STADSNIEUWS. Stat en-Oen erna]. Laatste Nieuws. e ui e ii g (t Nieuws. DE OORLOG IN HET OOSTEN. Handel en Bedrijj f. 375ste Staatslo te rij. VI Ex-president Krnger. Ex-president Kruger is van Mentone naar Clarens in Zwitserland vertrokken. Z. Ed, schijnt een goede gezondheid te genieten. Statenverk lezingen De at.ieeling Middelharnis van de Centia- le Liberale Kiesvereeniging Overflakkee en Goedereede heeft tot candidate!) voor de Pi o- viociale Staten gesteld de heeren J. C, de Gast, kassier te Sommetsdijk, en J. van Schou wen, burgemeester ts Oude-Tonge. De kiesver eeni gi ng- De Gronwet to 's-Gra- veuhiage zal waarschijlulijik bij de ophanden zijnde verkiesaug van 5 leden der Prow. Staten bij -wijze van compromis en bloc do eandidaten stollen van 's-Gra vwrhago en de Trijz.-Dan. Kiesvereniging, nl. do beo- mi P. C. EversJ. O. van Iïattnm van. ElleWo-Utsdijk, H. M. do Vries, J. L. van den Toom en nu-. J. Limburg. Yisschersbolangen. De Neutrale Scheveningsche Visschersbond heelt eene openbare vergadering uitgeschre ven op Vrijdagavond 27 dezer. Een visscher en een gewezen visscher zullen onder aude ren spreken over de toestanden der visschers, terwijl middelen overwogen zuilen worden om de visschers op te doen nemen in de on gevallenverzekering en de arbeidswet, waar van ze nog steeds zijn buitengesloten. Onderlinge vrouwenbescherming. In de op Maandag' 6 Juni a.s. te houden vergadering van -da afdeeling Den Haag der vereeniging „OncLexliitge '"rO'Uwenbe- sdkermiug", zal o. a. behandeld werden èet voorstel der Vereeniging tot Veriioo- ging vTan heb Zedelijk Bewustzijn om mede werking te verleenen aan bet- „stations- werk". Het afdelingsbestuur praeadviscert tob medewerking aan de organisatie van bet „stationswexk" en om werkkrachten daarvoor beschikbaar te stellen wanneer dio onder de leden der afd'eeliag te vinden zijn. MAASSLUIS, 27 Mei. Bjj .de Ned. Herv. gemeente alhier is beroepen ds. D. den Breems te Charlois. De heer G. van Zon is door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente benoemd tot klerk aan de secretarie. Steuncomité Diamantbewerkers. In Musis Sacrum had genoemd comité gisteravond een vergadering belegd, die, 't weer in aanmerking genomen, vrij goed be zocht was. Als sprekers zouden optreden de hoer J. G. Keesing, bestuurslid van den A. N. D. B. en de heer L. den Broeder, van Amsterdam. De voorzitter de heer Steg m.a n, bracht hulde aan de pers voor de verleende mede werking aan het comité en zette in 't kort uiteen wat het comité deed en van plan is te doen. Daarna kwam de heer Keesing aan het woord. Hij zei dat circa II weken ie Am sterdam een strijd gevoerd wordt tusschen goed recht aan de zijde der diamantbewer kers en macht aan de zijde der patroons. Di« strijd heeft een geweldige afmeting ge nomen en het einde is nog niet te vinden. Spr. wil trachten de oorzaken cn de diepe beteekenis van dien strijd duidelijk te ma ken. Daartoe gaat hij terug tot voor het jaar 1870, toen er in Amsterdam een diamant-in dustrie bestond van kleinen omvang. Het ru we diamant uit Brazilië aangevoerd was schaarsch en dc diamantbewerker verdiende een schamel stuk brood. In 1870 werden in Transvaal rijke diamantmijnen ontdekt en de markt werd plotseling overstroomd met ru we grondstof. In Europa werd de kooplust vrij groot en de geslepen diamant veel geld waard. Voor de groote vlucht die (1e dia mantindustrie toen nam, waren veel ban den noodig en toentertijd behoorden week- verdiensten van 1000 en 1500 gulden niet tot de zeldzaamheden. (Kaapsche tijd.) Nieuwe werkkrachten werden aange kweekt en allerwege kwamen leerlingen te voorschijn, zoodat in een paar jaar tijd er een surplus van werkkrachten bestond. Het logisch gevolg daarvan was, dat de loonen snel daalden. In 1SS0 had men te kampen met vrij groote werkeloosheidde nieuwe leerlingen bleven toestroomen en de week verdiensten bleven vrij normaal. Zoo bleef do toestand tot 1890, dat een belangrijk jaar voor de diamant-nijverheid was. In dat jaar kwamen de Transvaalsche diamant-mijnen, die vroeger aan verschillende particulieien behoorden, in één hand, en wel in die der de Beers Company, die zetelde in Londen. Dd aanvoer van ruwe grondstof werd door die Mij. aanzienlijk beperkt, tot het vorig jaar, toen er weder cenige vermeerdering kwam. De prijzen werden door de de Beers Cornp. geregeld, die artikelen zelfs met 200 pCt. opsloeg. Daardoor veranderden de industrie-ver houdingen zeer. De juweliers vonden te Lon den een sterk syndicaat dat slechts tegen vastgestelden prijs verkocht en wie zich daaraan niet onderwierp, ontving voor een bepaalden tijd in 't geheel geen grondstof. Do patroons trachtten na hun zaakjes toch op te knappen door de werklieden uit te persen, wat er uit te persen was. Zij deden dat op een wijze, die blijken kan uit een overzicht der economische verhoudingen in de diamant-industrie. Spr. geeft dan een zeer pakkend beeld van bedoelde industrie- verhoudingen, waaruit wij cenige grepen doen als volgt: De ruwe grondstof (de ruwe diamant) wordt achtereenvolgens bewerkt door den klover en den snijder om ton slotte in han den te vallen van den slijper, die de groot ste plaats inneemt in do industrie en een on afhankelijk werkman is. In hot diamantbedrijf komt uitsluitend huis-industrie voor, zelfs op do grootste fa brieken. Vóór het jaar 1870 werkte ieder diamantbewerker thuis, üij dc groote vlucht der industrie bouwden ondernemende per sonen groote fabrieken on dio collectieve workplaatsen worden bij gedeelten verhuurd aan de bewerkers. Voor- het werk woult betaald hrulo-loon en van het slijperstoou gaat een aanzienlijk gedeelte af alshuur van uen molen, gereed schap (diamantpoeder) loon versteller, licht voor zich on den versteller enz. Uit dit laatste vloeiden misstanden voort. De patroons eischten 25 cent per dag meer huur en zij verhoogden den prijs van het diamantpoeder. Omstreeks 1S91 werd deze toestand on houdbaar voor de werklieden, do verdienste werd geringer, de werkeloosheid grooter; er heersclrte volslagen armoede die de dia mantbewerker s-werold demoraliseerde. In dien tijd brak een spontane, massale beweging uit, waarbij alle fabrieken wer den stop gezet en de diamantbewerkers- hond (A. N. D. B.) ontstond. Er was een ware Angias stal te reinigen, bijv. was de werktijd voor dezen itrspannenden arbeid 1214 uren. Eon van do eerste daden van don Bond was dan ook den werkdag terug te brengen op 10 uren en minimum-tarieven vast te stellen. liet gevolg daarvan was dat men kwam te staan tegenover de patroonsorganisatie, die in enkele jaren zeer in sterkte toenam. Voor dien tijd hadden de diamantbewerkers vrij terrein cn besloten op het internationaal cdngtos Ie Antwerpen dat de aangenomen leerlingen zouden blijven, doch dat geen nieuwe toegang zouden krijgen tot de fa brieken. Die maatregel was noodzakelijk ook in sociaal opzicht: de werkeloosheid was groot. Omtrent die werkeloosheid lreeft de Bond statistisch materiaal verzameld, waaruit we het volgende kunnen aanstippen: In 189S waren er gemiddeld per week 364 werkeloozen, die in dat jaar een gezamen lijk aantal van 22000 weken werkeloosheid vertegenwoordigden. In 1S99: 477 werkeloozen per week en 25000 weken werkeloosheid. In 1900 (Transvaalsche oorlog; geen in voer van ruwe grondstof) 1841 werkeloo zen en 92000 weken werkeloosheid. In 1901: 1600 werkeloozen en 83000 we ken werkeloosheid. ïn 1902: 773 werkeloozen en 40000 we ken werkeloosheid. In 1903 278 werkeloozen en 14600 we ken werkeloosheid. Het jaar 1903 kan als zeer gunstig voor de diamantindustrie worden gekenmerkt. In September van het vorig jaar waren er nieuwe werkkrachten noodig en in De cember ontving het bestuur van den A. N. D. B. een schrijven van de Amsterd. Juwe liers Vereen. (A. J. V.) met uitnoodiging tot het houden van een conferentie. De A. J. V. vroeg of de Bond geneigd was conces sies te doen op het punt der leerlingkwestie De Bond stond voor een ernstige vraag. Twee jaren te voren was een groote strijd van 3 maanden gevoerd en 't zou te voor zien zijn dat ook de nieuwe strijd zeer groot zou wezen. Bovendien waren de fabrieks eigenaren (geen patroons) bij contract aan de A. J. V. verbonden dat zoodra de laatste het sein gaf, de fabrieken zouden worden stopgezet, waardoor ongeveer 7000 men- schen op straal zouden staan. De middelen van den Bond waren vrij aanzienlijk: twee jaren te voren was de kas van f 150,000 uitgeput en die 2 jaar brachten f 175,000 in kas, terwijl een schuld van f 20,000 ge delgd werd. De diamantbewerker betaalt liooge contributie aan zijn organisatie, doch hij geniet vele voordeden in onderscheidene verzekeringsfondsen en bij ziekte, ongeval, werkstaking enz. krijgt hij uitkeeiing. Een sterke band bestaat tusschen de leden en ook de Vrouwen zijn een belangrijke steun in den strijd. De leden van don A. N. D. B. waren ge neigd toe te geven in de leerling-kwestie, mits na een behoorlijk onderzoek van een onpartijdige commissie. In plaats dat de A. J. V. langs minnelijken weg de zaak oploste kwam zij inet den eisch dat uiterlijk half Februari 750 leerlingen moesten worden toe gelaten, behoudens het icclit der palioons om kinderen, proiégé's toe te laten. In November van eik jaar zou worden be raadslaagd hoeveel leerlingen cr telken jaie geplaatst zouden worden. Zooals van zelf spreekt, was de Bond daartoe niet geneigd en hel antwoord der A. J. V. was do bekende uitsluiting. Het was do juwoliors niet to doen om recht, zij combineerden zich met do patroons te Ant werpen en dachten dat de Antwerpsche dia- mantbewerkersbond (A. D. B.) lang zoo sterk niet stond als de A. N. D, B. Gesteund door de reactie na de Aprilbe weging cn de dwangwetten, voelden dc ju weliers zich overmoedig. De Bond heeft lang gesteund op eigen kracht, alvorens hij aanklopte bij de Neder landsche arbeiders. De uitgestotenen ont vangen wekelijks f 5.50 en reeds wordt veel ellende geleden onder de diamantbewer kers in Amsterdam, doch zij zullen volhou den zoolang zij kunnen. Spr. is overtuigd dat het niet zoover zal komen, want de val van den A. N. D. B. zou mede de geheele Nederlandscho vakorganisatie zwaar treffen. De A, N. D. B,. heeft da sympathie, van de geheele arbeiders-bowoging, waarop do Bond zoo'n grooton marcelen invloed uitoefent. Spr. hoopt len slotte, dat de sympathie voor den A. N. D. B., dio in de Internationale vakbeweging een trotsclvc plaats inneemt, thans mogo worden omgezet in klinkende munt. (Applaus.) Daarna sprak do heer L. den B r o e d e r die ecu woord van opwekking tot hulp en steun van de uitgosloloncii wilde spreken. Hij gewaagde van de ellende, door do uit sluiting teweog gebracht, onder 10,000 dia mantbewerkers niet alleen, maar ook onder lnin gezinnen. Het is, zegt spr., een aange naam feit, lo consiatccion dat alom in den lande wordt meegeleefd met do uilgcslote- nen. i lu vele gevallen is hol, volgons spr., moei lijk te beslissen aan welke zijde hot recht is. doch tlums kan n\on geen oogcnMik aar zelen dat het recht staat aan de zijde der diamantbewerkers. Men zegt veel ten na- dcele der diamantbewerkers, o. a. ook dal zij tuk zijn op werkstaking. Dat is niet waar, zegt spr., wel bobben zij menigen strijd doorgemaakt en aan den lijve gevoeld dat de honger dreigde. Spr. schotst het volloop dor uitsluiting, hij wijst o'p de oneerlijke daad der juwc- liersvereeniging en de vredelievende hou ding van den Bond. Zelfs de ,,N. B. Ct." cn het „Volksweekblad" (van den groot-in dustrieel Stork c.s.) schaarden zich aan de zijde der uitgestotenen, liet „Handelsblad" bleef in gebreke zich uit te spreken en gaf als reden op dat het, met zijn groot aantal medewerkers, geen kennis genoeg bezat om uit te maken aan welke zijde het iceht was. liet blad ging voort in 't belang der juwe liers le werken. Spr. hcrinueit aan de iu- terventie-lvuyper, door de weihlicden aan genomen cn door de A. 3. V. met gioote meerderheid vei worpen. Ten slotte viaagl spr. als christen aan zijn gcloofsgonooten om het gebed op je zenden tot Hem die zich steeds aan de zijde van armen en verdrukten schaarde cn ten tweede vraagt hij om geld voor de duizen den uitgestotenen, omdat men als mensch verplicht is de zijde van het recht te kiezen. In debat trad de anarchist Van der V1 u c li t, die meende dat de diamantbeu er kem, zooals de glasblazers, veel geld veidie nen en soms weken kuieren. Spr. vraagt wat er voor fflenschen die 9 en 10 gulden verdienen, gedaan wordt, en daarbij de ri sico loopen een arm of been te verliezen De heer K ee sing beantwoordde den debater zeer naar genoegen der vergade ring. Nadat nog een vraag van een der aanwe zigen was beantwoord, sloot de Voorzit ter de bijeenkomst. Aan den uitgang werd gecollecteerd voor de uitgestotenen. Ingekomen tot en met 26 Mei Arbeiders Coöperatie „Voorwaarts" f 100; W. f 1; opbrengst collecte openbare vergade ring f3.76; vorige opgave f3.Sdi/j. Totaal f 108.62i/2. Springtij: Zaterdag 28 Mei n.m. van hoogtaoedJ on politieke! bedoeningen. Wat Jnui groote liefde voor Antwerp er.'s nijiveilhoi'A betreft: dit is gethcol onjuist, want ziji waren bet en niet de betweaters, d!tü d'o industrie, hebben overgeplant naar Amerika. Verder zejgt de lieer Barbels, dat liet intrekken dor ingediende voorstellen de bewerkers tgeiheel onversdhiDig laat. De circulaire sluit met de verklaring dat de hoarding den- patroons 'do bchveifkers nog meer aanzetten zal -oan in d'ön strijd to Vol harden. Ongeluk. Gistermorgen geraakte te Vucht het paard van den landbouwer Pennings op hol. Ter- wyl deze het dier tot staan trachtte te breng en, werd de ongeiukige door het paard zoo danig getrapt, dat hij aanstonds een lijk was. Een ander meldt de »Maasb." zekeie Van Vliet, geraakte tusschen de kar en de huis muur bekneld, waardoor hij een ernstige ver wonding bekwam. Aan den heer G. Brouwer, gemeente ont vanger van Vlaardinger Ambacht is bij Kon- ninklijk Besluit vergunning verleend en in deze gemeente te blijven wonen. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 26 Mei (Vervolg.) Drankwet. Eindelijk gaat men over tot stemming over de verschillende amendementen. Het aincn- dement-Fock (schrapping verbod van tappen in overheidsgebouwen) krijgt 41 stemmen voor en evenveel tegen, zoodal in de vol gende zitting moet overgestemd worden. Daarom besluit men ook maar de voidcro stemmingen tot morgen uit te stellen. Zitting van Vrijdag 27 Mei. liet amendL-Foek (laten vervallen van 't vei bod van vet gunning aan lokaliteiten aan de overheid behoorende), waai over gisteren de stemmen staakten, weid nu met 44 legen 42 stemmen verworpen. Het amendt.-Piink (laten vervallen van 'L verbod van vergunning aan wachtkamers) wordt verworpen met 45 togen 41 stemmen. Het tweede amendt.-lUnk, een eenvoudige redactiewijziging bedoelende, weid zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het aniendeineiit-Bolsius (laten vervallen vari bel zgn. gordijnljesveibod) woult aan genomen met 64 tegen 22 stemmen. Geen concurrentie. Naar wij vernemen zal de concurrentie tusschen de verschillende stoomvaartlijnen van Rotterdam en Amsterdam op Londen eer lang ophouden, daar in een gisteren ten kan tore van de Balavieriyn te Rotterdam gehou den vergadering een z.g. sLondon conference" tot stand is gekomen, De crisis in de diamantnijverheid. Eooals to verwachten waa blöef het ant woord. der Antwerosahe diamantbewerkers aan 'de patroons niet uit. 'n Circulaire is uit gegeven, geteekend door don heer Jan Dar tels, waarin heftig (geprotesteerd, wondt te gen do beweringn der patroons. Deze heb ben, heteb het, stolsekm&tig alle voorsbellen verworpen en hun oppositie gaat enkel out; Fallbsemeut. D© Bottere!ainscho rechtbank lie-oft uit gesproken het faillissement van 'M. J. Van Buitenen, kleermaker tci Vlaarclirgten,. Rrtfbtcr-ccnnimissariis mr. do Jonigth; cura tor baron van d'or Feltz, cand.-notaris to Vlaarclingou, Oost-Indië. Iïet „Ilbld." ontvangt van zijn correspon dent te Batavia hel volgende telegram: Militairen zijn gezonden naar Gedongan tot beteugeling van een Hadji-opstand. Vrou wen en kinderen zijn gevlucht. Do assistent-resident cn ïegent zijn ge wapend op dc suikerfabriek Sroeni. A. C. W. Sehcffcr. f Heb gouden feest van de Vereeniging van Clu'istolijik'e Onderwijzers, eergisteren eu gisteren ia Beltevuo lo Amsterdam ge vierd, hoeft een hoogst treurig ourtlo gelhad. De Voorzitter der Vereoniginig, 'de heer A. C. W. S(heffer, is gisteravond! ten gevolge eener hartverlamming plotseling gestorven, tijdens een diner Waaraan door 24 personen, werd deelgenomen. De heer Th. J. Einous, Voorzitter dor commissie, bracht een toast uit op den heer Sdheff den we*l grijzen, maar nog altijd met jeugdig vuur bezielden leider der Vereeniging. De heter Sdheff ör verzócht zijn. disdhgenooten niet daddlijk te behoe ven antwoorden, hij' voelde zich ietwat on wel, wat benauwd. HHj| stond op, zakte in een en viel bewusteloos op den grond omi in bet volgend, oogenblik, zonder vender een woord gesproken te hebben, te) sterven. O ogenblikkelijk weid een dokter gehaald, doch do levensgeesten Metken reeds voor goed geweken te zijin. Kintsjau genomen. De „Standard" verneemt uit Sjanghai: Gisteren hebben de Japanners Kintsjau in genomen. De uitstekende houding der artil lerie heeft veel bijgedragen tot de bezetting van de stad. Woensdag openden de Japanners een hef tig kanonvuur op de Russische hoofdmacht bij Naukwalin, het smalste deel van het schiereiland. Zij begonnen hij hot aanbre ken van den dag den aanval op Kintsjau, dat z'ij des middags bezetten. Dc Russen trokken terug naar het hoogland in hot zui den van Liaotong, waar de Japanners hen achtervolgden. De aanval der Japanners op dc Russen duurde nög voort, toen dit. bericht verzon den werd. Uussische nederlaag. De „Daily Chronicle" verneemt uil Sjan- haikwan, dat volgens berichten uil Nioet- sjwang de Russen meenende dat Fengwang- sejng door de Japanners verlaten was/Maan dag 15,000 man uitzonden uit llaitsjeng en Liaojang, in de richting van Feugwangsjong. De troepen uit llaitsjeng werden bij verras sing overvallen in den Tatoerig-pas door 30,000 Japanners. Naar gemeld wordt, bodragen do Russi sche verliezen 4000 man; 1000 man weiden gevangen genomen. De Japansche veilic- zen zijn onbekend. Volgens de „Daily Telegraph", dio een zelfde telegram ontving als de „Ciuonicle", bedragen de Russische verliezen, met inbe grip der gevangenen, 1000 man. f.cvccliten in Nantüjocrlje. Ton N.-W. van Fengwangsjeng hadden de laatst» dagen vooitduiend gevechten tus- fechou Kozakken en .Japanners plaats,waar bij de eersten werden teruggedicvcn. 1000 Kozakken werden door uen escadron en een compagnie Japanners teruggedreven, inlan ders berichten dat 5 Bussen gedood on 18 gewond worden. Dc Japanners leden geen verliezen. MOUTWIJN: Stemming vast. SPOELING: t 0 90. SPIRITUS: (16 a tl 7. RUWE SPIRITUS: f8 a 8%. AMSTERDAM, 27 Mei. KMtia goed ord. Java 28, Santos 23. Suiker onveranderd. Tarwe zonder noteering. Rogge flauw. Oct, f119, i Beurs van Schiedam, VRIJDAG 27 MEI. Offictëele noteering van de Commissie uit d- Earner van Koophandel aan de Keurs. MOUTWIJN: f8Vi per Hectoliter cont., zon der fust en zonder belasting. ROGGEgeen opgave. GERSTgeen opgave. MAIS geen opgave. Namens de-Comm. voor de noteering, D. F. W. Prins. Noteering der Vcreenigiyig Bond van Distilla teurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 9.— per IJL JENEVER ...- 13. AMST. PROEF. - 14 50 De Commissie voor de notemng. HAMBURG, 27 Mei. Koffie. Mei 31%, September 32i/<>, Dee" am Mart 34. HAVRE, 27 Mei. Koffie. Mei 39, Juli 39%, Sept. 40 lw 40% W. er' HAMBURG 27 Mei. Suiker. Biet- kalm; Aug. 19.35, Oct ine-' Dec, 19.15, Maart 19.50. T PARIJS, 27 Mei. Spiritus Mei fr. 39.25, Juni fr, 3955 Juli/Aug. fr. 39.4 laante mnd. fr. 39,2*5 5de Klasse. Tiekking van 27 Mei. Getrokken prijzen. Prijs van 1000 No. 308 v - 400 a 1463 7067 - 200 5845 7334 12539 j> - 100 969 4253 1504014468 lll?n 19546 0 Prijs van 70 2003 6515 7898 10098 12723 85 21 7954 10197 90 2759 - 24 63 10313 13057 2874 25 8000 10567 81 3035 34 3 82 13105 3107 5654 83 10674 13253 12 5725 92 11013 71 4! 93 8104 41 13384 3225 5878 34 74 13499 28 90 S217 11107 13615 3377 5910 S335 86 57 80 12 52 95 89 3439 89 8425 11242 13950 47 6071 41 11374 73 35'2 0108 03 83 14038 3723 40 8510 11441 14238 26 6213 32 U783 56 41 57 82 88 14321 44 79 8662 11812 89 3932 6411 98 74 14587 4019 6517 8700 11900 91 98 6742 8898 12013 11730 4147 55 8925 86 78 90 6990 93 12133 14834 4526 7057 9231 89 14970 65 7186 77 94 15015 47!0 93 9431 12262 15 lit 83 7271 81 12306 04 86 7581 9590 12422 15232 87 7621 97 42 15476 4868 77 9619 12532 15613 5075 83 9821 62 15757 52u8 7712 98 12662 15849 84 47 9976 NIETEN. 2675 £449 7526 10251 13150 15713 18047 91 5507 34 57 13203 51 53 27 27 4 0 7 0 7 2 21 82 13171 28 5 6 2 8 7 9 8 0 59 1 58-21 18243 50 91 97 109 13 33 74 330 39 504 644 710 82 804 82 90 1096 1103 52 70 71 1369 1486 1563 1612 77 96 1703 59 1866 191 i 2166 94 22-20 89 2477 22 99 181 223 00 326 50 71 8G 511 15 41 52 613 708 23 26 815 27 77 903 25 26 1012 1144 50 62 67 1201 7 35 52 75 80 1319 44 82 86 1434 38 55 68 71 1547 08 1604 6 93 47 60 Pi 1707 30 79 1805 19 48 74 1916 18 72 98 2037 56 09 2125 67 2211 40 50 90 2313 29 48 60 75 82 2471 81 2503 10 40 48 99 2609 40 74 In m. z. 15900 IR) 19 10 u 16157 S6 64 183-26 83 42 85 64 87 86 «213 18418 85 97 16338 18618 M 45,, 16410 Q7 16504 187(4 16640 ij 16791 18854 16820 18991 16918 19104 17082 09 1718! 19841 17212 I93u7. 15 24 30 19714 17471 19504 17533 20828 57 24 17604 20101 78 93 17730 20367 40 20449 17869 92 18026 2087-2' 60 81 65 20916'', 44 42 7660 10323 13301 68 94 85 38 47 77 5712 7709 76 90 17 93 13405 50 10403 6 76 8 94 32 78 86 2838 44 57 16 45 67 79 83 58 1 8302 70 45 75 70 79 73 13 1 5917 1 8425 63 20 5-2 93 5815 7802 27 2933 69 20 10659 95 10515 13533 34 92 43 58 18518 69 16023 79 62 13629 28 87 71 41 34 98 87 79 60 40 18624 51 8001 10702 1 3725 42 36 84 80 13 71 68 54 94 8142 14 13826 81 78 96 98 29 28 90 85 52 6010 8221 04 40 16101 92 87 20 65 10803 13952 8" 95 98 11 140 04 15 1 8709 26 40 39 43 45 41 57 8467 63 48 16251 57- 7 75 14112 57 58 43 80 59 93 5915 7977 3009 23 3118 25 40 3340 3406 93 29 6115 8337 87 3511 45 49 10904 42 60 80 3625 6206 78 23 8501 54 60 62 72 77 8707 79 93 3705 52 63 '9 11028 56 66 11102 8614 11200 19 49 65 72 77 15 81 38 27 94 03, 63 1639,5 18806 7 5 65 31 82 96 40 84 16414 96 88 25 19021 79 6331 3813 30 18 6404 28 45 89 90 45 77 3912 38 45 48 6502 4079 15 83 4306 30 91 89 96 4409 6629 13 46 88 58 4531 65 54_ 77 4602 6707 4 43 37 65 38 75 44 88 74 95 4713 99 58 6S20 4808 57 27 67 33 0908 72 55 4911 08 27 7034 5019 35 83 52 7128 53 34 9" 37 5137 96 55 09 60 7238 83 85 97 79 14303 35 32 •19 44 491211 69 16522 32 95 92 19222 8818 11313 66 63 10 8920 11424 82 9007 23 30 9180 69 91 9-204 22 50 '14412 16635 2) 69 73 16741 66 11506 14521 51 34 63 68 41 76 86 45 97 16819 51 14647 29 19380 54 61 88 19132 81 94 16949 92 25 29 31' 33, 34, 78 37 11604 14728 57 19521, 98 0314 37 78 9473 G3 39 86 29 97 71 95 56 11729 14854 17103 1961 46 70 13 66 9 0 52 19751 9503 73 f 29 79 L 18 7 7 1 7231 1980a 33 15044 84 82 65 46 17347 19970 83 1194 5 6 2 6 0 20003 9006 87 96 68 89 15 12027 15101 98 f 37 12135 9 17419 20188). 70 14903 25 11810 46 67 72 60 77 12236 9715 59 72 93 1 5250 77 20207 56 81 00 62 17530 G5 15308 44 96 53 53 68 9806 12300 73 67 12 34 15417 17G07 49? 54 66 S3:1' 87 9910 45 57 41 10025 95 43 58 12407 62 12502 4 23 66 5216 7366 27 7401 33 71 90 5302 27 8 21 20 20323: 22 34 78 27 69 20408 r 44 17709 40 39 02:,; 75 15502 43 2050a 77 6 51 «L, 88 28 52 206% 60 12612 71 17805 2- 83 21 89 11 20701 93 59 -15604 -14 2510120 12708 29 56 12898 35 60 12920 6310200 72 40 7500 10 86 83 18 11 43049 de vorige lijst stond 10154 m. z. io*™kfif70,i 1X743,11906 m. z. 11961,17045170 m. z. 17055 7 1b 85 9 31 20813 3!) -17900 50 60 4 9 2092a 67 77 66 - 98 18030 93 Cm ld! in 1® Bil Sst Ki 'h Se Ooi Ju Kb Hk Hm Sm Kie Hun Bra Kin N, 11, U ör «to 4lto hu t

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2