BINNENLAND. Hofberichten. H. M. de Koningin zal Dinsdag 6 Maart a s. het jaarlijksche diner aan het corps diploma tique geven, Aan het diner dat H. M, morgen ter eere van de internationale zee-commissie geeft, zijn medegenoodigd de ministers van buitenl. zaken en van landbouw, nijverheid en handel. li. M. de Koningin en Z. K. II. de Prins der Nederlanden vereerden Zaterdagavond de opvoering van ..GoiulSprookje's' toover- lied", ten hale van Armenzorg in het. Ge bouw voor K. en W. gegeven, met een bezoek. De vorst-elijke bezoekers werden ontvan gen door hot comité, bestaande uit me vrouw ClmstiaanLmnpo, mevr. Ducha- teauflcnstedt., mevr. Bax-—Stevens, mevr. De la YiètcrIlartlenherg. mej, Crn.Tn.winc- Icel, mej. Kok, mej. Pfeiffer en de hoeren Spek en SI. .1. Kok, resp. voorzitter en se cretaris der letterlievende vereoniging Excel sior. met welker medewerking de opvoe ring is tot stand gebracht. Aan do Koninklijke loge welden debooge bezoekers opgewacht, door een zestal bloe- menfeeS.jes. Toen II. SI. en Z. K. li. na het tweede bedrijf het gebouw verlieten, werd hen door het geheele comité uitgeleide gedaan. De componist, der operette, de heer Otlo Ludwig Weinccke werd aan de vors lelijke personen voorgesteld. Bij het vertrek doelde H. SI. de Koningin mede, dat zij oen gift ter beschikking van het. comité stelde. Koninklijk bezoek aan Kinderdijk. Naar wij vernemen, zullen H. M. de Ko ningin en H. SI. de Koningin-Moeder en hoogst waarschijnlijk ook Prins Hendrik Vrijdag ot Zaterdag aanstaande een bezoek aan Kin derdijk brengen. Zij zullen daar 's mor gens circa half elf aankomen en worden ontvangen in de Scheepswerf en Machine fabriek firma L, Smit Zoon. Vervolgens zal de Machinefabriek Kinderdijk, voorheen firma Diepenveen, Leis ft. Smit, bezocht wor den daarna de fabriek voor scheepsbouw, firma I. en K. Smit, en ten slotte de fabriek der firma F. Kloos Zoon. Vertrek circa 12 uur. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 1 Maart niet plaats hebben. Huldeblijk aan den Dnltschen keizer en diens gemalin. Zeer vele belangstellenden hebben gisteren (Zondagsmiddag gebruik gemaakt van de gelegenheid, welke de Duitsche gezant bij ons hof geopend had om het dezer dagen vernielde huldeblijk van de Duitsehers in Nederland aan hun keizer en keizerin, ter gelegenheid van hun 25-jarige echtvereni ging, in een der zalen van het Duitsche gezantschap, te bezichtigen. De gezant, bijgestaan door een bestuurslid van de Haagsche afdeeling der Flottenverein. welke het initiatief nam tot deze hulde, toonde persoonlijk den bezoekers en bezoek sters het feestalbumeen toonbeeld van calligrafische- en versieringskunst. De gezant zelf leverde ook een bijdrage voor het album en koos daarvoor een ge trouwe afbeelding in kleuren van de voorhal van het legatiegebouw. Hij versierde deze teekening o. a. met de persoonlijke wapens van keizer en keizerin, en die van den kroonprins en prins Eite! Frederik. Bijzonder trekt ook de aandacht het blad van de Flot tenverein, versierd door den decoratieschilder Sommeren de bijdrage van de Duitsch Evangelische gemeenteeen penteekening voorstellende het Duitsche legatiegebouw te 's-Gravenhage. De tekst van het huideadres is in de meest kostelijke, van groote liefde en eerbied voor het Hohenzollemsche huis getuigende bewoordingen, gesteld. Atjeh. Blijkens een bij het departement van ko loniën ontvangen telegram, van den gou verneur van Atjeh on onderhooiisheden drong een tiental Atjehers het lijdelijk bi- vouak te Djeuniep t'Samalanga) binnen en sneuvelde één officier, werd zwaar gewond één en werden Hebt gewond, vijf Europee- sche militairen beneden den rang van of ficier. („Slot.") Aan de „N. R. C." werd uil. Batavia ge seind .- „In Samalangan beslopen 10 At jehers Neunasa waarin een patrouille onder luitenant Evers, bivakkeerde. Deze sneu- volde, terwijl 7 minderen gewond werden. Geen geweren werden verloren." Loewoe. Bij het departement rail koloniën is ont vangen het volgende telegram van den gou verneur-generaal van Nederlandsch-Indië „In Loewoe werd hij doortrekking van het gebied tusschcn Djal.adja en Wot.oe ner gens tegenstand ondervonden. De bevol king was goedgezind. Vv o toe. is door ons wederom bezet.." („Stol,,"} J. T. Erers. f De volgens het in ons nummer van Zater dag opgenomen telegram gesneuvelde luite nant is de le-luitenant der infanterie J. T. Evers, dienende bij het le garnizoens-bata! jon van Atjeh en Onderhoorigheden, deta chement van Samalanga, alwaar hij sedert het begin van dit jaar geplaatst was. Wijlen de luitenant Evers werd bij den hoofdcursus te Kampen opgeleid tot officier; den 22en September werd hij benoemd tot 2e-hiitenant, den ISen Augustus 1904 be vorderd tot le-luitenant. Yan de weinige jaren, die Evers het Indische leeer als officier diende, heeft hij er nagenoeg twee in Atjeh doorgebracht. Menigmaal werd zijn naam vermeld als aanvoerder van patrouilles, die tot taak hadden de onwilligen rusteloos te vervolgen. Luitenant Evers bereikte den leeftijd van 31 jaren. C. J. van Doorn, j- Te Amsterdam is Zaterdag overleden, op 69-jarigon leeftijd, de eiviol-ingenieur C. J. v. Doorn. Zijn eerste technische opleiding genoot hij indertijd aan de toenmalige Tech nische school to Utrecht, waarna hij de Dolltsche Academie., tegenwoordig de Tech nische Iloogescliool, bezocht. Na in 1800 het diploma le hebben ver worven, heeft bij spoedig medegewerkt aan de voorbereiding van het tegenwoordige spoorwegnet op .lava. In Nederland terug- gekoerd. werd onder zijne onmiddellijke leiding uitgevoerd de bouw van schutsluizen met stoomgemaal te Gchellingwoude. en do afsluitdijk, behoorendo tot do werken van he t. No o nl ze eka n aa lil Japan heeft hij gewerkt als hoofdinge nieur met andere Nederlandsche ingenieurs, die onder zijn leiding daar vele werken hebben uitgevoerd. Later is hij aangezocht door de Neder landsche Handelmaatschappij, om een b"e- staandeu spoorweg op een der suikerplan tages te Suriname, waarmede men met al lerlei moeilijkheden te kampen had. te her stellen en te verbeteren, hetgeen, hem ge lukte. Voorts heeft hij zich ook als schrijver verdienstelijk gemaakt, en werkte hij mede lot de oprichting van de Hollandsche Maat schappij voor het maken van werken in gewapend beton, te 's-Gravenhage, waarvan hij tol zijn dood president-commissaris was. Vorstelijke bezoekers. In het hotel des Inde? is aangekomen de 16-jarige prins Wolrad, van Schaumburg- Lippe, uit Bückeburg. derde zoon van den regeerenden vorst van Schaumburg-Lippe. Hij is luitenant a la suite bij het 7e Prui sische' bataljon jagers. De Prins woonde de voorstelling van La petite Bohème, door de Fransche Ópera, in den Kon. Schouwburg, bij. XVe Intern. Gfezonilkeidseongres, Aan den dirigeerend-officier van gezond heid 2e kl. A. van de Moer, werkzaam bij het bureel van den inspecteur te 's-Graven hage, is van regeeringswege opgedragen deel te nemen aan het XVe intern, gezondheids congres. '1929 April te Lissabon te hou den. Dr. Nonwens te Home, De Romeinsche correspondent van nllet Centrum" seint, dat dr. J. Ncmwens. geeste lijk adviseur der Hanze, gisteren (Vrijdag) op uitnoodigir.g van kanunnik Pothier, pro fessor der sociologie aan het Collegium Leo- ninum. daar een Itaüaansche voorlezing heeft gehouden over de Middenstands-organisatie, met name in Nederland. Ook w-rd dr. Notnvens uitgenoodigd, om a.s. Maandag in het seminarie van St. Sul- pice over hetzelfde onderwerp in 't Fransch te spreken voor een uitgelezen auditorium, waaronder zich de 'veertien pasbenoemde bisschoppen zullen bevinden. Yan enkele omstandigheden hangt het nog af, of deze conferentie doorgaat. Opzichters van den Arbeid. De min, van landbouw brengt ter ken nis dat in den loop van dit jaar een of meer opzichters van den arbeid kunnen' wordc-n benoemd; dat aan de betrekking van opzichter van den arbeid is verbonden een jaarwedde van f 1200, die bij gebleken geschiktheid kan ge bracht worden tot flSÖO; dat. zij, wier geboortedag gelegen is tus- sehen 1 .Tan. 1871 en 1 Jan. 1881 en in aanmerking wonschen le komen voor die betrekking ,zic.h vóór 15 Maart e.k. bij ge zegeld adres aan hel Dep. van Landbouw, Nijverheid en Handel kunnen aanmelden, onder overlegging van hunne geboorte-akte en van diploma's en verdere stukken, waar uit kan blijken, waar zij hunne opleiding hebben genoten en waar zij werkzaam zijn of geweest zijn. Zij, die zich zullen hebben aangemeld, zullen heizij allen, hetzij een gedeelte van hen door den .Minister vóór 1 April e.k. worden uitgenoodigd om blijken Le ge ven van bekwaamheden. Daarvoor zie men nadere bijzonderheden in de „Sl.-CL" nr. 47. Bewaren van protocollen. De heer P. G. Duker, notaris te Zuidschar- woude, heeft naar aanleiding van den brand op 16 Januari ten kantore van notaris Yan Stockum, te Lisse, een adres gericht tot den minister van justitie, waarbij in overweging wordt gegeven het daarheen te leiden, dat er een wettelijk voorschrift komo op het bewaren van de protocollen der notarissen en die in de algemeene bewaarplaatsen in brandvrije kluizen, met vergoeding door het rijk van de te maken kosten. De zaak Wijnkoop-Hngenlioltz. De brochure van den heer Wijnkoop is verschenen50 bladzijden groot. Er wordt hierin een voorstelling van de bekende zaak gegeven, welke makkelijk te raden is. Wij lichten er uit, dat de heer Wijnkoop publicatie van het geval zoo lang geheim hield, omdat het een Kamerlid gold en de verkiezingen voor de deur stonden. De zaak werd gebracht bij bet partijbestuur. De slotalinea luidt sTot. slot. Ik heb gevochten voor mijn be lang, en daarbij steeds het Partijbelang ge spaard. Maar nooit de persoon 1 Wilt ge mij daarvoor doen boeten, partijgenooten, op eenigerlei wijze, dan spaart gij de persoon van het Kamerlid on gij brengt daarmee de democratie in de partij eer. zwaren slag toe Ik denk beter van de partij, nu ik haar heb ingelicht." Kotterdamsch leeskabinet. Zaterdagavond werd de jaarljjksche alge meene vergadering gehouden van liet Rot- terdamsch Leeskabinet, Uit het 47e jaarver slag, in deze vergadering uitgebracht, blijkt, dat het ledental weder stijgende is en op uit. Dee. 1591 bedroeg. Herinnerd wordt aan de waardige wijze waarop het 25-jarig jubileum van den bibliothecaris, den heer R. van der Meulen, gevierd is. Aangekocht werden 596 nieuw verschenen werken, 710 doelen, 14 duplicaten en 4 wer ken op verkoopingen, voor een totaal bedrag van f2002. Ook dit jaar werden weder vele werken en tijdschriften ten geschenke ont vangen. De bibliotheek bestond 31 Jan uit 27,009 boekwerken, te zamen 50,497 doelen daarbij komen nog voor de cireuleerende lec tuur 3028 boekwerken of 32S0 deelen. Het aantal leden, dat van de cireulee rende lectuur gebruik maakte, bedroeg 301. De ontvangsten bedroegen f21,099, de uit gaven f20,272, dus met de reserve-rekening, groot f 4440 en f 6 van verjaarde coupons f5273. De uitgaven voor 1906/1907 worden geraamd op f21,510, de ontvangsten op f20,908, dus sluit de begrooting met een geraamd tekort van f602. De balans sluit in debet en credit met f76,930. Middenstandscongres Naar het weekblad iDe Middenstands bond" mededeelt, is de agenda voor het in Juli 1906 (vermoedelijk) te Leeuwarden te houden Congres van den Middenstandsbond door het hoofdbestuur, in zijn laatste ver gadering als volgt vastgesteld a Yoor de algemeene vergadering op den eersten dag De coöperatie van den Midden stand en voor het congres op den tweeden dag: b. De oprichting van gemeentelijke handels scholen voor den Middenstand, en c. De verkoop en détail. Yoor het ontwerp sub b. »De oprichting van gemeentelijke handelsscholen voor den Middenstand" is ter perse een prae-advies van dr. A. Borgman, directeur der nijver heidsschool te Enschedé. Yoor het ontwerp sub c. »De verkoop en détail" wordt binnen enkele dagen een prae- advies van mr. Struijken verwacht, meer bepaald over den verkoop op afbetaling, en van mr. Korthals Altes over de andere wij zen van verkoopen en détail. Vereeniging van tabaksfabrikanten. De vereeniging van tabaksfabrikanten hield 14 Febr. in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht haar eerste algemeene vergadering. Voorzitter was de lieer A. Zwenk, die. alvorens over te gaan tot de behandeling der agenda, mededeeling deed van het over lijden van den heer A. Dengeriiik, penning meester van het voorloopig bestuur, en hulde bracht aan de toewijding en werk zaamheid van den overledene. Het regle ment. der vereeniging werd vastgesteld; art. i luidt: De 'Vereeniging van Tabaksfabrikanten stelt zich ten doela. de gemeenschappelijke belangen van hare leden voor te staan; li. al datgene te doen, wat der tabaksindus trie in hel algemeen kan ten goede komen. De gewestelijke indeeling werd aldus ge regeld: afdeeling 1 de provincie Groningen, afd. II de prov. Friesland, afd. III de pro vincies Overijsel en Drenthe, afd, IV de prov. Gelderland en Utrecht, afd. V. de ppov. Noord-Holland, afd. VI. de prov. Zuid- Holland en Zeeland, afd. VIL de prov. Noord-Brabant en Limburg. Tol. loden van liet bestuur werden aan gewezen de heeren W. A. Fiek (firma S. Fielt) te Oosterhou).; J. Gruno, te Groningen; W. Niemeijer (N. V. v. h. Th. Niemcijerj tc Groningen; F. C. \V. Noorduvn (firma Golirs. Noorduyn) te Nijmegen; M. V. Snoek (firma M. Hijmnns Jzn. tc Cnlomborg) te Utrecht J. Zwartendijk (firma Gcbrs. Zwar tendijk) Id Botterdam; en A. Zwenk (Tab. en Sigarenfab. v. h. Louis Dobbelmann) te Rot terdam. Alle deze heeren hebben de be noeming aangenomen. Als voorzitter, pen ningmeester en secretaris zullen respectieve lijk fungecren de heeren Zwenk, Fic.k en Snoek. Mcdedeclingeri werden voorts gedaan met betrekking tol. de in het najaar in Brussel te houden internationale tentoonstelling, die zeer interessant, belooft, te worden. Hei be stuur hoeft toezegging ontvangen, dal. dc leden, der vereeniging die werischen te expo- seeren, geniclon zullen van bijzondere over een te komen, voordeden, hetzij collectief, hetzij afzonderlijk. Het bestuur belast zich met de noodigc besprekingen en voorzie ning, opdat de belangen der leden zoo goeü mogelijk behartiging zullen vinden. De secretaris is bereid belangstellenden alle mogelijke inlichtingen te verstrekken. T ronwenkiesrecht. Te Asten is een afdeeling van de Ver eeniging voor Vrouwenkiesrecht opgericht. Dir. bel., invoerr. cn accijnzen. In de commissie voor het op 3 April a.s. en volgende dagen te Arnhem te houden examen voor kommies der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen zijn be noemd tot lid en voorzitter de heer P. C. van der Vliet, inspecteur der directe belas tingen enz. te Yenlo en tot leden de heeren J. B. van den Dries, F. P. VVethrnnr, U van Eerde, en A. "W. Udo, inspecteurs der directe belastingen enz., respectievelijk te Eindhoven, Groenlo, Harderwijk en Alphen. STADSNIEUWS. Bij Koninklijk Besluit is tot burgemeester van Nieuwendnm benoemd de heer mr. J Versteeg. Als een zeer aardige bijzonderheid kunnen we hierbij mededeelen dat de eerste burge meestersplaats van den heer H. J. Versteeg, thans lid van Gedeputeerde Staten dezer provincie, eveneens de gemeente Nieuwendam was, zoodat voor vader en zoon de ambtelijke loopbaan ter -/.elfder plaats begint. Abattoir. Aan bet rapport der Raadscommissie, in onze beide vorige nummers opgenomen, is toegevoegd een rapport van den ingenieur H. Paul, aan wien de opdracht was gegeven een plan met kostenberekening op te maken. Uit die begrooting blijkt dat deze de kosten berekent op f 348,000 waarbij echter f 26,400 voor ophooging van terrein, welk bedrag vervalt wanneer besloten wordt tot stichting van een abattoir op het reeds op gehoogde terrein naast de kaarsenfabriek, zoodat de kosten dan zouden zijn f321,600. In verband met wijzigingen in het plan, door de commissie wonschelijk geacht met het oog op de kosten, kan het bedrag nog verminderd worden tot f 240,000. Nationale znngweiïstrljd Schiedams Mannenkoor „Orplieus". Het feestcomité yoor de herdenking van het 40-jarig beslaan van Schiedams Mannen koor vOrpheus" heeft besloten de eere- afdeeling niet te laten doorgaan, wegens ge brek aan deelneming, In de overige vijf" afdeelingen hebben zich vierendertig veroeiiigingen doen inschrijven. Het verplichte nommer voor de 3de afdee ling mannenkoor is>Oud Liedeke", com positie van Georg Rijken; voor de 2de afdee ling »De dag des oordeels" van A. B. H. Verlseij voor de 1e afdeeling nLenteverzen no. 1" van Bart Verhellen. Voor gemengde korenvoor de 2de afdeeling »Denneboom" van Georg Rijken voor de "1ste afdeeling Motet" van Georg Rijken. Naar wij vernemen worden de timmer lieden te dezer plaatse opgeroepen tot een vergadering op Woensdag 28 Febr., des avonds ten 8 ure in het i> Volkshuis", Lange Haven alhier, ten einde met elkander bespre kingen te houden over een betere regeling der loonen om zoo mogelijk te komen tot een uniform loon. Gistra-avond gaf de gymnasfiekvereenig. T.H.O.R., onderafdeeling van het. Volks huis, voor een goed bezette zaal haar aan gekondigde uitvoering. De heer. Clvr. Krijger, gymnasüekonder- wijzer, opende met een kort woord dezen avond, waarin hij er op wees. dat de ver eer i ging nog niet iets kon geven wat op gymmisüekgehied wel bot. beste was, maar men zou voorzeker zijn boste krachten in spannen; tevens bracht spreker een woord van dank aan de d am es-gym nas Li ekveroeni- giug „,'Olyinpiu" uit; Delft, die zoo welwil lend was haar medewerking dezen avond te veileenen. De verschillende nummers liepen alle vlot van stapel en de werkzaamheden werden niet juistheid uitgevoerd. Do nummers wer den prettig afgewisseld door komische voor drachten door den heer J. M. Voorhuijzon deze heeft waarlijk to genieten gegeven eti tol het succes van den avond bijgedragen. Wij vernemen dat onze stadgenoot de heer J. J. Schafthuizen, die als lid der tooneelclub »ïïollandia" te Viaardingen bij de gehouden tooneelwedstrijd te Dordrecht, door de tooneel- vereeniging nflooger zij ons doel" aldaar uit geschreven, de rol vervulde van Van Elten in Rosier Faassen's sOude Kassier", gisteren avond met den eersten prijs (verguld zilveren medaille) door de jury bekroond werd voor «Beste Hollandsche Taal". Aan mevrouw Mulderde Groene, die de rol van Mina in sUitgaan" door ïGeestbe- schaving" alhier vervulde, werd een bronzen medaille toegekend TLAAItMNOEN. Door het kerkbestuur der Ned. Herv. ge meente van Viaardingen en Vlaardinger-Am- bacht is ann den gemeenteraad alhier een perceel grond aan den Binnensingel in erf pacht aangevraagd, om daarop een 2e her- vomde kerk met toren te doen bouwen. Bij den wedstrijd te Dordrecht, uitge schreven door de tooneelvereeniging xdJooger zij ons doel", werd den jongeheer P. van Loon alhier, bij de gisteren plaats gehad hebbende uitspraak der jury een boekwerk geschonken. De openbare vergadering van de afd. Viaardingen en VI. Ambacht van ïVoikson- derwijs" waarin Mevr. Schoolt van Amster dam zou spreken over het onderwerp »De Bewaarschool" is door bijzondere omstandig heden uitgesteld van Dinsdag tot Donderdag avond. 'De Heer J. LI, Bergmeijer van Dordrecht zal heden avond in het lokaal sExcelsior aan de Oosthaven kade optreden voor de kui- persgezellen-Vereeniging i>Wij streven naar verbetering." 'Naar wij vernemen zal de Gijmnastiek- Yereeniging sHollandia" op Woensdag 7 Maart a.s. eeno uitvoering geven, waaraan ook de kinderklassen zullen medewerken. Deze uitvoering zal waarschijnlijk plaats hebben in de eetzaal der fabriek Hol jandia." Kunst en Wetenschap. De Hagenaars hebben gisteravond op liet derde populaire concert van het Residentie orkest een warme huldebetooging gehouden om den lieer Viotta en zijn jong orkest geluk te wenschen met den voor een paar daren bekend geworden uitslag van de stemming onder de leden van het concert-Diligentia. André Spoor, de orkestleider van dezen avond en de solisten kregen kransen. Viotta en' baron Van Zuylen deelden van uit de be- stuursloge in deze jubel en hulde. Het was een avond vol geestdrift. Rechtzak en. Geconcludeerd werd lieden hij den lloo- gen Raad tot verwerping van liet cassatie beroep van een Italiaan, EusUichio Simeo- ne, wonende te Amsterdam, door hel Ge rechtshof te "s-Gravenhage veroordeeld tot5 jaar gevangenisstraf, wegens, poging lot moord, door in ecu herberg tc llülegom drie .schoten uit een met 'scherp geladen revolver Le lossen op een zekeren Rooseu, die sinds 2 jaar niét zijn huisvrouw samen leefde, van welke scholen echter Lwee Roo- sen niet raakten, doch andere personen troffen (o.a. werd een persoon in den klik getroffen, die tengevolge daarvan overleed), terwijl de derde kogel Roosen in den arm trof, dus niet; levensgevaarlijk. Uitspraak. 5 Maart. Voor do Haagsche rechtbank werd heden legen ieder der negen studenten, die inder tijd een nachf.elijkcn inval, hebben gedaan in hef. meisjes-pensionaat to Voorschoten, geëisch! i' 100 boete of 20 dagen hechtenis. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden de N. V. ^Papegaai" te Delft, wegens het uitslaan van gedistilleerd niet gedekt door document bij recidive, tot betaling eener geldboete van f 616,10, en den zaakwaar nemer S. J, Burghout, te 's-Gravenhage, wegens oplichting tot *1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. KerK en School. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Grool- Ammers door ds, J. de Bruin, te Bleskens- graaf. Geref. Kerken. Naar de sN. Gron. Ct." verneemt, is de heer J. L.. predikant bij de gereformeerde gemeente B te Groningen, geschorst wegens fmancisele moeilijkheden, waai in hij verkeert, Hooger Onderwijs. Het doctoraal examen in plant- en dier kunde is aan de universiteit te Amsterdam afgelegd door den heer L. F. de Beaufort. Toegelaten als privaat-docent in zenuw ziekten aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam de heer dr. I. I, ,1. Mui'kens, arts aldaar. Door de geneeskundige staatscommissie te Amsterdam, zijn bevorderd tot arts, de heeren F. H. Keidel, geb. te Dordrecht, A. van Woerden, geb. te Amsterdam, J. Wittop de Koning, geb te Rotterdam. De centrale commissie tot behartiging der studiebelangen van de ingeschrevenen nan do technische hoogeachool te Delft is thans compleet en bestaat uitmej. E. van West, en de heeren VV. C. Korthals Altes, J. TI. Telders, C. van der Hoeven, D. A de Fremery, .1 A. Schouten en C. M. Simonsz. Lager Onderwijs. De afd. Amsterdam van den B. v. N. O heeft met grootte meerderheid aangenomen de motie nDe B. v, N. O., overtuigd, dat de ver dwijning van 't Ned. Ond. Genootschap den Bond als de vakvereeniging voor de klasse-onderwijzers sterker zal maken, dat de klasse-onderwijzers verkeerd doen, door hun lidmaatschap 't totaal overbodige »N, O. G," te versterken en te steunen, acht het den plicht van de leden van onzen Bond, zoo ze lid zijn van het »N, O. G." daarvoor te bedanken en zoo ze geen lid zijn van 't N. O. G.", zich niet daarbij aan te sluiten". 916 leden der afdeeling verklaarden zich vóór, 16 tegen steun uit de Weerstandkas aan de ontslagen onderwijzers Edelman en Traanberg. Gemengd Nieuws. Dok- en veemarbeiders. Het Hbld. meent, dat het bestuur der Vereeniging van dok- en veemarbeiders het besluit om de staking aan de veemen, waar die bestond op te helfen, genomen heeft uit overweging, dat de mannen van sDe Houtman" d. i. de pakhuizen van het ïPurperhoedenveem" het veem waar de toestanden voor de arbeiders door hen zeiven het meest geroemd worden, weigerden hun collega's ter zijde te staan. De speelholen te Limburg. De »L. K," verneemt uit Valkenburg, dat wederom aan eenige heeren (Franschen), onder wie er zijri die aan het hoofd staan der TiClub Privée de la Société Particuliere d'Agrément", aanzegging werd gedaan vóór of uiterlijk op Zaterdag de gemeente te ver laten, wilden zij niet het lot hnnner voor gangers ondergaan, nl. over de grenzen te worden gezet. Duur leder. Hot bestuur, van den „Algemeene» Ne- dejrlandstóhen Bond van Schoenfabrikanten"

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2