BINNENLAND- V STADSNIEUWS. 'De prinses las het telegram en reikte het over aan koning Altons en vroeg om het ver zoek in te willigen. Aanstonds werd op last van den koning geseind dat gratie verleend was. Te Badujoz werd het bericht; met groote vreugde ontvangen. Italië. De „Osservutore" bevatte een pauselijke encycliek waarbij afkeuring wordt uitgespro ken over de Muriavietisehe (de secte van Maria-vercerders in Polen, die veel aanhan gers telt) vereenigingen en do Poolsehe bis schoppen worden vermaand de afgedwaalde priesters en gekmvigen weder op het goede pad te brengen. Tegen het advies van dr. Lapponi in, heeft de Paus do heiligverklaring der mar telaren van (Yunpiègne in groot ornaat ko men uitsproken. De Fransche pelgrims wa ren, naar uit Rome gemeld wordt, zeer ont roerd, toen zij den Paus, met inspanning van al zijn krachten, do ceremonie hoorden ver vullen. Nauwelijks was do plechtigheid ten einde en had de. Paus zich in zijn vertrekken teruggetrokken, of dr. Lapponi snelde toe en vond hom zeer vermoeid. Evenwel hoopt men, dat deze inspanning geen ernstige ge volgen zal hebben. De Italië" meldt dat or oneenigheid is uitgebroken tusschen de monniken van gods dienstige congregaties cn de bisschoppen. 4 bisschoppen, mgrs Zuccaro, bisschop van Cal- tnnissata; Gerbino, van Traponi, Alessandro van Catalië, en Auilhoiiesi bisschop van Ur- banië, hebben deswege ontslag genomen. CC.*- 0 os tenrij k-II on gar ij e. Julius Juste, is gekozen tot president van de Hongaarschc Kamer van Afgevaardigden. Eet „Berk Tagebl." verneemt uit Wce- nen dat een ernstige ziekte van keizer Frans Jozef oorzaak is dat hij de parade bij Brack niet bijwoonde. Een aanval van beroerte heeft den keizer getroffen na do opening van liet Hongaarschc parlement te Boedapest, de ge- neesheeren hebben den ouden keizer rust voorgeschreven. Duitschland. De Rijksdag weigerde Zaterdag met 14.3 tegen 119 stemmen, benevens 9 onthoudin gen, het salaris van den minister van kolo niën toe te staan. Hiermee besloot de Rijksdag geen afzon derlijk departement van koloniën te willen instellen. Men weet dat keizer Wilhelm en .Von Bülow groote voorstanders van het nieu we depart, waren. Het handelsverdrag met Zweden werd in tweede en derde lezing aangenomen. Servië. De jeugdige Milan Christitsj, alias Obre- nowitsj, een natuurlijke zoon van koning Milan, doet te AVeenen op dit oogenblik van zich spreken door een duel. De 14-jarige stu dent leverde te Kolosvar (Hongarije) een duel op de sabel met een collega en werd op 3 plaatsen gewond. De afstammeling van koning Milan geeft al vroeg blijken van per soonlijken moed en het is geen aangename tijding voor koning Peter, voor wien de jonge man vroeg of laat een ernstige mededinger kan worden naar den Servischen troon. Griekenland. In antwoord op een interpellatie in de Kamer veiklaarde minister Theotokis, dat regeering, Kamer en volk het optreden der Macedonische benden afkeuren, maar dat Griekenland niet verantwoordelijk is voor dit optreden. De minister protesteerde tegen de vervolging van Helleensche onderdanen door Roemenië. Griekenland is evenmin verantwoordelijk voor de daden van den oecunienisehen Pa triarch. De hoop, dat het zou gelukken we der vriendschappelijk betrekkingen met Roemenië aan te knoopen is niet verwezen lijkt. Maar er behoeft a»n een verbetering dier betrekkingen niet te worden gewan hoopt. Hij verzocht der Kamer de beraad slaging uit te stellen tot 4 Juni, alsdan zou het ministerie de gewisselde diplomatieke bescheiden overleggen. O»-- Hofberichten. Dr. Roessingh begaf zich Zaterdag met dr. Pot naar het paleis Het Loo Zaterdag was liet bij 't Loo ongewoon druk. 's Morgens was bekend geworden dat de rijdende artillerie uit Arnhem op weg naar Oldenbroek een bezoek zou brengen aan II. M. de Koningin. Bij hot paleis hadden zich honderden belangstellenden opgesteld. Ruim half elf verscheen de Koningin, in een wit zomertoiJet niet grooten ronden hoed mcl witte veeren, en Prins Hendrik in de generaalsuniform, klein tenue op de basse- cour voor het paleis met gevolg. Omstreeks elf uur trok de artillerie 't Loo binnen. Het corps was tn Apeldoorn.namens do Koningin tegemoet gereden door baron Bentinck. De commandant plaatste zich naast hot Ko ninklijk Echtpaar, terwijl de troepen voorbij reden onder het spelen van den inodehnarsch. In het koninklijk park stelden ze zich na ecnige rust op op liet manegoterrein. Kor ten lijd later verscheen Koningin en Prins met gevolg, waarna de troepen werden ge ïnspecteerd. De officieren werden ten paleize gouoodigd om ecnigo vorvorsehingon te ge bruiken de manschappen werden namens de Koningin onthaald op broodjes met vleesch, bier en sigaren, onder hel lommerrijk ge boomte van het park. De troepen zouden om één uur weer vertrekken. V. Van H. M. de Koningin-Moeder is thans ook bericht ontvangen, dat zij de onthulling van het standbeeld van Rembrandt te Lei don, op Zaterdag 14 Juli a.s wenscht bij te wonen. Corps diplomatique. De Belgische gezant bij ons hof, baron Guillaume, is hedenochtend naar Bud-Kissin- gen vertrokken. De nieuwbenoemde, attaché militaire bij het Engelsche hof te 's-Gravenhage, heeft o.a. meegemaakt de oorlog in Ensrelseh-Tiidië Cl O O tegen de Waziritis, den veldtocht in En- gelsch-lndië en den Zuid-Afrikuanselien oorlog. De Decnsche missie. De leden der Deeusehe Missie bezochten Zaterdag, onder geleide van jhr. van der AVijek, ordomiance-officier van H. AI. de Koningin, het Mauritshuis te 's-Gravenhage, rondgeleid door dr. Breditts, directeur, on dr. Martin, onder-directeur. Zij waren 's avonds de tafelgasten van den minister van buitenlandsche zaken. De buitengewone missio naar Spanje. De „Staatset." meldt Het heeft Harcr Majesteit de Koningin behaagd aan Iloogstderzelver adjudant-gene raal, chef van Hoogstderzclver Militaire Huls, Zijne Excellentie C. II. F. Graaf du Alon- ceau, gepensionncerd luitenant-generaal, op te dragen Hare Alajesteit als buitengewoon ambassadeur te vertegenwoordigen bij de hu welijksplechtigheid van Zijne Majesteit Al- phonsus XIII, koning van Spanje. Harcr Alajesteit's ambassadeur is verge zeld van Iloogstdervelzer kamerheer in huitengo- woncn dienst A. O. J. E. Af. graaf de Mar ch ant d'Asenibourg Haror Alajesteit's adjudant en particulier secretaris jhr. F. AL L. van Geen, luitenant ter zee 1ste klasse Harer Alajesteit's kamerheer in buitenge wonen dienst jhr. mr. AV. Roëll, en Iloogstderzelver ordonnans-officier, den eerste-luitenant hij den grooten staf S. baron van Heemstra. Chlneeselie missie. De namen van de hoofden en secreta rissen der verwacht wordende Chineesche missie zijn* Tai Hung Tze, minister van eeredienst; Tuan Tang, onderkoning der provin ciën Foukien en Tsjékiang; Li o Yo-Tsing, le-secretarisSao-Ko Al fred Sze, le-secretaris; AV;an Bin-Chung, le-secretaris; Ten g Pan-She, 2e-sec retains. De gespatieerde woorden zijn de fami lienamen. Bij do Alandsjoes is de familie naam samengesteld, bij de eigenlijke öhi- neezen is hij enkelvoudig. De Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. van Tets, ontvangt hedenmiddag ten 5 lire officieel de Chineesche Alissie aan zijn departement. II. Af. de Koningin heeft een specialen trein der Staatsspoor beschikbaar gesteld voor de leden der Chineesche Afissie, die morgen door Haar op het Paleis Het Loo worden ontvangen en deelnemen aan het déjeuner ten hove. Ook de Afinister van Buitenlandsche Za ken en de Chineesche gezant bij ons hof, Loa Tseng-Tsiang, zullen met 'dezen trein medegaan. Van de Missie gaan alleen naar het Loo de beide chefs Tai Hung Tze, Minis ter van Eeredienst; Tuan Tang, Onder-Koning van Foukien en T Che Kiang' "en de voornaam ste secretarissen, wier namen boven reeds zijn. vermeld. Boze speciale trein, vertrekt morgenoch tend 10 u. 33 minuten stadsüjd van het Holl. spoorstation. Personalia. Aan het bericht van „Het Centrum" dat dr. Kuyper ter audiëntie is- toegelaten bij den koning van Spanje en bij de Koningin- AVeduwe, kan de „Standaard" toevoegen, dat dr. K„ die, na Madrid, Andalusië be zocht, deze week naar Lissabon zou vertrek ken, en in de eerste helft van Juni in het vaderland hoopt terug te zijn. Tweede Kamer. Naar wij vernemen, zal de interpellatie, welke de heer de Boer Dinsdag a.s. in de Tweede Kamer zou houden over de behan deling door wijlen mr. A. F. van Leyden te Parijs ondervonden, toen deze aldaar ziek werd, niet plaats hebben. Yrije Invoer. Door den Minister van Financiën is be paald d,at van 1 Juni e.k. af, ten invoer worden toegelaten a. de verschillende soorten van motoren, met uitzondering van die, welke voor motor rijtuigen en motorrijwielen kunnen worden gebezigdb. de dynamo'sc. de werktuigen, die blijkens hun inrichting door mechanische kracht zullen worden gedrevend. de meet- registreer- veiligheids- en andere dergelijke toestellen, welke bij de sub. a b en c ge noemde werktuigen behooren en tegelijk daar mede worden ingevoerd; e. andere doelen van de. sub. a, b en c genoemde werktuigen, ook wanneer die afzonderlijk worden inge voerd, mits zij als zoodanig worden aange geven en er bij de visitatie omtrent hun aard geen twijfel bestaat. De Grondwetsherziening. De Staatscommissie voor de Grondwets herziening zal vermoedelijk nog dezen zomer met haar arbeid gereed komen. („Hbkl.") Werkwijze van de Tweede Kamer. Naar wij vernemen houdt het bezoek, dat de heer 'Lobman dezer dagen op, het Loo gebracht hoeft, verband' met het voor nemen, in de werkwijze 'der Tweede Ka mer verandering te brengen. Nog verluidt, dat er sprake van zou zijn hot Adres van Antwoord op de Troonrede af te schaffen, („Centrum"). Koffleoogst. Blijkens een telegram van den gouverneur- generaal vim Nederhuidsch-lndië, van 2G Mei 1906, wordt de gouvernements-koffieoogst op Java voor dit jaar thans geraamd op 120,000 pikols. Nat. Yereen. t. etenn aau miliciens. Van de Nationale Vcreenigtng tot steun aan Aliliciens is een afdeeling te Leiden opgericht. Onder 'die afdeeling belmoren de gemeenten: Voorschoten, Zoclenvoude Weubrugge, Warmond, Voorhout, ALilkon- bnrg, Sassenheim, Rijnsatenvoude, Rijns- burg, Oudshoom, Oegstgeest, Noordwijjcer- hout, Noord wijk, Lisso, Leiderdorp-, Lei- mtiirten, Koudekerk, Katwijk, Hillegom en Alkemade. Nwlerlnmlsche Vrouwenbond. De Nederl. Vrouwenbond tot verheuging van het zedelijk bewustzijn houdt 31 Alei a.s., 's voormiddags halftwaalf, te Gorin- chem in de Dooie zijn jaarvergadering. Invalldltelts- 311 ouderdoms-vcrzckerlng. Namens 15 Christelijke werklieden-orga- nisaliën is door de' respect, vertegenwoor digers, in vergadering bijeengekomen te Utrecht den 29sten Januari en 29sten April 1906, de volgende motie aangenomen De vertegenwoordigers der ,-Ghr. Wenkl. Organisaties, in vergadering bijeengekomen te Utrecht den 29stcn Januan- en 29sten April 190G, ter bespreking van het waag stuk eencr wettelijke regeling der invali- diteits- en. ouderdomsverzekering overwegende,, dat de invoering van een invaliditeits- en ouderdoms-verzekering al gemeen wenschelijk wordt geacht; overwegende dat sedert jaren de arbei ders telkens zijn teleurgesteld'in hunne verwachting, dat deze zoo dringende zaak tot stand komt; betreuren, dat door intrekking van het desbetreffend wetsontwerp-Kuyper, een po ging tot bereiking van dat moodige doel is te niet gedaan; spreken den wensch uit, dat het minis terie bet toegezegde ontwerp met "zooda- nigen spoed zal indienen, dat bet nog in deze parlementaire periode kan worden ten einde gebracht; en, dat ook "de voorstellen tot verkrij ging van de middelen, zoo tijdig worden ingediend, dat de invoering der wet ge worden regeling, tot geen vertraging lei den zal. I. Z.-A. V. In ons nummer van Zaterdagavond gaven wij reeds het verslag van een gedeelte der dien middag te Amsterdam gehouden ver gadering van de Ned. Zuid-Afrikaansche Ver- eeniging. Daarna werd nog behandeld 'n voorstel der afdeeling Amsterdam dat de nfdeelingen elk op zich zelf of met andere, de geldelijke on dersteuning van een of meer nationale scholen in Zuid-Afrika voor haar rekening zal nemen, daardoor zou de belangstelling binnen den kring der afdeelingen verlevendigen en nieuwe leden gewonnen kunnen worden. Bij het debat over dit punt geeft Schiedam in overweging dat het hoofdbestuur aan iedere afdeeling, hoe klein 'ook, zulk een school zou toewijzen. AVel is waar krijgt men daardoor zorgen, maar juist die zorgen zul len liefde voor de goede zaak opwekken. Het voorstel-Amsterdam wordt bij accla matie aangenomen. De afdeeling Den Haag wilde het Hoofd bestuur nog eens opdragen een stoomverbin- ding met Zuid-Afrika te willen bevorderen, .waartoe werd besloten. Voorts dat het Hoofdbestuur een commissie van advies zou benoemen over de vraag wat, in Ne derland zou kunnen gedaan worden om landbouw en ambacht in Zuid-Afrika tot meer bloei te brengen. Na bestrijding door Schiedam werd dit voorstel verworpen met 38 tegen 21 slem- mcn'. Eindelijk was door Dordrecht voorgesteld geiden bijeen te brengen om een gedenktee- ken in Zuid-Afrika te plaatsen te Elands laagte tor gedachtenis aan de in den Z.-Afr. oorlóg van 18991902 gesneuvelde Hollan ders en Oud-IIollanders. Dit punt werd ter nadere overweging tot de volgende vergadering aangehouden. Na be spreking van nog enkele zaken van onderge schikt belang werd de vergadering gesloten. Ned. YiaseherjJ. De .20ste jaarlijksclie algemeene verga dering van de Verecniging ter bevordering der ATodorlandsche visscherij werd Zaterdag te IJmuiden. gehouden. De voorzitter, de lieer T. A. O. de Rid der, burgemeester van, Katwijk, heette de afgevaardigden welkom' en deelde aan het slot zijner openingsrede mede dat hij' we gens gezondheidsredenen als voorzitter af trad. Als zijn opvolger stelde spr. mr, A. AAL Schipper uit Rotterdam voor. Uit het verslag bleek dat bet ledental te rugliep van. 621 tot 550. De inkomsten bedroegen, f1066.en er is een saldo van f34.terwijl de begrooting voor 1906 beloopt f1219.en sluit met pen tekort van f 50O. De 'rapporten, betreffende de visscherij- scholen te Vlaai-dingen en Alaassluis lui den. vrij gunstig. Air. F. J. Al. A. Reekers werd tot eerelid van het Hoofdbestuur 'be noemd. De periodiek aftredende bestuursleden, de hecrcn T. A. 0. de Ridder, te .Katwijk aan den Rijn; Cl. Dirkzwager A'Izn., te Alaassluis; C. J. B„ Mijnssen, te Amsterdam, en II. J. II. Modderman, te Bleiswijk, wer den. herkozen. In de vacaturen in het hoofdbestuur, ontstaan door het overlijden van den heer G. F. V. L. van Zuylen, te 's-Gravenhage, en bet aftreden van mr, F, J. AI. ,A. Ree kers, te Amsterdam, werd voorzien, dooi de benoeming van de heeren Ja.11 Schip pers, te Vlaardingen, en V. Kamerlingh On nes, 'te Amsterdam. Na afdoening dezer huishoudelijke^ za ken deed de heer G. Dirkzwager Mzn., vice-voorzitter der verecniging, ecnige me- dedeclingcn omtrent liet succes van hulp- stoomvermogen voor vischsclicpcn. Het resultaat der bespreking was, dat door het hoofdbestuur een commissie van drie personen zal worden benoemd om tegen de volgende vergadering over deze belangrijke zaak rapport ui-t te brengen. Op voorstel va.11 Volendam'werd beslo ten de regecring te Verzoeken; lo. een baken te zetten op. den hoek van de Nes bij de invaart der Gouwzee; 2o. het z.g'. Moordenaars hofje bij' Burgerdam en de Oranjesluizen op le ruimen; 3o, een licht boei- te plaatsen op „Het Spijt" bij1 Elburg. De afdeeling A'laardingen wenschte een, statutenwijziging te zien aangebracht. II. i. moet er gelegenheid zijn lot het vormen van afzonderlijke sectiën voor verschil lende takken of groepen van aanverwante vakken, van visscherij; welke onderdooien van de- verecniging blijven. Zij' stelde voor, oen commissie van 5 leden te benoemen om deze gedachte uit te werken. Bij haar toelichting legde Vlaardingen er den nadruk op, dat do benoeming bener commissie tot niets bindt. Haar voorstel is eén uitvloeisel van de overweging, dat de Atereeniging in baar tegenwoordige or ganisatie niet geheel aan haar doel kan beantwoorden. De Noordzee-visschersplaat- scn willen niet domineeren, maar haar be langen moeten worden bevorderd. Maas sluis en Scheveningen sympathiseeren met Vlaardingen. Amsterdam wilde aan de commissie een uitgebreider opdracht geven, waartegen Vlaardingen zich' verzette. Volendam deed ten slotte een bemi.dde- lingsvoprstel. -Op initiatief van deze afdee ling werd besloten dat de commissie het voorstel-Vlaardingon zal onderzoeken, en tevens oen algemeene wijziging detr sta tuten overwegen zal. De volgende jaarvergadering zal te Sche veningen worden gehouden. AHaardingen gaf het hoofdbestuur in overweging 11a te gaan in hoeverre een be zitter 'van een diploma der risscherij-scho- len, rechten kan doen gelden op het exa- mcn-kie-zerschap. Zal overwogen worden. De heer G. Dirkzwager A'Izn. dankte bij het sluiten, der vergadering den aftreden den voorzitter, den lieer T. A. O. de Rid der, yoor zijn verdienstelijke leiding ge durende vele jaren. Aan den heer P. A. van Velzen, gouver- nements-veearts te Weltevreden, (N.-I.) is wegens langdurigen dienst 1 jaar verlof ver leend.' S. M, O. Het Rijkstelegraafk.an.toor alhier zal in verhand met de feesten van Orpheus bui tengewoon geopend zijn: Maandag,,4 Juni-: 7i/s124i/s cn 61/2—91/2. Zondag 10 Juni: 71/21—81/2 en 13—41/». Op beide dagen. is. de telefoondienst ge opend 1241/0. (Alles Greenwichüjd). Gemeentewerklieden. De Bond van Nederl. Gemeentewerklieden afd. Schiedam, hebben het volgende adres in gezonden aan den Raad der gemeente Schie dam. Verzoeken met verschuldigden eerbied ondergeteekende, vertegenwoordigende het Be stuur der Afdi Schiedam van den Bond van Nederlandsche Gemeentewerklieden de 'Ioo- nen der straatmakers en aardwerken?, in dienst der Gemeente te willen herzien zóódanig, dat zij minimaal bepaald worden op 11.50 per week en maximaal op 13 op de gronden in nevensgaande Memorie van Toelichting nader uiteengezet. 't AVelk doende enz. Daarbij is de navolgende Memorie van Toelichting overgelegd. Adressanten mcenen de billijkheid van het in het adres vermelde verzoek te mogen be- toogen, op grond, dat de loonen tier straat makers en aard werkers vroeger gesterkt wer den door zijn, aangenomen werk, hetgeen tegenwoordig bijna in het geheel niet meer voorkomt. Deze terugslag op de loonen der betrokken arbeiders is des te meer belangrijk, waar, in vergelijking met andere gemeenten, de loonen der straatmakers en nardwerkers der gemeente Schiedam niet hoog te noemen zijn. Zij varieeren van 10, f 10.50 eu 11,50, terwijl de loonen voor straatmakers zijn te Arnhem van 9.1813.75, te Alkmaar f 12, te Dordrecht 10,8011.70, to Haarlem ƒ13,20, om van de groote ge meenten in ons land niet te spreken. Op grond van het bovenstaande komt adressanten de gevraagde loonsverliooging billijkheidshalve gewenschl voor en bieden zij Uw College beleefd het verzoek ter over weging aan. De ScUledamsclie gezondheids-kolonie. Het was vanmiddag tegen 2b uur druk aan het station, een drukte die bijzonder op viel, omdat zij veroorzaakt werd door een gezelschap dat in lmnr samenstelling direct de aandacht trok. Het waren kinderen met moeders, zusters of tantes, beladen met oen grijslinncnzak, die de letters S. G. K. droegen en daardoor reeds aantoonden dat het hier gold een uit zending van de Scliicdanische Gezondheids- kolonie. Vcerfcidn jongens en zestien meisjes zou den met den trein van 2.16 vertrekken 0111 in Etten eens flink versehe, gezonde lucht te happen en onder de zeer gewaardeerde lei ding en toezicht van ecnige dames daar eens flink in gewicht en in gezondheid toe te neinen. Met het volste vertrouwen, liet bleek uit aller gelaat, gaven die moeders hun kinderen aan de begeleidende dames overze weten liet immers bij ervaring dat zoo uitstekend voor haar lievelingen wordt gezorgd en al wus het oogenblik van afscheid-nemen ook naar, zij deden het in het belung der kinderen zelf. Ook van de resultaten van zoo'n verblijf in de bosschen en op de heide of aan het strand, al naar gelang zij naar Etten, de Velttwe of Scheveningen heengaan, heeft de ervaring getuigenis afgelegd. Ook de kinderen stapten blijmoedig in don trein na door moeder nog even eens flink gepakt te zijnzij waren met hun kornuitjes, de moesten kenden elkaar wel zoowat en -de dames wisten de kinderen spoedig in opge wekte stemming te brengen. En allen wuif den vaarwel, die op het perron bleven zoo wel als die in den trein zaten. Het is het laatste jaar dat de Scliicdani sche kolonie niet beschikt over een eigen thuis, liet volgend janr zal het gebouw te Voorthuizen zijn deuren wijd open zetten voor de Scliiedamsclic kinderen die heide en bosehlust noodig hebben; dan zullen 40 kin deren kunnen worden uitgezonden om de wel daden en heerlijkheden der gezonde vrije natuur to ervaren. Zaterdagavond werd een soiree gegeven aan de leden van „Geestbeschaving" ter gelegenheid van het jaarfeest dezer ver ecniging en tevens om gelegenheid (e hebben, de dames-leden, mej. AVeijcrs, Alul- dcr en Aalsloot voor haar krachtigon slcun en. medewerking te bedanken. Een keurig programma was voor dezen avond samengesteld; de hoofdnummers hiervan waren „Een zware keuze", voor- gedraigers door mej. AAteijers; „Het Ver brande schip", door mej. Mulder, en de beide cithernumrners Loreley-Famtaisie, van Puygh on. Traumesmacht, Rêverie van Hansteijn, die een flink applaus verwier ven. In de pauze werden de bovengenoemde dames door den. voorzitter toegesproken, waarbij deze de oprichting en het weder varen van de verecniging herdacht. Hij dankte de dames voor wat zij in liet be lang van de verecniging „Geestbeschaving" gedaan hebben en bood namens de leden ieder 'n prachtiger! mand met bloemen aan, met den wensch dait zij liunne medewer king. nog 'vele jaren zullen verleenen. Hierna namen de dames-de hulde van de aanwezigen, die haar luide toejuichten, in ontvangst. De openbare zwemplaats wordt morgen geopend. Zaterdagavond omstreeks 11 uur zou de 70-jarige vrouw Van Leeuwen twee twisten de kostgangers scheiden terwijl zij een mes in de hand had. Doordien een der kostgangers haar het mes uit do liand nam werd zij aan de linkerhand verwond. Zij werd eerst in de Politiewacht aan de Hoofdstraat cn daarna door een dokter verbonden. Een 12-jarige knaap die al meer met de politie heeft kennis gemaakt nam Zaterdag avond van een paar kinderen, die olie kwa men halen afin het pakhuis waar de knaap wel eens werkzaam is, de centen aan, zeggen de dat hij de sleutel zou gaan halen omdat hot pakhuis gesloten was. De knaap kwam echter niet terug en bleek ook niet thuis te zijn of te zijn geweest. Fee*tco»cert. PROG RAA1A1A vam. bet Fcest-concert ter herdenking van het 40-jairig, jubilé op: Donderdag 31 Alei 1906, des aivonds te 8 uren, in het Gebouw der Officieren-Atereeniging alhier. Solisten.: Afcj. Hilly Tibo, te Utrecht, (Sopraan.); de beer Thornaa Denijs te Rotterdam (Ba- rylcm, ea heeren werkende leden vam S. M. O. Pianobegeleiding door den lieer Anion Rijken (Eerelid). Eerste Afdeeling. 1. Festgosaing aa die Künstler, Mendcls- sbon. 2. Liederen voor sopraan, Bartholdy. a'. Der Frü'hling, Joh. Wagonaar; b. Zoin- mer, J. P. ,T. AVierts; e. Liefde, Headr. v. Tussenbroek. 3. Liederen, voor bnirylona. Der Arme Peter, R. Schumann; b. Amou-

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2