L Rechtzaken. Gemengd Nieuws. mXXEXLAND, STADSNIEUWS. Voorstel tot goedkeuring van af- en over VLAARItINGEN. D u i t s c h 1 a n d. Do „Vorwarts" deelt. mode, dat de so ciaal-democraten do volgende interpellatie r,uilen indienen bij den Dnitschen Rijksdag Is bet den Rijdcskansediar bekend, dat de Russische regeering in het Duitscbe rijk po litie-agcnten in dienst heeft, vrien opgedra gen is toezicht to houden op Russische en Duitscho onderdanen, en dat deze agenten zelf misdaden pleegden om to trachten an deren tot misdaden over te halen? Wat denkt, de Rijkskanselier te doen om aan de>- sen toestand een eindes to maken O o a t o n r ij k-H o n g a r ij e. Keizer Frans Joseph zal in den loop van Maart den koning van Saksen bezoeken en dan vermoedelijk naar Londen gaan om ko ning Edward een bezoek te brengen. In den Oostenrijkscken Rijksdag sou door eenige afgevaardigden een interpellatie ge houden worden over het gebruik maken van het veto-recht bij de jongste paus-verkie zing. Do „Ncuo Freie Presse" verneemt ech ter, dat vanwege den paus officieel te ken nen is gegeven aan de clixistolijke-sociale partij, dat een beraadslaging over het veto recht in het parlement thans niet gewensdht is. Eerst zal de Kurio zelve zich naar aanlei ding van deze kwestie dienen uit te spreken. Zni d-A f r i k v De inkomsten van Transvaal in de maand November bedroegen 289,012 pd. st. tegen 329,941 in November 1902. De uitgaven be droegen 354,930 pd. st. Volgens do laatste berichten over den opstand in Duitsch Zuid-West Afrika, uit Swakopmund worden de Otjingibingwe's be dreigd. Dit Kanbib worda beproefd hen te ontzetten, daartoe zijn daarheen versterkin gen gezonden. Een kolonist- is vermoord. Eemge blanken, die tussehen Bannen en Otjïngbingwe wonen, moet een dergelijk lot getroffen hebben. Te Swakopmund blijven honderd geweer- dragenden achter500 Herero-arbeiders, in en om Swakopmund, zijn uit voorzorg op schepen geïsoleerd. Binnenkort, zal bijl den Bondsraad en den Rijksdag een ontwerp worden ingediend tot uitbreiding van de Duitscbe troepenmacht in Duitsch Zuidwest-Afrika. Hofberichten H. M. de Koningin heeft f2D geschonken aan den arbeider A. M., te Broek (Fr.), die door een gebrek aan zgn arm niet meer kan werken en nu een kleinhandel drijft. Koninklijk bezoek. Naar we in Noord-Brabantsche bladen lezen gaan er geruchten, dat er schier zekerheid bestaat dat H, M. de Koningin persoonlijk zal tegenwoord'g zijn bij de opening van den Nieuwen Maasmond, die in het najaar zal plaats hebben. Jubilee van H. SI. Koningin Emma. De Londensche correspondent van het j>Hb!" seint Ik verneem dat aan de Koningin-Moeder gedurende haar verblijf in Engeland door de voornaamste Hollandsche vereenigingen te Londen een hulde-adres zal aangeboden wor den. Ingeval H. M. audiëntie verleent in het Hollandsche gezantschap, zal zulks daar geschieden. Het denkbeeld vindt algemeenen bijval en medewerking van verschillende zg- den. Twaalf heeren hebben deelname toe gezegd en stappen gedaan om aan te vragen of H. M. een dergelijke hulde welgevallig is. Onze oorlogsvloot. Blykens by het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserschip Kortenaer, onder bevel van den kapitein ter zee J. Cardinaal, 14 dezer te Sint Lucia aangekomen. («Sief'.) Corp» diplomatique. T»r vervanging van wjjlen den heer Zanar- delli, heeft de Italiaansche regeering benoemd tot lid van het Hof van Arbitrage te 's-Gra- venhage den heer ridder Giuseppe Biancheri, president van de Kamer van afgevaardigden te Rome, Ter gelegenheid van den verjaardag van den Dnitschen keizer op Woensdag 27 de zer, zal de Duitsche gezant bij: ons hof, ba ron von Schlözer, in de gezantschapswoning aan den L. Vijverberg te 's-Gravenhage een groot diner geven, waaraan behalve de leden der legatie, genoodigd zijn de consuls van Duitschland in eenige grooto steden van ons land, de predikant der Duitsche kerk te 's-Graven.lia.ge en verschillende Holland sche heeren, die het bestuur der Duitsch evangelische gemeente medevoeren en voorts sommige leden der Duitsche kolonie in de residentie. Eerste Kamer. Woensdag 27 dezer bieden de leden der Eerste Kamer hunnen voorzitter in het Restaurant Royal te 's Gravenhage een diner aan. Scheidsgerecht. De voorzitter van het scheidsger cht in de Venezuela-zaak, Moerawjef, komt 13 Fe bruari in ïHótel des Indes" te 's-Gravenhage, blgft dan tot 17 Februari en keert dan ver volgens, na kort verblijf in het buitenland, terug voor de einduitspraak. Ook de heer de Martens, arbiter in het Yenezuelaansche geschil wordt tegen 14 Fe bruari in het «Hotel des Indes" te 's-Gra venhage verwacht. Internationaal privaatrecht. Naar medegedeeld werd door den voorzitter der Staatscommissie voor het Internationaal Privaatrecht, mr. T. M. C. Asser, in hare gisteren te 's-Gravenhage gehouden vergade ring (bijgewoond door de leden mr. E. N. Rahusen, jhr. mr. P. R. Feith, mr. Th. Heemskerk, mr. B, Ort, jhr. mr. J. J, Ro- chussen en den secretaris jhr. mr. J. Rendorp) mag de ratificatie der op 12 Juni 1902 te 's Gravenhage door 12 staten onderteekende verdragen omtrent familierecht binnenkort woiden tegemoet gezien. Daarna kan ook toetreding tot die ver dragen geschieden door de ter conferentie vertegenwooidigde mogendheden die de ver dragen nog niet onderteekend hebben, t.w. Rusland, Nuoi wegen en Denematken, De aanvang der 4de conferentie is bepaald op 16 Mei 1904 Met twee der in de aan staande conferentie te behandelen onder werpen hield de commissie zich in deze vergadering nteer bepaald bezig, n I. met de internationale regeling van het etfrecht en het vet drag omtrei.t piocesrecht dat voor een proeftyd van 5 jaar is vastgesteld. 'KETBEL SPALAND, 16 Januati. Uit het jaarverslag van de «Vereeniging tot ondersleuning van zieken", in de jongste jaar vergadering uitgebracht blijkt dat de ont vangsten met het batig saldo der vorige rekening bedroegen f512 481/2 en de uitgaven over d;t jaar (471.88 zoodat op 31 December een saldo in kas was nd f 40.601/g. Onder de uitgaven zijn vermeld als uit- keering bij ziekten f 147.58, belegd op de postspaarbank f 270, terwijl onder de ont vangsten een rentepost van belegd geld op de postspaarbank voorkomt tot een bedrag van f 34.75. Het totale bedrag ingeschreven op de postspaai bank is f1807. Het aantal gewone leden op 31 December 1903 bedroeg 74, terwijl 1 lid was inge schreven beneden 18 jaar. De vereeniging telt 19 buitengewone leden. Op deze jaar- vergadeting weiden de aftredende bestuurs leden allen herkozen. Een toelichting. Van bevriende zjjde wordt ons gewezen op een noot, door onze collega van de Nieuwe Schiedamsche Courant" geplaatst onder het stuk der commissie van het hulde blijk aan H. M. de Koningin-Moeder. Deze noot luidt Gaarne hadden wy dit stuk de eere plaats aan het hoofd van ons blad gegund. Wij kunnen 't echter slechts op deze plaats opnemen, wijl 't ons eerst over half vier ter plaatsing werd aangeboden vanwege de redactie der «Schied. Ct.", die ons verzekerde, dat de copie reeds enkele dagen geleden in haar bezit was gekomen. Red. Wij z'yn dankbaar dat men ons hierop attent heeft gemaakthet was ons waarlijk ontsnaptzeker doordat het met een klein lettertje gezet, zoo onder aan een stuk hing waardoor wij een dergelijke grove beschuldi ging daar niet verwachtten. Die beschuldiging heeft ons bovendien zeer verbaasd. Wat toch was het geval. De copie voor dat stuk was ons een paar dagen te voren toegezonden zonder de daaronder geplaatste namendat stuk hebben wij dadelijk doen zetten en io proef aan den secretaris der commissie voor het huldeblijk toegezonden. Wij ontvingen het eerst Donderdagmiddag omstreeks 3 uur van dezen terugeeist toen was hij instaat de namen der commissie-leden volledig te geven. Onmiddellijk na ontvangst hebben wij ook die namen doen zetten en de gecor rigeerde proef op het bureau der »N, Schied. Crnt." bezorgd, zoodat het geheele stuk in het bezit dier redactie was binnen het half uur nadat wij de volledige copie hadden ont vangen. De redactie wil zij eerlijk zrjn zal moeten erkennen dat het niet vlugger kon. Tocht acht de Redactie van de »N. Schied. Crnt." zich gerechtigd in een noot te insinu- eeren dat de R-dactie der «Schied. Crnt." het stuk noodeloos zou hebben opgehouden. Van zulke insinuaties wenschen wij ver schoond te blijven. De redactie van de «Schied. Crnt." staat te hoog dan dat men haar van dergelijke trucs zou mogen verdenken, En wie als «eer- lijk" wil te boek staan, tast niemand in ziju goeden naam zonder daartoe reden te hebben. (Red. «Schied. Crt.") Gemeenteraad. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Ingekomen stukken. Agenda Benoeming van een directeur van Ge meentewerken. Aanbevolen zijn: 1. G. Gemlagh, ingenieur te 's-Gravenhage; 2. W. B. van Goor, inge nieur te 's-Gravenhage; 3. 51. B. A. Bol derman, ingenieur te Harden berg4. A. 51. C. Dwars, ingenieur te Btreoht. Benoeming van een onderwijzer aan school O (hoofd de heer O. Kerdel). Voorgedragen zijn1. F. J. de 5Iooy to Sommelsdijk2. J. v. d. Erve te Poorte gaal; 3. J. Kense te 'Stavenisse.. Voorstel van B. en W. tot wijziging der instructie voor de directeur en leeraars der Openbare Middelbare Scholen. Ont werpdxs! ui b tot wijziging der gemeen - te-begTooting voor 1903. Ontwerp-besluit tot wijziging der ge meente-begroeting voor 1904. Vaststelling van bet kohier no. 4 der plaatselijke directe belastingen n. h. in komen. Begrooting voor 1904 van bet St. Jacobs- G-astbuia. schrijving op do begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur voor 1903. Voorstel van B. en W. tot continuatie van buur der bovenzalen van de Koopmans beurs aan het Bestuur der afd. Schiedam v-u de Maatschappij1 tot bevordering van Toonkunst. Voorstel van B. en W. tot bepaling van het presentiegeld voor da leden van den Raad. Voorstellen van B. en W. tot bet verke nen van gratificatiën voor bet blusschen van brand. Voorstel van B, en "W. om bun college diligent te verklaren in zake do verzokering van de werklieden in dienst der gemeente ingevolge do Ongevallenwet. Voorstel' van B. on W. tot bepaling van rooiing en peil aan den Vlaardingerdijik met advies van den ingenieur H. Paul. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening regelende do jaarwedde van den directeur van Gemeentewerken. Adres van de heeren N. F. Elzevier-Dom en dr. J. Eudtz «1 intrekking van bet raadsbesluit dd. 1 December in zake de benoeming van schoolartsen. Adres van den heer dr. C. J. Vaillant om eervol ontslag als gemeente-geneesheer. Voorstel van B. on W. tot wijziging der verordening regelende de jaarwedden van de leeraren bij' bet Hoogcr en Middelbaar Onderwijs. Voorstel van B. en W. tot opheffing van de weeikmarkt. Adres van de anti-revolutionaire kies- vereeniging „Nederland en Oranje" c. 8. om afschaffing der Kermis; met advies van B. en W. En verdere vooretellen en mede- deelingen. Schoolartsen. In de jongste vergadering van den Raad was ingekomen een schryven vandegemeente- geneesheeren N. F. Elzevier Dom en dr. J. Endtz, waarin zy protesteerden tegen het besluit van den Raad, waarbij hunne werk kring als gemeente geneesheer werd uitge breid met de taak van schoolartsen. «Zij «verklaarden daarin zich onbillijk behandeld »(te) achten, daar men hun (daarmede) een «bezwarende voorwaarde heeft opgelegd, «waarvan niet is gerept in de voorloopige «afspraak, op grond waarvan zy zich bereid «verklaarden de betrekking te aanvaarden", en waarin zij ten slotte «tot den Raad het «verzoek richten in te trekken het op 1 Dec. «1903 genomen besluit en in te stellen de «zelfstandige betrekkirg van schoolarts, die «zy zich dan, getrouw aan hun woord, bereid «verklaren tegen een salaris van f 100'sjaars «te vervullen." In een uitvoerig schrijven aan den Raad betoogen B. en W. dat de Raad het recht heeft de taak van gemeente-ambtenaren uit te breiden. Echter, waar adressanten tegen het be streden voorstel hebben geprotesteerd alsof aan dat voorstel een andere strekking zou zgn gegeven, en zy blijkens het boven aan gevoerde geacht moeten worden met dat voorstel genoegen te hebben genomen, komt het B. en \V, het best voor dat de oorspron kelijke lezing wordt hersteld. Overbodig achteu B. en W. het er op te wyzen, dat hunne opvatting, boven te kennen gegeven, daardoor niet wordt gewijzigd. Zij stellen mitsdien voor het bovenbedoeld adres van de hand te wyzen en adressanten daaarvan te berichten2o. het raadsbesluit van 1 Dec, te wijzigen, zoodat in de 2o. wordt gelezen De gemeente-geneesheeren worden als zoodanig aangewezen op een bijzondere belooning daarvoor van f 100 ieder. Op advies van de marktcommissie stellen B. en W. den Raad voir te besluiten tot opheffing der weekmarkt alhier. De Feesfplannen. Por advertentie waren bestuursleden van de hier bestaande vereenigingen uitgenoo- digd op gisteravond, samen te komen jh do koffiekamer der S. O. V. ter bespreking van plannen voor een viering van liet jubi lee van iH. 51. de Koningin-Moeder, voor wie het weldra 25 jaren zal geleden zijn dat Zij Neerlands grond, ten zegen van Jiet volk, betrad. Een aantal vereenigingen hadden aan die oproeping gehoor gegeven en daar komen de- bleek het dat de uitnoodiging was uitge gaan van heb officierencorps der d,. schut terij! alhier. De majoor-commandant G. Visser Bz, leidde de vergadering. Spr. wees er op boe stemmen waren op gegaan om den merkwaardigen dag eenigs- zins feestelijk te herdenken, zij het ook op bescheiden voet, en dat daarom het initia tief door hem daartoe was genomen. Men heeft zich natuurlijk dadelijk de vraag gesteld wat men dan zou doen, en liet antwoord dat de voorloopige commissie gaf was: een fakkeloptocht en een of twee soireés-amusantes of volksconcerten. Maar vooraf diende men te weten of de vereeni gingen bereid waren hun medewerking te verkenen. Staat dit vast dan kunnen de personen worden aangewezen die de regeling en lei ding der feestelijkheden zullen op zich nemen. Op een vraag van een der aanwezigen welke soort van vereenigingen aan die soireé zullen kunnen deelnemen, wordt ge antwoord dat dit tot de taak der later te benoemen regelingscotmmissie zal behooren. Waar gevraagd wordt- op welken dag de feesten zullen plaats hebben wordt geant woord dat van de twee soirees er een op Vrijdag 22 Januari, de andere op Dinsdag 26 Januari zal plaats hebben. De fakkel optocht zal op Dinsdag 21 Januari gehou den werden. Van enkele zijlden wordt er op gewezen dat de ter vergadering aanwezige bestuurs leden geen gevolmachtigde afgevaardigden zijn, zoodat zijl geen definitieve beloften kunnen afleggen. Voor de fakkeloptocht, gaven zich ter deelname op: „Het Vaderland getrouw", „Oefening baart Kunst", „Ned. R.-K. Volksbond" (voorwaardelijk), Harmonie orkest „St. Ambrosius" (indien het uitvoer baar zal blijken), „Patrimonium", „Vrije Wapenbroeders", „Sigarenmakereboud" (voorwaardelijk), „St. Caocilia" (voorw.), „Alberdingk Thym", „Het Vaandel", Glasblazers-vereeniging „Helpt elkander" (voorw.). Voor do soirees: H. B. Scholieren „Onder Ons" (voorw.), „Kracht door Oefening", „Oefening baart Kunst" (voorw.), „St. Am brosius", „St. Caocilia", „Polyhymnia", „Gemengd Koor" (voorw.), „Alberdingk Thym", „T.a.v.e.n.u. 51edcgedeeld wordt dat het iu het voor nemen ligt om beide soirees toegankelijk te stellen voor een zeer matig entree. Voor de fakkeloptocht zal iedere vereeniging voor eigen verlichting moeten zorgen. Heb St, Antihouiusgilde, dat steeds aan dergelijke demonstraties heeft mede gedaan, doch nu door ongunstigen finanaieelen toe stand niet bij machte is, wenscht door een paar bestuursleden srioli in den optocht to doen vertegenwoordigen. Zoowel voor de regeling van do fakkel optocht als voor die der soirees zullen comi- té's gevormd worden bestaande uit één lid van elk der medewerkende vereenigingen. Dinsdagavond 84 uur zullen die afgevaardigden ook die dei- vereenigin gen welke nu slechts een voorwaardelijke toezegging deden en later besloten tot deel name weder in hetzelfde lokaal samen komen om een regeling te ontwerpen. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Gistermiddag hield bovengenoemde Kamer onder voorzitterschap van den heer mr. W. H, Jansen vergadering. De heer mr. W. H, Jansen werd herbe noemd tot voorzitter en de heer J. H. Hout man tot voorzitter-plaatsvervanger. De heer B. A. J. Wittkampf werdhetkozen tot lid der commissie van de Beurs, tevens commissie voor den graanhandel, zoodat deze commissie is blyven bestaan uit de heeren J. H. Houtman, D. F. W. Prins en B. A. J. Wittkampf. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en ongewijzigd goedgekeurd. De rekening van ontvangsten en uitgaven der Kamer over het jaar 1903 werd vastge steld. De commissie, welke met den secretaris het verslag der Kamer over het jaar 1903 zal ontwerpen, werd samengesteld uit de heeren J. H. Houtman, B. P. Nieuwhot en B. A. J. Wittkampf. Aangeslotenen aan de waterleiding alhier verwyzen wij naar vorenstaande kennisgeving. Nationale Militie. Het register van inschrijving voor de nationale militie wordt op den 31en Januari a. s., des namiddags ten vier ure voorloopig eesloten. Mitsdien worden de militieplichtigen die in het jaar 1885 z'yn geboren en zich nog niet hebben laten inschrijven, opgeroepen om de aangifte daartoe nog voor dat tijdstip to doen, vermits zij bij verzuim hiervan in eene geldboete vervallen. Voor die aangifte zal gedurende deze maand nog gelegenheid bestaan ter secr. tarie, afd. B op de werkdagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 41/2 uur. N. Z, A. Y. In een samenkomst in het Verkooplokaal aan de Lange Haven op 'Woensdag 20 Jan. a.s., belegd door de ofd. Schiedam van de Ned. Z.-Afr. Vereen en ook toegankelijk voor de leden von het Alg. Ned. Verb zal dr. N. Mansvelt, oud-supuiintendent van ondet wijs in de v m. Z.-Afr. Republiek spreken over het onderwerp: he Afrikaner wanhoopt niet mag de Nederlander het doen. Zeer zeker mag verwacht woiden dat waar een zóó belangrijk onderwerp door een zóó bij uitnemendheid bevoegd beoordeeter wordt besproken, een groot aantal belangstellenden deze samenkomst zullen by wonen. In de Evang, Lutb. kerk zal vanwege de afd. Schiedam van het Ned Luthersch Genoot schap een zendingsbijeenkomst gehouden wor den op morgen, 17 Januari waai bij als spreker zal optreden Dr. H. M. van Nes van VGra venhage. De zangvereeniging «Soli Deo Gloria" geeft, blijkens achteretannde advertentie, hare eerste uitvoering op Woensdag 20 Januari a.s. in de groote zaal van Musis." Dinsdagavond zal d*. Beversluis in het Verkooplokaal spreken over de vraag «Waar z'yn onze dooden De vergadering is belegd door de spiritualistische vereeniging «Excel sior" alhier. Blijkens achterstaande advertentiën is bij den boekhandelaar J, A. de Heer de nieuwste photo van H. M. Koningin Wtlhelmina ver krijgbaar. Hedenmorgen to 41/4 uur bad de 62-jarige bi andersknecht F. H. Wehmuller bet ongeluk om op weg naar de brandery van den heer J. H. Ris Hz. aan de Westvest, waar hij werk zaam is, in de Lange Haven te loopen. Op zijn hulpgeroep snelden de andere knechts der branderij en de daar wonende wijkverpleegster mej. Düren, snel toe, die hem met een boot op den kant haalden en in de branderig de noodige hulp verleenden. Toen gisteravond de 47 jarige M. v. d B huisvrouw van P. v. d. Swonende aan dsn Bagijnenhof 6 alhier, in de Duysstraat aan den Nieuwen Binnenweg te Rotter lam op de stoomtram wilde overstappen, g-raaktg zij bij liet uitstappen van den paardentiam onder de tteep'ank van den tram, waardoor zg haar rechter sleutelbeen kneusde. Door dr. Vuylsteke verbonden, werd ?n onder geleide naar Schiedam vervoerd. Tengevolge van den Noordwester storm is het water van de rivier zoodanig opgelooperj dat de Hoofdstraat buiten de waterkeeriog geheel orider water staat. Het stond om 4 uren, bet uur van boog water, 2 voet tegen de huizen. De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h. sigarenvak. Schoen maker (halfwas). Jongens voor de pakk. van de sigatenfabr, Smidsknecht (bekwaam),— Boetenknecht. .longen voor een moes tuin. Gasfitter (halfwas.) Keukenmeid. Dienstbode voor meid-alleen. Leer jongen voor een windmolen.In een fabriek een jongen bekend met kleedeonaaien, Koperslager. Aangeboden werkkrachten. Timmerlieden. Drukkers.Bakker.- Winkelbediende. Kantooi bediende. Boe renknechts. 1 tuiniersknecht. Distilla teursknechts. Koetsiers. Slagersknecht. Kistenmakers. Ververs. Houikoopers- knecht. Smidsjongen. Personen v. lichte werkzaamheden. Personen voor schr'yf- weik. Personen voor loopwerk Per sonen voor los wei k. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in het smidsvak. Idem kuipersvak, idem manufacturen- tak. Hem boekhandel. Idem timmer vak, Schoonmaaksters. Wassclien aan- huis gevraagd. Dienstmeisje voor geheele dagen. Idem voor halve dagen. Ma chinist-bankwerker. Machinist-stoker. Behanger (hulfw.) Boekbinder-huiswerker. Houtzagersknecht-Zagenscherper. Be hanger (halfwas). Opgave van brieven en briefkaarten, over de le helft der maand Januari aan het postkantoor alhier bezorgd, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zyn kunnen worden uitgereikt. Brieven. Wed, Bevers, 's Gravenhage. Wed. Nasen, Rotterdam. Mal, id. Faure, id. M. E. v. d. Lang, Schiedam. Briefkaarten. D, van Wittehastijn, 's-Gravenhage, J, Berks, id. J. N. Nirhting, Rotterdam, M. B. Noll, id. W. Kool, id. Wed, G. L. v, Es-Sauveur, id. Brieven (buitenland). Gez, Eduart, Dwaus (België). A. Willensiyn, Wergers. Briefkaart. N/. de Bot, Wesel. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat vaa politie Eon kinderwautjo. een kiudermute, een huissleutel. b. Terug t® bekomen aan de volgende adressen Een bril' in étui bij1 H. Scbolte, Zijlstraat 54 een reticule waarin de brander van een lamp, bijl G. do Hoog, Gedempte Baan- sloot 13/11; een loopplank pl.m. 3 5L lang bij J. Verlioeckx, Buitenhaven 86; een portemonnaio waarin 10 ct. bijl A, V. d Bos, Emmastraat 23een wagenmoer, biji A. Schippers, wisselwachtel' stoomtram; oen kinderwantje, bijl A. 'Alarks, Oosterstraat 59een portomonnaio mot gold, bij J Plooij, Grofbaan 37een wollen vrouwe- doek bij D. Storm, Wille mshofjc 11; een sleutel aan een blokje, bij G. Freilink, Nieuwsticilit Midden 1een poedel, bij wed. v. d. Velde, Rotterdamschei dijk 95 ;een fox- terrier, bij L. v. Duijri, Rotterdamsche dijk 31-8. 'De totale opbrengst der bussen geplaatst bij da verschillende Reeders alhier, ten behoeve voor de Weezen der Ned. Herv, Gemeente alhier bedraagt over 1903 f 300.18, 'Op Dinsdag 19 Januari a. s. zal alhier in de zaal Harmonie des avonds 8 uur een openbare uitvoering gegeven worden door de Vlaardingsche Gymnastiek- en Schermveiee- niging «Leonidas", hetwelk znl afgewisseld worden door een reeks humoristische voor drachten. De Rotterdamsche Rechtbank veroordedda heden den commies der posteryen le klas J. J, van Houweningen, die op heelerdand betrapt werd op diefstal van Amerikaansche en Congobrieven, in bel hoofdpostkantoor te Rotterdam, tot 2 jaar gevangenisstraf. De etsch was 4 jaar. Licht in de colonnades der Tweede Earner In de coilonnades van het Tweede Kamer gebouw op het Haagsche Binnenhof zullen gasgloeilichten worden aangebracht, dewijl daar thans van het heerschen in halfschemer vaak gebruik werd gemaakt door zeker pu' bliek op een wijze, niet slrookende met de openbare zedelykheid. Euitensocieteit te Arnhem. De obligatiehouders, zpnde de eenige

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2