BONENLAND. Merk e n S c h o o I. Kunst en Wetenschap. Landbouw en Veeteelt, gepaard gaat èn Inperking der vrijheid van allen èn ontneming van een gedegenheid om dooi- ondervinding wii'/.er te worden. „W ant wie in den beginne in onbezonnen overmoed op eigen gelnk vast rekent in een loterij een kans waagt', hij zal weldra ervaren," zegt de sciln-ijver, ,,dat de fortuin een grillige godin is, op wier gunsten men slechts mag liopen, maar geen verwachtin gen bouwen. Een ondervinding, die een le vensles kan zijn- En vooral zal de speler in een loterij deze ondervinding kunnen op doen, wanneer deze gelijk de Kegeering constateert meestal uit winstbejag wordt gehouden, zoodat de kans, een prijs te be kaden, gering is. En waar daarenboven de prijs van een lot laag is, zoodat vorliezen in een loterij nooit een fiuancieole ramp is te noomen, kunnen wij de woorden van de Me morie van Toeliditing,,dat daaruit (dat ia uit do loterijen) voortspruitende nadoelen èn voor de moraliteit èn voor de bonrs van zoovelen, uit den aard der zaak veelal min der ontwikkelde en minder gegoede perso nen, behoeven wel geen betoog' niet on derschrijven. Wij zouden tegenover deze woorden willen stellen de spreuk der Grie ken „Zonder slagen wordt een mensek niet levenswijs," Ten slotte maakt de schrijver nog een kleine opmerking naar aanleiding van „de misleiding" welke, zegt hiji, biji loterijen nieb is uitgesloten en van het ontbreken van waarborgen, dat biji het trekken der prijzen geen bedrog wordt, gepleegd. De Kegeering schrijft een en ander op de debetzijde der lo terijen, het gold als motief voor dit wetsont werp. Hem dunkt ten onrechte. „Ligt bet niet veeleer op den weg der Regeering door streng toezicht een en ander tegen te gaan vraagt, iiijt „En is zij, daar toe niet in staat, zou liet dan geen overwe ging verdienen om een regeling te treffen, waarbij loterijen alleen onder Staatscontrole mogen geschieden, zoodab er waarborgen be staan tegen bedrog bij het trekken der prij zen Want waar in den handel in het alge meen en speciaal in zake reclames de waar heid zeer rekbaar is hetgeen trouwens iedereen weet zou het evenmin zijln goed te keuren, wanneer op grond daarvan, de handel in een of ander artikel door de wet werd verbroken, als dat nu de min-eerlijike wijjze, waarop loterijen wel worden aange prezen, op haar afschaffing invloed zou mo gen hebben." V Het „Sociaal Weekblad" meent dat de noodzakelijkheid van wettelijke regeling der loterijen hoofdzakelijk ligt in ihc-t gevaar, waaraan het publiek blootstaat van dupe te worden van slimme oplichters, indien de wet niet ingrijpt. Dat hiervoor echter noo- dig is een speciale wet, dat dit onderwerp niet kan worden afgehandeld bij de herzie ning van liet Strafwetboek, kan het Week blad niet inzien. De regeering kwam met dit. afzonderlijke wetsontwerp, omdat zij „de zeer urgente regeling dezer op zichzelf gewichtige materie" niet wilde koppelen aan het lot van een eventueel in te dienen wetsvoordracht- tot herziening van het Straf wetboek. Ook heb Weekblad, acht de mate rie gewichtig, maar kan niet inzien, dat rij zoo gewichtig is om het motief, dat de re- geering als belangrijkste noemt: beteuge ling van de speelwoede. In de eerste plaats niet, omdat ook voor ontduiking van dit wetsontwerp gelegenheid genoeg is te vin den. Maar nog van minder beteekenis wordt dit stuk wetgeving wanneer men let op de rol, die het ministerie zich voorstelt dat haar geestelijk kind zal spelen. Tot beten- geling van het spel zal de loterijwet moeten dienen. "We zouden haast zeggen als het in Nederland met het spelen zóó gesteld is, dat met een verbod van loterijen deze harts tocht is tot zwijgen gebracht, dan leven we werkelijk in oen gelukig land. De waarheid ■is, dat het spelen Ln loterijen wel de klein- ste factor is die in aanmerking komt, wan neer men het dobbelen in Nederland be schouwt. Wij geiooven niet, dat nog iemand nu moet je niet melancholiek worden, als ik weg benMoet ik je nu werkelijk nog eens weer goeien da.g zeggen Maar ik zal zoo nooit weg komen I" Toen Honk het geluid barer voetstappen door de kamer en kort daarna verscheen zij weer in de drawingroom met een blos cp de wangen, oogen die van tranen blonken en trillende lippen, Nesta sloot kalm de deur en lag toen plotseling op de knieën voor den stoel der andere dame. „O, wat heb ik gedaanWat heb ik ge daan snikte ze. „Wat dan? Wat heb je dan gedaan? Ik begrijp je niet," riep miss Weatherby uit, meer en meer in verwarring .gebracht door het gedrag har-er bezoekster. „Ik 'kon het niet over me verkrijgen, het hem te zeggen't kwam alles zoo plotse ling. Hij meende hij meende, dat ik Syl via was. Och, miss Weatherby, wat had ik moeten doen." Met een sprankje 'hoop in haar droevigen blik vroeg Marion Weatherby haar met zachte stem. „Zou je met die rol kunnen doorgaan „Wat bedoelt u, waarmee doorgaan?" Nesta keek verwonderd tot haar op. „Verder voor Sylvia te spelen," Honk 't antwoord. „Maar hiji moet 't vroeg of laat toch we ten." „Ja, maar 't is heel wel mogelijk, dat lii dan 'zooveel van de pseudo-Sylvia is gaan te grondo is gericht door het spelen in een loterij. En ais de regeering haar ontwerp clan ook heeft ingediend om getuigenis af te loggen van baar wenscli het Nederlaudsclie volk zedelijk te verheffen, dan is zijl enkel verschenen met een paradepaard. Speelwoe de zal deze wet niet beteugelen. Het spel aan de beurs, het hartstochtelijke speculee- -en a la hausse en a la baisse, dat jaarlijks talrijke burgers ruïneert do laatste we ken weten or van mee te praten - wordt door dit ontwerp niet getroffen. Wie weet zelfs of er niet zullen rijn die tot nog toe rich tevreden stollen met spelen iu de lote rij, maar die nu iu de t-ookomst zullen te land komen aan de beurs? Als een frontmaken tegen het spel be- schouwe de regeering haar ontwerp dus niet Het vliege niet hooger dan het kan en het ka.il niet meer zijn dan een middel om knoei loterijen tegen te gaan en ze daarom alle te verbieden. Tweede Knmer. Suppletoirs begrooting Justitie. Een wetsontwerp is ingediend tot aanvul ling en verhoogiug van het IVde hoofdstuk der Staatsbcgrooting voor het dienstiaar 1903. liet strekt - blijkens do Memorie van Toelichting tot aanvrage der voor de uit voering der zoogenaamde Kinderwetten (wetten van 6 en 12 Februari 1901, „Stbl." nos. 6264) eerst benoodigde fondsen en wel in de eersce en voornaamste plaats van gelden voor den bouw van tuchtscholen, terwijl tevens zijn opgenomen een bedrag tot bestrijding der kosten van het algemeen college van toezicht, bijstand eu advies voor liet rijkstucht- eu opvoedingswezen over het loopendc dienstjaar eu een som voor de aan stelling van het in dit stadium ter verdere voorbereiding van de invoering dier wetten aan het departement van justitie gevorderde personeel. Fondsen voor den bonw van nieuwe op voedingsgestichten zijn daarin niet uitge trokken. Militie. Een wetsontwerp is ingediend tot aanvul ling en wijziging van eenige bepalingen der Militiewet 1901, aangevuld bijl de wet van 20 Juni 1902. Het bevat o. a. de bepalingen, voorgesteld in het in Juni 1903 ingediende gelijkmatige wetsontwerp en strekt in ver vanging daarvan. "Wijders behelst het, be halve enkele bepalingen van ondergeschikt belang, voorziening, waarvan de totstand koming in den jongsten tijd wensckelijk ge bleken is. Aanvulling van de wet op de Vermogens belasting. Blijkens het afdelingsverslag van de Tweede Kamer vond het algemeen instem ming dat door de regeering een voorstel wordt gedaan om door wettelijke voorzie ning het doen van onware aangiften voor de vermogensbelasting tegen te gaan. Vrij algemeen ook achtte men invoering van een recht tot navordering van ont doken belasting een doeltreffend middel tot het keeren van fraude, rij het dan ook dat verschillende leden van oordeel waren dat met deze voorziening niet kan worden vol staan en dat de wet op de vermogensbelas ting nog op andere punten zal moeten wor den herzien. Toelating van een Raadslid. De raad der gemeente Waddinrveen be sloot onlangs den heer H. Blanken, gemeen te-geneesheer alaaar en als zoodanig ook be last met de levering van geneesmiddelen aan onderstand genietenden aldaar, niet als raadslid toe te laten, omdat art. 23 der ge meentewet wel toelaat dat een gemeente-ge neesheer, belast met de armenpraktijik, lid van den raad is, doch art. 24 dier wet alle levering ten behoeve der gemeente ver biedt. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben evenwel beslist dat de heer Blanken als lid honden, dat 'hij het verlies deT andere niet zal betreuren. Denk eens, hoe uw liefde en zorg zijn leven vroolijlk malken, en hoe naar geestig alles zonder u zou rijn." „Een vrouw is zoo iets heel anders dan een zuster." ,,'tls waar, ik ben herig u aan te zetten tot eon leven van zelfopoffering." „Zelfopoffering? O neen, dat zou 't niet zijn," prevelde Nesta. „"Welnu, wil je dan morgen terugkomen „Ja, ik zal komen," was het kalme ant woord. Niemand buiten hen wist iets af van het eigenaardig bedrog, dat hier werd gepleegd en, boen de dagen verstreken waren, vatte Max meer en. meer liefde voor Nesta op. Dte echte Sylvia was bliji haar vrijheid terug te hebben en plaagde haar zuster dikwijls met haar da,gelijkscha leesuurtjes biji den blin den man. „Wie weet! Misschien dat gijj hem nog eens gaat troosten," zeide zij op een goeden dag in scherts. „Daar zullen wel wonderlijker dingen ge beurd zijn dan dat," was het antwoord. „Neem. niet al de mooiste mee," zei Syl via, toen Nesta eenige rozen afbrak om aan Max te brengen. „Je zult hem zeker toch wel gunnen van je bloemen te genieten," nep Nesta veront waardigd uit. ,Zog, geef zö hem uit mijn naam. Neen, wacht, laat ik ze hem eens brengen. Geef ze mij maar, ik wil hem zelf eens zien." van den raad zal warden toegelaten op grand, dat ook zelfs indien men zou mogen aannemen, dat het verstrekken van genees middelen, waar dit geschiedt tengevolge der accessoire verplichting bij de aanstelling als armen-geneesheer op een vaste jaarwedde aanvaard, als een bij art. 24 der gemeente wet verboden levering, of wel het aan gaan dier verplichting tegelijk met die tot liet bewijzen van geneeskundige diensten tegen eon vaste jaarwedde als oen bijl dat artikel verboden aanneming zon moe ten worden beschouwd, dan t o o h die leveling of di'o aanneming niet zo-u vallen onder de verbodsbepaling van artikel 24, daar do uitzondering van het slot van art. 23 ook zoodanige levering of aanneming zoTi- de omvatten. Nederl. Knmer van Koophandel te Parijs. Van de sedert kert te Parijb opgerichte Nederlandsoho Kamer van Koophandel is hes bestuur uit de volgende heeren samen gesteldL. Sanson, voorzitter; L. Bodaan, vice-voorzittermr. Pk. Kleintjes, secreta- ris-penningm.J. Asscher, A. T. Bange, Ph. L. von FCemert, J. Jordaan, L. Me- ganck, S. A. van Kaalte, H. N. Roepius van Zevenhuizen en E. Zeiler. Volgens art. 2 barer statuten stelt do Kamer zich ten doel de behartiging en be vordering van de belangen van Handol, Nij verheid, Landbouw en Veeteelt van Neder land en rijn koliuiën in Frankrijk en zijn kolonialen en protectoraten. Verzekerd van den haar toegezegden steun cler autoriteiten zal de Kamer er naar streven het liare bij 'te dragen tot uitbreiding der handelsbe trekkingen tussehen genoemde landen. liet bestuur hoopt zijn taak breed op te vatten en is bei'eid aan hen, die inlichtin gen of advies op commercieel of industrieel gebied wenschen, de behulpzame liand daar bij, te bieden. Gelijk niet nader behoeft te worden uit eengezet, rekent de Kamer wedcaheorig op den zoo noodigen steun van allen, die de Kamer in haar streven behulpzaam kunnen zijn. 'Het kantoor der Kamer is gevestigd rue Joubert na. 39, in het centrum van Parijs, en is dagelijks, met uitzondering van den Zondag, geopend van li tot 5 uur. Staathuishoudkunde en statistiek De gewone algemeene vergadering van de „Vereeniging voor de Staathuishoudkunde en, de Statistiek" zal Zaterdag 3 October, des voormiddags te elf uur, in het gebouw van de Maatschappij! voor don "Werkenden Stand te Amsterdam gehouden worden. Volgens de agenda moeten wegens perio dieke aftreding de heeren mr. S. van Hou ten en mr. A. D. van Assendelft de Coningh, waarvan de eerste nieb herkies baar is, en wegens heb bedanken van mr. M. Mtees, drie bestuursleden benoemd wor den ©n zullen praeadviezen van de heeren mrs. J. Kraseman en A. R. Zimmerman, over de belastingen van art. 240 i en j der gemeentewet, behandeld worden. Prentbriefkaarten Posterijen. Het hoohibestuur der posterij-ri en tele graphic- maakt in de sStaalsc." hetio'gende bekend Dagelijks worden tal van op katnljapiei gedrukte stukken, inzonderheid prentkaarten, zonder omslag o( adresrtmok tor post h« zoigd, welke niet voldoen aan de bepalingen betreffende de afmetingen \oor dergelijke lo» verzonden kaarten ge-teld Daar die kaai ten ni**t tei verzending kun nen worden te egelat-n en teiuguave ami de afzendeis mei-stal niet mogelyk is, moeten zij onder de onbestelbare stukken wuioen gerangschikt, om na vei loop van dn- m-an den te worden vei nietigd Op giond van het bovenstaande windt >r de aandacht op gf-estigd, dat in h >1 binnen- landsch vei keer de op taai tpapiei gedrukte srakken (dus ook prentkaarten) welke lu», dat is zonder omdig of adresstionk, wurd-n vei zonden, niet kleiner mogen zijn dan 9 centimeter in de lengte en 6 centimeter in de breedte en niet grooterdan 18 centimeter in de lengte en 13 iu de bre -die. Nesta verbleekte. „Wat heib je? Waarom zou ik dat niet doen? Marion is naar het dorp gegaan, dus kan ik haar gelukkig niet ontmoeten. Toe, Nesta. Er is nu een maand voorbij en 't is tijd dat we elkaar de hand geven.' en dat (hij, mij vergiffenis schenkt. Ik heb behoefte hem terug te zien. Niet onmogelijk dat mijn oude gevoelens voor 'hemt weer ontwaken.'' Sylvia was opgeeneflei manier van haar voornemen terug te brengen, ails zo eenmaal een plan had opgevat, en zoo wandelde ze vastbesloten door den tuin en de poort, ge volgd door Nesta. Broer en zuster Weatherby woonden op 'korten afstand aan den straatweg in een mooi huia met een. tuin er bij, die in do ri vier afdaalde. Nesta wist, dat Max onder den. grooten beukeboom zou zitten om op haar komst to wachten. Het wds een sefhadu-wrijik hoekje aan het eind van den tuin, waar ze menig uur hadden doorgebracht,nu de dagen warm en zonnig waren. Hoe moest ze in dezen toah handelen Ze had de zaken maar laten gaan, zooaila zo gingen, er in 't minst niet op be dacht, dat zoo iets zou kunnen gebeuren en had elke gedachte aan de toekomst uit haar hoofd gebannen. Maar nu moest Max de waarheid weten. Hoe zou hij oordeelen over haar bedrog? Hiji zou Ihet haar stellig nooit vergeven. Ze had vreeselijik slecht gehan deld, geheel en al onvrouwelijk, en nu had ze hem hartstochtelijk lief met hart en ziel. Max luisterde of hij) Nest» hoorde ko- A. N. W. Y. De heer Visser uil Zwolle, centraal be stuurslid van hel Algemeen Nederlamlsch Weikliedenverbond, heeft als zoodanig be dankt, op giond dat het centraal b-stuur in /yn geheel niet heefi willen vergaderen met de Zuidhollandsche commissie in zake de bekende kwestie. Dir. bel. Invoerr. en acc. Bij de Rgks directe belastingen benoemd, ingang 1 October 1903, tot kommi-s 4» klasse J. W. Ris te Maastricht (t\jd.), J. «au Zy vei den te Siebengewald, J. Das ie Muas- ti iclit (tijd Verplaatst, ingang 1 October 1903, de komtniezen der le klasse P. C Yerspaan- donk, van boxmeer naar Ottersum A. Prins, van Siebengewald naar Boxmeer .1. E Brouts, van Maastricht (tijd.) naar MeerssenJ. L. Trap, van Maastricht ttijd.) uaar Heer. (tW.v.ii.A d. D. B.") MAASSLUIS, l'l Sept. In de heden avond gehouden zitting van den gemeente raad kwam aan de orde: het exploit, waar bij' de gemeente iu rechte® wordt aange sproken door d© naaml. venn. Mij,, lot Expl. van Gasfabrieken, wegens het niet goedkeu ren der voorgesteld borgen, en eisch tot sctra- dovergoeding. B. en W. hadden geadviseerd de vennoot schap nieb langer te bemoeilijikcn in de overdracht, op voorwaarde dat eisclieress© haar eischen zal introkken. Met 9 togen 4 stemmen verrenigdo zich do raad met d"t advies. Vervolgens besloot de raad met 7 tegen G stemmen tot prof. W. K. Behrens, hooglet - raar aan de polytechnische school te Delft, 'het verzoek te richten, om als deskundige zitting te nemen in de commissie uit den Raad tot het ontwerpen van ren plan voor een. nieuwe liaVen. Ton slotte werd tot wethouder benoemd de hoer II. Overman, MAASSLUIS, 12 Sept.. Gistermiddag te 3.40 strandde op den noorderpier het Noor- sehe stoomschip Leander, van Narviök naar Rotterdam. De stoomredclingboot en sleepbooten vertrokken ter assistentie. Door do stoomreddingsboot is, met be hulp van het pijltoestel, de bemanning, be staande uit 25 koppen, behouden aan den Hoek van Holland geland. De kranige redding Verwekte veel be langstelling aan heb strand. Allen werden liefderijk te Hoek van 'Holland opgenomen en van droge kleeren voorzien. De kapitein had inwendige kwetsuren hekomen. Het schip zal vermoedelijk verloren zijn e® maakt thans veel water. Het stoomschip zit benoorden de Noor derpier, ongeveer 200 meter binnen het Noorderlicht, met het aoliterschip tegen den. steenen dam en met den kop om de N. W. Sleepbooten bevinden zich in de nabij heid. Aan de Nieuwe Rotterdamsehe Ber- gingsmaatschappiji is do berging van schip en lading opgedragen. Do cargadoors rijin de* firma Fried. Driig- liorn, te Rotterdam. Neu Herv. Kerk., Bedankt: «oor het beroep te Noorden door den heer J. Pannebakker Jr cand Utrecht. 8 De Parci/a1 quaet/ie. Aan d© „Berliner Börsen Rurier" wordt over de Parsifal-quaestio uit New-York medegedeeld, dat de weduwe Wa.gner van plan is het reeht om Parsifal te New-York to vertoonen aan oen derden persoon, daar ter stede woonaohti'g, over to dragen, die dan tegen den heer Cotiried met edschen tot schadevergoeding en®, enz kan optreden. Een New-Yorkscli rechtsgeleerde, die als autoriteit in 't internationaal recht geldt, Verklaarde dat de erven Wagner zonder twijfel het uitsluitend recht op de vertoo ningen van Parsifal bezitten en dat riji dit, aan wie zij; maar willen, kunnen afstaan. Indien dit recht nu voor New-York of de Ver. Staten formeel op iemand wordt over gedragen, dan heeft deze persoon het recht elke concurrentie te verhinderen. men on tot zijn ooren drong aanstonds het geluid der zachte voetstappen op het glad geschoren grasveld door. Nesta sprak fhet eerst: „Mijn zuster is gekomen o-m je een bezoek to brengen." ,.Ik heb je een paar rozen meegebracht," /ei Sylvia. Max wondde zich van de een naar de an der met een uitdrukking van verbijstering op zijp gezicht. „Jullie stemmen.klinken precies gelijk- Ik kan je onmogelijk onderscheiden." „Ja, toch wel, met je gevoel," zei Sylvia. „Kijk, we zullen je heiden een roos geve® als jij onze handen met je vingers aanraakt, dan weet je wel aan wie ze toebehooren." „Hoe dat? Onze handen zijn immers juist even groot," zei Nesta. „Als ik de vrouw die ik liefheb, aanraak, zal een schok van verrukking mij doortril len, maar als ik hot de andere doe, dan zal ik geon bijzondere gewaarwordingen hebben. Ja, laat ik liet op die manier uitmaken, wie van u beiden de persoon in kwestie is." Sylvia trad naar hem toe met een donker rood© roos in beur handentussdhen Nesta's vingers glansde er een van maagdelijk wit. Haar hart kromp pijnlijk ineen. Zou.1 dooi de aanraking van Sylvia's hand rijln. liefde voor haar weer opgewekt worden Toen za een vluchtige® bli'k op haar zuster wierp, ontdekte ze hoe haar oogen vol gretige ver wachting op hem waren gericht. Do blinde vatte beider 'handen. Toe®, de Maatschappij van Landbouw. D'e Hollandsche Maatschappij van Lau4 bouw hield Donderdag to Naaldwijk mide? voorzitterschap van den 'heer Vaa Misser haar 73e algemeene vergadering. In rijn 0po ningswoord bracht de voorzitter dank aan htt bestuur der nfdeeling Wesbknd van do Maatschappij en aan het gemeentebestuur van Naaldwijk voor de verleend© medewer king. Voorts deelde hij mede dat de dirco tour-generaal van landbouw had bericht tot zijn leedwezen verhinderd te zijn de verga dering' bijl te wonen eu dat d.r. K. ]j ji van de Zaïide door den loop der wertzaam- heden op 'het zuivel con gres to Brussel ver hinderd was hier in te leiden het onder werp: „Is het gewensdht dat maatregelen worden beraamd tot -bevestiging van'den goeden naam dor Goudsehe en Edammer kaas". Met het oog op het gewicht van dit onderwerp stelde de voorzitter voor, binnen een niet te ver verwijderd tijdstip, bijv, 4 6 weken, een nieuwe algemeene Vergadering te houden 011 den heer Van da 'Zando uit te noodigen a-lsdan dit gewichtig punt in te leiden. Na hulde te hebben gebracht aan den ijver en de energie waarvan da afdeelim-' Naald-rijk blijfk geeft en er op gewezen te hebben dat van een bloeiend vereenigingde- ven kracht kan uitgaan, verklaarde de voor zitter de vergadenng geopend. Uit hot nog niet ter vergadering aanwe zig jaarverslag deed hij daarna eenige mede- deelingen. Het ledental steeg van 8623 tot 9202, op welke vermeerdering do tentoon stelling te Alkmaar wel van invloed zal zijn geweest. Heb aantal afdeelingen daalde door de opheffing der afdeeling Langendijtk tot 91. 'De financi'eele toestand is bevredigend. Do tentoonstelling te Alkmaar kostte /"694S welke kosten echter een volgend jaar geheel zullen zij® gedekt. Voorts memoreerde de voorzitter o. m. dat wederom verschillends voordrachten en cursussen zijn. gehouden en mellkstaten zijn bijlgehouden. D'e tentoon stelling van vee waarvan die melkstatea zijn bijgehoudoü, te Alkmaar, heefi een gun- stigen indruik -gemaakt. Een nieuw laborato rium van den zuivelconsulenb dr. Bos is te 's-Gravenhage gevestigd. Uit het appèl nominaal bleek, dat 529 stemmen kunnen worde® uitgebracht. Do rekening van het vorige en begrooting voor het volgende jaar worden, na rapport der financieel© commissie, bijl monde van den heer Groneman, waaruit bleek dat het voor- deeligo saldo der rekening van f 1244 tot f 1873 is gestegen, onveranderd goedge keurd met een wo-ord van hulde aan den secretaris-penningmeester, den heer Korte- weg. Door mr. H. Fh. do Kanter werd verslag uitgebracht omtrent de onderlinge brand verzekering der leden van de Holl. Mij. van Landbouw, waarna do heer Korteweg eeni ge mededeelingen deed betreffende de wer king van liet Botercontrolestation voor 2,- Holland. Daaruit bleek dat de sympathie bij de Regeering on de Staten is toegeno men. Schonken de Prov. 'Staten een vorig jaar geen subsidie, thans werd subsidie ver leend en zelfs de gevraagde som bescheiden geacht. Verder is van de zijde der Regee- ring ook meor sympathie voor de Botercon- trólestations gebleken. Ook in hot buiten land, met name Engeland, blijkt het Boter controlestation gunstig te werken. Wol heeft het Bofcercontralestatitfn antiek ondervon den, doch deze bleek ongegrond. Spr. beval het station warm in de belangstelling van landbouwers aan en hoopte dat een volgend jaar nog meerdere fabrikanten on hande laars zich erbijl zullen, aansluiten. De heer de Bie, afgevaardigde voor Rot terdam, stolt Voor den heer J. Breebaard roos uit Sylvia's vingers overnemende, fel hij haar hand los, terwijl hij die van Nesta stevig iu de zijne drukte. De witte roos aan zij® lippen brengende, zeide hij met zachte stem „D'it moet de hand zijp. van de vrouw,die ik liefheb." Gedurende een kort oogenblik keek Syl via met verwonderiug naar beddcr gezicht- Toen begreep ze den toestand e® alle kleur week uit haar gelaat. Op zachte e® van aan-, doening trillende stem zeide zijl na een korte stilte „Ja Max, zoo ig 't. Dit ia de vrouw die jij liefhebt en die jou liefheeft. Nesta, ik gs nu been om mot Marion te spreken," en 20 verdween over het zonnige grasveld in do schaduw van het huis. „Waarom noemde ze je Nesta, m'ijn lio valing?" riep Max verbaasd uit. Geruimen tijd toefden ze nog in den schaduw der beuikataloken, maar toen ze ten langen leste in den vollen zonneglans °'P het grasveld stonden, wiste® ze, dab de da tum van hun huwelijjk niet Ver meer was.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 6