BINNENLAND. V STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. K echtzaken. Kerk eu School. Landbouw en Veeteelt. was, -werd liet verlof ingetrokken. Dit is de hooggeroemde vrijheid die het Britscbe be stuur aan do „corrupte" Baerat-r epaib 1 i ek en is koiarn brengen Frankrijk. In de Kamer is gisteren een amendement van den afgevaaadigdo Leygues ten gunste van bet onderwijs der zendelingen in de koloniën iaet 283 tegen 272 stemmen aan genomen. Spanje. In den Senaat verklaarde do minister van buitenl. zaken in antwoord aan Montere Rios dat tusschen da negeeringen te Parijs en te Londen de onderhandelingen over een tractaat betreffende Marokko voortduren. Maar men zal eveneens met Spanje tot een overeenstemming komen, op voor de belan gen van dit land guustigo voorwaarden. De minister gaf de verzekering dat Frankrijk en Eug-eland geen overeenkomst zullen sluiten, die tegen do belangen van Spanje zon indruisehen. De republikein Labra zal' heden over de Marokkaansche kwestie interpelleeren. Italië. Ter gelegenheid van het eeuwfeest van St. Grogorius is oen pauselijke encycliek versahenen, waarin aan do opbouwende werkzaamheid van Gregorius wordt herin nerd, Do Paus zegt, dat ook hij door geva ren omringd is. Hij wekt de volken op terug te "keer-en tot de kerk, die alleen in staat is den wereldvrede te verzekeren. 'Hij dringt aan op 'n volkomen samenwerking tusschen de geestelijk© en burgerlijke machten, beide do-or God ingesteld en verdedigt de voor rechten, waarvan heb pausdom de wachter is. De tegenwoordige tijden^zijn moeilijk. Men tast do wortelen der kerk aan en ont kent allo goddelijke tusschenkomsb. In de encycliek wordt dan verder do taak der bisschoppen uiteengezet en gewezen op het sociale werk ten bate der nederigen. Dui fcsckland. Het bericht van den jongsten tegenslag der Duitsohers in Zuid-Afrika heeft natuur lijk: een pijnlijken indruk gemaakt in Duitsdkland; het ,.Berl. Tageblatt" brengt dit wel het best onder woorden, waar het er op wijst, dat deze ernstige verliezen te wij ten schijnen aan da onvoorzichtigheid van den Duitschen bevelhebber. D'a „Vosa. Ztg." vreest, dat do nederlaag een slechte moreele uitwerking zal 'hebben op den te genstand der Herero's en dat nu verschil lende andere Blaffer-stammen mede in op stand zullen komen. De „Lokalanzeiger" zegt te weten, dat de regeering den divisie-generaal Trotha naar Afrika wil zenden met aanzienlijke verster kingen vroeger trad deze officier in Oost- Azië op. De „Vorwarts" eindelijk raadt aan, om met d-0 Herrero's te onderhandelen, vooral omdat door het Duitsche optreden dezo tot don opstand gedreven werden. Keizer Wilhelm 'heeft weer een gevleu geld. woord lateu vliegen; bijl zijn bezoek aan do vestingwerken van Gibraltar zou do keizer gezegd hebben „Mijn verwachting is volkomen uitgekomen: het is prachtig, zooals trouwens alles wat Engolsch is. Ik ben niet verbaasd, dat Gibraltar niet in te nemen is." Turk ij e. De gezanten van Rusland en Oostenrijk oordeelen het antwoord van de Porie op d© nota betreffende da toelating van vreem de officieren in de gendarmerie in Mace donië en het disciplinair gezag aan gene raal De Giorgis en zijn adjuncten toege kend, onvoldoende. Hofberichten H. H. M. M. de Koninginnen en Z. K. H. de Piina woonden gisteravond met hertog Pau! en hertogin Marie Antoinette van Mecklenburg en de vorstinnen van Bentheim den liederen avond van Joh. M. Messchaert en Derk Schafer in Diiigentia bij. H. M. de Koningin Moeder bracht gister middag met de beide vorstinnen van Bent heim een bezoek "aan de Gevaosenpoort. H. M. verwijlde, gedur-nde den rondgang van de vorstinnetjes, in het benedengedeelte van het gebouw. V H.H, K,K. H.H. Hertogin Marie Antoinette en Hertog Paul van Mecklenburg begaven zich heden, vergezeld van Hr, Ms. adjudant jhr. Van Geen, por rytuig naar Den Hoek van Holland. Aldaar aangekomen ging het gezelschap over op het stoombootje Colum bus van de Maatschappij Holland Amerika en werd door den "Nieuwen Waterweg naar Rotterdam gestoomd, In de Maasstad bezichtigden de vorstelijke personen o. a. de havens en het stoomschip Rotterdam van de Hoiland-Amerika lijn. Per trein werd de terugkeer naar 's-Gra- venbage aangenomen. Vorstelijke bezoek. Gistermorgen met den sneltrein van 11.20 is te Den Helder uit Den Haag, waar Iiy de ga-t is van II. M. de Koningin, aangeko men Prins Hendrik Reuss XXXII, vergezeld door den adjudant van Z. K. H. Prins Hen drik, den luit, ter nee 1ste kb Hoofd Graaf land. De Prins reist strikt incognito, waardoor geen eerbewyzingen werden gebracht. Door den luit. ter zee Gooszen, adjudant van den directeur en commandant der Ma rine, met open landauer afgehaald, werd afge stapt aan d» woning van schout-bij-nacht Wenthoit, waar de Prins den lunch gebiuikte. Na afloop daarvan werd een bezoek ge- brncht aan 's Rijkswerf, waar de Prins ver schillende werkplaatsen en inrichtingen met belangstelling in oogenschouw nam en aan boord van het morgen in dienst te steilen n'auwe pantserschip Hertog Hendrik en het pantserschip De R u ij t e r. Met den trein van 4 05 vertrok de Prins vanmiddag weder van daar, aan het station uitgeleid door schout-bij-nacht Wenthoit. Prins Hendrik Reuss XXXII is als luitenant ter zee in Duitschen dienst, gedetacheerd aan de kweekschool voor de zeevaart te Kiel. Prins Hendrik Reuss begaf zich heden ochtend naar Amsterdam. Onze oorlogsvloot. Blykens bij het departement van warine ontvangen beticht is Hr. Ms. instructieschip Nautilus, onder bevel van den kapitein- luitenant ter zee R, 0. J. Verschoor, 20 dezer te Hellevoet-luis binnengevallen. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal op Donderdag 24 Maart a. s. niet plaats hebben. Tot de audiëntie van den minister van binneniandsche zaken op Zaterdag 27 Maart a.s. kan in zake soliicitatiën naar de onder scheidene betrekkingen bij de rijksverzeke ringsbank, niemand worden toegelaten. Baron Harluxma thoe Slooten. Het bulletin omtrent den toestand van den burgemeester van 's-Gravenhage luidde heden ochtend Nacht vrij rustig. De dokter is voor 'toogenbhk tevreden. De toestand blyft echter zorgelijk. Arbeidscontract. Het bestuur van do Vereeniging van Ne- derlandsche Werkgevers heeft zich, in zake het ontwerp van wet tot wijziging en aan vulling van de bepalingen in het B. W. om- tient huur van dienstboden en werklieden enz, met een adies tot do Tweede Kamer ge wend waarin ingenomenheid wordt betuigd over de indiening van dit ontwerp. Met het beginsel en de grondgedachte der ontworpen regeling kan het bestuur zich volkomen vereenigen en in 't algemeen ook met de bijzonderheden dier regeling, maar het oppert eenige bedenkingen ten opzichte van eenige punten. Aüspirant-Machlnisten. De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in dit jaar bij de* opleiding van adspirant-machinisten (tot dusver bekend onder den naam van „oplei ding van leerling-machinist") te Helle- voetsluis jongelingen kunnen worden ge plaatst als adspirant-maehinïst. Tot bedoeld examen kunnen alleen wor den toegelaten jongelingen, die geboren zijn tusschen 1 September 1886 en b Septem ber 1890. (Zie verder de „Stct.*1 no. 69.) Groene Kruis. Te Sloten is een afdeeling van Het Groene Kruis opgericht. Finanlieel „Nieuws, De minister van financiën maakt bekend dat op 19 dezer by de betaalmeesters in kas was f 2,545,209.121/2 en dat op denzelfden dag door de Nederl, Bank, ia- gevolge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was ver strekt ten bedrage van - 317,682.621/j De groote bekendheid en het algemeen er kende nut van een jaarlijksche Tabel der Laagste en Hoogste Koersen enz. in het af- geloopen jaar (uitgave van de Nederland- sche Financier, Dagelijksche Beurscourant, M. H. Binger, Amsterdam) maken 't over bodig veel van dit werk te zeggen. Evenals haar voorgangsters is ook de tabel over 1903 met^zorg bewerkt, terwijl ook ditmaal een beschouwend overzicht t an het afgeloo- pen jaar op financieel gebied voorafgaat. Verder zijn ei in opgenomen een opgave der )niouwe emissies in 1903, der naamlooze vennnootschappen, opgericht in 1903, der fondsen opgenomen in of vervallen uit de officiegle noteering te Amsterdam en te Rot terdam, 'een overzicht van den rentestand en het disconto bij de NederlandscheBank, de wisselkoersen en de prolongatiekoersen in 1903 enz., en ten slotte een lotingskalen der voor 1904 (premie- en obligatie-leenin gen)- Gemeen ttraad. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 29 Maart 1904, nam. 2 uur. De stukken liggen ter visie voor de leden de geheime stukken bij den heer secretaris. Kiezerslijsten. De heden door het gemeentebestuur vast gestelde kiezerslijst bevat de namen van 2963 kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaa), 2960 kiezers voor leden van Provinciale Staten en 2602 kiezers voor leden van den gemeenteraad. Aan heeren leden van den gemeenteraad is kennis gegeven dat ten Raadhuizo ter visie gelegd is, ten einde in de eerstvolgend# raads vergadering tot ëeno benoeming te kunnen overgaan, een aanbeveling ter benoeming van een gemeentegeneesheer, tevens school arts, alhier, waarop geplaatst zyn 0n alpha- belLche volgorde) do hoeren D. N. Janssen en A. P, M Koene, beiden arts en alhier woonachtig. Te 81/2 uur van morgen had de mest- schipper uit Loosduinen J. Z., liggende met zyn schuit in de Schie tegenover de Over- schiesche Dwarsstraat het ongeluk door de gladheid van da plank uit te glyden en te water te vallen. Aan zyn haren gegrepen door den toesnel lenden kastelein C. Knoops aldaar, werd hij weder spoedig op het droge geholpen. Op het werk der firma Smulders maakte een der werklieden ruzie met zyn collega's waarom hy op verzoek der directie door de politie van het terrein werd verwyderd. Door de politie is een 6-tal personen aan gehouden wegens aanranding eener 40 jarige vrouw. Twee hunner zijn reeds na verhoor ontslagende anderen moeten nog een ver hoor ondergaan. Yelisbadhuls. In de week van 14—20 Maart werden geno men 203 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 22 kuipbaden 29 regenbaden 41 regenbaden 125 schoolbaden 3cts. kinderbaden 16 De Weesinrichting te Neerbosch. In de groote zaal der S. 0. V. had gis teravond de door talrijke belangstellenden bijgewoonde samenkomst plaats, waarin ds. Schrijver, de tegenwoordige directeur van de weesinrichting te Neerbosch, eenige me- dedeelingen daaromtrent zou doen en waar in het zang-muziekgezelschap, uit weezen samengesteld, zich zou doen hooren. Ds. Couvee opende de samenkomst met het doen zingen van Psalmj 68 3, waar na hij een gebed uitsprak. Dan sprak hij een kort inleidend woord. Op verdienstelijke wijze werd daarop door het zangkoor uitgevoerd een drietal liede ren: „Lofzang Ps. 150"-, „Avondgedach ten" en „Zoek Hem, verloornenwaarvan no. 2, een duet met bromstemmen, zeer veel succes had, vooral door den beschaaf den, helderen zang der duettisten. Dan betrad ds. Schrijver het podium, Spr. nam als motief zijner rede Ps. 68: „God is een Vader der weezen". Hij wees er daarna op, welk groot gemis het is voor een kind, wanneer het niet meer zijn ouders heeft, hoe, vooral "in ernstige, gewichtige Qogenblikken des levens, de handdruk van vader, de kus van moeder door de weezen wordt gemist, een gemis dat door niemand kan vergoed worden. Het streven moet zijn en is ook, om dat gene wat den weezen gegeven kin worden, te geven. Onze voorouders hebben in de steden hun kapitalen beschikbaar gesteld om goed ingerichte weeshuizen te bouwen, doch op het platteland bleven die ontbre ken. En om hu de ouderlooze kinderen een- onderdak te bezorgen, werd telkens een aanbesteding gehouden, doch het on vermijdelijke gevolg was, dat, wie verzor ger moest zijn van het kind, diens exploi tant werd; zulke kinderen waren diep te beklagen en leidden een allertreurigst be staan. Doch ongeveer een halve eeuw geleden ging er een geest van opwekking door het geheele land, mannen en vrouwen van alle gezindten gevoelden, begrepen dat die kin dei exploitatie moest eindigen, dat de arme weezen recht hadden op verpleging, zoo geestelijk als lichamelijk; in die dagen kwam de man op den voorgrond, die reeds arbei dende was in Jezus' dienst, de heer J. van 't Lindenhout, de eenvoudige, volkomen op den Heer vertrouwende man, die besloot hulpelooze weezen tot zich te nemen, in afwachting van de middelen tot hun onder houd. Zijn vertrouwen werd niet beschaamd. En alhoewel niet steeds voorspoed zijn deel was, toch was zijn daad de eerste stap die naar de tegenwoordige inrichting te Neer bosch voerde, waar thans reeds 3300 kinde ren hun opvoeding hebben genoten en tot goede, degelijke menschen in de maatschap pij zijn gemaakt. Thans worden er 419 kinderen verpleegd en daarvoor is veel geld noodig, heel veel geld. Zij allen, de jongens vooral, moeten een vak leeren, zij behoeven daarvoor leer meesters, materialen, wat alles wederom veel geld vraagt. Daarom vraagt spr. dat worde bijgedragen nu, maar ook in den vervolge, zoodat het goede werk dat men beoogt, ook goed kunno worden uitgevoerd. Dan werden opnieuw eerst door het fan fare-korps en dan door het zangkoor weder eenige nummers uitgevoerd, waarna ds. Schrijver nog een enkel woord sprak tot op wekking van allen om steun,te vorleenen voor de verpleging der weozon. Nadat de beide korpsen zich nogmaals hadden doen hooren, werd do ramenkomst met dankgebed door ds. v. d. Broek geslo ten. L.l. Vrydsg, of kort daarna, is aan de Koningin Wilhelminabaven weggeworpen een blauw geruite zak of kussensloop. De com missaris van politie verzoekt den vinder van bovenbedoelden zak zich by hem of aan zyn bureau san te melden. *Uit de 63 solicitanten naar de -vacante betrokking van Gemeente-Ontvanger is door Burgemeester en Wethouders de volgende aanbeveling aan den Raad gedaanNo,-4 O. J. M. Kroon, Secretaris-Ontvanger van Haastrecht No. 2 J. Versteeg Jr. Secretaris van Monnikendam. Op de heden door B. en W. vastgestelde kiezerslyst konaen voor 2653 personen, tegen 2399 op die van het vorige jaar, 't welk derhalve duidt op eene vermeerdering van 254 kiezers. Van de 2653 voor de Kamer kiesgerech tigde personen zyn er 2648 kiezer voor de Provinciale Staten en 2592 voor den Gemeente raad. 2582 personen ontleenden hun kiesrecht aan aanslag in Rijksbelastingenverder ko men op de Ijjst voor 47 huur- of woriingkiezers, 14 loonkiezers, 4 spaarbankkiezers an 6 examenkiezers, totaal 2653. 'In da Maandagavond gehouden vergadering der VI, Bad en zweminrichting is tot zwem meester voor het a.s. seizoen benoemd de Heer K. H. Schuurmans van Rotterdam. 'Gistermiddag heeft hier een droevig on geval plaats gevonden. De 21/2 R. L. v. Kra lingen wonende in de Dwarssteeg, kroop onder een geladen en stilstaanden houtwa gen door, doch de wagen werd op het zelfde oogenblik in beweging gebracht met het treurig gevolg dat het kind werd overreden en onmiddellijk dood was. ""Behalve de meer algemeeno voordeelen welke de -gestadige uitbreiding dezer ge meente met zich brengt, mag wel in 't bij zonder gewezen worden op het groote ge mak dat op een tweetal plaatsen is verkre gen in den laatsten tijd. We bedoelen in de eerste plaats het westelijk en zuidwestelijk teel, dat den afstand naar het spoorsta tion op een beduidende wijze zag verklei nen door het dempen van een gedeelte van het Prikkenwater, de ophooging van het verkregen terrein en het doortrekken der Prins Hendrik-, Station- ei Pieter Ivarel Drossaartstraten. De groote omweg om van uit deze straten te komen naar het station, is thans teruggebracht tot een paar minuten wandelens, terwijl de bewoners ven West- Nieuwland en verder gelegen straten ook in veel korter tijd dat punt kunnen bereiken. Even nuttig, doch veel fraaier, is de twee de door ons bedoelde verbetering, nl, de aanleg van den Binnensingel en de verbin ding daarvan met de Koningin Wilhelmina- haven, .Wie zich nog herinnert den grooten om weg dien men moest maken om van den Schiedamschen weg te komen bijv. in de Van Leyden Gaelstraat, zal zeker om het hardst deze verandering prijzen, die, wel is waar, door den aanleg van een kostbaar -werk als het viaduct, veel geld heeft ge kost, maar in aanmerking genomen het ge mak en de verfraaiing die er door verkregen zijn, niet te duur is gekocht. Onze stadgenooten zullen in den aan staanden zomer bij duizenden profiteeren van de wandelwegen die door bovengenoem de veranderingen zijn ontstaan en daarbij eere geven aan het gemeentebestuur dat den moed heeft gehad dit werk ter hand te nemen. Moge weldra een tweede brug over de haven de kroon zetten op dit werk. Men schryft ons uit Deo Haag: Louis Offerroans, zoo bekend in de muzikale wereld, evenals zyn bejaarde echtgenoote, is heden 80 jaar geworden. In de woning van den 80-jarige zong vanochtend vroeg een koortje van leerlingen toepasselijke liederen en in den voormiddag kwam het bestuur van de Mij. ïToekomst" haar mede oprichter en tegenwoordigen penningmeester complimenteeren. En een comité dat zich voor die gelegen heid gevormd had verscheen ook ten huize van den ouden, doch opgewekten musicus en bood by monde van den heer Bart Verhallen een geschenk met album aan. Veel bloemen en geluk wanschen in allei lei vorm werden heden den lieer en mevrouw Offermans toegezonden. Door de leden van het bestuur der afdee ling Middelburg van het »Nederlandsch Toone'elverbond", beheerders van het fonds voor het doen geven van tooneelvoorsteltingen door gunstig bekende gezelschappen, is, over eenkomstig een vroeger genomen besluit tot afschaffing van het aanbieden van bloemge- schenken, thans bepaald dat van het voor- deolig saldo, in het afgeloopen seizoen ver kregen, f50 zullen worden geschonken aan tApollo" en f50 aan de onlangs door ge noemd verbond opgerichte sVereeniging van Nederlandsche Tooneellisten", wier streven het is allen, die in eene vaste betrekking by het tooneel werkzaam zijn, te steunen by ouderdom of invaliditeit of hunne nabestaan den by overlyden. (»Midd. Crt.") Do rechtbank te Rotterdam veroordeelde heden den schippersknecht J. J. van der Werff wegens moord op zyn meisje Antje Beekman te Vlaardingen, tot 7 jaar gevangenisstraf (de eisch was 10 jaar). Voorts veroordeelde de rechtbank J. Grüne- wald wegens strafbare poging tot moord op Styntje Freelink, aan de Erasmusstraat te Rotterdam, tot 3 jaar gevangenisstraf (de eisch was 8 jaar). Nog veroordeelde de rechtbank J. v. d. Berg wegens geweldpleging aan een 16-jarig meisje te Vlaardingen, tol 3 jaar, onder aftrek der preventieve hechtenis (de eisch was 5 jaar). Brandstichting te Bhootn Heden diende voor de rechtbank te R0i terdam do brandstichting in de kapitale bof' stede van Jacob Barendregt in de Bokkenbumi te Rhoon op de grens van Charlois op Zon dagavond 3 Januari van dit jaar desavonii te 7 uur. De geheele boerdery met wonir I groote voorraad graan en vlas, alsmede 15 paarden en 14 koeien kwamen in de vlam. men om. Op de boerdery, een der grootste van hes eiland IJselmonde, vonden circa 40 menschen werk, hoofdzakelijk met de vlasindustrie.Ree(j. dadelijk kwam men tot de overtuiging, (W kwaadwilligheid in het spel was. Het'hujl de aandacht getrokken, dat de 19-jarige J i Koedood in de nabyheid van de hofstede w#j gezien en kort daarop alles in lichte lasis stond, r> J. Koedood stond daarvoor heden terecht f Hem werd ten laste gelegd op 8 Januwi opzettelijk brand ta hebben gesticht, waar. i door levensgevaar voor anderen te duchten is geweest. !j Door de rechtbank werden 11 getuigen gehoord, terwyl als verdedigster van beklaagd» optrad mr. Ad. E. Kok. 0 De rechtbank te 's-Gravenhage veroordeel, de heden den Nederlandschen typograaf 0, W. v.'d. S, bijgenaamd Nelis de Bels, we- gens den te Brussel gepleegden postdiefstal overeenkomstig de vordering van het open- baar ministerie tot vier jaar gevangenisstraf R. K. Kerk. De bisschop van 's-Bosch heeft benoead lot deken van het dekenaat Heusden dea heer F. P. Ghysens, pastoor te Drunen. Veetentoonstelling. Begunstigd door een heerlijke lentezon werd heden op het terrein achter de Nieuws Veemarkt te Rotterdam weder de gebruiko- lyke Paaschtentoonstelling van vee gehouden van wege de afdeeling Rotterdam, Schiedam en omstreken dar Hall. Maatschappij van Land bouw. Bij het programma was gevoegd gemest, niet gemest, melk, drachtig en aanfok vee en paaiden. Er was dit jaar over het algemeen wel wat minder ingezonden dan het vorig jaar, doch de qualiteit liet over bet algemeen niets tt wenschen overzoodat de taak der ver schillende jury's geen gemakkelijke was. In afd. A. Gemest vee, waren ingezonden 30 ossen en stieren met hard voeder gemest, 22 dito uit het Z.-H. spoelingdistrict45 koeien en schotten met hard voeder gemest, en 18 dito uit het spoelingdistrict, 11 kal veren, li vette schapen en 35 varkens. In afd, B. Niet gemest vee, zyn ingezonden 36 nos. In afd. G melk- en drachtig vèe 48 nos. In afd. D aanfok vee, 64 nos. rundvee, 61 nos. schapen en 8 nos. varkens. In afd. E paarden, geboren in Nederland waien nagenoeg 100 nommers ingezonden, De/e afdeeling, eerst in de laatste jaren aan de tentoonstelling toegevoegd, spande dus ditmaal de kroon. In 't geheel waren ingezonden492 nommers, Zeer trokken de aandacht twee nommers Ut opluistering ingezonden, zynde een driejarige zwartbonte Rystier, ingezonden door L. P, v. d. Blink, te Brielle, en een vette stier ingezonden door G. F. N. Coers te Raam- brugge. Dat het prachtige weder van zeer gunstigen invloed was op het bezoek laat zich begrijpen, De boerinnetjes, van heinde en verre gekomen, hadden zich ook op bun paaschbest gekleed, zoodat het terrein een en al vroolykbeid was en een kleurrijken aanblik opleverde. Deze tentoonstelling mag dus in alle opzich ten geslaagd genoemd worden. Afdeeling: A. Gemost ree. No. 1. Yoor den fijnste® en zWaaroten Os, uitsluitend, met, ihard voeder gemest, onver< schillig Van weKken. leeftijd. Ie prijs 60, J". Floihil, Elkerze©; 2ö prijs ƒ40, W. C. Bxooymans, Dïnteloord; 3a pr., 20, H. 'Knoop,Strijeu4e pr., f 10. "Wi C. Brooymans, Dinteloord, Nd. 2. Yoor den fijinsten en zwaarste®. Os, uitsluitend: met hard: Voeder gemest, niet ouder dan 3 jaar. Ie prijs f 40, F. Hterweyer J"sn., Dubbel dam 2e prijs 20, ET. Bretire, Dinteüoomi; 3e prijb 10, Jacob Blom, Eükmjetet. No. 2 bis. Voor den fijinsten en zwaarst» Stieo", uitsluitend met hard! voeder gemest, niet ouder dan 3 jaar. Ie prijs 30, J. de 'Mol, 'e-Gravonhag#! 2 e prijs f 20, met toegekend'. No. 3. Yoor den fijinsten en zwaarst® 0*, met spoeling in het Zuid-tHtallandkskio spoe> lingdistrict gemest, onverschillig van wel ken leeftijldl. Ie prijs 60, G. J. Witkampf, Schri dlam; 2e prijb ƒ40, J. Talc, Schiedam3i prijs ƒ20, G. J. Witkampf, Schiedam! No. 4. Voor den fijnsten en zwaarste® Öt met spoeling in het Zmd-HtoUandsdh spoe- lingdistrict gemest, niet ouder dam 3 jaar. Ie prijs ƒ40, J. Stihiltman, Dblftshavenj 2e prijs 20, A. Poot, Delftshaven3a priji 10, W. Poot, Dblftsiiiavem. No. 4bis. Yoor don fijnste®, en zwa>' 'tso Stier, met spoeling in 'bet Zuid-Hol! spoclingdistrict gemest, niet ouder uafl 3 jaar. Ie prijjs 30, W. v. d'. Valk, Delftshaven; 2o prijs 20, T. A'. Loumsns, Sohiedlam.. No. 5, Voor d'o fijnste en zwaarste Koe, uitsluitend1 mot iiattdi voeder gemest. Ie prijs ƒ50, G. Grin, Wieringerwa&fd; 2e prijs ƒ30; L. F. V. d'. QKJuyt, Rijk-wijk, 3o prijg f 20, C; G. Broulkiniki, Yoiorsdhoi®"' 4o prija 10, L. Lu.yten, Kral. Vcor. No. 6, Voor da fijnste «n jswwste S'W'

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2