33" ÜIT DE p¥ës7~^ M i d d 8 n-A m o r i k a. Tussehen. Brazilië en 'Peru is een over eenkomst gesloten, waarbij Peru ihet betwis te grensgebied ontruimt en dat gebied on zijdig wordt verklaard in afwachting van een minnelijke schikking of een scheids rechterlijk» 'beslissing in de kwestie. Ontbinding Verschillende bladen geven hun zienswij ze ten beste over de vraag: wat nu? na dat de Hooger Onderwijswet is gevallen. Er is geen enkele, die zonder reserve over ontbinding van de Eerste Kamer spreekt; algemeen wordt dit een gevaarlijk novum genoemd. Ook wordt nog bespro ken een ontbinding maar van beide Ka mers tegelijk, weer een ander het „Cen trum" meent dat de wet zulk een haast niet heeft en later opnieuw kan ingediend worden, als de Eerst Kamer anti-liberaal is geworden. De „Midd. Crt." schrijft o. m. Ook prof. Fabius noemt een ontbinding een buitengewoon middel en inen moet, volgens hein, voorzichtig zijn het als een platte van zelfsheid uit te roepen dat zij nu na de gevallen beslissing moet ontbon den worden. Zal dr. Kuyper echter door zulke over wegingen zich laten leiden, waar hij de macht in handen heeft om, evenals de Tweede Kamer, ook de Eerste naar zijn hand te zetten? De beste oplossing zou volgens ons zijn dat de minister bij de Tweede Kamer het zelfde ontwerp weer indiende zonder de, zooveel aanstoot gevende, effectus civilus voor de vxjje universiteiten. Maar 't is de vraag of de Regeering dien weg kiezen wil, omdat er zoovele, haar dierbare belangen bij deze kwestie zijn be trokken, en of zij dit nog doen kan, nu zij en hare partijgenooten de godsdienstige hartstochten zoo hebben opgezweept. Als zij echter werkelijk het belang van het Hooger Onderwijs op het oog heeft, zonder nevenbedoelingen, dan zal zij aldus moeten handelen. V Het orgaan der S. D. Arbeiderspartij „Het Volk" betoogt allereerst, dat de Eer ste Kamer een conservatieve instelling is, in haar diepste wezen bestemd, om Kapitaal en Kroon te beschermen. Zeker is het, dat zij, al naarmate het socialisme aan direc- ten en indirecten invloed wint, voor het conservatisme van allerlei kleur een rijker bezit wordt. Om redenen en ook omdat „Kuvper niet gezien is in de hoogste kringen, waar de invloeden worden klaargemaakt, die op de Koningin werken" zou het mogelijk zijn, dat het Kuyper nog zoo glad niet zitten zou, als hij die Kamer wil wegjagen. „Want ontbinding der Eerste Kamer om redenen als nu voorhanden zijn, is een sterke toepassing van de leer der regeering door de parlementaire meer derheid met de Kroon als ornament. Zij zou een waardevol antecedent wezen voor latere democratische re^eeringen. Zegt Kuyper tot de eerste Kamer: zijt gij mij niet ter wille, dan gebruik ik geweld, dan gaat menige conservatieve theorie omtrent het tweekamerstelsel, naar de haaien. En in Kuyper's eigen kring zoo wel als in de omgeving der Kroon, zijn er velen die verder kijken dan dit poli tieke moment en die van de toepassing dier leer zeer afkeerig zijn."- Toch acht „Het Volk" het mogelijk, dat minister Kuyper al die bezwaren overwint en tot ontbinding der Eerste Kamer over gaat, maar dan is dit een blijk dat de coali tie niet buiten hem kan en bereid is hem alles toe te geven. Ook een blijk dat de Kroon hem niet veel meer weigeren zal. Daaruit volgen twee dingen, vervolgt „Het Volk". Eerstens dat de kracht der coalitie afhangt van den persoon van haar leider, en dat hot stelsel in zijn volheid valt, zoo dra de verbondenen hem zullen missen. En ten tweede dat hij, zoolang wij hem nog zullen hebben, over eigen kring en over de Kroon beschikken zal met een zoo vol komen macht, dat alles kan vernacht, alles kan gevreesd worden. V De „Nieuwe Arnhemsche Ct." zou uit een partijstandpunt ontbinding wenschen. Eene ontbinding, ook al staat het vast dat de liberale meerderheid verloren gaat, zal aan de Hooger-Onderwijswet zoozeer het karak ter verleenen van een par tij wet, dat ieder volgend liberaal Kabinet gerechtigd zal zijn, haar in te trekken. Bovendien zal de positie van het „christelijk" Kabinet er be denkelijk door worden verzwakt. In 't belang des lands echter, dat niet gebaat wordt door een voortzetting van den ter onzaliger ure opgewekten gods dienststrijd, zou het blad de ontbinding be treuren. Reeds is er onder de valsche leu ze: Vóór of tegen den Christus! verdeeld heid genoeg gezaaid, en in stede van toe nemende verbittering, ware pacificatie ge wensebt. V De „Nederlander", die de verwerping der Hooger Onderwijswet betreurt, zeg!, dat hiermee de regeling van het technisch Hoo- Onderwijs, de bijzondere leerstoelen, de sub sidies aan de vrije gymnasia van de baan zijn, alleen omdat voor juristen en litte ratoren, der Vrije Universiteit de verplich ting werd opgeheven, hun examens aan de rijksuniversiteiten te doen, wat in den feitelijken toestand weinig veranderd zou hebben. Alleen zouden voortaan de dubbele examens vervallen zijn en hiermee de weg geopend tot nog deugdelijker en weten schappelijker studie dan tot dusver. Y/are het resultaat, wat hoogst onwaarschijnlijk is, anders geweest, dan zou iedere regee ring zonder eenigen omslag de verleende vergunning hebben kunnen intrekken, De „Nederlander", die vindt, dat voor deze eenvoudige en billijke veibetering zóó ontzaglijk veel stof werd opgejaagd, zegt, dat het gevolg van deze verwerping nu zal zijn, dat ook voortaan een door rcpitiloren afgericht jurist zelfs zonder het schrijven van een dissertatie bevoegd wordt ver klaard om tot ambten benoemd te worden, maaa dat een studie, met serieus© waar borgen omringd en imperatief eindigend in een dissertatie, onbevoegd maakt, alleen omdat de examens zijn afgenomen door bij zondere kooglceiaren. De „Nedeilander is overtuigd, dat, geheel afgescheiden van den loo'p der politiek, de toekomst over deze verblinding der liberalen recht zal doon. BINNENLAND. Vorstelijk bezoek. De erfprinses zu Wied, geboren Prinses Pauline van Wurtemburg, kwam gister avond omstreeks half zeven met haar zoontje per Staatsspoor te 's-Gravenhage aan, verwelkomd door den heer Dielz, ad ministrateur van de goederen van de Vor stin zu Wied. In een open rijtuig reed de prinses naar het Paviljoen te Sclieveningen. Corps diplomatique. Graaf van Mirbaeh Harff, 2e secretaris der Duitsche legatie te 's Gravenhage is gisteren van een maand verlof op zjjn post terugge keerd. Onze Consuls. De heer J. Barendreeht, vice-consul der Nederlanden te Hamburg, zal aan bet de partement van bidt «al andsclie, zaken voor belanghebbenden te spreken zijn op Maan dag 18 Juni e.k,, van des voormiddags 10 12 en des namiddazs van 2i uren. („Stct.") De heer J. F. Lucas, biji Koninklijk be sluit van 14 Januari 1904 no. 25 benoemd tot consul der Nederlanden, te Banama voor den oxiafhankelijten Congosfcaat, de Portugeesche berittmsea in Neder-Guinea ten noorden van de Congo-nvier, en heb Fransehe Congogebied ten zuiden van de Sette-rivier, is in die hoedanigheid door de betrokken regeering erkend. („Stct.") en, hoe cosmopolitisch men zioli hier ook graag voordoet, dit klinkt den Schiedam mer toch onaangenaam in do ooren. En daarom zijn wij dankbaar dat daarin verandering komb, wel langzaam misschien, maar het komt. De Schiedamsche Stcdomaagd, zoo vele jaren lang in afzondering voortlevend m het kleed van een asschepoestor, bekoorde niemand, verloor daardoor de zorg voor haar uiterlijk, werd wars van alle koket terie, zoodat zelfs haar eigen volgelingen zich voor haar gingen schamen en haar ver loochenden tegenover anderen. Maar ziji is opgeschrikt uit 'haar apathie, nieuwe levenslust en levensmoed heeft haai- een verjongingskuur doen ondergaan, aan haar uiterlijk besteed zijl meer zorg, zoodat nu reeds, waar .het nieuwe kleed noch slechts gedeeltelijk het oude heeft vervangen, het oog der vreemdelingen tot Laar wordt getrokken. De fraaie aanleg Van het Emmaplein, de zorgvuldige hand die de zoovele jaren reeds bestaand^ plantage tot haar recht doet komen, zijn daarvan, de oorzaak. Met voldoening kan. men tlians, nu alles in heer lijke zomerpracht het oog bekoort, dat Em maplein bozieu en bewonderen. Zeker, daar zijn nog hoeken die op een aanleg wachten, het koolasch naast de H. B. School, 'het terrein voor het -badhuis eu naast do openbare school, maar wat tot stand is gebracht heeft 't vroegere „Bok- eiland" gemaakt tot een der fraaiste punten, der gemeente, 't Fraaie plantsoentje aan de Singelzijde met de monumentale vaas, om geven door de fraaie bloemenranden, het plantsoentje aan de Vestzij|de met zijn hoo ger groen, afgewisseld door de bloemen in velerhande kleuren, dat tot een geheel ge vormd wordt, door het gioen aan de school- zijde en met de boomen dei* begraafplaats toe achtergrond, het is een ensemble, waar voor de burgerij dank verschuldigd is aan het- gemeentebestuur, dat daartoe het ini tiatief nam. Paul Kruger. f Dit Londën. wordt gemeld:' Ds regeering staat heb begraven van Paul Kruger in Transvaal toe. Dit Pretoria meldt men. Botha roept een elk op tot 30 dagen alge- heele rouw. V Dr. Leyds heeft zich gsiteren uit Dtrecht naar darens begeven. V De bladen te Ween en wijden lange arti kelen aan de nagedachtenis van Paul Kru ger, en wijzen, daarin op de groot» eigen schappen en de rechtschapenheid van het karakter van den overledene. Het overlijden van oud-president Kruger heeft in Afrika diepen indruk gemaakt. Van alle openbare gebouwen waait de vlag halfstoks. V De „Petit Bleu" meldt dat het zich be vestigd dat kort geleden door president Kruger, misschien zijn einde voelende na deren, verlof is gevraagd om naai' zijn geboorteland terug te keeren; doch de Engelsche regeering heeft dit geweigerd. V Hetzelfde blad' deelt mede dat een groot aantal telegrammen te Clarens zijn ont vangen om de deelneming bij het over lijden uit te drukken. Daaronder zouden volgens de „Petit Bleu" er zijn van Konin gin Wilhelmina, president Loubet en ex- president Steyn die daarin sprak van den „heldmartelaar, de grootste zoon van Afrika." Da Duitsche officieren. De te 's-Gravenhage aanwezige Duitsche officieren bezochten heden Scheveningen en eenige merkwaardigheden der stad. KETHEL EN SPALAND, 16 Juli. De land bouwersknecht van C. v. d. Eijk reed gister middag met een voer hooi den werf op, toen plotseling het paard begon te stijgeren en den man daarbij een zoodanige trap tegen het been gaf dat dit brak. Het been liep daarbij zóo op dat van zetten zoo dadelijk geen sprake kon zijn. De ongelukkige man heeft dan ook ontzettend veel pijn geleden MAASSLUIS, 16 Juli. Op het drietal naar de gereformeer gemeente te Oosterbeek, gem Renkum komt voor de hear P. C Koster al hier. De uitslag der eindexamens H. B. School in deze provincie (zuidelijke commissie) le groep, is, dat zjjn geslaagd: Georgina L. Horn, J. Backer, F. J. van Mervenée, J. Hoogendyk, L, H. van Heijnin- gen, allen van de H. B. S. alhiei; Chr. E. Dutilh, B. L. Kruidenier, A. van IJsendijk, Chr. J. Vink, G. Ch. Senn van Basel Wagemans, W. F. de Groot, E. C. V. Kelder, H. H. Dresselhnijs en M. van der Linden, allen van de H. B. S. te Rotterdam W. J. de Mooy, C. F. de Ruyterda Wildt, beiden van de H. B. S. te Gouda; A. J. Holtz, P. de Jong en H. W. Opstel ten, allen van de H. B. S. te Goririchem A. L, Knook, J. J. van der Poesl Clement en P. Dönzelmann, allen van de H. B. S. te Dordrecht; en de extraneus G. J. Laman Trip. Afgewezen werd éen car.didaat. De heer D. Maltha alhier, is by de te 's-Gravenhage gehouden examens, geslaagd voor het notarieel examen 2e deel. STADSNIEUWS. Het Emmapielu. Wie wel eens in de tram heeft plaats ge nomen om van het station naar het Hoofd te rijden terwijl daarin ook vreemdelingen zaten, zal zeker, als wij, met voldoening dc opmerking hebben hooren maken„Wat valt Schiedam mij meeHoort men elders vreemdelingen over onze gemeente spreken dan is dat zelden op waardeerende wijze, De heer G. W. teo Dam, leeraar qro de H. B. School alhier, komt als no 2 voor op de voordracht ter benoeming van een leeraar in de Wis- en Werktuigkunde en lijnteeken aan de H, B. School en B. Avondschool te Breda. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat, Handel en Nij,verheid! is be noemd F. B. Zeistra alhier tot buitenge woon opzichter bij de werken tob voortzet ting van de verbetering van de Maas onder Gennep en Oeffelt. Den len Augustus a.s. zal de heer J. L. C. Wolffensperger, commissaris van politie alhier, gedurende 25 jaren in die betrek king zijn werkza-am geweest. Dcor Burgemeester is bjj den Raad inge zonden een voorstel tot herziening der jaar wedden van de hoofde van Scholeo, waarby het aanvangst salaris wordt gebracht van f 1200 of f 1400. Door A. Timmermans was een verzoek bij den Raad ingediend om hem te verkoopen een perceel grond ten zuiden van de Nassau- straat ad f5 per cA. B. en W. achten echter een prys van f 5 50 billyk en door adressant is deze prys geaccepteerd. Dientengevolge wordt nu voorgesteld aan adressants vei zoek te voldoen. vulling van de instructie der gc-oneent-e- gemeeshce-ren dietne het volgende Do schoolartsen hebben het gezondheids toezicht evengoed' op de bisoudere als op do openbare scholen. Hfet ward geschikt geacht heb toezicht ook uit te strekken, over de be waarscholen. Zij letten op don algomeenen gezond heidstoestand op de scholen en op den hy- giëmischen noestand der scholen. Maar zij houden ook een bizondor toezicht op de kinderen lo. met het oog op de wering van kinde ren met voor andoren gevaarlijke en hin derlijke ziekten en sluiting zoonoodig Van scholen bij1 epidemieën; 2o, mot het oog op riekten, gebreken en afwijkingen bij de kinderen, opdat tijdig kam worden gewaarschuwd en maatregelen genomen en door de onderwijzers dor school daarop kan worden gelet en daar mede rekening houden. Eh verder dienen rij de vea-selnlkaide Ge meentelijke Sohoolautoriteiten Van bericht en raad in zaken het gezondheidstoezicht op do scholen rakende. Bepaald is dat dei school arts) ten minste eenmaal in die maand iedere school onder zijn toezicht staande zal' bezoeken. Door B. en W, is advies uitgebracht in zake de in hunne handen gestelde missive der gecombineerde vergadering van regenten van het St.-Jacobs-gasthuis en administra teuren van het fonds van het voormalige Oude-Manhuis. Zy blyven by hun meening, neergelegd in hun schrijven van 20 Nov. 1902 (bylage LXXIX 1902). Mocht evenwel de Raad met bet oog op de groote bydrage (I23C0 per jaar) den tijd nog niet gekomen achten om tot de stichting van een nieuw gebouw over te gaan, dan zou een voorstel kunnen worden gedaan in den geest van het toen door den heer Loopuyt gedane voorstel. Door B. en W. is bij den raad ingezonden de regeling in verband met de instelling van schoolartsen, die 4 verordeningen omvat, In de eerste plaats was de werkkring der schoolartsen te regelen, op te nemen in de instructie der gemeente geneesheer enver volgens de medewekring van hoofden en onderwijzers, welke regeling een stuk school reglement vormt; dan waren dwingend© bepalingen in het leven te roepen betref fende wering van school van leerlingen en onderwijzend personeel lijdende aan, riekten gevaarlijk of hinderlijk voor anderen, en sluiting van scholen zoo noodig bij epide mieën van besmettelijke ziekten, een en ander in het belang der volksgezondheid tot wering van beteugeling; van besmette lijke ziekten, neer te leggen in een straf verordening; en ten slotte Was regeling noodig van de bevoegdheid d!er schoolartsen om bij te wonen de vergadering der Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs, behal*. e in hun instructie ook op te ne men in de verordening regelende den werk kring enz. dier Commissie. Tot toelichting van het ontwerp tot aan- In de etalagekast van de firma G. Odé al hier is ge'éxpoieerd het portret van Paul Kru ger, voorzien van diens handleekening, en indertijd door hem geschonken aan het alhier gevestigd Zuid-Afrikaansche Tehuis. Dit portret is thans het eigendom van de Zuid- Afiikaansche vereeniging alhier. In de vergadering der V. P. N. is beslo ten tot het houden van een tentoonstelling, waarvan de regeling zal geschieden door een commissie, bestaande uit de lieer P. R. Jperlach, C. des Bouvrie en G. J. Vincent. De benoodigde waarborgsom is f300, waarvan reeds staande de vergadering voor £100 werd geteekend. De tentoonstelling zal vermoedelijk in het laatst van November plaats hebben, in de zaal van „Harmonie". Door do bestuurders der vijf alhier be staande Protestant» Begrafeniscontracten is een schrijven ontvangen van de Eerste Schiedamsche Begrafcnisvereeniging, waarin deze aanbiedt begrafenissen uit te voeren voor de contracten tegen den prija van f 28. In dit bedrag zijia begrepen1 bedienaar, de kist, de lijkkoets, 1 volgkoets met la ken, bezorging en bijlevering van rouwkaar ten, rouwkleeden, diverse fooien eu het graf. De dragers zullen alsdan geleverd worden door de contracten zelf. Gisternamiddag is de 4-jarige C. Tettero, wonende in de Nieuwe Buurt, in de Nieuwe Haven gevallen. Hij werd daaruit gered door den rijksambtenaar L. W. F. Nolens, die zich daartoe gedeeltelijk te water moest begeven. De krankzinnige H. S., die, zooals wy gis teren mededeelden, verschillende strafbare feiten pleegde, is hedenmorgen weder naar het gesticht te Boekei teruggebracht. Gisteravond omstreeks 9 uur ontstond een begin van brand in de woning van wed. Kuyters in de Steenstraat, doordien de lamp van den zolder viel. Door de uitstroomende petroleum verspreidden zich de vlammen over de tafel en langs de vloer, doch buren wisten toch het vuur met emmers water te blusschen, alvorens het groote schade had aangericht Springty Zondag 47 Juli v.m. De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h. sigarenvak. Jongens v. de pakkamer van een sigarenfabr. Smids knechts. Distillateiicsknechts (haliwas). Gasfitter (halfwas). Bankwerker (Ltlfwas), Draaiers. In een fabriek een jongen bekend met kleeden naaien.Mandenmakers. Letterzetter. Jongen voor suiker chocola defabriek. Jongen blokmakerij. Dienst meisjes van 15 a 46 jaar. Barbier (half was.) Leerling- kellner. Leei ling voor wa- genmakery. Loopjongen voor een winkel. Keukenmeid. Ververs. Jongen voor gistpakhuis. Boerenknecht. Barbiers leerling. Beddenmaker (halfwas of leer ling). Jongens voor touwslagery. Aangeboden werkkrachten. Drukkers. Bakker. "Winkelbediende. Kantoorbediende, Boerenknechts. Slagersknecht. Kistenmakers. Houtkoopersknecht. Personen voor lichte werkzaamheden. Personen voor schrijf werk. Personen voor loopwerk. Per sonen voor los werk. Gelegenheid ge zocht voor jongens ter opleiding in het smidsvak. Idem kuipersvak. Idem manufacturenvak. Idem boekhandel. Idem timmervak, Machinist-bankwerker stoker. Boekbinderhuiswerker. Portier. Reiziger. Depothouder, Stoker. Smidsjongen. Koetsiers. Timmerman, Kuiper. Bakkersleerling. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan heb commissariaat van politie Een sleutel, een dameshandschoon, Knderkraag, een ttrindersQhoentje, eea knipmes, een kinderzak, een koralen arm bandje. b. Terug te bekomen aan de volgende adressen Een portemonnai© met geld en een lozen- krans bij, J. Krommenhoek, "Villastraab 34 een (kinderzak bij J. Miuis, Lange 'Kerk straat 50; een stalen muilkorf bdji J. Hbo- genboezem, Vellevestsingel 19een vron- wenpantoffel 'bij V. v. Mferwijjk, Zijlstraat 26eon pakje geel katoen bijl A. Staal duinen, Kreupel straat 10. VU AARDINGEN. Naar aanleiding van de door hot raads lid A. de Witte, in de laatste raadszitting aan het dagelijkseh bestuur gestelde inter pellatie inzake de bekende declaratie van het schoolhek, hebben burgemeester en wet houders den raad het navolgend schrijven toegezonden Vlaardingen, den 13 Juli 1904. Aan den Gemeenteraad. In uwe vergadering van den 8 dezer werd er door het lid A. de Witte terloops op gewezen, dat de in 1900 in rekenin| gebrachte 25 pet. vergoeding voor het be wuste hek, dat niet rechtstreeks voor de school in de Ooslorstraat gestrekt heeft, maar in ruil tegen het aanvankelijk voor de nieuw gebouwde ambtswoning van den Burgemeester bestemde bek, door den Mi- nistor thans teruggevorderd is en het be drag reeds is overgemaakt. Dit is juist. En de spoedige afdoening laat zich hieruit verklaren, dat de Minister toch het middel bezit om bij weigering, het bedrag bij eene eerstvolgende uitkee- ring te doen inhouden, en er dus tegen de vordering van den Minister, die in deze tevens opperste rechter is, niet met eenig succes in verzet ware te komen. De terugbetaling is evenwel gedaan niet zonder ernstig protest dezerzijds. Wij heb ben duidelijk doen blijken, dat met die te rugbetaling hoegenaamd niets van ons be weerd goed recht wordt prijs gegeven, en dat wij onverzwakt blijven in onze over tuiging, dat wij gehandeld hebben zooals wij naar eene gezonde opvatting van de overigens ook ons bindende voorschriften in het werkelijk behing én van de Gemeen te, èn van het Rijk niets anders verplicht waren. Gewezen is er ook op, dat hier, waar ten behoeve van de stichting der school met speelplaats, de gemeente voor onge veer £25.000 terrein afstond, waarvoor zij geen subsidie genoot, toch zeker wel eenige conniventie toelaatbaar ware geweest waar het gedeeltelijk verwaarloozen van een bestaand voorschrift beoogde en ook be reikte, wat zooveel te meer in het belang der zaak was en de geheele kwestie slechts liep over eene subsidie van 163,60. Met de terugvordering van dit bedrag heeft de minister nu bet rijk het voordeel bezorgd van het 84 M. lange hekwerk van de school slechts over 30 M. voor de 25 pet, subsidie in aanmerking te doen komen. En aldus is dan het formalisme gehul digd boven het gezond verstand. Burgemeester en Wethouders van Vlaardingen. "De Harmonie Vereeniging Concordia zal op Woensdag 20 Juli as. een Concert geven in den tuin van de zaal s Harmonie". Toegang uitsluitend voor kunstlevende leden. "Gistermiddag te 4 uur waren er niet minder dan 450 personen in de zweminrich ting om zich te veifrisschen. "Hedenmorgen arriveerde in onze haven de haringlogger Scb. 416 met 5 kantjes haring aan boord. Ds schipper deelde verder niede dal hy gedurende een hevigeu storm, welke op zee heeft gewoed, de geheele vleet heeft verloren, waardoor de redery een schadepost heeft van f6000. Naar wij vernemen zullen in de volgends week eenige jonge dames bg de gegoede ingezetenen lijsten aanbieden voor een vrij willige bijdrage, ten einde de Vereeniging ïFlardinga" in staat te stellen al heel spoedig een begin van uitvoering te geren aan het doel waartoe de vereeniging ie opgericht. Lyst van brieven en briefkaarten, geadres seerd aan onbekenden over de le helft der maand Juli Brieven. Redacteur Edarasche Crnt., Edam. Wed. D. Boss, Groningen. H, Huideman, Hellevoetsluis. Wed. A. Roosenboom, Rotterdam. P. Goddefray, IJz. Kemik, Schiedam. M. E. Latour, Vlaardingen. T. Maas, Vlissingen. Briefkaarten. Mej. S. A. Schot, Amsterdam. Teunis Size, Rotterdam. Rooke Hoogendijk, Gevonden voorwerpen. Aan heb politie-bureau rijn als gevonden aangegeven Eeoi 'kinderhoedje bijl A. v. d. Weel, Bu reau vau politie; eeai band.' Van. een, kin-der wagen bij Oorschot, Boveudaijer 19; e00 sleutel bijl H. Spruijt, Bureau: vau polit-iö j s /-v./ S o

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2