y BIMENLAm STAMÏÏBSUm YLAARDINGEN. Staten-öeneraal. i Gemengd lieuws. V «SZttsaBEffiMBBSQB gen, zijn alle dokken in Japan geruid met schepen die beschadiging hebben opgoloo- pen en op dit oogenblik zijn in de dokken van 'Nagasaki en Sasobd een pantsersöhip en twee kruisers eerste Mas in reparatie. "Volgens do „Tempa" borstelt het eskader tan. admiraal Togo zijin opgeüoopeu schade on bereidt in do baai Van Korea een lan ding voor, die binnen twee Weken wordt verwacht. CD e zendin g van markies Ito. "Markies Ito had gistermiddag een offi- •ond'erhoudi met den keizer van Korea, vooral tegen de Kngelschen. Kb oorlogs- zuéhtigste stam uit Thibet die dea' Konghos 'heeft een legertje van 1500 man met moder ne gevroren bewapend uitgezonden om de espeditie van kolonel Younghusband te verslaan. deel die hem in de zaai der oeremouiën van het paleis ontving. De keizer was zeer min zaam. Router's correspondent te Seoel had een onderhoud! met den heer Tsutsuko, secre taris van den Kroonraad, die den markies vergezeldedeze verklaarde, dat de zending slechts geschiedt ten believe van den kei zer van Japan, die zijn sympathie voor Ko rea wensdht uit te spreiken in deze onrus tige tijdon. De zending heeft) geen politieke 'bedoelingen. Kon tegenspraak. Het „Journal des Debars" publiceert een telegram van heb Russisch, telegraaf-agent- sdhap, luidend: „He generale staf te Pe tersburg heoft geen bevestiging ontvangen van het Engelsohe bericht dat een Russische torpedo-jager bij heb stooten op een onder- zeesche mijn in. de haven van Port Arthur, zou zijn in do lucht gevlogen. Men meent dat het doel van dit bericht was do lanma- tigïngen van -admiraal Togo te doen geloo- ven, dat 'hij in de gevechten van 10 en 11 Maart ©nderzeesch© mijnen had geplaatst in het begin der haven van Port Arthur. Die beweringen van admiraal' Togo zijn bo vendien nog tegengesproken door admiraal Alexejeff," Verspreide berichten. D'e „Times"-coiTosporide.nt te "Wei-hai- weï bevestigt dat het gerucht loopt van een bloedig voorposten-gevecht te Antsjoe. Het Ammkaansche stoomschip Cincinnati te Tsjifoe aangekomen meldt, diat volgens geruchten in Korea "bdji Ping-Yang een ont moeting plaats bad tusschen 300 Russen en 2ÖO Japanners en dab de laatste totaal werden verslagen. Officieel© beves tiging dient zéker te worden afgewacht, het zijn geruchten uit Engélsche en Amerikaan- Eclie bron. De „Daily Mail" verneemt van zijn oar- log-scorxespond-emt, Ernest Brindle, dat hij zich per sdhip naar het 'Ping-Yang district begaf. Op 12 mijlen beneden. Tsjinampo werd heb schip aangehouden door een Ja- pansche kanonneerboot, die seinde dat er mijnen in het kanaal lagen en dat het bijL gevolg gevaarlijk zou zijn, de reis voort te zetten. Het „Daily MaiP-sehip wilde toch doorstoomen, doch de kanonneerboot ver sperde den weg. Op weg naar Tfejemoelpo kwam de cor respondent een groot aantal transporten te gen. '3 Nachts bereikte hij Tsjinamrpo, waar de hoofdmacht der Japanners ontscheept wordt. Router's bureau meldde reeds, dat te Tsjemoelpoi de Vorige week 2000 Japansche soldaten ontscheept zijn. Amearikaansche vluchtelingen, van de Ci ncinnati, het Amerikaansche oor logsschip, dat op het oogenblik twee Rus sisch gezinde ambtenaren herbergt beweren, dat de geheele administratie van Noord Korea op het oogenblik in handen van de Japanners is. Kit is het geval in elk deel Van. het land, schrijft ook de heer Brindle. Met de onafhankelijkheid van Korea is het gedaan. 'D'e zitting van den Landdag te Tokio Zal plechtig geopend worden door den mikado op Zondag of Maandag. De consti- tutdoneeile en progressieve partijen hebben besloten de regeering te steunen en verzeke ren daardoor de volkomen goedkeuring van heb financieels programma voor den oor log. 'Matsuda is tot president van heb Lager huis gekozen. Baron Suyematsu, schoonzoon van markies Ito, die kort geleden uit Japan is aangekomen, had gisteren in het ministerie van. buitenlandsrihe zaken een onderhoud met lord Lansdowne. De consul der Y-erecmigdo Staten te Leipzig meldt dat de Ghiueesche regeering een groot aantal moderne geweren te Stoyer, in Oostenrijk bestelde. Gemengde Mededeelt»gen. Frankrijk. Gisteren wc-fd in de Kamer ait. 1 van de wet op do congregaties in zijn' geheel met 299 tegen 242 stemmen aangenomen. Daarop weuschten eenigen de debatten tot Maandag uit te stellendoch minister Com bes vroeg verlof, nog eenigo amendementen op art. 2, betrekking hebbend1 op het op heffen van het noviciaat en het verbod van het aanwerven van nieuwe leden, te bespre ken. De abt Leuiire stólclo voor artikel 2 te schrappen. Het amendeanont-Lemire werd verworpen met 301 tegen 242 stem men. De le paragraaf van art. 2 wordt aan genomen. Uit de besprekingen in de couloirs van de Kamer over de interpellatie-Millerand blijkt, dat men te doen kadi met een soort samenzwering van verschillende leden der meerderheid o.a. dei radicale afgevaardigde Doumer, die reeds meer probeerde om rost in 't eten te worpen en Combes te wippen. Do „samenzwering" mislukte ten. gevolge van oneenigheid in de democratische unie op het oogenblik der stemming Maandag wordt de discussie over Combes' wetsontwerp voortgezet. Engeland. Te Portsmouth ia bericht ingekomen, dat een Engelsche ouderzeesche boot, met 11 man aan boord!, vergaan is. De Ltondensche admiraliteit bevestigt het Vergaan van de Engélsche boot A 1., die gistermiddag te 3uur door een mailboot in den grond is geboord. De geheele beman ning, waaronder een luitenant en een onder luitenant, is verdronken. Db A. 1 was een van de onderzeesche booten van het nieuw ste type, metende 200 ton. Sir Henry Campbell Bannerman heeft medegedeeld, dat hij oen motie van wan trouwen tegen de regeoring in het Lager huis zal indienen waarin verklaard wordt, dat het Huis het optreden der regeering in zooverre afkeurt, omdat zijl de Kroon niet geraden heeft, aan de verordening op den invoer van Chineesche arbeiders naar Transvaal haar goedkeuring te onthouden. De lama's (priesters) van Thibet hitsen de bevolking op tegen de vreemdelingen. Duitachland. Keizer "Wilhelm die, zooals men weet, te Gibraltar is aangekomen, begaf zich gis teren in een barkas aan land, stoomend© tusschen twee rijten, booten behoorende tot heb Briteche eskader. Hij, maakte met den gouverneur van do vesting, door een. schit terend gevolg vergezeld', een rijtoer naar de voornaamst© punten van bet schiereiland. De Duitsdhe vlag was géheschsn en van de gaanderijen der vesting werden ter eere van den keizer saluutschoten gelost. De keizer blijft drie dagen te Gibraltar. Rusland. D'e Russisch© regeering heeft do invoer en de verspreiding in Finland verboden van de volgende bladen: „Zukunft", „Vor- warts", „Auro-re", „Petit République", „Socialist©" en „Europeen". Oostenrijk. In het Huis van Afgevaardigden beant woordde minister-president Yon Körber de interpellatie-Ryba, betreffende Eet hom- bardeeren van een Czechisdh, Vareenigings- gebouw. "Uit de "beschrijvingen, seide de minister, die van -dit voorval gegeven zijn, blijkt voldoend©, dat te voren niets is ge beurd, wat de gemoederen dusdanig kon verhitten, dat een dergelijk© gewelddaad er het g-evolg van was. Toch is het tot een strijd gekomen, waarbij een aantal personen werden gewend. De minister verklaarde, dat maatregelen genomen zijn om dergelijk© ge beurtenissen in het vörvolg te voorkomen. Daarop beantwoordde de minister de in- terpeilatie-Swamsky, waarin het verhinde ren van het Kubelik-concert te Linz wordt behandeld. Natuurlijk veroordeelt de re geering dit voorval en betreurt zij het, dat de kunstenaar, die nog wel in een weldadig heids-concert optrad, het mikpunt van be- leedigingen is geworden. Op de aantijging, dat de regeering de schuld is van deze ge beurtenissen, wil'do de minister niet ant woorden. Zoo lang dit niet bewezen kan worden, zullen all© verstandige mensdhen zulke vermoedens veroordeelen (bijval). Met betrekking tot het in de vorige vergadering voorgevallene waarbij de Czechen verlang den dat Körber rekenschap zou afleggen, doch Kórher was er niet verklaarde de minister, dat de wet de ministers toestaat aan de beraadslagingen der volksvertegen woordigers de-el te nomen, doch hen daartoe volstrekt met verplicht. D© regeering, zeide hij, houdt de tgenwoordig© debatten we gens do voortdurende obstructie voor on vruchtbaar en wil er niet bijdragen ze nog onbeduidender te maken. Db regeering weet, wat haar plicht is (levendig applaus). Hofberichten II. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hebben heden met Ilun gasten II, II. II. II. de hertogin Marie Antoinette, hertog Paul van Mecklenburg en prins Henri XXXII van Reuss, jongere linie, een diner ten Hovc, waaraan mede zijn genoodigdgraaf en gra vin van Bcntinck en van Waldeck-Limpurg; gravin van Lijnden van Sandenburg, groot meesteres van II. M. de Koningin; jhr. mr. Ruyssenaers, secretaris-generaal van 't Ilof van Arbitrage en mevrouw; baron Snouc- kaert van Schauburg, thesaurier van II. M. en mevrouw;; baron v. Rhcmen van Rhe- menshuizen en mevrouw; L baron van Zuy- len van Nijevelt, kamerheer i. b. d.; jhr. van den Bosch, kamerheer; luit. ter zee le klasse jhr. van Geen, adjudant en mevrouw; baron voir Engel, particulier secretaris en thesaurier van den prins; graaf van Lim burg Stirum, kamerheer, chef van het kabi net van den Minister van Buitenlandscho Zaken; le luit. jhr. van der "Wïjck, Hr, Ms. ordonnance-officier en mevrouw. II. M. de Koningin-Moeder had gisteren aan tafel eenige Ministers, departements hoofden; verschillende gezanten en andere genoodigden. De prinsesjes van Bontheinr waren eergis teravond op een thé bij S. baronesse Sirte- ma van Grovestins aan het Bezuidenhout te 's-Gravenhage. Van bevoogde zijde wordt het gerucht hetwelk reeds vroeger liep en dezer dagen weer do ronde deed, als zou Z. K. IL de Prins der Nederlanden een zeereis gaan maken met Hr. Ms. in dienst gestelde pant serschip Hertog Hendrik, ten stellig ste tegengesproken. Corps diplomatique. De Turksche gezant bij ons Hof vertrok hedenochtend voor een langdurig verblijf in het buitenland naar Parijs. Mr. J. Patljn. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, mr. Patijn, is met een maand ver lof naar Zuid-Italië. Mr. Goekoop, lid van Ged. Staten, neemt zijn betrekking waar. T u r k ij e. Dte Ween er correspondent van het „Berl Tagebl." heeft een onderhoud gehad met den heer Yon Muller, den Oostenrijlksohen burgerlijken agent in Macedonië, die hema meedeelde, dat d© toestand door de (hervor mingen. reeds zoozeer is verbeterd, dat de administratieve misbruiken, de militair© overtredingen en het fanatiek optreden dear bevolking thans onmogelijk zijtn. D© Turken, -hebben eindelijk ingezien, dab de hervorming voor hen 't 'behoud der pro vincie beteekemt en ondersteunen haar d'aar- oim zooveel mogelijk. Alleen gaan zijl veel te langzaam te werk. De kracht van den opstand houdt de heeor Von M-tiller afgezien van enkele aanval len van rooversbenden, moorden en aan slagen, di© in Macedonië gewoonte zijn voor gebroken, Turkije schijnt wel lust te hebben, Bulgarije-, dat de hoofdoorzaak van allen opstand is, aan te vallen. Doch de Tur ken weten, dat Bulgarije nu op eiken strijd is voorbereid; daarbij) komt, dat dit vor stendom blijk geeft, van een vriendschap pelijke verhouding niet aükeerig te zijn. De heer Yon. Muller gelooft, dat het her vormingswerk aan ihet land 6 tot 9 maan den betrekkelijk© rust zal geven. De moei lijkheid voor Turkije is het onderhoud van een groote troepenmacht (250,000 man) in Macedonië. Dit laatste moet vdgena don Oostenrijker wellicht ook wijzen pp een pacificatie op den Balkan. Schipperszoontje, In d'er nieuwe woning, Rondom 't Inboeltje, Afspraakje. Baron Harinxma Uwe Slooten- Na een vrij rustigen nacht was do toe stand van den .burgemeester van 's-Gra venhage iets beter, doch nog zorgwekkend. Reglement ran Delfland. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben in het ontwerp tot wijziging van het regle ment van Delfland in zake de polderbe maling verschillende wijzigingen aange bracht om aan bezwaren tegemoet te ko men. Finantieel Nieuws» Volgens de ïBerl. Ztg." is de graanfirms Kai Holtoeil Co. te Kopenhagen failliet. Het passief beloopt 800,000 kronen. Er wordt getracht een vrijwillige liquidatie tot stand te brengen. Burgemeester en Wethouders geven hierbij kennis, dat heden ter secretarie geen aangiften van Febris Typhoïdea is gedaan. De burge&neester, de heer H. J. Versteeg, is gisteravond van zijn verlof teruggekeerd en heeft heden zijn functie weer aanvaard. Politie. Hedennacht is door de politie opgevan gen een zwarte hond met witte borst, lange ooren en dikken staart, reu. Indien de eige naar zich niet aanmeldt, zal de hond na 2 maal 24 uren woeden afgemaakt. Bij het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden is benoemd tot conservator dr. J. H. Holwerda, thans leeraar aan het gym nasium le Schiedam. Mej. M. J. A. v. d. Moot alhier is geslaagd bij 't examen nuttige handwerken te 's-Gra venhage. Bij de directe belastingen enz. is ver plaatst de commies 4e kl. J. Menger, van hier naar Montfoort met ingang van 16 dezer. Het eindexamen der burgeravondschool alhier zal plaats hebben op Donderdag 24 en Vrijdag 25 Maart a. s. Den Woensdag daarvoor zal blijkens vorenstaande aankon diging de aanmelding plaats hebben. Wij verwijzen belanghebbenden naar vo renstaande kennisgeving omtrent de oproe ping in activiteit van milicien-verlofgangers der lichtingen van 1898, 1899, 1900, 1901 en 1902. Belandstellendon herinneren wij aan de samenkomst op Maandag van 't zang- en mu ziekgezelschap der weezen uit Ncerbosch, waarbij ds. Schrijver het woord zal voeren. Henri Hartog's letterkundige nalatenschap zal reeds binnenkort verschijnen bij den heer IV. L. Brusse te Rotterdam. De bun del zal getiteld zijn „Sjofelen". Van Deys sel heeft zich bereid verklaard een voor rede te schrijven tot het boek, dat Hartog's laatste portret zal reproduceeren. Buurtle ven blijkt op één hoofdstuk na compleet, Verder zal de bundel brengen: Een Beval ling', Een Transport, Een Zomeravond, Heden opent de heer I. G. Jacobs zijn nieuwen winkel aan de Hoogstraat. Wij mee- nen te mogen zeggen dat dit nieuwe pand door zijn werkelijk keurig en degelijk voor komen een verfraaiing voor onze eerste winkelstraat kan genoemd worden. Doch blijkbaar heeft de lieer Jacobs bij dezen bouw niet enkel op liet uiterlijk ge- lot, want die den winkel binnentreedt, zal kunnen constateeren de groote ruimte die daar is, waardoor de heer Jacobs het den klanten aangenamer en gemakkelijker heeft gemaakt bij het doen hunner velerlei in- koopon. Het metselwerk aan do Ooievaarsbiug is thans aan een zijde weggebroken en zal vernieuwd woulen, waardoor het personen verkeer nu per pontje plaats moet hebben. ren welke in 1903 den leeftijd van 6 jyv-, bereikt hebben wotrden aangenomen. Van morgen is naar het ziekenhuis ge bracht vrouw G., wonende in de Weezen- buurt, die gisteravond in een zenuwtoeval op straat liggende was gevonden en die later bleek niet wel bij het hoofd te zijn. 'Het ongeluk dat de 64-jarige vrouw van Leeuwen, wonende in de Noorderstraat, Dinsdagmorgen is overkomen, heeft een noodlottiger afloop gehad dan werd ver moed. Zooals men weet, was zij, komende uit do Emmastraat, tegen dc tram geloopen en daardoor gevallen, waarbij zij zichtbaar slechts enkele lichte kwetsuren aan het ge laat scheen te hebben gekregen. Echter is bij het geneeskundig onderzoek gebleken dat zij een bloeduitstorting in de hersens had gehad ten gevolge van den val, waar aan zij gistermorgen is overleden. Sedert het ongeluk haar overkwam, heeft do ongelukkige vrouw geen woord meer gesproken. De 25-jarige timmerman C. v. d. Gaag had van morgen het ongeluk om op zijn work van een trap te vallen, waarbij hij zijn rechtervoet verzwikte. Hij is naar zijn woning in de Helenastraat gegaan, waar hij zich ouder geneeskundige behandeling stelde. De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h. sigarenvak. Schoen makers. Jongens voor de pakkamer van een sigarenfabr, Smidsknecht. Gasfitter (halfwas.) Bankwerkers (halfwas.) Draaiers. In een fabriek een jongen bekend met kleeden naaien,Ondermouter. Mandenmakeis bekend met bemanden van flessehen, Keukenmeid. Aangeboden werkkrachten. Drukkers. Bakker. Winkelbediende. Kantooi bediende. Boerenknechts, Koetsiers. Slagersknecht. Kis tenmakers. Timmerman. Houtkoopers- knecht.Smidsjongen.Personen v. lichte werkzaamheden. Personen voor schrijf werk. Personen voor loopwerk. Per sonen voor los wei k, Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in het smidsvak. Idem kuipersvak. Idem manufacturen- vak. Idem boekhandel. Idem timmer vak, Schoonmaaksters. MachinEt-bank- werker-stoker. Boekbinder-huiswerker. Wasjchen aan huis gevraagd. Dienstmeis jes voor heele en halve dagen. Ververs Portier, Gevoniieo voorwerpen. a. Aanwezig aan bet commissariaat van politie Sleutels cn een portemonnaie. b. Terug te bekomen aan de volgende adreseen Een kiiiderbril, bij J. T. M. Smits, Hoog straat 155; een R.-K. kerkboekje, bij H. Domselaar, Rott. dijk 11; een kip, bij T. Col- lignon, H. Gabelstraat 15een zak met cou rant en griffels, bij S. v. Wageningen,Maas straat 34; een 5 ÏI.G. gewicht, bij J. Bur ger, Raam 212een stuk hondenketting, bij W. Poulus, Leliestraat 43; een paar glacé handschoenen, bij wed. Meyer, Singel 192; een kinderschoentje, bij J. Bras, Breedstraat Petroleum Automaat; een gouden oorknop je, bij H. Bijl, Kreupelstraat 35; een zilve ren armband, bij J. Tieleman, Noorderstraat 50. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft benoemd tot lid van de ge- gezondheidscommissie alhier den heer E. Berger, rijksveearts alhier. Onder lei-ding van den Leer L. P. Gail- ilard, zal in 'bet gebouw van den Protestan tenbond ihet laatste kerlc-conöeart in dit sei zoen gehouden -worden op "Woensdag 30 Maart a.s, Behalve de heen Gailla<rd' zadlen in dit concert zich dtaten hoorem. de daonea Jolianna van Linden Van den Heuvel', concertzan geres alhier en Lotto 'Rdosing, concertzan geres to Rotterdam. Op Woensdag 23 Maart e.k. zal ds, Schril ver, directeur dor Weesinrichting Ncet, bosch, met hot zang- en muziekkorps uit de verpleegden, alhier 'n samenkomst hou- den in het lokaal Liefde en Vrede. riEFefc bestuur der Zkmdagscfbiool Van den Nedarl. Protestantenbond! zal Zondag 27 Maart a.s, gelegenheid! gewen in het school gebouw1 aan heb Westuieuwland!, om zich te doen inschrijven. Ma leerling. Alleen lande- TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 18 Maart (Vervolg.) De stemming over het wetsontwerp tot wijziging van de Vermogensbelastingwet werd bepaald op Donderdag a.s. na de stem- ming over do Iloogev Onderwijswet. Daarna werd behandeld het rapport van do commissie, belast geweest' met het on derzoek der geloofsbrieven van het te Eist gekozen lid, baron van Wijnbergen. De meerderheid der commissie adviseer de tol niel-toelaiing. De heer SCHAPER protesteerde tegen de opvattingen van den heer Lohman, die als minderheid der commissie adviseerde tot toelating van den hoer van Wijnbergen. De conclusie der meerderheid werd aan genomen mot 39 tegen 15 stommen. Tegen stemden de hoeren van Wassenaor van Limburg Styrum, Aalberse, Duymacr van Twist, van Vliet, van de Velde, Pompe van Meerdervoort, van Idsinga. Brummel kamp, van Veen, Lohman, van den Berch en de Waal Malefijt. Hierna werd de vergadering gesloten. De crisis in de diamantnijverheid. Gelijk men weet verzocht minister Kuy- por vo'or Zaterdagmiddag 12 uur antwoord op zijn aanbod van interventie, Op verzoek der betrokkenen is die ternrnjh. tlrans echter tob Dinsdagmiddag 12 uur verschoven, om dat Zaterdag eu Zondag1 rustdagen zijn. D© A. J, Y. h-oudt Maandagavond een ledenvergadering ten. ©inde een beslissing te nemen. Aan de „Tel." wordt uit Antwerpen dd. 18 Maart geschretven Hedenvoormiddag werd, in dé voorstad Burgerhout, de fahriofe „Da Eendracht" door de patroons opengesteld. Honderden stakers waren dn den omtrék samenge schoold, dorih de politie moest niet tusadheo- kómen. Een twintigtal patroons gingen er aan 't werk. In de bladen zal' heden namiddag deza, door de werkgeversvereemging 'betaalde, ad- vertentie verschijnen Opening dsrfabr ie ken. In tegenwoordigheid der menigvuldige aanvragen van wenknemeara, our het wenk te hervatten aan db voorwaarden der werk gevers, brengen de vereenigingea dea" Aat werpsdie Diamantfabrikanten ter kennis der belanghebbenden, dat d© werihuizea Maandag a.s. zullen heropend worden. Gisteravond had het dagdhijiksch bestuur van den weridiedenbond een vrij langdurig ondérhoud met de afgevaardigden der Am- sterdamsdh© stakers. Yan wat daar besloten werd, is niets uitgelekt. Alleen weet ik, dat voor morgen, Zater dagavond, een algemeen© vergadering van den „Diamantbefwerkersbond" is belegd, waarop het bestuur volmacht zal vragen om. met da patroons in onderhandeling te treden. "Wordt di© volmacht toegestaan, dan naar alle waarschijpilijikheid de voorzitter G-roe-sseï het hemi beloofd) vrijgeileide krij gen, en aan de onderhandelingen deel ko men nemen. Ooik is er spraike van, ©en groep niet in de zaatk geïnteresseerde personen, aila scheidsrechtera aan te stellen. Een adve-ientie voor wedden. Voor eenige dagen stond in de „N. R. Ct." een advertentie waarin werd aangebo den een positie met een maandelijks in komen van f 150eisch was het bezit vaa f750, welk bedrag in handen bleef van don eigenaar. Bij i nformatie bleek echter uit een gedruk te circulaire dat er van eon positie geen sprake was en dat de aanbieding op te- volgende neerkomt: Een te Parijs wonend Hollander verzoekt hem zeven dagen achtereen telkens f 100 te sturen; daarmede gaat hij wedden op de dagelijkscche courses aldaar en belooft eiken avond de f 100 terug te zenden „ver meerderd met den eventueelen winst of verminderd met een klein verlies", zooals de circulaire zegt. Natuurlijk heeft de Pi' rijsche Hollander een onfeilbare methode om ire winnen en spiegelt voor dat mea „aan het einde van iedere week zonda twijfel een minimum netto winst van fw zal hebben gemaakt". Een ieder did wel eens aan 't wedde» bij wedstrijden heeft deelgenomen, weetbt) ondervinding dat trots de beste inlichtingen een weddenschap een weddenschap hlijö. d. w. z. dat 't een onmogelijkheid is te spreken van een minimum winst en bij begrijpt dat de voorstelling van de terug zending van het geld hierop neerkomt, al zijn de bedoelingen van den Parijschon Hol lander misschien eerlijk, dat men telkens minder terugkrijgt, behoudens den enkelen keer dat een winst behaald wordt. Het is daarom zeker gewenscht dat er voor dergelijke verlokkende circulaires waarschuwd wordt. F

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2