Gemeenteraad. Servië. BINNENLAND V STADSNIEUWS. van oordeel dat liet nieuwe kabinet trouw gebleven aan do denkbeelden, die rijm op treden sedert de vorming van iliet oude ka binet bepaalden. Hij bad gehandeld in over eenstemming met do grondwet en wadhtte met vertrouwen de beslissing dear Kamer af. Verschuilende sprekers voerden voor een te gen Zanardelli het woord. Db Kamer werd zeer woelig. De discussie werd tot heden verdaagd. De paus heeft gistermorgen, omringd door twintig kardinalen, een openbare consisto rie gehouden in de koninklijke zaal om den kardinaalshoed te verleenen aan de nieuwe kardinalen Nocella., Cavicclikmi en Fischer. Do plechtigheid had plaats in tegenwoordig heid van het corps diplomatique, den Ro- meinsdien adel, Valtezers-ridders en talrij ke genoodigden; zij' duurde 40 minuten. De paus scheen gezond en werd geestdriftig toe gejuicht, ook in de nabijzijnde zaal, waar een duizendtal genoodigden bijeen waren. Dnitschlan cL De keizer bevindt zich sedert eeniga da gen aan boord van zijn jacht Hoihenzol- 1 er n te Kid, waar, zooals men weet, het Amorikaansche eskader een beleefdheidsbe zoek brengt, na den president der Fransche republiek to Algiers te hebben begroet. Woensdag voer de Hohenzollern do haven van Kiel binnen, onder Amerï- kaansche vlag. De matrozen van de Amori kaansche oorlogsschepen schreeuwden hoera en de keizei-, staande op het voordek van zijn jacht, salueerde voortdurend. Aan boord van zijn jacht ontving de keizer ook de bevelhebbers van de vier Amerikaanscüie schepen. Admiraal Cotton en de overige Amerikaanstüie gezagvoerders, dejeuneerden gisteren met prins Heinrick van Pruisdhen, den broeder van den keizer. De matroos Messetrschmidt, die den adel borst von Abel des avonds overviel, en daar door oorzaak was van diens zelfmoord, want de jonge man trok zicih de beleediging zóó aan, dat bijl zichzelf doodschoot, werd door den oppersten krijgsraad tot 4 jaren gevan genisstraf veroordeeld. Het vonnis van den krijgsraad luidde li jaar gevangenis straf. 0 o s t e n r ij k-H o n g a r ij e. De banus van Kroatië, graaf Khuen He- dervary, is belast met de vorming van een nieuw Hongaarsch kabinet. Hij begaf zich gisteren daartoe naar Budapest. Koniing Peter heeft gistermorgen te 9 uur in rerec-nigdo zitting van de Skoeptchi- na en den Senaat den eed afgelegd op de constitutie. Da plechtighend was indruk wekkend. Na de eedsaflegging vaardigde hij een proclamatie aan rijn volk uit. In die proclamatie belooft Peter I altijd volkomen constitutioneel vorst te zullen blij ven, de vrijheden en rechten der natiö te verdedigen, de nationale vrijheid en voor uitgang te bevorderen, trouw te blijven aan da traditiën des volks en van zijn voor ouders, bet streven der natie te volgen en te onderhouden vriendschappelijke betrekkin gen met alle staten, inzonderheid met de naburige. Hiji spreekt tevens zijn dank uit aan bet leger voor de diensten tot dusver aan het vaderland bewezen. Te half elf gistermorgen 'had te Belgrado een groote troepenrevue plaats. Het Parijsche „Journal des Debats" ver neemt uit Belgrado uit betrouwbare bron dat in den nacht van 10 op 11 Juni 127 dooden rijn gevallen. De samenzweerders en de soldaten waanden zich verraden en wer den onder elkaar handgemeen. De officier die den koning doodschoot, werd onmiddel lijk door zijn medeplichtigen gedood om te voorkomen dat bij levend in de handen van de aanhangers van den koning zou vallen. Griekenland. Het kabinet heeft ontslag aangevraagd, omdat het niet meer over een meerderheid in de kamer beschikt daar het ministerie van de 213 stemmen er slechts 95 verkreeg, bij het stemmen over een motie van ver trouwen in de regeering. Marokko. Volgens de „Morning Post" hebben de troepen van den sultan onder El Méhibhi nabij Tazza een zware nederlaag geleden. Hun verliezen worden op 300 man geschat. Hofberichten Op last van Hsre Majesteit de Koningin brengt de directeur van het Kabinet der Koningin ter algemeeoe kennis, dat gedurende Harer Majesteits verblijf in het buitenland (van 26 Juni 1903 tot 29 Juni daaraanvol gende) de aan Hoogst Dezelve gerichte brie ven in gesloten omslagen, voorzien van een adres aan Hare Majesteit op de ge wone wijze per post kunnen worden ingezon den, of bezorgd bij het Kabinet der Koningin te 's-Graverihage. He Koningin-Moeder te Haarlem. De Koningin-Moeder passeerde op haar doorreis naar Haarlem to 12 uur 46 mm., Amsterdam in heb salonrijtuig der NT. O. S. aan den gewonen trein aangeschakeld. Da trein werd begeleid door den inspecteur van vervoer den heer Sariemijn. Hr. Ms. gevolg bestond uit den grootmeester de Ranitz, kamerheer Pauw van Wieldrecht en de freu les Van de Poll en Van Itterson. Te 1 uur 6 min vertrok de trein naar Haarlem. H. M. verliet den wagon niet. Verbeidend do aankomst van H. M. de Koningin-Moedor, te lu. 29 m. had zich een groote menigte verzameld aan het Sta tionsplein te Haarlem. De trein mot een salonrijtuig, begeleid door den chef van tractie Sariemijn, reed precies to 1 u. 2 9m. binnen. Ter begro. ting waren aanwezig de beer P. B J. Ferf, waar nemend commissaris der Koningin en do burgemeester. In den restaurant word even vertoefd. II. M., gekleed iii zwarte zijde japon met crèmekleurige kanten mantilly, had een lief- rij tuig- ter barer beschikking. Varen in den ochtend slechts sporadisch vlaggen te zien, allengs vermeerderde dit aantal en toen te 12 uur do St. Bavo do drie kleur ontplooide deden dit ook de meeste particuliere woningen, zoodat de gemeente een recht feestelijk aanzien 'had. Toen het hofrijtuig door II. M. werd be stegen, ging een hoerah op uit de menigte, en toen de rit door de stad aanving, ston den aan weerszijden van den weg Vele meu- schen, die H, M. toejuichten. Zoo werd het Museum van Kunstnijver heid bereikt. Aan het museum stonden tor ontvangst gereed de hoeren jhr. Ch. v. d. Poll, F. baron van Lynden en Von Saher, de directeur, en in de zalen der tentoonstelling waren aanwezig de dames Joh. Naber, Wegerif, Graves tem en E. Bogge, die do uoodige in lichtingen gaven. Daar do pers niet werd 'toegelaten, kan omtrent hetgeen hier voorviel thans niets worden gemeld, dan dat tegen half 3 de klei ne stoet uet gebouw met zijn schatten van kunstnijverheid en koloniale producten ver liet. Later werden de rijtuigen weder bestogen en ging het langs de Dreef en den Heem- Bteedschen straatweg tot aan de grens dier gemeente, waar de burgemeester van Heem stede, mr. van Lennep, ter begroeting aan wezig was, en werd Meer en Bosch bereikt en binnengereden langs de mooie lanen, waar de verpleegde mannelijke patiënten stonden geschaard, die als Welkomstgroet H. M. toezongen U zeegne God; Hij, stélle U tot een zegen, enz. Het gesticht „Meer en Bosch" bestaat uit vier gebouwen „Zoar", Salem", „Eben Haëzer" en „Irene", benevens een geïsoleerd gebouw voor zieken. In die gestichten wor den lijders van eiken leeftijd en zonder on derscheid van godsdienstige gezindte opge nomen. De stoet toog naar het voor kerkge bouw bestemde Irene, waar de bestuurders der vereeniging gereed stonden onder den baldakijn, waai var» aan weerszijden tro peeën prijkten. Daarbinnen stond een fauteuil, waarop H. M. plaats nam, en toen sprak dr. A. J. Th. Jonker, voorzitter van het bestuur, een kort woord van welkom, den dank betuigend voor het vereerend bezoek en de blijdschap uitdrukkende H. iM. ook hier Haar zoo boog gewaardeerde belangstelling te zien be- toonen in bet lijden Harer medemenschen. Een dochtertje van den ambachtsheer van Heemstede, jhr. Teding van Berkhout, bood een bouquet aan, dia aangenomen werd met een dankend tikje op de wang. Daarop ving ihet bezoek aan de inrichtin gen zelf aan. Een der jongste verpleegden, die met een „Alsjeblieft, lieve Koningin een ruiker aanbood, ontving een hartelijk „Dank je wel In een der ziekenzalen lag slapend een patiënttoch legde H. M. een bloemtuil op zijn bed. Bij het heengaan de Koningin had bij herhaling Hare ingenomenheid te kennen gegeven met hetgeen zij zag, en door allerlei vragen zaah op de hoogte gesteld van de verpleging, haar eiscbon en resultaten stonden de verpleegden aan den uitgang ge schaard en terwijl de rijtuigen werden be stegen, klonk uit de monden der gelukkige, opgewekte bevolking het „Wilhelmus", na>- tuurlijk ingestudeerd onder leiding van den broeder-onderwijzer. Yóór baar verterk zette H. M. nog haar handteekening in een album als herinnering aan haar bezoek. Terwijl het bestuur zich met den meesten spoed van hier begaf naar de gebouwen aan de Hazepaterslaan, Voerde de burgemeester de Bezoekster door een ander deel zijner ge meente: langs Yan-Merlenlaan en Wagen weg en den nieuwen weg door den Hout tot de grens van Haarlem. Onder luide bijvalskreten van een talrij ke menigte, die zich aan den ingang had verzameld, Teed de Koningin den tuin van de Haarlemsche stichtingen binnen, waar ook de burgemeester Van Haarlem aanwezig was. Een dochtertje van den heer Bierens de Haan bood een bloemruiker aan en nauw was dit geschied of daar klonk, lieflijk en welluidend, het laatste deel van de feest cantate van Catharina van Hennes „Dé Oud-Testamentischö Zegen". Ook hier waren smaakvolle versieringen aangebracht, ook 'hier was het hek om de Koninginnel inde met oranje getooid. In de vestibule trok de aandacht efen bloe- menzuil met het inschrift„Leve de Konin gin-Moeder l" Onder geleide van zuster Kleynenberg be zocht H. M. de verschillende gebouwen, nu en dan voorgelicht door dr. Timmer of den heer Zegers, evenals dn de andere inrichtin gen bloementuilen schenkende aan de oude ren, prenten en prentenboeken aan de jon geren, dio mecirendecls daarmede zeer ver- heerlijilct waren. Bijl het betreden Van „Silo", langs bloeien de rozenstruiken en onder bet gekweel der Vogels, hieven de verpleegden tweestemmig bet „Wilhelmus" aan, dat in deze omgeving ibijhondar plechtig klonk. Intussdhen ging do tijd snel voorbij, toch werd nog teruggegaan naar het hoofdgebouw en een kort oogenblik gerust. Aan de Hazepaterslaan was de menigte al dichter geworden en een daverend gejuich brak los, toen H. M. weer verscheen, op weg naar do firma Joh. Ensobedé Zonen, ter bezichtiging van de typographische ten toonstelling ter herinnering van haar 200- jarigen stichtingsdag. De drie firmanten, de heeren mrs. Joh. Enschedé, Ch. Enschedé en H. J. D. Dl En schedé, ontvingen hier H. M'. en geleidden Haar naar do tentoonstellingszaal. Om 6,15 min. verliet H. M. het gebouw* en daar dö tij'd drong; werd langs den kort st en weg, Jansstraat an Jansweg gereden naar het station. Was liet druk op het Klokhuisplein, op liet Stationsplein was het nog voller, zoodat do Koningin-Moeder van Haarlem is Ver trokken, meenemend den indruk van grooto aanhankelijkheid en liefde Voor de welda digheidszin van de edele Moeder onzer be minde Koningin Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van binnenlawbche zaken van mat ine en van koloniën zullen deze week niet plaats hebben. Corps diplomatique In de diplomatieke kringen te 's-Graven- hago wordt de benoeming van den Belgi schen gezant bijl ons hof, baron de Grelle Rogier tot gezant te St. Petersburg of ootk wel te Rome, als aanstaande beschouwd. Gezantscliapsatfaclié. De gezantschapsattaché jhr. Melvill van Curnbée, die aan het gezantschap te Berlijn eenigen tijd werkzaam wa», i® van die detacheering teruggekeerd en is weer bij het Kabinet van het Ministerie van Buiten- iandsche Zaken te Den Haag geplaatst. Raad van State, Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, op Woensdag l Juli 1903, des namid dags te kwart voor twee uur. Lichting 1902. Het Staatsblad no 160 bevat een Kon. Besl. van den 24sten Juni 1903, houdende machtiging op den minister van oorlog tot het met verlof huiswaarts zenden van mi liciens der lichting van 1902. Onze Kamerleden. „Hugenholtz begeeft zich heden in arrest, rijn adres is tot 25 Julino. 22, Strafgevan genis te Haarlem. Men zette op brieven niet den naam vau Hugenholtz, enkel het num mer; anders komt de brief niet terecht. Hugenholtz verzoekt ons aan de partijge»- nooten van nabij' en van verre zijn hartelij ke groeten en tot weerziens over te brengen en hun dc verzekering te geven, dat hijl met vxeugdo dit zoenoffer van de Idassewraak der Justitie brengt, om daarna met te gxoo- ter geestdrift en te vaster overtuiging den strijd voor de vrijhhaking van heb proleta riaat te hervatten." („Het Yolk".) J. C. van Marken Zaterdag jj. maakte de ^Fabrieksbode" melding van de ziekte van den heer J. C. van Marken te Delft, die reeds vele jaren door zenuwpijnen woidt gekweld. Wij vprnemen, dat de aanvallen den laatsten tijd heriger en hardnekkiger zijn dan ooit te voren, hetgeen den patiënt zeer afmat. Het talrijke personeel, en ook andere stad- genooten, volgen met groote belangstelling den inhoud der bulletins van de hand van mevrouw Van Marken. Zij verschijnen eens of twee malen per dag Waren in de eerste dagen dezer week de berichten gunstiger, van de laatste dagen kan dit niet gezegd worden. Het bulletin van gisteren luidde: »de pat-ënt bracht enn oniustigen nacht door en de pijnen waren heriger." (ïTeh") Verkiezing Prov. Staten. Bij de gisteren gehouden stemming te Zwolle voor een lid van de Prov. Staten van Overjj®sei was de uitslag als volgtDe heer D. de Herder 581, mr. D. van Laer 818 en mr A. J. M. Vos de Wae! 739 stemmen; zoodat een herstemming mott plaats hebben tusschen de heeren Van Laer en Vos de Wael. Vorderingen op Venezuela. Het Staatsblad no. 157 bevat een Kon. Besl. van den 13den Juni 1903, bevelende de plaatsing in het Staatsblad van de op 28 Februari 1903 te Washington tusschen Neder land en de republiek Venezuela gesloten over eenkomst lot het onderwerpen aan arbitrage en tot betaling van alle onafgedane vorderin gen van de Nederlandsche regeering en Neder- landsche onderdanen op de genoemde repu bliek. Broederschap candidaat-notarlssen. Den 6 Juli a s. houdt de Broederschap van candidaal-notarissen hare jaarlyksche alge meens vergadering te Almelo. Daar komen, behalve eenige punten van huishoudeijjken aard, aan de orde de verkie zing van een lid van het hoofdbestuur en de inleiding van de volgende vraag door den hetr mr. J. P. S. Gualtbérie van Weezei, candidaat-notaris eu advocaat-procureur te Deventer sis de aansprakelijkheid van den notaris voor onrechtmatige daad en nalatigheid vol doende door de wet geregeld, en, zoo neen, boe behooren dan de desbetreffenden bepa lingen te worden gewijzigd, of (en) uitge breid Volksbond. Te Dokkum is een afdeeling opgelicht van den Volksbond, vereeniging tegen drankmis bruik, waarby reels dadelijk ciica 60 leden zich hebben aangesloten. Ook te lloogeveen werd een afdeeling gevormd met ongeveer 70 leden. Tabaksbelasting. De K. v, K. te Wageningen heeft zich met een adres gewend tot den minister van finan ciën om er op te w\jzen dat de voorgestelde tarieven op de tabak den huisarbeid in dit bedrijf, waarvan een zeer groot aantal men- schen aldaar leven, volkomen onmogelijk maken, evenals de inlnndsche tabakcultuur. Knitters van Arbeid. De minister van binnenlnndsche zaken heeft, in velband met de uitvoering van het K. B. van 9 Juli 1901, Stbl. 194, in dato 25 Juni tot de Kamers van Arbeid eene circulaire gericht, naar aanleiding van opmerkingen, die gemaakt zijn over de waarde der ge gevens, door de Karners van Arbeid op de siaten A en B ingezonden. De minister wenscht het oordeel der Kamers te kennen over de vraBg of indien de vei plichting tot het vei zamelen en opzenden van die gegevens werd opgeheven zij in staat zonden zijn te voldoen aan eene in plaats daarvan op te leggen verplichting tot iiet veizamelen en inzenden van gegevens, als bedoeld op de staten E resp. E 1. Pest- en Telegrauf-conferentic. De vertegenwoordigers op de internatio nale t élegra af co nf eren tic te Londen worden in het laatst der volgende weak te 's-Gtraven- hage terug verwacht, daar het einde der werkzaamheden van het congres tegen dien tijd verwacht wordt. Pinantleel Nieuws. Levensverz. Bank, Amsterdam. In de Woensdag 24 Juni 1903 gehouden Algemeene Vergadering van aandeelhouders der Levensverzekering Bank ^Amsterdam", weid het vei slag door de Directie uitgebracht en bleek datinclusief de gekapitaliseerde lijfrente, op u'timo December 1902 verzekerd was f 4,807,270,— met f 199,785,- jaar- lijksche premie, verdeeld over 65204 con tracten. De door den Wiskuudigen Adviseur, Dr. N. P. Kapteijn, berekende reserve wees eene vermeerdering aan van f 65,720,41, zoodat de totale reset ve bedt aagt f 417,684,69. Algemeene Maatschappij van Levens verzekering en Lijfrente. Dender dag 25 Juni 1.1., werd te Amster dam gehouden de jaarlijksche vergadering van aandeelhouders in de Algemeene Maat schappij van Levensverzekering en Lijfrente. Uit het verslag der Directie bleek dat de vooruitgang bedroeg 2386 verzekeringen met f 6,754,043,17 kapitaal en f 216,289,34 rente, zoodat op ultimo Dec. 1902 verzekerd waren 30231 verzekeringen met t 105,441,794,65 en f 1,993,680.34 rente. De premie-reserve bedraagt f29,310,778,17 en het geheel der reserven f 30,179,409,491/2. OVERSCHIE, 26 Juni. De heer L. R. Aal- bers, candidaat bij de Ned. herv. gemeente alhier, heelt een beroep ontvangen naar Melissant. Muilkorf. Thans is opnieuw het bevel uitgevaardigd dat alle honden op straat moeten voorzien zyn van een muilkorf, naar rijksmodel. Aan de rijksuniversiteit te Leiden werd gisteren met gunstigen uitslag afgelegd het le natuurkundig examen door den heer J. van der Drift (Grcenelaan 43). Gisteravond heelt een schoorsteenbrand plaats gehad in het pand aan den Singel, bewoond door den heer J. J. G. Gaijrmuis. De politie en de bewoners bluschten het vuur. Hedenmorgen weid aan de visehmaikt aangevoerd tong, schol en botde prijzen waren voor tong van af f 1.15 tot f3 45, schol f 0.30 tot f 0.471/2, bot van af f 0.55 lot f 1.771/2. alles per koop. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild: 26 Juni. Notaris mr. H. M. O. Poortman. Een woonhuis, schuur en erve aan het Broersveld nr. 96, ter grootte van 31 vierk. ellen, f1200. Een woonhuis en erve aan de Breedstraat nr. 12, ter grootte van 66 vierk. ellen, f 540, Vergadering op Vrijdag 26 Juni 1903, des namiddags ten twee uur. Voorzitter de burgemeester, de heer H. J. Versteeg. Tegenwoordig zijn 15 leden, afwezig de heeren Beukers en Visser en verder de heeren P. C. M, Jansen, Smit, Brillenburg en Blaisse. De notulen van de vorige vergadering van 4 Juni jl. worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Mededeeling van B. en W. dat bij hun col lege is ingekomen Van de Gedep. Staten dezer provincie, Mis sive houdende bericht van ontvangst van de hun in afschrift medegedeelde verordening tot wijziging vau de verordening regelende de bouwpolitie en de verplichtingen van eigenaars van naburige erven, door den n. t den 3 Juni jl. vastgesteld. uraenfÏM Kennisgeving. Id-ra, Missive ten geleide vun het dooi hen goedgekeurde suppletoir kohier »n plaatselijke directe belasting naai hetinko!' dienst 1902/3. 1 Kennisgeving. Idem, Missive ten geleide van de goeikri keurde raadsbesluiten dd. 3 Juni Ij f'r wijziging van de begrooting van inkomW en uitgaven, dienst 1903, met een van a f 14000 en b f150300. Kennisgeving. Van notaris Van Dolder namens P 1 Schefïers, Missive houdende bericht datV" verzoek, om medewerking tot verbetering van den kadastralen legger wat perceel'er':8, B no. 2432 betrek, vervallen is, naardien dit inmiddels door hem is verkocht. Kennisgeving. Van B. eri W., proces-verbaal van de door hen gedane opneming der boeken en den gemeente ontvanger op 6 Juni jl. Kennisgeving. Idem, Missive ten geleide van de rekenin. en verantwoording van den reinigingsdienst over 1902, vergezeld van de verschillende bewijsstukken. In handen van de Financiëele Commissi om onderzoek en rapport. Idem, Missive houd-mde voorstel om aan den heer W. D. van Damme Jalmk, gemeente- ontvanger, op zijn verzoek een verlof toe te staan van 3 Augustus tot 3 September n.s. Zal straks worden behandeld. Abattoir. Van de commissie voor een abattoir mis sive dd. 16 Juni jl., houdende hun rapport in zake de oprichting van een algemeen slachthuis hier ter stede. Ter visie geleud ter behandeling in eene volgende vergadering. Van de Commissie van toezicht op het lager ondetwij®, Missive ten geleide van het, verslag over den toestand van het lager onderwijs in deze gemeente over het jaar 1902, Kennisgeving, zal worden opgenomen in' het verslag omtrent den toestand der ge-' meente over 1902. Van den Schuttersraad der dd. schutterij, missive ten geleide van de rekening over 1902 met de daarbij behoorende bescheiden en de begrooting voor 1904 van de dd. schutterij. Io handen van de Financ. commissie ge steld om onderzoek en tapport, Van regenten van het St. Jacobs-Gasthuis, missive ten geleide van de rekening en ver antwoording over het dienstjaar 1902 met de noodige bescheiden en bewijsstukken. Ook deze rekening werd om onderzoek en rapport in handen gesteld der financieele commissie. Van den heer A. Visser, missive houdende dankbetuiging voor zijne benoeming lot hoofd opzichter bij den gemeente-reinigingsdienst. Kennisgeving. Van mej. A. Heijkoop, adres houdende ver zoek om eeivol ontslag ah onderwijzeres aan school C met ingang van 1 September e k. Op voorstel van B. en W. wordt het g*- vraagde ontslag eervol verleend met ingang van 1 September e.k. Van den heer W. D. van Damme Jalink, gemeente-ontvanger, adres houdende verzoek hem met ingang van 3 Augustus a.s. een maand verlof te verleenen. Op voorstel van B. en W. wordt het ge vraagde verlof toegestaan. Van Regenten van de Hofjes van Bi-lois, Missive ten geleide van een suppletoirestaat van begrooting voor den dienst 1903. In handen van B. en W. om advies. Van het raadslid den heer de Groot, Mis sive houdende verzoek om verlof om in deze vergadering aan B. en W. te vragen: Is spoedig een verslag te wachten over de wer king der arbeidsbeurs? Het gevraagde verlof verleend. Van den heer D. de Lange, Adres hou dende verzoek hem aan de Nassaustraat grond af te staan tot het bouwen van 4 woonhuizen verdeeld in boven- en beneden- woningen tegen f 6 per centiare, op den hoek van Nassaustraat en Schoolstraat, of op den 3 hoek van de Mauritsstraat öf, zoo ook dit niet kan, nevens het in aanbouw zijnde pand van j den heer Mulder. j In handen van B. en W. om advies. f! Aan de orde is Comptabiliteit. Ontwerp besluit (model B) tot af-en over schrijving van een post op de begrooting van uitgaven der gemeente, dienst 1903, van een bedrag ad f 100. Goedgekeurd, Splitsing. Voorstel van B. en W, tot splitsing van de le en 2e klasse der Burger-Avondschool. Aangenomen, Waarn. Secretaris. Voorstel van B. en W. in zake de benoeming van den waarnemenden secretaris. B. en "W. deelen mede dat met het oog op het nieuwe reglement van orde voorden Raad een waarnemende Secretaris door hun college wordt aangewezen, zoodat. zij voor stellen de benoeming van den tegenwoor- digen titularis intetrekkenhet ligt echter in hunne bedoeling om andermaal de heer Van Luik de waarneming op te dragen. Aangenomen. Ongevallenwet, Voorstel van B. en W. in zake de uitte ring aan werklieden in dienst der gemeente toe te kenneu bij een bekomen ongeval inge volge de ongevallenwet 1901. (Zie ons nr. van 24 Juni jl.) Aangenomen. Huur gemeentegrond. Adres van de wed. J. Kouwenhoven-Oranje> om huur van een strookje gemeentegron aan de Veilevest; met advies van B. en (Zie ons nr. van 24 Juni jl.) Conform besloten. Makelaar. Adres van C. A. Tuijl om te worden be noemd tot makelaar in gedistilleerd, grw®/

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2