BINNENLAND. STADSNIEUWS, VLAARDINGEN. O"*3 daarna eon interpellatie over do pogingen tot omkooping van den minister-president. Deze deed uitvoerig mededeeling van hot bezoek dat hij ontvangen bad. Een onder zoek werd ingesteld. De man die pogingen tot omkooping deed, was de commissaris- generaal van de tentoonstelling to San Louis. Hij noemde den naam van den tus- schenpersoon in wiens naam de pogingen gedaan waren. President Loub'et en de leden van het kabinet, wie Combes óver deze zaak sprak, wilden niets weten van een ver volging. Minister Combes vroeg Millerand den naam te noemen van den lasteraar. Mille rand weigerde. Met toestemming van Combes werd be sloten dat een commissie, belast met een onderzoek in deze omkoop ingspoging, be noemd zal worden Dinsdag aanstaande. Gemengde Mcdedeelfngen. Duitsohland. De Rijksdag nam gisteren bij tweede le zing het wetsontwerp aan op de koopmans- rechtbanken, tot 'het beslechten van on- eenigheden lusselien patroons en bedien den. De bepaling dat vrouwen liet recht zouden hebben in de koopmansrechtbanken gekozen te kunnen worden, werd verwor pen. Daarentegen werdj haar bet actieve kies recht voor die rechtbanken toegestaan. In den loop van het debat had graaf Posadowsky verklaard, dat 't toestaan van het kiesrecht aan de vrouwen aanleiding zou; geven tot bet niet-invoeren der wet. De beslissing zal eerst bij de derde le zing vallen. Graaf Hoensbroech heeft, naar de „Voss. Ztg." bericht, hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank te Trier in het bekende proces tegen kapelaan Das- bach. De zaak zal nu komen voor het „Oberlandesgericht" te Keulen. Zwitserland. In de nabijheid van het Hof te Bern schoot een P„ool, Ilnicky (volgens anderen een Ru- meliër (Turksch onderdaan) genaamd, vroe ger officier in Russischen dienst, op den Russischen gezant te Bern, Fadowsky. De gezant werd ernstig aan het hoofd gewond. De dader stelde zichzelf in handen der po litie. De dader had, naar gemeld wordt, ver schillende verzoeken gericht tot de Russi sche regeering, die onbeantwoord bleven. Het leven van den gezant schijnt niet in gevaar. Bulgarije. De vertegenwoordigers der binnenland- sche Macedonische organisatie hebben te Sofia een verklaring gepubliceerd, waarbij zij elke deelname der organisatie aan den aanslag op den spoorweg bij Gewghili beslist ontkennen. Servië. Bij besluit van den minister van oorlog is het feest der officieren te Belgrado ver daagd tot 15 Juni, de verjaardag van ko ning Peter's verkiezing. Ook de andere fees telijkheden zullen dan plaats hebben. De bladen wekken op tot kalmte, vooral gedu rende het requiem, dat voor de vermoorden zal worden gecelebreerd in de San Markus- kerk, en sporen aan tot feestelijke viering van 's konings verkiezing op a.s. Woensdag. Ter. Staten. Officieel is als candidaat voor Pennsyl-, vnnië gesteld voor den Senaat de republi kein Knox, in plaats van den gestorven se nator Quay. Hofberichten H, M. de Koningin-Moeder, die den 28en dezer van Haar reis in den Harz hier te lande terugverwacht wordt, zal alsdan rechtstreeks naar het lusthof Soestdijk vertrekken tot hel houden van zomerverblijf. Onze ministers. Heden was de Minister van Financiën ter audiëntie bij de Koningin op het Loo. Ridderorde. Bij Kon. Besluit is dr. J. W. Schuit, geneeskundige te Beverwijk, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Corps diplomatique. De Oorient(jfesehe gezant bij ons hof, de heer Okoücsanyi d'Okoücstra, is gisteravond uit Wennen 111 de residentie teruggekeerd. Audiënties. De minister van marine heeft heden een particu'iere audiëntie verleend aan een com missie van werklieden bij de rijkswerven in de verschillende diiectiën der marine. De gewone audiënties van de ministers van waterstaat en van Justitie zullen de volgende week niet plaats hebben. Statenverkiezingen. Aan den vooravond der verkiezing voor de Staten, Donderdag '16 Juni, zal namens de vrjjz. en vrijz. democr. kiesvereen. prof. mr. W. van der Vlugt in de groote stadszaai te Leiden in openbare vergadering met debat optreden met het onderwerp: De beteekenis van de verkiezing der Provinciale Staten. Turiij e. Cons tans, de Fransche gezant bij de Por te, heeft zich in overeenstemming met de gezanten van Rusland en Engeland, tot den groot-vizier gewend, om krachtig te protes teeren tegen den tegemvoordigen toestand in Armenië. Zij Ih'ad zelve ondervonden, dat alles te overwinnen, is, maar daar was tijd, en een goede wil voor noodig. En daarbij 'kwam. haar de man in de ge dachten, die, zooals het- haar toescheen, sledhta als een duistere schaduw in haat- leven getreden was en kalm had zijl de kracht hem en zidh. zelve voor vertwijfeling te behodden. Zij zette ricb neer en. schreef them in enkele woorden, dat hij zou blijven, waar hij was, zaji wilde hem niet weerzien. Die oude vrouw was in haar stoel ;n slaap gevallen, en totdat zijl ontwaakte en haar tot nieuwe plicht riep, voelde Carlot- ta zich vrij. Yoor de eerste maal in langen tijd had zij een gevoel van welbehagen in zich. Zij leunde in 'haar stoel achterover; het was geen wachten meer, geen talmen, geen verlangen, geen lachen, den dag tegemoet, met een vraag op de lippen, wat kwam, wat werd, wat -gebeuren, zou? Zij wist nu, wat bet leven brachtboosheid, ellende, en lijden. Hot Was donker geweest, héél donker in haar ziel, coaar nu zou de zon weer schij nen. Hier in AEeran waar zij langer lachte dan pp andere plaatsen, Waar de hemel zich wo-lkenloos, blauw, helder en rein uit spande over heb met wijn gezegende dal. Carlotta legde heb hoofd! achterover; rij wilde uitrusten, eens niet denken, maar •hopen en bidden. Stil aangedaan, vouwde rij do handen en zij dacht meer dan zij sprak „God, die mij! .rust gegeven heeft in mijn ziel, maak, dat wanneer er na dit icven, voor mij een nieuw is weggelegd', het- er een rij van „Vrede!" Einde. IJlt den Delffschen Gemeenteraad. De Delftsche gemeenteraad heeft een som van f i600 gevoteerd voor baggerwerk in de Schie, nabij Overschie en den Kandelaar, en een bedrag van f 7500 werd toegestaan voor overdekking van de Varkensmaikt, Een subsidie van f300 werd opnieuw toe gestaan aan den cursus voor handenarbeid. De Statenverkiezingen in verband met do belaugen van den landbouw. Voor de Centrale Liberale Kiesvereeni- ging, kiesdistrict Oud-Beij;erla-ad, trad. gis teravond te Nicuw-Bedjea-land' voor een druk 'bezochte vergadering de heer KL. LReijne, van Haarlem op, met bovenge noemd onderwerp. - - Als inleiding tot zijn 'eigenlijk onder werp, onderwierp spreker de algemeens politiek aan een. korte beschouwing waar- bi) hij vooral, deed uitkomen, de groote tekortkomingen van. 'de huidige regeering, dia groote teleurstellingen hadden gewekt, omdat ze bij haar optreden zooveel beloften had afgelegd En wat gebeurde? Nauwelijks was dit ministerie aan. fhefc bewind, of men vernam van zijjn voorne mens, om door veribooging van invoerrech ten den zwakkers weer meer te willen be lasten; de nieuwe regeering wilde Veerem gaan. plukken van een kikvorscth', de le vensmiddelen van allerlei menschen, die moeite hebben, om rotnld! te komen, duur der maken. En die plannen kwamen van een ministerie, aan welks hoofd staat Dr. Kuyper, die op het congres van Patrimo nium plechtiglijk had verklaard, dat de armen niet konden wachten, geen dag en geen nacht. .D'e indiening van de tafiefwet is het tragisch einde van 'den christen-de mocraat, van den. man van de Heine luy- den. van wien het thans "blijkt, dat hij' hen niet alleen niet wil (helpen, d'odh 'ham levens strijd nog verzwaren wil. Wat nu de algemeen® behartiging; Van de landbouwbelangen betreft, wemsdht spre ker allereerst op te merken, dat het land bouwbedrijf niet zoo'n gewichtige plaats in de samenleving inneemt als dit overeen komt met zijn beteekenis, dit bedrijf is steeds .behandeld als een van lager- orde. Een eenvoudige beroepstelling leert', dat de landbouw niet zoo'n ondergeschikt be drijf mag worden genoemd. In 1901 werd onze 'bodem bewerkt door 570,000 perso nen, in beroep en ambacht waren er werk zaam 390,000, in handel en verkeer 323,000, in de fabrieksnijverheid 243,000 werklie den. Hit deze cijfers blijkt duidelijk, dat do laudbouw inderdaad het voornaamste bedrijf is. Het kan niet worden ontkend, dat het een rechtvaardige eisdh moet worden ge noemd: con betere behartiging van de landbouwbelangen'. Op welke wijze kan dit geschieden en hce wordt dit door des (huidige regeering •begrepen. De landbouwbelangen zijn tot drie groe pen terug te brengen. Ie. de tedfenische, 2e. do commercaëele, en 3e. de sociaal-econo mische belangen. In al deze drie oprichten schiet do, tegen woordige regeerinig jaanimerlijk: te kort. Was er onder liberaal bewind vooruitgang waar te nemen, thans moet nchteruitgariig wor den geconstateerd. Wat de bevordering van de technische belangen aangaat, dit kan geschieden, 'le. door rechtstreefcscbe hulp aan het bedrijf door middel Van premies, subsidies, enz., 2e door middel van den fiscus door invoerrech ten. Spreker kan dit punt laten' rusten, om dat de regeering ze niet voorstelt etn hij er geen voorstander van is; 3e. in héb ver strekken van ruime Voorlichting op dit get- hied'. In de laatste tijden1 heeft de land- bouwtvetensdhap ruimere "beoefening ge vonden. De regeering is gewezen op het feit, dat er te veel theoretische, te weinig prak tische 'kennis van den landbouw wordt dp- gedaan. En wat doet nu -dr. (Euyper? Hij wil de "middelbare •land!boallws|chool• omzet ten in een heogere onderwijtónrichting, dus de theorie-kennis nog meer uitbreiden. De minister wil de boeren naar do landbouw- academie halen Veel ernstiger is echter een andere gvief, ul. dab door de tariofiwot het landbouwbe drijf zwaarder zal wórden, belast. Rechten zullen worden 'gc-hetven op dei landlbouWpro- dukten, op do gereedschappen, op touw, zout, mat- en 'knipwerk. Compensatie ont breekt hier, omdat de th'oogera lasten, niet kunnen worden verhaald op de afnemers, omidat do 1 andbouwvoortbrengselen. voor het grootste gedeelte Worden uitlgOvoerd1. Zwaardere lasten op het landbouwbedrijf, zonder meerdere lusten, en hier zal dus in vervulling komen: 't Is Sijbnen, die beta len moet Katholieke sociale actio. Naar wij vernemen heeft de St. Josephs Gezellen-Vereeniging, na gehouden oveileg tusschen de presidenten en begluren dier vereeniging in Am»teidam, Bugeglop Zoom, Den Haag, Rotterdam, Nijmegen, Luien en Weeit, besloten, dat elk» plait-ehjlie efdee ling der St. Jos-Gez.- Vereeniging, met in be grip barer onder afdeeliugen en vak-afdee lingen, zoo spoedig mogelijk zal toetieden tot de katholieke sociale aelie. Uaudeidr, Middelstand De sSt. Ct." (No. 135) bevat thans liet Kon. Besluit, waarbij wordt ingesteld eene staatscommissie, (waarvan de leden reeds vroeger door ons zijn vermeld), aan welke wordt opgedragen de vra ig te overwegen, of het op den weg ligt der regeering. maat regelen te nemeo in bet belang van den handeldrjjvenden en industrieelen middelstand en, bij bevestigende beantwoording van deze vraag, voorstellen daartoe strekkende te doen, of voor zoover een nader onderzoek daaraan zou behooren vooraf te gaan, de regeering te dienen van advies omtrent de wij/e waarop zulk een onderzoek zouzijn in te stellen. Het Kon, Besl. bepaalt voorts, dat de leden de bevoegdheid zullen hebben hunne van het advies der meerderheid afwijkende meeningen in afzonderlijke nota's mede te deelen. Dir. bel., invoerr. en accijnzen. Bjj de rijks directe belastingen, enz., is verplaats,- ingang 8 dezer, H. L. Snel, corn. 2j kl., van Maasstricht (tijd.) naar Heer. Eervol ontslagen, ingang 1 Juli, T. Dekker, com. 2e kl., te Budel.' (»Wbl. v/d Adm.' d. dir. bel,/enz."),"1 Finantieel Nieuws. In de heden te Rotterdam gehouden ver gadering van aandeelhouders in de Inter nationale Crediet- en" Handehvereeniging i Rotterdam" werden" het jaarverslag de balans, winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 32/io pet. De heer L. A. A. Suermondt, commissaris, die aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen. Het verslag omtrent de lezing van Mr. P. J. Troelstra vindt de belangstellende lezer in het 3de blad. Gemeenteraad, Vergadering van. dan raad der gemeente op Dinsdag 14 Juni a.s., des namiddags ten 2 ure. Vaststelling notulen vorige vergadering. Mededeélingen. Ingekomen strikken. Agenda lo. Herstemming over het voorstel van den voorzitter, om bet adres van de ver eeniging „Oefening baart kunst" ter af doening te zenden aan B. en ~W. 2. Onderzoek der gel o o fsbriev e n van. den heer A. Dirkzwager als lid' van dien gemeen teraad. 3. Adres van J. F. W. EMfedjler oimi aan koop van een stuk grond aan den Buiten- havoniweg; met praeadvies van B. en "W. 4. Rekening over 1903 Van 'liet pakhuis „de Nederlanden"; met rapport van de finonc. commissie. 5. Als voren van het stads-riekenhuis, 6. Als voren van de. drinkwaterleiding. 7. Als voren van dlo gasfabriek. 8. Als voren van het St. Jaeolbs-Gastikuis. 9. AJs voren van de (Hofjes van Bel eis. 10. Begrooting voor 1905 van de Hofjes van Beloismet rapport der firtancdeele commissie. 11. Schrijtvea van curatoren van liet gymnasium, het voorstel bevattend tot wij ziging der lesuren; met advies van B. en AV IS. Voorstel van B. en W. om machtiging te verleenen lo. tot den bouw van een kolenïoods met mechanische inrichting tot h'et lossen, We gen en opslaan van. koten, ten beihoeve der gasfabriek, voor ten hoogste f 27000; en 2o. tot het doen van een in 5 jaar afloo- penlde uitkeering aan het St. Amthoniegüde en de 'kolenrneters, alsmbde om. ten aanzien Van de wijze waarop de voor den bouw be- noodigde gelden zullen verstrekt wordien nader te beslissen. 13. Voorstel van LB. em W., om mach tiging tot het aanschaffen van een reserve- pomp ten behoeve der waterleiding. 1'4. Voorstel tot intrekking van, het raadsbesluit dd. 26 April' jl. tot Verkoop van grond aan J. Mulder. Door J. F. W. Meijer is aan den Raad verzocht aan zijn lastgever te verkoopen een deel yan het terrein aan den Builenhavenweg, vroeger eigendom van de firma Jurgens te Osch. B, en W. adviseeren den Raad hen te machtigen onderhandelingen te openen met adressant omtrent huur ad f 0.35 of erf pacht ad f 0 30, aangezien z(j, waar dit terrein in de toekonwt van grootere waarde zal worden, en misschien noodig zal blijken voor de gemeente zelf, verkoop moeten ont raden. - Met het oog op een goed onderhoud der pompmaclii.ies der waterleiding acht de com missie van beheer het gewenscht dat een reservemachine worde aangeschaft waarvoor een bedrog van f 6500 noodig zal zijn. B. en W. stellen voor die commissie daartoe een crediet te veileenen tot genoemd bedrag. Curatoren van het Gymnasium hebben zicli tot den Raad gewend met een schrij ven waarin zij verklaren dat, waar, zooals nu, de leerlingen den goheelen ochtend en middag op school zijn en 's avonds huis werk moeten maken, dit onhygiënisch en onpaedagogiscli moet geacht worden, aan gezien den leerlingen geen tijd overblijft voor liefhebberijen, vrije studie en licha melijke oefeningen. In Leiden is een regeling gemaakt waarbij do schooltijden in den namiddag zooveel mogelijk vervielen en volgons den rector aldaar werkt deze regeling zeer gunstig. De rector hier lieeft dit noderwerp tor sprake gebracht bij de leeraren en deze hebben het denkbeeld zeer gunstig beoordeeld en zich bereid verklaard een proef te nemen en de jongelui behulpzaam te zijn de vrije middagen nutiig door te brengen. Curatoren stellen nu voor deze regeling voor één jaar als proef toe te passen. B. en W. kunnen zich daarmede niet vereenigen, omdat de ochtendschooltijd 4 uur zal zijn, die op twee dagen, na een uur rust, gevolgd wordt door een schooltijd van 3 uren. Andere rustpoozen zijn aan deze school niet. Ook vreezen zij dat wat nu op school ge schiedt, zal wordon omgezet in huiswerk onder den naam van vrije studie. Wat zal bij jongelui van 12 tot 18 jaar terecht ko men van liefhebberijen, vrije studie en li chamelijke oefeningen? zoo vragen zij.Waar mee zullen zij zich onledig houden op de vele regenachtige namiddagen? Aan de ouders meenen zij' dat zoo'n regeling ook niet welkom zal zijn. Mocht de.Raad toch tot een proef willen overgaan, clan zouden zij het toch gewenscht achten niet dadelijk de verordening te wij zigen. Iri "een rapport der Commissie voor de Gasfabriek, betoogt deze de noodzakelijkheid van een grootere opslagruimte voor kolen voor die uitbreiding is terrein beschikbaar door den aankoop van grond van de firma C. Meijer Co. Voorts achten zij e:n mecha nische inrichting voor het lossen, wegen en pslaan der kolen zeer wenscheljjk. De tegenwoordige wgze van werkoo kostte in de jaren jaren 1901 totl903 resp. f4255.98, f 5483.67 en f 5977 59, terwijl de kosten van een meehanisehen arbeid f2000 zouden ge weest zijn. Daaronder is f600 loon en de inrichting zal in ruim 17 jaren geamortiseerd zijn, zoodat dan de Kusten met flOOO per jaar verminderen. Bij stijgen van het gasverbruik met 5 pCt! 'sjaais zal na 14 jaar het werken op de tegenwooidige wijze van werken stijgen tot f 12000 en met meehanisehen arbeid niet komen boven f2800, welk bedrag na amor tisatie dus daalt tot f1800. Sedert bijna 50 jaren zorgen de kolenrneters en het St. Anloniusgilde voor het transport der kolen van het vaartuig naar de loods en moest derhalve steeds zorgdragen voor dade lijk beschikbare krachten. Met het onnoodig worden dier werkkrachten komt nu hetgilde iri een moeilijke positie. De billijkheid brengt nu mede dat de fa briek de schok die op de werklieden neer komt, verzacht. De commissie stelt voor aan die beide instellingen in reden van 1 en 4 uit te be talen f 2500 het eeiste jaar en ieder volgend jaar f500 minder. Ten einde de commissie in d» gelegenheid te stellen huar plannen geregeld uit te voeren, s ellen B. en W. toor machtiging te ver leenen lo. tot vergrooting der opslagruimte en het maken van een mechanische inrichting tot het Icsen enz. voor ten hoogste f27000, 2o. om de verdere gelden uit te keeren in verhou iing van 1 en 4 het eersle jaar f2500 en elk volgend jaar f 500 minder, te rekenen van het oogenblik dat de inrichting zal in werking worden gesteld. lach en Zoetmulder te bewegen die behan deling te komen inleiden. De heer Paui> alleen verklaarde zich wel bereid dat plan te bespreken, maar eerst nh vaststelling door den gemeenteraad. Op de vraag van. den voorzitter ant woordde de heer Li s s a dat hij het schrif- telijk verzoek mede onderteekend had on verzoek, doch dat hij wel gaarne een be spreking had gehad, omdat hij had geboord dat door het plan-Paul de houwlust wordt belemmerd in plaats van bevorderd. De heer N. v. d. V e 1 d e n had eveneens op verzoek van den directeur van S. V geteekend, doch ook hij had bezwaar tegen het plan omdat het plan was gemaakt voor een te groote uitbreiding. Beter had spr het gevonden, wanneer da,tl plan zich be perkt bad tot de naaste toekomst. Op een vraag van den heer J. A. M Jansen zegt de voorzitter, do heer Gou' k a, dat het bestuur een bespreking zonder degelijke inleiding volkomen nutteloos en onpractisch acht, doch dat het gaarne zal medewerken wanneer een degelijke inleider kan worden aangewezen. De hoer J. A. LM. Jansen zegt dat hij zoo iemand weet, doch deze zal eerst het plan moeten bostudeoren, zich op de hoog. te moeten stellen van de locale toestanden en behoeften, misschien door een teeke naar enkele dingen in teckening moeten brengen. Dat alles kost tijd en geld. Hij vraagt daarom hoeveel tijd er nog beschik baar is, en hoeveel geld lief bestuur daar voor beschikbaar kan stellen. De Voorzitter vreest dat en de tijd èn de kosten voor een dergelijke Voorberei ding wel te veel zullen zijn en wanneer zoo'n bespreking toch komt na het raadsbe sluit, kan de inleiding evenzeer geschie den door den. ontwerper zelf, die geen kos ten in rekening zal brengen. De heer J. A. M. Jansen acht een be spreking nutteloos nu vaststelling door den Raad. De Voorzitter antwoordt dat tus schen bet raadsbesluit en de goedkeuring van God. Staten voldoende gelegenheid be staat om bezwaren in te dienen. Een denkbeeld van den heer J. A, M. Jansen om eon geheel nieuw plan te doen maken, vindt algemeene bestrijding, waarom hij dat weer prijs geeft, maar hij acht een inleiding door een ander dan door den heer Paul beter, omdat men anders natuurlijk slechts zal krijgen een verkla ring en geen critiek. Op zijn voorstel wordt daarop aan het bestuur een crediet verleend tot een maximum van f50. Het bolroudt daarbij echter de beslissing Oi al dan niet op het voorstel van den heer J. A.' M. Jansen zal worden ingegaan. De heer deGroot prefereert een bespre king in openbare vergadering vóór dat het, raadsbesluit zal zijn genomen, opdat de raadsleden zullen kunnen profiteeren van, de voorlichting der critiek. De vergadering wordt hierna gesloten. Schipper J. Bijlo, is van morgen van zijn schip in de Noordvestgrocht getuimeld, door dat bij het ophalen van het zeii het touw brak. Door burgers is h(j weer op het dioge geholpen. Gisteravond werd door de kommiezen- rechercheurs aaogehouden P. K., verdacht van ongedekt vervoer .van steiken drank. Bij fouilleei.ing bleek h(j echter niets bij zich te hebben. Hjj had echter te voren een bus met moutwijn weggeworpen, waai van een groot deel is weggevloeid. Springtij Maandag 13 Juni n.m. Bij de te Delft gehouden examens aan de polytechnische schooi zijn o m. geslaagd voor art, 64 de heeren H. M de Munch en L J. W Steenhuis. Blijkens achterstaande adverfentie wor den Dinsdag 14 Juni a.s. voor hef laatst uit de bibliotheek van hot Volkshuis boeken afgegeven, terwijl tot Dinsdag 28 Juni d.a.v. de boeken nog kunnen worden terug be zorgd. Schiedam Vooruit. Gisteravond had de buitengewone alge meene vergadering van „Schiedam Vooruit" plaats, die, overeenkomstig het reglement, door den voorzitter wits belegd op hel schriftelijk' verzoek van 20 leden. Van die 20 leden waren er twee ter vergadering, waar in het geheel 10 leden aanwezig wa ren. Het dool van deze' vergadering was de bespreking'van het uitbreidingsplan van den heer Paul, doch tevergeefs had de voorzit ter getracht de heeren Paul, Nolen, Ger- MATINÉ E. in den Offic.-tuin, op Zondag 12 Juni te geven door het stafmuziekkorps van het 3e Reg. Huzaren, Directeur de heer A. de Goede. Aanvang ll/a uur. P R O G R A M M A. Eerste Afdeeltng. 1. Dor Zauber der Monlur, marscln Ziehrer. 2. Ouverture Leichte Cavalerie, Suppé. 3, Rêverie, Vieuxtcmps, 4. Unter Palmen und Blumen, YValzer, Stasuy. 5, Pot pourri Moderne, Lustige Weise, Thiele. Tweede Afdeeling 6. Ouverture Rosamunde, Schumann. 7. Frohsinns, Walzer, Waldteufel. 8. Pot pourri populaire, Renaud. 9. Heil Europa, marsch, (Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan liefc commissariaat van politie Eem. ring met slenitels, oen ban'dsdboen, cell sleutel, een fab'rieksipoinung 140, een Engelsebe scbroefsleutol. Torug te bekomen aan de vol; adressen Een kilogewidhb ibiji G. V. Beek; Gea- Broers vest 16een damesdioect bij! L. V. 4. Laan, Oosters traaf. 109; eon bóodsdhaps- maridje, handschoen, porteuionnaio mot ta bak, bij A. v. dl Brink, Hoogstraat 178» een blauwe jongensdtfaag bij|P. O. Slieten Hagastraat 33; een goUdon ring, wuann letters gegrave-ord bij! J. Gtrwemeiwegeu', Sin gel 88 boven; een! wit Scthorb gesnerkt ff- v. Gdgih, Doc-lh'ofje" 2; e&n jgtouto! bartj0 bij1 A. KoogjO, Hendiinasfcr'aaib 9een nijp tang bij' B. Wuisuianf NieiulwO HWeui 301 een zilveren vin'gerlKöéd, Qcantour gem.-le niging, Buitenh a venweg. *De haringvisscherij op de Noordzee zal dit jaar uitgeoefend worden door 178 vlaar;

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2