r STADSNIEUWS. Kanelieester 4e Heer BART VERHALLEN. Gemeenteraad. 1893 no 1). g (geraeeötM YL AARDINGEN. A. N. Y. In de sJava-Bode" komt voor hat verslag van de eerste bijeenkomst van de onlangs opgerichte afdeeling Batavia van het Alge meen Nederlandsch Verbond. De afdeeling telt nu 80 leden. Volksonderwijs, Vervolg.) Leeuwarden wilde aan het hoofdbestuur opdragen bij de afdeelingen aan te dringen op behandeling der vraag en op toezending van het rapport daarvoor voor 1 Maart 1904: Het geval schijnt zich voor te doen, dat verdienstelijke onderwijzers bij benoemingen gepasseerd worden, omdat zij wegens dienst jaren of bijakten der gemeente op hooger saiaiis zouden komen te staan. Wat is daar aan te doen? Kan hierin misschien worden voorzien door alle verhoogingen boven een voor elke gemeente vast te stellen minimum ten laste van liet Rijk te brengen Men meende dat waarborg tegen dit mis bruik slechts hierin zou te zoeken zijn, dat het rijk de wettelyke verhoogingen voor zijne rekening nam. De afgevaardigde uit Dedemsvaart deeide ter illustratie mede, dat te Gramsbergen een bejaard onderwijzer met een gezin, onlangs op wachtgeld gesteld, geen kans meer op aanstelling heeft en zich daarom genoodzaakt ziet, een handeiszaakje te beginnen. Steenwijk wilde de aig. verg, doen verklaren welke beteekenis zy hecht aan het woord >Vo!ksouderwijs" in art. In der Grondbepa- lingen. Wordt hiermede uilsluitend bedoeld het openbare lagere en herhalingsonderwijs, genoemd in art. 15 of moet ook tiet bijzonder (kerkelijk) onderwijs er toe gerekend worden. Ter vergadering bleek, dat verscheidene afdeelingen ook aan inrichtingen van bijzonder onderwijs, scholen voor haveioozen bijvoor beeld, subsidie geven. Men meende algemeen dat de afdeelingen hierin geheel vrij behooren te blijven. Een stemming werd daarom niet in de algemeene vergadering gewenscht. Tot de verdere onderwerpen behoorden verslagen van de commissie over onderzoek naar het vraagstuk betreffende kosteloos onderwijs; in zake onderwijs-rijkszaak gegevens omtrent de werking der leer plichtwet, en over het onderzoek naar de werking van plaatselijke verordeningen over schoolgeld op de openb. lagere scholen. Nadat nog was bepaald, dat de eerstvol gende algemeene vergadering wederom te Amsterdam zal worden gehouden, richtte de heer Horn het woord tot mr. van Gilse, om hem te danken voor al wat hij jaren lang voor de vereeniging Volksonderwijs heeft gedaan. Mr. van Gilso antwoordde, dat hy niet zonder leed zijn plaats ruimde, maar dat hij gemeend had, dat het ook voor deze vereeni ging goed zou zijn, als weer eens jeugdiger krachten in het bestuur werden opgenomen. Daarop sloot de voorzitter de vergadering. Bond Tan gemeentewerklieden. Vervolg Aan de orde is de kwestie der scheids gerechten, waaromtrent vee! discussie wordt gevoerd. Hoewel aanvankelijk werd geopponeerd tegen een uitspraak op dit congres omdat de afgevaardigden voor dit punt geen maodaat hadden, werd ten slotte toch besloten met kracht aan te dringen op verplichte invoe ring van scheidsgerechten. De motie zal worden toegezonden aan den minister en aan de Tweede Kamer. Daarna wordt gesproken over de uitgaaf en over de samenstelling dor redactie van het orgaan. Het slot van de vrij uitvoerige discussie is dal aan het Hoofdbestuur een onderzoek zal worden opgedragen naar de uitvoerbaarheid van het plan om den be zoldigden propagandist levens te doen zijn verantwoordelijk redacteur. Hierna komt de financieele contróle aan de orde die echter na een minder aangename discussie wordt aangehouden. Daarna werd de eerste congresvergadering gesloten om tegen 8 uur opnieuw sn open bare vergadering samen te komen, waar de beide hoofdbestuursleden van Kooten en König zouden sprekeu overScheidsgerechten in ver band met het ontslag van den bondsvoorzitter van Zelm te Arnhem. De opkomst van het publiek was echter zóó gering dat best ten werd de vergadering niet te houden. De tweede congresvergadeiing weid gister ochtend te ongeveer half tien geopend. Het eerst werd het woord gegeven aan den Duit- schen afgevaardigde H. Burger, die de ai bei- dersbeweging in Duitschland karakteriseerde en vergeleek met die in Holland, die niet zulk een hooge vlucht kon nemen. Daarbij brengt hij in herinnering den grooten sti ijY der Hollandsehe arbeiders onlangs gevoei d en verloren. Nadat de quaestie met den vorigen penning meester geregeld en besproken is, wordt de beschrijvingsbrief verder in behandeling ge nomen en allereerst de discussie heropend over de voorstellen, betrekking hebbende op de contróle over het financieel beheer. Besloten wordt den penningmeester elke 3 maanden te doen controleeren door een af- deelings-commissie en elk jaar door een speciaal daarvoor aangewezen commissie. Na vaststelling van een huishoudelijk regle ment worden verschillende propaganda-voor- stellen besproken. In verband met de positie van het H.B.lid, van Zelm, den ontslagen Arnhemschen ge meente-werkman, wordt besloten de benoe- mir,< van leden voor het II.B. aan te houden. Na nog eenige besprekingen van verschil lende ter tafel gebrachte punten wordt de vetgadering gesloten. flet Nat. Hedenmorgen is te Amsterdam aangevan gen de algemeene vergadering van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. Aan het aarverslag, dat ter tafel werd gebracht, is het volgende ontleend Het ledental bedroeg op 1 April 1903 12742 tegenover 12805 in April 1902. Geen nieuwe departementen werden gewonnen, doch de departementen Berkhout en Marum opgeheven. Uitvoerig wordt melding gemaakt van het rapport der commissie betreffende de rechts kundige vormen van spaarbanken, produc tieven en crediet-associaties, welk rapport reeds in Oct. 1902 van de departementen werd toegezonden. De commissie tot het instellen van een onderzoek naar de banken van leening, huizen van inkoop met recht van wederinkoop is nog diligent. Evenzoo de commissie tot her ziening der lijsten van boeken voorde volks- en jongelieden-biblintheken. Van de 4s uitgave van hetNederlundsche Volksliederenboek in 4000 expl. is reeds zooveel verkocht dat de bosten dezer uitgaven reeds opwegen tegen de ontvangsten. Dit is dan de eenige uitgave, welke van de Maat schappij op ih*n duur winst afwerpt. Van het schoolfonds bedroeg het saldo op 31 Dec. 1902 f23.093, tegen f22 959 op het zelfde tydstip van 1901. Van de 152 aanvragen om voordrachten konden 151 worden ingewilligd. In de serie van kleine geschriften werden uitgegeven: Onze Ziekenfondsen door mr. Joh. M. Jolles; de Ongevallenwet voor werkgevers en werk lieden, geschetst door mr. dr. A. Slotemaker, en Amsterdam in 1072 in verband met onze tegenwoordige weerbaarheid, door G. Polvliet. Behalve van de vereentgingen tot bevor dering van het onderwijs aan schipperskin deren, werd voor verschillende doeleinden geldelijke steun verleend aan onderscheidene departementen. Van de facultatieve dbtrictsvorrniog kon den geen hooge verwachtingeo worden ge koesterd en de voorspelling is niet gewaagd dat bij de herziprring der wet in 1904 deze niet verplichtend zal gesteld worden. Mevr. Pouw-Schooi.eveld legateerde f 15000 aan de Mij. De rekening sluit met f6179 nadeelig saldo. De voorzitter, de heer D. W. Stork, las daarna zijn openingsrede voor over de ver houding van werkgever en ar beider sprekende. Na de samenstelling varr het kiescollege volgens art. 41, kwam in behandeling de voorstellen van het hoofdbestuur ter verdere uitvoering en hernieuwing van vroeger geno men besluiten. Door het departement Haarlem is een motie ingediend, luidende De vergadering van oordeel dat het overleg tusschen het Hoofdbestuur en de Departe mentale Banken had aanhangig moeten ge maakt zyn door tusschenkomst der departe mentale besturen, noodigt het Hoofdbestuur uit de voortzetting van dat overleg door de tusschenkomst der genoemde besturen te doen plaats hebben. Haarlem de motie kort toelichtende zeide dat commissarissen der departementale spaar bank deze belangrijke zaak niet wilden be handelen zonder het departementaal bestuur daarin te kennen, omdat zy de afhankelijk heid der bank van het bestuur erkennen. Namens het hoofdb. verklaart prof. Treub, dat het deze motie met verbazing heeft ont vangen. Het meende te mogen eischen dat zulk een belangrijke zaak, niet zoo maar heden had moeten worden ingezonden Haarlem had ioch tijd genoeg dit vroeger te doen. Het hoofdb. kon nu onmogelijk met kennis van zaken over de motie praeadvi- seereD. Spr. toont dan aan dat die motie van a lot z onjuist gedacht en ouoordeelkundig is opgezet. Spr. hoopt en vertrouwt dat de veigade- riug de motie met groote meerderheid zal verwerpen, daar het niet aangaat deze kwestie thans nog weer eens hier principieel Ver sprake te brengen, aangezien het eene vormkwestie geldt. Haarlem repliceerende zegt dat het indie nen dezer motie niet in strijd is met het parlementair gebruik. En dat het hier van Haarlem een zoeken zou zjn van spijkers op laag water, die qualificatie der motie laat spr. voor rekening van prof. Tieub. Spr. blijft de motie handhaven. De voorz. verzekert, dat het niet in de bedoeling van het Horfdbestuur ligt om de departementale besturen voorbij te gaan Ook hij raadt aan de za»k niet aan een vorm op te offeren. Hierna wordt de motie bij zitten en opstaan met groote meerderheid verwo:- pen. Het verslag werd hierop voor kennis geving aangenomen. Punt 3 der agenda, tot tleon 0. ter zake van onderwijl f 3000 b. voor volks-en jongeL-bibliotheken -2500 c. van algemeenen aard - 200 d. uitgave van kleine geschriften - 800 e. voor het houden van voordrachten - 3200 Hierbij komt ter sprake puut 9 van den beschrijvingsbrief. Het departement Middel- bamisSommelsdijk wilde door de algemeene vergadering de wenscheiijlrheid doen uitspre ken aan de voordrachten meer dan tot dus verre het karakter van volkslezing te geven, ten einde de lezingen meer onder het be vattingsvermogen van alle kringen te brengen. Er bestaat een vooroordeel tegen de Nuts- avonden en in de lezingen wordt door de houders te veel het nuttige op den voorgrond gesteld. Tengevolge van langdurige bespreking werd de post gering gewijzigd en daarna met een groote meerderheid aangenomen niettegenstaande de bestrjjding van het hoofd bestuur. f. bevordering plaatsel. volksbanken - 300 g. voor Toinby-werk - 300 h. voor het schoolfonds - 100 voor tydel. cursussen in koken enz. - 800 j. voor voordracht, met lichtbeelden - 200 Jc, voor onderwijs aan hulppersoneel van bewaarscholen - 2000 1, tot onderwijs v. schipperskinderen -1000 m. voor bevordering van facultatieve vereeniging van departementen - 500 Verder werd dit punt ongewijzigd goed gekeurd. Punt 4, gewijzigd voorstel van het hoofdb, om f 800 in plaats van f 400 uit te trekken voor volksvoorlezingen en volksvermaken. Zonder debat goedgekeurd. Punt 5. Voorstel van het hoofdbestuur om f 2500 uittetrekken voor 15.000 ex. van het jaarboekje en voor niet meer dan vier maal de Mededeelingen, waarvan de proef als geslaagd raag beschouwd worden. Zonder debat goedgekeurd. Nieuwe voorsteilen van het Hoofdbestuur. Punt 6. Voor verbetering van volkshuis vesting f 500 uittetrekken, als blyk van be langstelling in het woning-vraagstuk. Zonder debat goedgekeurd. Punt 7. Voor het vormen van een zg. centralen bibliotheek en wel van eene ver zameling van een beperkt aantal boeken en meerdere exemplaren meestal voor vakstudie of van een bepaald onderdeel der wetenschap f 800 uittetrekken. Na breedvoerige bestrijding van Dordrecht en andere afdeelingen verworpen. Punt 8. Voorste! van het hoofdbestuur. Een bedrag van f 400 uit te trekken voor een onderzoek in hoeverre door kinderen in den leerplichtleefijjd vallejide buiten de school uren in het bedrijf hunner ouders of van derden arbeid wordt verricht. Goedgekeurd. De vergadering wordt verdaagd tot morgen. FInanllcef Nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 30 Mei jl. bij de betaalmeesters in kas wasf 2,462,688.771/2 en dat op denzeltden <fag door de Nedeil. Bank, in gevolge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was ver strekt ten bedrage van - 1,131,516.32 De verlofgangers van de militie te land der lichting van 1900, behoorende tot de regimenten veldaitillerie en het korps rijdende artillerie, zijn dit jaar door den minister van oorlog vrijgesteld van het jaarlijksch onder zoek der verlofgangers. Met ingang van 16 Mei is verplaatst de klerk der posteryen en telegrafie 2e kl. M. K. Perk van Amsterdam naar het tele graafkantoor alhier. Het lijk van den 11-jarige L. Ingen, die Zaterdag bij het zwemmen in de Maas is verdronken, werd gisternamiddag bij het eiland Rozenburg gevonden en is hierheen gebracht. Op de ie Internationale tentoonstelling ^Excelsior", vanwege de vereeniging tot ver edeling van zangvogels en pluimvee in Schou wen Duiveland, gehouden 1, 2 en 3 Juni te Zierikzee, behaalde den heer W. K. Gerlaeh alhier op zijn zwart Bantam haan een le prijs met eereprijs en op zijn zwart Bantam hen een 3e prijs. D'e 64-jarige J. J. B reukling werd giste ren door een fust dat bij van de Hoogstraat rolde, medegesleept, waardoor hij, daaronder geraakte en zich aan hoofd en. beenen be zeerde. Hedenmiddag (had een 8-jarig ventje, dat aan 'b water speelde voor de distilleerderij' van de firma Visser on Zonen, het ongeluk in de Lange Haven te vallen. De 14-jarige Anrend Meerhoff, bij genoem de firma werkzaam, bedacht zioh niet lang, maar sprong gekleed te water, waarna het hem mocht gelukken den Ideinen drenkt ling to redden. Hedenmiddag werd ons vertoond een pas geboren levend (kuiken, dat zich verheugen kon in 'het gelukkig bezit van een viertal pooten. Het extra stel dat bij1 do vleugels uit heb lijfje komt, is vrijl normaal, echter niet zoo sterk als de gewone pootjes. De bezitter, L. van Aken, Singel Kerk straat 26, zal al het mogelijke doen om dezo speling der natunr in het leven te houden. D'oor de politie is hedenmorgen aange houden «T, J. B., die nog een maand gevan genisstraf moest ondergaan. Na verhoord te zijh, is bijl ter beschik king gesteld van de justitie te Rotterdam. Vannacht zijn door de politie alhier aan gehouden de 19 jarige U. J. T. C., de 18- jarige G. A. de L. en de 21-jarige J. S. die uit baldadigheid uit een roeiboot, liggende in de Willernskade een tonnetje met paling hadden genomen en den inhoud daarvan over de straat hadden verspreid, waardoor die is verloren geraakt. Hedenmorgen zyn zij na verhoor weder ontslagen. Muziekkorps der d.d. Schutterij le Schiedam. 2e li IT V OER1N fi op Woensdag den 3en Juni 1903, des namiddags ten O ure, in de Plantage alhier, by gunstig weder. PKOQRA XVt 3VC A.' 1. Marche du Sacré de l'op. Le Prophéte Meyerbeer, 2. Feestouverture Leutner. 3. Goldne Myrthen (Waizer) Pharbach. 4. Im Frautenhain (picolo solo) Fourmont. 5. Grande Fantaisie de l'op- Car men Biset. 6. Marsch. Be Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h sigarenvak. Idem v/h rywieivak. Personen bekend met rijwiel vak. Idem met vijlwerk. Timmerlieden. Ondermouters. Schoenmaker (halfwas). Schoenmakersjongen. Steenhouwers. 1 verver, In een fabriek een jongen bekend met kleedennaaien. Jongen voor gistpak- huis. 1 drukker. 1 leerling voor de 3medery (boven 16 jaar) 1 jongen in een kurkenfabriek. Keukenmeid. 1 dienst bode voor meid-alleen. 1 moutersjongen. Brandersknechts. Aangeboden werkkrachten. Letterzetters. - Distillateursknechts. Kantoorbedienden. Boerenknechts. 1 tuiniersknecht. 1 slagersknecht. 1 tabaksbewerker. - Kistenmakers. Ver vers. Schippersknechts. Houtkoopersknechts. Koetsiers. Personen voor lichte werk zaamheden. Personen voor scliryfwerk. Personen voor loopwerk. Personen voor los werk. Gelegenheid gezocht voor jon gens ter opleiding in het smidsvak. Idem kuipersvak. Schoonmaaksters. Wasschen aun-huis gevraagd. Vergadering op Woensdag 3 Juni 1903, des namiddags ten twee uur. Voorzitter de Burgemeester de heer II. J, Versteeg. Tegenwoordig 18 leden. Afwezig de heeren Ris, Blaisse en P. G, M. Jansen. De notulen der vorige vergadering van 5 Mei jl. worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Mededeeling van B, en "W. dat bij hun College is ingekomen Van de Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, missive ten geleide van een uittreksel uit het Kon. besluit van den 20n April LI, no. 43, en .uit den daarbij behoorenden staat houdende 'goedkeuring van het raadsbesluit dd. 10 Maart 1.1. tot heffing eener plaatse lijke directe belasting naar liet inkomen. Kennisgeving, Idem, Missive ten geleide van de goedge keurde raadsbesluiten dd. 5 Mei jl. tot af- en overschrijving a op de begrooting van 1902 van een bedrag ad f 12.50, en b op de begrooting voor 1903 van een bedrag ad i 25. Kennisgeving. Ontslag. Van den heer mr. J. Wytema, secretaris der gemeente, adres houdende verzoek om eervol ontslag uit zijne betrekking met ingang van 1 Juli a. s. Het gevraagde omslag wordt eervo! ver leend met ingaog van gezegden datum, onder dankbetuiging aan mr. Wljtema voor de door hem in genoemde betrekking aan de ge meente bewezen diensten. (Applaus). Dankbetuigingen. Van den heer J. Bitter, havenmeester, Missive houdende dankbetuiging voor de regeling van zyne jaarwedde. Kennisgeving. Van den heer J. K. Dominicus, opzichter der plantsoenen, Missive houdende dankbe tuiging voor de regeling van zyne jaarwedde. Kennisgeving. Van P. J. Scheffers, Adres houdende ver zoek om B. en W. te machtigen tot verbete ring van den kadnstralen legger wat betreft perceel sectie B no 2432. Op voorstel van M r. Jansen wordt be sloten dit adres te renvoyeeren aan B. en "W. om advies. De heer P. C. M. Jansen komt ter ver gadering. Van den heer A. Bubberman, opzichter der gemeentewerken, Missive houdende dank betuiging voor de regeliDg zyner bezoldiging. Kennisgeving. Aan de orde is: Benoemingen. Benoeming van een hoofdopzichter by de gemeente-reiniging. Benoemd wordt de heer A. Visser, thans opzichter bij de gemeente reiniging alhier, met 17 stemmen, met bepaling van indienst treding op 1 Juli a. s. Rekeningen. Rekening van inkomsten en uitgaven van de gasfabriek dienst 1902. Op voorstel van B. en W., werd, overeen komstig het advies der financieele commissie, deze rekening bedragende in ontvangst f 204 636.39 in uitgaaf f200.145 52; slui tende dus met een saldo in kas van f 4490,87, goedgekeurd. De leden der gaseommissie waren tijdens de goedkeuring niet in de vergaderzaal aanwezig. Rekening van inkomsten en uitgaven van de drinkwaterleiding, dienst 1902, Deze rekening werd mede op voorstel van B. en W., overeenkomstig het advies der financieele commissie, goedrzt-keurd. Ze be draagt in ontvangst f 81.972,931/2 in uitgaat f 79.928.88 sluitende dus met een saldo in kas van f 2.044.05. Rekening van inkomsten en uitgaven van het stads-ziekerihuis, dienst 1902. Op voorstel van B. en W. werd, overeqp- komstig het advies van de financieele com missie, deze rekening bedragende in ontvangst en uitgaaf een gelyk bedrag van f 12852,90, goedgekeurd. Begrooting van inkomsten eu uitgaven van de Gezondheids-commissie, dienst 1904. B. en W, stellen voor deze begrooting in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 1100 aan te houden tot een volgende ver gadering. Comptabiliteit. Ontwerp besluit (model B) tot af- en over schrijving van posten op de gemeente-begroo ting, dienst 1902, tot een bedrag van f 41. Goedgekeurd. Ontwerp-besluit (model C) tot wyziging van de begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1903 met een bedrag van f14000. Goedgekeurd, Ontwerp-besluit (model G) tot wyziging van de begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1903 met een bedrag von f150300. Goedgekeurd. Vaststelling van het 4e kohier van de plaatselijke directe belasting naar het inkomen dienst 1902/3, tot een bedrag van f 669. Goedgekeurd. Verzoeken. Adressen van G. H. Schuurman, mej. E. van Biene en N. Visser, om ontheffing van de verplichting om in de gemeente te wnno met advies van B. en W. nV Overeenkomstig dat advies werd aanoii wederom voor een jaar ontheffing Gratificatiën. lofc.hettoekennen' van gratificatiën voor het biusschen van br? Ingevolge dit voorste! werd aan D Ettekoven en P. Burger elk een gratifto? van fl verleend voor het biusschen van br» op 27 April j.l. van het dak der braï van A. Zeeuw aan de Noordvest alhier. Bouwverordening Voorste1 van B. en W. tot aanvulling Va. (Zie ons nr. van 29 Mei jl.) Wordt aangenomen. Openb. middelb. onderwas Ontwerp-reglemeot op de openbare middel bare scholen te Schiedam. (Zie ons nr. van 24 en 25 Mei jl) By deze verordening zjjn geen algemeen» beschouwingen gehouden. Door B. en W. worden alvorens tot d8 behandeling over te gaan nog enkele wij,; gingen voorgesteld die hieronder wordf» vermeld. De art. 1 tot 12 worden ongewijzigd Nasl. In art. 13 regelende de vacantie wordt ook opgenomen den dag volgende op de beide Pinksterdagen. Art. 13 tot 15 worden goedgekeurd. Art. 16. Hierbij werden enkele redactie, wyzigingen voorgesteld door B, en W. In punt a. wordt door den heer Gouka voorgesteld een amendement strekkende om naast de verklaring van het hoofd der schoei ook die te eischen van den klasse-onderwijzer bij wien de leerlingen het laatste jaar onder- wijs genoot. Door de heeren De Groot en Van Westen dorp ondersteund wordt het zeer krachtig bestreden door de heeren Faure en II o n n e r I a g e G r e t e en daarna ver worpen met 16 tegen 3 stemmen. Een toevoeging van den heer v. Westen dorp om in die verklaring ook te doen op nemen dat de leerlingen »het onderwijs aan de H. B. School kunnen volgen", werd ook verworpen. Op de andere wijzigingen hopen wy morgen terug te komen. Do 'lieer Klein richt- na afloop van do agenda een vraag tot den Raad, waarin liij er op wijst dat krachtens de concessie voor de Sdhied. Tramw. Mj. het minimum loon voor hot vaste personeel bedraagt f 10 per week, terwijl voor de losse werklieden geen bijzondere bepalingen zijh gemaakt. Nu is er edbter iemand aangesteld jn dienst d-er Tramweg Maatschappij voor los werkman met vast werk op f 5, Spr. wil' dit slechts opmerken, met het oo» op meer dergelijke vrijheden in strijd met do -concessie, die in 't vervolg zouden (kun nen voorkomen. De voorzitter verklaarde zich gaar ne bereid del zaaik te onderzoeken en indien er een overtreding van de concessie zou zijn te constateeren, beloofde hij het collegevan B. en "W". uit te noodigen den concessionaris er op te wij'zen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter de vergadering. "Behalve het gisteren door ons mede gedeelde geschenk van het Secretarie-per soneel werden den Heer J. v. Schravendijk ook nog aangeboden door een commissie uit de burger y een boekenkast en twee fauteuk, terwyl eenige vrienden hem een diner aan boden te Scheveningen. *\De dansclub „Concordia" gaf gister avond haar laatste les, in dit seizoen, in het café „de Vriendschap" waaraan een eenigs- zins feestelijk karakter was: gegeven. De ver eeniging had voor die gelegenheid uitgenoo- digd het bekende gezelschap de heer en me vrouw Harfclooper van 'Rotterdam, die, als naar gewoonte, de aanwezigen uitstekenl wisten te amuseeren. D'oor een der leden werd, met een toepasselijk woord, aan te heer en mevrouw 'Harblooper, alsmede aan den ballebmeester, den heer J. Krommen hoek uit Schiedam, en aan den pianist prachtige bouquetten aangeboden, waarvoor de heeren Hartlooper eu tKroonmenlioA huu dank betuigden. De president, de h«r J. Thomas, hield daarna een toespraak, waarin hijl zijp vertrek naar Indië aankon digde en de vereeniging het beste tooWenseli- te. (Applaus.) Hierna werd deze laatste bijeenkomst met een gezellig bal besloten. 'Eenige personen die in de bad-en zwem inrichting een bad namen vermisten, toen zy zich aankleedden, ieder een bedrog ven f 5. Het is tot heden nog niet gelukt de daders op te sporen. 'De tolgaarder van den tol in ïEnoaus heeft proces-verbaal doen opmaken legen een ingezetene dezer gemeente, op grond dji toen hij tolgeld vroeg voor een sportkar, y van den onwillige een kiap in het gelna ontving. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maand Met. Brieven. Wed. K. Bot de Kok Amsterdam. L. P. N. Nesender Franschuiau Rotterdam* Briefkaart. Spruit Rotterdam, Uit 'tbuitenland terugontvangen: Walters Elberfeld.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2