Gemeenteraad. V V V STADSNIEUWS. darlaudeu, 'Word Zaterdag te 12 uur op het paleis Het Loo door Z. K. H. in audiëntie ontvangen, bij wélke gelegenheid de regee rende proost met een 'korte toespraak de oorkonde en het iusigne aan den Prins over handigde. De Prins bedankte minzaam en verklaar de met het Zwaii-eiibroedersdiap hoogelijk ingenomen te zijn. is adat de Prins zich met de leden der commissie eenigen tijd had onderhouden werd <lö commissie in audiëntie toegelaten bij Hare Majesteit de Koningin, die. ge tooid met het, insigne van Zivan011broedea% de commissie in Hare particuliere vertrek ken ontving. Nadat de regeeronde proost met een kort woord aan Hare Majesteit den nederige 11 groet van de Broederschap had overge bracht, onderhield H. M. zich met da ver schillende leden der commissie en vorklaar- de het zeer op prija te stellen, dat de Broe derschap^ ook aan Z. K. HL den Prins der Nederlanden het Zwanonbroederschap had aangeboden. Na afloop der audiëntie! ontving de com missie de vereeronde uitnoodiging tot deel neming aan bet déjeuner ton hove. („Centrum.") H. M, de Koningin-Moeder is heden te 8.50 voorm. van het Loo naar Bentheim vertrokken, om van daar hedenavond, verge zeld van den Erfprins en de Erfprinses van Erfbach met 2 kinderen naar B.iarn terug te keeren, waar het gezelschap te 910 G. W, zal aankomen. Koning Edward TH. Het Engelsdhe stoomjacht Victoria and Albert zal Donderdag in do haven van Vlissiugen komen en aan do zuide- dijllc© ponton gemeerd worden. Koning Edward Vn, did Vrijdagochtend per trein aankomtzal met het jacht zijn reis naar Engeland voortzetten. Corps diplomatique. Te 's-Gravenhoge is io Hotel des Indes aangekomen de heer G. Mounsey, attaché bij de Britsche legatie. Ex-president Steiju. Men schrijft uit Baam aau het „Vad." Er is sprake van dat ex-president Steyn zich na zijn 'herstel alhier metterwoon zail' vestigen. I11 ieder geval zullen zijn doch tertjes van 12 en 14 jaar half September als interne leerlingen geplaatst worden op het jongedames-instituut „Erica" alhier. Onze ministers. Minister Ivuyper is Zaterdagavond van zijn reis naar het buitenland te 's-Graven hage teruggekeerd. De minister van waterstaat begaf zich heden naar Enkhuizen. Orzb Kamerleden. De heer W. C. J. Passtoors, afgevaardigde voor de Tweede Kamer voor het district Be verwijk, stelt a. s. Dinsdag de kiezers in de gelegenheid de belangen van het district ten raadhuize dier gemeente met hem te bespre ken. Donderdag bezoekt hij Haarlem en Haar- lemmerliede met het oog op een spoedig te behandelen ontwerp van grenswijziging. Hof van Arbitrage. H. M. de Koningin heeft benoemd tot ver tegenwoordiger en raadsman van Nederland voor het Hof van Arbitrage in het geding tusschen Venezuela en de mogendheden mr. Von Weckherlm, Harer Majesteits gezant te Konstantinopel, thans met verlof hier te lande. De heer Von Weckheiiin was, zooals men weet, vroeger gezant bij de Amerikaansche Unie te Washington en is dus uitteraard bekend met de aangelegenheden van de Staten in Noord- en Zuid-Amerika. De heer Moerawief, staatssecretaris van den Czaar, die als voorzitter van het .^clieids gerecht in het Venezolaanseh geschil zal optreden, is in s Hotel des Indes" te 's Gra- venhage aangekomen en ontving kort daarna een bezoek van den Russischen gezant Ridder de Struve. De Fransche gezant stelde gisteren de raadslieden van Frankrijk in het Venezo- laansche geding aan den Minister van Buiten- landsche Zaken voor. In »Hotel de Bellevue" te 's-Gravenhage is aangekomen de vertegenwoordiger van DuitschSand in de arbitrage betreffende Vene zuela. n.l. dr. Zorn, geheimraad, die Duitsch- land ook vertegenwoordigde ter vredescon ferentie te 's-Gravenhage. Hg is vergezeld van geheimraad dr. Kriege, verbonden aan de afd. voor rechtsgeleerde aangelegenheden van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken te Berlijn. J. H. Donner. Gibteren is te Leiden overleden dö keer J. H. Donner, oud-lid der Tweede Kamer. Johannes Hendrikus Donuer waa den 18en October 1824 geboren te ArnhemHij ont ving zijn opleiding tot predikant aan de theologisdhe school, toenmaals te Arnhem, later verplaatst naar Kampen. Hij werd in 1848 gerei, predikant te Ommeren, bleef daar 3 jaren, werd toen naar Lei den. beroe pen, waar hij' tot 1877 het predikambt waar nam. Voorts was hij van 1877 tot 1899 direc tor van de G-er-ef. zending. In 1880 werd hij tot lid der Tweede Kamer voor het dis trict Ledden en Katwijk gekozen, in 1888 voor het enkelvoudige di'strict Katwijk. Hij! nam deze betrekking waar tot 1901, toen hij zidh om zijn hoogen leeftijd nilet weder verkiesbaar vensekte te stollen. De overle dene was ridder in de orde van don Nedrl, Leeuw. Directeur-generaal der posterijen. Men seint uit Den Haag aan „Het Volk" Het gerucht dat de directeur-generaal van posterijen en 'telegrafie, majoor Pop, zijn ambt zou neerleggen, wordt thans weer uit de moest betrouwbare bron bevestigd. Men meldt ons echter uit den Haag: Het tweede beticht als zou de directeur- genei aal der posterijen en telegrafie zjjn ont slag hebben gevraagd, woidt uit de aller beste bron weer be-lirt tegengesproken. I11 de volgende week woidt de directeur- generaal van buitenlandroh verlof in den Haag teiug verwacht. Feest van post- en tclegraafbeanibten. To Maastricht had Zondag het interna tionale feest der pest- en tclegraafbeanib ten plaats ter gelegenheid van do inhuldi ging van het vaandel, aan do vetreenigiug geschonken door den beschermheer der af- declmg, graaf Do Geloes. Dit feest, georga niseerd door den Ned. Bond van Post- en Telegraaf beambten1 „De Post", aldaar, mag wol geslaagd genoemd worden. Tal van post beambten uit België, onder via sommigen met muziekkorpsen, hadden aan den oproep tob deelneming gehoor gegeven. De stad was vol vreemdelingen 011 muziek, 's Namid dags te 3 uur werden de vereenigingen op iieb stadhuis door den, burgemeester en den gemeenteraad ontvangen en werd haar de eerevijn aangeboden. Vervolgens gingen do feestgenooten in optocht naar liet gebouw de „Sphinx", waar de verschillende vaan dels aan ©em kenning werden onderworpen. Aau de postbeambten te Iperen viel de eer to beurt den eersten prijls tei beihail'on. In don avond werden in het clublokaal Voordrach ten gehouden en gelegenheid tot dansen gegeven. Tea- eere van het feest word van stadswege het Vrijthof verlicht en een mu ziekuitvoering gegeven. Aan de verschil lende vereenigingen. werden medailles uit gereikt. Gisteren gingen de deelnemers den St. Pietersberg en de Slavante bezoeken en werd een hezoeik aan Valkenberg gebracht. Trouw aan Koning en Vaderland, De algemeene vergadering van de ver eeniging sTtouw aan Koning en Vaderland" vond gistei middag te Utrecht plaats. Het aantal ondersteunde oudkrijgers bedraagt thans 8G tegen 430 in het vorige jaar. Deze 86 oudslrijders ontvingen f 19,575 van de vereen'ging aan ondersteuning. De door de receering verleende rijkssubsidie bedroeg f 20,000. De collecte bi acht ditmaal 15074.54 op. De rekening sluit met een batig saldo van f 18900,711/2. De ontvangsten bedroegen f 42515,791/2 en de uitgaven 123615,08. Onder de ontvangsten is een gift van flCö van H M. de Koningin-Moeder. Tot de re- geermg zal het verzoek gericht worden een subsidie aan de vereeniging te verleenen en haar vergunning te geven tot het houden der gewone jaarlijksche collecte.. Mevrouw 31. s'Jabob-Tompleman. -f- In ruimen kring zal met groot leedwezen vernomen zijn heit overlijden van mevrouw M. s'Jacob-Tempieman vaar der Hoeven, echtgenoot© van den burgemeester van Rot terdam, op Sonsbeek te Arnhem, waar zij sinds eenigen tijd vertoefde. De berichten over haar toestand, diei in den loop der vorige week daar vesmomeoi werden, deden dezen droevigen afloop verwachten. In kaar verliest de stad een edele, sympathieke vrouw, die in menigen kring goed deed en wier nagedachtenis in eere zal blijven. De begrafenis zal plaats hebben, aan staanden Woensdag, op Crooswijk. De stoet vertrekt 12 uur uit da woning in de Wes terstraat. Jiedl, Ver v. Volks- en Soboolbaden. Het 2e congres van da Ned.. Vereen, voor Volks- «11 Schoolbaden, zal gehouden wor den op Woensdag 16 Sept., dea voonniddags te 10 uur in het Kurhaus te Scheveningen. Behalve huishoudelijke zaïken vermeldt de agenda,: Een eenvoudig en goedkoop volks- en schoolbad. Voordracht van den ing. L. Si mons te 's-Gravenhage. Mededeeiing betreffende inlichting en exploitatie van het volksbad te Dordrecht, door dr. Th. Stoop, lid van den gemeente raad te Dordrecht. De verontreiniging der openlbaire wateren en de volks- en rivierbaden, door dr. Th. den ITc-uter, geneesk. insp. te 's-Gravetnkage. De fabrieksbaden, door den heer D'. W. Stork, lid van de Eerste Kamer dei- Stafcen- Getieraal, te Hengelo. ■Het volks- en schoolbad te Schiedam, door dr. D. Ris. Het volks- en schoolbad te Haarlem, door dr. H. van den Berg. Het lidmaatschap voor het congres be draagt f 1. Rein leien-beweging. Men verzoekt ons mede te deelen dat Zondag 30 Augustus te Amsterdam het Algemeen Samenzijn gehouden werd van de correspondenten ©nu actieve medewerkers van do Rein Levm-boweging. Uit het medegedeelde verslag bleek, dat de beweging in de afgetltoopein maanden flink vooruitgegaan was. Een plan van organisatie werd uitvoerig besproken en met geringe) wijziging aange nomen. De centrale commissie werd van 3 tot 5 leden uitgebreid. Haar adres ib voorloopig Lod, Van Miorop te Amersfoort bijl wiem alle inlichtingen' over de beweging to be komen zijn. Omtrent de) door do drukkerij! „Vrede" te Amersfoort uitgegeven Rein Levcnbihlio theeik uiibte de vergadering den. wonsch, daarvan do moreele verantwoordelijkheid te dragen. Voorts weid besloten tot ruime) versprei ding der serie-blaadjes, welke togen vergoe ding van port/kosten kosteloos verkrijgbaar zijai bij) J. van der Vliet, Staringstraat 11 to Amsterdam. Erfgoolera. To Naarde-n heeft een vergadering plaats gehad van opposanto erfgooiers, waarin mr. Prank van Lemiep sprak. Dö vërsdiulloude besluiten werden met algenteene stemmen geri'cxmou. A3S 5 gemachtigden, om namens de erfigooiers togen stad en lande in rech ten op te traden werden gekozen do heeren Jan de Gooyes, Jan Key er, Jacob Kxijnen, Hendrik Ruijzondaal 011 C. W. do Gooyer (de oude) allen tei Naairdon. („lïdbld".) MAASSLUIS. 31 Aug. Hedennacht kwam te Maassluis binnen de stoomtrawler ALA 2 T j 0 p m a met verbogen voorsteven en cotng^ lok, na des ochtends omstreeks 8 uur Ï11 «ie Noordzee in! aanvarilng tei zijptï geweest niet het Zweed scha stoomschip fuse 11, bestemd naar Londe-n, hetwelk mede een go schade bekwam, doeli de reis voortzette. OVERSCHIE, 31 Aug, Den directeur van het postkantoor alhier maakt bekend dat vanaf 1 September des morgens ten 9 ure een po3t vei trekt naar Rotterdam en ten 10 ure des morgens er een aankomt. De belanghebbenden die busrecht hebben kunnen ten 10 ure de Engelsche post aan het kantoor afhalen. De post, die ten 12 ure des middags ver trekt, zal vanaf dien datum des middags ten 1 ure vertrekken. OVERSCHIE, 31 Aug. Hedenvoormiddag ten IÖI/2 uur was de werkman C. R,, wo nende in deze gemeente, aan de houtzaag molen van Metzuij aan de Schans alhier bezig met een dissel balken te hakken, en had daarbij het ongeluk dat deze uitschoot waar door hjj in zijn rechterondeibeen hakte. De wond werd voorloopig verbonden door den heer Metzuij waarop R. naar huis is komen wandelen wat natuurlijk met veel moeite gepaard ging. Des namiddags kreeg hjj echter zulke hevige pijnen in het been dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Koninginnedag. Gisternamiddag te 5 uur had in de Plan tage ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. den Koningin een volksconcert plaats. Niettegenstaande het uur waarop dit concert plaats had was er toch heel wat publiek aanwezig, veel meer dan men had kunnen verwachten. Er heerschtte een opgewekte stemming en de nummers die da muziek der schutterij ten gehoore bracht verhoogden die stemming, terwijl uitstekend weer mede daartoe bijdroeg. De muziek in de Plantage kan dan ook als een welgeslaagd nummer van het pro gramma der weinige feestelijkheden in onze goê gemeente aangemerkt worden. €froot Vocaal- en Instrumentaal CONCERT in den Officierentuin, op Woensdag 2 Sept., te geven door Schiedams Mannenkoor nOrpheus", directeur de heer Georg Rijken en het Stafinuziekcorps der d.d. Schutterij te Rotterdam, kapelmeester de heer Arthur Seidel. Aanvang 7l/§, uur. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. 4. Volksliederen. 2, Jubel-Ouverture, C. M. v. Weber. 3. Officieren-Societeits- Wals, A. Seidel. - - 4. Fantasie uit ïCaval- leria Rusticaim" (arr. A. Urbach),P, Mascagni. 5. God en de Koningin, C. C. A. de Vliegb. 6 a, Absehiedslmd, FranzOtto, b Stand ehen, C. F. Adam. 7 Le Retour, A. Dietrich. Tweede Afdeeling 8. Le Chant des Amis, A. Thomas. 9 a, Bunte Blumen. (Maienlied 1500), Jüngst, b. Jager's Morgeribe«uch (Aus dem 1500), Jüngst. 10. Sterrennacht, A. M. Stoich. 11. Goldene Lebensregeln, R. Genée. 12. Ouverture sGuillaume Tell", G. Rossini. 13. Inleiding en Bruidskoor uil de 3de acte van ïLohengrin", R. Wagner. 14, Fan tasie uit sCarmen" (arr. A. Seidel) G. Bizet. N.B. De nummers 5, 6, 7, 8. 9, 10 en 11 Zang. Tfethondersbenoemlng. In de raadsvergadering Van. hedenmiddag: is tob wethouder bemoetmd heb 'herkozen raadslid de heer mr. W. H. Jansen met 11 stemmen tegen 8 stemmen uitgebracht op den heer L. H. E. A. Faure. De heer Gouka verkreeg 1 stem, terwijl 1 stem blanco was uitgebracht. Herexamens II. B. S. Bij de Herexamens aan de H. B. school zijri alsnog toegelaten Pot de 1ste klasse J. A. R. Erkelens; tot de 4de klasse J. J. Hoo- gendijk, L. N. Lourens, J. Ris en J. P. Sanderstot de 5de klasse G. H. van Driel, J. Hoogendijk, P. M. Hooijkaas, A. de Kroes, J. F, Putters en 0. de Witéén leerling voor de 2de klasse werd afgewezen. Wij verwijzen belanghebbenden naar vorenstaande kennisgeving betreffende een te houden schouw over de Bakkerstraat. Het faillissement van J. Th. van Dormolen, restaurateur te Schiedam, is heden geëindigd. Yolks- en Schoolbad. Op het 2de congres van de Nederlandsche vereeniging voor volks- en schoolbaden, te houden op Woensdag 16 September, des voormiddags te 10 uur in het Kurhaus te Scheveningen zal de heer dr. D. Ris spieken over het volks- en schoolbad te Schiedam Volksbudhnia. In de week van 24—30 Augustus 1903 werden genomen 226 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 21 kuipbaden 42 regenbaden 13 regenbaden 132 schoolbaden 3 ets. kinderbaden 18 8 T. M. Het personenvervoer op de S. T. M. was van 18 Sept. 1902 tot 31 Dec. 1902 110751 1 Jan. 1903 31 Mrt.1903 69626 t> 1 April 2 30 Juni 88471 1 Juli s j 31 Juli 31510 1 Aug. 31 Aug, 35786 Deze laatste opgaaf is het grootste aantal passagiers dat tot heden gedurende 1 maand door de S. T. M. werd vervoerd. In de maand November 1902 bedroeg dit cijfer 34271. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedu- tende de maand Augustus 1903 ingelegd f 12760.49 en terugbetaald f1391811. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje, draagt het nummer 4334. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maand Aug. Mej. W. Holleman, Rotterdam. Mevr. Reikers, Scheveningen. Briefkaarten. Mej, F. Peters, Beek bij Nijmegen. Mej. J. H. v. Westendorp Haarlem. Mej. A. Schuurs, Rotterdam. Familie van der Veen, Tiel Buitenland. P. L. Smit, Dusseldorf. t r -\ w -e Vergadering op Dinsdag 1 Sept. 1903, des namiddags ten 2 ure. Voorzitter de burgemeester, de heer H.J. Versteeg. Secretaris de heer A. H. W. van Luik, hoofdcommies ter secretarie. Installatie der nieuwe leden. Alvorens tot de gewone werkzaamheden over te gaan, deelt de Voorzitter mede dat de bij de artt. 33 en 35 der Gemeente wet bepaalden tijd verstreken is en dat van wege de Gedep. Stateu dezer provincie geen bedenking gemaakt is tegen de toelating van de heerenJ. O. Bender, H. van der Drift, P. C. M. Jansen, mr. W. H. Jansen, J. M. van der Schalk Jr., F, J. Smit en N. van der Velden, tot leden van- den Raad. Hij stelt daarom voor tot beëediging van ge noemde heeren over te gaan. Dienovereenkomstig besloten. Hjj verzoekt den secretaris de nieuw be noemde leden de vergaderzaal binnen te leiden. Nadat zjj in de zaal zich voor den zetel van den Voorzitter hebben geplaatst vraagt deze hen of zij bereid zijn de eeden of ge loften af te leggen voorgeschreven bg de gemeentewet. Nadat door den secretaris de formuien van den eed zijn voorgelezen wordt achtereenvol gens door de nieuwbenoemde leden den eed afgelegd. De Voorzitter wenscht de nieuwbe- noemden hartelijk geluk met de benoeming waar zij geroepen zijn om gemeentebelangen te bevorderen. Zij die reeds zitting hadden weten dat de gemeente niet is achteruitgegaan en de laatste jaren vooruitgang is te bespeuren hoewel langzaam maar zeker. Spr. vertrouwt op vooruitgang en hg hoopt dat gegeven mag worden dat het volgend 6 jarig tijdvak nog meer vooruitgang zal brengen. Spr. wekte ten slotte de nieuwe leden op om tot den vooruitgang mede te werken. Hij verzoekt hen ten slotte hunne zetels te willen innemen. Thans zrjn 21 leden tegenwoordig. Naar aanleiding van het aftreden van twee raadsleden bracht de voorzitter zijn dank aan hen uit naam der gemeente, voor de behar tiging der gemeentebelangen in hun zitting jaren. De notulen van de vorige vergadering van 18 Augustus 1,1. worden ongewijzigd vast gesteld, Mededeeiing van B. en W. dat bg hun College is ingekomen Van den Minister van Binnenlandsche Zaken, Missive dd. 29 Aug. jl. no. 7634, afd. onderwgs, houdende mededeeiing dat door hem wordt berust dat voor den cursus 1903/4 aan den heer C. Bethe een gedeelte van het onderwgs In de Hoozduitsche taal aan de Hoogere Burgerschool wordt opge dragen, mits in den loop van de maand Juni van het volgende jaar eene oproeping van sollicitanten voor deze betrekking worde gedaan. Kennisgeving. Ingekomen stukken: Van B. en W., Missive houdende voorstel om de commissie voor de gasfabriek en drink waterleiding te machtigen de woning van den directeur geheel in te richten voor dienst- lobalen en den directeur ais vergoeding voor het gemis van vrije woning, vuur, licht en watpr toe te kennen een bedrag van f400. Wordt op vootstel van den heer Honner- lage Grete aanstonds behandeld. Idem, missive ten geleide van de begroo ting van inkomsten en uitgaven voor 1904, met de daarbij behoorende memorie van toelichting. Ter visie gelegd, ter behandeling in eene YoJgende vergadering. Van de financieele commissie, missive hou dende haar advies op de begrooting voor 1904 van het Stads-Ziekenhuis en op den suppletoiren staat van begrooting voor 1903 van de Hofjes van Belois. De begroeting voor 1904 van het Stads- Ziekenhuis ter visie gelegd, terwijl de supple, toire begrooting voor 1903 van de Hofjes van Belois straks aan de orde komt. Idem, missive houdende haar advies op de rekeningen over 1902 van het St. Jacobs- Gasthuis en de d.d. schutterij en de begroo ting voor 1904 der d.d. schutterij. De rekeningen komen straks aan de orde: de begrooting voor 1904 der d.d. schutterij ter visie gelegd ter behandeling in eene vol- geode vergadering. Idem, missive houdende haar advies op de begrooting voor 1904 van het St, Jacobs- Gasthuis. Ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering. Ontslag. Van den heer J. van Dam, adi es houdende verzoek om eeivol ontslag als leeraaraande Hoogere Burgerschool en het Gymnasium alhier. Dit adres wordt gerenvoyeerd aan B. en W. om advies. Van mej, O. H. Flohil, Adres houdende verzoek om eervol ontslag mot ingang va» 1 Nov. a.s. ais onderwijzeres aan school 0. Het gevraagde ontslag eervol verleend met ingang van 1 November e.k. Van den heer H. van der Drift, adres houdende verzoek hem ontslag te verleenen als lid der Commissie van toezicht op het Lager onderwgs alhier. Het gevraagde ontslag eervol verleend. Aan de orde is Benoemingen. Benoeming van een wethouder, in de plaats van den heer mr. W. H, Jansen, die als raadslid was afgetreden. Benoemd wordt de heer mr. W, H. Jansen met 11 stemmen, tegen 8 stemmen op den heer L. H. F. A. Faure. De heer A. Gouka kreeg 1 stem terwyl er 1 in blanco werd uitgebracht. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken stand. Benoemd wordt de heer mr. W. H. Jansen. Op de vraag van den Voorzitter ant woordt mr. Jansen dat hij de benoeming aanneemt. De heer Jansen dankt de leden van den raad voor het in hem gestelde ver trouwen. De Voorzitter wenscht de nieuwbe noemde wethouder geluk met het vertrouwen dat het meerendeel van den raad in hem stelt en vertrouwt dat hij met hen zal medewirken om de gemeente Schiedam lot een bloei op te voeren, zooals spr. in 't bijzonder zich ah ideaal voor oogen stelt. Raadscommissië n. Benoeming van voorzitter en leden in de vaste raadscommissie bedoeld bij art. 54 der Gemeentewet. a. tot leden, onder voorzitterschap van een lid van hel Dagelijks Bestuur, in de Com missie voor de Gasfabriek en Drinkwater leiding. Benoemd worden de heerenM. Kranen, P. C. M. Jansen, A. Gouka, P. Loopuyt, P. M. J. A. Lagerweij en G. Klein. I. tot leden, onder voorzitterschap van een lid van het Dagelijks Bestuur, in de Com missie voor de Gemeentewerken. Benoemd worden de heerenC, Klein, W. A. Beukers, N, v. d. Velden en F. J. Smit. c. tot leden, onder voorzitterschap van een lid van het Dageljjks Bestuur, in de Com missie voor den Reinigingsdienst. Benoemd worden de heeren: W. A.Beu kers, P. Loopuyt, A. Gouka en J. O. Bender. d. tot leden, onder voorzitterschap van een lid van het Dagelijks Bestuur, in de Commissie voor het pakhuis »de Neder landen". Benoemd worden de heerenM, Kranen en B. A. J. Wittkampf. 0. tot leden, onder voorzitterschap van den Burgemeester, in de Commissie voor de Straf verordeningen, Benoemd worden de heerenM. Kranen, M. L. Honnerlage Grele, D. Ris Jz. en L. H. F. A. Faure. f. tot voorzitter en leden in de commissie voor de plaatselijke belastingen ahmeda tot plaatsvervangende leden in die commissie, wanneer zij optreedt als vaste raadscommissie belast met het onderzoeken der bezwaar schriften van aangeslagenen over hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen. Benoemd worden tot voorzitter de heer G. Visser Bz., tot leden de heeren F. J. Smit, B. A. J. "Wittkampf, J. M. v. d. Schalk en A. J. v. d. Poelj; tot plaatsvervangende leden de heeren W. A. Beukers, M. 0. M. de Groot en H. v. d. Drift. g. tot leden van welke één tevens voor zitter in de commissie tot het geven van verslag en het dienen van raad nopens de begrooting en de rekening en verantwoording der plaatselgke inkomsten en uitgaven nopens de bij art. 148 der gemeentewet bedoelde begrootingen en rekeningen (financ. comm.) Benoemd worden tot voorzitter de heer M. C. M. de Groot en tol leden de heeren J. O. Bender en J. M. v. d. Schalk Jr. G e in e e n t e-b egrooting. Samenstelling der afdeelingen tot onder zoek der gemeente-begrooting voor 1904. Volgens art, 43 van het reglement van orde geschiedt dit in 3 afdeelirigen door loting aan te wjjzen, terwijl voorzitter van iedere afdeeling is een der weihouders mede door loting aan te wijzende burgemeester heeft in alle afdeelingen zitting of vervangt bg ontstentenis een der wethoudersiedere afdeeling benoemt zelf haar rapporteur. In de le afdeeling worden aangew«en tot leden de heerenBeukers, Smit, v. Wes tendorp, v. d. Schalk, Bender, Faure. In de 2e afdeeling worden aangewezen tot leden de heerenGouka, Klein, Kranen, v. d. Poel, v. d. Velden, Witkampf.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2