BEURS YIN AMSTERDAM. Kerk en School. L a «a t s t e Nieuws. Oeiueugd Nieuws. De toestand in Rusland. Handel en Bedrijf. Burgerlijke Stand. De heer GOEMAN BORGESIUS, herin- nde aan dc pessimistische b'esdhou- nfe n van den minister van financiën hij W interpellatie over het ontWerp-drank- waarbij deze verklaarde dat on- de J' jicccijns, Trouwens de grondwet zou niet geschon den zijn, wanneer de heele openbare school verdween, als er maar voldoende volkson derwijs is, gegeven door de bizondere school. Een minne beschuldiging" noemt hij Inks het. accrès der middelen het tekort deze, dat de rechterzijde door het vragen iocneemt en door do nieuwe uitgaven nood- j van hooger subsidie slnr.bic vnm» rif» mor mi 'li2 een belastingverhooging zou moe- ten volgen, vroeg hoe de Minister nu aan q\l millioen zal komen voor dezesub- sidievorhooging aan het bijzonder onder is Consequent geredeneerd zou de Minis- lev zich tegen dit ontwerp moeten vcrkla- ren ol de invoering daarvan zou moeten wachten tot de middelen zijn aangewezen. Allerminst heeft de Regeering naar spre kers oordeel de noodzakelijkheid der stibsidieverhooging aangetoond. Dat de bijz. scholen het geld wel gebruiken kunnen, nam spreker gaarne aan, maar do vraag jg. is suhsidieverhooging noodig in het be lang" van het volksonderwijs? De heer VERHEY stelde voorop zijn sym pathie voor de openbare school, waarin le viet een element voor onze volksontwik keling en volkseenheid. Hij kwam optogen ,1e bewering als zou de bijz. school juist onderlinge waardeering aaukweeken. Even eens protesteerde hij tegen de smaad en verguizing, waaraan de openbare school van de zijde der kerkdijken blootstaat. Zijns inziens is .in dit ontwerp eigenlijk neer gelegd het beginselWeg met de openbare school 1 Spreker bepleitte meerdere belangstelling van overheidswege voor het gymnastiek onderwijs, ter bevordering van den licha- melijken welstand .het nunkweeken van orde en do vermeerdering van het weer- standsvermogen hij het kind. Voor alle lagere scholen moet gym- nastiek-onderriclit tot een verplicht vak worden gemaakt. De heer STAALMAN verheugde zich dat nog voor het einde van de vierjarige pe riode in behandeling is gekomen dit ont werp, dat het waxe Christelijk beginsel onwaardeerbaar en onmisbaar voor de op voeding van hot kind huldigt. Aan den schoolstrijd moet eerst een einde worden gemaakt, wil men met succes so ciale heivormingen ter hand nemen. Ver dedigende de bijzondere school togen de verschillende aanvallen, betoogde spreker dat hij het karakter der openbare school verderfelijk achtte. Hoewel wenschende een finale oplossing van de schoolkwestie in den geest van het Unie-rapport, aanvaard de spreker echter het ontwerp als een tij delijke afrekening. De heer SCHOKKING verklaarde voor het ontwerp te zullen stemmen, hoewel hij er niet onverdeeld mede ingenomen is daar de oplossing gezocht wordt op een zijweg in plaats van op den hoofdweg. Gaarne erkende hij dat juist daardoor de school kwestie niet wordt opgelost. Hot ruimste subsidie kan dc bezwaren niet wegnemen van hen die meenen dat de openbare school anders moei zijn ingericht. Nimmer zal men 'in een christelijk land vrede kunnen nemen met een openbare school, die neu traal heet, maar die in werkelijkheid de moderne levensbeschouwing propageert. Alsdan komt de heer Lobman aan het woord. Morgen 10 uur voortzetting. Zitting van Vrijdag 31 Maart. Lager Onderwijs-onlwerp. Do heer DE SAVORNIN LOIMAN bo- tieurt dat uit de gevoerde discussie gebie ken is, dat in 1889 geen pacificatie op po litiek schoolgebied is tot stand gekomen, zooals hij had gehoopt, al werd toen niet venvacht, dat de strijd tegen de openbare school zou ophouden. De rechterzijde heeft zich geen verwijt te maken. Niet zij heeft het godsdienst verschil op den voorgrond geplaatst, maai de linkerzijde deed dat. Zij verscherpte don strijd. Bij de behandeling van de gehoorde re devoeringen komt de heer Lobman er krach tig tegen op, dat de heer Tydeman hem verweet, gezegd te hebben, dat men do grondwet mocht op zij zetten ter wille van eon onderwijsstelsel. Men moet onder gent lemen zulke dingen niet zeggen, want voor de overzichtschrijvers zijn die dingen al tijd geschikte aanknoopingspunteu. Spreker heeft nooit zooiets beweerd. De rechterzij de staat in den schoolstrijd geheel en al op den bodem des rechts. Wij hebben liet recht, de openbare school niet voor onze kindoren goed te keuren en ander onder wijs le verlangen. Trouwens, vele liberalen vertrouwen die school niet meer zoo geheel sedert openbare onderwijzers vaak optre den op een wijze, waarover een fatsoenlijk mensch zich zou schamen. Eiken dwang om do openbare school te verwisselen voor een kerkelijke, verfoeit spreker. Maar wat dan te zoggen van den dwang, die de wet zelf uitoefent door haar bovoovrechting van de openbare school? Zou deze niet ongeoorloofd zijn? Het denkbeeld om de openbare school zelf te ehristianiseeren moet verworpen wor den om het gebrek aan eenheid dat sedert de reformatie nu eenmaal op kerkelijk ge bied heerscht. Wat nu het grondwettig bezwaar aan gaat: dezerzijds is steeds beweerd, dat art. 192 der Grondwet voor tweeërlei uitlegging vatbaar is, buitendien heeft men zich in 1857 volstrekt geen geheel neutrale open bare school voorgesteld, eerder eene als die van 1806, welke in het geheel niet neutraal was. Do rechterzijde wil daarom juist terug tot de grondwet hooger subsidie slechts voor de eigen zak van de voorstanders van deze school zou zorgen. Dim zou men ook aan de linkerzijde kunnen verwijlen, dat deze vroe ger hetzelfde heeft gedaan ten opzichte van do voorstanders van de openbare school. De heer TltEUB betoogt dat het ontwerp door oen principieel positief Christelijken Staat niet zou kunnen aanvaard worden. Zoowel met dc Katholieke als mot de Cal vinistische leer is gelijkheid van de neu trale met de kerkelijke school ten eonen- male in strijd. Groen van Prinslerer wilde gelijkheid voor allen in een godsdienstloozen Staat; in den Christelijken StaaL daarentegen do suprematie van dc Christelijke school. Evenmin wordt van kerkelijke zijde het recht dor ouders om in vrijheid over het onderwijs te beslissen erkend. Hooger Onder-wijs. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op acead. proefschrift. J. van de Borg, geb. te Rotterdam. was gestolen. Bij die kennisgeving liet zij doorschemeren, "dat zij de dienstbode niet vertrouwde, en verdacht de daderes te zijn. Toen nu mevrouw na deze mededce- ling haar eigen sieraden nakeek, miste zij al dadelijk twee gouden armbanden. De hulp der politie weid ingeroepen en daarbij medegedeeld dc vermoedens, die men koesterde. De politie ging op onderzoek uit en jawel, in de dakgoot, onder een plank verstopt, werden zoowel de armbanden als de halsketting met medaillon teruggevon den, waar de Engolsche gezelschapsjuf frouw aan de politie, die reeds dadelijk maar half geloof aan haar beweren had gehecht, bekende, ze verborgen le hebben, de schuld er van aan de eerlijke dienst bode gevende. De Engelsche miss is opge sloten op liet politiebureau 111 de Witte de Withstraat. Spoorwegongeluk. Gistermorgen heeft in 'de nabijheid van Parijs een spoorwegongeluk plaats gehad. Een trein naar Limoges is tegen zeven uur 'des ochtends op de lijn van Seeaux tusschen de stations Arcucii-Cashon en Bourg-la-roine ontspoord. Verschillende waggons werden omgewor pen en enkele wagens raakten in brand. Do machinist, de stoker en een reiziger wer den gedood, zes reizigers werden zwaar gewond. "VRIJDAG 31 MAART. Staatslöcningca. Feestweek te Scheveningen. Hol officieel program van de automo- biclen-feestweek te Scheveningen is thans vaslgesteld en daarbij is de week bepaald van 17 tot 22 Juli a.s. Maandag 17 Juli gaat deze Schevening- sche feestweek in met een banket, aan geboden door het feestcomité van Scheve ningen aan alle leden van het eere-comité, dc bijzondere commissies en aan de ge delegeerden der sportbladen, hetwelk zal gehouden worden in de voor hel feest comité in het Kurhaus-hotel bestemde zalen. To 8 uur groot concert van het Philhra monisch orkest van Berlijn. Te 9 uur boottocht, in zee, aangeboden aan alle deelnemers aan de wedstrijden, aan de leden van 'de Nederlandscho automobie len-club, alsook aan de leden van erkende buitcnlandschc nutomobielenclubs. Te 10. uur illuminatie en vuurwerk aan bet Scheveningsche strand. Dinsdag 18 Juli groote internationale wed strijden op zee met motorbooten, van Sche veningen af tot den Ifoek van Holland. Woensdag 19 Juli 11 uur: op den slrand- muur wedstrijden in het rijden met motor rijwielen en automobielen en te 2 uur snel heidswedstrijden berekend naar kilomeiers- afstand respectievelijk met een zwaarte van <150—160 kilo's en 1000 kilo's. Donderdag 20 Juli Touriste: Piste du Concours hippique. Behendigheidswedstrijd voor open auto mobielen zonder onderscheid van klasse. StraudboutevardBloemencorso en bloe menbatalle voor auto-voertuigen. Vrijdag 21 Juli 2 uur snelheidswedstrij den naar kilometersafstand, met vastge steld uur van vertrek en aankomst, waar hij de gemiddelde lijd voor den prijs in aan merking komt. Zaterdag 22 Juli 10 uur tentoonstelling voor de Kurzaal van alle auto-voortuigen, welke aan de verschillende wedstrijden deelgenomen, verplichtend voor de win ners. 11 uur prijsuitdecling in de groote zaal van het Kurhaus. Het eere-comité bestaat uit de heeren: mr. J. C. de Marez Oyens, minister van wa terstaat, handel en nijverheid, eere-voorzit- ler; jhr. Boreel van Hogelanden, president; A. G. Ellis, minister van marine; baron E. C. Sweorts dc Landas Wyborgh, burge meester van Den Haag; -baron K. J. G. van Ilardenbroek van 's Hceraartsberg en Bergambacht; baron van Zuylen van Nye- velt, president der A, C. F.; de voorzit ters van dc buitenlandsche automobiel-clubs en do gezanten van Frankrijk, Engeland, Duitschland, België, Italië, Oostenrijk-Tïon- garijc, de Vercenigde Staten en Rusland. Bolien-Zondag. Langs de bollenvelden tusschen Leiden en Haarlem gaande, ziet men 'overal de bloemen 'zich ontplooien, van verre komen de bekende hyacinthengcuren reeds over waaien. De bloei gaat zeer langzaam vooruit or is te weinig zon en de wind is te koud. De top van den bloei valt in 't laatst dor volgende week, wie het maximum zien wil moet met een bezoek nog een dag ojfacht wachten. Het gewas slaat prachtig te veld, vermoedelijk is 9 April de „Bollen-Zon- dag". Marken. Men zal zich herinneren dat op Marken voor eenigen tijd vele huizen zijn afgebrand. Nu wordt gemeld dat verschillende bewoners van de Havenbuurt het voornemen hebben om hunne woningen in ouden trant te doen herbouwen en gemeld wordt dat in het ge bruik van hout geen bezwaren worden gezien. Dronkemanswerk. Aan het bestuur van de Amstcrdamsche studentensociëteit „Nos jungil Amicila", gevestigd boven hel café-restaurant „Dc Kroon", le Amsterdam, is door do directie van de maatschappij tot exploitatie van dit gebouw por deurwaarders-exploit tegen April de huur opgezegd. Aanleiding tot dit krasse optreden is het volgende. De vorige weck 's morgens om vijf uur werd de heer Riebc, directeur, die zijn slaapkamer heeft hoven de sociëteit, gewekt door zijn kinderen, die hem waar schuwden dat er brand was. De kamer stond reeds vol rook. Tilings begaf de heer Riebc zich naar beneden naar de sociëteit. En daar zag hij op do toonbank van het buffet een viecmdsoortig schouwspel. Net jes opgestapeld lagen daar couranten, pre senlcorlijstcn, botervlootjes, vloermatteh, handdoeken te smeulen. En een dichte rook kolom steeg er boven uit. Eenige nablij- vers hadden n.l. dit alles in brand gesto ken en wanneer de vlammen al te hoog opschoten, werd hot vuur getemperd door nieuwe voorraden natte handdoeken. Met kleine lodderoogjes zaten de heeren naar hun vreugdevuur te kijken. Opdat buiten niets van het feest gemerkt zou worden, waren alle ramen gesloten en de gordijnen stijf dichtgehaald. Men kon dan ook den rook wel snijden. De heer Riebe gooide een raam open en geen mi nuut later maakte een polilie-agent alarm. De "brandweer verscheen en met emmers water werd hét vreugdevuur gebluschl. In de toonbank bleek een groot gat gebrand te zijn. De politie nam allo nog overgeble ven corpora delicti in beslag èn heeft pro ces-verbaal opgemaakt. Hofbericht. II. M. de Koningin heeft benoemd tot kamerheer in huitengewonen dienst, mr. R. baron van Zuylen van Nyevelt, jagermeester der Koningin voor Zuid-Holland, burge meester van Wassenaar. P. It. Leopold. Te TIelder is in 48-jarigen ouderdom plot seling overleden de heer P. R. Leopold, ontvanger der rijksbelastingen aldaar Een bom. Iti een kamer van liet hotel 'Royal" te Petersburg is een bom gevonden. De Scgé die de kamer bewoonde is gevangen genomen. DE OORLOG IN HET OOSTEN. "V redesgcr uch f De s Times" verneemt uit St. Petersburg, dat Rusland en Japan president Roosevelt als bemiddelaar hebben gekozen. De onder handelingen worden reeds voortgezet. Men kan weldra de staking der vijandelijkheden verwachten. Russische benoemingen. De chef van den staf van het eerste Mantsjoerijsehe leger, generaal Charkewitgj, is benoemd tot chef van den staf van den opperbevelhebber Linjewitsj, in de plaats van g- neraa! Sacharof, die benoemd is tot lid van liet Alexander-comité voor gewondentot lid van hetzelfde comité is ook de comman dant van het eerste Siberische legerkorps, generaal Stackelberg, benoemd. Stedelijke Leenmgen. Vreemde zelfmoord. marinier M. K., welke gisteravond De opstand op Kreta. Volgens berichten uit Kanea maken inter nationale troepenafdeelingen, met geschut, onder bevel van een Fransch officier, zich gereed om tegen de opstandelingen op te rukken. Het Engelsche eskader, dat te Nava rino gestationneerd is, wordt in de havens van Suda en Kanea verwacht. deed als schildwacht voor de gevan- De dienst genis aan den Noordsingel te Rotterdam heeft zich om onbekende reden doodgeschoten De man had den trekker van het geweer met een touw aan zijn teenen verbonden waartoe hij zijn laars had uitgetrokken, het geweer tegen de horst geplaatst en daarop met zijn voet afgetrokken. De kogel ging hem door de horst en kwam in den rug uit. De kogel is op de plaats teruggevonden. Ilij was onmiddellijk dood. Avonturiers. Woensdagnacht zijn met het stoomschip S w a n te Rotterdam aangebracht de 18-jarige P. T. en 16-jnrige N. S., die den 14en dezer de ouderlijke woningen in de Oost Maasstraat ontliepen, zicli aan boord van een destijds in de Binnenhaven liggend stoomschip verstopten en daarmee de reis naar Engeland maakten. De kapitein van de Swan nam de jongens uit medelijden aan boord en bracht hen uit Engeland te Rotterdam terug, waar zij aan hun ouders zijn teruggegeven. Valsche beschuldiging. Een Engelsche dame, die op den West- zeedijk te Rotterdam woont, had sedert een achttal dagen In haar dienst eon 20-jarige Engelsche gezelschapsjuffrouw en eonllol- landsche dienstbode. Gistermorgen kwam de gezelschapsjuffrouw, hevig ontsteld, aan mevrouw inododeelen, dat haar gouden hals ketting met medaillon, waaraan zij zeer gehecht was, omdat 't een familiestuk is, Gasverstikking De toestand van het 16-jarige meisje. P. J, Meiman, dat gistermorgen in de ouder lijke woning aan den Crooswijkschen singel te Rotterdam ten gevolge van gasontsnnp: ping bewusteloos werd gevonden, was gis termiddag van dien aard dat hare overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Hedennacht is zij aldaar overleden. Moord. Te Keent, achter Nijmegen, is gisteren vermoord gevonden door middel van een messteek in het linker bovenbeen, Gerardus Frank. De vermoedelijke dader bevind zich in handen der rijkspolitie. Het lijk is in beslag genomen in afwachting van de komst der justitie. Ongelukken. Een dienstbode van den heer Georlings te De Steeg, die gistermorgen j.l. bezig was de ruiten aan den buitenkant vau zijn huis af te wasschen en daarvoor op de veranda stond, is door een ongelukkig toe val met het. hoofd door het glas op den stocnen vloer van de veranda gevallen en wol zoodanig, dat zij spoedig daarna aan de bekomen ernstige verwondingen is over leden. Een vrouw, die Woensdagavond in haar woning aan de Diergaardelaan, te Rotter dam, van de trap viel, is gisteren in het ziekenhuis overleden*. Beurs vun Schiedam. VRIJDAG 31 MAART. OjfiHeele nattering van de Commissie uit Kamer ran Koophandel aan de Bears. MOUTWIJN f 83/4 per Hectoliter cont., zon der fust en zonder betasting. ROGGEgeen opgave. GERST geen opgave. MAISgeen opgave. Namens de Comm. voor de nnteerin D. F. W. Prins. Wjteering de>' Vereeniging „Bond van Dis/ill.-' teurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 9.50 per HL. .JENEVER. ...-13.50 AMST. PROEF -15.— De Commissie voor de noftwnc. MOUTWIJN Stemming kalm. SPOELING: fl.50. SPIRITUS: flS a fl8%. RUWE SPIRITUS: fSifr a Sa AMSTERDAM, 31 Maart. Koffie goed, ord. Java 32i/o, Santos 24. Suiker prijshoudend. Tarivo niot genoteerd. Rogge niet genoteerd. HAMBURG, 31 Maart. Koffie. Maart 36%, Moi 30%, Sept 37, Dcc. 371/2- HAVRE, 31 Maart. Koffie. Maart 4A%, Mei 443/., V., Juli 443%, Sept. 45ifr W. HAMBURG, 31 Maart. Suiker. Biet- prijsii.Maart 29.05, Mei 29.25, Aug. 29.55, Oct./Dec. 23.25. ïndnstr. en Fin. Ondern. Spoorwegleeningcu. BERLIJN, BI Maart. Spiritus per loco ma. PARIJS, 31 Maart. Spiritus. M tart fr. 45.75, April fr. 46.25, 4 maandon vau Mei fr 46.75, 4 laatste maanden fr. 41.75. Scheepvaart. SCHIEDAM, 31 Maart. Gedurende de maand Maart arriveerden alhier 5 stoomschepen en 1 zeilschip, tegen 5 stoom- on 3 zoilschepen iu Maart van het vorige jaar. Door een trein overreden. Eon der rijkskommïozon uit Haarlem, belast met de veekcuiing, die gistermiddag te Ilillegom poogde te stappen op do stoom tram, raakte daaronder, kreeg drie wagens over zich heen en was dadelijk dood. Batav. Electr. Tramw.mij. aand. Rotterd. Tramwegmij. aandeelen Semarang Chor. Stoomtram aand. Premieleeningen. SCHIEDAM. G ebor e n: 28 blaart. Flora Jacoba, d. v. W. van Meggelen en T. Harte, Singel. 30 Maatt. Diederika Maria Cafharina, d. v. J. van der Kraan en M. A. Leeflang, Broersveld. YLAARDINGEN. Ondertrouwd: 30 blaart. Arend Bagchus, 23 j., en Cor nelia van Mourik, 22 j. Geboren: 30 blaart. 'Ario, z. v, J. van der Kooij en T. dc Graaf, Wilhelminastraat. blaartje, tl. v. A. van Wijk en bi. Brouwer, Twee Vrienclcnslraal, Picler Johan,, z. v. Cr. J. Siroo en P. J. van Neede, Hof singel. Leendert, z. v. A. Schouten en J. Droppert, Arnold Iloogvlietstraat. Prijzen van Coupons. Amsterdam, 31 Maart. Overzicht van üe Beurs van deu dag. De Amerikaanskhe spoorwegmarkt was heden voor het meerendeel lusteloos. Nationale Staatsfondsen stil. Buitenlandsche Staatsfondsen voor Russen vast. ttj- v.„ „«v. 30 Mrt. 31 Mrt. M. X. H.K. p('!- Ncor.ui.AND. Ned. W. Scti. Cert. 2% 79"/,, dito Obligation3 95s/„ dito Cert. 3 94"/„ Hongarije. Bel. v. Str. Kr. 100/ 1000 1892/190296% Italië. Inschreving 1862/81 5 99% Oostenrijk. Obl. in Z. .Tan./Juli 6 100% dito in Soad 2.870/93 4 100% Portucai,. Obligatie i lc serie 3 68'/,, dito 3e serie3 61% Tabaksmon. dito Leening Obl. 4% 98% Rusr.AND. Iwang Dombr. (1. R. 125 04-Va 91% Idem 6. It. 625 O. 4% 90% Oblig. Binnenlandsolie leen.'.4 4 84 dito '80 gee. G. R. 625 .4 81% dito Hope Cl. '89/90 G.R.C25 4 83»%, dito '94/6e r.n R. 625. 4 83% Obiigat. Leen. '>U/C9 20) 4 87 Gr. lt. Sp.iv. 100 t O. - .4 83 dito '80 Z. R. 625 3 70% Zuid-W. Spoorw. Z. R. 125. .4 85 dito Z.R. 625 4 85 Oblig. Transc, L. '89 G.R. 125 3 67% dito in Goud '84 5 92»% Spanje. Oblig. Buitenl. (Perp.) 4 84% Turkije. Gepriv. obligatien 4 95!/ie Oblig. Gcconv. Schuld serie D Egypte. Obligatie Leening '76 4 105% China. Goudleening 1895 6 105% Zilverleening 18947 95 Mexico. Zilverl. Binnenl. schuld ad. Oblig. ($100/1000) .5 47% B[tAZII.tE. Rund. L. '98 20/100 5 104%, Columbia. Gec.Bt.S. £100/500 1% 401% DOMINICO. 4 pCt. 2% O. m. t. 2% 36% Venezuela. Obl. 1881 100 4 4G7/,S Amsterdam 1895 3 91 Rotterdam 1894/97 3 89% Schiedam 1895 3 di Nederl. en Kol. Amst. Banka, 204% Nederlandsehe Bank-Aandeelen 210 's-Grav. Hypoth.-bank Pandbr.ITl 100% Ned. Hypb. Voendam Pandbr.g4 100 dito Pandbrieven 3'% 94 N.-W. Pacif. Hyp.bnk pdbr. inet aandeolen (f100 of f60) 3% 177% Wostl, Hypoth.-bank Pand.br. 4 Cultuur-Sip. Vorst), aandeelen Ned. Handn-Mp, a. op d. resc. 5 Amstcrd. Dcli-Mij. aandeelen. Deli-Maatsobappij aandeelen Senembah tabak-mp. aandeolen Kon. Pakefvaart-maatech. aand. Ned. Amerik. Stoomvaart aand. StoomvaartrSIp. Nodcrl. aand. I)ord. Petrol. Ind. Mp. aand. Java Fefrol.-Maatsch. aandeelen Kon. SI. t. E. v. Petr.br. aand. Sloeara Enim Petr.-SI. aand. Sloosi Her Potr. Sip. aandeolen Snm. Palomb. Petrol.-ST. aand. Nieuwe Afrik. H.-V. aandeelen Buitenland. Banq. anx. Brass, a. Am. Car. F. C. v. A. N. Orl. Br. Cert. v. gest. aand. U. S. Steel Cy Cort. v. g. aand. V. St. v. N.-Amer. Maxwel L. Gr. Prior. Corliflcaat 6 dito dito afgest. Cert. v. aand. dito Prior Cert. v. Incorn. b. Peru. Corp. first M. B. .Qs dito dito Cork van aandeolen dito [dito Cort. van prof. aand. Nederland. H. IJ. Sp.SIp, aand. Mij. t. Expl. v. St. Sp. aand. Ned. Ind, Spoorweg aandeelen Noord-Br. lioxte) '75/80 gest. Italië. Spw. '87/89 Oblig. A-E 3 Zuid-Ital. dito Obiigat, A-II 3 POLEN. "VVrs.-Ween. (Z.R. 100) a. Portugal. Kon. Port. spw. Obl. 3 Rusland. Mosk.-Wind.-Ryb. 0. 4 Rjasan Uralsk G. R. 625 Obl. 4 Wladikawk. Z.R. 625 Obiigat. 4 V. S. v. N.-Am. Atch. Top. v. a. dito cert, van prof, aandeelen dito Algem. Hypotheek Oblig. Denver en Rio Grande C. v. a. Erie Spoorwegmp. gow. aand. Kansas City S. R. Cert. v. aand. dito Cert. v. dito dito prefer, dito dito Cert, dito dito le Hypotheek Obligatiën 3 St. Louis Sontbw. Obiigat. 4 Louisv. en Nashv. Cert. v. aand. St. Louis Fr. C. v. gew. 0. ditc dito van 2e prefer, aand. dito dito Gec. Hypotheek Obl. 4 Sliss. Kansas Tex. Cert, y, a. idem le hypotheek Obiigat. 4 idem 2e „4 N. V. Ont. en West. Sp. Com. bow. Norfolk en West. Cert. v.gow. a. idem C. 4 pet. Adj. pr. st. Oregon Calif, le Hypotb. Obl. 5 South. Pao. Comp. gew. aand. dito Ooad Obiigat. 4 Union Pac. Railr. Cert. v. aand. ideir preferente aandeelen idem Goud Obiigat Wabash afg. Cert. v. pref. aand. 4 W. N. Y. Pns. afg. Cert, v. a. idem Gen. Slortg. honds 4 Canada. Canadian Pac. C. v. a. 79% 94 100'Vio 64 "/m 93% 83% 84% 84% 88 85% 68% 105% 49% 40% 37% 91 209 100% 100% 100% 97% 177% 178% 609 480 477 370 162 162% 95 96 157 122% 122% 17% 18% 510 510 118% 118% 40 64% 64% 118 71% 71% 38>% S8<%« 6 35'/,3 35'/,c 56% 57 73/i5 7% 11% 11% 104ls/iS 147,a 14% 44"% 451% Nederland. Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet 3 N.-Ho 11. Vcreonig, Witto Kruis Paleis voor Volksvlijt 1867 idem idem 1S69 f België. Antwerpen 1887 2% Brasse) 1SS62'% Hongarije. Staatslecning 1870 Theiss. Regul. Loten .4 Oostenrijk. Staatsleoning I860 5 idem 1864 Rusland. Staatslecning 1864. 5 dito 1S66 5 SPANJE. Madrid 1868 3 Turkije. Spoorwegleening 3 Prolongatie 104% 104% 115% 209 209 98 09 68"/,6 68"/,, 158 82% 86% 82 88% 88% 87% 87% 102 102 102% 33% 45% 45% 31 31%, 30% 64% 65% 65% 71»/,, 97 98% 48% 70% 94 30% 80"/,, 99 99% 85%, 62% 63 84% 84% 102% 102»/,, 67% 67% 93% 130% 130 9 9»/b 104% 46% 46% 10% 149% jijen. 23% 158 108% 107 104% 89% 166 3.55 103!/4 103% 220 172 160% 280 378 300 52 32% 2% a 2% pCt. 103% 90 3.65 102% 103 294 52 Oost. Pap. in kr. 50.17% Zilver Jan. id. 50.20 Eng. met affid. 11.90 Fransclm 47.60 Belgische 47.60 Diversen in R.m. Russen in G. R. Idem in Z. R. 58.60 1.89% 1.25 Amerik. Doll. Goud 2.46'%

Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3