diger der Vereenigde Staten op 'het den 3en November a.s. in Boston te houden vre descongres, heeft toegestemd daar een rede voering te zullen houden. BINNENLAND. Hofberichten. Bij hot bezoek van H. M. de Koningin on Z. K. II. den Prins der Nederlanden aan den Stadsschouwburg to Amsterdam, zal het Nederlandsch ïooneel vertoonen: „Du- rand en Durand", van Valabrègue en Or- donneau. II. 11. de Koningin zal 19 dezer ten 3.10 n.m. (spoortijd) per extratrein van 't Loo naar Ben Haag ver (rekken; aankomst aldaar ton 5 55 n.m. Met Koninklijk bezoek aan den Helder. Gistermiddag te 41/4 uur reed de koninklijke trein het station te Den Helder binnen, vooraf reeds aangekondigd door het donderen van het geschut. Reeds 's morgens waren een lOOtal marine officieren van alle rangen, actief dienende en gepensionneerden, naar hun oude studieplaats gekomen om deel te nemen aan de feesten ter gelegenheid van het gouden jubilee der opleidingsschool, en onder hen was ook de minister van marine vice-admiraal Ellis. Het corps adelborsten had deze bezoekers die met een extra-trein arriveerden, afge haald met de stafmuziek aan het hoofd, waarna naar de haven werd gemarcheerd waar de gasten werden verwelkomd. Door de feestcommissie werd aangeboden een schilderij van Chr. Dommelshuizen, voor stellende de landing der 2e brigade van de expeditionnaire troepenmacht tegen het rijk van Atjeh op 9 December 1873 bij Kwalla Loë, 's morgens te 9 uur, waarbij marine en leger te samen den vijand verdreven. Dit schilderij werd door den commandant in dank aanvaard. Dan verbroederen de oude kameraden zich opnieuw om zich ten laatste gereed te maken voor de onft angst van II. M. de Koningin en den Prins die te 41/4 uur arriveerden. Aan het station waren ter begroeting aan wezig: het Dagclijksch Bestuur van de Ge meerite, de kolonel plaatselijk commandant en de heer A. P. Staalman, kamerlid voor- het district. Aan 't begin van 't perron was een mooi paviljoen gebouwd en links daar van stoml de core wacht, een diietal com- pagnien der infanterie. Vlug stapt de Ko ningin, gevolgd door don Prins, naar buiten. Zij is gekleed in crème kostuum en hoed niet witte veeren; haar Gemaal draagt de kleine tenue van vice admiraal. De vorstin ziet er goed uil, en nadat burgemeester Van Steyn heeft gezegd, hoe blij Den Helder is, dat Hare Maejsteit het komt bezoeken, en zij daar met een paar woorden voor heeft bedankt, keert zij zich om tot den Prins en zegt Hem, den troep te gaan inspectee- ren. Vlug, flink, met waarlijk iets militairs irr Haar slappen, gaat de Koningin de sol daten langs, voor eiken officier vriende lijk neigend. En als ze terug komt, bieden iinoj. Willy Wentholl, namens de Marine en een dochtertje van den heer Staalman, na mens de gemeente, groote ruikers van' orchi deeën aan. Zij bedankt daarvoor, lachend, niet 'n handdruk. In het paviljoen worden velschillende hoeren aan Haar voorgesteld en dan gaat het Echtpaar naar buiten. Een daverende jubel breekt los van de drommen, die daar zijn toegestroomd. Daar is Ze, ,t Koningskind, waarop 't blije stadje zoolang heeft gewacht; daar is Hij, de Prins, die men zien en toejuichen wil. Daar zijn Ze, de Twee, om wie de handen zenuw achtig de bloemenslingers hebben gescha keld, om wie de harten sneller van geest drift klopten. Daar zijn Ze, midden tusschen die duizenden bloemen, in de opgepropte vlaggenstiaten. Langzaam gaat 't voort tus schen de juichende mensehen door, die met opgetogen gezichten te kijken staan. En al dadelijk begint do huldiging, want op 't Sta tionsplein zwaaien tientallen vaandels een groet aan de Landsvrouwe, neigen de wui vende banieren haar ranke verschijning te gemoet. Veertig vereenigingen hebben zich daar langs den door huzaren uit Haarlem afgezetten weg geschaard, en steeds maar met haar lrekorenden lach dankt Wilhclmina voor de hulde en salueert de Prins. In de Weststraat staan 5000 kinderen van bijzon dere en openbare scholen opgesteld, lange nieuwsgierige kleinen, zoekend 't Koningin netje, waarvan zé al zooveel hebben gehoord als van een lief, blond meisje, uit een sprookje haast. Ze zingen hun Oranjelied jes de Koningsdochter tegemoet, die daar hartelijk voor bedankt. Zoo gaat hel, in tin tellenden zonneglans en onder 't gewapper van honderden vlaggen naar het excercitic- veld van het Instituut. Daar gaat een schallende juichtoon op, als het Echtpaar aankomt. Voor de ver schillende hecrcn, aan wie de Koningin wordt voorgesteld, heeft Zij bijna altijd een vriendelijk woord en een bekorend lachje. En als Zij onder de tonen van een mili taire marsch do adelborsten heeft geïn fecteerd, gaat Zij met den Prins in hot paviljoen. Daar worclt Haar het korpsvaan del gebracht, dat Zij in de hand neemt. Zóó, fier rechtop, en terwijl de duizenden om Haar heen Haar met stille ontroering aanhooien, spreekt Zij met klankvolle, sympathieke stem, die duidelijk, voor elk verstaanbaar over het ruime veld heen- klrnkt, de volgende woorden: „Officieren en Adelborsten! „Ter gelegenheid van de herdenking der vestiging van het Koninklijk Instituut voor de Marine hier Ier plaatse vóór vijftig ja ren, heb Ik besloten het vaandel van het korps Adelborsten "de eerbewijzen toe te kermen, ivelke de vaandels van liet leger genieten. „De nieuwe stok, dien Ik wensch ten ge schenke to geven, is gelijk aan dien, welke tot de andere vaandels behooren. „Ontvangt uit Mijne handen Uw thans volledig erkend vaandel terug. Ik weet dat het bij U heeft aangekweekt die hoedanig heden, welke het eigendom moeten zijn van een wakker korps zeeofficieren. „Moge dit steeds zoo blijven en mogen plichtsbesef en trouw, dapperheid, "krijgs tucht en zeemanschap, voortvarendheid en kameraadschap, reeds op zoo jeugdigen leeftrjd don adelborsten ingeprent, later de groote schat zijn, welke zij in him verant woordelijk en rnoeitcvol beroep met zich voeren. „En, waar de Zeeofficier, in den dienst van Koningin en Vaderland vergrijsd, reeds lang gevaren zal hebben onder de hanen van onze vlag, welke met zooveel onver schrokkenheid en zeemanschap gevoerd is op allo zeeën en Neerland's roem in alle we- relddeelen met zich droeg, zal hij met er kentelijkheid gedenken het vaandel, dat hem het eerst de plichten leerde, welke hem bekwaamden voor zijn taak. „Onze groote vlootvoogden namen Gods woord tot richtsnoer van hun leven en be schouwden vroomheid als de eerste deugd. „Toekomstige Zeeofficieren, volgt dat voorbeeld en vergeet iiooit, dat, waar gij ook komen mocht in den vreemde, gij den roem hebt hoog te houden van onze zee helden van voorheen!" Dan reikt H. M. het vaandel aan den commandant over, die naar voren treedt en met bewogen stern, bleek, de Koningin in de eerste plaats dank zegt voor Hare tegenwoordigheid. „Toen de blijde mare tot ons kwam," zoo vervolgde spreker, „dat Gij ons met bezoek zoudt vereeren, ging er een juich toon de harden door. En welk een trotsch en dankbaar gevoel overweldigde ons zoo even. Dat oogenblik, dat Uwe Majesteit het vaandel overreikte, zal onvergetelijk blijven, en waar mannen, vergrijsd in den dienst, op dat moment den eed van "trouw aan U en Uw huis in stilte herhaalden, heeft het eerbewijs op het korps adelbor sten een indruk gemaakt, die het zal ster ken in de leuze: „Trouw tot in den dood." Leve de Koningin." Een ontzaglijk gejuich rijst over het breede veld. De stafmuziek speelt het oude Wilhelmus, en nadat het vaandel naai' het korps is gebracht, geeft de Koningin aan verschillende militaire, officieren, onderof- cicren en soldaten 'de decoraties, ter gele genheid van het gouden jubileum' verleend. Kranig, stroef militair, onder de tonen van de Defileermarsch, trekken dan de adelbor sten het Koninklijk Echtpaar voorbij. Te voet gaan de Koningin en de Prins, bei den in voortdurend en nartelijk onderhoud met de militaire autoriteiten, naar- het In stituut, en bezichtigen Uit met veel be langstelling. Als zij terugkomen, staan op de Adolf van Nassau en op de Her tog Hendrik de jantjes, die zwaaien met de mutsen en een daverende hoezee- jubel uitroepen. En zoover je zien kan menschen. De Koningin gaat den mensclren voorhij en men ziet aldoor Haar lieven lach en de innigheid van Haar teere verschijning, die de menschen in geestdrift zet, véél meer dan Haar naam van Koningin. Aan de plank van de Hertog Hendrik nemen de officieren afscheid van het Echt paar en staan de commandant van het pantserschip en zijn ondergeschikten ge reed hun Hooge Gasten te ontvangen De Reünisten verzamelen zich ondertus- schen aan een 'déjeuner, waaraan door ver schillende genoodigden wordt deelgenomen. Was het overdag een sprookje van groen en bloem, in het stadje des avonds was het een sprookje van licht. Den Helder staat te glanzen. In de straten, op het water, het paleis, het Instituut, het hospitaal en de kazerne, alles straalt je tegen. De reu- zenpoort op het Havenplein is schitterend mooi. En veel huizen staan van onder tot boven in velpotjesgeflikker, als een phan- tasie van glans. De Evertsen en De Ruyter liggen op het water als lichtschepen. De Rcinier Claeszen, De Bulgia, de Dufa, de Zeehond, de Hadda en Het Loo steken vuurwerk af. Pijlen blik semen omhoog, kronkelen als vurige slan gen den hemel tegen. Roode, witte en blauwe lichten doen het water in geheimzinnig ge- golf voortgaan, overgoten door een zee van vuur. En in de stadsgrachten lijkt het je bijna een Venetiaanschen avond. Daar varen de gondels door het donkere water, met aan weerszijden de wit verlichte wegen, glijden de sloepen keurig versierd in twee afdee- lingen van 12 en aan het hoofd van elke afdeeling een sleepboot met muziek, die vroolijke marschen schettert. De vaartuigen worden gesleept door de Bertha en onder de deelnemers is ook De Zeven Provinciën, het 17do ccuwschc ocrlcgsschoopje. Ridderorden. Bij Koninklijk Besluit zrjn benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandsehen Leeuw': 'mr. C. Th. van Deventer te 's-Gra- venhage; mr. D. Fock, lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, te Rotter dam'. Mr. J. de Clerq van Weel, president der arrondissements-rechtbank te Haarlem! Bij Koninklijk Besluit is: bevorderd tot officier ia de orde van Oranje-Nassau, de kapitein ter zee .W. X de Bruyne, commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord; benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau a. de luitenant ter zee 1ste klasse J. W. van- Aalst, officier-instructeur aan voor noemd Instituut; h. de lieer 'A. Kamp, leeraar arm voor noemd Instituut; c. de luitenant ter zee 1ste klasse G. F. Noordhoek Hcgt, officier van politie aan voornoemd Instituut. Tweede Kamer. Naar men verneemt zal de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanstaanden Dinsdag, 20 dezer, des namiddags te 3 uren eene openbare vergadering houden, waarin aan de orde zal zijn het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap en het trekken der afdeelingen. .Verkiezing Tweede Kamer. De liberale kiesvereeniging te Assen stelde tot candidaat voor de Tweede Kamer mr. N. G. Pierson, oud-minister van financiën, met wien op het grostal was geplaatst mr. R. J. H. Patijn, administrateur bij ds afdee ling Generale thesaurie van het departement van financiën, Katoencultuur, De correspondent van het sHd.bl." te Batavia seint nHet rapport van den heer Treub, betref fende de katoencultuur, ontraadt nieuwe proeven met den aanplant van katoen. Hij acht voorhands enkel bevordering der be staande aanplantingen aanbevelenswaardig." Grafelijke zalen. Onder den naam „Grafelijke Zalen" wordt een geb'ouweomplcx te 's-Gravenhage verstaan, uit de overblijfselen van het Gra felijk kasteel bestaande, welks bouw om streek 1248 door Graaf Willem II werd aangevangen, en voortgezet en uitgebreid door zijn zoon Floris "V. Het oudste deel is het Raadzaalgebouw, waarin minstens sinds Karei V recht werd gesproken, oostelijk daarvan is een ver moedelijk iets later opgericht gebouw, waar in de "bekend© „de Lairessezaal", vroeger kamer van civiele zaken van het Haagsch Gerechtshof. Westelijk verrijst de groote Hof- of Ridderzaal, in den loop der tijden herhaaldelijk hersteld, verbouwd, en om geven door allerlei aanbouwen, welke het aan het '"óog onttrokken, treurig verwaar loosd en in 1862 van zijn trotsche kap be roofd. Toen ingrijpendo herstellingen dringend noodzakelijk werden, benoemde de Minis ter van 'Waterstaat, Van der Sleijden, 12 September 1896 een Commissie van advies ter „zake onderhoud en herstel van Ge rechtshof en Groote zaal op het Binnenhof te 's-Gravenhage. De commissie bestond uit de heeren:C. Muijsken, te Amsterdam, voorzitter; F. 'J. Nieuwenhuis, Domb0uvrrieester, te Utrecht; C. H. Peters en D. E. C. Knuttel, Rijks bouwmeesters, Dr. P. J. H. Cuypers, te Roer mond, allen architecten. De uitvoering van onderzoek en herstel geschiedde bijna uitsluitend in eigen be heer, onder leiding van den heer Knut tel, secretaris der commissie. Uit de rapporten der commissie, uitge bracht aan den iMinister van Waterstaat, hvaalf in getal, is de gang van zaken na- te gaan, en vallen de moeilijkheden, zoo wel van wetenschappelijken als van prac- tischen aard, te begrijpen. ■'Zoo was het grootste gedeelte der ge bouwen in gebruik, toen de commissie hare onderzoekingen aanving. Doch het moei lijkst was, in deze vaak gewijzigde over blijfselen der oude gebouwen, den juislen weg te vinden voor de herstelling. Geluk kig volgden onze voorouders herhaaldelijk hij hun verbouwingen een eigenaardige ma nier: zij braken met weg, maar metselden in. Zoo werd veel van het oude thans terug vonden, in de muurdiklen verstopt zelfs een oude deur. Achtereenvolgens werden nu hersteld de kelders in het oostelijk gebouw, het Haag- (orentje, de De Lairessezaal, de kelders onder de Hofzaal en deze zaal zelf. In 190*2 werd de ijzeren bekapping van 1862 vervangen, door een houten kap, ge heel overeenkomstig de beroemde oor spronkelijke, terwijl de oude beeldhouw werken, indertijd gered en in het Rijksmu seum bewaard, weer werden aangebracht. .Voor de inrichting der Grafelijke zalen voor de vereenigde zittingen der beide Ka mers der Staten-Generaal, meer bepaald voor de plechtige opening der Kamers, werd op de begrooting voor 1903 f4500. uitgetrokken. De commissie van advies be lastte zich, in overleg met de huishoude lijke coimmissiën 'der "heide Kamers, met de inrichting en meubileering. Hierbij is, waar eenigszins mogelijk, gebruik gemaakt van Nederlandsch© artisten en fabrikanten. Voor de opening der Kamers bleken noo- dig afzonderlijke ingangen voor verschil-, lende groepen bezoekers (Ministers, Kar merleden, diplomaten, genoodigden, pu bliek), zooveel mogelijk met antichambres, een antichambre voor H. M. de Koningin, een tribune, groepeering van zitplaatsen in verband met d© voor den troon aan te wijzen plaats, centrale verwarming. Zoolang het Rolzaalgebouw nog niet gereed is, kan de Rolzaal nog niet in gebruik ge nomen worden als antichambre voor de Ka merleden. Daarvoor is nu aangewezen de De Lairessezaal, later vermoedelijk Kamer voor de Ministers, die nu den, zuidelijken uitbouw zullen gebruiken. Het werk is dus nog niet voleindigd; het rolzaalgebouw ver- eischt nog veel studie en arbeid. Ook is nog de verdere afwerking der hofzaal door wandbeschildering in overweging. (Zie verder onder Laatste Nieuws.) Be Intern. Zeerecht Conferentie. De leden van de te Amsterdam thans ge houden Internationale Zeerecht Conferentie zijn tegen Zaterdag a.s. door de Kamer van Koophandel te Rotterdam uitgenoodigd tot een bezoek aan deze stad en zullen daar toe te 8 u. 33 een extratrein aan het Cen traalstation te Amsterdam gereed vinden. Commissarissen van Politie. Gisteren hield te Dordrecht de Broeder schap van hoofdcommissarissen en commis sarissen van politie haar najaarsvergadering, die door ruim twintig leden der broederschap was bezocht. De verhandelingen waren, zooals bij deze broederschap gewoonlijk, niet voor openbaarheid bestemd. Na afloop werden de verschillende musea bezichtigd. N. Ncderl. Bond v. d. handeldr. middenstand. In eene te Groningen gehouden vergade ring zijn de statuten van den onlangs opge- richten Noord-Nederlandschen Bond van den handeldrij venden en industrieelen midden stand vastgesteld. Chr. Mat, Werkmansbond. Op de bovenzaal van do Harmonie werd te Zwolle de negende jaarvergadering van den Chr. Nat. Werkmansverbond gehouden. De voorzitter, de heer W, A. Genneken, opende de vergadering met gebed en hield vervolgens een korte openingsrede, waarin hij met voldoening gewaagde van den groei van den Bond en voorts ook met een enkel woord melding maakte van het ingediende ontwerp-Arbeidswet. Aan II. M. de Koningin werd een telegram van hulde verzonden. Na nog enkele andere mededeelingen-cn verslagen werden de voorstellen van den beschrijvingsbrief behandeld. Het voorstel-Gouda om „De Voorzorg" voortaan voor rekening van het H.-B. te doen uitgeven, werd na ernstige bestrijding ingetrokken, maar een ander voorstel van Gouda leidde tot nog al eenige discussie. Het luidt als volgt: De afd. Gouda wenscht dat de jaarver gadering zich uitspreke hoe de houding van den Bond is ten opzichte van den hekenden Bond voor Staatspensioneering. Besloten werd tot voorloopige aanhou ding. De afdeeling Leiden: „Mag eene afdeeling van den Chr. Nat. Werkmansbond zich aansluiten bij een Chr. Bestuurdersbond? Zoo ja, de vergadering spreke zich uit, wat onder de benaming „Christelijke" verstaan moet worden." Na een uivoerige bespreking wordt aan genomen een 7tal conclusiën van Dr. De Visser, waarbij het woord Bestuurdersbond wordt vervangen door Federatie van Chris telijke Werklieden-Vereenigingen; de afdee lingen zullen zich dus voortaan slechts aan sluiten aan de losse federatie. Het H.-B. zal een commissie benoemen om een program van actie te ontwerpen. STADSNIEUWS. Gemeentebegrooting. "Wij ontvingen heden de begrooting van in komsten en uitgaven dezer gemeente, dienst 1904 zooals die door B, en "W. aan den Raad is aangeboden. "Wij laten hierna een en ander uit die begrooting volgen. Ter toelichting diene dat de cijfers in de eerste kolom vermelden de werkelijke uit gaven of inkomsten in 1903, de tweede kolom de ramingcijfers voor 1904 en de derde kolom de ramingcijfers voor 1905. Blijkens achterstaande advertentie 2aj zooals wij reeds hebben gemeld, de besp^ king van hot uitbreidingsplan der gemeen' door den heer \V. Braadsma Johzn., Rotterdam, plaats hebben op Zaterdag j September in een openbare vergader» waarin ook niet-leden tegen een *ntrée zullen 'toegang hebben. genaj Aan den laagsten inschrijver, den 1, J. A. Verheul, te Rotterdam, is door B. enW gegund het doen van straatwerk enz. vóór de door hem ingeschreven som van f19995 Met nummer 216 van de Staatscourant ij verzonden de afdruk der statuten van Nederl. R.K. Volksbond afd. Schiedam (gewhi zigde Statuten). In de Schie langs den Overschieschen is, naar men ons mededeelde, een stoomboo' lekgestooten door spoelingschouwen, waarvar de bestuurders zich niet bereid betoonden di schade te vergoeden. Nu zal'men tracht® deze langs anderen weg te verkrijgen, In den afgeloopen nacht, omstreeks 3 uur, werd door de politie brand ontdek' op den zolder van een pakhuisje naast d( bakkerij van den heer Tempelaars en aa: dezen toebehoorende. Met medehulp var het personeel werd het vuur met emmer water en later nog met een straal der iïa terleiding door de politie geblusckt. Slechts een hoeveelheid krullen is ver brand. Omtrent de oorzaak verkeerd men in Ir1 duister, doch vermoed wordt, dat kwtjon gens door het openstaand luik, dat in dt Oosterstraat uitkomt, vuur hebben naa binnen geworpen. Door de politie werd vannacht op den muziektempel in de Plantage aangetreden de Deensche matroos, A. A„ die ver klaarde te Rotterdam op een Engelsch schip te zijn aangemonsterd. Hij had ziclj echter verslapen in zijn logement, waar door het schip zonder hem was vertrok ken. Thans is hij geholpen om naar Engekmi te komen om te trachten alsnog zijn schij te bereiken. De man, die gisteren uit Rotterdain naa hier is getransporteerd in verhand met dei diefstal van een mandenüesch, gevuld me' brandewijn, is vanmorgen na verhoor we der ontslagen. Hedenmorgen werd aan de vischmarkt aan gevoerd schol, tong, paling en voorn de prij zen waren voor schol vanaf f0.20 tot f 0 82!/ tong vanaf f 0.70tot f'1.90, paling vanaf f 0.1' tot f0.35, voorn vanaf f 0.05 tot f 0.20, alle per koop. Lijst van brieven en briefkaarten, adresseerd aan onbekenden over de le heli der maand September. Brieven. P. D. Bloemendaal, Rotterdam. Briefkaarten. N. Visser, N. de Jonge, J. Klein, Amsterdam, Rotterdam id. zonder adre Buitenland. Brieven. Soldaat G. Meijer, Masselje (Marseille). "Veuve Smits, Nurnberg. Briefkaart. F. Driessen, Detroit. YLAARDINGEN. Gemeenteraad. *In de heden gehouden raadsvergadeni zijn tot leeraar van do hurgoravondscho benoemd do heeren C. Visser Gzn., Simit Sr., J. J. Midderigh, en J. A. Krebj van hier, en L. Bonter, te Rotterdam. "Verzameling der inkomsten. I. Ontvangsten wegens vroegere diensten 1929.36 f 38176.12 II. Inkomsten uit bezittingen. - 25630.53 - 25274.43 III. Inkomsten wegens diensten door de gemeente bewezen IV. Opbrengst der plaatselijke belastingen niet onder het vorige hoofdst. vallende -126078.60 -132124.37 "V. Uitkeeringen aan de gemeente. -131786.661/2 -133131.49 "VI. Ontvangsten van verschillende aard en toevallige baten - 4598.29 - 3815. "VII. Buitengewone ontvangsten - 317816.56 -150000. Totaal der inkomsten f 40413.871 - 25116.71 -194553.891/2 -158683.901/2 -164058.731 -132604.97 -136356.091] - 3735.- -250000.—; T 803293.90 f641205.31l/2 f 752285.381] "Verzameling der uitgaven. I. Algemeen bestuur der gemeente II. Kosten van toezicht en van invordering der plaatselijke belastingen. III. Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer IV. Kosten der plaatsel. gezondheidspolitie V. Kosten van openbare werken VI. Kosten voor inrichtingen v. nijverheid en bedrijf VII. Kosten voor het onderwijs VIII. Kosten voor het armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan onder scheidene daarmede in verband staande instellingen IX. Kosten voor landbouw, handel en nijverheid X. Koster van het beheer en onderhoud van bezittingen XI. Rente en aflossing XII. Pensioenen en wachtgelden XIII. Andere uitgaven niet onder de vorige hoofdstukken behoorende XIV. Onvoorziene uitgaven XV. Uitgaven welke zoo noodig door buiten gewone ontvangsten mogen gedekt worden f 32177.04 - 7742.21 - 58829.701/2 - 2335.53 - 80169 89 - 17616.561/2 -133863.681/2 f 35775.— - 8135.61 - 60740.— - 3368.35 - 92661.50 - 24213.40 -141551.20 f 35695.- - 8470.121 - 60305.- - 3915.- - 96424.- - 25424.05 -141036.20 21066,671/n - 23200,— - 23600.- 1339 831/2 - 1610.— - 1810.- 6565.791/g 73380.— 6973.621/2 - 6995.— - 75335.— - 8132,— - 7385.- - 74990.— - 12501.- 537.91 2465.- - 1455.— - 8033.251/2 - 1545.— - 9185 01 ■239408.261/2 -150000.— -250000.- Totaal der uitgaven -684471.73 - 641205.31l/s -752285.381 j

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2