STADSNIEUW Gemeenteraad. TL A ARDIN GEN. Kunst en Welen schap. Rechtzaken, Merk en School. Christ. Geref. Kerk. Gemengd Nieuws. V* „Niet kwaad, indien liet. goed uitgevoerd werd, werkelijk niet. „Ku editor de gevolgen van dit dcsorga- nisec-rend weaken der heeren patroons, en leest men dan met aandacht liun penne- •vrucht, dan moet men tot de conclusie ko men, dat men langs een omweg tracht to bereiken wat Ivun rechtstreeks nooit is mo gen gelukken, nl, De vernietiging dor tegenwoordige orga nisatie en daarvoor m de plaats één of meer dere patroonsl teven de organisaties, die als kiescollege zullen dienst, doen voor de: aan staande ikletscommissie van inlichting. Hierboven zeide ik, dat liet te doen was 0111 patroonslievende organisaties to stichten, en ik zeg dat, omdat het den schijn lieeft of do hoeren in Antwerpen en Stockholm in de leer rijn geweest. In Antwerpen Ihebben de georganiseerde patróóns na dc grooto staking in 1901 oo-k zulk ccn vertegenwoordiging opgericht en 'liet- gevolg is geweest, dat de vertegenwoor digers, om voeling te kunnen houden met de bootwerkers, op aandrang en met medehulp dier lieeren, een patroonslievende arbeiders organisatie zonder contributie hebben op gericht, wier toonaangevers als brave Hen- drikken de patroons van inlichtingen voor zien over don toestand van den Antwerp- schen Dakker, Du thans, na. 2 jaar, hoe is daar de toe stand nu? De vroegere krachtige Dokk er-organisatie is verdwenen en die der patroons viert hoog tij. Maar daardoor ook zijn de loonen ge daald, is do toestand voor onze Antwerp- seke kameraden zoo door en door rot gewor den, dat die der Eoterdammers ei- nog dra gelijk hij is. In Stockholm, na den grooton strijd van dezen zomer, is hetzelfde middeltje in' prac- tijfc gebracht, met dezelfde gevolgen. En ook den Amsterdamschen bootwerkers staat een verslechting van den toch al niet rooakleurigeu toestand voor de deur, indien zij in 'het aanlokkelijk valletje laopen onzer tegenstandea's. »Het Volk" deelde gisteravond mede dat de directeur van het Wilhelminaveem te Am sterdam de arbeiders voor de keus stelt, te bedanken als lid hunner organisatie of ont slagen te worden. Naar aanleiding van dit bericht wendde het ïHbld." zich tot den directeur van het Wil- helminaveem, die er de juistheid van erkende als reden opgevende, dat hij, hoewel voorstan der der vakorganisaties, geen werklieden in dienst wil nemen, die lid zijn van Handel en Ny verheid, welke vereeniging, z.i. een anar chistisch karakter draagt. Arbeidswet. Het centraal bestuur van den R.-K. Volks bond heeft een adres gericht aan den minister van justitie, tengeleide van een rapport om trent het onderzoek van het voorontwerp arbeidswet in de afdeeüngen van den hond, terwijl zij daarbij tevens te kennen geven hunne teleurstelling dat in dit ontwerp niet tevens is opgenomen een regeling van het arbeidscontract en dat de handels- en kantoor bedienden buiten de bepalingen dezer wet zullen staan. Vereeniging voor de zeevaart. Gisteravond vergaderde deze vereeniging te Rotterdam, onder voorzitterschap van den heer C. Vreede. Als secretaris zal, wegens bedanken van den tegenwoordige, optreden de heer G. Metz. Sprekende over den Raad van Tucht was men van oordeel dat noch die benaming noch de regeling voldeden. Tot veel bespreking gaf nog aanleiding de aanbieding van het officieel verslag der Kopen- haagsche internationale, maritieme conferen tie, vooral de onderwerpen van voorkoming van aanvaring, roercommando en drankbe strijding. Met lof werd voorts gewaagd van den gemeenteraad van Katwijk, die volgens bericht in de dagbladen, een onderzoek naar usschers- schepen boven de 10 jaar oud w 1de instellen, en werd hierbij ook verwezen naar de wet van 21 Juli 1880, Staatsblad 121, houdende bepalingen ter verzekering van de veiligheid der reizigers met openbare mid ielen van vervoer. De gasprijs, In de zitting van den gemeenteraad, waarbij de begrooting voor de gasfabriek aan de orde kwam, is besloten de gaspiij* met 1 ct.per M3 te verlagen. Dit is een belangrijke ver mindering. Waar het lichtgas vroeger werd geleverd voor 8 ct. is dat thans teruggebracht op 7 ct. en bedraagt dus de verlaging 121/2 pet. Het kookgas wordt tegen 6 ct. per M3 ge leverd. Zeker is het van de directie der gasfa briek niet gewaagd te veronderstellen dat deze prijsverlaging een aanmerkelijke uit breiding in het gasverbruik zal opleveren. Het gemak van het gebruik van gas tegen over elke andere verlichting van particuliere gebouwen wordt zoozeer algemeen erkend, datwie tot heden zich nog behielp met ander licht, thans wel zal besluiten tot gas- gebruik over te gaan. Indien er nog verschil van kosten is wat zeker wel niet heel veel zal zijn wordt dat zeker ruimschoots opgewogen tegen het meerdere gemak. Tot onderwijzeres aan de R. K. school te Rotterdam (Oud-Delfshaven) is benoemd me juffrouw M Hafkenscheid alhier. De toestand van Dina Bosman is nog steeds de zelfde gebleven. Nog is zij niet tot bewust- zyo teruggekeerd. De ïStct." no. 254 bevat de statuten van den sBond van branders- en distillateurs knechts" te Schiedam. Heden is weder hier aangekomen het Bel gische politievaailuig Vil le d' An vers om hier een paar dagen te vertoeven. Hedenmorgen werden aar, de vischmarkt aangevoerd 4 partyen Schol, tong, rog, en bot de prijzen waren voor schol van af f 0.25 tot f 1.45, tong van af f 1.171/2 tot f. 2.971/3, rog van af f0.35 tot f 1.15, bot van af f 0 35 tot f 0.971/2. Alles per koop. Gevollde en verkochte onroerende goedoren. Geveild30 October. Notaris H. B. E. Blaisse. Een woonhuis met tuintje, aan de Vlair- dinger dijk no 2, groot '1 are 0 centiare, f 2930. Zitting van Woensdag 28 October, des namiddags ten 2 ure. BEGROOTING 1904. In ons vorig nummer hebben wij een eenigszins uitvoerig verslag gegeven van de aigemeene- beschouwingen die aan de arti- kelsgcwijze behandeling in. do begrooting vooraf gmgonthans willen wij nader terug komen op de behandeling van die artikelen welke aanleiding hebben gegeVen' tot eenig belangrijk debat. Hit ga vtó 11. Volgn. 73. Dosten Van verteringen ton behoeve van 'heb dageilijlksck bestuur f 50. In de 2e afd. was gewaagd of B. en W. geueigd waren oen post op do begrooting ta brengen voor presentiegeld. B. en W. hebben op die vraag geant woord dat een voorstel zou moeten komen uit de vergadering. De lieer G o u k a wil daartoe) thans het voorstel doen Hiji 'geeft er de voorkeur aan dit nu te doen nu in den Raad nog geen personen zitting hebben, die daaraan be hoefte hebben. Waar het echter blijkt dat er meer en meer neiging bestaat om naai den Raad personen af te vaardigen voor wie het bijwonen dei' vergaderingen' loons- verlies ten gevolge zal hebbon, welke zijl niet kunnen missen, acht kij| het goed dab daarmede rekening wordt gehouden. Hij stelt dus vooi, voor dit doel uit te trekken een bedrag van f 500. Dit voorstel wordt ondersteund door de lieeren Ris en v. d. Drift. De Voorzitter geeft in overweging zulk een post niet te brengen onder het volgnummer 73, maar als een nieuw punt onder volgn. 55a Presentiegeld voor de le den van den Raad. De heer D' e Groot vindt het beginsel waarvan de heer Gouka, uitgaat, volkomen juist, doch daar, zooals deze zelf aanvoert, de noodzakelijkheid daarvoor nog niet be staat, acht hij het niet heb oog cup de cij fers dei" begrooting beter daarmede nog te wachten tot dat de behoefte er zal zijn. De heer v. d. D'ri f t verklaart nu dat voor hm .liet bijlwonen, Van de zittingen geld 'kost, want hiji moet gedurende dien tijd een ander in zijn plaats stellen. Waar dus de heeren De Groot en Gouka meenen dat de noodzakelijkheid er niet Is, antwoordt hij dat voor hem eon presentiegeld reeds ge- wenscht is. D'e heer De Groot zegt dat dus blijkt dat de noodzakelijkheid Van presentiegeld bestaat en dus zal hij stemmen vóór het voorstel-Gouka. Het wordt daarop aangenomen met 11 teL gen 9 stemmen. Volgn. 76. Kosten voor verteringen' ten behoeve van het 'bureau van stemopneming f 40. De heer Ris stelt voor dit bedrag te ver heugen tot f 200. Dit wordt ondersteund door de heerten Gouka en Smit. De heer v. Westendorp herinnert er aan dat deze post een vorig jaar op zijn ini tiatief is geschrapt en hij 'heeft nóg geen reden gezien om van idee daaromtrent te veranderen. Zijns inziens schuilt de fout meer hierin dat een gedeelte van de raads leden zidh onttrekken aan den plicht om zitting te nemen in de bureaux. Had elk lid daarin bijl afwisseling zitting, dan zou het bezwaar voor de zorg voor eigen verte ring niet zoo groot zijn. De heer Smit zegt dat hij| vóór 2 jaar halsstarrig heeft medegewerkt tot verlaging van verschillende posten der begTooting, ook van dezo. 't Is hem echter igehlöken, dat het ondoenlijk is om dezen post weg te! laten. Het zedelijk gevoel dor raadsleden staat niet hoog genoeg om beurtelings Zitting to ne men in de stembureaus; dat is gebleken: Zoo lang niet dö Wet hen kan dwingen in die bureaus zitting te nemen, zóólang zullen er altijd zijn dio zich aan dieni plicht ont trekken. Daarom zal hiji vóór h'eb voorstel- Ris stemmen. De heer v. W e s t n d or p zegt dat het geen reden is om, wanneer de raadsleden, rich zoo slecht van hun plicht kwijten, de gemeente daarvoor te laten betalen. Maar zoo erg is het zijins lïnzaens ook met die plichtverzaking niet. Toch acht ook hij, het wel gewenscht dan a 11 e leden om beurten daarin zitting zullen nemeif. De teer Gouka acht het een, igroot be zwaar dat, door het herhaaldelijk verwisse len van personen in de stem bureaux abui zen worden in de hand gewerkt on hij acht het ook niet onbillijk dat hij een arbeid van 11 uren in 'het 'belang der gemeenschap, deze ook de kosten draagt voor de vertering. Het kan ook gebeuren dat gem een te - amb - ten aren of burgers niot-raadsleden tot leden van do stembureaux worden aangew'eZon en het gaat toch niet aan die menschen bij huil arbeid niot ocus vertering te bezorgen. De lieer De Groot wijst er op dat voor de vertering van de ambtenaren toch een bedrag van f 40 is uitgetrokken. De verwis seling van personen in liet stembureau aclifc hij zeer goed, omdat eon zóó langdurig ver blijf in liet stembureau iemand ten slotte suf maakt. Het spijt spr. Voorts dat 'het vooi-stel ge daan is, ouidat daaruit blijlkt dat dó offer vaardigheid der leden niet groot is. 0 0 Do hoer v. d.Poel ziet int dit debat meer een pressie op de loden om allen om beurten, in do stembureaux zitting te nomen. Hij metent dat, waar men 1111 gekomen is tot hot raadslidmaatschap maken tot een bezoldig de betrekking, dat daarbij, dan ook kan ge voegd worden een boetestelsel, zoodat wie zich onttrekt aan het zitting nemen in do stembureaux, dan maar moet beboet wór den. I11 stemming gebracht, staakten dó stem men dat was in do zitting van Woensdag. I11 de zitting van Donderdag werd het bij 2de stemming aangenomen met 12 tegen 8 stemmen. Yolgn. 98. Onderhoud van brandblusch- middelen 011 reddingsmiddelen f 1200. De heer G o lik a stelt voor bij dezen post een binnenlijiisclien post, Zijl het odk voor memorie, uit te treklken voor do aanschaf fing van een stoomspuit. Db goede diensten erkennende) die de Mentor meermalen heeft bewezen, wijst hij' er op dat die' vooral 's nachts veel tijd uoodig heeft om van do Voorhaven te ko men op de plaats van den 'brand, omdat het bootje bruggen eni sluizen moet passeeron, wat veel oponthoud veroorzaakt. Hiijl zon daarom willen 'hebben een stoombrandspuit op wielen, die) geplaatst werd' aan do ge- meente-reauigiug, omdat daar 's nachts altijd paarden beschikbaar rijn om die spuit naai' het terrein van don brand te brengen. Daar door vervallen d'an de kosten voor bespan ning en tuig. Het voorstel wórdt ondersteund door de heeren Wittkampf en Ris. Dó heer Y i s s e r vraagt of dö heer Gou ka zijn voorstel wat minder bepaald' wil maken. Eon stoomspuit als door hem nu omschreven, vereisoht een koetsier en een machinist. Reeds meermalen is ovet een stoomspuit gesproken' en ook is geïnformeerd naar een kleine machine diö bijiv. door een drietal mannen kan worden getrokken, maar daarbiji is gebleken dat zoo'n lichte machine hoogstens 3-maal kan gebruikt worden, en dan een nieuwe ketel moet worden aange bracht. In andere plaatsen worden proeven met motorspuiten genomen ©11 de resul taten daarvan wenseht hij wel af Êe wachten alvorens eeu beslissing te nemen. Dei heer Kranen wijst op het plan tot reorganisatie dór brandweer dat all eenige jaren hangeudó is en vraagt of liet niet beter is di'e eerst af te wachten. Ook vraagt hij of het niet mogelijk is de M n t O' r bin nen de schutsluizen 's nachts een ligplaats aan te wijzen. De Y o or z i 11 r zögt dat B. en W. het nut van een stoomspuit erkennen doch dat rij ei- van worden terug gehouden door dó liooge kosten. Wordt een memorie-post op de begrooting gebracht dan zal dit voor B. en W. een aanwijzing rijn dat de raad in beginsel be sluit tot aanschaffing van een stoomspuit. Spr. ontkent overigens dat de paarden der gemeentó-remiging voor dit doel zouden kunnen worden gebruikt. Voor een spuit moet men vlugge paarden hebben, en bijl de gemeente-reiniging is juist voor paarden de eisch dat zij niet vlug maar sterk rijn. De h'eer Go'uka trekt ten slotte zijn voorstel weer in. (Wordt vervolgd 'Door den heer Commissaris der Koningin in deze provincie is besloten dat de gezond heidscommissie voor de gemeente Viaardin- gen thans bedragende 5 ieden, met twee leden zal vermeerderd worden, zoodat het aantal leden is bepaald op 7. Die Walkure bij de VVagnervereeriiging, 5 en 7 November, is, wat de hoofdpersonen betreft, als volgt bezetSiegmundBurg- staller Hunding Fentcn Wotan Fein- halsSieglindeWittich Briitihilde Gul- branson en FrickaViotta- -Wilson. Dö ontrouwe postambtenaar. Door de Rechtbank te Rotterdam is rechts ingang verleend met last tot instructie en gevangenhouding in de zaak van den post- commies le kl. J. J. van Houweninge. Een 12-tal getuigen zijn door den rechter van instructie gedagvaard ter herkenning van brieven die voor hen bestemd waren en die de verdachte zich had toegeëigend. Hieronder bevonden zich meerendeeis brie ven uit Afrika (Congo), daar juist deze mail gesorteerd werd op het postkantoor toen v. H. op heeterdaad werd betrapt. Van H. heeft, naar wij vernemen, volledig bekend. De Rotterdamsche rechtbank veroordeel de gisteren G. Grootendorst, 21 j., glazen- wasscher, wegens po'giug tot moord op E. Ville, op den örooswijikschen singel, in den avond van den 18en Juli jl. tot 3 jaar gov., met aftrok van preventief. De eisdli waa 6 jaar. Voorts werd veroordeeld K. T. Wieder, geboren te Eberbadli, in Baden, die in do Zandstraat to Rotterdaml den schippers knecht Bauke Vliet «tra, in den avond van 8 op 9 Auig. doodstak, tot '14 jaar gevange nisstraf, onder aftrek van preventief. Eön gepens. O.-I. militair, die uit gebrek aan wcik zich bij hediaüing bijl de politie te Rotterdam om nachtverblijf had aangemeld werd vrijgesproken. Naar wiji vernemen, zal hij in het Invaliedengesticlit worden opge nomen. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage wordt 11 November e.k. gepleit in eene vor dering der Singer-maatsehappij tegen een winkelier wegens oneerlijke concurrentie (den verkoop van z.g. verbeterde Singer-naaima- chines van ander fabnkaat). Advocaten zijn mr, L. W. van Gigch en rar. J. H. Telders. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Leeuwarden dr. G. Ny- holï le Tiel. te Hattem ds. G H Lacher te Nieuw- en St. Joo-Iand. Bedankt: voor liet beroep te Andel door ds. H. C. Lamberts te Lunteren. Aangenomen: het beroep te Bun schoten door ds. M. Schouten te Kampen. Houglr Onserwijs. Leiden. Bevorderd-tot doctor indeNeder- landsche letteren de heer H. J. E. Endepols, geboren te Maastricht, met academisch proef schrift, getiteld: nHet decoiatief en deopvoe ring van het middelnederlandsche drama, volgens de middelnederlandsche tooneei- stukken. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift: sliet leer stuk der deelneming en de Moderne Straf rechtswetenschap", de beer G. L de Vries Feijens, geboren te Amsterdam. Alleen gelieven. Te Scheveningen is teruggekeerd een ma troos van de Sch 257. schipper Evert Keus, van de reederij van Hulsentop en Schoor, die mededeelt, dat in den nacht van 6 dezer op de Engelsche kust de bomschuit is geloopen op een coppel, en dat bij de bomschuit hoe rende kraken, op de coppel is overgesprongen. Tot zijn verwondering zag hij dadelijk de bom met liet overige gedeelte van de bemanning weer wegdrijven hij verioor het schip spoedig uit het gezicht. Reden om zich ongerust te maken over het lot van de bemanning is er niet, want blijk baar is de botsing niet ernstig geweestde coppel had althans geen averij. Door de bemiddeling van onzen consul le Lowestoft is de matroos naar Scheveningen teruggekeerd. Dö arrestatie te Noordwolde. Da administreerende kerkvoogd dar Herv. gemeente te Noordwolde (Fr.), de circa 60- jarige J. Kdie, verdacht van fraude in zijn kerkelijke administratie, gearresteerd werd, is na verlioor voor den rechter van instructie) te Heerenveen, weder op vrije voeten gelaten. Wij vernemen omtrent deze zaaik liet Vol gen doe K. wordt beschuldigd sedert eönigö jaren de een zegt 8, de andere 10 do ontvangsten te laag of 811 bet geheel niet ge boekt te hebben, terwijl dö uitgaven tot een 'hooger 'bedrag genoteerd werden. Daar deze gemeente geen groote bezittingen beeft, loopt bet tekort niet over een groote som; de administratie liep jaarlijks over ongeveer f 2000. Hoe groot bet tekort is, valt nog niet te zeggen. De familie moet reeds f 1000 tot dekking gestort hebben en men oordeelt, dat deze som niet veal overschreden zal worden. Dat de bóer 'K. zooals men zei on gelukkig gespeculeerd zou hebben, wordt beslist tegengesproken. Hiji stond goed ter naam en faam bekend; eeuigö jaren was 'hij lid van den' gemeenteraad. Algemeen, oordeelt men, dat de nood .hem niet tot deze daad gedwongen, heeft. De fraude moet h'eb eei-st ontdekt zijn door den predikant, die sinds korten tijd te N. gevestigd is. („N. R. Ct.") Lijk opgevischt. Hedenmorgen ten half acht werd ter hoogte van Delftshaven opgevi.-cht het lijk van den 72-jarigen nachtwaker A. W. Visscher, die herkend werd als de persoon die 15 October over de Maasbrug sprong. Geen twee centen méér. De bakkers te Almelo hebben reeds be sloten den ouden prijs van de stoete te handhaven. Paarden in vrijheid. De trein van. '5.17 gistemamiddag, van Beerdam naai- Geldermalsen vertrekkende, vervoerde met rich Tl Veewagens, w1. i. een 102-tal paarden) votor dó Asp ars ch© paarden markt. Eén deir wagens, waarin 1& paarden, was niet naar1 beboorc-n gesloten, zoodat even. buiten het station 'Leerdami alle 16 paarden uit dien aVagenl sprongen, Waarvan één, door den sneltrein van Geldermalsen komende, werd overreden. Een. tiental werd gegrepen, de oVetrige zes hoopt men! even eens te vangen. Een inlraaJc. Gisternacht vist een inbreker door liet tuimelraam te klimmen van liet wagenpak- buis dei- Koninklijke confederatie tot berei ding der melkproducten aan den Boezem, singel te 'Rotterdam. Hiji brak daar een leg. ser.aar open en ontvreemdde daaruit ecu bedrag van ongeveer- f 60. Een agent van politie bemerkte evenwol, dat er zich iemand! in bet pakhuis ophield en posteerde zich voor de deur om ontvluchten vain den inbreker te beletten, doch deze was hem. te ving af en sprong onverwachts uit bet tui melraam weer op straat, over bet lioofd van don agent heen. In de duisternis wist Wijl daarop te ont komen. Latei- is hij evenwol gearresteerd. Twee agenten 'hielden, namelijk op den Hofdijk aan, den bekenden Ario V., in wiens bezit een bedrag van 60 a f 70 werd gevonden benevens! twee ledige portomoimaies. Dö storm. Op 'bet oostelijke gedeelte van Tersriliel- ling is wederom een lijjk gevonden, dat dooi' de familieleden vani don te 'Hoorn begra raven Van Duivenvoorde beukend as als ta zijn dat van v. d. Toren, ook behoord hebbende onder de bemanning van do 1 a r a J 0- li a 1111 a, Sob. I. Een verlaten kind. Dinsdagmorgen vervoegde zich een persoon bij eenige ingezetenen te Burgerdam, met het verzoek, hem en zijn achtjarig dochtertje huisvesting te verleenen. Hij verklaarde decla mator te zijn, en vertelde dat hij dien morgen uit Goi'kum herwaarts gekomen was. Het kind werd niet bij hem gezien. Nadat zijne pogingen herhaaldelijk mis- lukt waren, begaf hij zich naar Ransdorp, in gezelschap van het kind. Hier beproefde hij eveneens tevergeefs bij de ingezetenen te worden toegelaten. Plotseling was hij echter spoorloos ver dwenen met achterlating van het meisje, dat op hem wachtte. Het kind had een kof' fertje met kleedingstukkeu b'y zich en weet geen adres op te geven. Man en vrouw. Een schipper, die mek zijln vaartuig te Doikkum lag, 'kwam zeer laat Zondagavond aan boord, waarover zijn vrouw in hevige drift haar misnoegen te kennen gaf. Ze Wor den handgemeen, waarbij' de man bet onder spit moest delven. Toon hij om liulp riep, sclioten twee mannen uit de buurt toe, gin- gon ill de kajuit, trókken de vrouw van haar man af en brachten haar op den wal, waarop de schipper de touwen losmaakte en zonder zijn cchtgenoote met het vaartuig vertioik. Al haar roepen om terug te komen, was to vergeefs, zoodat zij dien nacht zonder on derdak was. („Ass. Ct Lotingsvaria. Men) schrijft uit Wartena aan ,,Het Volk." Toen de Joteling J. T. van Wartena dezer dagen zou gaan loten, gaf de vadea- hem te k'eunen, dat bijl, wilde Üiiji in deZen de familie getrouw zijn, nummer 33 moest trekken. Wat was 't 'geval 1 De grootvader had indertijd dit nummer getrokken, diens beide zoons trokken eveneens ieder nummer 33, do kleinzoon diende dit natuurlijk ook te doen. Inderdaad, lot niót 'geringe verbazing van velen zond de kleinzoon per telefoon den uitslag nummer 33. Tot groote vreugde zijner ouders bleek 'dat hot nummer boven dien vrij) van dienstplicht was. Verduistering. Proces-verbaal is opgemaakt togen een be ambte aan het Holl. spoorstation, te Den Haag, die verdacht wordt zich in rijn dienstbetrekking aan verduistering tö heb ben schuldig gemaakt. Uit den trein gevallen. Op do spoorlijn EeelooGontTernou- zen, niet ver van het station Langenbrugge, is Woensdag '11 jongetje uit een coupe twee de 'klasse gevallen. Het portier sjironig open, toen de1 jongen uit het a-aampje hing om 'beter te kunnen, uitkijken. Zijn moeder trok dadelijk aan de noodrem, de trein hield stil, maar to'en de conducteurs ter plaatóe van hot ongeluk kwamen, was het kind al oen lijk. Ongelukken, Uit Heerlen meldde men van 27 Oct. Hedennamiddag had een arbeiden*, werik- zaami op do mijln Oranic-Nassau, liet onge luk bij' liet uirtik'appen, van kolen onder een neerstortende massa bedolven te worden. Dö man werd levenloos onder de massa tevoor schijn gehaald. Hij! laat een gezin met acht jeugdige kinderen, achter. Voor hot station Obdaan ia de rangeerder W., to Hoorn woonachtig, tusschen do buf fers geraakt. Zwaar* gekneusd!, overleed hij na eenige oogenblikikeu. Een klein kind van den heter Boegen, stationschef tó Winschoten, overkwam Woensdag een ernstig ongeluk. Do kleine ongeveer tweö jaar oud trok! heb theeblad van de tafól, waardoor de kokende thee over het hoofdje en dö borst viel eni örgó brand wonden ontstonden. Een schilder, genaamd J. Capieri uü do gemeente Yianen, werkzaam aan de brug Velsen, is van ©en steiger gevallen en ves'* dronken in h'et Noórdzctekanaal. Gistermiddag passeerde in dó Rijlnhaven te Rotterdam, een tjalksöhip en eeu deep- boot elkaar, toen door dö deining van sleepboot bet roer van heb tjatkschip vui'd omgeworpen. Do 14-jarige schipperszoon, (kreeg daad»! een slag van den helmstok Van liet mei' eu werd ovea* boord! geworpen.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2