"stadsnieuws. RIN NEN LAND. V YLAAKDIN G EN, Rechtzaken. Kerk en SchooL SPORT. O eiiiengd N i e uw s. Chr. Geheelonth. Bond. De Nederlandsche Christelyko Gebeei-Orrt- houdersbond hield gisteren en eergisteren te Hoorn zijne 14e algeimene i'(-rendering, onder presidium van den heer R. R. Posthuma. In deze bijeenkomst weid bet woord gevoerd dooi de heeren G. Velthuysen Sr, te Haarlem, voor zitter van den bond, Tyssen, evangeli-t te Zalibnmmel, Beekman vnn Amsterdam, Harms van Uarlingen en mej, Reinhart uit Amster dam, die allen bet goed recht bepleitten der geheel-onthouding. Gisteren werd de agenda afgehandeld. De hijeenkomst was bezocht door 27 afgevaar digden en 15 gasten. 13 afieelrngen waren tegenwoordig. In den loop van 1903 zijn er 5 nieuwe afdeelingun npger ebt en wel te Stavoren, Sneek, Wolsum, Hardingen en Leeuwarden. Namens don Bond wei d een telegram van hulde verzonden aan 11. M. de Koninginin den namiddag kwam een telegiam van dank zegging in. De rekening en verantwoording van den penningmeister sloot rnet een ria- deelig saldo van f 98. Tot hoofdbestuursleden zijn herkozen de heeren Posthuma, van Hoorn en Velthuysen, van Haarlem laatstgenoemde werd tevens herkozen als bondsvoorzitter. De heeren Tijssen (Zalt-Bommel) en Vehhuysen werden aangewez-n als leden van de com missie van redactie. De volgende algemeene vergader ing in 1904 za! te Sneek worden gehouden. Enquête omtre rt zicketiinrichUtigen De Centrale Gezondheidsraad heeft beslo ten een register aan te leggen van de hier te lande bestaande inrichtingen tot genezing en verpleging van zieken, daartoe geleid door de overweging, dat wel is waar belang rijke gegevens omtrent ziekeninrichtiugen zijn bijeengebracht, doch dat die gegevens uitbreiding en aanvulling behoeven. Reeds eenigen tijd geleden heeft daarom de Gezondheidsraad opgaaf verzocht aan de gezondheidscommissie!! van alle inrichtin gen in haar kring, vallende in deze termen. De Raad meent daartoe to moeten brengen ziekenhuizen, ziekenafdelingen van gestich ten, sanatoria, alle woningen, waarin iemand regelmatig, als beroep, één of meer zieken (daaronder begrepen idioten, krankzinnigen en zenuwlijders) verpleegt en voorts alle af zonderlijke barakken en andere gelegenhe den ter verpleging van lijders aan besmette lijke ziekten. Thans zijn door de hoofdinspecteurs der volksgezondheid aan de gezondheidscommiis- siëu toegezonden de noodige exemplaren eerier vragenlijst, waarop verzocht wordt na dere gegevens in te vullen, betrekkelijk de ligging, grootte en inrichting dezer ver-blij ven voor zieken, met bepaalde opgaven van bet-bij den bouw gevolgde stelsel, van de zie ken waarvoor zij in het bijzonder bestemd zijn, van het aanwezige verplegikgsperso- neel, van de wijze van verlichting, verwar ming, ventilatie en vuilafvoer. Verscheidene vragen zijn. bovendien ge steld naar bijzonderheden, als: het aanwe zig zijn van het aantal badkuipen en dou che-gelegenheden, van een desinfectie-oven en van de wijze waarop en door wie de ont smetting bij voorkomende gelegenheden ge schiedt. De lange lijst wordt besloten met de vraagwelke maatregelen zijn er geno men tegen brandgevaar De Gezondheidsraad schijnt het niet be paald uoodig te achten, dat de leden der ge- zondheidscommissiën zich door eigen aan schouwing op de hoogte stellen van den toe stand; althans op aanvraag zijn voor deze commissiën bij do hoofdinspecteurs verkrijg baar gesteld exemplaren eener circulaire, die met de boven besproken vragenlijst kan worden toegezonden aau „de directiën der inrichtingen" zelf, en die bet veTzoek be helst de gestelde vragen te willen invullen. O o Deze vrijgevigheid g-eeft een al te gemakke lijke gelegenheid tot ontduiking en doet daardoor te kort aan de waarborgen eener deugdelijke verpleging, die verlangd worden. Het is toch niet onbekend, dat dit onder zoek door den Gezondheidsraad voorname lijk ter hand is genomen om het oog te kun nen houden op de talrijke inrichtingen voor allerlei lijders, die in verschillende oordon van ons land verrijzen en waaraan somwijlen alle geregeld deskundig toezicht ontbreekt, en dia ook in ander opzicht soms veel te wenschen overlaten. („N. R. Ct.'') niet bevreesd en de lieer Do Lanoy, dei di recteur, zelf ook niet. Wol bleak toen, dat een commissarisseuvergaderitng op Maandag noodig zou wezen, ten einde to beraadslagen over een versterking van do kas, ben eindö te kunnen voldoen aan de opvragen van de posito's, die inkwamen on nog to verwach ten waren naar aanleiding van den schrik, dien heb fa ill teem en t-Laane en "Van Bom mel onder het publiek had gebracht. Aanvankelijk was er zooveel niet opge vraagd, maar de opvragen namen too en cir kwam, boa weet ik niet, oen soort van on rust over commissarissen, zoodat wiji een ac countant de boeken wenschten ter doon op maken, om to zien hoo het or voor stond. Deze was evenwel verhinderd te komen, zoo dat de procuratiehouders belast worden met het uittrekken der rekeningen. Toen bleek, dat do saldo's wel gedekt werden door borg tochten o-f hypotheken, maar dat hot gebrek in de zaak was, dat het kapitaal, waarmee zij werken moot, niet in 'korten tij'd kan worden gerealiseerd. Waren derhalve- niet zoovele deposito's opgevraagd, dan zou er geen kwaad zijp ge weest. Maar do opvragen, zooals ik zei do, namen toe. Woensdagavond bleek liet, dat er bin nen enkele dagen een bedrag van ongeveer twee ton moest zijn om daaraan te voldoen. En dat was er niet. Woensdagmiddag nog hebben wij com missarissen zelf f 12,000 betaald voor een wissel, die op het punt stond van to worden geprotesteerd Woensdagavond wead er familieraad ge houden, waarbij wij als commissarissen en de heer Van Styrum als rechtsgeleerde aan wezig was. Aanvankelijk dachten wij aau het aanvragen van surséance van betaling, maar de heer Van Styrum stelde do bezwa ren daarvan in 't licht, die des te meer klem den omdat de boeken niet geheel bijj waren. Zoo moest dus tot faillissement worden be sloten." Do beer Stolp zeide ton slotte: „Wanneer de realisatie- niet overhaast ge schiedt, dan heb ik, voor zoover ik de zaak thans "kan beoordeblen, hoop, dat de credi teuren een groot deel van hun geld terug krijgen, misschien wol honderd procent. Ik spreek: niet van de aandeelhouders die zul- leen er wel bij verliezen." Omtrent de geschiedenis van de bank kan worden gemeld dat zij- werd opgericht den len -April 1901, met een maatschappelijk kapitaal van f 1,250,000, waarvan thans f 460,000 of f 480,000 ib goplaatst. Over het eerste boekjaar, dat van 1 April' 1901 tot 31 Dec. 1902 liep, werd een dividend uitge keerd van elf procent, na afsohrijlving Van een behoorlijke reserve, waarvoor liet huis in do Grooto Houtstraat te Haarlem werd aangekocht. MAASSLUIS, 21 Aug. 1903, Heden werd alhier ter kaasmarkt aangeroerd 25 stapels kaas, wegende 9,366 K.G.prijs 26 tot 30 ets. Handel gewoon. 'KETHEL EN SPALAND, 20 Aug. By het in Juli j 1. gehouden examen te's-Graven- hage voor surnumeraire bij de posterijen is om. geslaagd onzen dorpsgenoot de heer C. Bregman. Hij haalde no. 6 van de 130 geëxamineerden. Tot ons leedwezen moeten wy terug komen op het treurig ongeval op zee waarbij R, v. d. Most hm leven verloor. Bij nadere infor matie is gebleken dat hij niet op de binnen komende logger S c h. 382 voer doch op een nog niet binnengekomen boot, zoodat van uit Engeland het treurig bericht alhier werd ontvangen. D>.ch helaas! is maar al te waar dat de Sc h 382 een man verloor; r.y kwam, zooals men onder de scheepvaartberichten heeft kunnen lezen met shchts 9 last alweder terug. De opvarende G.el Spaans, woonachtig te Scheveningen, 50 jnren oud en echtgenoot en vader was door een stortzee over booid gevallen en verdronken. De viseb wordt wol duur betaald. Den vijfentwintigsieD Augustus e. k. hoopt Jan Noirdijk den dag ie herdenken, waarop hij 25 jaar als knecht werkzaam zal zijn op de .stoornkorenmolen ïde West". heerscht formeele anarchie in Tebris, waar de bevolking den nieuwen gouverneur, een gunsteling van den troonopvolger vijandig gezind is. Ook in Ispahan, Ghorassnti, Schi- ras, Farzistan en zelfs in Teheran gist het bedenkelijk. De shah beval 30,000 man troe pen te zenden. Het bevel is echter onuit voerbaar, daar het aan geld voor mobilisatie ontbreekt. Het leger van 80,000 man bestaat slechts op papier, En het beschikbare con tingent weigert op te marcheeren, omdat de soldy sinds jaren niet betaald is. Hofberichten II. M. de Koningin Moeder heeft gisteren een gift van f 100 geschonken aan de inrich ting voor ooglijders, aan de Gelderschekade 46 te Rotterdam. Reuter seint uit Schwerin Prins Hendrik vertrok gistermiddag om halfzes naar het Loo. Bij Kon. besluit is met ingang van 25 Augustus a.s. lo. de kapitein ter zee jhr. J. A. G. van der Staal eervol ontheven van de betrekking van Hr. Ms. adjudant in gewonen dienst; 2o. aan den kapitein ter zee jhr. J. A.G. van der Staal eervol ontslag verleend uit den militairen dienst, onder toekeuning van penrioeu, en het bedrag van het pensioen bepaald op 12625 'sjaars; 3o. de gepensionneerde kapitein ter zee jhr. J. A. G. van der Staal benoemd tot JHr. Ms. adjudant in buitengevvonen dienst. Onze Consuls. In het Hotel den Ouden Doelen is aange komen de heer J. Herdtmann, consul der Nederlanden te Dusseldorf. Audiënties. De audiëntie van den Minister van "Water staat zat tot nadere aankondiging niet plaais hebben. Wetten. sSt.-Ct." no. 195 bevat de wet van 24 Juli 1903, houdende goedkeuring van het op 12 Juni 1902 te 's-Giavenhage gesloten verdrag tot regeling der wetsconflicten met betrek king tot het huwelijk; idem de wet van 24 Juli 1903, houdende goedkeuring van het op 12 Juni 1902 te 's-Gravenhage gesloten ver drag tot regeling der wets- en jurisdictie- conflicten met betrekking tot de echtscheiding en de scheiding van tafel en bed idem de wet van 24 Juli 1903, houdende gjedkeur ing van het op 12 Juni 1902 te 's Gravenhage gesloten verdrag tot regeling der voogdij van minderjarigen. 40 jarig jubUée. Ook de heeren A. H. Krieger, te Leiden, N. M. Keukenmeester, te Haarlem, en F. J. van der Meuren te Groningen, directeuren van de telegraafkantoren aldaar, herdachten gisteren onder vele blyken van belangstelling hun 40-jarige ambtsvervulling. Ainst. Sanatorium voor Longlijders. De correspondent van het sHdbl." te Hilversum seint Uit goede bron verneem ik dal het Am- sterdam=ch Sanatorium voor Longlgders te Laren (Gooi) op 15 September a.s. in tegen woordigheid van H. M. de Koningin-Moeder officieel zal worden geopend. Wethouder en post-directeur. Door bet hoofdbestuur der posterijen, en telegraphic is bezwaar gemaakt tegen iet nekleeden van liet webboudersambt van Woudrichem door den beer P. J. Ivoole, di recteur van het post- en telegraafkantoor aldaar. Tengevolge daarvan nam deze beer als wethouder ontslag. Slttard's verkiezing. In aansluiting aau ons bericht omtrent bet mmisterieei'e onderzoek in zake verkie zing Sittard, deelen we nog mede, dat in elke gemeente buiten den burgemeester een viërtal ingezetenen zullen worden gehoord. („Limb. Koer.") Jubileum Kon. Mil. Academie. De Gemeenteraad van Breda heeft een subsidie van f10,000 toeg-staan tot viering van het 75-jarig beslaan der Kon. Militaire Academie. Bakkersgezellen. Het bestuur van de Rotterdarmche Brood- hakkersgezellen-Vereeniging dB ij stand zij ons Doe!" heeft een adres aan den minister van binnenl. zaken gezonden, inhoudende het verzoek, dat het geheele bakkersbedrijf alsnog als verzekeringsplichtig bedrijf bij koninklijk besluit worde aangewezen en aldus het ge- heele bakkersbedrijf in de Ongevallenwet van 1901 op te nemen. Handeldrijvende Middenstand. Van de rapporten, uit te brengen op het Nationaal Congres voor den handéldrijven- den middenstand, dat 9 en 10 September te Rotterdam gehouden wordt, zijn versche nen die over de volgende onderwerpen: Vreemde pasmunt, door Julc-s Schaepkens Jr., voorzitter der vereeniging Maastricht- scbe MiddenstandVervroegde winkelslui ting, door W. C. TJittenbroekOneerlijke concurrentie biji den clandestienen drank- vc-rkoop, door A. Kellenaers J.Bzn., te Meerlo (L.); Vakorganisatie, door Henri Bergman, te Utrecht; Winkeiadministratie, door Cord. H. van Erk, te Amsterdam;Het nut dor Brancho-vereeniging, door Conrad A. Hartogs; De middenstand en 'haar cret- dietbanken, door mr. C. A. Wienecke, te Amsterdam; voorts: Vervalsching van le vensmiddelen, conclusion, aangeboden door JI. H. G. T. Fiedeldy Dop, Amsterdam. Tentoonstelling voedingsmiddelen. De secretaris van het hoofdbestuur der in 1904 in Utrecht te houden tentoonstelling van voedingsmiddelen en kookkunst meldt, dat in den lande een verkeerde voorstelling gemaakt wordt van het karakter der ten toonstelling d. w. z. ten aanzien der ten toon te stellen voorwerpen. Noodig wordt geacht mrde te deelen, dat natuurlijk alle artikelen, welke in eenig verband staan met voeding, kookkunst en genotmiddelen, hier onder zeer zeker begrepen zijn. Over eenigen tijd zullen nadere bijzonder heden verschijnen over de tentoonstelling. Gisteren heeft weder een gedeelte van het personeel van den heer Kranen een uitstapje naar Scheveningen gema-kt. Gisteravond omstreeks half zeven had de fruithandelaar W. L. Leenderts, wonende aan het Broersveld, het ongeluk, per fifets komende van de Koemarkt, met rijiwiel en al in de Lange Haven te rijden. Spoedig werd hiji door eenige hulpvaardige personen weer op het droge gebracht, waarna ook de fiets werd opgcvisctht. De 'heer L. had geen letsel bekomen. Koene, wonende .aan do Hoofdstraat, in do fabriek van do firma Vincent van oen balk, waardoor hij den, rechterpols verzwikte. Da knaap word aanstonds onder geneeskundige behandeliing gesteld. *Den lieer T. v. d. Vis, caféhouder alhier, overkwam gisteravond een ernstig ongeval. Met zijn motorrijwiel op den Maassluissehen dijk rijdende, kwam er een wagen in tegen overgestelde richting door den tol', en ver keerde hij in do mconiing dat men don tol boom wol opon zou laten. Dczo was echter weder dichtgedaan. Het gevolg was dat hij met groote Vaart tegen den boom reed. Do botsing was zoo hevig, dat do 'boom brak on een stuk ei-van een eind meevloog D'o heer v. d. V. block zwaai- gewond aan het hoofd en werd bewusteloos opgenomen. Hert rijwiel werd zwaar beschadigd. Juist kwam de wa- °;en van den heer Broek alhier voorbij,waar op men wat stroo docd en er den gewonde voorzichtig op legde, om huiswaarts 'ge bracht te worden. Hoe-wol aan bet golaat deerlijk verminkt, en or gevaar -bestaat voor inwendige kneuzing, was de tosstand heden morgen naar omstandigheden vrij wel. *Door Gedeputeerde Staten is alsnog voor den dienst ongeschikt bevonden do in Mei j.l. ingelijfde milicien Simon Klop, no. 73, Aan de beurt van oproeping is thans Jacob van Haften, no. 89, wiens aflevering in Maart, Mei of Juni van het volgende jaar geschiedt. "Dat het haringvisschei) erg uiteen kan ioopen bleek deze week weer toen er een logger met flinke vangst binnenkwam met slechts 13 dagen reis. tprwyjl een andere logger een reis 'an 9 weken had. *Aan de kbsrechlbetooging te Dordrecht op Zondag 23 Augustus za! uit deze gemeente worden deel genomen door de kiesveremi ging s Volksbelang" err He schilder svereenigmg »Door vereeniging Verbetering" met hunne banieren. Voor do Rotterdamseke rechtbank ston den heden terecht een viertal remmers, ver bonden aan de Hall. Spw. Mij:., die zich in Februari en Maart resp. op de lijnen Schie damDelft, 's-GravenhageLeiden en Rot terdamHaarlem zouden hebben schuldig gemaakt aan diefstal van schoenen en koffie uit spoorwegwaggons. Reeds geruimen tij'd hadden diefstallen plaats waarvan men de daders niet fkou uit vinden. De hoofdrecherclïcon' J. Hl Buyning slaagde er eindelijk in liet spoor to ontdek ken, met het gevolg dat het viertal op 31 Maart in preventieve hechtenis werd ge steld. 19 getuigen werden in dezer zaak gehoord. De eisch van het O. M. luildde voor ieder der 4 beklaagden 2 jaar gevangenisstraf,met aftrek van preventief. Ned, Herv. Kerk. Beroepen: te HoliandscheveL) (Dr.) ds. D. Bax Hz. te Hierden. Bedankt: voor het beroep te Harlingen door ds. H. Haselager te Tzum (Fr.) Geref. Kerken. Aangenomen: het beroep le Zwolle door den heer M. Kooirnaus, cand. te 's Gra- veneeel. Doopsgezindegemeente. Aangenomen: het beroep te Dm lip (N -H.) door d-i. F. J. de Hol te Hiodelooperi. R. K. Kerk. De aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Leerdam den heer Th, Van der Pol. Uil New-York wordt gemeld De eerste wedstrqd voor den America- beker lussehen de jachten Üamrock III en Reliance werd door den wind belem merd. De wedstrijd is ongeldig verklaard en zal nu Zaterdag opnieuw plaars lubben. Bruitjom. De bekende heer ML J. Bruigom te Delft heeft zich met een request tot HL M. de Ko ningin gericht, waarin 'hij: verzoekt in zijn zaaik (beweerde onthouding van grondeigen dom) een strafrechtelijk onderzoek, te doen dastellen en een verhoor te gelasten van do heeren Koenen en Last en den notaris L. Reeser te Maassluis. Op reit. Blijkens achterstaande advertentie zal er op Woensdag 26 Augustus e.k. oen goed- koope trein loopen van Rotterdam, Schiedam, Maassluis, Vlaardingen. Delft, Den Haag en Leiden naar Haarlem, Veisen, Beverwijk, Alkmaar en Den Helder. Brandtlichtcrt. Een zware brand woedde hedennacht aan de Hoogstraat te Rotterdam alwaar in per ceel No. 328, hoek Nauwe Marktsteeg ge- vestigt is „Het nieuwe verkoophuis In s-u li ri de" van den heer A. Cohen Azn. te 's-Gra venhage. Het hoekpand is vier Verdiepingen hoog en geheel gevuld met wit ondergoed, wolle dekens, manufacturen enz., terwij! een ijzeren wenteltrap naar de hoogerc verdie pingen leidt. Om half elf Was het pand, dat 'a nachts onbewoond is, verlaten door den depothou der td Rotterdam, den heer De Yrieu. Omstreeks 2 uur werd de brand ontdekt door een politio-agent die op do Hoogstraat surveilleerde on aan de zij'de der Markt- steeg ruiten hoorde bersten, waarop dade lijk de vlammen naar buiten, sloegen. Langs de ijzeren wenteltrap lekten, do vlam men naar boven en staken het bovenhuis in brand voor zoover de achterzijde beireft. Het benedenbuib was in een oogwenk uitge brand. Om 4 uur konden de laatste spuiten inrukken. Toen Waren uitgebrand de drie verdiepingen ach ter en de eerste ver-dieping voor, zoomede liet benedengedeelte. Het pand was verder geheel zwart geblakerd, ter wijl van het perceel der firma J. S. Huis- man Zn. aan de overzijde van de Markt- steeg, in dameskloeding enz., alle ruiten ge sprongen waren en de pui verschroeid. Verdacht do brand gesticht te hébben, werd .hedennacht op het brandterrein gear resteerd do 18-jarijge C. F. A. G., wonende Proveniersstraat, die op verdachte wijze met nog twee andere personen gezien is in de buurt van heb perceel. Hij! wordt ver dacht een winkelruit ingedrukt en daarna een lont naar binnen geworpen te hebben, in do liicht ontvlambare winkelkast. De jon gen erkent de brand ontdekt te hebben toen hij llop te wandelen en daarna spuit 18 ge waarschuwd te hebben ter wille der wa,ar- séhuwingspremie ad f 5, die in den rogol wordt nitgeroikt wanneer do spuit een pre- mie behaalt. Ook een brand dio 25 Juni 's nachts op verdachte! wijtzo uütbrak in de' "Wijnstraat bij de firma Pot en Van Nes werd door den- zelfden jongen het eerst ontdekt. Reeds lang bestond liet vermoeden dat er een complot bestond van personen die brand stichtten en daarna de spuiten gingen waar schuwen om de premie te bemachtigen, die op liet ontdekken staat. Vermoedelijk heeft de jongen twee of meer medeplichtigen dio reeds bekend zijjn. In zijn bezit werd nu ook gevonden een nagemaakt onderscheidingstekken van het model dat de spuitgasten biji brand dragen. Door de politie der 2e afdeeling is onder leiding van den inspecteur den beer J. A, A. do Koning een uitgebreid onderzoek inge steld. Geen moord. Naar wij vernemen, heeft de gerechtelijke schouwing van het lijk Van' mej. M. G. Duu ring uit de Endokiasbraat te Hillegersberg opgeleverd dat zij is overleden aan lever bloeding en dat niettegenstaande! do grooto bloedmassa welke zich op verschillende plaat sen in de woning bevond, toch niet aan mis drijf gedacht kan worden. De rechter van instructie, mr. Kofcsma, die het onderzoek leidde, gaf Verlof tot be graven van het lijk. Een onverlaat. De schoenmaker B. de H,, in de Raap- horststraat te Rotterdam, bedreigde zyoe vrouw, die denzelfden «lag aan een kind het leven schonk, met een pak slaag. Op het hulpgeroep der vrouw schoten burgers en ook politieagenten toe, die den halfbeschon ken man uit zyne won:ng verwijderden. Hij verzette zich hevig tegen zijne overbrenging naar het politiebureau in de Vinkenstraaten de politieagenten hadden de handen vol niet alleen roet den woest geworden man, maar ook met het publiek, dat hem te iyf wilde, omdat hg zgne vrouw dreigde te mishandelen. Alvorens de schoenmaker het politiebureau bereikte, liep hy nog een gat in zyn hoofd op. Overreden. Gistermiddag is de 4-jarige L. S. do H., wonende Adrianastraat to Rotterdam, in die straat door een sleeporsrwagen overreden. Eon der wilelen ging bet kuaapjei over het lioofd. Naar het 'Ziekenhuis gebracht, over leed het kort na aankomst in dio inrich ting. Voor extra diensten. Aan verschillende ad.-istenten en kantoor knechts van het postkantoor te 's-Gravenhage is door den directeur eene vergoeding van 15.f2.50 en 11.50 uitbetaald voorde i-xtra diensten, verricht tyderis de staking in het spoorwegverkeer in de maand April j.l. Een prijskamp. Uit Helmond bereikt ons, zegt de „Noordbr., een uitgebreid Verslag omtrent een prijskamp tusschen „lange, schoons, sierlijke en andere khovals", gegeven door het gezelschap „Ondetr ons Elven". Er waren 38 doel nemers, een zelfs uit Groningen, er werd een muzikale wande ling door de stad gemaakt, speeches werden gehouden, allen waren in opgeruimde stem ming en „geen wanklank werd vernomen". Van do uitslag melden wij alleen, dat de prijswünuer in de afdeeling „langste kne vel" or een had van 48 cM. 3 October te Leiden. Dit jaar hoopt Lenden zijn, 3-Octoberdag op waardige wijze te vieren. Vanwege do af deeling Leiden en Omstreken der Holl. Mij. van Landbouw en de 3-Octobor Vereeniging zal op dien dag een landbouwtentoonstelling worden gehouden, gepaard1 aan een optocht van versierde landbouwvoertuigen, versierde twee- en vierwielige rijtuigen en paarden on der den man met _gecostumeerdo berijders. Een groep „reclame", waarvoor een ieder, die eenig met een of moer paarden bespan nen Voortuig aan reclame wil dienstbaar ma ken, zich kan !aten_ inschrijven, zal den op tocht besluiten. Deelnemers aan de tentoonstelling zullen zich vóór 1 September moeten aanmelden bij. don secretaris der afdeeling Leilden van de Holl. Mij. van Landbouw, di© aan den optocht voor dienzelfden datum aan den se cretaris dor 3-Octoberverecni'giug, De Yrlser pont. Te Vel zen bad gisteren in tegenwoordig heid van tal van autoriteiten de laatste proefneming plaats met de stoompont. De proef slaagde niet naar wensch. De tram werd in 5 minuten opgeladen, de overtocht duurde 4 minuten en de lossing ging gebrek kig' Faillissement Noord en Zaïd-Hollandsehe Bank. Het „Haarlemsch Dagblad" heeft den heer W. Stolp bezocht, die met de heeren mr. A. A. Land, voorzitter, dr. J. Nieuwen- huijzen Kruseman, J. Mullemeister en P. Goedkoop, commissaris is van de failliete bank te Haarlem, Het blad ontving van den heer Stolp de navolgende inlichtingen „Zaterdag jl, nog waren commissarissen Gisteravond om 6 uur gleed het paard, gespannen voor een wagen, bestuurder N. Bos te Dëif shaven. van den Vlaardingerdijfc en bleef op de bolling aan bet tuig hangen. Nadat men het dier verlost had, kon men het zonder letsel weer "boveni op den dijk brengen, waarna do reis werd voortgezet. Hedenmorgen werd door de politiie alhier aangehouden een 40-jarig reizend koop man, J. H., die nog te boek stond voor -het betalen van f 3 boete subs. 2 da gen hechtenis, wegens drankwetsovortreding. De man werd naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht, tot liet onder gaan van zijn straf. Hedenmorgen viel de 13-jarige J. van.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2