BINNENLAND. STADSNIEUWS. VLAAXiDINÖEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken, Kerk en S c h o o X. Stilten-Generaal. dat de regeering der Vercenigde Staten, een bedrag van 25 millioeu dollajs zal starten, en dat zij zal toestemmen, dat liet grondge bied, waardoor bet kanaal zal loopon, zal blijven deel uitmaken van Cohunbië. De boer Arciniegas, die den tekst van liet verdrag, zooals dat. gewijzigd is, zal voorstel len en tevens instructies heeft voor den Go- lumbiaanselieu gezant to Washington, dm beer IIerraure_. heeft ia een interview ver klaard: „Wij komen uit een oorlog die 37 maanden geduurd heeft en de regeering heeft- ongeveer 25 millioeu dollars uoodig om baar schulden to delgen. De som van 10 millioeu, die uien heeft, aangeboden, zou niet vol loonde zijn om in onze behoeften te voorzien." Hofberichten H, 51. de Koningin heeft een bedrag van f 40 geschonken aan een ingezetene van Zaan dam. die daaidoor in s-taat wordt gesteld een zaakje te beginnen. De min was niet meer tot werken in staat. Minister Knijper bij de Koningin. In staatkundige kringen wordt de buiten gewone audiëntie door H. M. de Koningin aan minister Kuiper te Schwerin verleend in ver band gebracht met de vervulling van het vice- presidentschap van den Raad van State. Referendaris bij Financiën. Bij Kon. besiuit. is, met ingang van 1 Jan. 1901. bij bet dep. van financiën benoemd tot referendaris jhr. nir. G. C. von W ei ter, thans commies-griffier bij de Tweede Ka mer der Stateu-Gcneraal. W* Jhr. mr. von Weiier, nieuwbenoemd refe rendaris bij het ministerie van financiën, zal bij de administratie der generale tliesauiie worden werkzaam gesteld en optreden als chef van liet bureau van burgerlijke pensioenen. Yerkiezïng Prov. Staten. Bij de in het district Hulst- gehouden stemming voor de Prov. Staten (vac. L. v. Waesberghe Janssens) werden uitgebracht 4192 stemmen, waarvan van onwaarde 113. Daarvan verkregen de hoeren P. Drogmans (antir.) 1148, Jos. van Wacsbevghe (r.-k.) 1140, mr. F. van Deinse (lib.) 931 en C. Dic- rick (r.-k.), die zich had teruggetrokken. S60 stemmen. Herstemming dus tusschc-u de heeren Drogmans en Tan Waeteerghe. Slrafscliip. Aan het dep. van Marine is in overweging genomen de instelling van een zg. strafschip. IJsbreken. De Holland-Ameiikalijn, de Rotteidamsche Lloyd, de firma's Hudig Pieters, Win.E Muller Co., Wambersie en Zoon en Hudig en Veder, alien te Rotterdam, hebb-n een adres gericht aan de Piov. Staten van Zuid- Holland, waarin zij wijzen op de belangen van den handel betrokken bij het openhouden van biunemvateren tijdens de vorst. Waar Prov. Staten hebben besloten tot behandeling der voordracht van Ged. Staten in de Novem- ber-vergadering, diingen zij er bij de leden op aan niet op die voordracht in te gaan, zoodat het openbreken van het ijs door stoom schepen geoorloofd blijft. Ontwerp-Armenwet, De „N. CV' kan uit; betrouwbare bron mede-deden. Het beginsel, waarvan de nieuwe Armen wet zal uitgaan, is dat er samenwerking be hoort tc zijn tussclien de vorsckrlleude be staande organen van armenzorg. Deze sa menwerking stelt de Regeering zicli vour te zullen verkrijgen door samenwerking tus sclien de verschillende bestaande organen van armenzorg in een Armenraad, waarin op voet van volkomen gelijkheid de diaco nieën der -verschillende prrotestantedie en Israëlietisdho kerkgenootschappen en het r.-k. armbestuur, zoo goed als de particulie re armenzorg, vertegenwoordigd zijn naast het armbestuur van de gemeenschap (Bur gerijk Armbestuur). De centralisatie in de armenzorg, aldus verkregen, zal e«n der grootste fouten in de tegenwoordige armenzorg opheffenliet ju menig geval bestaande volkomen gebrek aan samenwerking tussclien de verschillende or ganen der armenzorg, die in de nieuwe wet echter hun zelfstandigheid niet zullen ver liezen. Want door het samenbrengen van deze drie elementen die zich thans op dit gebied bewegenkerkelijke, particuliere en overheids-armenzorg, zal oen centralisatie plaats vinden, naast een decentralisatie in. cle wijze van werken. Do verdere inrichting der armenzorg zal volgens het bekende Elberfelder stelsel ge schieden. Minister Kuyper meent de klip, waarop naar zijn meening het wetsontwerp-Rorgo- sius bij de christlijke partijen zou hebbc-n gestrand, te hebbc-n omgezeild door uitdruk kelijk in de wet te bepalen, dat in geen en kel opzicht een diaconie of andere instelling van barmhartigheid der kerkelijke gezindhe den zal achterstaan bij het Burgerlijk Arm bestuur of ondergeschikt zal zijn aan den Staat. Mocht- de nieuwe Armenwet tot stand ko men dan hoopt minister Kuyper daarvan veel voor de lenging der sociale nooden. Ook het vraagstuk der pensionecring en der ge- heelc sociale wetgeving zal, naar de minis ter zich vleit-, door dezo Armenwet veel van zijn moeilijkheden verliezen. Dc minister is steeds een overtuigd voor stander geweest van liet. Elbcsrfelder stelsel, waarvan hij zich zeer nauwkeurig op do hoogte heeft laten brengen en ivelks toe passing hij ook in ons land zoor wel moge lijk acht." Pensioenen. In eene onlangs gehouden vergadering van het bestuur der "Vereeniging tot bevor dering van de vakopleiding voor Irandweiks- lieden in Nederland" is aan de heeren Rieber, Haver en mr. Smeenge opgedragen een adres te ontwerpen aan de regeering en de Tweede Kamer, om alsnog te bewerken de opneming van leeraren aan de ambachtsscholen in de pensioenwetten. Dit adres is thans verzonden. Arbeidscontract, Door hot euitraal bestuur van den R. K. Volksbond is aan don minister van birmen- landse-hc zaken oen adres verzonden, waarin met klom verzocht wordt, spoedig te willen overgaan tot indiening vau liet toegezegd wetsontwerp „Arbeidscontract". Do nieuwe burgemeester van Woudrichem. Alen schrijft, aan hc-t. ,,Vad." „Dezer dagen werd tot burgemeester van Woudrichem benoemd de heer P. Verhagen to Hardingsveld, vóór eUuigo jaren' hoofd ecner openbare school aldaar, doch wegens zijn socialistische ineeningen ah zoodanig ontslagen. Hij was daarna lid van den ge meenteraad aldaar en is bekend om zijn be moeiingen in zaken het weigeren door de landbouwers in de Langstraat van de tien den, waarover hij indertijd voordrachten hield te Sprang en omstreken. Later werd hij tijdelijk hoofd te Zetten en thans is liij! als zoodanig aan een dergelijke school werk zaam te Ilnrdinusveld, waar hij: tevens do functie- van praktizijn uitoefent, en waarin hij zich belast met de behandeling van za ken, die weinig met het burgemeestersambt overeenkomen." De „X. R. Ct." meldt hieromtrent: Over dezen nieuwen burgemeester deelde men ons medo, dat hij een aantal jaren ge leden klasse-onderwijzer aan een openbare school to Hardinxveld was, eu van "iberaai eerst radicaal, on toen socialist werd. Hij was daarbrij atheïst en had, naar men ons meldt, bij deairwaardeiSexploit zijn lidmaat schap der Xed. Hen*. Kerk laten opzeggen. Ecu klacht werd tegen hem ingediend be treffende schending van art. 33, alinea 2 der wet op het lager onderwijs. Xiet op dien grond echter, schrijft men ons, werd hij ont slagen, maar op grond van de wijze, waarop bij zich bij liet. onderzoek tegenover B. en W. en den districtsschoolopziener gedroeg. Hot besluit, warbij; hij door den gemeente raad ontslagen werd, werd door Ged. Staten en do Koningin gehandhaafd. Volgens een ander ons geworden schrijven werd deze heor Verhagen, die middelerwijl antirevolutionair geworden was, later on derwijzer op Thalitlia te Zetten en. was hij onlangs gedurende eenige maanden hoofd der school te Hemmen (Gelderland). KcTisie-aauvrogen. In het weekblad van liet Recht deelt Mr. A. A. de P. mede dat van de 13 revisie- aanvragen door den Hoogen Raad in 1902 niet-ontvankelijk veiklaard, geen enkel door een rechtsgeleerden raadsman was opgesteld; en dat niet-ontvankelijk verklaring van verre weg de meeste gevallen het lot was van de •sedert de inwerkingtreding der wet betref fende de rivbie in strafzaken bij den Hoogen Raad ingediende revisie-aanvragen, maar dat alle, betrekkelijk weinige, aanvragen die de onderteekening droegen van een advocaat, ontvankelijk werden geoordeeld. Stoomboot-verbinding met Zuid-Afrika. Do lieer A. S. van Reesema te Rotterdam deelt in een brief aan de inschrijvers op het plan van een stoomvaart naar Zuid-Afrika mede, dat hij1, ingevolge de goedkeuringen indertijd verkregen op zijn circulaire van 15 October 1901, het getld voor dat plan •bijeengebracht en niet lerugverzoeht, bene vens den interest daarvan, ton bedrage van f 3411,75. heeft afgedragen aan do vcor- seliotkas voor Zuid-Afrika te Amsterdam, „daar de tijden voor een stoomvaart ongun stig zijn gebleven en er geen vooruitzicht bestaat dat daarin spoedig verandering zal komen. Het geld kan nu beter gebruik worden zoo schrijft do lieer van Reesehia verder om een voor do Boeren zoo nut tige zaak als de voorschctkas te stouncn, waardoor het hunnen grooten nood ce-nigs- zins kan helpen lenigen". Er is den heer Rcesema indertijd voor een stoomvaartlijn /"88,800 toegezegd. Het „Staatsblad" no. 265 bevat een Kon. besluit van den 2en Oct. 1903, tot wijziging van de bepalingen nopens den vrijdom van accijns op gedistilleerd, dat met houtgeest vermengd is. Het eenïg artikel luidt Art. 7 van het Kon. besluit van. 14 Sept. 1S72 („Stbl." no. 89) wordt gelezen, als volgt: ,,Voor de toepassing van den vrijdom vol gens art, 1, litt. b, moet het gedistilleerd worden vermengd met zeven en oen halven liter houtgeest op eiken hectoliter -gedistil leerd na herleiding tot de sterkte van hon derd percent. Do houtgeest moet zijn van oen door On zen minister van. financiën goedgekeurde samenstelling. Do gemengde vloeistof wordt genoemd ge- methyleerd gedistilleerd." Mej. B. Stolk van hier is, naar men ons mededeelt, met ingang van 1 Dec. a, s. be noemd tot onderwijzeres nan de R. K. Jon gensschool te Vlanrdingen. 't Nut. A ij herinneren er voor zooveel noodig hier nog eens aan dat hedenavond de eerste nutslezing in ïMusis" plaats heeft, waarbij de heer Vogel als spreker zal optreden. De kiesvoreeniging „Schiedam" zal oen vergadering houden op Vrijdag 23 Oct. a.s., des avonds to 8-1 uro in hot Volkshuis, Lange Haven 131. Aan de orde zullen o.m. worden gesteld Voorstellen voor propaganda en reorga nisatie. Il'et bestuur van mooning, dat do ver- coni'ging zi'cli to veel mot vcrikiexingszaken inlaat on to weinig de propaganda ter hand neemt, zoodat van tastbaro resultaten weinig spi-akö is, wonschb den lodou voor stellen to do-on om hierin verandering te brengen. Vaar in den laatste» tijd hot ledental stijgende is, is dit z. i. een toeken, dat er belangstelling is voor de Vrijlzimiig- Domooi-atisclws beginselen. Noch thans ont veinst 't licstuiu* zich met, bijl voleu die belangstelling nog slapende is. Haar wakker te maken, stelt het zich ten dool. Daarom doet het oen bciroep op a 11 o Icdcu om door ferme opkomst ie bewijzen, dat ieder per soonlijk bc-rcid is het bestuur ernstig in zijn plannen te steunen. Door do zangverccniging „Excelsior", on- cku-afd, van do afd. Schiedam der S. D. A. P„ zal Zondagavond ter gelegenheid van het één-jarig bestaan een uitvoering gege ven worden met medewerking van mevrouw Loinan, cn de hoeren Feltzer en dr. J. van Leeuwen. De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkracliten. L-eijongens v/h s-igarerivek. Mem v/li rij wiet vak. Personen bekend met rijwiel- vak. Idem met vijlwerk,Schoenmakers jongen. Scboermi, (halfw.). Jongens v. d. pakkamer van de sigarenfabriek. B.rkkei (halfwas).-— Bakkersjongen. Smidsknecht. Boerenknecht.Jongen voor een moes tuin, Schippersjongen. Kuiper (hall- was). Zakkenmaker (noodhulp). Meis- j-s voor chocoladefabriek. Keukenmeid.— Dienstbode voor mrid-alleun. Loopjongen voor manufactuurwinkel. Gasfitter (halfw.) Lee'jongen voor een windmolen. ln een fabriek een jongen bekend met kleeden- naaien. Dagdienstbode. Jongen voor meubelmakerij. Dienstbode voor halve dagen. Aangeboden werkkrachten. Timmerlieden. Drukkers. Win kelbediende. Kantoorbediende. Boe renknechts. 1 tuiniersknecht. Distilla teursknechts. Koetsiers. Slagersknecht. Kistenmakers. Ververs. Houtkoopers- kr.echt. Loodgieter. Personen vooi lichte werkzaamheden. Personen voor schrijf werk. Personen voor loopwerk. Per sonen voor los werk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in het smidsvak. Idem kuipersvak. Idem manufacturen- vak. Idem boekhandel. Idem timmer vak, Schoonmaaksters. Wasschen-aun- huis gevraagd. Dienstmeisje voor geheele dagen. Idem voor halve dagen. Door den Gemeenteontvanger was aan de Koningin vernietiging gevraagd van art. 20 zijner instructie, als zijnde daarbij aan B. en W. een bevoegdheid verleend, welke z. i. uitsluitend toekomt aan den Raad. Het art. luidt »In gevallen waaromtrent bij deze instruc- »tie of op andere wettige wijze niet is voor- izien, moet hij zich gedragen naar despeei- nale voorschriften van B. en W." Door Ged. Staten is daarop bericht dat het artikel den Minister vooikomt »in strijd met de wet, de wetgevende bevoegdheid in de Raad op B. en W. over te dragen," waarom namens den Minister wijziging werd verzocht. B. en W. beroepen zich op art, 179e gem.-wet. De Minister weerlegt dit beroep door te wijzen op art. 107 dat art. 103 op den ge meenteontvanger van toepassing verki.ard. Hoewel onverzwakt in onze uilg-oproken meening, zoo schrijven B. err W, r.u aan den Raad zullen wij hier niet verder op de quaeatie ingaan nu het aangegeven middel wijziging van het artikel der instructie er op schijnt te wijzen, dat de aanval meer in het byzonder is gericht tegen den vorm van het artikel. Want gaarne erkennende, dat hel, naai de algemeenheid zijner bewoordingen en los van het verband waarin liet kennelijk is neer geschreven, die aanval niet doorstaan kan, hebben wij geen bezwaar u voor te stellen het aldus te wijzigen sHij is B. en W. in alles wat aangaat het hun opgedragen beheeren van de inkomsten en uitgaven der gemeente behulpzaam op de wijze als door hun verlangd wordt, en moet daarbij in de gevallen, waaromtrent niet bij deze instiuctie of andere wettige wijze is voor zien, zich gedragen naar de speciale voor schriften van B. en W., ter uitvoering van de hun opgedragen taak door hun noodig geacht." Door B. en W. is aan den Raad ter vast stelling toegezonden de gewyzigde regeling van het aantal leeraren aan de burgeravond school met voortgezetten cursus alsmede van het bedrag hunner jaarwedden. Die wijziging zal tengevolge hebbeneen verhooging der jaarwedde van den assistent- leeraar in rechtlijnig teekenen van f 150 op f 250 de benoeming van een leeraar in reke nen, Nederl. taal en wiskunde f150; de benoeming van een leeraar in werktuigbouw op een jaarwedde van f 450. Daarbij achten B. en W, bovendien gewenscht de jaarwedde van den assistent-leer aar in vakteekeneri te brengen van f350 op f450. Wegens plaatsgebrek in school B (in ver bouw) wordt door B. en W, voorgesteld de 24 nog niet geplaatste kinderen onder te brengen in een der lokalen van het gebouw op den boek der Schoolstraat en de Markt, en daarvoor een onderwijzer te benoemen. Voor de betrekking van onderwijzer met akten Fran^clt en teekenen aan school D hebben zich geen geschikte candidaten aan gemeld. B. en W. stellen nu, in overleg met liet hoofd der school voor een nieuwe oproe ping te plaatsen voor onderwijzer met acte Fransch en een vakonderwijzer te benoemen op een jaarwedde van f200. Door B. en W. wordt voorgesteld om, ter voorziening in de behoefte aan vergader lokalen, te besluiten dat daarvoor zal worden ingericht de bovenverdieping van liet aan de gernperite behoorenil lruis aan de Schoolstraat hoek Markt, Ingevolge een opmerking van den Minister van Binnenl. ZrUen stellen B. en W. den Raad voor in de oil. 17 en 18 der verorde ning bet'efleruie liet ouderwijs aan de Burger* avondschool met voortgezetten cursus eenige wijziging te brengen. De wijzigingen betreffen in hoofdzaak een nadere speeificeering van de in de artikelen bedoelde zaken. Op de verzoeken tot wijziging van eifpachls- voor waard en vau Gebrs. v. d. Berg en van de Nanml, Venn.Verven. Glasfabr. en op dat van laatslgenoemde om vergunning tut het hebben van epn gebouwtje met houten wanden hebben B. err W. aan den Raad gunstig geadviseerd. Do voordracht voor gemeente-secretaris te Bruinisso bestaat uit de hoeren J. JLoste- loin te Ilpendam en L. Knoop te Vlaardin- gcn. De rapporteur van de Vereeniging Kinder- o..-ding heeft zijn verslag over het afveloopen j-iar gepubliceerd. Bemoedigend klinkt dat niet. We staan aan den vooravond van den dag, twaarop liet »to be or not to be" van de rrinstelling kindervoeding een punt van rlis- rrcuisie zal moeten uitmaken", zoo schrijft hij. En werkelijk, do cijfers zien er niet roos kleurig uit. De totale ontvangsten bedroegen f731.54, waatbij is medegerekend ruim f7G die van l'et vorig jaar waren overgebleven, ter wijl de uitgaven bedroegen f 802.02, De rekening, die sluit met een nadeelig saldo, toont dus aan dat f 147ongeveer meer is uitgegeven dan ontvangen een ver schil dus van circa 20 pOt. Hoewel het tekort dun ook door een wel gezind inwoner is bijgepast, blijkt toch de noodzakelijkheid om de inkomsten te verster ken wil men op denzelfden voet kunnen voort gaan. Het aaDtal der schoolkinderen, die aan den gemeenschappelijken disch aanzaten, wisselde af en was het hoogst op 9 Januari met 307. Van de openbare scholen waren er 255, van de R. K. scholen 62 en van de gemeente- bewaarschool 50 deelnemenden. Totaal wer den 12G59 porties verstrekt. Waar f 802.02 voor deze maaltijden werd uitgegeven, komt dus elke portie op 61/2 ct. In 1902 was dit gelijk; in 1001 7 ct. en in 1895 8I/2 cent. De rapporteur eindigt met den Wenscb dat in 1994 de instelling kindervoeding voldoende steun zal mogen ontvangen om met haar nuttigen arbeid te kunnen voortgaan. 'De collecte, gehouden ten behoeve van het ondersteuningsfonds door de vereeniging >Trouw aan Koning en Vaderland", heeft opgebracht netto f 54.801/2. 'Door het gemengd koor alhier, directeur de heer Kaltwasser te Rotterdam, zal den 23n November a.s. epn uitvoering worden gegeven in de zaal nllarmonie". Carmen. Wij le'zen in de „Tel." dab Sigrid Arnold- son op ecu vraag of zij, de Camion niet te voornaam voorstelt, liet volgende antwoord de „Ik -heb mijn goede reden vo-or do voor name opvatting. Mijn idee is, dat kunst al les auelt, zelfs liet vulgaire. Maar al was dat zoo niet, Carmen is oen Spaanscilio;eu Spaan- selic vrouwen, zelfs jonge vrouwen, als Car men, dis het leven te luolitig opnemen, zijn gracieus on hebben voornaain'hoid in manie ren. Het is alles uiterlijk, want achter dat uiterlijk wordt veel verborgen Toen ik in Spanje was, in Sevilla, en daar „Carmen" zou zingen, hob ik een fabriek bezocht, waar meisjes als Carmen werken. Ik nam zo 'goed op, en ik zag, dat ik mij 111 mijm opvatting niet had bedrogen. Al do meisjes hadden dat gracieus:'. Zij allen waren, in zekere mate, „'grandezza's". Hoe zou heb anders mogelijk zijn, dat Car men alten zóó betoovctrb en voorname per sonen voor zich inneemt. Als ziji vulgair deed, als een lom po deern met do heupen -werkte, zon dat immers onmogelijk zijn." Wogcns belc-cdiging werd heden voor de rechtbank to Amsterdam, door mr. Sals als procureur van Jacques Lebaudy oen eisch tot f 1 schadevergoeding ingesteld tegen liet „Algemeen Handelsblad", waar/oor mr. Van Anrooy optrad, De conclusie van antwoord werd bepaald op 3 Nov. (,,N. Ct.") Het gerechtshof te Amsterdam, deed he den in boogcr beroep uitspraak in do zaak van do boekhandelaars A. eu S. H. (vader en zoon) die door dc Amster-daimscho recht bank zijn veroordeeld, io'dcr tot drie maan den gevangenisstraf wegens het ter versproi- ding in voorraad 'hebben van voor do eei*- baanlicid aanstoot gevende photographieën. ITet Hof bevestigde het vonnis der recht bank. D'e 18-jarige kantoorbediende der ffcma de Jong en Latorf, L. K., die op 21 Aug. 1.1. door zijn patroons met 37,000 dollars cn 500 pond sterling aan Ameritaanschd ef fecten naar dei Ontvang- en Betaalkas werd gezonden, maar met deze aanzienlij|ke waar de vluchtte en te Keulen gearresteerd word, nog in 't bezit dor effecten, werd lieden:d'oor da Amsterdamscha rechtbank veroordeeld tob een gevangenisstraf Van twee maanden. D'ö eisch was zes maanden. Opruiing. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden bevestigd het vonnis der Rechtbank aldaar, waarbij de beambte van den Ned. Scbeeps- en Bootwerkersbond A. G. Wessels tot diie maanden gevangenisstraf werd veroordeeld wegens bet opnemen van een opruiend artikel in sDe Propagandist", waarvan hij verant woordelijk redacteur was. Dc rechtbank to Amsterdam veroordeelde gisteren den posbcouducteur der derdo klasse M. K., beschuldigd van verschillende brieven, ter Verton ding aan do posterijen toevertrouwd, van hun geldswaarde beroofd to hebben, tot gevangenisstraf van 1 jaar cn 9 maanden. Do c-iscli was 2 jaar. Verder veroordsekle de rechtbank den Duitschon wijnhandelaar G. J. K. tot één jaar gevangenisstraf overeenkomstig den eisch van het O. 51. wegens diefstal, en zijn nicht 51. Th. K. tot 6 maanden gevan genis, wogcns holing van een som van f 900 ten nadeclo van een bejaard man, dio hij laatstgenoemde o,p bezoek was. "D'e rechtbank te Haarlem heeft gisteren aan moj. Houtkoopei* aldaar liaar eisch tot schadeloosstelling togen de E. N. E. T. ont zegd, omdat niet bewezen wordt geacht, dat haar overrijdi'ng door de tram op da Wil- sonsbrug te wijten is aan onvoorzichtigheid door te hard rijden van de wagenvoerder. De rechtbank te Arnhem veroordeelde gisteren, overeenkomstig den eisch, A. W. huisvrouw van B., to Arnhem, wegens dief stal van geld uit den muntgasmeter tot drio maanden gevangenisstraf. Van liet door schuld veroorzaken van den dood van haar kind werd zij vrijlgesproken. De eisch was negen maanden hechtenis. Bij Kon. besluit is bonoomd 1. tot rijksadvocaat te 's-Gravonliagö, jhr, mr. E. N. de Brauw; 2. tot plaatsvorv. rijlksadv. to 's-Graveu- hage, jlir. mr. W. 51, de Brauw; 3. tot rijlksadv. to Rotterdam, mr. E. E. vau Raait»; 4. tot plaatsVeiv. rijlksadv. te Rotterdam, mr. D. E. van Raai te; 5. tot- rijks,adv. binnen het ressort van het gerechtshof to Arnhem,mr. I. Everts B.Hz.; 6. tot plaatsverv. rijlksadv, binnen het ressort van ihet gerechtshof to Arnhem, mr. O. de Kempenaar; 7. tot rij'ksadv. binnen het ressort van het gerechtshof to Leeuwarden, mr. A. W. Romfces 8. tot plaatsvorv, rijlksadv. binnen het ressort van het gerechtshof to LeouwardcTi, mr. S. C. IT. Romkos. Geref. Kerken. Beroepen te Stiens (Fr.) ds. Sybrandi te Mildam. Doopsgezinde gemeente. Beroepen te Mensingeweer (Gron.)ds. Jlulshoff te Borne. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 20 October. (Vervolg.) Da beer MELÖHBRS lichtte vervolgens ecu amendement toe, strekkende -om: bij' do wet te bepalen dab de arbeidsvoorwaarden voor liet personeel moeten werden geregeld. Db heer TTJD'ECMAN lichtte een amen dement toe, strekkende om mogelijk te ma ken dat ook gedurende don tijd dat de staat van beleg is afg'Jkondigd, de telefoon- on te legraafdienst staat onder het beheer vaa den 5Iinister van Waterstaat. 5Iorgcn elf uur voortzetting. Zitting van Woensdag 21 October. Heden werd de beraadslaging hervat over de welsvoardracht betrekkelijk den aanleg van telegrafen en telefonen. De lieer DE SAVORNIN LOBMANstelda op art. 2 een derde nmendement voor, strek kende onr, voor 't geval van oorlog of staat van beleg, al wat het beheer vau telegrafen en telefonen betreft te stellen onder het militair gezag overeenkomstig de wet van 1899, waarheen in dit gei-ai de betrekkelijke bepaling van art. 2 zou moeten worden over gebracht. De heer TALM A wilde, overeenkomstig bet amend.-Melchers c.s,, gezorgd hebben, dat de maatschappijen of concessionarissen, aatl

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2