Kerk en School. Ned, Herv. Kerk. Beroepen te Blijham (Gr.) ds. J. Homan te 't Zandtte Puillijk en Leeuwen de heer L. W. Erdman, cand. te 's-Gravenhage. Geref. Kerken. Koloniën. Handel en Bedrijf. INDISCHE PENK11ASSEN. A LLERLEI. S. 31 467 7982 2023 2131 5427 11729 28915 19141 25064 11811 29015 30010 23808 26600 S. N. 13201 24 13204 25 15033 25 16438 17 18414 3 S. N. S. N. 45945 13 50821 16 45945 24 50965 25 47362 8 53992 2 47362 25 53992 8 50821 7 58850 17 Do volgende elk fr. 180: 16438 21796 40602 47362 53992 18J14 35521 45945 50821 58850 20545 39731 46736 50965 59828 S. 20545 21706 21796 15 35521 20 40602 7 Beroepen te Borger de heer II, van Dijk, cand. te Blija. XXIV. Wij waren dan gisteren in de ruime toko op Rijswijk, in de zgn. Fratisehe burnt. De -cea'.iten, zeer gunstig gelegen, vlak naast ne >N.ni.teit Harmonie"', dicht bij de groote •hotels en in een inihicu van mooie winkels, behoort aan liet Gouvernement en diende vroeger tot bureau van liet- Mijnwezen. Zij is thans aan de Xcdorlandseh-Indische Ver- eeniging „Oost- en West" verhuurd voor vijf tig guldeus 's maands. De Regeering had wel wat royaler kunnen handelen, vind ik, en het leege bureau in bruikleen afstaan! We zijn echter altijd zoo groot in liet kleine! Dat verhuren wijst immers op zuinigheid!! Ook gaf het Gouvernement voor de instal latie een som in eens cadeau, een soni van tienduizend gulden, terwijl nog eens tiendui zend aan de Vereeniguig werden geleend, zonder dat zij er, wondei- boven wonder, renten voor behoeft te betalen. Bij zooveel gulheid had men ook nog wel die vijftig gul den huur kunnen schenken, zou ik zoo meu nen. Pk noemde dien Regeeringssteun in mijn vorigo Penkras een bagatel en daar blijf ik bij. Waar ,.Oost en West" zich zooveel moeite getroost, daar had „hoogerhand" wel een beetje dieper in 's lands schatkist mogen tas ten. De zuinigheid zal ook hier weer de wijs heid bedriegen Doch laat ons nu eens de toko binnen gaan. 't Geheel maakt een verrassenden in druk en we hebben zeker wel een paar uur noodig om nauwkeurig 't vele fraais te be kijken. dat hier uit alle deoleu van Indië is samengebracht. Achtereenvolgens bewonderen wij aarde werk uit de Preanger-Regentschappen, (ka ïnerversiering), fraai bewerkte ikrifcen van Java en Bali, (komen prachtig uit tegen wit te muren in vestibules, gangen enz.), fijn ge vlochten sigaren- en sigarettenkokers van Pajacombo', grillig bewerkte wandelstokken uit de Soendalauden en midden-Java, (vele stokken zijn versierd met den typisch Ja- vaauschen wajangkop en zouden als mode- snufje 111 't Westen veel opgang maken), ivo ren sigarenpijpjes van Palembang, bamboe- meubels uit Cheribon. (bij uitstek geschikt voor serres en tuinhuizen), sierlijke rottan- karwatsen uit Soekaboemi. de zoo fraai be schilderde buffelleeren wajangbeelden uit Soerakarta, (zouden spoedig de leelijke Ja- panscho poppetjes als wandversiering in ser res enz. veTdi-ingen), de bekende gedrochten uit- Bali, (grillig en bont gekleurde poppen, allerlei boven aardsclie wezens voorstellende en zeer mooi staande op schoorsteenmantels, kasten, standaards enz.), sigarenkistjes, naaidoozen, beeldenstandaards, bijouterie doosjes enz. van heeilijk Japarasch houtsnij werk, geciseleerd koperwerk uit Grissée (fraaie vazen, kommen, kaartenbakjes, be kers, asckbakjes. inktkokers enz. zouden in Europa en Amerika zeer veel succes bob ben), geweven doeken en portières uit de Preanger. kantillezilver van Sumatra's Westkust (Maleische huisjes, missigits, os- senkarren met een karbouw bespannen enz. zullen goed voldoen in pronkkasten).waaiers beschilderd met wajangfiguren (de jonge da- rne= beleefd als iets nieuws op dat gebied aanbevolen), alsook poreeleineu menutafel- ijes, beschilderd met allerlei gedrochten uit den Hindoetijd (zouden de papieren menu's verdringen, vooral omdat de tafeltjes tel kens afgewasschen kunnen worden), verder de schoonste batiks en met gouddraad door weven doeken uit alle declen van den Ar chipel enz. enz. Ik deed maar hier en daar een lossen groep uit de zoo rijke uitstalling van toko „Oost en West" en men behoeft waarachtig niet veel kunstgevoel te bezitten om te zien, dat dit handwerk heel wat meer waarde heeft dan het Japansclie e-n Cliinecsche prul- legoed, dat thans de wereld overstroomt en tot zdfs in de woningen dor arbeiders door dringt. Is het nu geen schande voor ons, Neder landers, dat na drie eeuwen van expl oi- tatie deze Indische nijvc-rheidsvoortbreng- selen zoo goed als onbekend zijn Wij, de zoo hoogontwikkelde voogden van deze onmondige Aziatische rassen, wij „han delslui" van professie, verzuimden dus tot nog toe onze superieure kennis, onze koop manschap en ons kapitaal te gebruiken, om de inlandsche kunst op de wereldmarkt te brengen en te exploiteeren ten bate van In dië en Nederland beide! Zijn die „bruine kerels" dan alleen goed o-enoeg om voor ons koffie te planten, om onze zonen en broeders aan vette baantjes te helpen en belastingen op te brengen, die o. a. voor een deel door verlofgangers en ge pensioneerden in het moederland worden verteerd? Als dit zoo ware, zou men zich met recht gaan schamen Nederlander te zijn 1 Ik sprak dzer dagen een heer, in Holland cc boren, doch reeds 20 jaar in Indië woon achtig, die als zijn ernstige meenïng te ken nen 'af, dat, wanneer het moederland niet in stnat was zijn plichten als 2de ko'.oniale mogendheid te vervullen, als het de verarm de bevolking hier, verarmd door ons schan delijk systeem van vroeger, niet meer over eind kon helpen, dat. het dan zoo moest zijn, om die onmacht ruiterlijk te be kennen. Het moest dan bijv. deze bezittin gen aan het rijke Amerika verknopen. De Yankeo's zouden er allicht een paai- mil liard voor over hebben, om, zonder onrecht matige oorlogvoering en zonder een groot verlies van meuschenlcvens, hun vl'ag hier te mogen planten, vooral als men weet, dat een moderne veroveringvkrijg ook schatten golds kost. „Wapperde hier maar eerst het Amerikaansehe dundoek," zoo eindigde die mijnheer, „dan zouden de toestanden wel spoedig veranderen en Indië een prachtige toekomst tegemoet gaan." Ambtenaren en officieren, alsook minde re militairen, die Amerikaan wilden worden, zouden dan hij het. nieuwe gouvernement moeten blijven, opdat alles zoo geregeld mo gelijk in zijn werk zou kunnen gaan, terwijl de uitbetaling van onder het Nederlandsch bestuur verworven pensioenen door den Amerikaansehen Staat zoude moeten wor den overgenomen." Ik schrikte bepaald van dit radicale denk beeld, doch hij nadere beschouwing voor al van een breed internationaal standpunt bekeken, is "t waarachtig nog zoo gek niet. bedacht. Immers als men zeer arm is of geen lust gevoelt om zijn kinderen behoorlijk op te voeden, dan is "l toch zeer zeker beter en ook in "t belang dier kleinen, om ze aan goede rijke mcnschen af te staan en als dan bovendien de ouders en de kleuters weinig voor elkaar voelen, van elkaar vervreemd zijn als 't. ware, dan is er heelemaal geen be zwaar tegen. Weet ge wel, lezersdat vele Europeanen hier in Indië van *t S ticf m oederla n d spreken Zoover is liet dus nu gekomen, dat zonen van uw eigen bloed in vo-llen ernst er over denken, dat Holland zich maar liever moest degradeeren tot een der prulligste staatjes van de wereld Vele Nederlanders en ook hier geborenen steken 't tegenwoordig niet onder stoelen of banken, dat ze het een zegen voor Indië zou den vinden, wanneer do Engelsche B. V. liier kwam èn zag èn overwon Ik voor mij vind het vreeselijk zoo iets to moeten hooren, al kan ik ook niet altijd det argumenten dier heeren weerleggen. Mijn Hollnudseh liart bloedt bij de gedachte, dat wij, nakomelingen van een stoer voorge slacht. van ondernemende stoute koopvaar ders. door eigen schuld zoover zouden geko men zijn Nog is "t tijd, nog kan zeer veel hersteld worden, nog lijdt de bruine man in stilte, niet beter wetende of het lioort zo-o, nog is Engeland zijn aderlating in Zuid-Afrika niet te boven, dus nog kan er krachtig be gonnen worden aan 't reuzenwerk dat wacht, nog kan Holland de liefde van Indië winnen In een vo-lgende Penkras zal ik u zeggen, wat er in zake de inlandsche nijverheid ge daan zou kunnen worden. Lt. Clockener Brousson, b. d. Batavia, 12 Juni 1903. President Roosevelt. De New-Yorksche „Times"' verhaalt het volgend avontuur, dat president Roosevelt onlangs overkwam en dat zijn populariteit bij de Yankees zeker nog zal do-en stijgen. De president keerde met vrouw en dochters per rijtuig uit de kerk terug. Onderweghad een wielrijder de aardigheid onophoudelijk om het rijtuig heen en weer te draaieu. Hiji dreef deze aardigheid vorder on ging den koetsier voor al wat lcelijk was, uitschelden. Dit begon Roosevelt te vervelen. Hij liet 't rijtu'g stilhouden, stapte uit en diende den onwelvoeglijkcn fietser een vermaning toe. Deze begou daarop den president, dien hij niet herkende, uit te vloeken. De presi dent stopte hem daarop volgens de regelen der bokskunst den mond. Inmiddels was het individu door toegesnelde agenten beet genomen en toen hij werd weggevoerd, stap te Roosevelt in zijn rijtuig en reed kalmpjes vc-ort naar Oysterbay. Nieuwe Vcrkiezirtgsrcclame. In Groot-Britannio schijnt men een nieu we verkiezingsreolame te willen beproeven, en wel door middel van bestuurbare lucht ballons. In Schotland toch laat oen der libe rale vereenigingen een bestuurbaren lucht ballon maken type Santos Dumcmt (no. Van uit 't schuitje van den ballon zullen nu biljetten, waarop dc naam van den libe ralen candidaat, de uoodige aanbevelingen etc. voorkomen, boven, de steden nederge- strooid worden. Op die wijze zal het geheele district worden „bewerkt". Ren preek thuis. Op een Zondagochtend bevond zich een dame uit Atchinson iu een zenuwachtig en akelig humeur. Zij, was gewoon naar do kerk te gaan, maar een zware regenbui) en eeu ge vatte koude verhinderden haar dit nu, daar ze verplicht was thuis te blijven. Zij voelde zich zoo ongelukkig, dat haar echtgenoot besloot om haar te hulp te ko men. „Wij zullen thuis den dienst verrich ten, liefste," zeide hij en zij nam dit voorstel gaarne aan. „Gij zijb 't gehoor," zeide hij, „en ik zal preekea". Nadat 't „gehoor" go- zongen had., begon de „predikant" zijp preek en laakte hij een uur lang de vrouwen, die babbelen, die 't geld verkwisten, die haar huishouden verwaarloozen, die lid van thee kransjes zijn en die haar man voorliegen. Zijn vrouw* was in tranen badende, vóór hij tien minuten gesproken had en schreeuwde huizen hoog, voordat do „preek" ten einde was. „Zoo its 't," Bromde de ochtgenoot. „Gij vrouwen denkt,dat de dominéés alleen maar mogen laken en berispen, en wanneer da echtgenooten 't doen, voelt ge u verschrik kelijk beloodigd." Een lachziekc Yankee. Do New-Yorksche ingezetene Willem lteilly was lijdend aan een vreemdsoortigo ziekte. Gelijk meestal andere mensehen, dio hun versland verliezen, in weemoedige stem ming geraken en weenen, zoo werd hij, toon het in ziju bovenkamer niet pluis werd, door een niet te bedaren Iaclitlust aangegrepen. Hij lachte bij dag, hij lachte biji nacht, waar hij ook was, waarheen hij, ook ging. Zoo had liet al vijf etmalen geduurd. Ziju buren waren radeloos, ziji konden niet slapen, noch werken, tengevolge van het voortdurend luidruchtig, zenuwschokkend „Ilahalia" van den ilieer Reilly. Do mcn schen gingen hun nood k-lagen hij1 de politie. Twee rust- en vredebowaarders begaven zich nu naar het huis van den vroolijkcn lacher. Zij vonden den man, in een leunstoel zit tend, zijn buik vasthoudend van hot lac-hen. Een gesprek werd aangeknoopt, zij onder vroegen den lijder, dook op allo vragen ont vingen zij slechts eeu „Hahaha" ten ant woord. Nu is het een feit, dat lachen aansteke lijk werktdit ondervonden Hermandad's dienaren. Eerst verscheen een lachende! trek om •hun mond, hun gezicht begon grimassen to vertoonen, ton slotte, daar klonk eeu trio-: .Hahaha". Hoe harder do politic-agenten lachten, des te harder lachte de heer Willëm Reilly, wat weer oen vermeerdering in den lachtlust van zijn partners ten gevolge had. Verstomd van solirilk komen nu cenige buren binnengestormd; dit lielscli lawaai is in heb geheel niet uit to houden Doch nauwelijks aanschouwen ziji heb drietal, of ook hun lachspieren outspannen zioh. Een geheel lacherskoor doet thans de ruiten rin kelen, do muren bevenEindelijk waren agenten en buren uitgelachen; zij maakten zieli meester van de krankzinnige dio nog steeds doorlachte, en volvoerden hem per rijtuig naar heb ziekenhuis. Hier begon de pret opnieuw. De dokter, die den nieuwen patiënt on derzocht, beproefde! te vergeefs ornstig te blijvenweldra lachte ook hij, dat do tra nen hem over de wangen rolden. Een zelfde lot ondergingen do assistentenhet werd eeu scène, een krankzinnigengesticht waar- dig. Men bracht Reilly nu naar do zieken zaal. liet duurde geen vijf minuten, of alle patiënten, die zich daar bevonden, lachten zichzelf bijna uit hun bedden. Om ongelukken to voorkomen bracht men daarop de ongelukkige zoo spoedig mo gelijk naar een gekkenhuis. Geval van slaapzucht. Uit Blankenburg komt bericht van een zeldzaam geval van slaapzucht, met doodelij- ken afloop. Den 16en Juli kwam do politie agent Bünger van zijn wachtdienst thuis en legde zicli ter ruste, zonder dat hij over eenig onwelzijn bad geklaagd. Uit zijn slaap is hij niet weer ontwaakt. Hij' was volstrekt niet geheel gevoelloos, hiji reageerde zelfs op zekere prikkels, als kittelen en knijpen, voerde ook, als hij geleid word, mechanisch dc bewegingen van loopen uit en opende, als hij luid werd aangeroepen, de oogen, om zo echter heel spoedig weer te sluiten. Ge voed werd de zieke, die onder behandeling van drie do-kters stond, met vloeibare voe ding. Een stukje wittebrood, dat hem in den mond werd gestoken, kauwde hij, wel, maar vermocht hij niet in te slikken. Na eoni- gc weken is de zieke gestorven, zonder weer tot bewustzijn te zijn gekomen. Een vaag. Ecu oude vrijer vatte 't plan op, om aan de gehuwde mannen in oen stadje in Wes tern, New-York, briefkaarten te zenden melt do vraag: „Waarom zijt gij' gehuwd?" Hier volgen eenige antwoorden, welke hij ontving ,,Ik traclit al elf jaar lang die vraag zelf op te lossen. X." „Gehuwd om met haar moeder op eeu goeden voet te komen; -ben er echter nooit in geslaagd. W." „Omdat Sara mij vertelde, dat vijf andere jonge mannen naar haar hand dongen.C." „Haar vader vond een engagementstijd van acht jaar lang genoog. B." ,,'t Verveelde mij; langer als jongmemsch te moeten leven, iik. wilde een eigen tehuis hebben. J." „Beleefd verzoek ik u, mij mét dergelijke vragen niet lastig te vallen. E." „Omdat ik de ondervinding nog niet had, die ik nu heb. G." „Dat is 't zelfde, wat mijn vrienden mij ook steeds vragen. C. H." „Ik lrad behoefte aan een metgezel van do tegenovergestelde sekse. P. S. Zij' is nog steeds tegenovergesteld. - A." „Omdat 't noodlot 't meebracht. P. J." „Ik verlangde naar wat gezelschap, nu ben ik er steeds mee opgescheept. Karl." „Ik trouwde, om de beste vrouw ter we reld te krijgen. Simon." „Omdat ik haar vroeg of ze mij hebben wilde. Zij zeido van ja; zij lieeft me gekre gen. B." Sensationeele ontdekking. Uit Amerika wordt aan oen Eransch blad het bericht een er uiterst sensationeels ont dekking geseind, die wij hier voor onze le zers laten volgen, zooals wij dio lezen Het betreft niéts minder dan do ontdek king van liet gelieim des l'evens. Wilt ge levende wezens crue eren Niets eenvoudi ger 1 Ge neemt slechts een 'kristalliseervat en doet daarin een mengsel van een ons ge woon keukenzout, zes onsen zuiver water, zes onsen alcohol (90 op 100), vervolgens verdeelt go op schoteltjes aan weerszijden twee onsen ammoniak, bedekt alles met een glazen klok cn wacht dan geduldig ander half uur. Is uw wachttijd verstreken, dan neemt go ecnigo drup pel es van hot mengsel, bekijkt dezo onder do microscoop en go zult dan tot uw verbazing coustatocren, dat de vloeistof krioelt van een onmogelijke hoe veelheid kleine levende wezens, die, ter nau- wernood in 't teven geroepen, den grootsteu ijver aan den dag leggen om met drie lob- vormigo uitsteeksels uit het levenwekkend milieu, de plaats waar zo hot licht der we reld zagen, hun voedsel te haten. 'Telegraphic zonder draad. Zeker jongmensch, Henri Robertson ge naamd, bevond zicli ate passagier aan boord van het stoomschip Campania, dat op weg was naar New-Vork. Tot zijn grooto ontsteltenis ontdekte bijl op zekeren dag, dat hij geen gold genoeg meer bij' zich had. om de inkomende rechten to betalen, die hij bij zijti aankomst te New-York zou heb ben te voldoen. Ilein ontbraken ruim 250 gulden. Daar krijgt hij een lumineus idee. Hij denkt er aan, dat zijn moeder eveneens op een stoomboot reizende is, en wel op weg naar Liverpool. Hij' begeeft zich nu naar den gezagvoerder van de Canipa- n i a, legt zijn toestand bloot, en verzoekt hem per draadlooze telegraphic aan zijn moeder om financieelc hulp te vragen. De kapitein willigt het verzoek van den jonk man in en weldra kan deze aan don i'nten- clant van het stoomschip een per draadlooze telegraphic ontvangen cheque voorleggen, waarop hem de benoodigde som wordt uit betaald. Koeliemisliandellng De „Sumatrtapost" vertelt dat rnr. Rliem- rev' de advocaat-generaal te Batavia, bij zijn onderzoek naar koolie-mislianddingen op do Deli-plantages meest onbeduidende- misdrij ven ontdekt, het opsluiten van koelies, e. d., „de moeite van het vermelden i!n de krant niet waard". Een erg geval vindt echter ook dit blad bet volgende: Op het oogenblik is in onderzoek oen zaak tegen den lieer L„ assistent cp dezelfde on derneming waarvan wij' reeds eens znlke treurige dingen hebbcu moeten vermei don, ill. op St. Oyr. Deze beeft, naai*" moet zijn gebleken, een maand of 7, S geleden, een koelie aan den staart van een paard gebonden, daarop het paard voortgedreven en tegelijkertijd, don koelie afgeranseld. Nadat dit zoo anderhalf uur achtereen had geduurd, werd do man losgemaakt en moet hij gedwongen zijn tot zoogenaamd „spitsroeden loopen", een uur lang ongeveer. Na een uur rust, is dit laat ste gedeelte der mishandeling, het spitsroe den loopen nl., nogmaals herhaald. Aanmoediging der inlandsche kunstnijverheid. Do wind waait op het oogenblik in de richting der aanmoediging der Inlandsche kunstnijverheid. Wordt op dilt gebied veel kool verkocht, wellicht zal men iets goeds kunnen beleven van het denkbeeld, thans tot heb begin van uitvoering gekomen, om den zin voor Inlandsche kunstnijverheid aan te kweeken bij den Inlander zelf op do vol gende manier. Onder dc Inlandsche onderwijzers is ge zocht naar hen die den mecsten aanleg voor teekenen hadden. Naar men ons bericht, werden vijf uitverkoren en dezen zullen nu een cure us van twee jaren in liet tcekenon volgen onder leidilng van den heer J. Z. van Dijek, leeraar in liet teekenen aan do Ko ningin Wilhelminasehool te Batavia. Na afloop van dien tweejarigen cursus moeten zij een bewijs van hun bekwaamheid afleggen door zelftandig ieder in een ver schillend centrum van Inlandsche kunstnij verheid, een opdracht uiit te werken welke op dit onderwerp betrekking heeft. Slagen zij, dan worden zij met verhoogd salaris als onderwijzer in het teekenon geplaatst aan do opleidingsscholen voor Inlandsche ambtena ren en de kweekscholen voor Inlandsche on derwijzers. („Soer. Hbld.") LEEUWARDEN. 21 Aug. Boter. Boereboter f41.50 af .Aanvoer 61 i;4, 16 i/t» en 7 t/m v'n. Fabrieksbofer (42.- a f43 50. Aanvoer 'Is en Vu vaten. Noteering van de Commissie. Ie kwal. Fabrieks- boter 143. Landb. 1/* vat; le keur f41.tot f41.50, 2e keur f40.tot f3e keur f39. tot 4e keur ftot F Va vat: le keur f40.tot f412e keur 39.tot f3e keur f38.-—tot f 4e keur Aanvoer 10 ty<> 14 '/a en 3 Vu vaten. Fabrieksboter f 42 Af 43.Aanvoer 9 en 5 vaten. HAMBORG, 21 Aug. Petroleum loco 7.50, brief, dito geld. 'paritas kalm, per Ang. 15, Sep!./0ct, 15 z. f. Faillissementen. Uit de Staats-Govrant. éi itgosproken: E. B Kok, koofman, te Amsterdam. Rechter-commissaris mr. P. Coninck Westen berg, euraUr mr. Tb. Muller Mails. H. W. Rasse, koopman in behangeisarti- kelen, te Amsterdam. Rechter commissaris mr. P. Coninck Westenberg, curator mr. J. B. Deelman. J. Niekamp, kweeker, te Winschoten, ver blijvende te Bouriange. Rechter-commissaris mr. P. C. Klaasesz Jzcurator A. Engels M. van Biugge, weduwe van A. Smit, te Nieuw-Lpkkerland. Rechter-commissaris mr. G. Ribbius, curators mrs. J. M. Reus en J. Sdlomonson. De naamlooze vennootschap: Nederland-' tche Winkelveieeriiging, voorheen L. Muller Cogevestigd te Heer. Rechter-commis- •■Bris mr. L. B. H. van Rijckevorsel, curator jhr. mr. E. Ailing vjn Geusau. Hendrik Johannes Wenrnakers, aannemer en metselaar, te Ruterdam. Rechter-com missaris mr. P. Polvliet, cuiator mr. P, L. M. Driebeek. W. L. Goes, bakker, te Rotterdam, Cu iator mr. Adolphine E. Kok. Cornelis Potte Smit, fabrikant en koopman ui melkproducten, te Rotterdam, alleen han delende onder de firma C. P. Smit Co. Cu rator mr. C. F. A. Iloogeweegen. Petrus Fianciseus Pardoel, broodbakker, te Rotterdam. Cuiator mr. H. Kingma Boltjes. Rechter-commissaris in deze drie zaken jlir. mr. J. L. W. C. von Weiier. Geëindigd: M. Aarts, schoenfabrikant te Soerendonk. BUDAPEST, 21 Aug. Tarwe. Por October 7.30 kr. Mais. Par Aug. 6.09 kr. NEW-YORK, 21 Aug. Ang. Sept Dec. Mei. Juli. Tarwe 86 865/* 88i/3 Aug. Sept. Dec. Mei. Juli. Mais 581/* 581/* mtlotlngca. LOTEN VAN LUIK A fr. 100 van 1897. Trekking 20 Augustus. Betaalbaar 1 Septomb. Serie No. Fr. Serie No. Fr. 30610 12 10000 7982 7 250 11729 5 1000 25664 4 250 11729 9 500 Do volgende elk Ir. 150 S. N. S. N. N. 29015 25 26600 14 25664 14 11811 18 11811 23 11811 20 30610 3 2023 16 25664 19 29015 4 2023 15 26600 17 2023 9 5427 19 2023 5 MS! 1 8 25664 2 29015 19 26600 18 2131 22 De volgende elk fr. 100: CONGO-LOTEN a fr. 100 van 1888. Trekk ng 20 Aug. Betaalbaar 15 Aprd 1904, Serie 46602 50965 21796 10262 13*204 15633 No. fr. Serie No. (r. 20 100000 47362 10 500 '2 1500 59828 11 500 9 500 De volgende elk fr. 250 N. 9 2 u*i»j>£vs«<er tc AchEccSnöv. Aug. 23 v.u. 3.57 nam 4.19 24t 4 33 s 5. 5 25: 5.18 5.44 Ucagte vau liet water op de Ulvlerea. Permbten var, 21 Aug L f.TII2 uurh mice 10.94 Gi\v 0.18 SI. r-.OELENZ, 6 uur 's irorg. 2 85 G. w 0.10 M, ÏR1ER, 0 uur 's undo 1 37 G. vv 0 66 A3, KEULEN, 11 tur 's toorg 2 83 Gi vv. 0.14 M. HUHRORT, 8 uur 's, moip. 2 12 Gi w 0 22 M. Son cn SJaau, rnsopg Aug. 23 4.56 v.tn. ondr-rg. 244.58 i s 25 5.t> 22 Aug. N. Maan. 29 Aug. E 7. 7 n.tr. 7. 5 i 7. 3 Kwartier, Patulllclierlicli t en. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 20 Aug. II. J. Buré. en A. II. M. Kleeman, Amst. M. P. Buijs en M. A. S. van Beusekom, Ti ei. A- Meijer en S. Philips, Amst. H. A. Gerrit- zen cn J. Hendriks, Amist. P. A. Sietse- ma en J. Verbeek, Watergraafsmeer. J- J. Smith en A. P. Al. Scbook, Hilversum. P, Penning en II. Lohof, Amst. A. Th- Po-t en G. Teopo, Amst. J. H. Otten Jr. cn E. Tecpe, Amst. J. Herbcrs en Al. P- Bonman, Amst. G. ,Nieuwenhuizen Az en B. Brouwer G-d., iZaandam. Overleden: 17 Aug. Al. E. Crouwol- Bongaardt, 86 j„ Amst. 18 Aug. Wed. M. IIouff-Teijinck, 80 j„ IJ/.cndoorn. A. L. van Work om, 69 j., Amst. C. Th. Cramer, 73 j., Nijmegen. F. II. Koggiuk, 36 j„ Amst. 19 Aug. T. Kaan, 40 j., Wie- ringerwaard. 20 Aug. G. Rozenbacli,64 j-, Amsterdam. iti. fa 22 Aug. en volgende dagen. Tivoli Schouw burg, 8 u. Brondgeest-Ensemble. Toontje Solidair in het jaar 3000. 23, 25 en 20 Aug. Groote Schouwburg, 8 u, Het Rott. Tooneelgezelsch. Ezelsvel. 23 en 30 Aug. Rott. Dierg., Concert, 2 uuo Ce reg. infanterie. 25 en 28 Aug. Rott. Dierg, Concert, 8 uur, Rotterd. Schutterij. 25 Aug. Builengew. Alg. Verg. Aandeel houders N. V. tot expl. van Musis Sacrum c.a. 21/2 uur. 31 Rotterd. Dierg., Concert, ïl/s uur' 4e Regt. Infanterie. 1 Sept. Rotterd. Diergaarde, Concert, 8 uur. Rott. Schutterij. t Te Rotterdam: eikeu avond Ciicus Variété» Stationsplein, 8 uur. Gedrukt ter Drukkerij v, d, Sohiedamsohe Courant*

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 6