BINNENLAND. YL AARDINGEN. Genieenteraad. 1 ilmÊma f /-.At beid ingezien en kan thans een Javaansche marechaussee net zoo goed „het Ridder" krijgen als z'n overste. „Kleinigheden!" zal menigeen smalend uitroepen, doch ik hen 't daar volstrekt niet mede eens. Ook wat de „lintjes" betreft, lion ik voor gelijk recht voor allen en vergeet niet, dat hier te lande soms één Rederlandsche Leeuw, met den noodigen geur uitgereikt, tegen een heel bataljon soldaten opweegt. Laat daarom de 31ste Augustus voorlaan ook voor onze Mandsche aristocratie en Vorsten wezen een dag van blijde verwach ting! Het Opperbestuur beginne mei jaarlijks een opgave van honderd Inlandsche namen te vragen. Heusch ik scherts niet, ik meen wat ik hier schrijf. Wij Nederlanders weten nu wel, dat zoo'n onderscheiding meestal niet van Hare Majesteit uitgaat. Wij weten, dat het dikwijls protectie is van directe chefs of van het Ministerie, toevallig aan het bewind, en daarom hech ten wij er van zelf minder aan, doch een Oosterling gelooft nog altijd, dat zoo'n rid derorde hem door zijn llooge Gebiedster zelve is toegedacht, hij heeft nog zoo geen begrip van onze ingewikkelde constitutio- neele vormen. Een Vorst is voor hem de almachtige Hecrscher, niet gebonden aan wetten en lastige gebruiken. Wanneer dus de verschillende elkaar opvolgende Minis ters van Koloniën jaar in, jaar uit, steeds de Inlanders voorbijgaan, clan gaan die man nen denken, dat hun Koningin hen te min acht. Zij buigen dan wel deemoedig het hoofd, doch zijn toch zeer teleurgesteld, 't Is daarom, dat ik, er de aandacht op vestig. Ik deed dit reeds vroeger, kort na mijn te rugkeer in 't Vaderland, doch herhaling in dezen is niet kwaad, als de Regeering ten minste raad wil aannemen van iemand, die de Inlanders door en door kent en zoo me nig vertrouwelijk gesprek met hen heeft gevoerd. Ik acht het eon politiek van ver stand en gevoel, als men ook „an Aller- höchste Stelle" wat meer rekening gaal hou den met 't karakter van den nog zoo kin derlijken Oosterling! Ons koloniaal bezit loopt leelijk gevaar! Wat zal er uit den strijd fusschen Rus land en Japan geboren worden? We we ten het niet, doch laten wij toch alle mid delen aangrijpen, om ons de sympathie der millioenen Inlanders te verzekeren. Misschien hebben wij nog een kwart eeuw den tijd! Laten wij dan van stonde af aan beginnen! Een rechtvaardig bestuur, zorg voor den geestelijken en oeconomischen vooruitgang en de vriendschap van Vor sten en adel, daar moet 't op worden aan gelegd! Geen macht ter wereld zal onze driekleur hier durven neerhalen, wanneer het bekend is, dat hoofden en volk in de zen Archipel gereed staan de Regeering bij te springen. Met ons leger, onze vloot en onze forten alleen komen we er niet. Onze kracht schuilt in die bruine massa. Is die vóór ons, dan blijven wij ongemoeid, is die tegen ons of op z'n voordeeligst, onverschil lig, dan kunnen we wel inpakken, dan is 't gedaan, nog voor we dertig jaar verder zijn. I Aann waarschuwingen van verschillende zijden heeft het Nederland in den laatsten tijd waarachtig niet ontbroken. We zullen nu 31 Augustus eens zien! Holland heeft voorloopig ridders genoeg binnen zijn gren zen, laat nu in 1904 het verzuim van vorige jaren eens flink worden goedgemaakt! Een driehonderd kruisen voor Inlanders, vreem de Oosterlingen, Indo's en Europeanen zou niet te veel zijn! Ook het kranige legertje worde eens flink bedacht! Een militair hier doet toch in alle geval heel wat meer dan zijn kameraden in Europa! Ik hoop, dat deze Penkras op Het Plein in Den Haag terecht komt. In Buitenzorg worden mijn brieven ge lezen, doch Buitenzorg kan ook al niet heel veel doen zonder Den Haag! Op één na de machtigste man van Neder- landsch-Indië is slechts Ridder in de Orde van den Nederiandschen Leeuw! Zoo iets teekent den toestand, zou ik denken. Voor Holland alles, voor Indië weinig of niets I Zoo is 't altijd geweest, zoo kan, zoo mag 't niet blijven. Nu wo 't hierboven toch zoo druk had den over eereteekens en onderscheidingen, moet ik u toch ook nog vertellen, dat onze Sander eersfc in 'handen, toen 'hij tegen etenstijd, naar ihuis kwam. „Lieve themel, wat akelig nieuws! Arme tante Alma!" zeide hij', onmiddellijk naar da 'keuken loopend'e, om Maria, da dochter der hospita, den brief te toonen. „Stel je voor, Mies, mijn oude tante wil mij -weer eens aan haar moederlijk kart drukken. Wat me) bijzonder groot pTemeir doetDeze brief kon op geen gelegener tijdstip komen, want ïk hen. voorloopig beu van mijn. jonggezellen-bestaan Frits Heftier was een door en door goed en beminnelijk mensch. Een poosje was hij wel is waar een doeniet en verkwister ge weest, die in gezelschap van lichtzinnige kameraden in luttele maanden zijn moeder lijk erfdeel had doen verdwijnen, hetgeen tot de ooren van tante) Alma doorgedron gen Was. Maat men 'had haar den neef veel slechter en lichtzinniger geschilderd dan hij in werkelijkheid was. Al deze laster praat was uit den mond van Mi entje ge komen, die waarschijfnlijk de hoop had 'ge koesterd, "haar meesteres te verwijderen van. haar eenigen bloedverwant en dan haar erfgename te kunnen worden. Tante Jiad Frits op een goeden dag liet huis ver- Regent van Tjiandjoor de zgn. „gele Song song" of „gouden pajoeng" mag voeren. Hij deelt dit voorrecht met zeven anderen. Een „gouden pajoeng" vraagt ge? Ja, een „pajoeng" of zonnescherm doet op Java en in de Soendalanden bij de In landsche ambtenaren zoowel als bij de As sistent-Residenten en Residenten den zelf den dienst als de chevrons on de sterren bij ons in het leger. Het gebruik van den „pajoeng", als on- derscheidingsteeken voor de hoofden, is zeer oud en naar men beweert uit China overge waaid. Aan de gouden en zilveren borduursels („passemén" van passement) op de groot tenue kleeding en aan de gouden en zilve ren galons om de „pètji's" (van pet) kan men trouwens ook reeds een ieders rang en betrekking onderkennen. De „pajoeng" echter is voor ons Westerlingen het meest typisch origineel, ook al door de suggestieve kracht die er van uitgaat. Het zonnescherm wordt gedragen door een politic-oppasser, „panakawan" (bedien de) of een voor korten tijd gehuurden vol geling. Alleen Residenten en Regenten toch heb ben steeds hun „oppas" (politieoppasser) met den „pajoeng" bij zich, de Assistent- Residenten en lagere Inlandsche Ambtena ren doen dit alleen bij feestelijke gelegen heden, wanneer zij ook in groot tenue zijn. De zonneschermen van de Prinsen en ade- lijken in de zgn. Vorstenlanden (Soeiakaria en Djocjakarta) hebben tot model gediend voor die, welke nu in de Gouvernemenls- landen (liet overige deel van Java en Ma- doera) sinds 1820 officieel zijn vastgesteld. Elke „pajoeng" bestaat natuurlijk uit een stok (Soend.: gagang, Jav.garang) die bij de Regenten verguld is, doch bij de lagere ambtenaren wit of zwart moet zijn geverfd (met of zonder versierselen). Op het eigenlijke scherm (latar) zijn dan kleinen en vergulde cirkels (sèrèts) aange bracht en aan die kleuren en de plaats en bieedte der cirkels kan men gemakkelijk zien, wie of men nu eigenlijk wel voor zich heeft. De knop (pentol) met z'n stervormig uit geknipt bovemand-aanhangsel (tlatjap) is bij alle „pajoengs" vergild. De kleuren der schermen (latar) hebben in de oogen der bevolking een bepaalde svmbolieke beleekenis. Geel en goud h.v. zijn vorstelijk, het wit is 't symbool van reinheid, blauw beteekent liefde, groen hoop en donkerbruin einde lijk trouw. U ziet 't is nog al ingewikkeld. Er zijn in de gouvernementslanden precies acht en dertig soorten van „pajoengs" en voor een „baar" (nieuweling) is het dus nog lastiger dan de rangen en graden bij de Zeemacht. Zij, die gediend hebben, be grijpen me. Ik zou nu nog kunnen vertellen van de andere insigmën aan verschillende rangen verbonden, van de vergulde en zilveren knoopen met gekroonde W„ van het staat- siegeleide bij plechtige gelegenheden enz. enz., doch ik blijf nog wel een groot jaar op dit eiland en kom dus dikwijls geuoeg nog in aanraking met hoogere en lagere „pria- ji's" (Ambtenaren op Java). Onthoudt nu voorloopig goed, dat evenals het Vaandel voor den rechtgeaarden krijgs man is een dierbaar symbool van Vader land, Volk en Koningshuis, dat juist zoo tot 'n Javaan of Soendanees de „pajoeng" spreekt van Gezag, Macht en Adel! De soldaat wordt warm als het Vaandel voorbij gaat, hij rekt zich uit en salueert met toewijding, met eerbied; de bewoner van Java hurkt met afgewenden blik ter aarde voor den „Pajoeng". Het huldebewijs is verschillend, de eer bied dezelfde. Ik ben geen Inlander en toch, toch moet ik bekennen, dat een gouden „pajoeng" ook mij suggereert. Hij dwingt mij minstens tot een zeer beleefden groet, want hij spreekt ook mij van het Gezag, ontleend aan de Hooge Vrouwe in Nederland, van het Gezag der Koningin! Lt. Clgckenf.R Brousson, b. <3. Sindanglaja. Vorstelijke reizigers De hertogin Van Albany wordt Zénd'ag- bodan en sinds een jaar hadden, beiden elkaar niet gezien. „Frits," zei Mies, nadat ze den brief had gelezen, „ik zal gauw je goed inpak ken, want je moet onverwijld van nacht bij) je tante wezen, en er blijven, tot zé een geschikt 'hulp heeft gevonden." Tante Alma ontving haar neef met open armen en was gelukkig, teen hij zijn Voor nemen 's nachts bij haar te blijven, te 'ken nen gaf. In den loop Van den avond verge wiste zijl zich er nog Van, dat haar „arme jongen", zooals ze hem betitelde, vreese- lijk belasterd Was. Met roerende liefde maaikte ze hem een bedt in orde, met een kruikje er in, opdat haar „lieve Frits" toch maar niet verkouden werd. Het was een heerlijke dag voor hem1, en toen hij zieh ter ruste begaf, wreef drijf zich vergenoegd in de handen. Toen hij eens rondkeek in zijn sliaap- kam.er, zag hij aan dén wand twee zwaar den en oen oud geweer met zWare 'kolf. Hij bekeek deze voorwerpen oplettend en sliep daarna zorgeloos in. Ongeveer twee uren later sloot MHetatjé de achterdeur open/ en betrad ze de villa weer- Wat ze doen wilde, wist ze eigen- nacht met den sneltrein, te Vlissingen ver wacht om met dé nachtboot naar Enge land over te steken. Yredoshof. Heb denkbeeld om het Vtedeshof (Car- negie-stkihtiirg) een plaats te geven aan de achterzijde van de Maliebaan, of op een ter rein in het H'aagsdh'e Bosch tegenover dat véld, zal 'geen uitvoering1 (krijgen. Het plan is, naar wij Vernemen, afgestuit op de ern stige bezwaren die de hooge regeering, met het oog op het mil".t-air gebruik van de Maliebaan eni de instandhouding van het Bosch, hééft geopperd. Onze oorlogsvloot. Blijkens bij liet Département van Ma rine ontvangen bericht is Kr. Mis. iiistrue- tieschip N anti 1 usouder bevél van den kapitein-Tuitemant ter zee W. J. Cohen Stuart, 5 dezer Van VHbLlevoetsluïsi naar zes vertrokken, ter aanvaarding van dén zomericruistochto in den Atlantisoketn Oceaan. Statenverkiezingen. Do Liberale Kiesveueonigmg te Naald wijk heeft cand'idaat gesteld voor1 de Prov. Staten de hoeren A. L. Verhagen, aldaar, en A. Hoogendijk Jz. te Vlaardingen. De Vrijzinnige kiesvereeniging to Leiden 'heeft voor do Prov. Staten de beide afbre- dende ledc-u de heeren H. O. Juta en H. Paul met al.gemeene stemmen tot voorto'o- pi'ge candidaten geproclameerd. Tariefwet. Door 300 klotrnpenmakersbazen uit ver schillende plaatsen in Noord-Brabant is aan den Minister van Financiën een adres en, aan do Tweede 'Kamer een. afschrift daarvan gezonden, in welk adres dén minis- tea- verzocht wordt geen acht te slaan op het adres van handelaars in Hollandsche on Belgische' klompen tégen öieb invoerrecht op Mompon, doch 'het voorgestelde tarief op ingevoerde 'klompen door te zetten tot heil der Nederlandsch'ö Mompen-ind'ustrie, die in Noord-Brabant een groote plaats in neemt. Herat. A. N. 17. V. Op Hemelvaartsdag zal iliet Hersteld Al gemeen Nedorl. WerWiedcnVerbond een openlucht-meeting houden op heb fraaie landgoed Ten Déndk, te Bolnes, onder dé gemeente Ridderkerk, daartoe) Welwillend afgestaan dOor den eigenaar. Muziek en zang zullen de meeting opluisteren. Ver schillende sprekers zullen er optreden'. Zitting van Donderdag 5 Mei Do voorzitter, de heer Perstere, opent de vergadering. Niet aanwezig de heeren P. v. Gelderen en W. v. d. Windt Wzn. met kennisgeving. Ingekomen zijn o. m. Een missive van Ged. Stalen, rnededee- lende een kon. besluit, waarbij het maxi mum aantal vergunningen wordt vastgesteld op het veilaagd aantal 38. Goedkeuring van genomen financieele be sluiten en besluiten tot het in erfpacht ge ven van grond. Worden voor kennisgeving aangenomen. Bezwaarschriften tegen de taxatie van het door hen te betalen vergunningsrecht van M. F. Loor en J. v. d. Linde. Een commissie, bestaande uit de heeren Schippers, Hoogendijk en Versteve, zal de ze bezwaarschriften onderzoeken. Adres van het fanfare-korps „Harmonie" uit 32 leden bestaande, om tegen billijke vergoeding volksconcerten te geven. In handen van B. en W. om advies. Adres van L. den Breems en andere vleeschhouwers, verzoekende vrij vervoer van hun vleesch. Komt straks aan de orde. Een schrijven van ingezetenen tot steun van het voorstel der drie raadsleden om het besluit tot afschaffing der kermis in te trekken. Hierna wordt overgegaan tot de benoe ming van stcmbureaux. Benoemd wordt tot onderwijzeres aan school B mej, J. C. Hakbijl te Rotterdam. lijtk zelf nog niet, in ieder geval voerde ze weinig goeds in haar schild. In de eerste plaats wilde za zich meester maken van het gold dat in de schrijftafel gesloten was. Dan wou ze nog zien, wat ze a!zo© van. het zilvergetei kon 'bemachtigen. Liep alles vlot, dan wilde ze dé oudé darné sparen maar anders met eön kussen kon, ze haar 'gemakkelijk doen stikken. Uit de keuken komend, sloop zo op dé teenen dén corridor langs tot aan den huis kamer. Ze stalk een lucifer aan 'het zil vergerei lag op het buffet. Ze kende dé meubels en' hun plaats zoo goed, 'dat ze nergens tegen aan stootte. Een lamp was dus overbodig. Zé had eon sleu telbos in de hand, de eön of ander er uit zou zeker op do schrijftafel passen. Ook een steekbeitel had zo meegenomen. De sleu tels pasten niet, ze greep naar den steak- beitel toén ze tob haar ontzetting in' dön gang voetstappén hooide. Een onuitspre kelijke angst maakte zich van 'haar mees ter, en vlug liep zo naai' dé deur, waar dé krachtige armen Van ©en werkelijker inbre ker die van da gunstig© gelegenheid, dat het afgelegen huis alléén de oude, dioove vrouw herbergde, gebruik had gemaakt Tol definitief brugwachter wordt benoemd II. M. Breveling. Aan do orde wordt gesteld het voorstel van de Raadsleden A. Hoogendijk Jzn.,' L. van Gelderen en C. Moerman, strekkende om. to besluiten tot intrekking van het raads besluit waarbij de kermis voor Vlaardin- gen is afgeschaft. Dit voorstel is voornamelijk door die hee ren ten tafel gebracht omdat zij meenen dat bij nader inzien het aan anti-kermisge- stemde raadsleden zal gebleken zijn dat het niet aangaat andersdenkenden te dwingen te laten wat zij verkeerd oordeelen. De hoer II oogend ij k zegt dat er al zooveel over de meerdere of mindere wen- schelijkheid van kermisvieren is gesproken en geschreven, dat hij hierover weinig meer to vertellen heeft. Maar tot hem is een ver wijt gericht omdat hij en zijn medevoorstel lers willen terugkomen op een genomen besluit. Dit zelfde is tweemalen door de kerkelijke partijen geschied; wel was er meer lijd tusschen het nomen van het ge wraakte besluit en het voorstel tot intrek king verloopen, maar dit acht spr. geen argument teen hun voorstel. Spr. herinnert er aan hoe de huidige voorzitter, toen vroeger dc kermiskwesüe werd behandeld, gezegd heeft le wensohen .dat de kermis met één dag werd ingekort, doch dat hij zeide geen verantwoordelijkheid op zich te nemen voor geheele afschaffing. In dien geest werd toen besloten. Dat de kwestie van afschaffing nu zoo anders is behandeld, nu de kerkelijke partijen de meerdeiheid hebben, heeft hem teleurgesteld. Het betrof hier de beslissing over eens andets vrijheid, die hem lief is. Daarom wil spr. zoo lang mogelijk strijden voor het behoud der kermis, vertrouwend dat hier ook de' meening en de rechten van anders denkenden zullen geëerbiedigd worden. Min der faire verwijtingen legt spr. terzijde; hij hoopt dat de evenluecle kermisbezoekers zullen toonen dat zij geen onruststokers zijn. Spr. weet zeer goed dat er anti-kermismen- sehen zijn, die zich van dergelijke genoegens onthouden, doch óók dat er zijn die ze gaan zoeken op plaatsen waar men hen niet snapt. De heer Versteve zegt voor zijn vol gens overtuiging uitgebrachte stem alleen aan den Oppersten Rechter verantwoording verschuldigd te zijn. Mochten er raadsbeslui ten zijn ingetrokken, dan is dat na een ze ker tijdsverloop geweest. De heer Kikkert meent dat de bezwa ren tegen de kermis te zwaartillend zijn, 't is een feest voor de kinderen en voor bon, die niet uit de stad konden gaan. De Voorzitter wijst er op dat dit onderwerp niet aan de orde is. De heer Schippers meent dat als b.v. na 1 jaar kan worden aangetoond dat hel besluit nadeelig werkt, een voorstel tot in trekking meer reden van bestaan heeft. De heer Hoogendijk wijst er nogeens op dat de rechten van het andere gedeelte der gemeentenaren ook in aanmerking die nen te worden genomen. Ten slotte werd het voorstel tot herroe ping van het besluit tot afschaffing der ker mis verworpen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren IJzermans, Valk, van Dam, Schippers, Figee, Dropperl, Zonneveld en Versteve. Vóór de heeren L. v. Geldoren, Moerman, Kikkert, v. Dusseldorp en Hoogendijk. Vervolgens is aan de orde: Voorstel van B. W. tot inwilliging van het verzoek van A. v. d. Weijden Cz. en D. v. d. Weijden Cz. om gemeentegrond in erfpacht. Idem, van het verzoek der Vennootschap onder de firma IJzermans Co., om wijzi ging van erfpachtsvoorwaarden. Idem, van de Vennootschap onder de fir ma .N v. d. Velden Co. Voorstel van B. en W. tot inwilliging van het verzoek van 'de weduwe *L. Smelik om vergunning tot het 'hebben van een gebouw met andere dan steenen wanden. Welke voorstellen alle worden goedge keurd. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van terrein als speelplaats voor de jeugd. Dit voorstel is gedaan naar aanleiding van een verzoek der voetbalclub „D. A. V. 0." om het exercitie-terrein voor haar leden be schikbaar te stellen. Het voorstel strekt om het bedoelde terrein behalve voor de exeici- haar grepen. Luid schreeuwde ze om hiulp. Bij het worstelen met ihet sterke 'Miertje viel ihem' de dievenlantaarn uit de hand én op den grond aan gruizelementen. Mïentje trachtte uit alle macht den in breker te ontspringen, tot deze plotseling een zijlner zware instrumenten op haar hoofd deed neerdalen. Maar op iheteeüfde moment trof den inbreker hetzelfde) lot Frits, die door al het geraas ontwaakt was, 'had bet zware geweer gegrepen en hsrikte met volle kracht hiermede op liet 'hoofd van den misdadiger. Nog één slag en deze lag zondér ©en vin te verroeren. De situatie, die, bijl het aansteken van het gas, zich aan Frit's oogen voordeed, had ©en zeer dramatische uitwerking op hem. Maai' 'hij' verloor 'het hoofd niet. !H!ei kwam thans op vlug liand'elon aan. Nadat Ihij er zidh van overtuigd blad, cilat beidé misdadigers bewusteloos Waren, liep hij dé straat op en haalde de politie. En toen dé ongelukkige Mi entje en de hoef van beroep weggehaald Waren, zéckt Frits 'zijn bed) weieir op. Den volgenden morgen! tante Alma was vam alles onkundig goblöVén. ver telde Frits dé oude dame op d'e meeat be- tiën der d.d. schutterij, te bestemm(.„ tien der dd. schutterij, te bestemmen t speelplaats voor de jeugd, met benalin» te het op Zondag niet als speelplaats 2 bruikt worden. V' j De heer van Dusseldorp wj;8i op hoe ons klimaat veelal teleurstelling schaft aan de jongelieden, en dus een LTl gebruik op Woensdag- en Zaterdagmid7 hen te weinig in de gelegenheid stelt zl 1 aan de sport, de gezonde, aangenaam aanschouwen lichaamsoefeningen te Is 'het terrein ook Zondags beschikW allicht is dan tenminste óf den ochtend óf den middag geschikt voor 't spel; te»! bovendien Zondag voor hen, die op kanton zitten, de eenige dag van ontspannia» i- Spr. weet niet precies in hoeverre 'l L? is dat de „sport" het alcoholgebruik tegen' gaat, maar wel weet hij dat het voor meur jongeling beter is op een sportterrein te zijn dan elders. Na eenige discussie stel! hij voor het terrein als algemeene speelplaat te bestommen, mits Zondagmorgen niet de gespeeld. De heer H o o g e n d ij k kan zich cr nietf in denken dat er menschen zijn die zeggen dat het spel geen aangenaam schouwspel is Voor enkelen dan misschien niet, maarniet moet voor elkaar wat inschikkelijkheid i00. non; eorr ieder moot wel eens wat onaange naams verdragen. De heer D r o p p e r t leest in de Schrift „de oefening des lichaams is een klein nul" waaruit hij meent te mogen afleiden datdii „kleine nut" niet opweegt tegen het van Zondagsschennis. De heer v an D amj meent, dat de zevende dag is de dag des Heeren, waarover dus de menschen niet mogen beschikken. De heer van Dusseldorp vraagt of deze sprekers overtuigd zijn dat het "spel van zoo weinig nut is en of zij het belet achten dat de jongelui den dag op allerlei andere plaatsen doorbrengen. De heer Hoogendijk wijst ér op hoe ge zegd werd t oen do „leerplichtwet" ia be handeling wasde ouders moeten voor bun kinderen zorgen, terwijl nu de meening van de ouders geen invloed heeft, nu de kerb lijken te beslissen hebben. Spr. durft echter niet meer op hun toegevendheid voor au dersdenkenden te hopen. De heer Versteve zegt dat de minder heid zich naar de meerderheid moet schil ken. De heer Schippers meent dat het be schikbaar stellen van het terrein op Zondag ergernis zal wekken. Hij verzoekt den heer Hoogendijk hem vrij te laten in zijn meening over den Zondagsdienst. Het voorstel-Dusseldorp wordt verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de heeren IJzerman, L v Gelderen, Moerman, Kikkert, v. Dusseldorp en Hoogendijk. Vervolgens wordt het voorste! van 0. en W. aangenomen met 11 tegen 2 stemmen Tegen stemden de heeren L. v. Gelderen en Hoogendijk. Het voorstel van B. en W. tot herstelling van nog 80 M. beschoeiing aan de Koningin Wilhelminahaven wordt goedgekemd, nada! door den heer IJzermans de hoop is utigesproken dat dit de laatste herstelling zal zijn. In behandeling wordt genomen het voor stel van B. en Wi I om hen te machtigen tot aanstelling van een keurmeester voor bet vee tegen een belooning van f 12 's weeks, II. hen een crediet toe te staan voor de. benoodigdheden van den keuringsdiens! Daar het voorstel'laat bekend is gew den, wordt op voorstel van den heer v, '1 Valk dit tweede gedeelte aangehouden.Tot het eerste gedeelte wordt besloten, nadat is meegedeeld dat tot heden de veearts werd bijgestaan door een agent van politie met het vak bekend was. Daarna wordt de openbare vergadering voor een oogenblik geschorst, na heropening waarvan wordt goedgekeurd het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geld leening; tot goedkeuring van' 2 besluiten l«> wijziging der begrooting dienst 1903, e» van de rekening over 1903 van het Burger lijk Armbestuur; een ontwerp-hesluit totve' hooging der gemeentebegrooting 1904 (u® tengewoon) met f50,000; benevens eenip- comptabilitoitsbesluiten. Ten slotte wordt door B. en W. voorge steld een gewijzigde verordening tot regeling Hm höedizam© wijze, wat «r gebéurd bas ervaring waarmee» ze hhar lievm, Frits dank zegde, deed' beiden innig Maar tante stalde zich. met dezö uj J Van dankbaarheid niet tevreden. Zé s er op diat Frits haar nég dienzelfdön zijn Mies zou voorstellén. En toen <w kwam, sloot ziijl het jonge meisje Inriep in. 'haau- armen, kuste haar en n0®f haar „mijn besté kind". Daairota) deed Frits den voorslag, zoo- spoedig? mogow, met Mies in Ir et IiuweUjfcöbéotjé té 6»rj pen een mooi huisje te huren en te" Alma twee kamers af te staan. Dtezé w voor het 'geheel© uitzet zorgen; zo haar neef ©en aanzienlij,te maa scho toéliage. IZe beloofd© hét jonge p niet den minsten last te vri'-oorzafea zich nooit im zijin aangelegenheden te len mengen. En als ze ééns zou he®1 dan Maar hier sloot Fribs dé &mré, tante diep geroerd in de armen, terWij haar een hart slijten zoen gaf. Hij waS. dan verrtikt, met zdjm M'ieo ©en* ^1'ul dinig te Irunn-an opzetten. ih~.-

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 6