f V STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Kerk eu 8ckool. SPORT. Gemengd Nieuws. geslaagd zijn voor zooverre dat in. do laat ste jaren, mogelijk was, dan is dat Vooral ta danken geweest aan do omstandigheid dat wij dienden onder 't door ons allen zoo ge ëerde Oranje-vaandel met liet koninklijk® wapen en de groote waard coring die mijn dapperen en getrouwen daar onafgebro ken ondervonden eerst van Hare Majesteit do Koningin-Moeder en daarna van Uwe Majesteit zelve. En deze groote waaxdcering bleek telkens en telkens, zoo in openbare toespraken, waar zich, daartoe gelegenheid bood, zoo in de Koninklijke onderscheidingen die do borst sieren van zoovelen van den hoogste tot den laagste, zoo ook in de hoogste on derscheidingen welke Uwe Majesteit mij, bunnen aanvoerder cu bestuurder, waar dig keurde. Majesteit! Ik kan geen woorden vinden om naar eisdi uitdrukking tb gjevcn aan hetgeen mij.u dapperen en getrouwen van Atjeh wenschon dat ik hier thans zeggen zal, en daarom verzoek ik eerbiedig ver gunning om uit naam van hen allen, van de officieren van Uw leger in Indië, van de zeemacht die met mijl samenwerkte, en van de ambtenaren die onder mij dienen, alsmede voor mijhelf Gods zegen af te srnee- ken voor de gezondheid, den voorspoed en 't geluk van Uwe Majesteit en Haar Ko ninklijk Huis.". Ridderorde. Bij Kon. besluit van 14 dezer is ter be looning van officieren, onderofficieren en militairen beneden dien graad van het leger in Nederlandseh-Iudië, die zich. hebben on derscheiden bij de krijgsverrichtingen in Koriniji in het jaar 1903 lo. bepaald, dat in de registers van do kanselarij der üSTederlandsclie orden zullen worden ingeschreven a. als ridder 4de klasse in de Militaire "Willemsorde: de eerste-luit. inf. A. van der Slootende tweede-luit. inf. L. Y. Lede- boc-rde Exirop. fus. J. Biehler en de inl. hoornblazer inf. Kromotaroeno b. als te zij.n eervol vermeldde Europ. fus. J. de Xijsallen gesneuveld bij cle kooger aangeduide krijgsverrichtingen 2o. bevorderd in de Militaire Wil'ems- orde tot ridder 3de klasse: de luit.-kol. bij den plaatse!, staf G. J. H. Bruynis en de kapt. P. van der Molenbeiden van het wapen der infanterie; 3o. benoemd in de Militaire Willems orde tot ridder 4de klasse: do kapt. H. L, Bense, van den gener. stafdo eerste-luit.- adj. P. Fischer; de eerste-Iuit. P. Hajenius en H. A. Gresdorf; de tweede-luit. G. R. Brouwers, allen van heb wapen der infan terie; de kapt. P. L. de G-a-ay Fortmau, van het wapen der genie; de officier van gezondheid '2de kl. dr. G. P. Utermoklen, van het personeel geneesk. dienst; de serg. E. H. A. Goedhart; de korp. N. C. Wam- pach, afkomstig van de kol. res.; de Europ. fus. S. Bruyning. H. Bozema, E. W. Eil- bracht, H. Zwiers, A. W. Benda en D. G-. Verwey, sedert aangesteld tot infanterist 1ste klasse; en de inl. fus. Xgawiro; allen van het wapen der infanterie; de genie- sold. Ist.e klasse A. Wilcox en der 2de kl. P. A. Bolles, sedert, aangesteld tot genie- sold. 1ste kl., beiden van het korps genie troepen de sold.-ziekenverpl. G-. Hansen en G. van den Broek, 'beiden van den ge neesk. hospitaaldienst 4o. bepaald dat bij afzonderlijke dagor ders zoo in Indië als in Nederland eervol zullen worden vermeldde kapitein Aj. C. L. de Klerck; de eerste-luit. A. H. Treu; do tweede-luit. E. P. C. Scheffer en H. W. Holtappel, allen van het wapen der infan terie; de eerste-luit. H. Cramwinkel. van het wapen der artlil.de adi-onderoff. A. Scholten; de serg. P. E. F. Knoop; de korp. H. M. Tol afkomstig van de kol. res. de fus. H. Veldman, J. van dor Spoel; M. Huld'er, J. Maidman en M. van Ploeg; allen van het wapen der infanterie. Koninklijk bezoek aan Noord-Brabant. De »Helmond=che Ct." deelt mede Vrijdagavond vergaderde weer de commis sie uit den raad. Het plan orn een tentoon stelling te Helmond te houden in de fabriek der heeien Coovels, is losgelaten. Men wil thans trachten een gebouw op te richten in de Wilhelminalaan. De tentoonstelling zal bij het bezoek van Hare Majerteit geopend worden eo ook 14 daaropvolgende dagen toegankelijk blijven Voor de versieiing zou, naar men verzekert, een blanco crediet zijn toegestaan. Corps diplomatique. In het ïHotel des Indes" te's-Gravenhage kwam aan graaf De la Torre, seetelaris bij de Italiaansche legatie. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van marine zal op Vrijdag 22 dezer niet plaats hebben. Ontbinding Eerste Kamer. Zooals wij gisteravond reeds per bulletin hebben bekuid gemaakt, heeft de regeeiing aan de Koningin voorgesteld de Eerste Kamer te ontbinden. Bij goedkeuring volgt deze maand de sluiting der zitting. De nieuwe verkiezingen zullen plaats heb ben in de tweede helft van Augustus. De nieuwe Kamer za! bijeenkomen op het gewone tijdstip in September. Voor het geval de Koningin gebiuikt maakt van het recht onu de Eerste Kamer derSta- ten-Generaal te ontbinden, houdt het besluit, •waardoor de ontbinding woidt uitgesproken tevens den la*t in lot het verbiezen van een nieuwe Kamer binnen 40 dagen en tot fo*l samenkomen der nieuw vu kozen Kamer bin nen twee maanden. Wil, wat het plan schijnt, de gewone zit ting op den derden Dinsdag in September zijnde dit jaar den '20ste van herfstmaand geopend kunnen worden, dan kan het ba- sluit tot ontbinding den termen van den 20steu Juli a. s. niet overschrijden. Bij ontbinding van eena der Kamers wordt tevens de zitting der Staten-Generaal geslo ten. Het voonemen bestaat de slu'ting Zater dag a.s., 23 dezer, te doen plaats hebben. Paul Kruger. f In het Lagerhuis vroeg da afgevaardigde Mac Neill of het verzoek van Krugnr om in het familiegraf in Transvaal begraven te worden, door de Er.gelsche regeeiing zou worden toegestaan. Minister Balfour ant woordde zulk 6''n verzoek van de familie Kruger nog niet ontvangen te hebben. »Ik behoef nauwelijks Ie zeggen, zeide de minis ter sdat. indien dit veizoek gedaan wordt, wij ons best zullen doen om er gevolg aan te geven." *J* Alle Russbche bladen wijden eerbiedige, sympathieke woorden aan den oveileden pre sident Kruger, »den eenigtn onafhankelijken Transvaalscio-n burger, die er nog was". De Raad van de Yereenigde kerk in Trans vaal heeft besloten een monument op te richten voor Paul Kruger en een godsdiens tige plechtigheid te houden te Paardenkraal. Generaal Van Hentsz in Amsterdam. Generaal Van Heutz vertrok hedenochtend per staatsspoor om 9 u. 40 min naar Am sterdam eu is te '11.05 aan het station Wees- perpoort aangekomen. Z.E. was vergezeld van zijn adjudant den kapitein H. Colijn en den luit.-kolonel P. H. van der Wedden. Men seint ons uit Amsterdam Generaal Van Heutsz is te 2.45 in buiten gewone raadszitting door den bmgemeester in ambtsgewaad ontvangen, waaib\j deze, den generaal toesprekende, hem dank betuigde, mede namens een groot deel der burgerij, dat hij gevolg heeft gegeven aan de uitnoodiging om ook aan 's lands hoofdstad een bezoek te brengen. Hem veizeketend dat inde eeiste koopstad des lijks velen met groote belangstelling volgden wat hij in het verre oosten wrocht, getuigde spr. dat zijn doottastendheid en voortvarendheid bjj het onderwerpen dei- hoofden van het verzet aller bewondering wekte, maar ook dat die was verwekt door zijn staatsmanskunst, getoond door het in voeren van goede lecht^praken, door bet slem cn van landbouw en nijverheid, waar door hij een welvarend land met een tevreden bevolking aan ons koloniaal gebied had toe- gevoegd. Spr. hoopte dat Z. Esc., in welke betrek king ook, nog veel tot heil der koloniën, tot eer van het moederland ec ter zelfvoldoening mocht doen. Generaal van Heutsz dankte voor deze wel willende woorden. üe Dnltscke Officieren. Aan de lunch welke de Duitsche gezant, de heer Von Schloezer, gisteren in het gezant- schapvgebouiv te 's-Gravenhage gaf voor de Duitsche officieren, zaten een 40-tal comman danten en kapiteins ter zee van de Duitsche oorlogsbodems aan, voorts de minister van marine, vice-admiraal Ellis met zijn adjudant, luit. ter zee le k!. baron van Hardenbroek van Bergambacht, de heeren Uittenhoove en jhr. Huydecoper, commissarissen van de maat schappij Zeebad Scheveningen, deheerGold- beck, directeur-generaal dier maatschappij, en verder de leden der Duitsche legatie en nog eenige andere genoodigden. Het strijkorkest van de Kurhausbar luisterde de lunch met een muziekuitvoering op. Te 3 uur 34 min. vertrok gPterra'ddag uit 's Gravenhage de extratrein der Staats spoor met de Duitsche zee-officieren en ver dere genoodigden aan het galadiner ten Pa- ieize het Loo. De admiraal en verdere hoofdofficieren dropgen de kleine tenue, welke zij in den trein zouden verwisselen tegen de groote. De Duitsche gezant, in ambtsgewaad ge kleed, nam met admiraal von Koester en vice- admiraal Ellis, minister van marine, in een afzendetlijke coupé plaats. Iu een andere coupé zaten alle leden der legatie, in ambts gewaad of uniform, de verdere offcieten, de minister van Buitenlandsche zaken en Harer Mnjesteits Grootmeester, baron Sitema van Gioveutins. De trein kwam te 5 uur 21 min. spoorttjd te Apeldoorn aan. Jhr. van Geen, adjudant van H, M. de Koningin, en jltr. Hooft Graaf land, adjudant van den prins, waren op het perron aanwezig om de gasten te ontvangen. De prins van Saksen-Altenburg werd door jhr. Hooft Graafland naar 't paleis geleid, waar hij door Prins Hendrik werd verwel komd, De zee-officieren, die later volgden, werden verwelkomd door de ministers van marine en van buitenlandsche zaken. De kapel van het 5de regiment infanterie uit Amersfoort speelde tijdens het diner. Mei een extra-trein zijn de Duitsche offi eieren te 8 u. 44 min. weer vertrokken. Men meldt uit Vlissingen aan de N. R. Ct. Het Duits-che eskader zal niet, zooals aan vankelijk bepaald was, Dinsdag, doch eerst Woensdag van hier vertrekken. Aigemeen liep het gerucht, dat dit hiermede in verband stond dat H. M. de Koningin een bezoek aan de vloot zou brengen. Wij vernemen, na daaromtrent ter bevoegde plaatse te hebben geïnfoimeerd, dat er we! grond voor dit ge rucht bestond, doch dat op dit oogenbük nog niet bekend is of het bezoek al of niet zal doorgaan. Morgen wordt door admiraal Von Koester aan boord van het vlaggeschip een lunch aangeboden aan verschillende, hooggeplaatste autoriteiten uit Den Haag, Amsterdam en Rotterdam, waarbjj vermoedelijk enkele minis ters en de Duitsche gezant zullen aanzitten. De Spnarische oorlogskorvet Nautilus, commandant de kapitein ter zee hertog Manuel de Zarevedo, wotdt van Kiel binnen kort hier ter teede verwacht. Op uitnoodiging van de Deutsche Flotten- verein vereenigden zich ZondagavonJ in hotel Altenburg te Scheveningen de Duitsche marine-officieren en oertige andere autori teiten. Namens de bovengenoemde vereeni- ging sprak de heer Zeliekens een welkomst woord dat beantwoord werd door admiraal Koster. Van Heutsz-fonds. Hot- uitvoerend comité voor 'het natio naal huldeblijk: aan generaal Van Heutsz heeft bericht ontvangen van den luiten ant- generaal Snijders, eere-voombtei', dab Z. K. H. Prins -Hendrik f 500 heeft geschonken als bewijp van belangstelling in het Van Heutszfonds, dat, zooals we vroeger reeds gemeld hebben, ten doel heofb de opvoeding en heb ouderwijs van kiudetren. van militai ren beneden dau rang Van officier, dto in Ned.-Indië gesneuveld of aan voor den vij and bekomen verwondingen overiedfen zijn. te bekostigen. Prov. Staten van Zuid-Holland. In de heden gehoudeu vergadering van de Zuid-Hollandsche Staten nam de heer H. M. de Vries zitting. Zonder discussie of stemming werd ook toegelaten de heer Paul, die na eedsaflegging zitting nam. De provinciale rekening werd goedgekeurd en verder om advies naar Ged. Staten ge zonden een adres van de Rotterdamsche af- deeling der Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde om toekenning van een provinciaal subsidie voor den wintertuinbouwcursus. Aan de orde was vervolgens de wijziging van de kiestabel strekkende tot splitsing van het kiesdistrict 's Gravenhage in drie dis tricten met uitbreiding van het ledental met 2, in te deelen bij de districten II en III over eenkomstig het voorstel van den Minister van Binnenlandsche Zaken. De heer Van Vollenhoven stelt een amen dement voor, strekkende de quaestie van de al of niet wenschelijkheid der splitsing te laten rusten, en Ged. Staten op te dragen den Minister van Binnenl. Zaken mede te deelen dat de voorgestelde splitsing alleen aanleiding heeft gegeven tot de opmerkingen betreffende de omschrijving enz. De heer de Wilde, het amendement bestrij dende, betoogde om technische redenen de wenschelijkheid der splitsing, meenende dat de politiek buiten deze zaak moet blijven. Hij verdedigde het aannemen van hel kiezers getal als maatstaf voor de indeeling der nieuwe leden. Met de uitbreiding van het aantal leden was spr. minder ingenomen. De heer Van Idsinga achtte da wijzi ging der tabel ook gewemcht en betoogde dat de Provinciale wet den Staten den plicht oplegt de indeeling' A fond te onderzoeken, wat door aanneming van het amendement niet zou geschieden. Ook deze spreker be treurt de vermeerdering van het ledental, waaromtrent de heer Gerretson, ook namens den heer Vegtel, voorstelde aan den Minister te kennen te geven dat het denkbeeld der utbreiding van het ledental geen onverdeelden bijval vond. Verdedigde deze spr. overigens de splitsing, omdat zij zoolang er geen evenredig kies recht bestaat nog een correctief kan op leveren, de heer Fock daarentegen bestreed het opnemen der verklaring dat de splitsing gewenscht is. Hij achtte die uitspraak niet noodig, Vervolg onder Laatste Nieuws). Nederl. Meubelmakersbond. De AJgemeene tNederiamdsche Mtenibplnuv- kersbond' hield -Zondag te Utrecht een bui tengewone vergadering. Verworpen werden de voorstellen tot aan stelling van een gesalarieerd propagandist en tot het vormen Van een weerstandskas. De één-uur-loonsterting blijft echter ge handhaafd. Voorts werd de- wensohelijkhedd uitge sproken, d'at d!e afdeelingen zelf een weer standskas zullen vormen. Een voorstel tot oprichting van een zie kenfonds werd eveneens Verworpen. Aangenomen werd een voorstel tot vor ming, in iedere afdeeling, van een secre tariaat, om een werMoozen-statistiek samen te stellen. Om uitkeering bij werkloosheid te kunnen verschaffen, zal J cent per lid eu per week gestort worden. De uit-kee- ringem zullen eerst over drie maanden be ginnen. Met algemeeno stemmen werd besloten, te agiteeren voor den 10-urigen arbeidsdag. Een voorstel, om propaganda te maken voor do product1"'- tociatie, werd aange nomen en een. voorst., om de aati-militai- ristiscFiö propaganda ter hand! te nemen, werd verworpen. De vergadering besloot de contributie aan bet hoofdbestuur met IJ cent per lid en per week te verlagen, ten einde afdeelin gen, die zulks wenschen, in dei gelegenheid te stellen tot aansluiting bij bet FT. A. S. Flnantleel Nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 46 dezer bij de betaalmeestersin kas was f 2,725,808.68 en dat op denzeltden dag door de Nederl. Bank, ia- gevolge art. l'lbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was ver strekt ten bedrage van- 9.097,238.961/a Dir. belInvoerr. en accijnzen. By Kon. besl. van 15 dezer zijn, ingevolge de burgerlyke pensioenwet, de navolgende pensioenen verleend als aan jhr. J. L. A. van Haeften, ontvanger der invoerrechten en accijnzen, f2334; H. J. G. Nanninga, ontvanger der directe belastingen enz., f2380; L. Krook, verificateur le cate gorie der invoerrechten en accijnzen, f1306. OYERSCH1E, 19 Juli. Bij Kon. besl. van 14 dezer is met ingang van den 16en dezer bij de Kon. Ned. Marine-reserve bovorderd tot luitenant ter zee 2de kl. de adelborst le kl. B. Braat. De hier circuleerende lijst ten bate dei- nagelaten betrekkingen van De Gast toont reeds een totaal van f 136.50. Hedenmiddag te 13/4 uur voer nabij de Appelmarktbrug de motorboot K a t w ij k II in de van de andere zijde naderende 01 i p h a n t met gevolg dat deze aan de zijde van den voorsteven, doch gelukkig boven de waterlijn, een gat bekwam, en het een ruira half uur duurde alvorens de schepen weer van elkander los waren gemaakt, De schipper van de Katwijk II heeft zich bereid verklaard de schade te vergoeden. De Italiaansche zoutboot, die op de Maas hi°r aan de boeien ligt, was voor Vlaardingen bestemd, doch kon daar wegens te grooten diepgang niet in de haven. Hier wordt nu een gedeelte der lading in lichters gelost. Van morgen om 11 uur ongeveer viel de 10 jarige H. Vlasveld, wonende in de Vijgen steeg, brj het spelen van een schuit in de Raam. Gelukkig werd dit opgemerkt door den 25 jarigen G. Goedvolk, wonende in het Broersveld, die zich gekleed te water begaf en daardoor het genoegen smaakte den dren keling nog behouden op het droge te helpen. De sStcl." no. 167 bevat de statuten van de nExploitatie-maatscboppy van het Gors de Ruige Plaat, te Dordrecht. Doelhet verkoo- pen, ruilen huren en verhuren tan gronden gelegen onder de gemeenten Delfshaven (Rot terdam) en Schiedam, en al hei geen noodig is om door ophooging, opspuiting als ander zins die gronden tot bebouwing met fa brieken, huizen of andere gebouwen ge-chikt te maken en den verkoop dier gronden le bevorderen. Duur: 29 jaren. Kapitaal: f340,000 verdeeld in 68 aandeelen van 15000. Iabreng als volstorting op de 68 aandeelen 7 hectaren 59 aren water, slikken, biezen, rietland, kaden en hui-je, gelegen te Delfs haven, gemeente Rotterdam, en 4 hectaren 95 aren water, biesgorzen en eif, gelegen te Schiedam. Het bestuur der Vennootschap is opgedragen aan een directeur, onder toe zicht van minstens 2 commissarissen. Voor da eerste maal zyn benoemd tot directeur de heer C. van Wageningen. en tot commis sarissen de heeren R. H. van Dorsser en J. O. W. F. de Kat. Yolksbadhnls. In de week van 1117 Juli werden ge nomen 437 baden. 1ste klasse 2de klasse kuipbaden 30 kuipbaden 76 regenbaden 31 regenbaden 273 schoolbaden 3cts. kinderbaden 27 'Gistermiddag werd, in tegenwoordigheid van een zeer talrijk publiek, de eerst steen gelegd bij den bouw van het nieuwe kerk gebouw der Vrije Qeref. Gemeente. Door haren leeraar, ds. Densel, werden eenige toepasselijke woorden gesproken naar aanleiding van deze gelegenheid, waarop door diens zoontje, een 9-jarig knaapje, de eerste steen weid gelegd. Nadat nog eenige woorden waren gespro keo, werd tot slot gezongen het laatste vers uit den 72sten psalm. "Men deelt ons mede, dat do schoolklasse (kostelooze school) die a.s. Donderdag een tochtje naar Rotterdam doet, da reis pet- boot zal maken. De kapitein zal het reisge zelschap bjj de Parkhaven aan wal zetten. 'Op aanraden van den heer G. van der Molen, landbouwonderwyzer alhier, hebben een tweetal boeren op hooiland indezeenvi rons proeven genomen met chilisalpeter. Beide pi oefnemers, de heeren Van dei- Knoop en Moerman waren hoogst voldaan over de resultaten. 'De bediende N. A. van den rijwielhande laar v. d. K. alhier, heeft hedenmorgen, onge veer 7 uur, terwijl hjj op een motor reed, nabij den Schiedamschendijk het echtpaar van der W. aangereden. Beiden werden tegen den grond geworpen, met het gevolg dat de hear v. d. W. een bloedende wonde boven het linkeroog be kwam en zijne echtgenoote erg geblesseerd werd aan beide handen. Dr. Tjeenk Willink heelt de wonden verbonden. De molorberjjder heeft geen letsel bekomen. Door een comité van 10 dames eu hee ren. te Amsterdam is aau belangstellenden in een Nationale Opera een circulaire toe gezonden, waarin steun, gevraagd wordt voor de stichting van een fonds om een op te richten, opera financieel te steunen, en haar op hechte en duurzame grond slagen te vestigen, welk fonds onder haar beheer "blijft. In ecu buitengewone vergadering van de Kon. zangvereeniging „Cecilia" to Den Haag gaf de voorzitter mr. Snonok Hur- gronje een overzicht van al 'hetgeen de ver- eeniging in de laatste jaren tot stand bracht. Daarbij] wees hij er- op dab ondanks d9 ondervonden tel eu «tellingen op de laatek wedstrijden, dei leden den moed niet rvpga, ven en Vertrouwen "bléven stellen in directeur, den heeir Henri Völlmar. dankte voor dit 'bewijs van sympathie. Ten aanzien van de a.s. viering van 75-jarig bestaan der vereeiiiging werden, eenige Voorbereidende maatregelen getrof. fen. Door dlo federatie Zui'd-Hollandsch, guj, dei-kwartier der S. D. A. F. wordt, met-1 October a.s. te beginnen, eau weekblad uit- gegeven, onder den titel „Voorwaarts" Als redactieleden zullen optreden de hea ren J. AiBe-rgmeijer van Dordrecht, L. M. Hermans, L. Schatting en H. Spiekman vat» Rotterdam. Zaterdag heeft in' heb Mhisetmu Plautija te Antwerpen dé opening plaats gthatf van een tentoonstelling van drukwerk zoo eenvoudig als dit maar mogelijk was. Max Roosese, bestuurder en bewaarder van het museum, voorzitter der commissie, sprak een kleine welkomsrtede tot burgemeester eu Schepenen, die er prijs op stelden, deze intieme plechtigheid "bij te wonen. 'Nederland is na Engeland heb best ver- teggeuwoordigd. De firma C. A. J'. van Dis. lioeck te Bussum stelt niet minder- dan 2] werken ten toon. Dit getal wordb eohta overtroffen door de bijina driei eeuwen oude firma Joh. Enschedé en Zonen van Haar lem, die uitpakt met 24, om op haar beurfc overvleugeld te worden door de firma L. J, Veen, Amsterdam', met 33 werken. Verder zijn. vertegenwoordigdErven. F. Bohn, Haarlem, met 4 werken; voorbeen E. J, Brill, Leiden, 2 werken; „Elsevier", Am sterdam, 4 werken; C. M. van G-ogR Am sterdam, 6 werken; Van (Hblkema "Wa- rendorf, Amsterdam, 1 werk; Ipenbuur Van Seidam, Amsterdam, 3 werken; H. Kleiumami Co.,Haarlem, 3 werken; J."W, van Leeuwen, Leidën, 3 werken; S. L. vaa Looij, Amsterdam, 12 werken; Mouten Co., 's-Gravenhage, 4 verken; Frederik Muller Co. (T. Adema van Sehéltema h Amton Mensing), 1 werk; Martinus Nij- 'hoff, 's-Gravenhage, 9 werken'; J. Ml Scha- lekamp, Amsterdam-, 4 werkenScheltemj eu Holkema, Amsterdam, 9 werken; A. IV, Sijthoff, Leiden, 14 werken; A. B. Soep, Amsterdam, 4 weiiken; W. P. van Stoo- kum k Zoon, 's-Gravenhage, 2 werken; H, D. Tjeenk Willink, Haarlem', 1 werk; J. B, Waltere, Groningen, 1 werkW. Versluij3, Amsterdam, 6 werken; R. W. P. de Vries Jr., Hilversum, 2 werken; J. Walt- maai, Jr., Dëlft, 3 werken; P. W. van de Weijer, Utrecht, 1 werk. Frankrijk is ver tegenwoordigd! door 29 firma's; Duitse!- land door 31; Oostenrijik door 8; Zwitser land door 3; Italië door 6; Portugal doe 1Denemarken door 7Noorwegen doet 1'Zweden door 9Finland door 1En geland door 29Amerika door 5België door 15. m 1 vat 1 hei Ned, Herv. Kerk. Beroepen te Zundert ds, F. H. van Leeuwen te Rysoord; te Kiommeniedijk de heer P. H. Swy'ghuisen Reigersberg, die voor het beroep te Niezijl heeft bedankt. Aangenomen het beroep te Egmond a/d. Hoef door den heer P. H. Swijghuiren Reigersberg, cand. te Groningen. Doopsgezinde gemeente. Beroepen te Witmarsum-Pingjum de heer Westra, proponent te Amsterdam. Verplichte schoolvergaderingen. Door da afdeeling Rotterdam I van het Nederlandsoii Onderwijizetrsgenootschap is een adres gericht tot den gemeenteraad te Rotterdam, waarin zij te kennen geefb, dat dc afdeeling meb belangstelling heeft ken nis genomen van. het verzoek dér afdeeling Rotterdam van den Bond van Nederland- sehe Onderwijzers tot het invoeren van ver plichte schoolvergaderingen, d'at ook zij1 vaa meening is, d'at gemeenschappelijk ovcila ju ieder opzicht de voorkeur verdient bo ven individueel overleg, dat zij- ervan over tuigd is, dat zelfs ind'iviueel overleg vcm van algemeen gepleegd wordt, dat, we! u Waai-, het aantal dér scholen, waar school vergaderingen vrij[willig zdjln ingevoerd con zestal is toegenomen, doch' dat dit per centsgewijze geenszins vermeerdering bete kent, daar heb aantal sckolhn in de laatste jaren be'angrijk is toegenomen, dat dus h verwachting, als zonden, sahoolvergaderm- gen vrijwillig ingevoerd) worden, niet is ver vuld, waaromi zij den raad verzoekt, M hou-defl van schoolvergaderingen in de ge meente verplichtend! te stellen. De series der te Flèche gehouden wed strijden werden gewonnen door Mayer, Pou- lain, Schilling en Heller. le. Demi-finale1, Mayer2e. demi fin^31 1. Schilling; repechage: 1, Ponlaio; finale: 1- Schilling- 2 Ponlain; 3. Mayer. Schilling maakte onder het spelen van hel Hollandsche volkslied een eereronde. Tandems: 1. Schilling—Ponlain; 2. Mayer- Heller; 3. BonnetGermain, JBij contra ooievaar. In een ooievaarsnest to Borger zijn "f bijna volwassen jonge ooievaars zóó he"! door bjjen aangevallen; dat er levensget®' bestaat. Da oude ooievaars hadden ee®? f'

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2