dankbetuiging voor de langdurige en trouwe diensten door Siem aan .den lande bewezen, eervol ontslag verleend. V De oud-minister rar. Harte van Tecklen- buvg, die geruinien tijd in Italië vertoefd heeft, is te 's-Gmvenhage teruggekeerd. Bezoek aan de „Nfeavr-Ainsterdam De ministers, de leden van den Raad van State en de leden der Eerste en Tweede Kamer zijn uitgenoodigd om de volgende week Maandag het stoomschip «Nieuw- Amsterdam, van de Holland-Amerika lijn te bezichtigen en aan boord de lunch te ge bruiken. Br. de Tlsser. Br. J. Th. de Visser, te Amsterdam, heeft de uitnoodiging aangenomen in de volgende maand te Middelburg een politieke voordracht te houden. Deze lezing gaat uit van een voor- loopig comité, dat zich daar gevormd heeft om te trachten een vrij anti-rev. kiesveree- niging op te richten. N'ederL Kamers van Kooph. In het buitenland. Te Brussel is een vergadering gehouden van de afgevaardigden der Nederlandsche Kamers van Koophandel te Londen, Brnssel, Parijs en Dusseldorf, welke werd bijgewoond door den heer Pop, directeur-generaal der posterijen en telegrafie. Ze werd gehouden op het door dien te kennen gegeven verlan gen om in aansluiting aan de op 5 Februari te Amsterdam gehouden vergadering van kamers van koophandel en fabrieken, ge vestigd in het buitenland, van genoemde kamers advies te ontvangen ten aanzien van de internationale postaangelegenbeden. Tweede Kamer. Arbeidscontract Door den heer Schaper c. s. is een amen dement voorgesteld stretchende om te bepa len. dat een volledig exemplaar van het ontwerp-'reglcment van de arbeidsovereen komst, den arbeider in een tijdvak van vier weken vóór de vaststelling gedurende, veertien dagen kosteloos ter inzage moet worden verstrekt. De heer Heemskerk stelt als amendement voor: lo. Art 1637 te lezen Ten opzichte van arbeidsovereenkom sten, door de gehuwde vrouw als arbeid ster aangegaan, veronderstelt de wet, dat zij de bewilliging van haar man heeft, be komen. Zij heeft het beheer over hetgeen zij in gevolge de gesloten arbeidsovereenkomst 1e vorderen of ontvangen heeft. 2o. Art. 1639 m te lezen: Indien de niet van tafel en bed geschei den echtgenoot, eener arbeidster, die niet een algemeene inschrijving als bedoeld bij art. 169 heeft bekomen, bezwaar heeft, te gen een door haar aangegane arbeidsover eenkomst, waartoe hij niet uitdrukkelijk zijn toestemming had verleend, kan hij zich wenden tot den rechter van het kanton waarin zijn woonplaats gelegen is, met het schriftelijk verzoek die arbeidsovereen komst ontbonden- te verklaren. De rechter beschikt niet op het verzoek schrift dan na verhoor of behoorlijke op roeping van de vrouw en van den werk gever. De rechter willigt het verzoek in tenzij hem Wijkt, dat de man de gemeene woon plaats heeft verlaten of door zijn misdra gingen aanleiding heeft gegeven, dat de vrouw dezelvei verlaten heeft, of dat de man door verkwisting of ander slecht le vensgedrag hef. huisgezin aan ondergang blootstelt, of dat de arbeidsovereenkomst noodzakelijk is tot. voorziening in de be hoeften van haar zelve of van het huis gezin. Afwijzing van het verzoek heeft tenge volge, dat de vrouw zonder bijstand van haar man ter zake der arbeidsovereenkomst in rechte kan verschijnen. In-dien de rechter 'het. verzoek inwilligt, bepaalt hij op welk oogenbhk de dienstbe trekking zal eindigen. Tegen dc beschikking is geenerlei voor ziening toegelaten; onverminderd de be voegdheid van den procureur-generaal bij den Hoogen Raad om zich, alleen in het belang der wet, tegen die beschikking in cassatie to voorzien. V Door het Bestuur van den Nederl. Jour nalistenkring is een adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin het, zich plaat sende op het standpunt van het ontwerp enkele wijzigingen verzoekt aan te brengen, betreffende Ie de geldigheidsduur van h-.t contract: 2e de opzeggingstermijn. Het adres eindigt Het wil ons in alle bescheidenheid voor komen dat, indien men eenmaal besloten heeft een algemeene regeling te maken daarbij dan ook niet uitsluitend ot zelfs maar al te zeer mag worden gelet op de belangen van een deel der belanghebbenden (in casu de arbeiders in het stoffelijke) met verwaar- loozing of onvoldoende behartiging der be langen van een ander deel (t. c. de arbeiders die geestelijk werk verrichten. Redenen waarom wij ons wenden tot Uw College met het verzoek in het ontwerp- arheidscontract wijzigingen in de door ons aangegeven geest alsnog te willen aanbrengen. gons in zake do verplichte ziektcverzcko ring op dezelfde leest zal geschoeid zijn als het oulverp-Kuyper. Voorgesteld zal wor den verplichte verzekering door middel van particuliere instellingen, waaraan uit don aard der zaak staatsinstellingen moeten worden toegevoegd, als de verzekorings- plichtigon geen particuliere kas vinden waar zij dien plicht, kunnen vervullen; 2o, dat de indiening van een piemv onl- werp-ziekteverzekering spoedig te wach ten is. Naar aanleiding hiervan heeft hel. hoofd bestuur der Maatschappij een audiëntie ge luid bij den minister, bij welke gelegenheid Z.E' i. heeft, -medegedeeld, dat hij, hoewel kennis dragende van het. indertijd door het hoofdbestuur aan zijn ambtsvoorganger uit gebracht geheim praeadvies, alsnog gaarne de meeningeu en wcnschen der afdeelingeiv van de Maatschappij betreffende de wette lijke regeling der ziekteverzekering zou ver nemen, mits deze hem vóór L April be reikten. In verband hiermede heeft het. hoofdbe stuur aan de afdcolingen een aantal yra- gen gesteld en hierbij praoadviezen gegeven. Thans is deze aangelegenheid zoover ge vorderd, dat het. eindrapport, samengesteld uit de rapporten der aXdoelingen, gereed is en aan den minister afgezonden. Hoewel wij van dit eindrapport reeds kennis namen, eerbiedigen wij den door het hoofdbestuur uitgesproken wenseli om dit vooralsnog niet. te publiceercn. Dir. bel., Invoerr. en accijnzen Pensioen verleendvan f 248, aan den gewezen kommies bij 's rijks belastingen S. de Jong. Finantieel Nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 10 dezer bij de betaalmeesters in kas wasf 2,004,676.85 en dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van -11,269,966.651/2 STADSNIEUWS. Hoog vrater. In strijd met den vasten regel bij alle schippers tot heden geldende, sdat bij dik water geen hoog water aan de beneden rivier te wachten is", liep gistermiddag plotseling het water buitengewoon hoog op. Voor hen die dit niet weten willen wij even| mededeelen dat men van «dik water" spreekt wanneer de bovenrivieropgeloopen is. De Noordwester storm is echter blijkbaar sterker geweest dan het dikke water en, hoewel de haven te 2 uur nog binnen de kanten stond was te 3 uur het water al tegen de huizen opgeloopen. Die vloei was dan ook zoo snel dat vele hoofdbewoners er door verrast waren en hun vloedplanken eerst zetten toen het waterde huizen al had beieikt. Voor de gang tusschen het kantoor van den heer v. d. Pant en de woning van TV. van Eijk bleef de vloedplank aanvankelijk weg, zoodat het water daar met geweld binnenstroomde, totdat de politie gewaar schuwd werd en deze bij de plaatsing assis tentie verleende. Bij andere bewoners bleek het aansmeren in de haast niet nauwkeurig te zijn geschied zoodat het water in meer of minder hoeveel heid binnen drong. Wij spraken een der bewoners die met behulp van eenige per sonen van ongeveer half vier tot 's avonds voortdurend was bezig geweest met hetuit- hoozen van het water dat regelmatig den winkel binnen stroomde. En al die onvoldoende afsluitingen zouden zeer zeker oorzaak geweest zijn dat de Gorzen verschrikkelijken last van 't water zou hebben gehad, als er tegenwoordig niet een motor was die met een centrifugaalpomp het water daaruit kan oppompen. Sedert gistermiddag 3 uur heeft deze motor gewerkt en is er in geslaagd de Gorzen vrijwel geheel te bescher men tegen dien overlast terwijl hij heden nog doorwerkte om de wateringen weer op het gewone peil terug te brengen. Met de meeste waardeering werd dan ook vanmorgen over deze machine gesproken. Zooals wij reeds gisteren hebben medege deeld voer men orn 4 uur reeds door de Hoofdstraat alsof het niet anders behoorde en te 51/2 uur, toen de vloed vol was. had het water 'n hoogte bereikt van 2.98 M. f N. A.P. Bij gewasschen water, hedennacht te half twee, had het water nog een hoogte van 1,45 M. 4- N. A. P. en bij den volgenden vloed te 61/2 uur van morgen liep bet weer op tot 2.32 M. N. A. P. In gewone omstandigheden zakt het water bij laag water tot 0-60 M. N. A. P. zoo dat het 2 M. ruim boven den gewonen stand bleef. De Oostbavenkade aan deze zijde van de kaarsenfabriek was door het hooge water onbegaanbaar, terwijl de storm heei wat water OTer den hoogen kant heen sloeg. De kaarsenfabriek is dan ook niet vrij gebleven. Zooals gewoonlijk togen heel wat nieuws gierigen naar het Hoofd om deze straat in zijn ongewonen toestand te aanschouwen. De geheele dijk langs de politiewacht was met toeschouwers van allen leeftijd bezet. Waarschijnlijk zou vandaag de schutsluis gesloten moeten blijven omdat het water te hoog bleef buiten om ze te kunnen open zetten. Verplichte ziekteverzekering-. Uit Amsterdam meldt men: ■Naar wij uit goede bron vernemen js thans aan het hoofdbestuur der Maatschap pij lot bevordering der geneeskunst, geble ken lo. dat het ontwerp van minister ,Vee- Yolksbadlinis. In de week van 511 Maart '06 wer den genomen 217 baden. lata kiisse, 2de klasse, kuipbaden 15 kuipbaden 29 regen 12 regen 126 school 30 5 ets. kinder 5 YLAAKMNGEN. Gisteravond hield de vrijzinnige propa- ganda-clnb een vergadering in het lokaal sdc Romein". Als spreker trad op de heer Hermans met het onderwerp«De Toekomststaat der S. D. A. P." Na afloop traden met den spreker in debat de heeren v. d. Heuvel en Brouwershaven. Ruim II1/2 werd de vergadering door den voorzitter gesloten, onder dankzegging aan den spreker en de toehoorders. Het water bereikte hier gisteravond een hoogte van 3.10 -j- A. P. Ingezonden Mededeelingen. 30 cent por regel. Er is niets wat ons meer opbeurt dan het lezen van goede nieuwstijdingen. Wij geven goede nieuwstijdingen voor de zieken. Het lezen der attesten van genezing die hieron der vermeld worden zal een straal van hoop en vertrouwen werpen in den geest van hen die lijden. Zegt wel bij U zelven dat de zelf de oorzaken de zelfde uitwerking met zich brengen. Wat de ziekte der personen heeft veroorzaakt waarvan wij gaan spreken, is wat de Uwe veroorzaakt heeft. De Pink Pil len hebben deze personen genezen, zij zullen U ook genezen. De Heer Braat te Made schrijftsik on- dergeteekende verklaar dat mijne vrouw era aan de maag geleden heeft. Hare spijsverte ring was zoo slecht geworden dat zij bijna niets geen voedsel meer kon gebruiken en zij was zeer zwak geworden. Zij kon niet meer slapen. Gedurende eenigen tijd heeft zij de Pink Pillen ingenomen die haar veel goed gedaan hebben. Thans eet zij met smaak, de spijsvertering is goed en zij gevoelt zich veel beter als voorheen. Haar slaap is ook vee! rustiger." Mejuffrouw J. Pennings, in het Hemelryk H. 185 te Helmond, verklaartOp aanraden rnyner dochter, heb ik de Pink Pillen geno men om eene algemeene uitputting tegen te gaan, waarvoor ik reeds zoo veel te vergeefs gedurende langen tijd had aangewend. Ik werd bepaald beangst omdat de geneesmid delen my niet hielpen, en doordat eiken dag myne krachten afnamen, mijn eetlust en slaap verminderde ook. Myne gewone bezig heden kon ik niet meer waarnemen, want terstond had ik steken in de zyde, of ik voelde mij zwak, bovendien had ik oorsuizingen. De Pink Pillen hebben de beste uitwerking op myn gestel gehad. Deze verzwakking is ter stond verdwenen, zy hebben my eetlust ge geven goede spijsvertering en hebben al myne ongemakken doen verdwijnen. De Heer P. de Bot, schip «Petronella" te Roosendaal, zegt opzijn beurt dat hij de beste resultaten met de Pink Pillen verkreeen heeft. «Sedert langen tijd," zoo schrijft hij, «was mijn bestaan als vergiftigd door al de onge makken, waaraan ik te lijden had, zooals maagziekten, schele hoofdpijnen, hartklop pingen en pijnen. Bovendien gevoelde ik mij erg vermoeid. Een mijner kennissen, die de goede uitwerkingen der Pink Pillen onder vonden had, spoorde mij aan ze ook eens te probeeren Ik heb de Pink Pillen ook genomen en zij hebben mij van al mijne ongemakken en op snelle en volkomene wijze verlost." De Pink Pillen zullen de grootste diensten bewijzen aan allen die vermoeid zijn, aan de jonge meisjes en bleeke vrouwen. Aan hen die aan de maag lijden, eene slechte spijsvertering hebben en over pijnen kiagen. Zij hebben eene machtige werking op het bloed en op het zenuwgestel en worden ten zeerste aanbevolen aan neurasthenie lijders Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Suabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothomder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen poetwissel. Rechtzaken* De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde heden J TV. S. 26 jaar, loswerkman te Maas sluis, wegens mishandeling van zijnen vader tot 6 maanden gevangenisstraf. Voorts werd veroordeeld S. K. 22 jaar, koetsier te Vlaardingen wegens verduistering en mishandeling tot 2 maanden gevangenis straf. Voor het kantongerecht te Leiden kwam gisteren eene zaak van drankwet-overtreding voor. De heer C. Roodenburg, winkelier aan de Haarlemmerstraat, tevens vergunning heb bende tot den verkoop van sterken drank in het klein, verkocht aan een meisje van '12 jaar eenige kruidenierswaren. Een inspecteur der drankwet ziet dit en verbaliseert den man, omdat bij kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar toelaat in een localiteit waarin vergunning is voor den verkoop van sterken drank in het klein. De ambtenaar van het O. M. eischte een boete van fl of 1 dag. De verdediger, mr. J. II. Goudsmit, vond dit «een idiote toepassing van de caricatuur van wetgeving, die men Drankwet noemt." Op deze wijze kan mén dagelijks honderden kruideniers en handelaren in comestibles, die tevens vergunning hebben, verbaliseeren. Hij vroeg dan ook vrijspraak. Staten-Gcneraal. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 13 Maart 1906. Alvorens do beraadslagingen' over het arbeidscontract werd011 voortgezet, gaf de VjOORZllTER, Jh,r. Mr. Iïoöll, terwijl alle leden zich van hun zitplaatsen verhieven, met een gevoelvol woord uiting aan de oprechte deelnoming, welke de Kamer wensclvt. to betoonen aan de Fransche rc- geering naar aanleiding van (le verschrik kelijke mijnramp in Frankrijk, waarbij meer dan 1200 arbeiders, die een moeilijk, stuk brood verdienden, in den schoot der aarde zijn omgekomen. Rij zulke rampen hecrsclvt een gevoel van mededuogen en medelijden. De Voorzitter verzoekL immens de Ka mer aan onze Regeering om aan de Re geering van Frankrijk de deelneming der Kamer te betuigen niet. deze verschrikke lijke gebeurtenis. De MIN', v. BUITRN'L. ZAKEN, Jhr. Van Tets van GoudHaari, sloot zich: namens de Regeering aan bij de welsprekende woor den des voorzitters en zal gaania aan het verzoek voldoen om namens de Kamer haar gevoelen te vertolken, welke, daarvan Bij de voortzetting der debatten omtrent het arbeidscontract word verworpen liet amendement-Van Dedem, om, wanneer de godspenning wordt teruggegeven dooi' de dienstbode, of wanneer men haar- die laat behouden, een en ander zes weken 'van te voren, dit te beschouwen als ontbinding eener overeenkomst. De hoer LIMBURG lichtte een amende ment toe om de gehuwde vrouw de vrije beschikking te laten over hot door haar verdiende loon, daar '1. onbillijk is hot door de vrouw verdiende geld door den man naar de kroeg te laten brengen. De heer HEEMSKERK lichtte toe een amendement, strekkende te bepalen dat ten opzichte van arbeidscontracten door de ge huwde vrouw als arbeidster aangegaan, de wet veronderstelt dat zij dc bewilliging van haar man heeft bcKomen 011 zij 'voorts- het beheer heeft o'ver de door haar verdiende gelden. De heer VAN NISPEN bestreed het amen dement-Limburg als te ingrijpend in ons huwelijksrecht. De heer TROELSTRA, de strekking van het amendement-Limburg aanvaardende, betoogt dat het. echter gewijzigd zal moe ten worden in dien zin, dal tie verdienste der vrouw niet buiten de gemeenschap ge sloten wordt. De heer VAN DOORN gaf de voorkeur aan het amendement-Heemskerk, dat, ech ter door den heer REGOUT praktisch on uitvoerbaar werd genoemd, terwijl de hooi VAN STYRUM bet amendement-Limburg bestreed, omdat, bij boedelscheiding de ge meenschap aan dc vrouw zou moeten ver goeden de door haar verdiende ten bate van het gezin aangewende gelden. De MINISTER keurde het goed, dat een slap zal worden gedaan om de gehuwde vrouw, hetzij de beschikking, hetzij het be heer tc waarborgen óver heL door baar verdiende loon. Spreker voelt er meer voor haar de beschikking te geven dan bet be heer over dat loon. Gemengd Nieuws. Van een kinderhuis. Door een gewezen heilsoldaat, den heer M. Vink, werd aan de Slotlaan (park Ko ningen) te Rotterdam, eenige jaren gele den gevestigd een inrichting waar behoef tige kinderen tegen geringe vergoeding in konden worden opgenomen. Deze inrichting droeg den vriendelijken titel van Kinderhuis Welkom". Een 50- tal kinderen werden erin verpleegd. In den laats ten tijd werden tegen den dir. en zijn wouw zeer verzwarende be schuldigingen geuit, hoofdzakelijk daarop neerkomend dat de kinderen gebrek zou den lijden, zoowel aan voedsel, als aan kleeding. Hoofdzeer en dergelijke ziekten zouden er in erge mate heerschen, meis jes van 12 en 13 jaar Werden door den directeur persoonlijk in het bad gewasschen. Van geloofwaardige zijde werden verschil lende van de grieven bevestigd. Gisteravond had in den salon van do Doele le Rotterdam een vergadering plaats, waarin de directeur en zijn vrouw volle dige explicatie zouden geven van hun werk. Leden cn donateurs, alsook stede lijke autoriteiten en leden der rechtbanken, waren uitgenoodigd. Door de directrice werd een volledige beschrijving der huishouding gegeven en door den directeur verantwoording dor fi nanciën gedaan. Bij het debat, betoogde de heer H. Spiek man, iid van den Raad, dat een commissie uit erkende voreenigingen of een bestuur behoorde benoemd ie worden, dat voort durend controle houdt en waaraan direc teur en directrice ondergeschikt, zijn. Dit bleek ook de zienswijze van anderen. De pertinente vraag, oT: het echtpaar Vink daar toe bereid was, werd bevestigend beant woord. Ook 'stemden zij toe, dat de vor- eeniging voor Gemeente- en Volksbelan gen zou Verzocht' worden, die zaak verder te regelen. Nu zal er wel meer licht over deze zaak verspreid worden. Storm en hoog water. Men seint ons uit Leeuwarden <De zeedijk aan de Noord-Friesche kust bij het Moddergat en TVierum is zwaar bescha digd. De pol ven sloegen tot manshoogte over den dijk en bij TVierum wordt een doorbraak gevreesd. Verscheidene huizen zijn ingestort. Een man is verdronken. Uit bp na alle plaatsen in Zuid-Holland en Zeeland die aan de groote wateren gelegen zjjn komen berichten van watersnood. Rotter dam werd gistermiddag te 5 uur verrast door een hoogen watervloed, die alle'havens blank zette. De vloed was zoo weinig verwacht, dat het bessuur van 't hoogheemraadschap Schieland op schouw was uitgegaan en zich te Gouda bevond in plaats van te Rotterdam, hetgeen het nemen van maatregelen dom- het dijkleger te Kralingen dat zijn he velen van dit bestuur ontvangen moet zeer bemoeilijkte. Intusschen hebben zieli daar geen onheilen voorgedaan. Vooral wegens het drukke uur, daar ie der naar huis wilde, maakte sleeperswagens, handwagens, rijtuigen en dragers goede za ken en was het aam al vermakelijke tooneel- tjes veelvuldig. Het water steeg tot 3 meter 62 boven 11. P. en bleef' alzoo slechts 8 cen timeters beneden den vloed 1894, de hoog ste op de peilschaal aangegeven. Wegens het onverwachte van den vloed had weinigen vloeiplanken gezet, zoodat velen groote schade hebben vooral in kelders en benedenverdiepingen. Op de Mans sloegen gistermiddag dooi den stormwind twee stoomschepen van de boeien, doch werden door hel. uitwerpen der ankers weer vastgelegd. l)e L'lsol hij Gouda, slond gisteravond bij vloed wem' zéér hoog. Zee-lam! is eveneens op verschillende plaatsen geteisterd door hoog water. De spoorwegdam bij Rilland leed grooloscha de. De Lreinendiensl op de Zeeuwsche lijn moest gisteren gestaakt worden. Te Vlissingen, voorat in het laagste ge- decile, hoeft men veel van overstrooming le lijden gehad. Het. water stond op som mige plaatsen 1/0 nieter hoog. Hel. bureau der „Ylissingsche Cl." on de drukkerij wa ren overstroomd, zoodat. de courant niet kon verschijnen. Te Dordrecht is bet Groolekerkplein ge- irtimdeerd, de drukkerij der „Donlr. Ct," stond vol water en voordat hot water ver wijderd was konden do stielpersen niet werken, want het vliegwiel, van den motor kon niet door hot. water draaien. Verder wordt van voel cn aanzienlijke waterschade melding gemaakt tc Gouda, Schoonhoven, Bridle, Helilevoetsluis, Zie- rikzec, Ren kom, Oud Yosscmeer, Lobilh. Te Antwerpen dringt liet water de stad binnen, dc kaden, die onlangs dreigden lo verzakken, beginnen onder den druk van het water in te storten. Te '{Mende is ecu visschcrssehip met de bemanning nabij liet strand vergaan. De Schelde is ver buiten haar oevers getreden en heeft op den linkeroever vele gemeenten overstroomd. Te Calloo zijn oen vrouw en een kind verdronken. Nader seint, men 011s uit Middelburg: De Noordwestcstrom teisterde Zeeland, vrce- selijk. Tal van polders werden overstroomd en het 'vee verdronk. Veel dijken braken door, duizenden hectaren weiland liepen onder, waardoor een enorme schade is aan gericht. De stad Vlissingen staat, grootendoels onder water. De ingezetenen ondervonden groot nadeel. De treinenloop was gestremd vanaf Mnau- dagnamiddag tot Dinsdagochtend. De spoor dijk bij Krabbendijke beeft veel te lijden gehad. De toestand in de Reigcrsbergscbe en Engelsche polders is verschrikkelijk. Voor zoover bekend is zijn geheel of gedeeltelijk overstroomd: in Tholen 5pol ders, in Z. Beveland S en in Zeeuwsch Vlaanderen 7 polders. De schade is ont zaglijk groot. Het treinverkeer was lieden nog grooten doels gestremd, dc mail trein en de snel trein kwamen te Vlissingen niet aan. Uit Holland arriveerde vanmorgen sleclds oen trein te Middelburg. De goederen treindienst werd 11a 10 uur gestaakt. Betrapt. Door een nachtwaker der particuliere vei ligheidsdienst te Rotterdam werden lieden nacht 2 mannen betrapt die met een roei boot 6 gezouten koehuiden aanbrachten aan de St. Jobsgracht te Oud-Delftshaveu. Met achterlating vari 2 huiden wisten zij te ont komen. Mishandeling Te Nieuw-TVeerdirige heeft een ernstige mishandeling met doodelijken afloop plaats gehad. De kleermaker A. v. d. "Veen, wien een steek in den rug is toegebracht, is, toen hij op de vlucht ging, in het kanaal geraakt en verdronken. De vermoedelijke dader bevindt zich in Duitschland. Hekserij. Men schrijft aan de ,,Lw. Ct." uitAchl- 1 karspelen: In zake de „Lsjoendarij" te'fwij- zelenheidc, waarvan onlangs melding werd gemaakt, schijnen de gemoederen langza merhand wat tot bedaren te komen. Pc bekoring van het nieuwe is- er dan ook al weer af. Interessant is evenwel, wat. 'dc volksmond wist te vertellen omtrent de zienersgaven van den duivelbanner. Men verhaalde n.b dal deze den bode, die hem over het geval kwam raadplegen, had toegevoegd: „Wanneer gij straks thuis komt, zal; c.r spoe dig iemand komen, die naar den toestand van den patiënt; informeert en hem een paar mooie appels meebrengt en dal is de schuldige," En werkelijk nog pas bad de bode do terugreis afgelegd, of die ajtosativsoBsa r

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2