stoomschepen en 1 zeilschip. 8 T. M. Vei voer van passagiers: van 18 Sept. 1902 tot 31 Dec. 4902 110751 1 Jan. 1903 n 31 Mrt.1903 69620 1 April 1 Mei 24387 1 Mei s 1 Juni 31034 Volksbadhuis. In de week van 25 31 Mei 1903 wer den genomen 499 baden. 'lste klasse 2de klasse kuipbaden 57 kuipbaden 67 regenbaden 50 regenbaden 207 schoolbaden 37 3 ets. kinderbaden 81 In de maand Mei 1903 werden genomen 1770 baden, 1ste klasse 2de klasse kuipbaden 143 kuipbaden 219 regenbaden 114 regenbaden 771 schoolbaden 194 3 cis. kinderbaden 329 In Mei 1902 werden genomen 1684 baden. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Mei 1903 ingelegd f 15106.861/2' terugbetaald f 11668 40. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4228. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maand Mei. - - Brieven. Mej. E Korenramp, Rotterdam. Briefkaarten. B. Verburg, 's-Gravenhage. Mej. H. van Herk, Rotterdam. N. van Santen, id. C. van Vonderen, M. O. v. d. Klink, id- B. Booman, Schedum. Th. van Aalst, Buitenland. J. Vernqs, Dohton. Amerika.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2