Bums ni mmm. zeker iemand kwam en de appels ontbra- ken niet. Dal de on (.vangst, niet. erg vrien delijk was, lsinl. zich denken. Erkend dienI. echter, dat ook in de meest afgelegene streken het geloof aan heksen en spoken langzaam maar zeker wordt ondermijnd. Wie een vijf en twintig tal jaren terugdenkt., zat dit. moeten erken nen. Laatst hoorden we. iemand zeggen: „Waar het snorren der spoortreinen en het tuffen dor auto's wordt, gehoord, vluch ten heksen en spoken." Had hij ongelijk? Onvoorzichtige kinderen. !n zeer korten tijd hadden te Avorcesl Iweo ongevallen plaats met schoolkinderen, die onvoorzichtig, maar naar kinderge woonte, parmantig en wijs mot een scherp gepunte griffel rondhuppelden bij en naar school. i Het eerste ongeval trof een knaap. Lustig met de makkers meespelende wist hij geen veiliger plaatsje voor zijn griffel te vinden dan in den mond. Dooi- een onverwachte aanraking met een gpaotoren knaap wordt de griffel naar binnen geduwd, waardoor zij in hot zachte verhemelte dringt en afbreekt. Door spoedige hulp van een geneeskundige werd hef afgebroken deel verwijderd en met een niet gevaarlijke, hoewel zeer bloe dende wonde liep dit geval' boven verwach ting nog al goed af. Noodlollngor was hel. tweede. Een zeven jarig meisje, met vte mooie gepunte grif- iel in het. vuistje, op weg naar school, struikelde over aan den weg liggende tak- kenbosschen, viiel voorover met. bet gezicht op de opstaande griffel, die langs het oog door den bovenwand, dei' oogholih in de hersenen drong. Na eemige dagen lijdens betreurden de ouders een lief kind. Zijn tijd verslapen. Een opkooper van nuchteren kalveren in Weststellingwerf ging in den nacht van 9 op 10 Maart om één uur naar een boederij, om daar handel te doen. Toen. hij daar was aan gekomen, maakte hij wel wat bezwaar om den boer zoo vroeg te kloppen. Hij ging nu naar z.ekere plaats in de nabijheid der boer derij, om daarin een uurtje te wachten, doch geraakte ongelukkig in slaap. Om drie uur kwamen er twee concurrenten, die den boer opklopten en twee nuchteren kalveren van hem kochten. Daarna gingen zij hun slnpen- den collega wekken en deelde hem hun han del mede, dat natuurlijk voor den ontwaakte eene grootte teleurstelling was. Baldadigheid. Zaterdagmiddag omstreeks '2 uur wierp een jongen van pl. m. 10 jaar zich te Glanerbrug, bij Lonneker, terwijl een trein in aantocht was, op de rails. De machinist bemerkte het en kon nog bijtijds stoppen. Toen de trein stil stond ging de j oneen er van door. Het schgnt dat aan Vtedigheid moet worden gedacht en de jongt., met dit gevaar lijk spel de bedoeling had den trein te doen stoppen. Papnss te Odessa. Een correspondent van hef „Ilbld." schrijft. Ik zag dezer dagen een oude bekende in Odessa, namelijkPapnss, die bij het Amsterdamse!! publiek zeer zeker nog niet uit de herinnering is. Hij ziet er nog pre cies zoo uit als toen ik hem, ik geloof zes jaar geleden, in Amsterdam zag en .ver dient nog altijd den kost. met .vasten. Den Men Februari werd hij in zijn glazen flesch gesloten, die voor de oogen van het. publiek diciilgelakt werd en den 22en zal hij daar uil bevrijd worden. Voor deze 8 dagesn vasten ontvangt, 'hij 400 roebelDe belang stelling van het publiek fs zeer matig;we bevinden ons juist in de vasten en het is nu iniet zoo zeer to verwonderen, dat iemand, die een geboete week. niets anders heeft, gegeten dan olijven, met matige be langstelling naar een niedomenseh, kijkt, die in 't geheel niets lie-off. gegeten. 11 oven dien is iedereen ervan overtuigd, dat. er bedrie gerij in 't spel is: Papnss is ,,tc zien" van 's,middags 2 tot. 's avonds li uur en al gemeen wordt geloofd, dat, hij in de uren van 's avonds 41 tot. 's middags 2 wel de noodige leVensnuddelien lof zich' zal nemen. Ware hof niet, dat het juist een flesch is, waarin hij gesloten is, dan zou de belang stelling nóg (geringer zijn, maar voor een flesch heeft een rechtgeaard Rus altijd een zeker zwak I Biamantbewerkersslaking te Parijs. De heer Jef Groesser, secretaris van het Wereldverbond van Diamantbewerkers, deelt mededat de werklieden van den heer Eeknayan te Parijs thans ook den arbeid hebben neergelegd, zoodat de diamantbewer kersstaking daar ter stede thans algemeen is De heer Groesser spreekt als zijn verwach ting uit, dat deze week het einde dier sta king kan worden verwacht, Betoogingen in 't zicht. foor a.s. Zondag 18 Maart zijn te Ber lijn honderdduizend Vnanifesten verspreid met oproep aan de arbeiders om deel t( nemen aan 82 vergaderingen door de go cianl-democratcn belegd. De agenda voor al die vergaderingen luidt: De burgerrevo- iutie van 1848 en '49 en het Pruisische driekl assen-kiesrecht' De maatregelen die de polifie- en mili laire autoriteiten nemen, doen vermoeden dat ernstiger "dingen dan op 21 Jan. j.l worden verwacht. Op 18 Maart zijn 'do Ber- ujnsche arbeiders gewoon op de graven dor heidon van de Maart-revolutie te de mons treeren. Het mijnongeluk in Frankrijk. In de Fransche Kamer heeft president Doumer een verklaring voorgelezen waarin sympathie wordt betuigd met de gezinnen der slachtoffers. Met algemeene stemmen werd 500,000 frs. voor de gezinnen der slachtoffers gevoteerd. Uit Lens wordt gemeld dat het reddings werk Zondagavond is gestaakt wegens de vergiftige gassen, 90 lijken zijn tot nog toe te voorschijn gebracht. Uit alle deelen der wereld worden door staatshoofden telegrammen van rousvbeklag aan president Fallières gezonden. De mijnmnatsehappij zal jaarlijks aan we duwen- en weezengehi ll/g millioen frs. heb ben uittekeeren. Duitsehe reddingsbrigades van de mijnwerkers in Westfalen zijn naar Courrióres vertrokken. Ook in Duitschland zullen inzamelingen gehouden worden. De maatschappij deelt het volgende mede omtrent het aantal slachtoffersterugge vonden lijken 90, vermiste mijnwerkers 1060; totaal slachtoffers '1150, De meeste lijken zijn afschuwelijk verbrand. 17 der redd»rs moeten zijn omgekomen. Men meldt dat 3 zoons vari een vrouw zijn omgekomen, een vader ontsnapte aan den dood maar al zijn zoons kwamen om. Een andere vrouw verloor haar man en zoons, en van een man' zijn 25 bloedver wanten zoons, broers, zwagers en neefs in schacht no. 3 gebleven. De vorst van Monaco zond 5000 frs., dr. H. Rothschild 20.000 frs., een steuncomité te Parijs 200.000 frs., de Duitsehe gezant te Parijs 2000 (rs. Er zullen verscheidene weken mee ge moeid zijn om alle lijken te voorschijn te halen. De eerste slachtoffers zijn gisteren begraven. De bodem van Schacht no 3 staat in brand, wat het reddingwerk belemmert. De pogingen tot redding door Westfanl- sche arbeiders gedaan naar gezegd wordt gezonden op last van Keizer Wilhelm hebben een wonderbaarlijk succes gehad. Te elf uur 's avonds was men, dank zij hun werktuigen, 500 meters vooruitgekomen. Bij het herkennen der lijken duren de hartver scheurende tooneelen voort. hebben zich onvoorwaardelijk onderworpen. Door het omslaan van een prauw op het Lindoemoer, verdronken den SOen Januari de Europecsche .fourier Batijn, en een Am- boineesch fuselier." Koloniën.' Celehes. Uit Donggala werd aan hef, „Soer. Ilbl." van den 27en Januari j.l. het volgende ge schreven over den toestand in Midden-Ce lebes op dien datum: De To-Koelawi (d.w. mensehen van Koelawi) in het PaloedaL zijn in verzet gekomen door geen gevolg te geven aan de oproepingen van den controleur dier land streek en door hun kampongs te verster ken. De colonne, daar aanwezig, gevoelde zich niet sterk genoeg om de ben ting die er bovendien was opgericht, te nemen, waarom* daarmede gewacht weid tot aan vulling van troepen uit Makassar, zou zijn gekomen. Na aankomst van die aanvulling, sterk ongeveer 100 man, werd wederom tegen de Ïo-Koelawi geageerd, met het ge volg, dat de bedoelde versterkingen thans alle genomen ziju. Nu do zaken hier door dit succes weder hun gewonen gang gaan, is de heer En gelenberg naar Posso om daar do zaken te regelen. De bevolking aan het meer is n.l, in verzet gekomen op aanstoken van de Loe- woeërs. Ook daar hebben zij reeds geslechte versterkingen weder opgebouwd en werd aan den civiel tevens militair gezaghebber van Posso, in eenige kampongs den toe gang geweigerd. Veel hulp in deze zaken heeft deze auto riteit gehad van don zendelingleoraar Hoff man van Posso. Deze nog jonge man, ging ongewapend, in gezelschap van eenige be vriende hoofden, naar de in verzet zijnde hoofden om hen tot rede te brengen en te hooren welke dan toch de redenen waren van hun optreden, nadat zij te voren zoo goed hadden omgegaan met de „Kompa- nie". Allerwege wenl verklaard, dat dere den van het verzet was de vrees voor Loe- woe; de gezanten van dit. rijk waren n.l. nog steeds niet in Posso geweest om de bevolking aan te zeggen, dat zij n.u Com- pagnie's onderdanen waren. Eens k wam het voor dat den heer Hoffman do toegang tot een versterkte kampong geweigerd werd, hoewel hij het hoofd daarvan reeds kende. Men zou hem' gaarne huiten de versterking logeeren en te eten en te drinken geven, maar binnenkomen mocht hij niet Dit was niet wat de heer Hoffman wilde. Hij wist de mensehen te bepraten, dat ze hem ton lange leste toch toelieten, en hij slaagde er in het hoofd der kampong tot betere ge dachten te brengen. De civiele en militaire gezaghebber van Posso zit nu met zijn manschappen aan het meer om de kampongs, die zich' niet on derwerpen willen, te tuchtigen. Ook de zen- delingleeraar en zijn personeel zijn inliet binnenland aan het meer op hun post go- hieven, te midden der bevolking'. V De gewestelijke militaire commandant te Makassar.seinde 8 Februari: Blijkens heden ontvangen dagboek, loo pende tot 23 Januari, hij voortgezette pa trouille in Koelawigebied houding bevol king zeer vredelievend, nagenoeg alle hoof den in onderwerping. („Java-CL") V Aan de „Java-Bode" wordt dato 10 Fe bruari geseind: Van de colonne onder den kapitein A. C. L. Phaff werd heden uit Lindoe, in Midden-Celehes, het volgend bericht ont vangen „Bij opmarsch naar, Lindoe geen verzet ondervondenalle hoofden van dit gebied Ceram. De resident van Amhöina seinde onder dagteekening van 4 Februari: Mobiele colonne 13e bataljon heeft de haar gegeven opdracht met succes uitge voerd; op 11 Januari van 'fala-mondiiig hei. binnenland ingetrokken kwam zij 17 Ja nuari le Watoei aan, weinig tegenstand ondervonden, een Europeesch fuselier zwaar gewond en aan bekomen wonden overle denden; 2 dwangarbeiders bezweken aan buikziekte. Tengevolge van zware terrein- hindernissen, hevige regens en het dikwerf overtrekken der zeer gezwollen rivieren was opmarsch hoogst vermoeiend, vooral van trein werd zware inspanning gevorderd; hoofden van Iloekoeiua, Watoei en Apiolo hebhen zich bij colonne-commandant, ge meld zij verklaarden mol. gouvernement in vrede te willen leven. Hun is aangezegd wegen aan te leggen van Watoei naar Iloe koeiua, naar Honiieloe en naar Tala-mon- ding, voorts hot. verbod uitgevaardigd aan bevolking om' met geweren te loopenieder met geweer gewapend persoon zal alsvij- md worden beschouwd; aan heide eisohon wordt gevolg gegeven. Bevolking van Hon- koeina-gebied is thans bezig met. aanleggen van een weg naar Tala-mondmg, zij is reeds tot dc vlakte gevorderd en ook van hier uit wordt aan weg naar Watoei ge werkt; deze is reeds gevorderd tot over een afstand van 3 uur gaans. Met. vermij ding van overgangen Tala-rivior van. Wa toei is n.l. een korte verbinding naar Tala- monding tol stand gebracht; vivros kunnen van hier uit zonder bezwaar worden op gevoerd. Volgens berichten zou bevolking Honitctoe zich aan oorsprong Tala-rivier hebben gevestigd; plan bestaat, om. van 2 zijden derwaarts op te rukkentusschcn llonitetoe en Watoei is n.l. verbinding ver kregen, zoodat van uit beide plaatsen in onderlinge samenwerking kan worden gea geerd. Jn bivak Watoei komen dagelijks inwoners van Watoei en Hoekoeina onr le vensmiddelen te verkoopenvrouwen heb ben zich nog niet aldaar vertoond; eisch tot inname geweien zal te gelcgenertijd zoodra wegen gereed zijn worden gesteld. Gezondheidstoestand der colonne vrij goed, slechts enkele gevallen van buikziekten kwamen voor, doch daarentegen veelvoet- wonden, eon gevolg van het veel door ri vieren marchecren. Op 30 Januari j.l. is door civiel en militair bestuur te Piroc een vergadering gehouden, waarbij ook Alfoersche hoofden tegenwoordig en daar onder de drie Alemanans van Rooinahroal; dezen betaalden opnieuw een gedeelte der boeten, waaronder 6 geweren, en beloof den het restant, bestaande uit nog 10 oude ho-rden en 44 geweren, spoedig te brengen; zij wenscMen geen oorlog met het gouver nement; ook hun is de eisch gesteld van liet loopen zonder geweren en bijaldien zij werkelijk vrede wenschten om hij de a.s komst onzer troepen deze ongewapend en met witte vlaggen tegemoet te komen. Beide eischcn zijn aangenomen. Blijkens een van den legerpommandant ontvangen telegram van G Febraari is bij de excursie op Ceram) op 12 Januari j.l. levensgevaarlijk gewond en sedert overle den de fuselier Van Keurden. („Jiwa-Ct..") Borneo. De secretaris der Zuider- en Oosterafdee- ling van Borneo seinde, bij afwezen van den resident, den 42en Februari aan de regeering Op ontvangst bericht, bende kwaadwilligen in Ajoehsteeek, onderafdeeling Boentok, wer den 9 dezer twee groepen van hier onder luitenant Dufour en 10 dezer twee groepen van Amoentai daarheen gedirigeerd, met op dracht, bende uiteen te drijven en krachtig te achtervolgen. Gisteren te Mahe, district Tabalong, afdeeling Amoentai, ontmoeting van controleur Tandjong en patrouille Amoen tai met bende plaats gehad, waarhij twee dooden met geweren in onze handen bleven Onzerzijds niet levensgevaarlijk gewond Am- boineesch fuselier Rumagit, algem. starab. No. 64023; assistent-resident en militaire commandant Amoentai heden naar Tabalong vertrokken. De resident der Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo seinde den 43en Februari Uit patrouilleering troepen ter achtervolging en bekomen inlichtingen nader gebleken bende kwaadwilligen in Ajoehstreek, Boen tok, gevlucht in noordelijke richting met achterlating 8 gesneuvelden en medeneming van een 20tal gewonden; samenstelling bende nog niet met zekerheid bekend. (J.-B.) jiërs schijnen bende van leeftocht te heb ben voorzien, vermoedelijk doesoens si Oe lak, Karamanten en Pandoeng. Patrouille blijft in heL Noorden. De militaire commandant le Sandaran Agoeng seinde d.d. 12 en 13 Februari: Nacht 10 op 11 vier schoten gelost te- lofoonhuisje Kola Liman Saring en tele foondraad gekapt, vermoedelijk door inen- ehen van Si Oelak. Avond 12 dezer door luit. Sonst.rnl nabij Si Oelak 3 vijanden in Sawahhuis ontdekt, twee ontvlucht, een neergeschoten, buit. 2 geweren, 1 pistool en blanke wapens. Hoof den beweren doode niet t.e kennen. Op be richt. dat. Pan ge ra n Hadji üemar op Öoe- noeng Roongko ten N, O. lijn Hiang-Poon- goef, patrouille 20 bajonetten over Hinng gebergte in, patrouille luit. Sonstral vanuit Soemoerocp door Poengoctvallei. Korlntji. De „Padanger" bericht: Uit Karintji seinde 10 Februari de mil oomdt, aldaar, dat op bericht vijandelijke bende nabij Pandoeng Soemocroep patrouil le 30 bajonetten onder luit. Sonstral uit rukte. Deze stuitte 8 Februari op bende 20 man onder Pangeran Hadji Oemar uit.Djam- bi, die in richting Oeloe Tebo verdreven werd, achterlatende 8 voorlaadgeweren blanke wapens, veel leeftocht. Geen vijan den in onze handen, bloedsporen wijzen op gewonden. Wij gcene verliezen, een ge weer stukgeschoten. Achtervolging geen re sul laat, 9 Februari patrouille terug in Pan doeng, alwaar 10 bajonetten achfergeble ven, die nacht 8 op 9 Februari uit ge berate beschoten zonder, gevolgen. Korint- Laatste Nieuws. Storing van het telefoonverkeer. Tengevolge van den storm, die zijn invloed natuurlijk ook op telegraaf- en telefoonlijnen deed gelden, was de verbinding van hier met Amsterdam vanmorgen totaal gestoord, van middag gedeeltelijk hersteld. Onze beursnoteering kwam daardoor ge- ruimen tijd te laat. Hofbericht. Z. K. H. de Prins was lieden wederom in de zitting van den Raad van State tegen woordig, gelijk Z. K, H. sedert zijn verblijf in de residentie bijna geregelde de wekelijk- scbe vergaderingen van dit Staatscollege bij woonde. De Marokko-conferentle. Sedert twee dagen is de toestand onver anderd, De Fransche gedelegeerden beschou wen een overeenstemming in de bankkwestie onmogelijk, zoo Duitschland niet toestemt in een verhooging van het aantal aaudeelen, die aan het consortium der Fransche banken zullen worden gegeven, voor het terugkoopen van het recht van voorkeur. De Duitsehe gedelegeerden weigeren hard nekkig in de Fransche eischen betreffende de politie toe te stemmen. Duitschland zal waarschijnlijk hetOosten- rijksche voorstel aannemen, behoudens de afkeuring van enkele punten. DINSDAG 13 MAART. Staat? toen: nfiun, 4 cpu too%, torw/iS 44% 45% 50% Stedelijke Doeningen. HaR tl el en Bedrijf. Beurs van Schiedam. DINSDAG 13 MAART. '.ijftckeie. nokering van ie Commissie uit Hamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJNf 71/2 por Hectoliter eont., ion der fast on zonder belaBting. ROGGEgoen opgavo. GERST geen opgave. MAÏSgeen opgave. Namens de C/mm. voor de noteeri* IX F. W. Psrns. otsevhp Vereeniging Bond van DutiV'. rtnirs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 8.50 per HL. JENEVER. -12.50 AMST. PROEF - 14.— n De Commissie voor ie n.4wr*.i. MOUTWIJNStemming nauw. SPOELING: f.1.70. SPIRITUS: 115 a f 16. RUWE SPIRITUS; f7.—. AMSTERDAM, 13 Maart. Koffie goed, ord. Java 32%. Santos 25i/3. Suiker vast. Tarvve niut genoteerd. Rogge niet genoteerd. ROTTERDAM, 13 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd33 paarden, veulen, ezel, 1103 magere runderen, 552 vette runderen, 204 vette en graskalvcren, 005 nuchtere dito, 1 schapen of lammeren, varkens, 145 big gen, 1 bokken of geiten, Runderen le kwal. 75 ct., 2e kwal. 66 et., 3e kwal. 50 ct.ossen le kwal. 74 ct., 2e kwal. 70 et., 3e kwal. 58 ct,stieren le kwal. 62 ct., 2e kwal. 58 ct., 3e kwal. 50 et.kalveren le kwal. 120 et., 2e kwal. 105 ct., 3e kwal, 90 ct. per 1/s kilo. Handel goed. Melkkoeien f140—265, kalfkooien £180—300, Stieren f 55200, Pinken f graskal vcren fvaarzen f 60150, paarden f40—140, biggen f a f en faf nuchtere kalveren f a voor de fok f a Handel matig. Boter. Aangevoerd 44/8 en 45/16 vaten, bonevens 300 stukken van KG. Men besteedde voor le kwai. f60, 2e kwai. f56 en 3o kwal f52. Voor stukken van 1/2 KG. werd f 0.75 ft f 0.70 betaald. HAMBURG, 13 Maart. Koffie. Mrt. SSVs, Mei 385%, Sopt. 393%, Dec. 40)%. HAVRE, 13 Maart. Koffie. Maart 47)/s, Mei 48, Juli 48)%, Sept. 483% K. HAMBURG, 13 Maart. Suiker, Biet- prijsh.Maart 17.—, Mei 17.20, Aug. 17.55, Oct./Dec. 17.65. Amsterdam 189) Indtistr. co Fin. Onder», SpoorwegïeaBÏ«ges. Tram wegmaatschftpjii jon. PremielcöJiiagen. Bnr&HrliJke 8tun4ï. SCHIEDAM. Geboren: 10 Maart. Hendrik Diederik, z. v, A. Bak ker en M. B. den Boer, Lange Kerkstraat. Joanna Cornelia Maria, d. v. P. G. Scheffers cil M. J. Hammers, Singel. 11 Maart. Cornelia Theodoras Leonar- dus, z. y. A. Wuisinan en H. van der Hoe ven, Heerenslraaf, 12 Maart. Arinigje, d. v. G. van der Wilt en B, Sparreboom, Klein Groenendal, VLAA&DINGEN. Geboren: 10 Maart, Willem Abraham, z. v. A.W. Treurniet en J. Brouwer, le Maasbosch- straat. 11 Maart. Christina Johanna, d, v. T. A. Simons en M. Kok, 2e Liesiveldsteeg. Johannes Marinus, z. v, J. M. Mortier en J. Nauta, Havenstraat. Johannes, z. v. A, van der Vaart en P. ,0. Olijrhook, 2e Bierslooisteeg. Prijzen van Coupons. Amsterdam, '13 Maart. Overzicht ran do Benrs Tan don dag. Amerikaansche sporen lager. Nationale staatsfondsen vast. Buitoni. staatsfondsen zwak. Nederland. Kal. W. öon- Der' 4 ito Gbligatian tiito Cert Hongarije. Bal. v. Sir. Kr. CV) lOfiö 1892/1902. Italië. Inschrijving 1882/Ut Oostenrijk. OEI. in Z.Jmi./Ju' dito in Gond 1878/93 Portugal. Obligatie-, le gpl dito 3e serie Tabaksmon. dito Leening Ob Rusland. Iwang Dombr. O. I 125 0.. Idem G. K. 625 Oblig. Binnenlandsohe leoa.' M 4 dito 'EO geo. 0. R. 825 4 dito Hope C>. '89/90 O.K. 625 12 Mrt. 13 .Mrt pCg M. K, U, 1. t.' 79»/,, 791% 3 93'3/b 91%, t. 93V„ 4 95% 95% 100 !i 4 100%, s 99 3 89%, 09% 3 87%a 07% 1. 4% ?8% i% 90 4% 90% 90 dito '94/6e Am. G. R, 621 Obligat. Leen. 'S.'/f.n (£20; Gr. R. Sp.w. 10? 0. dito '80 Z, R. 825 Zuid-W. Spoorw. Z. li. 125. dito Z. K. 625 Oblig. Trenae, L. '89 G.R. 125 dito in Goud '84 Spanje. Oblig. Ruiten!, (Per,!.) Turkije. Gepriv. Conv. L. Egv°te, Obligatie keening '78 China. Gondleening 1895 Zilverleening 1894 Japan, Obl. leening '99 7-j. Binnenl. sch. K. 0. Mexico. Zilverl, Binnen), aohul.l aft. Oblig. (f 100/1000) 5 BRA7.ILIË. Fund. T,. '98 20/100 5 Columbia. Geo. Rt. S. 100/500 t1/, Dominico, 4 pCt. 2'/, O. m. l. Venezuela. Obl. 18S1 100 4 7CV, 81 Vu 82'/, 81% 85% 79 66 80% 80% 67% 90% 83% 95%, 105% 105% 96% 90% 97% 49 81% a 82%, 81% a 79% 80% 81% 105'/, 96'%, 91% 37% 44% 45 50% 39% 90 188% 186 100% 100% 102% 103 191'%, 192%. 700 710 489 560 408 430 160 160 139% 140 157% 126 30 490% 489 115'%, 114% 3G 36 60% 61% 184 184 89 88% 42'/,, 41 a% Rotterdam 1894/97 Schiedam 1895 8 «sderl, en Kol. Amst. Bank a. 213'% Nederlandsohe Bank-Aandeelen 199 's-Qrav. Hypoth.-bank Pandbr. 4 100'% Red. Hypb. Veendam Pandbr. 4 100 dito Pandbrieven 3% 94 N.-"W. P&cif. Hyp.bnk pdbr. met aaudeelen 100 ot f50) 3% Westl. Wypoth.-bank Pandbr. Cultuur-Mij. Vorst], aandeelen Ned, Hand tl-Mfl. a. op d. reso, 5 Amsterd. Deli-Mjj. aandeelen. Belt-Maatschappij aandeelen Senembah tabak-mij. aandeelen Kon, PaketTa&ït-inaatsoh. aand. Ned. Amerik. Stoomvaart aand. Stoomvaart-Mij. Nederl, aand. Dord. Petrol »nd. Mij. aand. Java Pstrol.-M&atseh. aandeelen Kon. M. t. )E. v. Petr.br. aand. Moear» Entm Polr.-M. aand. Moes Her Petr. Mg. aandeelen Sum. Palernb. Petrol.-M. aand. Nieuwe Afrik. H.-V. aandeelen BELOIË. B&mj. am. Bruss. 3 V. St. v. N.-Amer, Am. Car. F. 0. T. A. Maxwel L. Gr. Prior. aand. afgesi. Cert. v. aand. 5"A, dito Prior Cert. v. ïncom. b. 89Ae N. Orl. Sr. Cert v. gest, aand. SC-Vu U. S. Steel C-y Cert. v. g. aand, do15/» PERU. Corp. first K. B. .6 108% dito Cert. van aandeelen 17% dito Cert. van pref. aand, 53% Nederland. H. ÏJ. Sp.Mjj. aand. !0G Mij. t. ExpU v. St. Sp. aand. 114% Ned. Ind. Spoorweg sjuideelen 21G Noord-Br. Boxtel '75/80 geat. 99 Italië. Spw. '87/89 Oblig. 3 08% Znid-Ital. dito Obligai. 3 öST/I5 Polen. Wrs.-Ween. (Z.R. 100) a.. 127% PORTUGAL. Kon. Port. spw, Obl. 3 87 Rusland. Moak.-Wind.-Ryb. 0. 4 Cl Rjasan Uralsk G. R. 625 Obl. 4 81% Wladikawk. Z. R. 625 Obligat. 4 E4!5/u V. S. v. N.-Am. Atch. Top, e. g. a. 93% dito cert. van pref. aandeelen 102 dito Algem. Hypotheek Oblig. 4 102% Denvei on Rio Grande C. v. a. 44% Erie Spoorwegmij. gew. aaud. 43'% Kansas City S. R. Cert. g. aand. 29'J/i6 dito Cert. v. dito 33 dito prefer, dito59% dito Cert. dito 63 dito le Hypotheek Obligatien 3 73'% St. Louis Sonthw. Obligat. 4 98 Louisv. en Nashv. Cert. y. aand. 154 St, Louis S. Fr. C. v. gaw. x. dito dito van 2e prefer, aand. 45%» dito dito Gec. Hypotheek Obl. 4 94 Miss. Kangas Tex, Cert. v. a. 35%# idem le hypotheek Obligat. 4 100% idem 2c 4 89 NÖnt.en West, Sp.Cotó.bew. 50% Norfolk en West. Cert. v.gew, a. 88 idem C. 4 pet. Adj. pr. st. 90 Oregon Calif, le Hypoth. Obl. 5 103 Reading Co. C. v. g. a. South, Pao. Comp. gen-, aand. 673AS dito Gond Obligat. 4 93 Union Pao. Railr,Cert .aand. 155% idem preferente aandeelen idem Gond Obligat4 104 Wabash atg, Cert. v. pref. aaud. 4 49 W. N. Y. Pas. afg. Cert. v. a. 14% ideai Gen. Mortg, bonds 4 31% Canada. Canadian Pao. C'. v. a. 172% Batav. Electr. Tramw.mij. aand. 22 Rotterd. Tramwegmij. aandeelen 180 Semarang Cher. Stoomtram aand. 562% 40% 6 103%» 53% 106 216 68% e8<%4 128% 93% 102% 44% 42'%» 29%s 59% 35'/, 100% 50% 88 103 67% 155% Nederland. Amsterdam too Rotterdam Gemeente Crediat N.-Holl. Vereenig. Witte Kruis Paleis voor Volksvlijt 1867 idem idem 1869 België. Antwerpen 1887 BruBSel 1886 Hongarije. Staatsleening 1870 Theiss. Regal. Loton Oostenrijk. Staatsleening I860 idem 1864 Rusland. Stsatsleoning 1864. dito 1866 Sl'ANJE. Madrid 1868 Turkije» Spoorwegleeuing Prolongatie 3 111% 3 110 3 106% 91 176 f 1.72% 2% 103% 2% 106% 218% 4 160% 5 158% 292 5 375 5 318 3 58% 3 333% 2% a 108% SI 175 219 159% 289 3 pCt, Metall. Pap. in kr. 50.25 Diversen in R.m. 58.70 Zilver Jan. id. 50.25 Rnssen in G. R. 1.89 Eng. met affld. 11.90 Idem ia Z. K, 1.23% Fransche 47.70 Amerik. Doll. Gond 2.47 Belgische 47.60

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3