Pink Pillen Pink Pillen I en. eenige overheidspersonen van de geno men besluiten in kennis stelde. In de Zuid-Russische districten Osurgety en Senaki, het gouvernement Krutais, het district Kintriski en het Batoem-gehied is de staat vair beleg afgekondigd. Het be stuur over deze streken is opgedragen aan generaal-majoor Alichanov, die daartoe bekleed is met de rechten van een gouver neur-generaal. Den 14en Maart is te Kars een inspec teur van politie op straat gedood door twee revolverschoten. De moordenaar is ont komen. De bladen te Petersburg melden dat de spoorwegstakingen thans geëindigd zijn. Voor het oogenblik heerscht dus kalmte. Te Sebastopol heeft het volk een deel der bewakers en gevangenispersoneel ver moord. Marokko. De sultan liet den straatweg Larache Tanger door troepen bezetten. Het tot nog toe onderbroken verkeer op dien weg is voor de karavanen weer geopend. V enazuela. Volgens geloofwaardige berichten uit New-York zijn de betrekkingen tusschen president Gastro en de gezantschappen meer dan gespannen. Castro heeft de besprekin gen met de Europeesche vertegenwoordi gers over de Venezolaansche schuld afge broken. Er wordt bericht, dat geen enkel diplomaat sinds maanden met Castro een onderhoud heeft kunnen hebben over de internationale geschillen. Sommige diplo maten zeggen, dat de huidige toestand niet langer bestendigd kan worden. BINNENLAND Hofberichten. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hebben gisteravond blijkbaar met veel ge noegen het eerste bedrijf bijgewoond van „De "Woudkoningm", kinderoperette in twee bedrijven, allerbekoorlijkst gespeeld door een gezelschap kinderen en jongelieden van goeden huize, met begeleiding van het or kest uit Haarlem, het geheel onder leiding van den heer IV. Helms, die zich met ta lent van de moeilijke taak kweet om de muziek, zang en mise-en-scène tot een goed geslaagd geheel te brengen. De koren en dansen werden alierbeval- ligst uitgevoerd en de tooneelen en kos tuums blonken uit door ïrischheid en le vendigheid. Geen wonder, dat na het eerste bedrijf de zaal krachtig applaudiseerde, waarbij de Vorstelijke bezoekers zich aansloten. Na het eerste bedrijf verlieten H. M. en Z. K. H. de voorstelling. De Vorstelijke Personen werden ontvan gen en uitgeleid door een commissie, be staande uit de leden van bet Dagelijksch Bestuur (mevrouw Kessler de Lange, pre sidente, W. Helms, secretaris en mevrouw L. Merschke, penningmeesteres), mevrouw L. Helms en Z.Exc. de heer mr. v. Lans- berge. Gedurende de pauze deed zich een Tziga- nerorkest hooren in den versierden boven- foyer, alwaar tevens buffetten werden ge houden, bediend door dames en heeren uit den adelstand, die met anderen weer op deze wijze zich in dienst stelden van het liefdadig doel met deze uitvoering beoogd. II. M. de Koningin heeft, f 100,. Z. EL H. de Prins f 50 doen. toekomen aan de Com missie voor het geven van twee uitvoeringen van „De Woudkoningiii", ten. voordeele van de klinieken van Dr. Plantenga em Dr. Baëzas. Baad Tan State. Openbare vergadering van den Raad van State, A Meeting voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 22 'Maart 100-5, des voormiddags te elf uren. korps marechaussee is gedetacheerd; reeds menigen klap bracht hij in de streek, waar over het telegram spreekt, aan den vijand to«. Even wordt in herinnering gebracht, dat aan de Krooëng Tjoei Meulaboh (Meula- boh-rivier) in het begin van de maand Juni 1904 door drie brigades marechaussee on der nu wijlen den luitenant Van der Zee een bivak weid betrokken, dat daar even eens aan een aanval en wel van een 80 k 100 Atjeheis bloot stond. Omtrent Teungkoe Kama is ons niets be kend. Kamerverkiezingen. In de gisteravond gehouden algemeene vergadering van de vrijzinnig-democrati sche kiesvereeniging „Vooruitgang" te Lei den werd tot candidaat gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal de heer mr. M. W. F. Treub. De •anti-revolutionuaire central© kies vereeniging te Winschoten heeft mv. Sy- hramdij candidaat gesteld' voor de Tweede Kamer. Politieke samenwerking. De heer Verschoor, hoofd der De Savor- nin-Loli rnan -school te Sdheveniimgen spreekt Woensdagavond a.s. over „Club» en Kies- vereenigingen" in de pro pagan da-cluib ,rVan Asch van Wijok" in verband met het mee- nirigsversdh.il tusschen die dub en de amti- rov. kiesvereeniging „Nederland en Oranje III" ontstaan omtrent samenworiking bij Verkiezingen. W. P» van Erp Taalman Kip -j* De heer W. F. Van Erp Taalman Kip, oud-minister van marine, vroeger* haven meester te Amsterdam en oud-zee-oiTicier, overleed op Sl-jarigen ouderdom te 's-Gfra- venhage. De heer Van Erp Taalman1 Kip tnad in 1839 als adelborst in den zeedienst, ver liet dien dienst in 1862 als luitenant ter zee le Idasse -en nam twaalf jaren later zit ting in het tweede minister!e-Heeandkerk tot 1877. Daarna maakte (hij nog deel int van het ministeries Van Lijnden {van 1S77 tot 1883) en van het derda mimisterie- Heemskerk (van 1884 tofc 1886). Zijn Verdiensten jegens den lande Werden o. a. beloond met het ikommandeurskruis in de orde Van den Ned. Leeuw. De begrafenis zal' Maandag as. plaats hebben' op „Nieuw Eijk en Duynen". Commandant der Zeemacht in Ned. Indië. Bijl Kon. besluit is de wee-admiraal A. P. Tadema, eervol ontheven van de betrek king van commandant der zeemacht en chef van het departement der marine in Nedferlaiidsöh-Iiidië met den datum waarop hij zijn. functiën aJan rijn opvolger zal over- geYent zulks onder danklbetuiginig voor de door hem in die betrekking belwezen dien sten en as gemelde betrdkSring met bedoel den datum opgedragen aan den sahoub-bij!- nadht CEL F. Kouwenberg. Atjeh. De correspondent te Batavia van de „N. R. Ct." seint: De marechaussees onder aanvoering van luitenant Brewer overviel in KioeëngTjoet (Meulaboh) de bende van Toekoe Tandi. Het bendehoofd en vier zijner volgelingen, waaronder Teungkoe Kama, sneuvelden. H.et blad teekent hierbij aan: Toekoe Tandi is een van de bekende bendehoofden in het Seunagansche. Zijn naam werd vaak genoemd bij overvallin gen, beschietingen enz. Toekoe Tandi voer de de bende aan, die den 4 Juni 1904 een patrouille onder den kapitein Tolhuys bij Kroeëng Neu Aan aanviel. De dood van dit woelige bendehoofd zal zeker van groo- ten ingoed zijn op den toestand in het Seu nagansche. De luitenant 0. L. Brewer, die dit suc ces bereikte, is de eenige officier niet van de infanterie (hij is artillerist), die bij het Mr. A. Kerdjjk f In ons nummer van gisteren meldden wjj reeds dat blijkens ontvangen mededeelingen de heer Kerdijk in het buitenland is over leden. Dit bericht is bevestigd geworden. Op 59-jarigen leeftijd werd dit werkzaam leven afgesneden. Arnold Kerdijk werd te Rotterdam in 1846 geboren en studeerde, na een gymnasiale voorbereiding, te Utrecht in de rechten. Reeds gedurende zijn studententijd toonde hij groote belangstelling voor sociale zaken en na de voltooiing van zijn studiën is die belangstelling blijven bestaan. Aan de inrichting der fabriek van den heer v. Marken heeft hij zijn krachten besteed, het openbaar onderwijs genoot zijn volle belangstelling, de sociale vraagstukken wa ren voor hem voortdurend onderwerpen van ernstige studie. In „het Nut" was hij als secretaris een zeer gewaardeerde stuwende kracht entoen hij in 1887 het „Sociale Weekblad" op richtte. verliet hij noode deze functie. In dat jaaT nam hij ook voor het eerst zit ting in de Tweede Kamer, waar hij krach tig heeft medegewerkt om de sociale theo rieën in practijk te brengen. De heer Kerdijk heeft zich overwerkt cn toen is de onvermijdelijke reactie gekomen. Wel zocht hij herhaaldelijk herstel in het buitenland, maar als hij terugkeerde, klonk zijn geluid heesch, louw, ellendig. De strijd weid hem te zwaar. Toen stierf ook zijn vrouw, die hem een troost was geweest in zijn lijden. Haar heeft bij niet lang kunnen overleven. In hem verliest Nedeiland een groot burger, een onbaatzuchtig strijder voor de belangen zijner medeburgers. Kuyper voor zijn buitenlandsche politiek alles wat hij wilde en verlangen kon. Om mede te beginnen: hij werd minister-presi dent. Dit verschafte hem 'de introductie, die hij voor het buitenland noodig had, zonder welke hij, volgens de internationale gebruiken, geen toegang of althans geen gehoor had gehad tot on bij de vreemde monarcehn en buitenlandsche staatslieden, later door hem successievelijk bezocht. Als min, van Binnenlandsche Zaken zou liij naar de regelen van de étiquette niet „re- zeptionsfiüiig" geweest zijn en dus voor gesloten deuren zijn komen te staan. Tevens kreeg hij hierdoor gelegenheid persoonlijke onderhandelingen in te leiden en die met buitenlandsche ministers te bespreken, waar van hij dan ook een druk gebruik heeft gemaakt. Dat hierdoor echter èn het werk aan de gezantschappen én het werk aan liet departement spoedig in den war liep, zoodat de vroeger geregelde dienst alras min of meer gedesorganiseerd werd, behoef ik n wel niet nader te zeggen. Het is bijv. voor gekomen, dat een gezant „pour-pariers" mot een vreemde mogendheid aanknoopte, in strijd met de instructies van het depar tement, maar overeenkomstig de particu liere instructies van dr. Kuyper. „Deze promotie tot minister-pi evident zoo gaat bet inieiview verder was even wel niet het eenige resultaat van de her ziening van het reglement van orde van den Ministerraad. Bij dezelfde gelegenheid werd tevens besloten, da) allo instructies voor onze gezanten in het buitenland, eerst in den Ministerraad moesten komen, voor dat zij verzonden konden worden. Maar de wijziging van dit reglement heeft nog op een andere wijz.e er toe medegewerkt, om den nieuwen toestand mogelijk te ma ken. Zc-oaJs bekend, werd toen ook beslo ten, dat ook de benoeming van secretaris generaal eerst in den Ministerraad moest komen. Dit sloeg voornamelijk op Buiten landsche Zaken, waar in den korten tijd, na het optreden van den nieuwen titularis, zeer zonderlinge gebeurtenissen waren voor gevallen. Ik spreek hier niet van het uit drijven van een tweetal zeer verdienstelijke ambtenaren. Dat was reeds een beden kelijke historie, maar nog hoe wilt u het noemen: maller historie, gebeurde er met de benoeming van een secretaris-gene raal. De minister vond n.l. eenige weken na zijn optreden, deze vacature open. De heer Sweerts de Landas Wyborgh, toen maals minister-resident te Boekarest, werd tegen zijn zin met de waarneming belast, maai* stelde zijn definitief aanblijven afhan kelijk van een salaxisverhooging van f5000 op f 8000, waaraan niet voldaan kon wor den. Ook anderen, daartoe aangezocht, be dankten, totdat ineens de minister een wil lig candidaat vond in jhr. nu*. Van Daehne van Yarick die het ook geworden zou zijn als er niet te luidruchtig over gespro ken was geworden. Want nauwelijks had den de Roomsche bondgenooten van deze mogelijkheid, gehoord, of zij spraken hier over hun „veto" uit, zoodat de zaak af sprong en later de heer Hannema tot se cretaris-generaal werd benoemd. „Maar hoe kwam men nu aan den heer Von Weckheriin? Waarom werd hem deze vreemde opdracht verleend?" „Ook dat is in twee woorden te zeggen. De heer Von Weckheriin, onze gewezen ge zant te Kous tan tinopel, waar hij eenige moeilijkheden heeft gehad, was, meen ik, op wachtgeld gesteld. In den actieven diplo* matieken dienst vilde hij niet meer terug gaan, en zijn aanspraken op pensioen „we gens lichaamsgebreken" jicht en rheu- maliek waren door den pensioenraad afgewezen. Daaiom zal men op het denk beeld gekomen zijn, vooral waar het korps zoo weinig talrijk is, hem te verzoeken, dezen werkkring aan het departement op zich te nemen." Het gevolg van deze benoeming was, zoo als reeds is gemeld, dat de heer Van Lyn- den er niet ten onrechte over klaagde, dat hij ten leste „voor spek en boonen" op zijn departement zat. Zijn eenig werk be stond nog in het teekenen van gaparafeerde stukken en in het ontvangen der vreemde gezanten. Het ontslag Tan minister Yan Lynden. In „Het Vaderland" wordt een uitvoerig gesprek weergegeven, dat de redactie van dit blad had met „een uitstekend ingelicht" persoon, over den toestand van „Buiten landsche Zaken," Wij ontieenen er het vol gende aan „De vreemde gezanten alhier, wisten even goed, zoo niet beter dan ik, dat baron Van Lynden slechte nominaal aan het hoofd van het departement stond. Er is wel over ge klaagd in den loop van de tijden en ben ik goed ingelicht, dan is o. m. het vertrek van den vroegeren Duitschen gezant De Pourtalès niet vreemd aan dit dualistisch bewind aan het departement. „En het is heel eenvoudig te verklaren, hoe het bewind van baron Van Lynden in de handen van dokter Kuyper is overge gaan, zonder dat de „Staatscourant" hiervan melding maalcte. U zult u z.eker nog wel herinneren, dat, kort na het optreden van dit Kabinet, het reglement van orde van den ministerraad is gewijzigd en herzien. Welnu, daar heeft u den sleutel op dit raad sel. Deze herziening, indertijd voorgesteld als een dood onschuldige zaak, rakende al leen het Kabinet, een vergadering van acht heeren, die hun samenkomsten naar eigen goeddunken wenschen te regelen, gaf dr. Men beweert, dat deze twee uitgedrevenen de twee eenige Israëlieten aan liet departement waren, Een Calvinist geworden Katholiek. STADSNIEUWS. Aan heeren leden van den gemeenteraad wordt medegedeeld dat is ingekomen een schrijven van den Burgemeester, waarin hij kennis geeft, dat hij zich van 18 Maart e. k. gedurende vier weken buiten de ge meente zal ophouden. In de waarneming zijner funcliën zal worden voorzien op de wijze bij* de ge meentewet voorgeschreven. Bij de te 's-Gravcnhage gehouden exa mens nuttige handwerken is o. m. geslaagd mej. A. C. G. van Waas van hier. Ten nadeelo van A, R„ wonende in de Dirkje Meesterstraat, is gistemamiddag door verbreking van gesloten koffers ontvreemd een gouden horloge met ketting en f35. aan geld. Een Duitscher, 'die in dezelfde woning verblijf hield doch thans verdwenen is wordt van den diefstal y or dacht en dien tengevolge opgespoord. hek voor een hofje aldaar eenige latten. Een onderzoek is door de politie inge steld. Toonkunst-kwartet. H,et gevoel maakt den monsch artiest en zoo staat een artist ook onder den indruk, die van buitenaf op hem inwerkt; ten slotte zal zijn innerlijk denken, zijn liefde voor kunstuiting dien kwaaddoenden indruk ver zwakken, verminderen, doch gewerkt heef t dio eerste invloed op het gemoed. En de eerste indruk, dien de avtisten van het Toonkunst-Kwartet gisteravond ontvin gen, zoodra zij liet podium betraden, was iets kouds, iets onhnoedigendseen slecht gevulde zaal. Ook hier heeft die indruk gewerkt blijkens hetgeen werd ten geliooie gebracht bij het eerste nummer: Kwartel no. 12 van W. A. Mozait. Doch het kunst gevoel overwon en steeds mooier werd liet samenspel, dat in den aanvang wel wat ruw was; maai- leeds in het menuet to bleek duidelijk de betere bezieling uit de ver tolking. Het Kwartet, zooals bekend is, bestaande uit de heeren llenri Hack, If. Voerman, B. Verballen en Clir. van Rterdaël, gaf zeer veel te genieten door een voortreffelijke mooi verzorgde vertolking van „Air van Bacli en „Menuet" van Boccherini. Aan hel slot van den avond werd gegeven een Kla vierkwartet van Victor Vreuls, waarbij me vrouw Verballen haar vei diens lelijke mede werking als pianiste veileende. Dit stuk, dal blijkens bet programma nog niet in druk is verschenen, maakte over liet algemeen een zeer aangename» indruk, ofschoon het Modóré en het slot der finale wel wat al te druk ons toeleek. Het lento bekoorde zeer. ook door de gevoelvolle vei- tolkingen van don heer Hack. In hot cerate gedeelte waren de forto's van de veel in de lage tonen blijvende pianopartij ononn sterk, naar 't ons toescheen zelfs wel wal al te machtig. Maar zooals gezegd overhel algemeen bekoorde dit nummer èn wat. com positie, èn wat uitvoering betreft, zeer. Een herhaalde kennismaking zal dit werk zeker nog beter doen genieten. Dat het wederom bleek dat uitstekende artistcn hier de ver tolking gaven, behoeft na het noemen der namen zeker niet nader herhaald Ie wor den. Als zanger trad op de hoor Jos. M. van der Kun, een bariton met een groot goed- geoefend geluid, die aan bescheiden voor dracht een duidelijke, zeer beschaafde uit spraak paart. Moge het recitatief en aria uit de „Oedipe fi Colonne" van Saechini hier enn daar heb ben doen opmerken dal niet alle overgangen tot de borstfonen even gemakkelijk werden gezongen, de liederen „Ridonami la Calma" van Tosti, „Bleus" van Chaminade en „Te rugkomst" van Verhulst deden dezen zan ger schitterend uitkomen. Mogen wij hem, nu hij op het punt staat naar het buitenland te vertrekken, waar wij hein veel succes toewenschen, er bizon- der op wijzen dat hij ook zijn Nedeilandsch liet zoo mooi hier wist te vertolken en den wensch uitspreken, dat hij onze Ne- derlandsehe liederen blijft hoogachten. Ook buiten onze grenzen zal hij daanvoor in zijn ontwijfelbaar succes belooning vinden. Ten slotte zij nog geconstateeid, dat door het publiek, al was het niet talrijk, veel genoten is van de schoone vertolking, die elk der artisten hood. Geveilde en Terkochte onroerendo goederen. Notaris: VV. A. skx Doi.in.n Dz. Geveild 17 Maart. Een winkel- en woonhuis, met bovenwo ning, erve, open plaats en achteruitgang, aan de Nieuws traat no. 6, groot 97 cenl- tiaren, groot f2250. Een mouterij en erve, genaamd „De Valk", Achter de Teersloof nr. 23 cn uitkomende aan de St. Pietersteeg en de Prinsensteeg, groot 194 centiaren, f 2060. VLAA KRINGEN. Door baldadigen is vannacht aan den Singel vernield een boompje en van een brandmeester alhier heeft als zoodanig ont slag' genomen. *De tooneelwereeniging „Varia," alhier welke mededingt in den wedstrijd; uitge. schreven1 dooa* haar zuster vereenigiug „Tha lia" te Rotterdam zal morgemiavond optre den tin die: Tivoli Schouwburg mot "„Eerloos" v'a» W. G. V. Noulhuis), en met „Eén rus tige oude d'ag" van L. v. d. Plaat. ïi Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer gemeen te op 'Maandag, dan 20 Maart a.s. des na middags te zeven uur. Onderwerpen 1. Börroemin'g' van een gameeute-ontvan ger. D'e aanbeveling luidt: No. 1. P. Van der Grijip, gemeente-ontvanger te Hoorn. No. 2. J. HL Lednwdber, gemeente-ont vanger te Vagen ingen. 2. Voorstel van B. en W. om Ihetn! te mach tigen dei overeenkomst van 24 Sept. 1896 met ds II. IJ. S. M. te wlijfcigem in dlien zin', dat door de 'Hl IJ. S. M. ten .behoeve van 'die gemeente een oveirbrangloon van Wagen- l'adimgten wordt gehevten ntw de terreinen aan do Koningin Wiil'hoLminalhaven 3. Voorstel van B. en! W. om hot adres ■van W. van der Linden c.a. houdende ver zoek om een Vrijle laiad- en losplaats aan de. Delftsdhe vaart aan. de hijöfe Vaml del Ge dempte Biersloot, in bun, handen te stellen ter afdoening'. 4. Voorfetell van B. on W. tot aanwijring van. stemlokalen voor de verkiezing) van leden van de Tweede Kamer der Staten - Generaal' etnl dei* Proviuciailb Staten. 5. VooTBtel van B. m W. tot inwilliging van het vetraoek van F. M. G. Harking om gebruik van' het gymuastieOdokaal aam de Markt. 6. Voorstel Van B. en W. tot inwilliging van het veotóoefc Van do Vereenigingi „Fkur- 'dïngW om 'gebruik te mogen makenl Van een of meer lokafen der Rurgetr-avondScihool Lijst van onbestelbare brieven over dele helft der maand Maart, aan het post kantoor alhier. Brieven. J. Gemaal, Delft. Wed. A. v. Roosendaal, Rotterdam. Briefkaarten. Zonder adres, J. Verboom, Assen, Kunst cn Wetenschap. Door den heer H. Frühstorfer te Beilijn is aan 's Rijks museum van natuurlijke his torie le Leiden een verzameling, bevattende ongeveer een vierhonderdtal insecten, af komstig van Noord-Amerika, Suriname on Oost-Indië, ten geschenke aangeboden. Den schenker is daarvoor de dank der regeering betuigd. Rechtzaken. liet gerechtshof te Leeuwarden heeft gis teren uitspiaak gedaan in de bekende zaak van don ontslagen inspecteur van politie J. 13., oud 28 jaar, die in den nacht van 6 op 7 November j.l. in opgewonden toe stand op den Virdumordijk op een naar huis koerend gezelschap eenige revolver schoten loste en zicli voider 'zeer onheb belijk aanstelde. De rechtbank had hem schuldig verklaard aan poging tot doodslag en verooideeld tot jaar gevangenisstraf, met ontzetting van het recht tot het be- kleedcn van een betrekking bij (1e politie voor den tijd van 7 jaren. H,el hof heeft het vonnis vernietigd, den beklaagde veroordeeld tot 2 jaar gevange nisstraf en 7 jaar ontzetting van hel recht lot het beklceden van een ambt bij de po litie. *De heer Jobs. van. den .Berg Sr,, opper- Bij Kon. besluit is benoemd tot rechter in de ariondissements-rechtbank te Breda, mr. B. Formijne, subsi tuut-griffier hij ge meld college. Kerk en School. Neu. Heuv. Kerk. Beroepen Ie Diepenveen ds, C. 11. van Lelyveld le Goes. Aangenomen hel beroep te Melis-en Mariakerke (Zeeland) door den hoer A. .T. Eykman, cand. te Amsterdam. Ingezonden Mededeelingen. 80 cent per regel. DRIE PER - DAG Verzekeren een goeden eet lust, een goede spijsverteering. De eetlust is eene onmisbare zaak. Pink Pillen geven eetlust. De pil na liet ontbijt geeft eet lust voor bet middageten, de pil na het middageten geeft eetlust voor het avondeten en de pil na het avondeten geeft eetlust voor den volgenden dag. Volkomene spijsvertering is verzekerd. Even zoo aangenaam van smaak als suiket. Het is de beste hulp voor den eetlust en de spijs verteering die men zich met geld verschaffen kan en die do wetenschap beeft voortgebracht. Een frisch gelaat, vrij van puist jes, goede spieren, uitmuntende zenuwen, heldere gedachten, eene openhartige vroolijklieid vergezellen een goeden eetlust. Eet de spijzen die bevallen en neemt daarna een pil. Eene goede spijsverteering, een goe den eetlust, èene goede gezond heid zal er op volgen. DRIE - PER DAG Prijs f 1.75 de -doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij: Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofrldepothoud'er voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Zitting van Vrijdag 17 Maart, Bij de behandeling van het wetsontwerp betreffende geldleening ten laste van den Staat, verklaarde de MIN. VAN KOLONIËN bij de behandeling van het Eindverslag nader de gronden voor de leening verdedi gende met stelligheid, dat het niet de bedoeling is een herhaling van deze lee ning in uitzicht te stellen^ en dat de Ite- geering in tegendeel zal blijven streven naar een gezonde versterking der Indische geld middelen, f! („Sict.") f

Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 2