komen personen gearresteerd, die' een aan slag op Roosevelt in den zin gehad zouden hebben. Men weet nu niet, waar zij ge- geblovcn en gelooft, dat de Mexicaanschc overheid een maar vast heeft ter dood ge bracht, terwijl de Spaansche, uit welk land de anarchisten kwamen, nog bezig is het complot na te sporen. Dnitschland. Thans wordt tegengesproken dat prins Herbert Bismarck aan kanker lijdt. In zijn toestand is weer eenige verbetering geko men en de genecsheeron verwachten, dat de pr-ins zeer veel kans heeft te herstellen. Uit Essen verneemt hot „Berk Tagebl." dat eiken dag een shaking van de berg werkers in het Roergebied verwacht kan worden. Er is oneenigheid ontstaan door het ontslaan van den oudste der mijnwer kers (Knappscbaftsaltester), waardoor een groot aantal mijnwerkers hun ontslag na men. Wanneer de directie niet toegeeft, zal een algemeene staking het gevolg zijn. De sociaal-democratische arbeiders verklaren, dat in geval van staking geen onderscheid zal gemaakt worden tusschen christelijke en andere arbeiders, doch dat allen het werk zullen neerleggen. De vakvereeniging der christelijke arbeiders is het hiermede echter niet eens en verwacht ook niet, dat het tot een algemeene staking zal komen. Rusland. Te Helsingfors is Dinsdag in het univer siteitsgebouw, hij gelegenheid van een fees telijke samenkomst, verbonden aan de ope ning van den nieuwen cursus, een incident voorgevallen. Twee studenten lazen, nadat de rector zijn toespraak had gehouden, te gen diens verbod, protesten voor in de Finsche en Zweedsche taal, tegen de uit wijzing van eenige hoogleeraren uit Fin land. De rector en een deel der professo ren verlieten de zaal; de andere hoog leeraren en het grootste deel der studenten hoorden de protesten aan. De twee studen ten zullen "'disciplinair gestraft worden. O o a t e n r iji k-H o n g a r ij e. Het internationaal Perscongres koos Lüt- tich tot zetel van de congreszitting in het volgend jaar. Servië. De voorbereiding voor de versiering der stad Belgrado voor de kroningsfeesten zijn in vollen gang. Reeds komen vele vreemdelingen aan. De erfprins Danilo van Montenegro en zijn gemalin zijn gisteren in gezelschap van den Montenegrijnschen mi nister van buitenlandsche zaken te Belgra do aangekomen. Men verwacht spoedig na de kroning, in elk geval voor de samenkomst der Skoepsj- tina, een kabinetscrisis. T u r k ij e. Te Saloniki is last ontvangen, 18 balal- jons llaweh's te mohiliseercn, die naar Priz- rend gezonden moeten worden om het op roer onder de Albaneezon te dempen. Marokko. De Timès" verneemt uit Tanger, dat het geld, onlangs door roovers buitgemaakt, door de troepen van den sultan heroverd is; er ontbreken slechts eenige honderden dol lars. Ver. Staten. Vaar de Daily Chronicle uit New-York verneemt, zou de tweedracht onder de re publikeinen in den staat New-York ten gevolge kunnen hebben, dat bij de verkie zingen in November deze belangrijke staat democratisch stemt. De oneenigheid is te weeggebracht door verschil van meening tusschen den gouverneur van den staat en senator Platt in de ambtenaaiskwestic. IJ r ngnay De Parijscbe legatie van Uruguay ontving een telegram van haar regeeiing, waarin wordt gemeld, dat de opstandelingen in verschillende gevechten verslagen zijn. Na den dood van hun leider Saravia begonnen zij voorstellen tot onderwerping te doen. Hofberichten. Freule Yan Haersma de With, te Apel doorn, is met ingang van 1 Februari aan gesteld als hofdame. Het Koninklijk bezoek aan den Helder, Gisteren had het marinefeesi op het ele ment der marine op zee plaats; daar werd een revue over de aanwezige flotiile ge houden, waarbij H. 31. de Koningin metZ. K. II. den Prins op de Commandobrug van Hr. Ms. Hertog Hendrik dit zee-uit stapje meemaakte. Nadat van te voren de IIedda en de Zeehond de haven waren uitgetrokken, kwam precies te negen uur de Evertsen aan. Het geheele personeel stond langs de verschansing geschaard, de muziek speelde het Wilhelmus en als het pantserschip de He r t o g Hendrik passeert, zwaaien de Jantjes enthousiast met de mutsen en klinkt een stoer driemaal herhaald hoera over het water. En zoo gaat het telkens, het is een keurig interessant gezicht, dat steeds maar uittrekken van de schepen. Ze volgen elkaar met kortere of langere tusschenpoozen op en altijd staat het per soneel geschaard in een lange rij en als het voorbij het vorstenschip komt, stuwt het door den mooion zonnigon morgen zijn groeten er heen en schalt de muziek het Wilhelmus uit. Na de Everts en komt De Ruytev de Reinier Claessen en dan vol gen de torpedobooten RindJani, Tang- k a en 0 p h i r, het arülterie-iastructïeschip do B e 11 o n a en de daaraan toegevoegde Sperwer, de monitor Cerberus, de kanoimeerhooten Ever en Gier. Ms het tien uur is komt de sleepboot Hercules voor T Koninginneschip. Op dat oogenblik zijn, zoover je zien kan, alle wegen, alle schuiten, alle plaatsjes, waai- menschen staan of zitten of liggen kunnen, bezet. Al gauw neemt de sleepboot de Hertog Hendrik mee en brengt hem midden in do haven. Dan zoeken 'alle oogen 'de Ko ningin, dan komt er in de geweldige men- schemuassa een golvende beweging van ver langen. om'het Vorstelijk Echtpaar te zien. En ja, op de commandobrug is een fi guurtje te zien. heel moeilijk, als verzwol gen door het reusachtige pantserschip, dat daar trotsch en fier de haven uitstoomt. Dat is Ze, Wilhelmina. Den Prins zie je van zelf niet, er zijn zooveel gouden uni formen, dat je natuurlijk niet weet, wat het Zijne is, maar Wilhelmina, die gretig gezocht werd, is gevonden, en van de ha ven en het hoofd dondert oen luid ge juich het water over naar het koninginne schip. "Aan de Hertog Hendrik is de torpedoboot Habang als estafette-vaar tuig toegevoegd. Wanneer het schip, steeds meer toege juicht door de massa, bij de Texelsclie roede zwenkt en dan met kracht voorwaarts stoomt, ligt de goheole vloot reeds te wach ten in een lange lijnhet pantserschip „D e Ruyter" voorop. De „Hertog Hen drik" stoomt huiten deze lijn om, allen voorbij, en stelt zich aan het hoofd. Het is een zeer interessant schouwspel en het paradeeren wordt van de dijken door dui zenden gevolgd. Als het koninklijk vaartuig aan het hoofd van de vloot is gekomen, zie je vanuit de verte aan het schuimen van de golven, dat heel de lange rij aan het varen gaat. Ver het Marsdiep in, zwenkt de „H e r t o g H e n- drik" en keurig op dezelfde plaats volgen de komende schepen dit voorbeeld en zoo komt het dan weer dichter naar de massa toe, maar dan stoomt de schepenrij weg naar buiten en een rookwolk teekent de plaats waar de Koningin en haar Gemaal op het water toeven, waar ze bijna den ganschen dag zullen blijven, want het is immers een marinefeest en dat heeft de Koningin be grepen, daarom is Zij vandaag de met gulle zeemansrondheid en trouwe zeemansliefde toegejuichte gast van de Heldersche marine. Kwart voor eenen komt de vlaggenvloot weer in 't zicht en gaat op de reede ten anker. Daar begon om half drie de roei- wedstrijd, die bij de batterij Wierhoofd aan ving, en zijn eindpunt had aan de ligplaats van het vorstenschip. De lengte der baan bedroeg 1800 31. en er werd deelgenomen door sloepen type B2, geroeid en bestuurd door schepelingen, behoorende tot de be manning van Hr. 3Is. schepen De prijzen, door de Koningin uitgeloofd, en die aan boord van de „Hertog Hendrik" door Haar zelf worden uitgereikt, bestaan in geld bedragen van 100, 75 en 50 gulden en bovendien een portret van H. M. voor het schip, waartoe de eerste prijswinner be hoort, en twee kistjes sigaren voor elk der zes eerstaankomende sloepen. De uitslag van de gondelvaart is, dat de vereenigingsprijs werd behaald door desloep van de gymnastiekvereniging „Oefening kweekt kunst", die in den keurig versier den gondel een hoogstand te zien gaf. De particuliere prijs was voor de sloep van het torpedo instruetiesehip „31 a r n i x". Na afioop van den roeiwedstrijd begaven de Koningin en de Prins, onder het don deren van het geschut zich van de Her tog Hendrik aan boord van het torpe dotransportschip de 31 e r c u u r. Onmidde- dellrjk werd de Kon. standaard van het pantserschip gestreken. De 3Iereuur bracht het Ecntpaar in de haven cn van daar op den wal. De Minister van Marine, de vice-admi- raal Ellis en de schout-bij-nacht Wentholt, deden de vorstelijke personen uitgeleide. Een eenvoudig net bruggetje was aan den wal gemaakt, om het Koninklijk Paar ge legenheid te geven in hun weer a la 'dau- mont hespannen rijtuigen te stappen. Even over vijven werd de M e r c u u r aan de haven vastgelegd, afgewacht door een kolossale menigte, die de Koningin en den Prins bij hun terugkomst aan den vas ten wal van Den Helder een blijden groet brachten, 't Zeetochtje zal de Vorstin wel bevallen zijn: het was ook puik weer, want de wind die er stond, is voor onze Ko ningin, die al meer dan eens in Haar open rijtuig door stortregen en storm' heeft ge reden, om Haar volk, dat op Haar te wach ten stond, maar niet te leur 'te stellen, die wind is voor de Koningin al van geen beteekenis meer. Terwijl nu de Koningin en de Prins Imn rijtoer maken, komen één voor één de oor logsbodems van de reede en de haven weer 'binnen, die er vreemd-leeg had uit gezien, maar weer kleurig en vroolijk werd, toen de vloot haar plaats hernam. Tegen half vijf komt het Koninklijk Echtpaar aan, door de compacte menschen- massa met geestdrift begroet. Op het per ron waren, behalve het Dag. Bestuur, aan wezig de garnizoenscommandant kolonel Kattenbusch en het Kamerlid, de heer A. P. Staalman. De eerewacht wordt waarge nomen door eenige compagnieën der artille rie, onder bevel val den kapitein Gras- winckol. Wanneer de vorstelijke personen in het paviljoen binnengetreden zijn, heeft de Ko ningin weer dadelijk bloemenhulde in ont vangst te nemen. Drie prachtige, rijke bou- quetten krijgt Ze. Zij dankt er vriendelijk voor. Den met lange oranje linten getooiden ruiker der on derofficieren in de hand, gaat de Koningin, die gekleed was in zalmkleurig kostuum, met beigen mantel, don troep inspec.eeren. Zij doet dat weer in denzelfden flinken pas van gisteren en heeft voor iedcren officier een vriendelijke buiging, terwijl de Prins salueert. Direct als Zij de 'troep hoeft ge- inspccteerd, treedt II. 31. op burgemeester Van Stoyn toe en zegt, verrast te zijn ge weest over het enthousiasme van de Hel dersche bevolking. Do Koningin en de Prins reiken den burgemeester de hand, groeten ook de overige personen vriendelijk en gaan dan in den trein, onder salvo's van gejuich. Op het balcon blijven zij staan eu groeten de militairen, die kranig, do geweren geprc- teerd, onder het blazen van de trompet cn het roffelen van do trom, -het Vorstelijk Echtpaar de eerbewijzen brengen. Dan is de trein weg. Zonder Koningin en Prins, maar mol veel napret, wordt hot feest in Den Helder dooi de gulle, vriendelijke mensehen voortgezet. Voor de ïeunisten was er gelegenheid om te dineeren in liet 31arineclubgebouw, dat, wat we nog kunnen kunnen vermelden, door het Amsterdamschc Modelhuis heel knap is gemeubeld. Voor het Koninklijk Instituut had van acht tot lien uur een muziekuitvoering plaats, en langzamerhand begon het in den donke ren avond in Den Helder weer licht te worden, want de illuminatie en het vuur werk van Woensdag werden herhaald. De oorlogsschepen lagen weer in duizend glanzende lichtjes en ook in de stad stond alles opnieuw in flikkering en dansten de oranje lampions en de Japansche hollen weer in den wind, lange, lange rijen. Gisteren werd door het achterste rijtuig van den Koninklijken stoet te Den Helder op het Havenplein een jongetje overreden, dat te gauw naar voren schoot. Zijn toestand is niet zeer ernstig, maar de Koningin moet den wensch te kennen hebben gegeven,tele- grafisch te worden ingelicht met den toe stand van het kind. Ridderorde. Bij het Koninklijk besluit is bevorderd tot commandeur in de Militaire Willemsorde, de luitenant-kolonel van den generalen staf van het leger in Nederlandsch-Indië G, C. E van Daalen, ter zake van zqn moedigen beleidvol optreden by den tocht door de Gajo- en Alaslanden van 8 Februari tot 19 Juli 1904 Bij Koninklijk besluit is benoemd tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau, de kapi tein ter zee A. H. Hoekwater, comman dant van Hs. Ms. pantserschip Hertog Hendrik. Bij Koninklijk besluit is A. J. J. van Stevn, burgemeester der gemeente Den Hel der, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Raad van State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 21 September 190-1, des voormiddags te tien uren. Bij Koninklijk besluit is, mol ingang van 16 September 1904, benoemd tot secreta ris hij den Raad van State de referendaris hij dien raad mr. A. J. graaf van Rand- wijek. Audiëntie. De gewone audiëntie van den minister van marine zal op Vrijdag 10 September a. s. niet plaats hebben. Onze Gezanten. II. M. de Koningin zal morgen op 't Loo ontvangen den thans met verlof te 's-Gra- venhage aanwezigen gezant hij hot Ilali- aansclie hof, baron Gevers. Referendaris Blnnenl. Zaken. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 Oct. 1904, benoemd tot referendaris bij hot di-partement van binnenlandsche zaken, mr. J. B. Kan, thans referendaris hij het depar tement van financiën. De expeditie uit Medan. De correspondent van 'de „N. R. Crt." te Batavia seint: De troepen uit 3Iedan namen Lingga en Lingga Djoeloe op de Bataksche hoog vlakte na lichten tegenstand. Wij hadden 17 gewonden. De vijand liet 17 lijken en 50 geweren achter. Yerraden van defensie-geheimen. De correspondent van de „N. R. Crt." te Batavia seint: Te Samarang zijn een sergeant en twee soldaten-teekenaars gearresteerd, verdacht van het verkoópen van plannen en teeke- ningen, betreffende de defensie van 31id- den-Java aan een onbekende buitenlandsche mogendheid. De gearresteerden hebben waarschijnlijk do plannen van de verdedigingswerken van Semarang verkocht. Bovendien is voorbe reid de terugtocht van Semarang naar de binnenlanden en zijn in verband daarmede dcpótplaatscn in plan gereed. Dit alles kan 'aan een buitenlandsche mogondheicl verraden zijn. Is do schuld der gearres teerden wel bewezen, dan wacht hen een zware straf. In het ergste geval de dood straf. Vaandel Koninklijk Instltunt v. d. Marino. Bij Koninklijk besluit is het vaandel van de adelborsten van het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord erkend als een met Barer Majesteits toestemming ge voerd vaandel. President Steyn to Utrecht. Hedenmiddag (e 12.41 arriveerde de heer és« mevrouw snofjn te Utrecht om hel vroe ger roods voorgenomen, doch wegens hot overlijden van president Kruger, uitgestelde bezoek aan die gcm'eente te brengen. Na aan het Centraat-Station to zijn ver welkomd, werd naar het holcl „Des Pays- Bas" gereden. Met don trein van 4.55 vertrekt de heer Steijn weer van Utrecht. Verkiezing Provinciale Staten. Bij enkele candidaatstelling is te Zoeter- meer tot lid voor de Prov. Staten van Zuid- Holland gekozen jhr. mr. L. E. M. von Fisen- ne, te Rijswijk. In een gisterenavond gehouden vergade ring van de R.K. Kiesvereeniging ie Doven ter, is voor het lidmaatschap van de Pro vinciale Staten candidaat gesteld G. T. Th. baron Slralenus, to Diepenveen, reeds als zoodanig gesteld door Nederland en Oranje. Hof van Arbitrage. In zake de aan het gemeentebestuur van 's-Giavenhage door den minister van Water staat gevraagde medewerking voor de plaat s:ng van h t A'bit'agegebouw in de Koe kamp, ndviseeren B. en W. den Gemeenteraad daartoe niet mede te weiken, maar te ant woorden, dat de gemeente bereid is op nader overeen te komen voorwaarden af te staan een deel van de duinen hij de schietvel eeni- ging sSt. Hubert" of de duinen bij het D Belvedère" in de Scheveningsche boschjes, of een terrein hij den Nieuwen Duinweg. Maandag behandelt de Raad dit voor.-tel. Begrooting Rotterdam, De begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente Rotterdam voor 1905 sluit met f 16,262,021.081/2- Be ontvangsten wegens vroegere diensten zijn geraamd op f 154,077.82de inkom sten uit bezittingen op f31*9,897.72; die wegens diensten 'door de gemeente bewezen op f 5,817,531.15i/2 de opbrengst der plaat selijke belastingen, niet onder hel vorige hoofdstuk vallend, op f2,929,966.30; deuit- keeringen aan de gemeente op 1,879,747.69 de ontvangsten van verschillenden aard en toevallige haten op f 79,970.40 en de buitengewone ontvangsten op f5,081,500. De kosten voor algemeen bestuur der gemeente zijn geraamd op f368,960.de kosten van toezicht en van invordering dei- plaatselijke belastingen op f124,047.do kosten der openbare veiligheid en van de brandweer f 1,141,405.46; de kosten'der pl. gezondheidspolitio op f 133,664.781/;do kosten van openh. werken op f 1,524,943.40; de "kosten van inrichtingen van nijverheid en bedrijf op f452,100; de kosten van het onderwijs op f 2,597,644.631/2de 'kosten van het armwezen op f821,748.90; de kos ten voor landbouw, handel en nijverheid op f4800; de kosten van het beheer en on derhoud van bezittingen op f93,274.75; rente en aflossing f3,510,953.20: pensi oenen en wachtgelden f317,906.22; andere uitgaven niet onder de vorige hoofdstuk ken begrepen, f20,172; onvoorziene uitga ven f 68,900.731/2; uitgaven zoo noodig door buitengewone ontvangsten te dekken f 5.081,500.— Chr. Nat. Werkmansbond. Tweede dag. Om tien uur waren de hondsleden we der piesent en ongeveer half elf werd de vergadering geopend. Alsnu werd het woord gegeven aan den heer A. van 'Ooy, secretaris van den Bond met het onderwerp: „Het wetsontwerp op liet arbeidscontract." Spreker heeft hierop een toelichting ge geven, waarna een bespreking door de ver gadering werd gehouden. Namiddagvergadering. Op voorslcl van den eeie-voorzitlor werd besloten de behandeling van de onderwer pen „Arbeidswet" en „Aansluiting bij den Christel ijken Arbeidsraad gcwenscht? uit le stellen tot een dozen winter te houden bui tengewone vergadering. Deze vergadering werd nu gewijd aan do verdere behandeling van „het arbeidscon tract", cn de voorstellen over werkstaking. Dr. Dc Visser stolde voor, bij den minis ter aan te dringen op nadere détailleering van artikel 1639. Wanneer de ministerver- klaart dat in „geval van nood", geen werksta king bedoelt, is de vergadering tevreden. Dr. De Visser, die de vergadering moet verlaten, verzoekt ook do interpellatie over de houding in zake de'uilsluiiing der dia mantbewerkers le Amsterdam, te verdagen lot do buitengewone vergadering van 'dozen winter, omdat spreker daar persoonlijk bij betrokken is geweest. Aldus wordt besloten. Verscheidene artikelen gaven nog aanlei ding "lot discussie. Als comlnissic voor het boetestelsel wor den aangewezen Kampen, Enschedé en Gouda. De buitengewone vergadering zal te Utrecht worden gehouden en daar zal bok do plaats der volgende jaarvergadering worden bepaald. Ten slotte lucid ds. A. 'de Haan, te Zwolle, een korte slotrede. Daarna werd de vergadering met dank gebed gesloten. Voor Z* Afrika. Voor don lieer Louw in Zuid-Afrika zijn gisteren verzonden door den lieer A. A. v. d. Berg, 4 zwartbruine fokmenioën endoor den heer Van Wickevoort Cronimelin, 4 fok- koeien en een stier. STADSNIEUWS. Hedenmorgen werden aan do vischmmkt aangevoerd 7 partijen schol, tong, bot en Voorn. Dc prijzen waren voor schol vanaf f 0.25 tot f 1.87i/2 tong f 1.37i/s tot f2.27i/>; hot vanaf 10.10 tot f0.90; voorn vanaf fO.05 tot f O.221/2. Alles per koop. Vereen. Ned. Werkgevers. In de gisteren in het Kurhaus te Sche- veningen gehouden ledenvergadering der 3rereeniging van Nederlandschc werkgevers, hoofdzakelijk belegd tor bespreking van het ontwerp tot wijziging der Tarierivet, wer den door do heoren D. Gelderman, W. Stork, E. G. Verkade de algemeene beschou wingen over dit punt ingeleid. De eerste inleider, do heer D. Gelder- man, wees o.a. er op, dat de goedkoope productie van Twen the, levensvoorwaarden voor export, door het ontwerp, dal tot ver zwaring der directe belastingen leiden zal, ernstig bedreigd wordt met onherstelbaar verlies, terwijl ook de arbeider zeker niet in botor, wellicht in slechter conditie zul len geraken. De heer D. W. Stork vestigde de aan dacht op liet verschil tusschen ben klein en een groot land. Men wijst altijd op Duitschland, doch 'de vraag is of do op bloei der nijverheid daar de Vrucht is van de bescherming, of althans ook niet an dere factoren krachtig daartoe hebben mee gewerkt. Voorts wees ook deze spreker op de verzwaring der productiekosten, welke het ontwerp-II ar to zal meebrengen, een on billijke belasting voor 'de niet-beschermdo industrieën. De laatste inleider, do heer E. G. Ver kade, toonde uitvoerig en met tal van voor beelden het onsystematische der verhooging aan. De vergadering loonde luide haar instem ming met het gesprokene. De nota, waarin do vereeniging haar gevoelen over het ont- werp-IIarte uitspreekt, word daarna met algemeene stemmen aangenomen en vastge steld. Geveilde en verkochte onroerende goederen, te Schiedam. Geveild: 16 September. Notaris mr. II. M. C, Poortman. Een winkel- en woonhuis en erve. aan de Hoogstraat no. 106, ter grootte van 65 vierk. ellen, f3S50. Een woonhuis en erve, ingericht tot koffie huis met tuintje, overdekte gang en boven woning met afzonderlijken opgang, aan de Hoofdstraat no. 33, ter grootte van 138 vierk. ellen, f1640. Een woonhuis, werkplaats, erve en daar nevens gelegen gang, aan de Hoofdstraat no. 211, ter gezamenlijke grootte van 279 vierk. ellen, f3080. Een huis verdeeld in vier woningen en erve, aan de Breedstraat nu. 7, te grootte van 69 vierk. ellen, f280. Twee huizen, verdeeld in twee winkel- en woonhuizen en drie bovenwoningen en erven, in liet Broersveld nos. 60 en 64, ter gezamen lijke grootte van 61 vierk. ellen, f2520. Een woning met open plaats en erve, achter perceel V, no. 62, ter grootte van 119 vierk. ellen, flCO. Een woning en erve, aan het Heerenpad no. 1, ter grootte van 15 vierk. ellen, f300. Arbeidsbeurs. Gevraagde arbeidskrachten. Leerjongens voor liet sigarenvak. Smidsknechts (bekwa me vuurw erkers). Boerenknechts. Schoenmakers. Jongens v. touwslager. Jongen bekend met kleedennaaien. Barbier (halfwas). Leerling-kellner. Dienstbode. A a n g e b 0 d. arbeidskrachten. Timmerman. Slagersknecht. Drukkers. Kistenmakers. Winkelbediende. Kantoorbediende. Reiziger. Depóthouder. Boerenknechts. Koetsiers. Kuiper. Portier. Bakker. Stoker. Houtkoopersknecht, Smidsknechts. Mach.-hankw.-stoker. Boekbinder-huisw. Personen voor: lichte werkzaamh. schrijfwerk, loopwerk. Geleg. gezocht opleid, in kuipersvak, t> manufaetuurvnk, boekhandel, 5 timmervak. Wasschen a/h. gevr. Schoonmaaksters. Dienstbode. Gemeonlebogrooting. II. Gaven wij gisteren de verzamelstaten van inkomsten en uitgaven thans deelen wij de volgnummers der verschillende hoofdstukken van de inkomsten mede. Deze zijn als volgt: (Ter toelichting diene dat de cijfers in de eerste kolom vermelden de werkelijke uit gaven of inkomsten in 1903, de tweede kolom de ramingcijfers voor 1904 en de derde kolom de ramingcijfers voor 1905.)

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2