8TADmËUWB." Gemeenteraad. YLAARMHGEH. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Gemengd Hieuws. tète, de handelaar op zijne afnemers enz dat de duizenden land- en tuinarbeiders be lmoren onder de gemeenschapdat zij, economisch zwak, moeten medebetalen aan iets, waarvan zij zeit worden uitgesloten, dat in deze uan de recliten van duizenden by duizenden land- en luitiatbeiders wordt tekoit gedaan. In het adres wotdt voorts opgemerkt, dat op de buitengewone audiëntie, door den mi nister van binnenlandsche raken aan afge vaardigden der genoemde organisaties ver leend, op 19 September j.l., door den minister beloofd werd zeer binnenkort stappen te zul len doen, waarvan echter adressanten tot hun leedwezen tot nu toe nog niets hebben gemerkt. Kamers van arbebl. In verband met het plan tot wijziging van art. 29 van het kiesreglement voor de K. v. A. is door den minister van binnenl. zaken aan de Kamers van Arbeid verzocht hem mede te deelen of zij een karteren zittingsduur dan van 8 tot 3 uur voor het stembureau mogelijk en wensehelijk achten. De Tentoonstelling te St. Petersburg. De schrijver der liaagscho kroniek in de ,.X. Grou. Ct.'' deelt mede, dat de kosten der vertegenwoordiging van ons land op <le Russische tentoonstelling (pl.nr. f C000) met door de A'gcmeeue Rekenkamer zijn verevend, omdat ze niet op do staatsbe- grooting zijn uitgetrokken en uit de onvoor ziene uitgaven niet mogen worden gedekt. Zooals men weet, waren de Nederlandscho vertegenwoordigers op die tentoonstelling: mevr. van Ilarinxnra tho© Sleoten (commis sures) on mej. Kuyper, s-ecretores. Later werd, ter bewaking van liet rrit Nederland tentoongestelde, nog uitgezonden de heer Franken, oud-lioofdcommissaris van politic te Amsterdam. Antï-rc-To!uUonaïre partijdag. Iu den loop dezer mamd nog zal voor Goeiee en Overlbkkee een anti.-rev. party dag worden gehouden, waar als spiekers zullen optreden de hoeren jhr. rr.r, Pornpe van Meerdenoon, lid der Tweede Kamer; PI. C. H. Vegtel, dit jaar aftredend lid der Pt'ov. Staten voor het district; d*. C. 3. van Lummel, uit Delft, laatstgenoemde in eene openbare propagaiuiameeting met debat. Finantieel A'Ieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 9 Jan. bij de betaalmeesters kas wasf 2,145,3-19.73 en dat op denzellden dag door de Nederl. Bank, in gevolge art. i Ibis van baar octrooi, aan lands kas een vootschot was ver strekt teo bedrage van - 536,329.14 OVERSCHIE. 16 Januari 190-1. Heden middag word door liet gemeente-bestuur een der brandkraneu der waterleiding be proefd door een slang der brandspuit op de standpijp der waterleiding te ""plaatsen. Niettegenstaande zulks geschiedde op een der meest drukke uren van waterverbruik, zoowel hier als te Rotterdam, was de druk king nee zoo sterk dat er gespoten kon wor den op het dak van een pand van twee ver diepingen. zoodat die proefneming volko men is geslaagd. OVERSCHIE, 17 Januari 1904. Heden middag werd door den veehouder AT. Roc- ling een koe dood ut oen zijner stallen ge vonden. De rijks-veearts A. J. van Yelzen te Schiedam constateerde bij dien koe milt vuur evenals bij een der andere koeien van die stal. Kort na liet vertrek van den vee arts viel dan ook deze koe dood. Beide bees ten worden onder toezicht der joolit-io ver brand. In een tijdsverloop van 19 maanden zijn nu bij dien veehouder 9 koeien, één paard en één =chaap aam miltvuur ge storven. Een toelichting. De Redactie der sN. Schied. Cit," geeft een antwoord op onze toelichting, en, zooals dat meer in gelijksoortige omstandigheden saat, wor-'t de eerste ocgernotiwerJe insinu- 52 J j. atie verdedigd dooi' andere insinuatie®, d;e ondergebracht zijn in e«n artikel van bijna een kolom lengte In dit antwoord geeft'le Redactie zoo ioor- slaand blijk van onbekendheid met alom gevolgde gebiuiken, dal wij «een heil zien hierop nader in bijzon dei heden in ie gaan. Alleen wij constateer-n dat, door de wijze waai op zij haar aanval tracht goed te praten, de BNieuwe" onzes inziens ei kent de juistheid van ons beweren, dat zij, zin-Ier daartoe reden te hebben, onzen goeden naam trachtte aan te randen, (Redactie nSchied. Crt"). Jnhilee van II. 31. Koningin Emma. De gisteren alhier door de leden der Com missie gehouden collecte voor het Huldeblijk aan II, M. de Koningin-Moeder, heeft opge bracht f 033,12. De baggerman J. Versteeg kwam heden morgen tot de ontdekking dat in zijn schuit, die eenige dagen onbeheerd in de Schie had gelegen, was ingebroken, en daaruit was ontvreemd een bediag van pl, tn, f4.— Volksbadhuis. In de week van 1147 Jan. werden geno men 173 baden. 1ste klasse 2de klasse kuipbaden 17 kuipbaden 36 regenbaden 8 regeribaden 105 schoolballen 3et®. kinderbaden 7 Springtij: Woensdag 20 Januari. Vergadering op Dinsdag 19 Jan, 1904, des namiddags ten 2 ure. Voorzitter de burgemeester, de beer H.J, Versteeg. Tegenwoordig 20 leden, afwezig de heer Ris. De notulen van de vorige vergadering van 22 December jl. worden ongewyzigd goed gekeurd. Alvorens tot de behandeling der aan de orde zijnde zaken over te gaan meent de Voorzitter de gewoonte te motten vol gen om den leden en de geheele gemeente en de huisgezinnen der leden te moeten toewensehen dat dit jaat een gelukkig jaar zal zijn. Een gunstig jaar ligt achter ons en spr, zou cijfers kunnen noemen doch zal dit voorloopig nalaten hij wees er op dat 1903 een goed jaar was waarop wy iu dankbaie tevredenheid kuinnn teiugzien. 't Volgend jaar komt met vele werkzaamhedenver schillende voorstellen zullen inkomen als uitvloeisels van nieuwe wetten. Spr. hoopte dat by de afdoening de be sprekingen zullen g'kenmeikt worden door onderlinge wuardeering der gevoelens. Spr. eindigt met de woorden »Moge daartoe Gods zegen op onzen arbeid rusten." Applaus De heer Klein replieeeiende, zei dat er voor de geuneine -L-dert 8 jaien reden tot tevredenheid i-, en hij hoopt dat God ge-e dat liet op dien ingeslagen weg zal rooi tgaan. {Applaus) Ingekomen stukken. MeJedealing van B. en \Y. dat bij hun college is ingekomen Van den .Minister van Binnenl. Zaken, Mis sive houdende mededeeling dat het besluit van den Raad dd. 22 December jlwaarbij de jaarwedde van den directeur der hoogere burgerschool is verhoogd met f 250, wordt goedgekeurd. Kennisgeving. Van de Gedep. Staten dezer provincie, Missive houdende mededeeling dat het besluit van den Raad waarbij aan het St. Jacobs- Gasthuis eene subsidie van f 500 voor den dienst 1903, is toegekend, wordt goedgekeurd. Kennisgeving, Idem, Missive ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 22 De cember jl. tot wijziging der gemeente-be grooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1903, met een bedrag van a f 1000 en b fill 698.471/2 Kennisgeving. Idem, Missive ten geleide van een uittreksel uit het Kon. besluit van 19 December jl. no. 45, en uit den daarbij behoorenden staat houdende goedkeuring der verordening op het keurloon van vleesch, vastgesteld in de vergadering van den rasd van den 29 Septem ber 1903. Kennisgeving, Pensioen, Van B. en W.. Afschrift van hun besluit dl. 24 December jl. waarbij aan den met ingang ran 1 Januari 1904 eervol ontslagen aardweiker by de gemeente, P. van Dijk, een pensioen is toegekend van f 217 per jaar. Kennisgeving. Rooiïng Vlaardingerdyk. Mem, missive ten geleide van het rapport van den ingenieur H. Paul over de bieedte ran den Vlaardingerdyk. Hierop zal worden gelet, wanneer het onderwei p waarop het betrekking heeft, straks aan de orde komt. Idem, missive houdende voorstel om het vas'.seüen van rooiirig en peil van den Vlaar dingerdyk weder aan de orde te stellen. Hiertoe besloten. De heer Ris komt ter vergaderinng. Salarissen leeraren. Van de leden van den Gemeenteraad de heeren J. H. van Westendorp JDzn. D. Ris Jzn. en A. Gouka, missive ten geleide van een ontwerp-verordening regelende de jaarsvedden van de leeraren en beambten aan de openbare scholen voor Hoogereu Middelbaar Onderwijs te Schiedam, vergezeld van een memorie van toelichting. Het voorstel van B. en W. hieromtrent zal door den Raad worden behandeld en dan kunnen de drie genoemde raadsleden hun araendementen daarop indienen. Van administrateuren der (ondsen van de vernietigde gilden, missive ten geleide van de rekening enverantwoording van hun beheer over het jaar 1903 met de daarbij behoorende stukken. In handen gesteld van de financieels com missie om onderzoek en rapport. Van den heer M. Horn, Missive houdende dankbetuiging voor de verhooging van jaar wedde hem in de zitting van 22 December jl. toegekend. Kennisgeving. Eervol ontslag. Van den heer A. Yelsink, Adres houdende verzoek om eervol ontslag als leeraar in het rechtlijnig teekenen aan de Burger-Avond school zoo mogelyk, ingaande 1 Februari a.s. Het geviaagde ontslag wordt eervol ver leend binnen den korist mogelijken tijd, doch niet eer voordat zijn opvolger zal zyn in dienst gesteld. Warande. Van den heer J. A. M. Jansen, Adres houdende verzoek tot opheffing van liet ser vituut rustende op het perceel open grond achter zijn stoommolen ïNederland" aan de Warande. In handen van B. en W. om advies. Van de heeren Mr, H. Schippers, als eige naar en D. Hammes, K, Heeringa en G. J. Buwalda, bewoners, Adres houdende verzoek zoo spoedig mogelijk'"maatregelen te willen nemen dat hunne woningen aan de Warande en Nassaustraat niet langer in het water staan. In handen van B. en W. om advies. Keilen van N. Mathenesse. Var» den raad van beheer der naamlooze vennootschap uReilen van Nieuw Mathenesse", A'tre® houdende bereidverklaring, onder eenige voor waai den, om de gronden welke de ge meente rond de watei leiding bezit, gelijk tijdig met hunne gronden te doen opspuiten. Iu handen van B. en W. om advies. Na verzoek van den heer van der Schalk om het adres reeds iu de volgeude vergade ring aan de orde te stellen, belooft de voor zitter alle moeite in deze te zullen aanwenden. Van de hoofden der openbiro scholen in deze gemeente, Adres waarin zy veizoeken dat het d-n Raad moge behagen zyn aan dacht te wijden aan eene heiziening hunner jaarwedde, iu den geest als deze is geschied met de salarissen der overige ambtenaren. In handen van B en W. om advies. Van den heer J. Bitter, havenmeester, Adres houdende verzoek om de jaren door hem in dienst der gemeente doorgebracht te mogen rekenen voor de verhooging zyner jaarwedde. In handen van B. en W. om advies. Aan de orde is Benoemingen. Benoeming van een directeur van gemeente wei ken. Benoemd wordt de heer G. Gei lagh, inge nieur te 's-Graveolmgfc, met 12 stemmen. De heer W. B. van Goor bekwam 2 stemmen en den heer B dderman 6 stemmen, terwijl er 1 in blanco werd uitgebracht. Benoeming van een onderwijzer aan school C (hoofd de heer C, Kerdel). Benoemd wordt de heer P. J. de Mouy, onderwijzer te Sommelsdijk, met bepaling dat de benoemde zoo spoedig mogelijk in functie zal treden. Benoeming van een lid in de commissie voor het burgerlijk armbestuur wegens perio dieke aftreding van den heer P. C. van dei- Pa nt Jr. Op de aanbeveling, waarmede B. en W. zich hebben vereenind, zyn geplaatst de hee ren P. C. \ati der Pant Jt. en Al, B. Kianen. Herbenoemd wordt de heer P. C. van der Pant Jr. Instructie leeraar M O. Voorstel tot wijziging der instructie van den directeur en de leeraars der openbare middelbare scholen. De wijziging, welke alleen betrof het niet weergeven van een rapport in November (daar dan toch nog niet kan geoordeeld wor den over de vorderingen der leerlingen welke met September pas in de klasse of op school kwamen) werd met alg. st, goedgekeurd. Comptabiliteit. Ontwerp-besluit (model B) tot af-en over schrijving op de gemeente-begrootiag, dienst 1903, van een bedrag van f483 20. Wordt goedgekeurd. Ontwerp-besluit (model C) tot wijziging der begrooting van inkomsten* en uitgaven der gemeente, dienst 1903, met een bedrog van f500. Wordt goedgekeurd. Ontwerp-besluit (model C) tot wyziging der begrooting vau inkomsten eD uitgaven der gemeente, dienst 1903, met een bedrag van f 200 Wordt goedgeksuid. Kohier. Voorstel tot vaststelling van het kohier lo. 4 der plaatselijke directe belastingen naar het inkomen, dienst '1903/4, tot een bedrag van f 503,73. Wordt vastgesteld. St. Jacobs Gasthuis. Begrooting van het St. Jacobs Gasthuis voor 1904, bedragende in ontvangst en uit gaaf f 13,(J59.351/o,. Overeenkomstig het advies van de finan- cieeie commissie werd op voorstel van B. en W. besloten deze begroeiing goed te keuren Burgerlijk armbestuur. Voorstel van B, en W. tot goedkeuring van af- en overschrijvingen op de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor 1903 tot een bedrag van f 59,83. Goedgekeurd. Koopmansbeurs. Vooistel van B. en W. tot continuatie van huur der bovenzalen van de Koopmans beurs aan het Bestuur der af i. Schiedam van de Maatschappij tot bevordering van Toonkunst. Op dezelfde voorwaarden en tegen den zelfden prys werden deze lokalen wederom voor vijf jaren aan het Bestuur afgestaan gerekend van 1 Januari jl. af. Presentiegeld. Voorstel van B. en W. tot bepaling van het presentiegeld voor de leden van den Raad. Door B. en W. wordt voorgesteld aan Gedep Staten te verzoeken het presentiegeld vast te stellen op f 1.50 per I'd per verga- dei'iug in de plaats van op (500 voor alle leden voor alle vergaderingen, zooals t.u door hen was bepaald. Hiertoe werd besloten. De heer de Groot stelde voor aan het verzoek van Ged. Staten toe te voegen voor die raadsleden, die daartoe het verlangen aan B. en W. schriftelijk te kennen geven. Het amendement-de Groot wordt verwor pen met 14 stemmen. De heer Ris stelt voor dat hetprisentie- geld niet zal worden uitgekeerd aan hen die schriftelijk te kennen geven het niet te willen hebben. Het amendement-Ris wordt ook verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. Gratificatiën, Voorstellen van B. en W. tot het vet kenen van gratificnliën voor het b!u=?chen van brand. Op grond van art. 08 der verordening op de brandweer werd besloten voor het blus- schen van brand in de branderij ide Ooie vaar" aan de Noord vest alhier op 12 Dec.jl. eene gratificatie ad f 1.50 voor ieder toe te kennen aan G. Wagemaker, H. Morsink, G. van Hattem en L. van Dijk en ad f 2,50 voor ieder aan S. Kok, J. Visser en B. vao der Hoeven; en voor het blusschen van een begin van brand in de mouterij ïPijnacker" aan den Buitenhavenweg alhier in den vroegen morgen van 10 dezer ad fl.50 voor ieder aan G. Wagemaker en H. A. Eijkelboom. Verzekering ongevallenwet. Voorstel van B. en W. om hun college diligent te verklaren in zake de verzekering van de werklieden in dienst der gemeente ingevolge de ongevallenwet. Goedgekeurd. Rooiing Vlaard. dyk. Voorstel van B. en "W. tot bepaling van rooiirig en peil aan den Vlaardinger dijk met advies van den ingenieur H. Paul. De heer Gouka stelt voor dit punt aan te houden tot een volgende vergadering, met het oog erop, dat het advies van den heer Paul binnenkort zal zijn te ver wachten. De heer van Westendorp stelt voor de breedte der aan te leggen straat ingevolge het advies van den ingenieur Paul te bepalen op 35 M. De motie van orde van den heer Gouka wordt aangenomen met 2 stemmen tegen, die van de heeren Faure en Ris, De lieer mr, Jansen hield zich buiten stemming. Jaarweddedirecteurgomeente- werken. Voorstel van B. en W. tot wijziging van do verordening regelende de jaarwede» van dea directeur van gemeentewerken. De wijziging bestaat in het hem toekennen van vrije woning, vuur en licht. Met algemeeae stemmen aangenomen. Gemeenl e-g enees heeren. Adres van de heeren N, F. Elzevier Dom en dr. J. Endtz om intrekking van het raads besluit d.d. 1 December j.l. in zake de be noeming van schoolartsen (zie ons nr. van 17 Jan. j.l.) Adres van den heer dr. C. J. Vaillunt oin eeiwol ontslag als gemeente-geneesheer. De heer De Groot stelde voorDe raad besluite, met wijziging van zijn besluit van 1 Dec. 1903, om de heeren doctoren Endtz en Elzevier Dom te benoemen tot schoolnrts op een salaris van f200.'sjaars. Wordt ondersteund door de heeren Gouka en Ris. De heer L o o p u y t stelde voor de redactie wijziging van art. 1 doch dit vindt geen voldoende ondersteuning. liet voorstel da Groot wordt in tweeën gesplitst De raad besluit met wyziging van het besluit van 1 Dec. 1903 de heeren artsen Eudlz en Elzevier Dom te benoemen tot schoolaits. Dit gedeelte wordt verworpen met 11 tegen 10 stemmen. De heer De Groot dient daarna een motie in, luidende uDe Raad van oordeel dat de betrekking van geireente-geneesheer en van schoolarts gescheiden moet blijven, verzoekt B. en W. in dien geest een voorstel in te dienen." Ook deze motieDe Groot wordt verworpen met 11 tegen 10 stemmen. De heer F o u r e stelt voor de schoolartsen aan te stellen voorloopig voor den tijd van I jaar. Dit voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen op die van den heer mr. Jan sen na. Het adres van dr. Vaillant wordt aange houden tot een volgende vergadering. Jaarwedden leeraren. Voorstel van B. en W. tot wyziging der verordening regelende de jaarwedden van de leeraren bij het Hooger- en Middelbaar Onderwijs. Dit wordt uitgesteld. Weekmarkt. Voorstel van B. en W. tot opheffing van de weekmarkt. Daar er in den laatsten tijd toch geen vee meer werd aangevoerd stellen B en W. voor, ook op advies der maikt-commissie, om de bij besluit van 29 October 1901 ingestelde Maaadagsche weekmarkt, op te ht fieri. Bij acclamatie woidt dit vooistel aange nomen. Afschaffing der kermis. Adres van de anti-revoluiionaire kies vereniging ïNederland en Oranje" c.s. om afschaffing der kermis met advies van B. en W. De uitslag van de stemming over de af schaffing der kermis is aldus: Het voorstel ran B. en W. om afwijzend te beschikken op hel adres vair de kiesver. ïNederland en Oranje" om de kermis af ie schallen wordt aangenomen rnet 13 tegen 8 stemmen. Daar er verder niets aan de orde was werd de vergadering gesloten. Het plaatselijk comité tot het brengen van een bijzondere hulde aan H, M. de Koningin- Moeder heeft bij ciicuiaire aangekondigd dat Vrijdag 22 Januari as. een collecte zal ge houden woiden tot het bijeenbrengen van geld voor het fonds, waardoor minvermo gende lijders iri de gelegenheid zullen wor den gesteld op Oranje Nassau-oord te worden opgenomen. Ook verzoekt het comité dien dag algemeen te vlaggen. Tw jaarvergadering der Noderlandsclic- Afdeeling der Nederlandsche Belgische Vcr- eeniging der -vrienden van do medaille als 'kunstwerk te 's-Gravenhage gehouden, bleek uit het jaarverslag dat de veroeni- ging in bloei toenam. Als onderwerp voor de in 1904 door een Nederlaudsoh kunstenaar te vervaardigen medaille werd door het bestuur voorgesteld en aangenomen een Jiuide aan II'. M. de Koningin-Moederals uiting van de gevoe lens ven erkentelijkïheid welke liet Neder landsche volk bezielen voor al hetgeen H. AL gedurende do verloopen 25 jaren voor ons land ©n volk tot stand beeft gebracht. Het bestuur zaJ nader m©t het hoofdbe stuur in overleg treden aan wolken kunste naar de uitvoering dier gedenkpenning op te dragen. Ongevallenwet. Do Raad van Beroep te Rotterdam deed o. iu, d© volgende uitspraken D'© heer Th. A. J. Z. kistenfabrikant te Schiedam heeft daar twee naast élka® staande juinden voor do uitoefening van zijn bedrijf. In 't eene wordt hout tot dunne dooien gezaagd en dit geschiedt behulp van krachtwerktuigeuin3 anders worden deze deelen met de hand samen®»», spijikerd tot kelder kisten. Als uitoefenen^ .het bedrijf van kistenmaker met kracht werktuig was de onderneming door het be. stuur der Rijksverzekeringsbank ingedeeld in Klasse XII gevaneupercentaga 57. j)9 heer Z, kwam hiertegen echter in beroep omdat hij meende 2 bedrijjven uit té oefenen, n.l. lo'. houtzager met krachtwerfc tuig en 2o. 'kistenmaker zonder kraehtwrt tuig en hij Vorderde voor dk dezer "bedrij ven afzonderlijk to worden ingedeeld, ros- pectiovelijk in 'klasse XI en VI. Uit hé verhoor van den klager 'bleek, dat in <fe houtzagerij geen ho-ut voor derden wordt gezaagd maar alleen ten behoeve van zijn eigen kistenmakerij. D'o Raad besliste tm dat klager ten onrechte meent, dat 't kis. teumaken uitsluitend bestaat in 't in elkaar spijkeren van delen tot een kist. Nu in kla- gers onderneming het hout ook daarvoor wordt gezaagd on ook dit een onderdeel is van het kistenmakersbedrijf, meet dit laat st©, nu bij, het zagen krachtwerktuigen wor den gebruikt, ook geacht worden mé kracht werktuigen te worden uitgeoefend. Do indeeling in klasse XII werd deshalve gehandhaafd maar op grond van feitelijke omstandigheden het percentage van 57 op 4S teruggebracht. Adv.-gen. jhr. mr. Rethaau Afacaré nam gisteren hij'den Hoogen Raad conclusie in 't cassatieberoep van den officier van justitie bijl de rechtbank te Dordrecht, tegen het ontslag van rechtsvervolging door die recht bank, vau do leden dor sociëteit „Ons Ge noegen", vervolgd Wegens overtreding van de a "ft. 92 en 133 van hot reglement op de politie van Oud-Beierland, door zondervor- gunning van den burgenyecjter na 11 uur 's av'onds in besloten vergadering bijeen ts zijn in de voor het. publiek toegankelijke ge lagkamer van het koffiehuis „De Oude Hoorn", te Oud-Beierland. Het cassatiefmiddcd', volgens hetwalk aan art. 92 van voornoemd reglement ten on rechte verbindende kracht was ontzegd, om dat de daarin aan den "burgemeester verleen de bevoegdheid, om voor alle in koffiehui zen enz. gehouden wordende besloten ver gaderingen aan den houder der inrichting toe te staan, kaar latei- dan 11 open te hou den do kenmerken eenor geoorloofds dis pensatie: uitzondering en tijdelijkheid zou missen, achtte- adv.-gen. 'gegrond. Doel va ndeza alinea was z. i. het tempe ren vau de nadeelen, Verbonden aan de toe passing vau den strengen regel omtrent het sluitingsuur1, Bovendien kan de ontheffing alloen Ver leend '.."orden voor besloten vergaderingen eu heeft dus wel degelijk liet karakter van een uitzondering, terwijl zij evenzeer het "ka rakter van tijddijk'heid bezit, daar de bur gemeester do eens verleende dispensatie steeds kan herroepen. Door de regeling van deze zaak door den burgemeester worden dus geen rechten voor derden geschapen of verplichtingen aan de "burgerij! opgelegd. Dks verordening doet ook niet te kort aan het grondwettig re-cihb van vereeniging on vergadering, al heeft men ihier ook te doen mot een werkelijke socioteit, die do gelag kamer heeft afgehuurd. De vergaderingslus- tigen worden alleen ©enigszins in het ver gaderen belommerd. Het is volkomen juist, dat bij K. B. van 3 December 1896 („Stbl 77) de vraag, of de gemeentevetgevet ooi Verordeningen kan maken van gelijlke strek king voor andere lokalen dan voor het pu bliek toegankelijke, beslist ontkennend beantwoord. Alaar iliier bevond zich de sociëteit in da openbare gelagkamer. En dat een verordei- ning, hierop betrekking hebbende, geen ri breuk maakt op 'het 'grondwettig vereem- gingsrecht, is heslist door den hoogen rad hij arresten van 19 Februari 1883 en 17 Fe bruari 1901 (W. 7660). Geconcludeerd werd derhalve tot vero'-f tiging van heb Vonnis der rechtbank en be vestiging van hot veroordedlend vonnis van den kantonrechter. TJitspraakl5Februari Da storm. Bij den jongsten storm zyn de duinen bezuiden den slrandmuur te Scheveningen van 1 tot 2 meter afgenomen. Het zakken- talud aan den voet van de gedenknaald hiela zich goed. De duinenreeks benoorden het Oranje-hotel leed het meest. Van 21 j} tot meters werden daarvan door de golven weg geslagen. Van een steiger gevallen. Gistermiddag omstreeks half twee kwam®n in het in aanbouw zijnde Palace-hotel Scheveningen twee metselaars te rallen door- dieu de steiger, waarop ze stonden brok, tengevolge van het neervallen op die stelling van een zwaar stuk hardsteen dat zy bezig waren te stellen doch niet meer konden houden. Dr. Vrijland verleende geneeskundige bulp, daar de een zijn been gebroken had en na het eerste verband moest worden overge bracht naar het Gemeente-Ziekenhuis 'e 's-Gravenhage, De tweede werkman Was

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2