besloten had tot verlaging van het briefport. Deze kwestie was nu een politieke kwestie geworden. Rouvier verklaarde dat hij den Senaat niet kon verlaten zonder een votum van vertrouwen hij zou niet in de Kamer terugkeeren, indien de hervorming op post- gebied niet was goedgekeurd. De Senaat keurde daarop met 159 tegen 92 stemmen de verlaging van het briefport goed en ver volgens werd het gewijzigde ontwerp op de Yoorloopige twaalfden eveneens goedgekeurd. De Kamer nam daarna met algemeene stemmen het ontwerp tot verlaging" van het briefport, dat van den Senaat was terugont vangen, aan. Eveneens werd daarop het ontwerp op de voorloopige twaalfden in derde lezing goed gekeurd. Oostenrij k-H o n g a r ij e. In Hongarije is thans een verordening uit gevaardigd. waarbij de straatverkoop van bla den is verboden. De maatregel heeft groote beweging gewekt in perskringen. De regeenng rechtvaardigt den maatregel met de bewering, dat de bladen die op de straat verkocht wor den, door verzonnen mededeelingen en be richten, waarmee zij koopers willen lokken, de openbare meening willens en wetens op een dwaalspoor brengen. Volgens den correspondent von de sKöln. Ztg." vertoeft minister Fejervarv thans te VYeenen, om voorbereidingen te treffen voor den oproep der recruten, die in het begin van Maan beslist zal plaats hebben met terzijdestelling van elke eonstitutioneele be denking. Marokko. Het bureau Wolff meldt uit Algësiras Uit goede bron komt de mededeeling, dat het antwoord van den Franschen gedelegeerde op de jongste Duitsche meeningsverklaring in de politiekwestie is ontvangen. Daarin wordt de opvatting weersproken, dat de in stelling van een Fransch-Spaansche politie inbreuk zou maken op de door ieder erkende gelijkheid van rechten op economisch gebied. Indien echter de conferentie van meening mocht zijn, dat in dit opzicht betere waar borgen noodig zijn, zou men van Fransche zijde niet weigeren deze in overweging te nemen. Dit antwoord der Fransche regeering schijnt de mogelijkheid te openen dat de besprekingen over het politievraagstuk wor den hervat. In den Spaanschen ministerraad gaf de minister-president als zijn ineening te kennen dat, de conferentie van Algésiras tot een overeenstemming zou leiden V oT8«nigde Staten. De correspondent van de ïGlobe" te N w- York seint dat men geen geloof hecht aan liet gerucht dat Roosevelt zich gemengd zou hebben in het geschil tusschen de mijneige naren en de kolenmijnwerkers, en dat hij een nieuwe bijeenkomst te Indianapolis zou voorbereiden. Wel heeft Roosevelt aan den mijnwerkersbond gescheven, dat hij een alge meene werkstaking ontried. De vice-president van den mijnwerkers- bond heeft verklaard dat het niet tot staking zal komen. De regeering van de Unie kondigt aan het zenden naar de Philippijnen van groote troepenversterkingen, die bestemd zijn voor de pacificatie van die eilanden en geenszins voor China, alwaar de stand van zaken, ofschoon niet bevredigend, het zenden van troepen niet noodig maakt. BINNENLAND. Hofberichten Koningin en Prins gaan hedenmiddag ten diner bij de Koningin Moeder. V Z. K. H, de Prins, vergezeld van zijn adju dant luitenant ter zee le klasse jhr. Hooft Graafland, is gistermiddag nog op de receptie bij den Duitsclien gezant geweest en heeft den heer von Schloezer namens H, M. de Koningin met het zilveren feest van Keizer en Keizerin gelukgewenscht. Voorts hebben nog de leden van het diplo matieke korps en van ne hofhouding bij die gelegenheid hun opwachting bij den gezant gemaakt. Het verlof van minister Krans. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat het aan den minister van waterstaat, handel en nijverheid, den heer J. Kraus, bij Koninklijk besluit van 8 Januari 1906 no 1 verleend verlof tot afwezigheid zal ingaan met 3Maart 1906, zoodat op dien dag tevens ingaat de intérimaire waarneming van het beheer van het departement van waterstaat, handel en nijverheid door den minister van landbouw, nijverheid en handel, den heer mr. J. D. Veegens. Celebes. Bij het departement van koloniën is giste ren ontvangen het volgende telegraphische bericht van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië »Na vermeestering van de zwaar versterkte benting Kandela aan den Oostoever van het Possomeer schijnt het verzet ten Zuidoosten van het Possomeer gebroken te zijn". OSt.-Ct.") Het zllTeren huwelijksfeest van het Hnlteclie keizerlijk echtpaar De Duitsche gezant, baron Von Schloezer bood de Duitsche kolonie een feest-déjeuner aan waar hij een dronk instelde op Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik, op het Duit sche keizerlijk echtpaar en op den Duitschen prins Eitel Fritz. Op voorstel van gezant Van Bylandt werd namens alle gasten een telegam van hulde aan den Duitschen keizer en zijne gemalin gezonden. Hulde aan mr. Goeman Borgeslus. Gistermiddag heeft de gezondheidscommis sie te 's-Gravenlmge aan haar afgetreden voorzitter, den heer mr. H. Goeman Borge- sius, als blijk van hulde voor de vele bewij zen van diensten door hem gedurende zijn ambtsvervulling aan de gezondheidscommissie bewezen, een bronzen beeld aangeboden, »Pax Labor", met een toespraak van den loco voorzitter den heer Hijmans van Wadenoijen. Goeökoope woningen. In een afzonderlijk bijvoegsel tot de Staats courant no. 49 is opgenomen het verslag van de vertegenwoordigers der Nederlandsche regeering op het te Luik van 510 Augustus 1905 gehouden VII Congrès international des Habitations s\ Bon Marchë. Vaststelling heffingspercentage. De heer G, van Heijningen, lid van den Zaandamschen gemeenteraad, heeft op grond van het algemeen belang aan H. M. de Ko ningin vernietiging verzocht van het besluit van den raad dier gemeente van 1 Februari, waarbij het vermenigvtildigingscijfer, waar naar dit jaar de plaatselijke directe belas tingen naar het inkomen zullen worden ge heven, is bepaald op 1.04, terwijl nog niet bekend is het eindcijfer van het voljaars- kohier. Adressant meent dat het niet aangaat en ook niet liggen kan in de bedoeling der betrekkelijke verordening een cijfer aan te nemen, zoolang niet vaststaat dat dit noodig is om ongeveer het bedrag te bereiken dat als ontvangstpost op de begrooting voor het loopende jaar is uitgetrokken en volgens hem zal, niet het oog op de uitkomsten van vorige diensten, kunnen worden volstaan met een lager cijfer dan het vastgestelde, waartegen reeds de minderheid van den raad bij de be handeling van het voorstel in verzet kwam. Een Batakscli Instituut, Xaar ons van uitnemend ingelichte zijde wordt medegedeeld, heeft zich hier te lande oen commissie gevormd tot het in het le ven roepen van een instituut, hetwelk zich ten doel zal hebben te stellen het, verzame len van zoo volledig mogelijke gegevens betreffende de Bataks en de Bataklanden en het dienstbaar maken daarvan aan hef welzijn en de ontwikkeling dier volkstam men en aan onze betrekkingen met hen. Vaste werkers zullen voor het. doen der noodige onderzoekingen aan liet instituut worden verbonden, terwijl verzamelingen van hoekeu en elümografica betreffende de Bataklanden zullen worden aangelegd. Het denkbeeld van do vorming van zulk een instituut is uitgegaan van don heer dr. C. W. Janssen te Hilversum, terwijl het directorium, dat de leiding in lianden genomen heeft, beslaat uit de hoeren Ch. A. van Ophuvsen, A. W. Nieuwenhuis en C. van Vollenhoven, allen hoogleeraren aan de rijksuniversiteit te Leiden. De beste me dewerking als laborant hebben zij zich alvast verzekerd van den heer M. Joustra, oud-zendeling en kenner der Ratak-landon. De oprichters zijn van de gedachte uitge gaan. dat het zeer wenschelijk zou zijn, wanneer van de Indologische wetenschap, die geleidelijk een reusachtige en voor een grondige hestudeering door enkelen een te veel omvattende gedaante aanneemt, meer in bepaalde groepeeringen werk werd ge maakt, zoodat de aandacht van onderzoe kers zich meer op de studie van de ver schillende volkeren of volkerengroepen (die dikwerf zooals hij do Batais voorzeker liet geval is stof genoeg oplevert om een geheelen mensch in beslag te nemen) zou kunnen concentreeren. En zoo is het de wensch dier geleerden, dat zich metter tijd naast het „Bataksch Instituut" gelijk soortige Instituten" zouden vormen, aan de speciale studie van andere ethnografische onderdeelen van Ned.-Indië gewijd. De hoop mag worden te kennen gege ven, dat het den ondememenden oprich ters van het Bataksch Instituut ook van de zijde van het belangstellend publiek aan steun niet ontbreken zal, zoodat een zoo uitnemend en in alle opzichten zoo aan bevelenswaardig plan als het hunne snel en in den meest volkomen vorm tot ver wezenlijking zal kunnen geraken. („X. CL") Arbeidscontract. Het Nationaal Bureau van Vrouwenarbeid, heeft zich tot de Tweede Kamer der Staten- Generaal gewend met een adres betreffende het nader gewijzigd ontwerp van Wet op het ^Arbeidscontract". Vereeniging t. bestr. d, Tuberculose. In een gisteravand gehouden bestuursver- dering der Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, te Rotterdam, is nadat de vroeger vermelde aanzienlijke gift van een stadgenoot met een hartelijk, woord van dank bij monde van den voorzitter aanvaard was besloten tot oprichting van een i e e-h o s- pitium, ten dienste van de tuberculose- bestijding by het kind. Ter uitwerking van de plannen, en in 't bijzonder ter beraming van middelen tot uitbreiding van bet bedrijfs-kapitaal (als eerste bijdrage daartoe is nog slechts f50,000 beschikbaar) is «en sub-commissie gekozen, bestaande uit de heeren Van den Bergh (voorzitter), Klinkert, Nolen, van Rede, en Moll van Charante Men stolt zich voor, bij den bouw van het hospitium te rekenen op ingebruikneming van 50 bedden zoo spoedig mogelijk met de gelegenheid om dit aantal later tot 100 bedden uit te breiden, Mlddenstandscongres. Het middenstandscongres zal 17 en 48 Juli te Leeuwarden bijeenkomen. Finantleel Nieuws. Hollandse he Hypotheekbank. In de zaak der effectenfirma I. van M. Co. te Amsterdam, als eischeres contra de Hollandsche Hypotheekbank als gedaagde, diende gisteren ter terechtzitting van de eerste kamer der rechtbank. Mr. Foest als procureur der gedaagde nam conclusie van antwoord en tevens van eisch in reconventie., Mr. Dammers verzocht daarop 14 dagen aanhou ding der zaak voor conclusie van repliek in conventie en van antwoord in reconventie, hetgeen werd toegestaan. Zooals men weet, vordert de eischeres een nieuw couponblad voor haren pandbrief. De eisch in reconventie der Bank betreft nu vermoedelijk de revindicatie of opvordering van dien pandbrief als eigenares op grond, dat dit effect is verduisterd door hare vroe gere directeuren. STADSNIEUWS. Naar wij vernemen ,zal de Gemeenteraad a.s. Vrijdag in comité-generaal vergaderen ter bespreking van het ontwerp erfpacht- voorwaarden. Yacantle-kolonles. Naar wjj vernemen heeft de opvoering van »Een Kriezis" een netto opbrengst opgeleverd ran ruim f200, welk bedrag in de kas der vereeniging Schiedamsche Yacantie-kolonies zal worden gestort. Op 19 Maart a.s. zal een algemeene ver gadering plaats hebben van de aandeelhouders der Schiedamsche Tramweg-Maatschappij, ter vaststelling van balans en winst- en verlies rekening en dividend. Hedenmorgen te 7y) uur ging het schip „Maria Suzanna" in de Schie door een windvlaag tegen den kant, waardoor de zwaardketting brak, doch geen groote schade beliep. Door de politie is hedenmorgen in een logement aangehouden de 65-jarige J. v. L„ gesignaleerd in het „Algemeen Politieblad" voor f 1 boete, subsidiair 1 dag hechtenis. Tof het ondergaan zijner straf is hij naar het Huis van bewaring te Rotterdam overge bracht. Bij de politie is terug te bekomen een witte kortlmrige hond, reu, bruine ooren en bruinen ring om den staart, benevens een bruine vlek in de zijde. Binnen 2 maal 24 uur niet afgehaald wordt het dier afgemaakt Hit den Gemeenteraad. De zitting van den gemeenteraad op gis termiddag mocht zich verheugen in zóó veel belangstelling, dat de publieke tribune geheel met bekuig»teHcnden was gevuld. En daarvoor zullen Wel deze twee rede nen kunnen worden genoemdlo. De heer dr. Brants zou in deze zitting voor de eer ste maal de leiding der vergadering in lian den hebben; 2o. zou behandeld worden het adres van den Bond van gemeente werklieden in zake het loon van losse en vaste arbeid er-s aan de Gemeente-reiniging. Beide deze feiten hebben voor belang stellenden en belanghebbenden een zeer bevredigend verloop gehad. Wij meenenwel te mogen constateerem, dat ieder der aan wezigen den indruk heeft verkregen dal dj leiding der vergadering in vaardige handen is gelogd, en dat onze burgemeester een handig debater is. Het slof van de dis cussie inzake het. loon aan de Gemeente reiniging zal wei de verwachtingen hebben overtroffen. B. en W. zeggen in Mm prae-advies op het adres dat het in het voornomen der commissie ligt de venhoogingen (van de loonen der arbeiders aan de Gem.-Rein.) die te barer beschikking staan, spoediger ie doen ingaan. Daardoor zal aan hef verzoek van adressanten binnen de gren zen bij de verordening gesteld, worden te gemoet gekomen. Op grond van deze overwegingen meenon zij dat er geen termen bestaan om aan hot verzoek, (de loonen hij vaste aanstel ling le bepalen op £9.in plaats van op f8.le voldoen. De heer Von Briel Sas se wii voor stellen dit punt van de agenda af te voe ren, omdat hot hom voorkomt dat de sa larisregeling voor de werklieden hij de Ge meente-Reiniging niet bij enkel Raadsbe sluit kan gewijzigd worden, omdat die is vastgesteld bij art. 7 sub c, gewijzigd bij verordening, van 190,8, waarbij de loonen werden vastgesteld voor vaste werklieden op een minimum van f8.mot' een maxi mum van f 10. .Velen zijn het mot spi'. eens dat liet ge- wenscht is het minimum te brengen van £8— op f9.—f Wanneer B. en W. nu zouden willen overgaan tot wijziging dier verordening door het minimum te brengen op f9.zou aan de wenschen van spr. en van adres sant zijn voldaan. Op grond van deze overweging s'telt spr. een motie voor, waarbij dit punt wordt afgevoerd van de agenda en B. en W. worden uitgenoodïgd wijziging te brengen in de verordening door het minimum-loon voor den vasten werkman te verhoogen van f8.op f9. De Voorzit.ter vraagt of hel 'daarbij in de bedoeling ligt het maximum tc laten blijven, zooals het is. De heer Von Briel Sasse antwoordt toestemmend. De heer De Groot heeft nog al groote bezwaren tegen het pr.ae-adVies> van B. en W, Het is, zegt spit, altijd moeilijk een voorstel van een aéhtliaar college aan te vallen en den inhoud van het prae-advies Legen te spreken. Toch moet spr. dit thans doen. In dat prae-advies staat: „Een aanstel ling in vasten dienst, te beginnen op „proef, laten alle losse werklieden zic-h „gaarne welgevallen" en dit dus niettegen staande zij f 1.minder loon ontvangen. Spr. is zoo vrij de Juistheid dezer bewe ring te betwijfelen. Bij een inkomen van £9.is een ver mindering met f 1.zeer zwaar, en be- teek.ent voor liet gezin niet meer tc kun nen voldoen aan de allerlaagste efschen van liet leven. Spr. begrijpt; dat de werk man, bedreigt door hot spook van werke loosheid,, zich die vermindering 1 a a t w. e 1- ge v all e n, maar zeer zeker niet gaarne. B. en W. a.rgumenteeren,, om deze bewe ring goed te maken, door te wijzen op 8 verlofdagen en ziekengeld,, die den vasten werkman worden toegekend; maar dat is, in geld omgezet:, slechts een waarde van 19 centen per week. De 8 verlofdagen toch bcteekenen een bedrag van 4.40, ter wijl bekend is dat men zich een ziekengeld van f 5.in elke vereeniging kan verze keren voor 10 cent: per week. Dat, dunkt spr., is geen evenredigheid. Ook spreken li. en W. van een pensioen na den proeftijd; m. a. w. zij zullen mis- sclmen, waarschijnlijk na een jaar aanspraak op pensioen krijgen en dit moet nu al da delijk compen.seeren door de vermindering van loon. Spr. ac-hit dit niet logisch en hij zou willen zeggen ook niet christelijk. Consequent doorgeredeneerd, zou fcite- Lijk ua een jaar als proeftijd het loon weer moeten worden verminderd met 'het oog op het pensioen. Spr. acht het. gelukkig dat de voorzitter aan dit, prae-advies niet schuldig is. Dat verheugt spr. bizouder. Het "komt spr. voor dat de Raad vol doende bekend is met deze kwestie om reeds dadelijk een beslissing te nmen. Spr. wenscht mét den heer v. Briel Sasse te voorkomen loonsverlaging bij overgang van lossen in vasten dienst, doch' de Raad kan zich slechts uitsproken in den vorm van een verzoek, gericht tot de Commissie voor de G. R„ omdat in haai- handen de loon regeling is gelegd. Daarom zou spr. willen verzoeken dat de Commissie voor de G. R.lo. het loon voor den werkman in den proeftijd niet lager stelt dan in vasten dienst; 2o. het minimum-loon stelt op f9.3o. het maximum verhoogt tot £11. S.pr. herinnert er aan, dat de beide laat ste punten van zijn voorstel ook in 1903 werden voorgesteld, doch toen zijn verwor pen met slechts- 1 stem meerderheid. Sedert 1903 zijn hier echter de huren gestegen, om' de andere levensbenoodigd- lieden buiten beschouwing te laten, waar het huurcijfer het meest spreekt. Docli spr. hoopt dat ook het sociale ge voel in dien tijd is vooruitgegaan. In 1903 heeft de toenmalige voor-zifter gezegd dat de Commissie het goede voor heeft met den werkman en diensi belangen in het oog zal houden. Ook zou overeen paar jaar weer een loonsverhooging wor den voorgesteld. De werklieden vervulden over het algemeen hun taak tot groote te vredenheid hunner superieuren. Dit laatste nu is nog het geval, voor zoover spr. hekend is, en deze overweging mag zeker wel gelden bij deze kwestie. Spr. erkent dat. het voorstel van den heer v. Briel Sasse, dat, een motie van orde is, den voorrang 'heeft hoven zijn voorstel, doch wanneer deze met zijn voorstel kon meegaan; waar toch diens wenschen met die van spr. overeenstemmen immers over twee der punten heeft de .heer v. B. S. zich reeds uitgesproken zou spr. dit wel wensch.ehjker achten. 'De heel- G o uk a wijst ör op dat £1.50 pel- dag niet gelijk staat met f9.per week, omdat liet niet zeker is dat zij altijd 6 dagen achtereen werken zullen, al komt dit ook vaak voor. Qyerigens wil spr. een loon van f8.— niet nader verdedigen. De heer v. d. Poe 1 wil ook een goed loon voor den werkman, dodh keurt den toon in het adres af. De heer v. Briel Sasse trekt op aan drang van eerrige leden zijn motie in. De heer Hon n er lage Gretc lacht het adres van B. en \V. toe. Toen de Rei niging in eigen beheer werd genomen, had den de arbeiders f7.weekloon, dat op initiatief der Comimissie is gebracht op f8.minimum en f 10.maximum met toezegging van verhoogingen. De goede wil der Commissie ten opzichte dezer men- schen is dus wel te bewijzen. liet voornemen bestaat -bij de Commis sie om voortaan de verhooging niet te doen ingaan na een jaar, maar reeds na een paar maanden, een vaste periode is nog niet vastgesteld. [De heer Wittkampf f ziet geen enkel motief om voor dezen dienst een laag aan- vangsloon vast te stellen, omdat hier niet kan gesproken worden van een leertijd. Alle arbeiders doen denzelfden arbeid, heb ben denzelfden diensttijd,, leveren hetzelf de kwantum werk dus. Daarom is spr. er voor omi ook gedurende den proeftijd f9. loon toe te kennen. (De !heer v. Westendorp' sluit, zich hierbij aan. Spr. wijst er op dat de loss-e werklieden somtijds 2 jaren onafgebroken in den dienst werkzaam zijn, zoodat men de menschen dan wel kent. Verwijzing naar vroeger gaat niet' op, om dat. toen die menschen verval trokkpn uit gesorteerd vuil, wat thans niet meer be staat, Overigens verdedigt spr. den toon in het adres. Do Voorzi tter zegt dat 'de heer De Groot niet één voorstel heeft gedaan, doch 3 amendementen op het voorstel van B. en W. heeft voorgesteld. Spr. zal dio 3 amendementen voorlezen tenzij do lieer De Groot mocht goedvinden het voorstel van B. en W. te renvoyeoren. De beer De Groot wenscht een dade lijke beslissing. Do Vo o.r.zittel- zegt nu dat hel late amendement 'bedoelt te bepalen dat bet loon voor vasten dienst niet 'lager zal ge steld worden dan bij Tijdelijken dienst; het 2e amendement bedoelt'hot minimum vast te stellen op f9. het 3e amendement, bedoelt hot maximum te brengen op f IX. Deze 3 amendementen worden onder steund door de hoeren v. d. Pool en y. Westendorp. De heer Go tik a wil den heer De Groot in overweging geven zijn voorstel te wijzi gen, door geen maximum voor te stellen doch de zaak in handen te stellen van de Commissieomdat dit misschien door haar hooger zal gesteld worden met het. oog op bijzondere eischeu die aan en kele werklieden moeten worden gesteld. SpV. kan wel de toezegging doen dat een nader vo ore tel met bekwamen spoed zal worden ingediend. Na nog eenige besprekingen wordt be sloten dal de Commissie een nader voor stel zal indienen tot regeling, der loonen, waarbij in aanmerking zal genomen worden wat in deze discussie (ds de wensch van den Raad is gebleken. Lijst van brieven en briefkaarten van het postkantoor alhier, geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maand Febr, Brieven. D. Kruit, 's-Gravenlmge. H. Broekmeulen, Helmond. Mej. C. Huvelt, Leiden. Briefkaart. A. A. Kapper, Buitenland. Brietkaart. J. F. Vervloet, New-York. GemeéatelQke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 91/g tot 111/2 uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Bloemist (halwas). Kappersbediende, Krullenjongen. Meisjes voor suiker en chocoladefabr. Meubelmak. (halfw.) Stoffeerder. Smidsknecht (bekwa me vuurwerkers). Vuurwerkers, gew. bij stoomhamer te werken. Wagenmaker. Aangeb'. arbeidskrachten. Bankwerker. Boekhouders (ged.). Distillateurs knechts. Drukkers. Gistbewerker. Glasblazer. Kantoorbediende (ook jongens. Koetsier. Kistenmakers. Koperslager. Kuipers. Letterzetier. Loodgieter Mach.-stoker. M achi 11 i s t kopers! Opperman. Pakhuisknechts. Portier. Reiziger. Schoenmaker. Smidsknechls. Stoker. Stucadoor. Tuinmansknecht. Winkelbediende. Personen voor: lichte werkzaamh. loopwerk. Schoonmaaksters. Wasschon aan huis gevraagd. Molenaar. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden té berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. VLAARDINOEN. Gisteravond gaf dc harrnoriievereeniging „Concordia", directeur do heer L. M. van Waasdijk, een concert in de zaal „Har monie". Wij moeten er direct bijvoegen dat dit concert uitmuntend is geslaagd, llet- programma was rijk aam afwisseling. Niet. alleen kregen wij „Concordia" te hooren, dat onder haai- bekwamen directeur keu rig haar nummers speelde, doch ook had den wij een solo voor clarinet, voorgedra gen door den heer J. C. Eijgenraam, en een solo voor fluit, voorgedragen door den jongeheer M. Boerdam, welke solo's zeer in den smaak vielen. De heer M. Groene- veld gaf een paai- nu miners voor piano en het behoeft zeker niet gezegd dat hij ze correct uitvoerde. Het daverend, applaus bewees dit bovendien. Behalve dit alios had „Concordia" ook nog voor iels nieuws gezorgd. Zij hadnl. geëngageerd de Leidsche Mandolineclub „Krebust Lipo", directeur dc heer L. E. Hermans. Wij kunnen „Concordia" slechts danken dat zij deze club heeft 'laten op treden; de nummers, welke deze heeft uit gevoerd, hebben ook zeer voldaan. Nadat het programma was afgewerkt dankte de president, do heer P. II. van Abshovcn, het in groeten getale opgekomen publiek voor den steun, welken het aan de vereeniging „ConCordia" verleende' en ook niet minder aan de Leidsche Mando lineclub, welke bereid was gevonden haar vereerondo medewerking ie verleenen. Hiermede was hot concert afgeloopcn en begon het bal, dat tot 'in den morgen duurde. Lyst van brieven en briefkaarten van liet postkantoor alhier, geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maand Febr. Brieven. J, Larigenaar, Rotterdam.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2