BUKENXAJM). STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Do minister Kuyper is weak olijk door de pers niëb gespaard. Hij is door haar aangevallen in -woord en beeld, met praatjes en, geraakten, met ver telsels en insinuaties, ails wellicht geen an te- vóór kom. Van eenige égards voor den eere-voonst- ter van den Journalisten-kring waa daarbij al zeea* -weinig te bespeuren. Men oordeelde blijkbaar, dat die qiialitoifc buiten -ktesohouwnng kon blij,ven. Maar toen de heer Kiiypcn- als mini s- t e a- van ziek afsloeg, wij) laten nu- daar, of de gebezigde uitdrukkingen niet achter wege kad dienen te blijven, was de over- a-öktsekrijver van ket ,,'TTbld." er onmiddel lijk bij om te verklaren, dab althans de ee re-voorzitter van don Jounial'is- tonkring zulks niet doen. mocht. Ons dunkt, dat men die hoedanigheid Van dr. Kuypelr ook nu buiten discussie had' moeten kouden. Niet de eere-voorzitter van den Journalis tenkring veWeerde. zich tegen de op kern ge- r-icdikka aan-Vallen, maar d'e minister, liet partijhoofd, 700 men wil. Heb beroep op den keer Kuyper als (ere voorzitter Van den Joxmialistcnkrin.g was dus incorrect. En de schrijver van 'ket ,„Hbld die als persman zijn eere-voorzïtter eon felle bestrijl drin-g niet spaarde, heeft met zijn zonderling beroep een gevaarlijk precedent gesteld en de politiek in den Journalistenkring ge bracht, tot nadeel, vreezen wij van dien kring self. „band en Volk" schrijft „Het Centrum", dat dr. Kuyper's uit lating over de pers niet fin bescherming wi! nemen, verwijt aan sommigen! onzer collega's dkt zij, den minister vereenzelvigd met den ex-eerervoorzïtter van den Journalisten kring, de politiek in dien kring bi-achten. Tea-en deze voorsteTling dient geprotes teerd. Minister Kuyper heeft, aan da groene 'tafel plaats nemende1, heel Wat oude plunje afgelegd- maar bleef daadwerkelijk jour nalist. Een hoedanigheid, die hem trouwens veel beter pastel Menig1 artikel, menige drie star in de „Standaard" sedert Juni 1901 draagt onmidkenibaar zijn signatuur. Van de pers sprekend op zoo deniereeren- de wiijze als dr. Kuyper deed, bekladde hij 't vak waarin 'kiji zoovele jaren als primus inter pares wesnkzaam was, smaadde hij de Va.kgenooten die hem het gestoelte der eer in (kun midden waardig keurden. (Hij) maakte zich de -hoogste onderschei ding, die de kring had' aan te bieden, on waardig. Eu .hij 'heeft dit gevoeld en erkend door zelf het eare-voorzitfcersckap Van den Jour nalistenkring neder te leggen. Hofberichten H M. de Koningin en Z. K H. de Prins komen morgen tegen 12 uur in de stad, zul len het dejeuner gebruiken. bij H. M. de Koningin-Moeder en tegen 51 uur naar het Loo terugkeeren. Corps diplomatique. De afgetreden gezant van Rusland, d'e heer dë Stmve heeft heden voor goed deze stad verlaten. .Aan het staatsspoor-station, waarheen de Engelsche gezant, ten wiens huize hiji logeerde, hem begeleidde, waren tal van ledfen van het vreemde en Neder- landsdhe diplomatieke korps vereenigd om den voormaligen vertegenwoordiger van den czaai- bij ona kof, een afscheidsgroet te brengen. De Kluister van Buttenl. Zakeu. De correspondent je Koenen van de ;,N. R. Ct." "maakt melding van het ge rucht, dat de Xederlandsrbe gezant aldaar, 'jhr. mr. IV. AI. van "Weede de Bes encamp, benoemd zou zijn tot minister van buiton- landsche zaken. Ridderorden. Bij Kon. Besl. is bevorderd tot officier ïn de orde van Oranje-Kassa 11, P. M. Kei ler van Hnnm, predikant bij de Xederduit- scke Hervormde Gemeente te Dordrecht. Tweede Kamer. Gedeputeerde Staten van Noordbrabant hebben aan de Tweede Kamer der Sfaten- Generaaf bij adres verzocht het Wetsont werp tot wijziging der piovinciale wet zóó spoedig in openbare behandeling te ne men, dat het nog in dit zittingsjaar tot wet kunne worden verheven. Ter ondersteuning van hun verzoek heb ben Ged. Staten ongeveer dezelfde motie ven aangevoerd als door Ged. staten van Zuid-Holland is geschied. Kamerverkiezingen. Naar aanleiding van een schrijven van eenige afgevaardigden van vrijzinnige kies- vereenigingen te Alkmaar aan de commis sie van advies der vrije liberalen, waarbij voor de candklatuuT van den heer Van Foreest in Alkmaar steun werd aangebo den, op voorwaarde, dat, heizij te Deven ter, hetzij te Groningen de liberale can- didatuur zou vervallen, is door de com missie van advies het volgende geantwoord: In de commissie van advies is uw ge acht schrijven van 10 April j.l. besproken. Onze commissie heeft de eer u op dat schrijven te antwoorden, dat wij geen vrij heid gevoelen met een comité over het denkbeeld in uw brief geuit van gedachten te wisselen. Het is ons niet bekend of uw comité tot den Vrijzinnig-Democralischen Bond of de Liberale Unie in betrekking staat of bij een dier lichamen is aange sloten, maar hoe dit ook zij, het ligt niet op onzen weg, om, waar het de alge- meene leiding dor verkiezingen belieft, met anderen dan met de hoofdbesturen dier lichamen in besprekingen te tieclen. In de vergadering der vrijzinnige kies- vcreeniging Burgerplicht, te Gouda, werd tot candidaat gesteld jhr. mr. W. Th. C. van Doorn, Ie 's-Gravenliage, die verklaard heeft, een eventueole Candida tuur fo zul len aanvaarden. In de volgende week vei gadert de cen trale liberale kiesveieeniging voor een de finitieve candidaaLstelling, Ook de kiesvereeniging Groningen, te ^Gtellingen, stelde piof. 1111, .T. baton d'Aul- nis de Bomouill, hoogloernar le Utrecht, candidaat. De R. K. kiesweteeniging le Enschedé heeft candidaat gesteld voor de Tweede Kamer den heer A. .1. II. Engels, tc En schedé. Deputalen vergadering. De Dcputaten-veigaderiug te Utiecht, gis teren ^gehouden, was zeer druk bezocht. De groote zaal in Tivoli was geheel gevuld. Ook in het Geb, voor Kunnen en Weten schappen, waar de Kamerleden Talma en Heemskerk spraken, was veel publiek. De verandering Tivob weid geopend met een ïede van prof. Bavinck over de Chris telijke en neutrale staatkunde, waaraan het volgende ontleend is. Onze Dedupatenvergadering komt thans voor de eerste maal zonder dr. Kuyper als voorzitter saam. Als gij, mannen bloe ders, ofschoon de machtige attractie van zijn persoon en van zijn woord ontbreekt, desniettemin 111 even grooten getale als andeis op dezen antirevolutionaiien land dag verschijnt, dan legt uw talrijke op komst er getuigenis van af, dat niet slechts de persoonlijkheid van den leider, maar ook de hoogheid van het ideaal, dat wij nastieven uw harten van warme geestdrift gloeien doet. Het aflreclen van Er. Kuyper als voorzitter, brengt aan het centraal co mité en aan de Deputatenvergadering een groot verlies. De verandering daardooi in getreden is principieel zoo gewichtig, dat haar gevolgen nog niet zijn te overzien. Ze wordt echter op dit oogenblik nog niet zoo diep gevoeld, wijl de leden, die onzen voorzitter tot aftreden bewoog, van verblij denden aard fS. Het stemt dan ook tot groote blijdschap als we zien, dat onze mannen broeders op een dag als deze uit alle oorden des lands zijn saamgekomen om elkander weer houw en trouw te beloven, want de strijd zal fel zijn, ernstiger en heftiger nog dan in het jaar 1901. Het is voor het libera lisme in de veelheid zijner schakeeringen de vraag van het erop of eronder, de kwes- T.ie van te zijn of niet te zijn. Indien het winnen mocht, dringt het misschien voor lange jaren 'de christelijke actie terug, in dien het daarentegen veel verliest, valt het waarschijnlijk voor goed in verschillende groepen uiteen. Uitvoerig gaf spteker hierna een over zicht van het verloopen 4-jarig tijdvak. Hierna besprak hij de houding der oppo sitiepartij en zeide o.a. van al wat het Kabinet zegt en doet van Speet- en Yac- cinewet van Post- en Zondagswet en snelvuurgescbut en Overijselsche kwestie van bestuursdaden en benoemingen, van interviews en uitstapjes, van alles en van nog wat, wordt een wapen gesmeed om dit Ministerie in zijn leven te treffen en daarop is dan ook alles aangelegd, dit kabinet moet weg. Het is een ongehoorde stoutigheid, dat het regeeren durft en dat het regeeren kan. In 'iet vrije Xederland behooren op de kussens alleen de mannen te zitten, die van onverdacht liberale hui ze zijn. Het is deze antipatie tegen het Christelijk Kabinet en deze lust om zelf weer het roer van den Staat in handen te hebber, die de verdeelde liberalen opnieuw tot eenheid hebben gebracht. Zij begrepen, dat zij, om. hij de aanstaande Juni-stembus eenige kans van slagen te hebben met ter zijdestelling van de verschillen, zich aan een moeten sluiten en een blok moesten vormen, zooals de partijen in Frankrijk de den, omdat zij meenden, dat de republiek in gevaar was. Spr. besprak hierna de coalitie der Lib. Unie en Vrijz.-Dem. en eindigde met te zeggen, dat de werkkracht die het Ministerie getoond heeft te bezit ten, waarborgt dat het hij verlenging van leven volbrengen zal wat het belooft. Be warende den schat van ideale goederen, dien het voorgeslacht ons heeft nagelaten, ziel het vooruit in de toekomst en begrijpt net de taak waartoe de ernst onzer tijden roept. Het is geen Ministerie van behoud, maar van vooruitgang, geen partijministe rie, maar een dat opkomt voor de belan gen van heel het volk, van al zijn stan den en rangen. Het Is een Christelijk, daarom een vaderlandsch, een Neder- landseh, een Nationaal Kabinet. Het onge loof is van buiten af geïmporteerd cn de neutraliteit is-een uitheemsch gewas, maar het geloof is de kracht onzer vaderen ge weest. Het was de oorsprong van onze republiek, de wortel tan onze burgerdeugd, de waarborg van onze constitutioneele vrijheden. Dat geloof legt ook ons den plicht op en verleent ons tevens den moed en de kracht om bij de naderende stembus den strijd aan te binden tegen allen die ons volksleven nog verder doordringen wil len met den neutralen geest. Houdt daarom moedig en fier uW 'chris telijk vaandel omhoog. Laat wapperen de driekleur God, Oranje, Nederland. 'Een donderend applaus volgde op deze ïede. Daarna ging men over tot afdoening dei- agenda. Ingekomen was een schrijven van den Bond van Chr. Dem. Prop. Clubs, houden de verzoek in enkele districten Chr. Dem. candidaten te candideeren. Over dit schrij ven, dat uiteengezet werd door den heer Staalman, voerden het woord de heeien Bavinck en Heemskerk. Ten slotte werd een motie aangenomen van het centraal comité, waarin, overwegende, dat de Chr. Democraten eenerzijds lid zijn van de ge organiseerde a. r. partij en anderzijds van een zelfstandige partij, hun in overweging wordt gegeven deze dubbelzinnige houding prijs te geven. De verg, koos tot voorzitter van het cen traal comité prof. Bavinck, die de benoe ming aannam. Christ. Democr. Propaganda, 4 Op Maandag 24 April (2en Paaschdag) zal te Amsterdam een algemeene verga dering der Christ.-Dem. PropagandacluD worden gehouden, waarin mcdedeeling ge daan zal worden van het antwoord der christelijke partijen en heslist zal worden over de kwestie der zelfstandige pai tij for mat ie. Volksonderwijs. Te Terneuzen is een afdeeling van Volks onderwijs opgericht, die 80 leden telt. Kinderbescherming. De Nationale Vrouwenraad 'heeft m het ge/bouw Tivoli een driedaagsdhe hiij|een.komst gehouden, waarin onder andere belangrijke onderwerpen ook tea- tafel'kwam d'e kwestie over het besteden van licit Ibat-ig saldo ad ongeveer ƒ450. Er waa-en daartoe 3 voorste] lan ingediend. lo. Om het geld te geven aan de Vereen 1'- ging Ondbrlinge Vrouwenbesehea-ming. 2o. Om het gdld te geven aan helt kinder fonds dier Yereeniging. So. Om het geld te besteden tot oprich ting van een 'bureau vooi Kinderbescher ming. Tegen dit laatste voorstel bestond' wel ia waar 'het bezwaar d'at er al Ween" een nieuwe vereeniging zou; verrijfseu, maar (het voor deel aan zoo'n bureau Verbonden, meende men, woog daartegen ruimsdhoots op. Van zoo'n buiraa/ui voor (kinderbescherming bun nen alle vereenigingen van armenzorg d. d. alle noodiiga en gewenstihte inlichtingen ver krijgen, dubbel noodig Wanneter steaks de kinderwetten zullen) sijn aangenomen, en dus de werkkring dier1 Vereenigingdn van zelf zullen uitbreiden. Van dit bureau zullen tevens uitgaan öongressen die meer li'cht zullen brengen omtrent de toestanden Waarin kinderen ver- keeren, van. welk meerder licht die vereeni gingen, maar ook de Mnderen ruimschoots zullen) profiteeren. Gdiootsch, zedel verb, gevangenen. De algemeene jaarvergadering van het Nederlandsch Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen zal ditmaal te Apeldoorn worden gehouden en wel op 11 Mei a.s. Bij Kon. Besluit is benoemd tot reserve tweede luitenant bij het 4e regiment In fanterie de hoer A. de Kroes van "hier. S. T. M. Naar men ons mededeelt, zullen vanaf 1 Mei a.s. "bij de conducteurs der Schie- damsche Tramwegmaatschappij ook te ver krijgen zijn de biljetten buurtverkeer Schie dam—Rotterdam 2e en 3e kl., tegen den zelfden prijs ah aan het loket, n.l. resp. 20 en 15 cent. De reizigers die mot de tram naar het slation komen, behoeven dus niet meer aan het loket een „kaartje" te gaan koo- pen, maar kunnen dit reeds in de tram doen. Bij 't.uitsleejpen van 2 aakschepen, de „Jo hanna Maria" en do „Wilhelmina" kwam gisterhamiddag to 33/i uur eerstgenoemde aak in botsing met den westlander van schip per Bijl, waardoor da aak eeji gat in den boeg bak wam. De tweede aak geraakte daarbij tegen een aan den wal liggende schuit, waardoor hot touw en een paal biak. Het 1 Va-jarig kind van F. Vogelenzang, wojionde in de Dirkje Meesters traat, viel gistermiddag van de. sloot langs het elf aldaar. De moeder sprong haai- kind na, doch had do hulp van J. v. Geurs en D. -Bochovö noodig om mot het kind weer op hot droge te komen. Een 8-jarige jongen viel hedenmiddag nabij den stopnunoleji „Delft" in de Nieu we Haven. De heer De Korte, door het roepen van den voerman van den wagen der H. IJ. S. AL, die zich qp de Nieuwe Haven beyopd, opmerkzaam gemaakt, op het ongeval, sprong te water en. bracht den knaap behouden op den kant. t Op de Hopgstriaat nabij de Korte Dam, riel hedenmiddag te 12 uur het paard, ge spannen voor een wagen van P. Oost- hoorn, tengevolge waarvan het lemoeneh de buikriem brak'. Na een en ander zoo goed mogelijk te hebben hersteld, werd de reis voortgezet. Hedenmorgen zijn door de politie nog 3 jongens aangehouden nis medeplichtigen aan den diefstal van "lood op het terrein der firma Van Deventer Co. aan den •Buitenhaven weg alhier. Hedenmorgen waren aan "He vischnmrkt, aangevoeld kabeljouw en schol. Do prij zen waren voor kabeljouw van af f 1. tot 11.30; schol van af f0.35 tot f0.55. Alles per koop. Arbeidsbeurs. B. en W. hebben het volgend schrijven aan den Baad gericht. Schiedam, 7 Februari 1905. In de vergadering van Uwen Raad van 10 Januari tv. worden wij uitgenoodigd voorstellen in 'te dienen, waarbij uitwer king wonll gegeven aan de beslissing van Uwen Raad, dat voor de Gemeentelijke Arbeidsbeurs een Commissie van Beheer zal worden ingesteld. Aansluitende aan de gevoerde gedachten- wisseling hebben wij het door B. en W, van den Haag bij den Raad dier gemeente ingediende ontwerp eener verordening tot grondslag genomen en in hoofdzaak ge volgd. 'Ontwerp en rapport zijn opgenomen in de Gemeentegids van December 1904. Deze aflevering is hierbij gevoegd. Uns ontweip eener veroidening gaat hier nevens. Vrij merken op dat do Arbeidsbeurs nog op pioef is ingesteld. En wij gelooven geen tegenspraak te ontmoeten wanneer wij con- statecren, dat de resultaten van dien pioef- tijd niet van dien aard waren, dat zij een definitieve oprichting zonden wettigen. Ook in Den Haag tverd de oprichting op proef voorgesteld. „De in vergelijking met liet buitenland, bescheiden werkzaamhe den der arbeidsbeurzen hier te lande", zeg gen B. en W. dier gemeente in hun rap- pait, „geven aanleiding ook hier de ver wachtingen niet te hoog te spannen." Zij geven verder te kennen, dat, mochten Qie uitkomsten na êenige jaien zoo ge ring zijn, dat zij de uitgaven niet recht vaardigen, de proef als mislukt zou zijn te beschouwen. ®e vraag 'die door Hen proeftijd zal moe ten worden uitgemaakt, lykt ons "hier zui ver te zijn gesteld als hierop neerkomende Blijkt het nut, dat de Arbeidsbeurs op levert, van dien aard te zijn, dat de uit gaven daarvoor uit de gemeentekas gedaan, geacht kunnen worden gerechtvaardigd en goed besteed te zijn. .Waren de kosten der Arbeidsbeurs tot nu toe van weinig beteekenis, waar de Beurs thans niet meer op eenvoudigen voet zal zijn geschoeid, behooren zij onder de oogen te worden gezien. Door B. en \V. van Den Haag worden de jaarlijksche kos ten in die gemeente als volgt geraamd: bezoldigingenf 1800. drukwerk en kantoorbehoeften f 275. vergoedingen aan de leden van het IBestuurf 200. verwarming, verlichting enz. t 200. onvoorzien l f 125. Jaarlijksche kosten totaal f 2600, Het komt ons voor dat met de thans opgedane ondervinding voor oogen, toch in elk geval wel terstond kan worden ge zegd, dat het nut van de Beurs een zoo danige jaarlijksche last op de gemeente kas in geen geval zou wettigen. ïn Den Haag wordt dan ook voorgesteld een Direclem te benoemen op een bezol diging van f 1000.—, een chef der afdee ling voor vrouwen van f500.en een schrijver van f300. fEn hoewel nu gezegd wordt, dat ten aanzien wrm vrouwelijke dienstboden de be moeiingen der arbeidsbeurs nergens eeni ge Uitbreiding hebben gekregen, tenzij on der vrouwelijke leiding, zullen toch de grenzen, die deze gemeente zich heeft te stellen, die uitbreiding niet veroorloven. De Directeur ontvangt thans f150.een bedrag dat bij de nieuwe inrichting her ziening 'behoeft. De administratie en de verzameling en bewerking van statistische gegevens, waarbij in Den Haag een klerk zal behulpzaam zijn, zullen niet zoo ge ringe werkzaamheden met zich brengen. Buiten de bezoldigingen worden do kos ten in Den Haag geraamd op f 800.per jaar. (In deze gemeente zullen die uitgaven buiten He bezoldigingen wellicht meer de f 400.nabij komen. iOp de begrooting slaat voor bezoldiging en pndere uitgaven samen thans f 200. uitgetrokken. Onderscheidene uitgaven in eens zullen le doen zijn voor een behoorlijke inrich ting. ®e berekening van een en ander zal betw ipivhen geschieden, als het Bestuur begonnen is op te treden. Alsdan zal ook de noodige regeling bij de begrooting zijn te treffen. 'Op grond van het bovenstaande stellen wij U voor te besluiten: ile. dat de proef met 'de oprichting van een Arbeidsbeurs zal worden voortgezet. Se. vast te stellen de verordening in ontwerp hierbij gevoegd. 3e. de financieele regeling der zaak uit te stellen. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild: 44 April. NotarisW. A. van Doi.okr Dz. Een stoornbrariderij met graan- en meel zolders, gistpakhuis en kantoor, fustenberg plaats (uitgebroken branderij), erven, steen- kolenplaats en open gang, aan de Nieuwe Haven, genummerd 95 en 97, groot 11 aren 7 centiaren, f25600. Een dubbele branderij met koelbakken, erve en open grond, aan de Hoofdstraat, ge nummerd 447, ter grootte van 7 aren 3 centiaren, f45000. Achttien aandeelen in de naamlooze ven nootschap vSchiedamsche Alcohol fabriek" te Schiedam, elk groot f250, 1 f240, 2 f250 3 f250, 4 f250, 5 245, 0 f245, 7 f 245' 8 f245, 9 f245, 40 f245,11 f245,12 f 245* 13 f245,14 f 245,15 f245,16f245,17 f 245' 18 f245. Vier aandeelen in de naamlooze vennoot schap »Stoomkorenmolen de West" te Schie dam. elk groot f1000, waarop gestort f 503 1 f230, 2 1230, 3 f230, 4 f220. Te uMainz is ondeir leiding van prof. dr. Fritz Voi'badh „Judas Macdliabaus" van Handel, volgens de bawOitking van Glia-y- asundar, uitgevoerd waarbij drie Hoilaiul- Bohrs «xListen medewerkte®, nl. mevr. Jean- nefc'te G-ruulkaciiwde1 Jong, mevr. Paulino d'e HaanHanrfiairgea en d'e lieer Jan Sol. Schillerfeesten. Op alle Stiate.scih.olen in Duitsdliland1 zal de 9de 'Mc-n, Schillers s't-orfclag, een vakan tiedag aijn. Te RkWenabutgt, in SdhdJltar's gebooi te- land, heeft dé gtómeenlbera-ad besloten, op voorstel va® een dér leden, den schoolkin deren geen bodk va® of over Sdbiiliïlea* te gwen, gelijk wa^ vooiigestetlid', maar een worst, met brood,, omdat de Milderen dat zeker liever zouden heWbeu. Het „Berl. Tagebl." slaat voor den voorsteller op 9 AM een reuzonwwst te vereercu, „nis d'an'k voor liet goed begrip van Sdlnl'ler", dat hij heeft getoond. De Londensahe niuziek-iüitgevors staken Ihe.t weiik. Zij willen, als paotest dat het eigendomsrecht in Engelland niet beter be schermd is dbor de welt, niet meer uitge ven, zooalls ziji hebfben beleend gemaakt en zullen dus ook niiets meer in advertentiën aankondigen. De Kotterdaansdhe rechtbank veroor deelde gisteren J, H. wegens inbraak in het pakhuis pand „De Eleirsteling" tot een jaar getv. en R. IHI J, F. wegens medeplichtigheid bot 6 maanden gov. Voorts werd' veroordeeld R. de M. wegens oplidhting door middel Van een advertentie tot 3 maanden; geiv. Terecht stond' voorts W. H. Her rase 11 dia in den n'aciW. van 11 op 1(2 Januari op hee ler daad 'betrapt wais door twee nachtwakers toen tóji in vereeniginig met een onbekend gebleven persoon inbraak pleegde in dia hnidenzmtarij van Biertnan Co. aan den Zwaanshals te Rotterdam. Door hot lossen van eenige revolversdhoton werden1 de inbre kers tot staian gdbcacth'b, BeM'aagd'e ontkende niettegieusfJaande hiji op flieeteid'aad betrapt was. De medeplichtige ontkwam door de Rotte over te zwemmen. 19 getuigen weiden in deza zaak gehoord. De ereeh luidde 5 jaren gevangenisstraf. iHet gerechtshof te 's-Hlage, gasteren uit spraak doende in de zaak. van den stuikiadoor L. M. Denker, door de rechtbank ttot 5 jaar gevangenisstraf, veroordeeld' wegens nrishan- ddling met dood'riijiken 'afloop van den 'kas telein van Ekden, op de Groote Markt, af- daar, heeft den .boklaagiia schuldig ver klaard aan doodalaig en (hem te dier ziaike veroordeeld tot twaalf jarou gevangenisstraf. De .rechtbank te 's-G«avenhaga gisteren hiji vervroeging uitspraaik doende in de be kende zaak va® dten ontslagen Merk bijl de Algemeene Rekenkamer H. G. R. Ca.nn'e- gieter, veroordeelde them overeenkomstig den eiisdh Van th'eb O. M. tot 9 maanden ge- va ngemisstnaf, wegens 'het ziteih opzettelijk: t'oeeégenen Van gddbwaaxdig papier (3 obli gaties in een Provinciale lieenmg Van Over ijssel) dat 'hij als ambtenaar onder zich had. Het vonnis, waarbij, Auk je O., 18 jaar, dienstbode 'te iMbppeli, vocxr brandstichting; in liet lornpenm'agazij'n van v. Essen aldaar werd' veroordeeld tot 9 maanden gevangenis straf, onder aftrak der preventive hechtenis van welk vonnis, na dei ibehandeling11® hoo- ger beroep, dom- d'en adV.-gieneaiaial beves tiging weird gevorderd), is door het hof te Leeuwarden bavesltigd. (,jL. C.") Ned. Heiiy. Kerk. Aangenomen het beroep te Ouder kerk a. (1. IJssel door ds. A. Renier te IJselmuiden; te Diever door ds. J. B. van Dalfsen te Ter Apel. Hooger Onderwijs. Bevorderd tot doctor in "de rechtsweten schap aan de universiteit to Leidon de heer R. van Woelderen, geboren te Oost- Souburg, met academisch proefschrift ge titeld De privaatrechtelijke zedelijke licha men. Aan de universiteit te Amsterdam is aigc: legd het doctoraal examen in de scheikun de cum laude door den beer H. E. Bocke. Het doet. rechtsw. is. to Utrecht afgelegd door den heer J. W. v. d. Jagt. "Voor het doctoraal examen to Gronin gen "in de geneeskunde slaagde de heer J. W, Wessels van Bedum (Grom), 1

Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 2