~7Bimim"A38fp:, Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. V V STADSNIEUWS. VLA AR RIN GEN. grootste oorlogsschip, tot heden op Duit- sclie werven gebouwd. i De sociaal-democraten in Pruisen bobben plan in de volgende weken, een massa-sta king uit. te lokken. De aanleiding daarvan is ccn verzoekschrift aan den Landdag, waarin hervormingen van de kieswet wor den geëischt, n m., dat vrouwen en man nen, die den leeftijd van 20 jaren hebben bereikt, kiezer zijn. 'Tc oordeelen naar de radicale eischen in het verzoekschrift, zul len de beide huizen van den Landdag de petitie botweg afwijzen. Als gevolg daar van zullen dc sociaal-democraten in alle groote steden in Pruisen groote protest- vergaderingen houden en om daaraan het karakter van een werkstaking te geven, zullen die vergaderingen 's middags om 4 uur beginnen. Turk ij e. Den ilden dezer heeft, te Kaza Fiorina een hardnekkig gevecht plaats gehad tus- schen een Grieksche bende van 150 man en Turksche troepen. De bende moet aan dooden ongeveer 20 man hebben verloren en een gelijk aantal aan gevangenen on gekwetsten. Griekenland. Do diplomatieke betrekkingen t.usschen Griekenland en Roemenië zijn officieel afgebroken. Rusland heeft de be scherming der Grieksche onderdanen in Roemenië op zich genomen. Te Braila zullen ze door den Franschcn consul beschermd worden. Alle Grieksche consuls in Roemenië zijn teruggeroepen. De minister Skouses zal de mogendheden in kennis stellen met het afbreken der be trekkingen. Egypte. Nabij Kaïro zijn 5 Engelschc officieren door inboorlingen aangevallen, van hun wa pens beroofd en afgeranseld. Een hunner kapitein Ball, stierf aan de bekomen won den, twee andere officieren werden cms tic gekwetst. Afrik a. In de Engelsche bezitting Nigeria zijn de inboorlingen in opstand gekomen. De civiele ambtenaar Crcweread is- vermoord. Kapitein Rudkin bracht, met 200 soldaten de opstandelingen een nederlaag toe. De veldtocht is nog .geenszins geëindigd, daar troepenversterking is gevraagd. den jaarlijkschc vergadering van dc Na tionale Verecniging voor Handelsonderwijs, was ingekomen ecu schrijven van den voorzitter Mr. C. Pijnaeker Hordijk, waarin deze. verklaarde, thans gevolg ie moeten geven aan zijn reeds vroeger kenbaar ge maakt voornomen, om af te treden. In gloedvolle woorden bedankte de waarne mende voorzitter, het bestuurslid Br. D. Bos, lid van do Tweede Kamer, der Staten Generaal,, wat Mr. Pijnaeker Hordijk sedert de oprichting der verecniging voor haar (geweest was en welke groote verplichting de zaak van hel handolsoude* wijs aan 'hem heeft. Onder luide instemming der vergadering, stelde spreker namens jiet. bestuur voor, aan Mr. Pijnaeker ï-lortlijk het «erelidmaatschap der Verecniging aan 'te bicden. In hel daarna door den secretaris, Mr. P. Tjecnk Willink, uitgebracht jaarverslag 190411)05, wordt met oenigc voldoening op die jaren teruggezien. liet ledental, op l Januari 1905, bedra gende. 213, was op 1 Jan. 1900 tot. 246 'gestegen. In een vacature in het bestuur werd voorzien door de benoeming van den beer A. v. d. Schaaf, directeur van dc avond cursussen der Verecniging Handelsonder wijs te Amsterdam. van een onderwijzeres, hoofd der school voor M. U. L. 0. voor meisjes 2e kl. no. 5, tc Rotterdam'. Op de Tentoonstelling van Chemische en Technische Industrie te Rotterdam ge houden door den Nederlanrlschon Drogia- tenbond, is toegekend: in Groep Ila Eere- kruis Je kl. aan de Fabriek van 'Chemi sche producten. l.e Schiedam'; in groep 111 L. v, d. Toorn, le Schiedam, diploma,gou den medaille. Japan. De keizer van Korea moet in 't geheim de anti-Japansche beweging in zijn land steunen. De oproerige Koreanen hebben zich van verscheidene schepen meester gemaakt en plegen zeerooverij. Twee Japansche oor logsschepen zijn van Yokosoeka vertrok-- ken om' de zeeroovers uit te roeien. Van het Hof. Ii. M. de Koningin-Moeder, die, zooals gemeld, a.s. Zaterdag uit het buitenland op Soestdijk aankomt, is voornemens den 20sten Juni a.s. de "Wagner-uitvoering te Amsterdam bij te wonen. Ii. M. zal daarbij vergezeld worden door haar zuster, II. D. II. de Prinses van Bcntheim-Steinfurt. Corps diplomatique. In Hotel des Indes te 's-Gravenhage heeft zijn intrek genomen de boer M. van Vollen- hoven, Nederlandsch gezantschapsattaché te Berlijn. Raad tan State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdceling voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 20 dezer, des voormid- dags te elf uur. Burgemeester van Dordrecht. Bij Kon. besluit van 13 dezer is, met ingang van 1 Juli benoemd tot, burgemees ter der gemeente Dordrecht, TI. Jichers, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeente Win schoten. Hoogst aangeslagenen. De „Stct." (no. 137) bevat de lijsten van de hoogstaangeslagenen in de Rijks-directe belastingen, bedoeld in art. 111 der Kies wet. Dr. Knyper Be oud-Minister, Dr. Kuyper, wordt he denavond van zijn buitenlandsche reis te 's-Gravenhage terugverwacht. De tweede Vredesconferentie. Ln de Italianrtsche Kamer een interpel latie beantwoordende, heeft Tittoni, de mi nister van Buitenlandsche Zaken, gezegd, dat de ILaliaansche politiek altijd gericht is geweest op de handhaving van den vrede. Aan de Itaüaansche afgevaardigden op dc aanslaande vredesconferentie te 's-Gravenhage, zal de opdracht verstrekt worden bel initiatief van Engeland ten gunste van de vermindering der bewape ning te sLcunen. Velen vrcczen echter, dat de vervulling van dit voorstel nog langen tijd tot de vrome wcnschcn zal blijven behooren, bij gebreke van een voorschrift, dat aan een ieder de zekere waarborg schenkt, niet alleen tc zullen slaan in het ontwapenen, Nationale vereenlglng voor handelsonderwijs. In dc dezer dagen tc Amsterdam gohou- Jaarfeest te Neerbosch. liet 43e jaarfeest van de Weeshui Uiting te Neerboseh is gisteren niet groote opge wektheid gevierd. De feestrede werd gehouden door dr. J. H, Gunning van Utrecht. Vervolgens werd door den directeur ds. Schrijver het jaarverslag uitgebracht waar aan wij het volgende ontleenen: De uit gaven bedroegen S1.S13.57, terwijl aan in komsten werd vorkregen, 99,354.11, van het batig saldo kon daardoor 10 worden afgeschreven op de vaste goederen. De nationale collecte schiet al mooi op maar, zegt dc directeur, wij zijn er nog niet. Toch vertrouwt hij vast-, dat de honderddui zend er komen zal. 76 kinderen werden opgenomen; 37 ver lieten de inrichting. Op 31 Maart telde het gezin totaal 421 kinderen. De invoering der Kinderwetten zal niet van invloed op de op name van verpleegden zijn 't bestuur meent dat de stichting dan te veel van haar ka rakter zou verhezenook zou dan de be volking te veel in omvang toenemen. Boven dien zou dan de verplichting worden aan vaard zich te houden aan de bepalingen door de regeering gesteld, waarmee het bestuur zich niet vereenigen kan. Te 2 uur begon dc ledenvergadering waarin als bestuurslid werd herkozen de heer J. v. Zwet te Rotterdam en voor openge vallen plaatsen werden gekozen de hoeren E. René van Ouwenaller te Amsterdam en H. van Baak' te Rotterdam. Rolyliymnln. ■Op den gewonen ropetitieavoncl van „Polyhymnia", werd gisteravond dcor den voorz. der verecniging, den heer M. Bench, hulde gebracht aan den Directeur, den heer ■B. Jurgens, voor diens uitstekende' leiding, waardoor „Polyhymnia" bekroond uit den wedstrijd is teruggekeerd. Als. bewijs van dankbaarheid, bood spr. hem namens d/ leden een couvert aan, opdat de -heer Jurgens zich daarvoor iets zou koopen als herinnering aan deze overwinning. De heer Jurgens, dankend voor de woor- ien van den voorzitter, wees er op, dat het succes dat de verecniging heeft gehad, het gevolg was van de trouwe opkomst en ijverige studie der leden, voor welke hij hen allen hartelijk dank zei. Het aangeboden geschenk aanvaardde hjj gaarne, doch hij wensebte dat geld te beste den ten bate dor verecniging. Ge rui men tijd bleef men daarna nog in feestelijke stemming bijeen. "Vervroegde winkelsluiting te Amsterdam. Dinsdagavond heeft te Amsterdam de tweede gecombineerde vergadering plaats gehad van de besturen van een aantal vereenigingen van kleinhandelaren, daartoe uitgenoodigd door het bestuur der Algem. Winkeliersvereeniging, ter behandeling der verschillende artikelen van dc ontwerp-ver- ordoning op het sluitingsuur van winkels. Over de verschillende artikelen bleken de meeningen zeer verdeeld te zijn. Ten slotte kwam in behandeling een mo tie, door de heeren Gorris en Princcn inge diend, luidende: ,,De vergadering van bestuursleden der - O o verschillende kleinhnndelnars-verecnigingcii, te Amsterdam gevestigd, gehoord de be sprekingen over de concept-verordening op de winkelsluiting en Zondagsrust, spreekt als lmar mcening uit, dat het volstrekt onge- wenscht is twee dergelijke, zoozeer verschil lende zaken in één verordening te regelen, en verzoekt, zonder zich echter hierdoor over het vóór of tegen van een der beiden afzonderlijk uit te spreken, in allen gevalle Zondagsrust en verplicht sluitingsuur ieder in een afzonderlijke verordening te behan delen." Mot algemeene stemmen op één na, werd deze motie aangenomen, en aan het bestuur der A. W, V opgedragen deze aan don gemeenteraad van Amsterdam in kennis te brengen. Groene Krnls. A'oor de verschillende doelen der gemeente te Viachtwcdde is een Groene Kruis-ver- eeniging opgericht, die ruim 200 leden telt. Dir. bel., invoerr. en accijnzen. Bij Kon. besluit van 12 dezer zijn, ingo volge de burgerlijke pensioenwet, dc navol gende pensioenen verleend, als aan Th. van Belle, kommies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, GDI G. V. L. Ililgers, kommies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen ƒ691; J. W. Straatman, hoofdkommies bij 's Rijks belastingen, 702; I. S. Nathans, kommies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, 545 D. A. van de Poel, verificateur bij 's Rijks belastingen, 1459. Bij Kon. Besl. van 12 dezer is ingevolge de burgerlijke pensioenwet aan den heer D. Lamers, kommies 1ste kl. bij 's Rijks belastingen, ccn pensioen verleend van f689.— 1" Mej. S, J. Lasonder alhier komt als no. 2 voor op dc voordracht ter benoeming Financieele verhoudlsg Gemeentebedrijven. Voor een paar dagen hebben wij medege deeld dat in druk was verschenen dc ont- werp-verordening regelende de financieele verhouding der gemeentebedrijven tot de gemeentemet de adviezen van de finan cieele commissie van B. en Yv Naar aanleiding van het advies der finan cieele commissie dd. 1 Mei 1905 op het toen in luiar handen gestelde ontwerp, zijn daarin eenige wijzigingen aangebracht, en thans werd dat gewijzigde ontwerp inge diend. Art. 5 van dit ontwerp luidt: Zoodra en zoolang het montant der af schrijvingsrekening 70 ten honderd bedraagt van den kostprijs der verbruikbare bezit tingen der onderneming, wordt het daarvoor bestemde bedrag aangewend tot verminde ring van het verstrekte kapitaal, als zoo danig aan de gemeente terugbetaald en door deze onder de buitengewone ontvangsten op genomen. De Fin. Cie. lmd reeds in lmar eerste ad vies het cijfer 70 willekeurig genoemd, ter wijl het haar bevreemde dat niet met at- schrijving werd voortgegaan na dat cijfer te hebben bereikt. Ook in haar laatste rapport (27 Juni 1906) handhaaft zij dit bezwaar. Zij zegt o.m. „Tot welk percentage van den kost- prijs de afschrijving moet worden voorl- gezet, hangt af van den aard van de „verbruikbare" bezitting, van de niet te „voorziene ontwikkeling der techniek en „van de eveneens niet te voorziene prij- „zen van steen, ijzer, enz. 'Een bepaling „dat de afschrijving ophoudt, zoodra, „ieder hoofd afzonderlijk genomen, de „bezitting is teruggebracht tot de steeds „bedingbare waarde, schijnt ons de eonig „juiste." „Houdt de afschrijving op, dan wordt „de zuivere winst zooveel grooler. Die „meer-winst kan men op eenige wijze „reserveeren en met het geld dat aldus „in kas blijft zou men op de schuld aan „de gemeente kunnen aflossen. Maar wat „hier wordt voorgesteld wijst op een ver- warring van denkbeelden, die voor- „komen moet worden." En verder: „Omdat de bestemming der overwinst „in art. 10 geregeld wordt, is het 2e „deel van art. 5 bovendien volkomei. „overbodig." B. en IV. merken hiertegenover op Het cijfer van 70 hier genoemd is geenszins willekeurig aangenomen. Theo retisch zijn wij het met do Financieele Commissie volkomen eens dat de af schrijving eerst moet ophouden, wanneer dc bezitting is teruggebracht tot de be dingbare waarde. Intusschen, het jaar lijks schatten dier bedingbare waarde van ieder voorwerp en van iedere bezit ting der beide hier bedoelde bedrijven, zou tot een belangrijke uitbreiding van het administratief werk en tot veel' ver schil van gevoelen aanleiding geven, ter wijl feitelijk het controlcercn der ver kregen cijfers voor de leden van den Raad ondoenlijk zou zijn en zeker van hen niet gevergd zou mogen worden. En dat, naar het. ons voorkomt, geheel nut teloos. Het doel waarmede de afschrijvings rekening wordt in het leven geroepen, mogen wij als bekend beschouwen. Wij herinneren er slechts aan dat zij dient, om te voorkomen dat niet als winst zal worden beschouwd, wat werkelijk geen winst is. Alsmi rekening houdende met de omstandigheid dat de ervaring om trent beide hier bedoelde bedrijven reeds veel heeft geleerd en dat de verbruikbare bezittingen op ieder gegeven oogen- blik, deels nieuw, deels meer of mulder verbruikt, deels onbruikbaar zullen zijn, 'mcenen wij veilig te mogen aannemen dat een doorsnêe-ivaardc van 30 van al de verbruikbare bezittingen op ieder gegeven oogenblik zeer zeker te bedin gen zal zijn. Mocht men daarentegen meenen dat een cijfer van 70 voor de afsclirijvings-rekeningen te hoog zou zijn, dan wijzen wij er opie. en hierop wijst ook de Financieele Com missie dat er tevens rekening be hoort te worden gehouden met de niet te voorziene ontwikkeling der techniek en 2o. dat deze verordening na enkele jaren zal worden herzien en vóór die herzie ning do afsclirijvings-rekeningen de ver- cischtc hoogte op verre na nog niet zullen hebben bereikt. Dat de regeling van de bestemming der afschrijvingen nadat de afschrijvings rekening haar maximum-hoogte heeft be reikt, zou wijzen op een verwarring van denkbeelden, kunnen wij niet inzien. Zeer terecht merkt de Financieele Com missie op dat waar de afschrijving op houdt, de zuivere winst grooter wordt. Theoretisch nu is het alleszins denk baar dat die meerdere winst niet uit de zaak gemist zou kunnen worden, wegens aanwending in het bedrijf, doch prak tisch zal dit geval zich wel niet voor doen in de beide bedrijven, waarvan hier sprake is. De winst in beide be drijven wordt vrij regelmatig behaald en komt geregeld in, zelfs met zulk een regelmaat dut blijkens de veeljarige on dervinding reeds in de. eerste helft des jaars aan den- Gemeente-ontvanger kan worden afgedragen de rente over het ge- heelo jaar aan dn Gemeente verschul digd. Behoefte aan kasmiddelen wegens vergrooting van kolenvoorraad, zelfs bij de gasfabriek, zal zich nimmer voor doen. Nog wenschen wij hier op te merken dat ook wij geen rechtstreeks verband zien tiisschen winst en aflossing. Ten slotte voegen wij hieraan nog toe, dat, zooals hierboven is aangevoerd, deze bepaling praktisch geen toepassing zal vinden gedurende den tijd dat deze verhouding bestemd is tc werken. In art. 6 wordt bepaald dat een reserve zal gevormd worden van 10 van het kapitaal door de gemeente verstrekt. De F. C. acht het gewenscht 20 te stellen. B. en W. handhaven echter hun meening dat 10 voldoende is. Art. 7. De eventueele rente van de nf- schrijvingsrokening komt ten bate der ex ploitatie-rekening, die van de reserve wordt op die rekening bijgeschreven De F. C. geven in overweging dit te veranderen in: „De reserve-rekening wordt jaarlijks voor 4 goed geschreven." B. en W. kunnen zich hiermede niet vereenigen. Bij art. 10, regelende de uitkeeringen aan de gemeente, wenscht de F. C. de cij fers van f 0.75 en 0.70 resp. van gas fabriek en waterleiding terug te brengen op 0.70 en 0.65. B. en W. kunnen zich daarmede niet vereenigen omdat zij ze niet te hoog achten. Echter erkennen zij dat met deze cijfers geen beginsel is gemoeid. De 2e en 3e zinsnede acht de F. C. onjuist, maar R. er. W. achten ze noodig om langs geleidelijken weg de beide afschrij vingsrekeningen op de juiste hoogte te brengen. Dat de 3e zinsnede in strijd zou zijn met art 5, stemmen B. eu W. in starre theorie toe, maar de bijzondere omstandigheden ma ken deze bepaling noodig. Bij art. 13, de boeking der opbrengst van verkochte werktuigen, heeft.de F. C. een andere boeking gewenscht, doch B. en W. handhaven hun voorgestelde regeling met het oog op de praktijk. Aan bet. slot van lmar rapport zegt de F. C.: Ten slotte merken wij op, gelijk wij deden in ons laatste advies aan den Raad, dat geen regeling der tantièmes is opgenomen. R. en W. antwoorden hierop Nog roert de Commissie de zaak der tantièmes aan en meent zelfs dat daar aan door deze verordening de pas wordt afgesneden. Wij hebben de zaak der tantièmes buiten deze verordening ge laten, omdat wij meenen, dat zij daarbij niet behoort. Dc tantièmes toch maken een deel der bezoldiging uit, op,bizon- dere wijze berekend, en zijn te bepalen in verband met dc overige bestanddeelcn der bezoldiging. Zij komen, evenals die andere bestanddeelcn ten laste van de ex ploitatie-rekening. Overigens kunnen wij modedoelen dat de zaak der tantièmes in Uwen Raad ter sprake zal worden gebracht naar aanleiding van een bij ons ter zake in gekomen sch rij veil van de Comissie voor de Gasfabriek en Drinkwaterleiding. Wij stellen U derhalve voor thans over te gaan tot de vaststelling der ver ordening die in ontwerp hierbij gaat. Lijst van blieven en briefkaarten van het postkantoor alhier, geadresseerd aan onbe kenden over de le helft der maand Juni. Bri°v6R. Boot, Delft. Briefkaarten. P. Aries, Amsterdam Mej. J. Bar, Rotterdam. F. Bekscheepe, id. 1 zonder adres. Een huis, verdeeld in een beneden- en bovenwoning, erve en open grond, nevens perc, II no. 20b, groot 69 centiaren, f2550. Een metselaarswerkplaats, pakhuisje, erve en open grond, achter de voorgaande per- ceelen, uitkomende .in een gang aan de Zijl straat, groot ongeveer 155 centiaren, f920. *De collecte voor het fonds ter aanmoe diging en ondersteuning van den gevvapen- den dienst, in de Nederlanden zal hier ge bonden worden op Maandag >18 dezer. Henri de Vries is voor drie jaren aan het Bi'jou-fheaifii' te New-York geëngageerd. Voor Christiann Huvgoiis zal te 's-TIage een standbeeld worden Opgericht. In de na latenschap van dr. L. Bleekrode, in leven H. B. S.-iemnr te ''s-Hage, wordt voor dit doel 40.000 beschikbaar gesteld. Dc Ligtie Maritime franyaise organiseert bij gelegenheid van do 100-jarige herden king der stoomvaart oen Internationale maritieme tentoonstelling te Bordeaux in Mei—Oct. 1907. Gereilde en verkochte onroerende goottere Geveild15 Juni. Notaris II. B. E. Blxisse en Makelaar J. F, NV. Meijer. Een woonhuis en erve met open grond aan de Kethelstraat no. 18, groot ongeveer 185 centiaren, f 3250. Een huis, verdeeld in een beneden- en bovenwoning, erve en open grond, nevens perc. I no, 2Öa, groot ongeveer 60 centiaren, f 2200. De dansschool van miss Isadora Du ti caal hi het Grüncwahl hij Berlijn heeft te Amsterdam een. Ncdciiaudsche tak gevcs- tigd, die bij voldoende deelname tol een zelfstandige Nederlandschc verecniging zal worden. Op de internationale dansschool ie Berlijn is plaats voor 3 Nederlandse he meisjes, waar zij geheel kosleloozc oplei ding tot danseres naar het ideaal van miss Duncan genieten kunnen. Het propaganda- comité voor de op te richten Neilcrl. school bestaat uit dc dames: mevr.Mailelaine, baronesse van Fridagh van Kaaithoven, to Voorburg bij '-s-Gravenhagemevr. J. \V. DijkMesdag, te 's-Gravenhage; mevr. IIé- lène LapidothSworth, to 's-Gravenhage; en de heerenmr. J. N. van Hall, Julius Rönjgc.n cn Willem.' St.umpff Jr., allen le Amsterdam. Nadere inlichtingen geeft do lieer Frils Lapidoth, Borneostraal 49, 's-Gravenhage. In do strafzitting van het kantongerecht alhier, werd deze week behandeld de zaak van Joh. Kalkman, alhier, vervolgd wegens een overtreding der vissclie.rijwcl, op grond dat een zijner ondergeschikten nabij de Wilhelminahavon te Vlaardingon, in de ri vier de Maas, had gevischl met staand want. Als deskundige was gedagvaard de Chef der afd. Domeinen aan hot Departement van Financiën, dc hoor 'D. E. E. Lager- wey, en als getuige II. Versloeg, te Roon, en Jan de Visser, te. Moerdijk, beiden zalm- visschers. Het verhoor van de getuigen en van den deskundige, betrof de vraaglo. wat wordt verslaan onder een „vlcelnel", dat in het provinciaal reglement wordt genoemd; 2o. in hoeverre men drijvend want mag ver zwaren met. lood of sleenen; 3o. of er wet telijke bepalingen bestaan, die verbieden om andere drijfnetten dan de zalm- en elft- netten bij bot visschen vast te zetten. Het bleek daarbij, dat „rioolnettenniet als een bepaald soort, nollen, bekend waren; onder een vleet wordt verstaan een combi natie van netten. Voorts, dat netten 'mogen worden ver zwaard, in verband met do kracht van den stroom, doch dat zalm- en clfLnetlen niet zóó mogen worden bezwaard dat zij ge- ruimen tijd, getaxeerd op 15 minuten, op de zelfde plaals blijven. Zalm- cn elft- netLcu zijn die, welke mazon hebben van een in de wot vastgestelde afmeting, en voorzien zijn van zakken. Uit hel. getuigenverhoor bleek onvoldoen de ,of drij [notion met kleinere mazen even min mochten worden vastgezet. Dooi* den veldwachter, dio de overtreding had gecon stateerd, werd medegedeeld, dat minstens een half uur het not op de zelfde plaals was Jdijveu staan, terwijl uil, hetgeen hij van dc beweging van den visscher in het schuitje, hij hacl opgemaakt, dal het net aan den strekdampunt was vastgemaakt ge* veest. Ilct O. M., de overtreding wettig eti over tuigend bewezen achtende, vorderde f 1 boete, subsidiair 1. dag hechtenis. De heer Kalkman, zelf zijn verdediging voordragende, begreep niet. dat, na, het ge tuigenverhoor, de ambtenaar nog vonnis eischte. Immers was volstrekt niet door ge tuigen bewezen, dat hot net vastgezet was, en .hot stilstaan van een net op grooten afstand, al zeer sleclil tc constaiccrcn wilt. Bovendien, was uit de inlichtingen van den hoer Lagcrwoy gebleken, dat zelts, al was het drijfnet vastgezet, dat nog niet een overtreding was. D-e hoer Lagenvey, nader gehoord, beves tigde dit, er op wijzende, dat alleen het vastzetten van zalm- en elftnellen verboden was. De bepaling in de wet, dat aan do netten geen andere bestemming mocht wor den gegeven, had het, oog hierop, dat b.v. een drijfnet niet werd gebruikt in ccn tote bel; in zoo'n geval, misschien, zegt spr. is dit nu geen gelukkig' voorbeeld, maar het geeft de bedoeling duidelijk weer hoont het op, „drijfnet" te zijn. Na deze toelichting van den man, die feitelijk als vertegenwoordiger van dc kroon

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2