der meisjes te laten zien en met de voor naamste personen plannen voor de toe komst te bespreken. Hot was zeer aanmoe digend te zien, koeree! belangstelling men voor onzen arbeid toonde. liet schijnt, dat. in vroegere tijdon de jaren na den genoten „Trek" de vrou wen zich niet verven bezighielden, zoolang er nog geen winkels waren. Wij doen dus ons best alles, wat over het Verven be kend is, te verzamelen, vóór liet vergeten wordt, leder meisje heeft oen kleuren- boek; zij legt daar een staaltje van iedere kleur in en schrijft daar den naam van de plant bij, die deze verfstof geeft, als ook de bereidingswijze ervan. Philippolis, 27 Mei. Ik <en zeer tevreden over den uitslag van mijn reis. Ten eerste toonde men mij belangstelling, ik verkocht, bijna alles wat ik. bij mij had en kreeg nog een lange lijst lies tellingen bovendien. Wij hebben nu 18 leerlingen eti zullen bet gauw tot 30 brengen. Wij leeren haar ook de rekeningen schrijven en boekhou den. Van het begin of aan was iiet. ons doel haar duidelijk te maken, dat zij moe ten leeren op zichzelf te staan, daar wij hier niet. lang meer zullen zijn. .Langlaagte bij Johannesburg, Juni. De groote moeilijkheid bestaat in het ver krijgen van een voldoend aantal spinne wielen. Ik. heb er hier twee gekocht, en hoop nu een schrijnwerker te vinden, die ze precies na zal maken. Wij krijgen goede tijdingen uit Philoppolis, alleen vonden en kele meisjes het naar, dat wij voorgoed weggingen. Ik hoop maar, dat velen van haar als onderwijzeressen uit zulten gaan. Ik heb geprobeerd in Johannesburg een spinnewiel te laten maken, en liet is goed geworden, maar "l is ontzettend duur. Ik zal bet nu nog eens in de buurt, van Phi lippolis probeeren. Zoover "deze brieven. Er blijkt duidelijk genoeg uit, dat er hulpmiddelen noodig zijn voor don strijd tegen het. gebrek en de stomme vertwijfeling van een, bijna van alle hulpmiddelen beroofd, volk. Toen de groote Boereu-coniité's geld in zamelden voor het strijdende en lijdende volk, vroeg menigeen zich af„Zal wat ik geef goed gebruikt worden? Kan zoo'n kleinigheid, als ik kan afstaan, ook iets helpen?" Men ziet nu, dat deze vragen overbodig zijn. We weten, dat de gave. die wij miss Hobhouse doen toekomen, gebruikt worden voor werktuigen. En dat is iets goeds. In Nederland, Engeland en Zwitserland heb ben zich reeds comilé's gevormdin Duitschland zal er een gevormd worden. Mogen 'deze met. elkaar veel bijdragen tot ondersteuning van het zoo zwaar beproefde volk der den naam trepnng iu den handel he kend zijn, zijn trage dieren, die in de nabij heid van het strand stil liggen. Zij heli- beu een eigenaardige» lichaamsbouw. In den endeldarm komt een vertakt, orgaan uit. Dat. is tiet ademhalingswerktnig van hot. dier. Men heeft, er den naam „water long" aangegeven, ofschoon wij er het woord „kieuw" voor hebben. De kieuw va. itjde zeekomkommer wordt door uitzet- ling van he.f dier met, wafer gevuld, dat. er door inkrimping van het lichaam weer met geweld wordt uitgeperst. In den endel darm van de zeoko.mkom.mer dringt nu de slangaal binnen en hecht zich aan de kieuw. Naar deze woonplaats heeft, men haar een tweodehandshuurder genoemd, 'tis best mo gelijk, dat do Fierastei* iiier een goed ge dokte tafei vindt, daar erin tiet water, dat.de zeekomkommer tol zich neemt, vee! kleine kreeftjes en andere dieren zijn. Voorna melijk gebruikt het vischje het vreemde lichaam echter als een schuilplaats. „De gewone holotiiuric uil. de Middellamlsche zee", schrijft prof. dr. Keiler in zijn werk „Het teven der zee", „evenals stichopus regalis herbergen dikwijls fierasfer aeus, maar meer nog de grootere exemplaren, die uit de diepte zijn opgekomen. Brengt men ze in een groot zeewatorbassin. dan sluipt de slangaal er voorzichtig uit en zwemt vrij rond. tracht, men haar te vangen, dan verdwijnt ze bliksemsnel in het. lichaam van de holothurie. Dit is opvattend, om dat de laatste anders uiterst, gevoelig is on zich bijv. Dij een onzachte aanraking krampachtig samentrekt, ook heel gauw kieuwen en darmen uitstoot en wegwerpt. Dat is een wel wat ver gedreven gevoelig heid, die in de dierenwereld zonder weer- is." Hef gladde, schuhlooze vischje laaf zij peliLor in haar lichaam toe. Dit vischje betaalt den gastheer evenwel vaak met on dank, daar liet de wanden der ademhalings. organen stukbijt eu zich in het inwendige van het lichaam een plaatsje zoekt. De levende woning wordt nu en dan een gevangenis. In de pijpen van een soort zwam dringt bijv. in zijn, jeugd een kreeftje mega) binnen. Het vindt daar rijkelijk voed sel en groeit, fiink op. Spoedig wordt het echter zoo groot, dat hot, zijn kluis niet. meer verlaten kan. Wil het zich verder voeden, dan moet hel. ervoor zorgen, dat de voediugskanalen der zwam niet verstopt raken en moet. dus de zich daar verzame lende vuiligheid naar huiten s tooien. Zoo blijft het in dienst van de zwam levens lang als huisknecht aangesteld. voorliefde daarvoor toe, hoewel door het veelvuldig gebruik ervan de prijzen zeer gestegen zijn. Boa's kloeden ook altijd bi- zonder goed en kunnen met veel beval ligheid gedragen worden. Minder sierlijk zijn de groote moffen, hoewel ze praktisch zijn, daar men niet alleen de. liand, maar zelfs den geheelen onderarm in verwar men kan. Daar de mouwen, van japonnen en mantels kort. en van onder wijd zijn, is het gelukkig, dat men de armen op straat in de mot' ten minste kan verwarmen. De korte mouw, eindigende in een open man chet of breede kant, staat veel sierlijker dan do tot nu toe gedragen, tot. aan de hand reikende mouw. Een schoon gevormde arm, een mooie pols komen nu weer uit en de, langen tijd niet veel gedragen, armband komt weer in oere. Ouder do nieuwe modellen voor bal toi let ton valt de voorliefde voor goed en zil ver, vooral voor hel. laatste, op. Zilverlint, voor ceintuurs en rozetten, kant. met. zilver doorstikt, japonnen met. zilveren looverljes bedekt, weerspiegelen tiet licht prachtig in een rijk .verlichte zaal. De japonnen met loovortjes, die men halt klaar kan koopen, zijn weer zeer in trek; men vindt vooral mooi boete lijfjes, beslaande uit dicht, aan elkaar genaaide ioovertjes, die hel lichaam als een pantser omsluiten. Strikken van goud- of zilverlint nomen do plaats iu van tiaar- of ander sieraad aan liet gekleede toilet en zelfs de kleine waaier schittert, in den glans van hamertjes-borduursel. Wij kunnen de vele bezitsters van Ierse ha kanten japonnen, die zij dikwijls zelf be werkt hebben, wijzen er op, dal. zij deze kostbare japonnen weer naar de mode kun nen maken, door die met Ioovertjes te be zetten. Een noodzakelijk vereischlo voor het baltoilet is oen „omslagje" iets om de zaal mee binnen Ie komen, dat voor oudere dames meestal bestaat uit een bouten of struisveeren boa. Jonge meisjes dragen een sierlijk peleriontje met tiindon uit kant en boni samengezet. of uit kant. met zijde gevoerd cn ruches van chiffon. Ook hermelijn en een nabootsing daarvan wordt door jongeren gedragen. van De die IN EEN LEVENDE WONING, Vriendschap onder dieren heeft, van de vroegste tijden af belangstelling onder de mensehen, gewekt. Men heeft die ook op den bodem der zee ontdekt. Reeds de oude Grieksclie en Ronieinsche schrijvers wisten verbazende dingen te berichten over een dier, dat bij de mossel leefde. „De Pinno theres", lezen wij in Plufarcluis, „is een klein dier van de familie der kreeften. Hij houdt zich, naar men zegt, steeds op in de nabijheid van een zekere soort mossel en zit als een deurwachter voor de schelp, die hij zoolang open laat staan tot. een vischje nadert. Dan knijpt hij het vleesch der mossel en sluipt de sc'help binnen; deze sluit zich en nu eten zij samen de gevangen buit." Dc historische natuurkenners van den nieuweren tijd hielden dit langen tijd voor een sprookje, totdat, zij zich ton gevolge van. onderzoekingen ervan overtuigd moes ten houden, dat verhoudingen van dezen aard tussehen dieren niet zeldzaam voor komen. plet. doel ervan is dikwijls gemakkelijk te ontdekken. De heremiet kreeft, die een week achterlijf heeft, vestigt zich in een ledig, slakkenhuisje. Nu maakt hij, dat een zeeroos (sagartia parasitica) op het huisje gaat zitten cn kruipt langzaam van plaats tot plaats met haar voort. De zeeroos trekt daar voordeel van, want zij komt daardoor telkens in andc-re streken, om voedsel te vinden. Met haar talrijke vangarmen met veel uitsteeksels kan zij veel huil behalen, en daar valt altijd iets voor den kreeft van af. Hier is dus een vennootschap tussehen dieren, „een solide firma in den strijd om het bestaan". Mossels leven ook heel dik wijls met andere dieren samen. In de reu- zenmosselschelp der tropische zeeën ves tigt zich een kleine krab, die bij den in gang der schelp oen goede keuze doet uit de hinnenslrooniende voedingsmiddelen. Een ander kreeftje daarentegen bewoont de schelp der'parelniossel. Dikwijls vindt men daarin ook een vischje, de slangaal (fier asfer). Welk nut de mossel bewijst, is nog niet duidelijk. Misschien is hier het voordeel sieebts aan één kant, waarschijn lijk gebruikt de visch do schelp als schuil plaats, zonder iets voor de woning in ruil te geven. Het Britsch Museum in Londen bezit eenige exemplaren van dc slangenaal, die gevonden z,ijn geworden in echte parel mossels en die door hun huisbazen met een laag, glanzend parelmoer overtrokken zijn. De Fierasfer is in 't, algemeen een vriend van levende woningen, want men vindt laar ook in andere zeedieren, kwal len. zeesterren en zeekomkommers (Jlo- lothuricn). De laatste, die door de Chinêe zen en Jap a ncezen gegeten worden en on- CARNEGIE ALS AUTOGRAFEN VERZAMELAAR. Men vertelt een aardige geschiedenis Carnegie's verzameling autografen. Schotsch- Amerika ansehe millionair gaarne de handteekening van Ernst Haeekel den Dualschen natuurkundige bij zijn ver zameling walde voegen, vroeg aan een stu dent, of deze hem die wilde verschaffen. Hier volgt het antwoord op dit verzoek; Ernst Haeekel, neemt, dankbaar het aanbod aan van Andrew Carnegie om hem een Zumpt mikroskoop te verschaffen voor het, biologisch laboratorium van de universiteit te Jena. Carnegie zond spoedig daarop het verlangde naar den geleerde. EEN LESJE AAN DEN CZAAR. Keizer Nikolaas noodigde Liszt. eens uit om op een partij aan het. hof te komen spelen. De groote pianist begon, maar mid den onder zijn spel zag hij, dat de keizer in plaats van naar hem te luisteren een praatje maakte met. een zijner adjudanten. De kunstenaar ging voort met. spelen, maar was wel eenigszins verontwaardigd, omdat de keizer nog maar altijd doorpraatte. Ein delijk kon hij het niet langer uitstaan en hield op met. spelen. De aanwezigen za gen elkaar verbaasd aan en de czaar liet vragen waarom hij niet voortging. „Als de keizer spreekt," antwoordde Liszt, „moet iedereen zwijgen." NEDERLANDSC11E WJJSlIE1D. Age quod agist fik doe wat ik doe) Jan de .Watt. En vrede heeft, wie vreugde vinden kan. Perk. 'f Schoonste gebed schuld Is vreugde. van eenvoud en on- BeidL uw tijd, nis de Jan van Beers. tijd u bijt. Albert. Venvev. YOOR DAMES. van de goedo verstandhouding der volken onderling hebben nog niet. de verlangde uitwerking gehad, en hoe meer men van bevrediging spreekt, hoe meer schijnt, do lust tot 'oorlogvoeren zich van do nien- schen meester te maken. dio de dochter van don president op haar lange ergezelde. Het aanstaande paartje heeft goed den tijd gehad om elkaar 1e leeren kennen op ion tocht. Juffrouw Roosevelt is nog pas 21 jaar, naar aanstaande man telt. er reeds 3(5. Rij bezit groote rijkdommen cn staat aan het hoofd van belangrijke mijnondernemingen. MADAME HÉ JANE. Madame Réjaue heeft zich aan het hoofd an een theater gesteld. Zij bepaalt, zich niet, zooals Sarah Bernard, lol een in Parijs, maar richt er Iegelijk een ia Lon en op. Mme. Réjaue heeft verklaard, dat ij niet alleen stukken zal doen opvoeren, waarin zijde hoofdrol vervulL, maar dat zij zelf ook in. kleinere bijrollen zal optreden o.n tiaar talent geheel en al, evenals An imate, ten dienste van haar schouwburg zal stellen. Zij heeft in Parijs het „Nouveau Theatre" voor zes en dertig jaar gepacht en laat bet. anders inrichten, zoodat het t volgend jaar October geopend zal kunnen worden. Does langzaemheit past groote zaeckcn. Een cick, die met zijn hoofd vol blaên En bladigo armen zal Leskien Veel groats, voel luclits, en winterbuien, Van oosten, westen, noorden, zuien, En hlixemstraal en donderkloot Vereluuren, wordt, allengskens groot. Om tegen dal gewekt te sport,eten. Verzekert hij zijn voet met wortelen; Zijn rugli met pit en houL en bast, Gelijck zou stout een boschreus past. Vondel. REMR H ANDT'I I ARME NS Z VAN RIJN. Uit het Leven van een Groot. Kunstenaar. Een Boek voor Jong Rolland door G. H. Marius, ,,'t Is gepn avontuurlijk, noch een ro mantisch verhaal, dat wij u hier van Rem brandt geven; 't is een eenvoudige vertel ling van het leven en werken van een groot man, den grooLsten misschien dien Hol land heeft voortgebracht." Met deze woorden leidt de schrijfster haar boek in voor Jong Holland. En zij kenschetst haar werk hierdoor volkomen. Zeer eenvoudig en bevattelijk geschreven, maar getuigende van veel studie en onder zoek, geeft het boek een beeld van Rem brand ts leven en werken, dat Jong Holland den grooten schilder iets beter zal 'doen begrijpen, Waardeeren en liefhebben. Wil men werkelijk genieten van de Rem- brandl-teiiloonstelling, die dit jaar gehou den zal worden, dan moet men iels we ten van zijn kunst, en om daarvan op de; hoogte te komen vindt men in het. boek van Marius een uitstekenden gids. Het is heet gewoon, natuurlijk ge schreven, niets opgeschroefds kond er in voor, geen overdreven uitroepen van be wondering, maar men voelt in ai haar eenvoudige woorden haar vereering en liefde voor den kunstenaar, zoowel als voor den mensch, die helaas ook al weer tij dens zijn leven niet begrepen is geworden Zij geeft ons daar verscheidene voorlied den vanvertelt o. a. dat de Nachtwacht, die op bestelling was geschilderd, door de betrokken personen volstrekt niet. mooi werd gevonden. Zij zegt dan verder, dat zij zelf, toen ze dut stuk voor den eersten keer zag, het ook niet kon bewonderen, maar maakt daarna duidelijk, wat er liet echt mooie van uitmaakt. Ik zal niet verder vertellen, hoe zij Rem brandt, „den grooten ziener, die door de oppervlakte der dingen heenzag", vooral roemt als schilder van vrouwenportretten en Bijbelsc.he tafereelen, mijn doel is alleen om tot kennismaking met dit boek op te wekken. Al is het geschreven voor Jong Holland, ik veronderstel, dat menigeen, die zich daar niet meer onder mag rekenen het met belangstelling en groot genoegen zal doorlezen. Het hoek is heel mooi uit gegeven en van veel afbeeldingen van Rembrandts werken voorzien. MODE. Als de gelegenheid ervoor komt, zorgt de mode ervoor, dat haar getrouwe onder danen zich ook bij het schaatsenrijden naar haar voorschriften kunnen kleeden. Bont is daartoe onontbeerlijk, steeds neemt de BERTH A VAN SUTTNER. Bertha van Sutfner ontving voor het jaar 1905 met Henri Sienkiewicz, den beroem den Schrijver van „Quo Vadis" den Nobel prijs. De uiLslckende schrijfster is in Prang go horen. In Tiflis, waarheen zij met haarman een letterkundige uit Wcenen, was gereisd leerde zij Nobel kennen. Zij wist bij hem haar denkbeelden over vrede ingang te doen hónden. Mevrouw van Sutfner schreef verschei dene goede romans, maar haar voornaam ste werk en dit had zulk een succes, dat het in allo talen vertaald is blijft lot nu toe „De Wapens Neder", een vu rig en edelmoedig pleidooi voor den wereld vrede. Het zou te wenschen zijn, dat haar denkbeelden algemeen ingang vonden, maar Leiaas! hoeken en congressen ten gunste EEN VERLOVING. Alice Rooseveit heelt, zich verloofd met ie, Longworth, afgevaardigde van Ohio, Amerikaanschen reis door Azië De keizerin va.il Rusland geeft nietmin- le-r dan 24 duizend gulden, 'sjaars uit. aan parfums, zeepen cn toil.elwat,entjes, die ze bijna alle uit Parijs laat koine.n. De keizerin van Dnitschbuid. houdt heel veel van bloemen in '1 algemeen, ma ar in don klutsten tijd heeft ze groote voorliefde voor orchideeën, waan-an zij een groote, kostbare verzameling liezit, WENKEN. Eenvoudig middel om vetvlekken uit kleeren te verwijderen. Op even eenige malen dubbelgevouwen loeijiapier strooit men wat goed dvo1 tarwemeel, zooveel dat hot er ter hoogte van 'den ang van. een mes op ligt en he.t groot ca* uitgebreidheid inneemt, dan do vlek. Nu legt. anon het goed met do vlek op liet meel, strooit van achter, op de vlek ook meel en bedekt dat mot vloeipapier. Dan laat men op dat laatste eenige o-ogenblikken een warm strijkijzer staanzoodat het vet kan smelten on in het meel trekken. De vlek eal er gauw uit, zijn, en door flink borstelen kan men het meel gemakkelijk van het. goed verwijderen. Het schoonmaken van wit zijden stoffen. Wit zijden stoffen maakt men schoon op de volgende manier: men doope. volkomen zuivere watten in aardappelmeel en wrijvc de stof lot ze schoon is. De watten moe ten, zoo ze vuil worden, natuurlijk telkens door schoo-ne vervangen worden. Het. is een eenvoudig en uitstekend middel. REG.EPTEN. Pikante Broodsoep. Men doet 4 handenvol brood in 3 L. kokend water, doet er een theelepel karwij, zont, 34 gehakte uien, 50 Gr. kleinge sneden of geraspte Parmezaansehe kaas en 1h of pond restjes vleesch hij en laat dat aJles 2 uur lang koken. Dan giet. men het door een grove zeef iu de terrine, waarin men (50 Gr. boter en een kopje zoele ol zure Voorn (bij gebrek daaraan melk) roert. Doel, men er eieren door, dan wordt de soep veel lekkerder. Ook kan men er boter doorkoken of de soep met kruiden brengon. „Ik wou dat die akelige wagen mjj maar doodgemaakt had." Stil," zei do zuster vriendelijk, „zoo mag je niet spreken. Er zal nog wel iets voor je te doen zjjn, al kun je niet goed meer loopen." Maar Wim schudde hot hoofd. Hij wist niet, wat hij nog zou kunnen doen. Wat zou moeder ervan zeggen? Moeder kwam eens naar 'hein kijken. Zij schreide veel en zei, dat het een heel ding voor haar was, dat Wim was overreden. Wat moest ze rui doen? Zij werkte liaTd, maar zij kon niet meer dan zestig cenl per dag verdienen en zij had nog voor drie andere kinderen te zorgen. Anne Wiml Hij voel de zich schuldig, omdat hij dit ongeluk had gekregen. In hot ziekenhuis hielden Uien van hem, omdat hij gedwee en zacht, was en nooit klaagde.' Eindelijk mocht hij naar huis gaan als een ongelukkige kreupele. Thuis werd tiij ontvangen met klachten over zijn ongeluk en de moeite om hem Ie e'en t.e geven, waarom Wim dien nacht besloot er op uit te gaan en te zien, of de zuster gelijk had gehad, toen zij zei, dat er wel iets voor hem te doen zou zijn. Toen zijn moeder naar haar werk was gegaan, ging hij dus uit cn liep de. straat op, zonder te weten, waarheen hij moest gaan. Alles wat hij dien dag te eten kreeg, was een stuk brood, dat een andere arme jongen hem gaf; en toen de nacht kwam, ging hjj op een beschut plaatsje liggen en vergat zijn verdriet in den slaap. Een politieagent maakte hom 's morgens wakker en vroeg hem, wat. hij daar uit voerde. „Je mag 's nachts niet buiten blijven," sprak do agent. ruw. „Ik verkocht vroeger kranten," lei Wim hem uit, „maar ik ben overreden, ik ben nu juist uit liet ziekenhuis en moeder kan mij niet hij zich houden, wat moet ik nu doen De agent wist er ook niets op en ging dus maar verder. Een paar uur later zat Wim heel hon gerig, op een stoep aan den waterkant naar spelende kinderen te kijken. Daar hoorde hij een gileen klein meisje was in de rivier gevallen. Sommige kinderen liepen 'in hun schrik weg; niemand wist wat te doen. Maar Wim scharrelde overeind, was in een oogenblik aan den kant cn stak het kind zijn kruk loc. Zij pakte dien ge lukkig en Wim trok haar aan den kant met de gï-ootsle kans om zelf in het wa ter te vallen. In dien tijd, hoe kort alles ook geduurd had, waren, honderden men- schen aan komen loopen en sterke handen tilden het bijna bcwustelooze kind op en droegen haar weg om haar vorder te doen verplegen. Wdm probeerde op 'te staan, maar zijn kruk was in het water gevallen, lomand lilde hem oji en steunde hem, zoodal hij kon gaan zitten. „Je hent een moedig kereltje t" zei die man bewonderend. Do nienschen verza melden zich rondom hem, en prezen do dapperheid en tegenwoordigheid van geest van "den jongen. Wim sloot de oogen. „Het gaat goeH met haar, mijnheer, is 't niet?" vroeg hij zwakjes. De opwinding en 'de inspanning oefenden haar invloed op zijn pijnlijk, lialf-u.itgehongerd lichaam. „Ja, met haar gaat het best," was liet antwoord. „Wij zullen nu eens voor jou zorgen, rnijn jongen." „Let maar niet op my, mijnheerde zuster zei zij "dacht dat er voor mij ook nog ietsEn toen viel Wim flauw. Maar de moedige daad bracht den kreu pele de hulp, die hij noodig had. llij werd in een tehuis voor zulke kinderen geplaatst, waar hij zich heel gelukkig voelde, en waar hij kon leeren om nog een nuttig lid van de maatschappij te worden. Bruine (ragout in schelpen. Men smelt 100 Gr. boter met 4 gehakte sjalotten cn 3 of 4 eetlepels meel, al naardat dit uitzet, laat hel, bruin worden, roert liet met bouillon tot een dikke saus, doet er wijn en citroensap naar den smaak bij, benovens kappertjes cn peper, voegt er in fijne roepen gesneden kaltstongen en kalfszwezerik aan toe, ook wel restjes van gevogelte of de lever daarvan, vult er schelpen mee en strooit er Parmezaansehe kaas overheen, om ze daarna in dc pan te laten bakken. YOOR KINDEREN. KREUPELE WIM. ,,'t Is jammer, dat hij maar niet dood is," zei de dokter, niet onvriendelijk, „hij zal niets meer kunnen doen in de wereld de arme jongen zal zijn leven lang on gelukkig zijn." En hij ging naar hel volgende bed. Wim lag half in slaap in liet ziekenhuis; hij was nog onder den invloed van liet verdoo- vende middel, dat men hem had moeten toedienen, maar hij hoorde duidelijk en be greep heel goed wat de dokter zei. Rij verkocht kranten op straat en hoewel de verdiensten daarvan niet groot waren, kon men ze thuis niet missen. Nu zou hij niets meer "kunnen doen, hij zou tot last zijn, een 'mond meer om te voeden en hij zou niet in staat zijn iels te verdienen. „lk ben 'tot niets meer nul," zei hy later, tot de zuster, die hem wat kwam cn on- plezier Voor dc kleintjes. GREETJES ZIEKTE. .Greetje was altijd vol gekheid deugd, maar eens had ze meer dan goed voor haar was. De kindermeid was uil en mama paste op Greetje en haar* kleine zusje. Toen het kleintje sliep, zei mama.: „Nu mag jij naar de speelkamer gaan, Greetje, heb nu maar veel plezier, terwijl zusje slaapt." Greetje ging naar hoven, daar zag ze Puck; toen zei zij: „Kom Puck, ga mee naar de, badkamer, laten we daar spelen, dat sve aan zee zijn." Greetje zette de kond-waterkraan open, tot liet Tad vol genoeg was, om er in (c plassen, toen stapte zij er in en nam het hondje bij zich. O, wat hadden ze een pret! Na «enigen tijd stapte Greetje uit het bad, veegde Pucks pootjes met den handdoek ai en stuurde liem den tuin in; toen trok zij tiaar kousen en schoenen weer aan en pro beerde de plassen op tc vegen, die zij ge maakt had. Zij liegroep wel, dat zij knorren zon krijgen, als mama zag, wat ze had uit gevoerd. Toen de kindermeid dien avond naar bed ging, had Greetje het licel warm en haai' hoofd deed pijn. Er moest om den dok ter gezonden worden en de arme Greetje bloei lang ziek. Toen zij beter werd, vertelde zij haar moeder, wat zij gedaan had en beloofde, dat zij het nooit weer zou doen. Mama was blij omdat haar kindje weer beter was, en ook omdat zij eerlijk ver teld had, dat zij zoo stout was geweest. Gedrukt ter Drukkerij v. d. Sghiedambche Courant,

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 10