BINNENLAND. STADSNIEUWST"" YL AARDINGEN. Knust en Wetenschap. Rechtzaken, Kerk en Sclioo', Ned, Herv. Kerk Beroepen: te Elberg ds.-1. Lekker- kerker, le Montfoort. Ingezonden Mededeelingen, Waarheid bovenal. Gemengd Nieuws. Het is echter do vraag of alles „pais en vree'' «al blijven maar voorloopig heeft het gemartelde land rast gekregen. Do minister van oorlog wijzigde do roer ut en wet in dien geest, dat do nieuwe roeraten den 21cn van deze maand in dienst zullen treden en de resc-rviston 5 Mei naar huis worden gezon den. De kamer heeft daarop het wetsont werp, vaststellende het contingent recrut-eu, onvcranderd aa u genomen Gemengde Mededeelingen. F r a n k r ij k. Do dismissie over het wetsontwcrp-Com- bcs tot opheffing van hef congregatie-on derwijs werd gisteren in de Kamer voort gezet. Verscheidene legen-ontwerpen van radicale afgevaardigden ten doel hebbende het uitstel van vijf jaar, voorgesteld door minister Combes, te verlengen tot 10 jaar, werden verworpen. Maandag zal de discussie worden voort gezet. Italië. liet Servische blad „Politika" publiceert een opioep van generaal Garibaldi aan de Slavische volken op den Balkan, waarbij deze de Slaven aanspoort het juk van de onverzadelijkc Gei manen af tc schudden nu de gelegenheid gunstig is ten gevolge van den Russisch-,Japansehen oorlog. De oproep van den generaal noodigt de Slavische volken uit deel te nemen aan een congres te Venetië, waar beraadslaagd zal worden over de wijze van bestrijding van bet pangernniuiseho streven en ten slot te worden zij aangespoord om zich aan te sluiten bij de „Liga Italia irredenta", waar van Garibaldi voorzitter is en welke bond zich ten doel stelt de verlossing van bet Onbevrijd Italië (Traite en Triest) van de Oostenrijksebc heerschappij. Duitschland. Keizer Vilhelm vertrok gisteravond te half twaalf naar Breniershnven, van waar bij beden zijn Middellandsche Zee-reis aan vaardt. De kroonprins en de rijkskanselier,graat Hülow, waren tot afscheid aan bet station te Berlijn aanwezig. O o s teur ij k. Te Weenen heerscht groote opgewonden- beid onder de studenten. Gisterochtend be vonden zich een duizendtal studenten voor het Universiteitsgebouw en zongen den „Wacht am Rliein". Een driehonderdtal Sla vische studenten trachtten, tevergeefsch echter, bet voorplein te bestormen. Er wer den stokslagen gewisseld en verschillende studenten werden gewond. De politie dreef de vechtenden uiteen. De Czechisehe afgevaardigden besloten tot hef uiterste minister Körher te bestrij den wegens zijn Duilsche sympathieën. T u r k ij e. Volgens de „Frankf. Ztg." heeft de Bul gaars ehe diplomatieke agent Natsjewitsch die thans in hel bezit is van de volmacht door zijn regeering afgegeven voor liet on- tlor toeken en van het protocol der overeen komst met Turkeij, uit Yildiz-Kiosk de ver zekering gekregen, dat de sultan voor Zon dag de definitieve beslissing daarover zou nemen. De tijd dringt op het oogenblik, de lente nadert en de Macedonische opstandelin gen in het vilajet Saloniki moeten weer benden zijn gevormd zullen niet nala ten den kop weer op te steken, zoolang aan hun voornaamste eischen niet wordt tegemoet gekomen. Alles wijst er op dat de sultan zal zwichten èn wat de invoe ring der hervormingen betreft, ditmaal spe- siaal het reorganisatieplan van generaal di Georgis, èn wat de Turksch-Bulgaarsche overeenkomst aangaat. Hofberichten Da Koningin, de Prins en de hertogin van. Mecklenburg zullen hedenavond de Fransohe opera bezoeken ter bijwoning van de opvoering van „la Juive". Onze ministers. Dö Minister van Financiën was gisteren voor besprekingen met het agentschap van zijn departement voor de schorsing van de uitgifte van 4 schatkistbiljetten te Am sterdam en woonde te Sirar weder te 's-Gra- venhage de gewone vergadering van den ministerraad bij. Tweede Kamer. Het Paaschrece-s der Tweede Kamer zal tot 12, uiterlijk tot 19 April duren. liet Koninklijk besluit van 6 Jan. j.l. Gisteren was bij,- den Minister van Finan ciën op de audiëntie een deputatie uit het bestuur van de vereeniging Middenstand te Maastricht ten einde Z.Exc. te verzoeken het Kon. besluit van 8 Jan. 1.1. te willen opheffen, althans te verzachten. Geboorte en sterfte in 1900. Van wege het Centraal Bureau voor de statistiek is thans een tabel bekend gemaakt omtrent de statistiek der geboorten en der sterfte in ons land gedurende het jaar 1903. Het aantal levend geborenen bedroeg 170,100, waarvan 168,911 beboerende tot (le werkelijke bevolking, d. i. 31.59 op de 1000 inwoners tegen 31.8 in 1902, 32.3 in 1901 cn 31.5 in 1900. Do laagste cijfers hadden in de grootste gemeenten Zaandam 25.74 en Leeuwarden 25.91. Amsterdam had 28.1-1 's-Gravenhage 29.45,maar Rotterdam 34.79 levend geborenen op 1000 inwoners, liet hoogste cijfer hadden's-Bosch, 38.58, en Tilburg 38.88. Van de provinciën hadden de laagste cijfers Friesland 28.27 en Noord- Holland 28.98, de hoogste Drenthe 34.77 en Noord-Brabant 34.67. Het getal sterfgevallen bedroeg van de werkelijke bevolking 83,922 of 15.69 op 1000 inwoners. liet wisselde af in de groot ste steden van 10.81 te Zaandam en 11.49 te Den Helder, tot 19.L7 te Tilburg en 20.50 in 's Bosch, tn de beide gemeenten met de meeste geboorten, dus ook do grootste sterfte; zij hebben dau ook 20 pet. ongeveer sterfte van kinderen onder liet jaar, bere kend over het gotnl geborenen! Van de vijf grootste steden had Amster dam het laagste sterftecijfer, 13.96, tegen 14.12 in Den Haag, 14.32 tc Groningen,14.94 te Utrecht en 15.42 te Rotterdam. Van do provinciën hadden Noord-Holland met 14, Friesland met 1-1.03 en Groningen met 14.22 de laagste sterftecijfers. De hoog ste kwamen voor in Nourd-Brahanl, IS.83, Limburg 17.9S cn Overijsel 16.47. Het overschot van geboorten op sterfte was ruim 85,060 tegen 82,450 in 1902, 78,-100 in 1901 en 70,570 in 1900. 'TvETHED EN SP AL-AND, 12 Maart. Woensdag li. zijn do rijksveldwachters D'icliér en Vink tot de ontdekking gekomen, dat zich onder deze gemeente een geheime opslag bevindt van benzine, en wel in een der schuren, staande op de scheepstimmer werf van Gebr. V. Do benzine behoort aan den heer D., vroeger g-eëniployeerd aan de Petroleum Companie te Rotterdam; de voorraad is 500 Lit-er. Vo-lgc-ns deskundigen heeft men slechts 25 liter noodig om het- grootste huis te doen. itx de lucht vliegen. Van do bevinding is proces-verb aal op gemaakt. Burgemeester en Wethouders geven hierbij kennis, dal he len ter secretarie geen aangiften van Febris Typboïdea is gedaan. De heer J. B. van Engelen en echlgenoote te Meppel zijn benoemd tot binnenregent en -regentes (vader en moeder) van het Weeshuis der Hervormden alhier. Blijkens achterstaande advertentie zal bier wederom een anli-revolutionnaire courant worden uitgegeven, die onder den naam van »l)e Schiedammer" op Woensdag en Zaterdag zal verschijnen. Op a. s. Woensdag 16 Maart zal een ver gadering plaats hebben van de Vereen, t. bev. der bel. v. d. Ned. Herv. Kerk alhier, waarin ds W. Hillemans van Maassluis zal spreken over »Het Darbystne". Het zang-muziekcorps der weezen van Near- bosch zal hier op Maandag 21 Maart a. s. in de groote zaal der Officieren-Vereeniging optreden in een samenkomst, waarin ds. Schrijver mededeelingen zal doen omtrent den arbeid onder de weezen. Gisternamiddag is op den Vlaardinger dijk aangereden door een sleeperswagen de hout- wagen van W. van Tienen, wonende in de Vlaardingerstraatdeze wagen werd daarby erg beschadigd. De koetsier die aanvankelijk onbekend was, is door de politie opgespoord. He Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h. sigarenvak. Schoen makers, Jongens voor de pak kamer van een sigareufabr. Smidsknecht. Gasfitter (halfwas.) Lu'jongen voor een windmolen. jongen voor moestuin Stoker. Boerenknecht. Mandenmakers bekend met bemanden van flessehen. Ondermouter. Draaiers. In een fabriek een jongen bekend met kleeden naaien. Bankwerkers (halfwas.) Keukenmeid. Aangeboden werkkrachten. Drukkers. Bakker. Winkelbediende, Kantoorbediende. Boerenknechts. Koet-iers. Slagersknecht. Kis tenmakers. Timmerman. Houtkoopers- knecht. Smidsjongen. Personen v. lichte werkzaamheden. Personen toor schrijt werk. Persouen voor loopwerk. Per sonen voor los werk.Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in het smidsvak. Idem kuiperstak. Idern manufacturen- vak. Idem boekhandel. Idem timmer vak, Schoonmaaksters. Maehinist-bank- wer ker-stoker. Boekbinder-huiswerker. Wastchen aan huis gevraagd. Dienstmeis jes voor heele en halve dagen. Ververs. Portier. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan hefc commissariaat van politie Een kinderzak, oon p-ortemonnaie, een R.-K. kerkboekje, sleutels. b. Terug te bekomen aan de volgende adressen Een. duimstok, bijl J. OosteraeeT, Emma- straat'10; een band van een kinderwagen- wiel 'bij J. Hassing. 2e Tuinsingel 12; een vulpenhouder .bij A. M'. Schoof, Appel markt 4; een kip bij J. v. d. Berg, machi nist stoomgemaalecu huissfeuteil bij H. v. "Vieringen, sluiswachter; een zilveren, vin gerhoed bij F. Kooy, Laan 44; een vrou wenzak: bij W. Kuling, Oostsingel 26een damesceintuur bij W. de Gooyer, Dam 32 een gouden oorknopje bijl D'. v. Woerkom, Nieuwstraat 32. B. en W. hebben een voorstel ingediend om het onderwijzend personeel urm school B uit te breiden met 1 onderwijzeres. Door B. en W. wordt den Raad voor gesteld de borgtocht voor den gemeente ontvanger wederom te bepalen op {20.000, bestaande in een inschrijving op een der Grootboeken van de Nat. Schuld, of in een hypothecaire inschrijving op landerijen tot geljjk bedrag met een overwaarde van een derde. Door A. de Neef is een perceel grond aan den Binnensingel aangevraagd voor een ree- derijpakhuis. Een gelijk verzoek is ingekomen van D. v. d. Berg Jz. voor een perceel grond aan de Stationsstraat voor het bouwen van een woon huis. Op beide aanvragen is dour B. en W. gun stig geadviseerd. Gisteren is door de politie alhier aa-nge houden C. TI., die iu liet „Alg, Politieblad1" gesignaleerd stond' tot het ondergaan van 2 dagen hechtenis of 3 boete. Blij is naar het huis van bewaring te Rot terdam overgebracht. Jubileum Marie Fink. Ter her innerirlg van haar 25 jarige looneql loopbaan, trad gisteren voor een stampvolle zaal iri de schouwburg aan de Aert van Ne.-straat le Rotterdam op mevrouw M.irie van Eysden Vink, dc door het geheele land bekende en geliefde actrice, die ook in de harten van de iu- en omwoners van Rot terdam zich een plaals heeft weten te ver overen, die waarborgde dat iedereen, die haar ooit zag optreden, al het mogelijke zou doen om een harer feestavonden bij le woneri Doch laria niet iedereen is iri staat aan dit verlangen gevolg te geven, want in een mini mum van tijd waren alle plaatsen voor de drie avonden uitverkocht. Gisteren was het uit den aard der zaak de avond. Zooals men weet heelt de jubilaresse iMavia Theresia" als haar jubelstuk gekozen. Haar eerste optreden vooral leent zich dan ook uitstekend voor een feestvierende actrice. Immers, Maria Theresia is jai ig en, geluk- geiveirscht door het hof, nu bij haar eerste optreden door het pubhek stormachtig toe gejuicht, antwoordt de vorstin sDank, dank," woorden die nu een dubbele beteekenis hadden. Toen het tweede bedrijf was geëindigd ging kort daarop het scherm weder op en scheen het tooneel te zijn herschapen in een bloemenhof, door de tallooze bloemstukken reeds aan de jubelaresse vereerd. Als woordvoerder van dd commissie uit •het Robterdamsph, publiek, sprak; de (heer Hlubrechfc hartelijke "woorden van vvaax"- deering en sympathie, waarbij spr. aanbood een album met do namen der gevers, bloe men, en een etui, waarin een zilveren visdh- stel en nog iets anders, dat H. M. mocht gebruiken ter verdere versiering van kaar paleis te Schönbrunn of voor welk dool zij wenschte. Do beer Hubrecht. eindigde met den har- telijiken, innigen wensch, dat da jubilaresse nog lang een gelukkige eehtgenoote, nog lang een sieraad van het Hollandsche, inzon derheid van heb Rotterdamscke tooneel zou mogeu blijven. In heb etui meb visehgariïituur lag een couvert met ectn, naar vernomen werd', aanzienlijk geldelijk bedrag, dab tob een lijf rente bestemd zal worden. Aan dan ruiker waren linten met hartelijke, eervolle in scriptie. Wat het album betreft, gebonden in oen cremo-en-roseklemigo lederen baud met verguld slot, waarop de Rotterdamsche kleuren, heeft het op het titelblad het vol gende opschrift„Aan Marie van Eysden Vink bieden Rotterdamsche to on eelvri en den, wier namen in dit album, zijn opgeno men, een blijk van hulde aan, met bewon dering voor baai- groot talent, met dank baarheid voor het kunstgenot dat zij hun schonk, met den oprechten wensch, dat zij nog vele jaren zal mogeu blijken een sieraad van het Rottordamsdh tooneol." Hierop volgen de namen der commissie leden, vervolgens als eerste inschrijver op een afzonderlijk blad de burgemeester, en dan alle andere dee-lnemeus alfabetisch. Ook doelde mr. Hubrecbt mede, dat eenige kunstliefhebbers Movr. van Eysden wenscliten buide te bewijSzen door haar portret aan den schouwburg aan te bieden. Wilde mevrouw van Eysden dit toestaan? D'e gehuldigde lachte tot antwoord. Het portret zal or dus konten. Met eenLang leve mevr. Van Eysden Vink! waarmee de zaal hartelijk instemde, besloot de 'heea* Hubert zijn dubbele toe spraak. Nu kwam do heer Moor on bood bloemen namens do vereeniging Do Groote Schouw burg, die tevens voor de versiering van de zaal had gezorgd. Vervolgens de keer Tartaud, die tafelzil ver braolit namens de collega's, zcide, het zeer op prijs te stollen, dat hiji hier namens allen zijn kameraad van zoo lange jaren mocht toespreken, en in harfcedijke tonnen herinnerde aan samen doorstaan lief en leed en aan het huwelijk van Marie Vink, toen haar ook zooveel groen gebracht is. Daarna sprak de keer Rosier Fa-assen,.de eenig overgebleven van de oude -jongens, die dus kwam als gedelegeerde van zichzelf, zoo-' als hiji 't uitdrukte. IHSj feliciteerde haar., onder1 overreiking van een reuzenkrans on noemde haar de goudvink voor de directie, do trekvink voor het publidk. Verder 'kwamen van kameraden, vrienden en vereerders bloemstukken de reeds groote schat vermoerdere.!!. Ook sprak de keer Moor zijla nichtje har telijk toe. Begrijpelijker wijze gerobrd! dankte Me vrouw van EysdenVink voor de 'gebracht- te hulde. Onnoodig te vermelden dat de zaal daverde van het applaus, dat bezegelde de woorden Van waardeering tot do jubi laresse gesproken. H. M de Koningin-Moeder heeft ter be schikking van bestuurderon van „Arti et Amicitiae" te Amsterdam gesteld eon Ko ninklijke gouden medaille Voor den (kunste naar, dio zich in den loop der beide laatste jaren die onderscheiding waardig gemaakt heeft. De persoon van C. Uitdenboogerd, ver oordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf wegens den bekenden diefstal met geweldpleging welke den dood van Ripping en zijn huis houdster te Berkel ten gevolge heeft ghad, is heden naar Leeuwarden overgebracht tot het ondergaan van zijn straf. Luie van der Laan. Luijle van dor Laan, de moordenaar zijner schoonzuster in do Celebesstraat alhier, is van het vonnis der rechtbank alhier, waar bij liiji tob levenslange gevangenisstraf is veroordeeld, niet in booger beroep gekomen. Gistermorgen is hiji naar do strafgevangenis te Leeuwarden getransporteerd om zijn straf to beginnen. Moord te Veghel. Wij, vernemen, dat de moord op don sta tionchef te Veghel den 2en Februari door v. d. Ven gepleegd, den 29en Maart a.s. door de rechtbank te 's-Heitogenbosoh zal worden behandeld. („Nbr,") Naar de openbare terechtzitting der rechtbank to Middelburg is verwezen: L. P. G„ odd 23 jaar, fotograaf, 'geboren te Middelburg, laatst wonendei te Meclielen, thans gedetineerd te Middelburgter zake dat hij] tusscheu 1 Januari cn 22 November 1902, altbaus tusschen 1 Januari 1901 en 22 November 1902 te Middelburg op het kantoor van G. Stoddaert, alwaar hij als klerk welkzaara was, verscheidene "malen met het oogmerk van wederrechtelijke toe- ëigening heeft weggenomen geldswaardige postalorders en postzegels, toebehoorende aan voornoemde StoGdaert, althans aan een ander dan aan hem, beklaagde, in ieder go- val dab hij op tijldi en plaats voormeld, ver scheidene malen opzettolijjk geldwaardige postalorders en postzegels, toebehoorende aan voornoemde Stoddaert, althans aan oon ander dan aan hem, beklaagde, gestolen in omslagen, welke hiji in zijn dienstbetrekking van klerk op genotómd kantoor tor behande ling onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. Aan den beklaagde is mr. J. de Witt Hamer J.Gz., advocaat te Goes, ambts halve als verdediger toegevoegd. Geref. Kerken. Beroepen: te Krabbemlijke ds. j. Sybrandy, te Medemblik. R. K. Kerk. De aartsbisschop vsn Uirechl heeft be noemd tot kapt-laan te Leeuwarden den pator W. L. A. van Noord en tot assi-ieiit te Utrecht den pater J. H, van Gent. Hüoqer Onderwijs. Utrecht. Bevorderd lot doctor in de rechts wetenschappen te Stellingen, de he^r P. van Regteien Aflens, geboren te Amsterdam; lot arts da heer H. P. Kt uil. •50 cent per regel. Onder dit npschiift ontvingen wy dezer dagen van mevrouw Mans velt ian Buuien, Regenle^selaun 31 te 's-Gravenhage, een be langrijk schrijven omtrent l.et bekomen succes mei Ja Pink Pillen van dr. Williams. Het zelve luidt als volgt: »De lof alom verspreid over de Pink Pil'en van dr. Williams verklaar ik bij ondervinding voor vjaarheid, waar nagenoeg alle genees middelen faalden in een tal van jaren, heb ik bjj volharding err het trouw in acht nemen van de voorschriften naar omstandigheden, verrassend veel baat gevondeu en ben tot verwondering van een ieder hersteld. Mjjn hoofdkwaal waseenealgemeenezwakte, bloedarmoede enz. Tengevolge eener mislukte operatie was ik reeds ruim 20 jaren Igdende, van mijn 28ste tot mijn 48ste jaar, den besten tijd mijns levens. De verschijnselen waren: hoofdpijn,duize ligheid, hartkloppingen, hevige pijnen in den rag, tijdelijke blindheid, geen eetlust, groote vermoeidheid in de ledematen en zeer bemoei lijkt in het loopen. Veel heb ik er voor ge daan doch alles was nutteloos. Thans bij het gebruik der Pink Pillen verkreeg ikhetge- wenschte resultaat, zoodat alle bovengenoemde ongemakken overmeesterd zjjn. In T bijzonder kan ik nu weer groote wandelingen maken en doordat ik mg zoo versterkt gevoel, heb ik opnieuw lust in mijne bezigheden gekregen. Mij is ook een voorbeeld bekend van iemand die aan de gevolgen van een aanval leed en wiens krachten naar omstandigheden door de Pink Pillen aardig worden onderhouden. Bij eene verklaring afkomstig van zulke betrouw. bare personen is het onnoodig dat wij nog iets toevoegen, een ieder zal van de waarheid genoeg overtuigd zijn. De zoo krachtigo werking die de Pink Pillen op het bloed uitoefenen dat zjj her nieuwen en verrijken, maken ze onovertreiïe- lijk tegen bloedarmoede, algemeens zwakte, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, zenuwziekten verblindingen, duizeligheden, hartkloppingen' onregelmatigheden. Prijs f 1.75 de doos, f 9.— per Gdoozen Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, R0p terdam, hoofddepothouder voor Nederland eu Apotheken. Franco toezending fgen post wissel. 15-jarig bestaan reg. Grenadiers en Jagers, Een commissie uit de burgerij is te's-Gra venhage in wording tot het aanbieden van een huldeblijk aan het regiment grenadiers en jagers bij liet 75-jarig bestaan van het korps in Juli a.s. De Nieuwe of Litteraire Sociëteit en de Maatschappij Zeebad Scheveningen zullen alsian feesten geven voor de officieren en minderen van het regiment. Zwakstannde. Naar »Het Vaderland" verneemt, staat de coöperatieve brood verbrui kersvei'eeniging sDe Ai beiders-Maatschappij" te Amsterdam zeer zwak en kan ieder oogenblik faillissement worden verwacht. Beschuldigingen tegen Fetter. MIet Volk" deelt mede, dat een commis sie, benoemd door het hoofdbestuur der ma- chinistenve'-eeniging Eendracht maakt Macht, be-naande uit Vr ijdag, Tempelaars, Selier en Wrllemse, verklaard hebben dat Oudegeest en Van den Berg ten onrechte Petter be schuldigd hebben als zou deze gelden, de organisatie behoorende, ten eigen bate hebben aangewend voor zijne smederij en anderszins. De vervolging van den Matrotenbond. Uit Alkmaar meldt men" aan „Het Volk" Gistermorgen deed; db rechtbank uit spraak op -den. cisch tot verva'Honverklaring van de rechtspersoonlijkheid: van den Ma- trozeubond, D'e rechtbank overwoog dat de Bond in strijd' met art. 1 en 2 zijnes* statuten niet langs wettigen weg en niet met gepaste mid delen, maar in verschillende! artikelen in haar orgaan „Het Anker", hl. in dat geti teld „'Zondaar en tollenaar" on in dat over overste Mouton op beleedigendo wijze, in dat getiteld „Opgepast" met het opzettelijk doel van opruiing was opgetreden. Voorts overwoog de rechtbank: dat het 'hoofdbestuur wet! den redacteur Verstegen had gewaarschuwd' niet te scherp op te tre den, maar dab 'het hoofdbestuur dit niet ge daan bad ten einde tot gepaste middelen terug te koeren, maar alleen om den. per soon Verstegen te vrijwaren, zoodat van be terschap geön sprake is. De rechtbank veroordeeld® don Bond derhalve tot vervallenverklaring van zijn rechtspersoonlijkheid en benoemde tot cura tor mr. E. H. G. Verhoeven to Alkmaar. Bloemencorso. Togen April, waarschijnlijk 19 April, wor.dt eon. groot voorjaars-bloemencorso te Leiden uitgeschreven door de „Vereeniging tot Bevordering van het Vrcemdelingen- verkeer te Leiden en Omstreken." Prijzen worden beschikbaar gesteld; voor a. dc mooist versierde automobielenb. do geestigst versierd'o automobielen; o. do mooist, versierde rijwielen; d. d'o geestigst versierde rijwielen; o. do mooist versierde gro-ep van rijwielen; f. de mooist versierde motorrijwielen g. de winnaars in de Polo- Wedstrijden. Wie een voorloopig bericht van deelne ming aan den secretaris inzendt, wordt tijdig nader ingelicht. Opsporing verzocht Elisabeth de Vries, huisvrouw D. Wolf, wonende Nieuwe Molstraat 53, te Den Haag, gekleed in zwarte rok, grijzei bouse, zwarte omslagdoek, cape met donkere ruit, hoedje met zwart fluweel en lila en vermoe delijk zwart bont, draagt wellicht een bril, heeft 10 Maart jl. do echtelijke woning ver laten. Zij] is zwaarmoedig, jvaaroim wordt vermoed dat haar een ongeluk is overkomen. De commissaris van politie dor -le afdee- ling (Groenmarkt) te 's-Gravenhage ver zoekt ihen dio ecnigo inlichtingen omtrent d'e verblijifpl'aats van gemelde vrouw kunnen verstrekken, daarvan bericht tel doen aan voornoemd commissariaat. De morphinevergiftiging. Omtrent het sterfgeval, den 23en Februa ri jl. in een pension to 's-Gravenhage, van een Amerikaansche dame ten gevolge van morphine-vergif li ging, gevolgd door den dood van haar echtgenoot, eenige dagen la- tor, in een hotel te Rotterdam, mede ten ge volge van morphine-vergiftiging, loen het verzoek tot hem was gekomen bij den Of ficier van Justitie te verschijnen, wordt ver nomen, dat van een misdaad geen sprake is geweest. Ongeveer twee maanden geleden kwam de bedoelde Amerikaan, Levingstone Ready Callin, 40 jaar oud, met zijn bijna 30-jarigo.

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2