STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Landbouw en Veeteelt. Sport. Staten Generaal. Gemengd Nieuws. Medcdeeling betreffende do exploitatie van do volkslieden to Amsterdam, Jtotter- ilam, 's-G raven huge, Utrecht, lliiaiiom, Arnhem, Dordrecht, Schiedam, en/.. En ia don namiddag. Namiddag 2 inn-: De reinheid, ais grondslag voor dc volks gezondheid, door prof. dr. C. Eykman, hoog leer aar to Utrecht. Volksz-wcm-bassin of volksdouchebujl? door jhr. G. de Graeff, inspecteur v, h. staatstoezicht op de volksgezondheid. Voorts mooi, voorzien worden in de va catures Hitter en Jolles en moeten 2 nieu we leden van het bureap van informatie worden gekozen, ter vervanging der hoe ren mr. A. van Gijn en dr. NV. K. ,M. Göite. NYest-Indië. Naar aanleiding v;ui het bericht, van „De Surinamer", dal Air. Fabius een reis naar Curasao zou willen ondernemen en daar zes maanden verblijven om "den ko lonisten-toestand na te gaan, inzonderheid de oorzaken van don achteruitgang van den handel, van de minder géwenschte verhouding tusschen "Ion Gouverneur van Curasao en de bevolking, de vlaggengc- schiedcnis en dc verhouding niet. Vene zuela en de onderwijskwestie, wordt ge meld dat het bericht, beslist kan word mi tegengesproken. T olksTTeerbaarheïd. üe gewone tweejaarlijksclie algemeene vergadering van de Vereeniging „Volks weerbaarheid" zal 'dit jaar worden gehou den, onder 'Voorzitterschap van prof. dr, G. Kalff, te Arnhem op Dinsdag 3 Juli 'te één uur in het Logegebouw in de Kun straat aldaar. Departement sgehotnr» Naar verluidt, zou voor de oprichting van een gebouw voor Departement van Landbouw, 'Nijverheid en Handel, waar voor nog, steeds geschikt terrein gezocht wordt, thans het oog gevallen zijn op den gemeentegrond aan de 'Kortenaerkade. Trede-tentoonstelling. To Menaldumadeel (Fr.) is opgericht een afdeeling der Internationale Vereeniging V rede-ten to ons tell i ng Dir. bel., invoerr. en accijnzen. Bij Kon. besluit van 23 dezer is, met ingang van 15 Juli, benoemd tot adjunct- inspecteur ter inspectie dor invoerrechten en accijnzen te Amsterdam, B. Moolen- burgli, thans tijdelijk belast met de waar neming dier 'betrekking. OVERSCIIIE, 27 Juni. Gisternnmicldag omstreeks 6+ uur reed een chauffeur met de auto H 3S1, eigenaar E. E. uit Rotterdam met snelle vaart tegen het verhoogde voet pad nabij den oliemolen aan den Delftweg alhier, waarbij de auto omsloeg en de voor-as brak. De chauffeur smakte op de straatstee nen zonder zich echter ernstig te bezeren. Bij den Raad is ingekomen lo. een aanbeveling ter benoeming, voor den cursus 190G/7 aan de Iloogere Burger school a. van den heer C. Bethe, tot leeruur ill Hoqgduitsche taal en letterkundeb. van den lieer M. J. de Boer tot leeruur .in Na tuurkunde, werktuigkunde en kosmogrnphie. 2o. een voordracht ter benoeming van een onderwijzeres in nuttige handwerken aan de scholen C en D tot 1 April a.s., waarop geplaatst zijn: lo. mej. A. C. F. M. de Groot, 2o. mej. S. de Lange, 3o. mej. A. M. Bongers. De heer Th. A. J. Zoetmulder alhier is ingevolge koninklijke machtiging erkend en toegelaten als vice-consul van Noorwegen alhier. Kurhans Het matinée van 20 Juni in het Kur- haus te Scheveningen heeft zich door een merkwaardig feit gekenmerkt. Onze stadge noot Jan van Rijsselborg viel de eer te beurt op te treden iu dit concert. Prachtig klonk zijn „Aria" Gott sei mir gnadig" met orkestbegeleiding, evenals in het tweede gedeelte Spielmanns lied „Terug komst" en „Van een Koningsvrouwc" dat met piano begeleid werd door den heer J. R. Gravelotte. Onze jeugdige zanger heeft zich meesterlijk van zijn taak gekweten. Was het eervol tot medewerking te worden uitgenoo- digd, niet minder stout was het te noemen in zoo'n gezelschap op te treden. En toch allen die het voorrecht hadden dit matinée bij te wonen, zullen er de aan genaamste herinnering aan bewaren. Was door de heerlijke voordracht van het philhnr- monisch orkest, onder leiding van den direc teur August Scharrer de hoog muzikale stemming opgewekt, toen zich daaraan paren ging de krachtige stem van onzen stadgenoot, scheen het fragment uit de Puulus allen tot liet hart te spreken. Na de aria „Gott sei mir gniidig" viel den zanger een warm ap plaus ten deel. De met zorg voorgedragen liederen in het tweede gedeelte droegen het kenmerk van muzikaal gevoel en groot sternmateriaal. „Terugkomst" van Jos. Verhulst werd her haald om des zangers dank te vertolken voor het applaus dat hem in zoo ruime mate ten deel was gevallen. Zeker zullen de veie aan wezige Schiedammers dankbaar gestemd zijn tegenover de directie van het Kmiiaus, dat gelegenheid gaf aan een jeugdig talent om zich daar ter plaatse te doen hooren, maar niet minder jegens zijn leermeester Ar nold Spoel die in den korten tijd dat Jan van Rijsselborg onder zijn leiding staat, met zulk een groot succes zijn leerling mag zien op treden. Kermis S. O. V. liet programma der Kermisvermakelijk heden in dn S. O. V. is weder verschenen en wij meenen geen betere aanbeveling daarvan te kunnen geven dan door te zeg gen dat het weer overeenstemt, met dat van vorige jaren. Want dat valt niet te ontkennen dat de kinderfeesten in den Tuin steeds zijn ge weest en nog zijn een groote. attractie voor de jeugd. Reeds weken vooruit, zoodra het woord „kermis" maar is genoemd, vormen die kinderfeesten lui de kleinen het voort durend onderwerp van gesprek. Zij rekenen uit en vertellen elkaar in wolken wedstrijd zij moeten meedingen, zij oefenen zich in de spelen waaraan zij zullen deelnemen, in't. kort zij zijn vol van wat hen te wachten staat. Zondag zullen de kermisvermakelijkheden geopend worden met een matinée van de nm- ziekverecniging „St. Ambrosius", van hier, en tijdens dat concert zullen er weer met-gns- gevulde luchtballons worden opgelaten. Daar zal rondom het groote grasperk weer heel wat gejuicht en gejubeld worden bij dit altijd weer aantrekkelijke luchtballonoplaten. Maandag- en Dinsdagnamiddag zullen de wedstrijden als steeds plaats hebbenkock- trekken, blokjesrapen en driebeenige wedloop op den eersten dagbalaneeerspel, zakloo- pen, schijfschieten en kegelen op den twee den dag. Op dezen tweeden dag. Dinsdag dus, zal te 7 uur nog een kinder-specialiteitenvoor- stelling plaats hebben, waarvan het program ma, bestaande uit 10 verschillende nummers, heel wat belooft. Ook de kermisvreugde voor do volwasse nen is weer gelijk als vorige jarenDonder dag, Vrijdag en Maandag eomedievoorstol- lingen en Zaterlag groote specialiteitenvoor stelling, groot militair concert, vauxhall en schitterend vuurwerk. De comedievoorstellingen zullen dit jaar gegeven worden door het Grand-théutre-en semble van Amsterdam, met medewerking van mevrouw ErfmanSasbnch, mejuffrouw Anna Beukers en den heer Louis de Vries, E. Erfman en C. P. T. Bigot. Donderdagavond zal worden gegov „Narcis", een drama in 5 bedrijven van BrackvogelVrijdag, Dokter Klaas, blijspel in 5 bedrijven van Ad. 1'Arrange; en Maan dag Pnpageno, klucht in -1 bedrijven van Rud. Kneisel. V Zooals men ziet is er in die eene week reeds heel wat te genieten, en bovendien komt nu de beste tijd van het jaar aan om van den keurig aangelegden tuin een ruim gebruik te maken. Ook moeten de meeste concerten voor dit seizoen nog plaats hebben. Wie dus nog geen lid der S. 0. V, is, zouden wij willen aanradendoe het nu, dan kunt gij en uw gezin, maar vooral uw kinderen nog van alles meegenieten dat de S. O. Y. aanbiedt. Liet aantal leden, wij mogen dit hier even met vreugde eonsta- teoren, is reeds belangrijk toegenomen, maar kan toch nog heel wat worden uitge breid voor een gemeente als hier en voor een zóó goede veelzijdige ontspanningsplaats als de S. O. V. Die zich das nog tijdig wenscht te laten inschrijven als lid der S. 0. V., geve zich ?,oo spoedig mogelijk op bij den heer J. Jon ker Roelants, L. Haven 141 of Damlnan 39. Het lidmaatschap kost 7.50, terwijl jongelieden van 18 tot 21 jaar tegen betaling van f 5 per jaar lid kunnen worden. Dit lidmaatschap is natuurlijk zuiver persoonlijk en geeft geen recht van introductie. Den lsten Juli zal de 2de ballotage plaats hebben. Ton slotte willen wij hier nog bijvoegen wat liet bestuur met vette letters en tusschen twee handjes aan den voet van liet pro gramma hoeft laten drukken: Bijdragen voor de kinderled s ten tot aankoop van prijzen zullen het Bestuur hoogst welkom zijn. Bij onderlinge aanbesteding door de glas fabriek »De Schie", waarvoor ook buiten landsche firma's hebben ingeschreven, is dê levering van zwevende hangoverkappingen van het electrisch installatiegebouw en het machine- en ketalgebouvv opgedragen aan het technisch bureau van den heer Louis W. Ingelse, alhier. De Bond van Branders- en Distillateurs knechts met de muziekvereeniging jiKunst en Strijd" zijn voornemens op Zondag 15 Juli a.s. een boottocht te orgardseeren naar Gorinchern, waar een meeting voor de moderne vakorganisatie wordt gehouden. Vanmorgen omstreeks 7f- uur geraakte paard en wagen van den veehouder M. v. d Most, wonende aan den Noordvostsingel, in de Noordvestgracht, Met behulp van eenige burgers werd eerst het paard met veel moeite op de wal gehaald, waarhij het dier slechts een geringe kwetsuur aan een poot bekwam) terwijl later ook de wagen op het droge is gebracht. Uit een tuintje voor een hofje aan den Singel is vannacht een pot met een geranium ontvreemd. Men heeft een jongen er mee zien wegloopen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 91/g tot LH/2 uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Jongen voor automo bielfabriek. Koperslager. Krullenjongen. Kunstsmeden. Meubelmak. (halfw.) Zinkworker. Aangeb. arbeidskrachten. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bank w. (halfw,) Halw. timmerlieden. Halfwas verver. Bankwerker. Distillateursknechts. Drukkers. Gistwerker. Koperslager. Letterzetter. Mach.-stoker. Macliinist-kopersl. Molenaar. Pakhuisknechts. Schoenmaker. Stoker. Tabakskerver. Tuinmansknecht, zinkwerker (halfw.) Personen voor lichte werkzaamh. loopwerk. Schoonmaakster. NVasschen aan huis gevraagd. Leerlinge-winkelbed. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ton spoedigste te bezorgen. Door de afd. Vlaai-dingenVlaardingcr- Ambacht der vereeniging „Volksonderwijs" is aan den Raad het verzoek gericht te wil len voldoen aan den eisch in art. 1G dei- wet op het L. O. wat, naar zij betoogt, thans niet geschiedt. De afd. Ylaardingen van den B. v. N. O. heeft aan dit adres adlmesie geschonken. 'B. en NV. antwoorden hierop dat de af stand die de kinderen van hot, Oostelijk deel der gemeente hebben of te leggen om de scholen in het westelijk deel te bereiken niet groot is; dat aan alle kinderen, die zich hebben, aangemeld kon plaats gegeven wor den op dn openbare scholen. Na onderzoek verklaren zij voorts als ten eenenmale onwaar de beschuldiging „dat herhaaldelijk, om ruimte te maken, in strijd met dc; wet, kinderen toegestaan werd de school te vroeg te verlaten" en „dat tegen de eischen eener gezonde paedagogie kin deren naar een andere klasse werden ver plaatst om ruimte te maken. Zij adviseeren dus om mede te deelen dat er om aan liet verzoek (tot uitbreiding van plaatsruimte op de openbare scholen) te voldoen, geen termen aanwezig zijn. B. en NV. stellen voor de parallel-klasse vail school B alsnog te behouden „tol, uiter lijk 1 Juli 1907." I'tl het advies in zake de wijziging van de grens tusschen Vlaardingen en Vlaai'- riinger-Ambacht, wordt voorgesteld: lo. dat bij Vlaardingen worden gevoegd de kadastrale perceelen gemeente Vlaar- (linger-Ainbacht, gelegen ten Noorden van den Brookweg tusschen de Vlaardingsche vaart en de oprijlaan van de boerenwoning „Hoog, stad". 2o. dat bij Vlaardingen wordt gevoegd het gelieelo thans geprojecteerde emplacement van de spoorweghalte aan den Schiedam sclien dijk. Dc voor- en nadoelen van deze wijzigingen worden geacht tegen elkaar te zullen op- wegen. "Naar wij vernemen zal a.s. Donderdag middag alhier door de firma A. Bikkers en Zoon uit Rotterdam een stooinbrandspuit worden- in werking gesteld waarbij het college van B. en NV., brandmeesters enz. zijn uit genoodigd. Het bestuur der bad- en zweminrichting beeft besloten de wedstrijden te doen plaats hebben in de 2c helft van Augustus a.s. Deze zullen worden gehouden alleen voor diegene welke een abonnement hebben. "Dc gymnastiekvereeiiiging „Leonidas" zal morgen (Donderdag) des avonds ten 7 uur een uitvoering geven op liet terrein van „Flardinga". Rembrandt feesten te Amsterdam De feestelijke herdenking van den 300- jarigen geboortedag van Rembrandt, op 10 Juli zal door de Algemeene Rembrandt- commissie le Amsterdam worden geopend met de onthulling, 's morgens te halfelf, van pen wit-marrneren gedenksteen inde NVesterkerk, waar Rembrandt begraven ligt. Mr. II. P. G. Quack, voorzitter van het uitvoerend comité, zal daarbij" do ge denkrede houden, waarna een koor, on der leiding van Anton Averkamp, een Psalm van Sweelinck en vaderlandsche liederen ten gebooro zal 'brengen. Bij dc plechtige inwijding van de nieu we „Nachtwacht"-zaal in het Rijksmuseum des middags van dien dag zal Avcrkamps ii'Capella-koor een lied 'zingen, door hein getoonzet op woorden van C. Schaifer. 'Het feest in den Stadsschouwburg op 10 Juli zal een gezamenlijke hulde van alle 'kunsten van 'Rembrandt siijo, Het orkest, onder leiding van Mengelberg, -zal een Saskia-ouverLure van B. Zweers uitvoeren. De eerste cn beste krachten van de Kon. Vereeniging Het Nederl. Tooneel zullen liet derde bedrijf van Vondels: Jozef in Do- ihan, opvoeren. Daarna worden 20 der fraaiste etsen van Rembrandt op 'hetdoek geprojecteerd, waarhij Mengelberg muziek vervaardigde. Onder leiding van Jo'han agenaar zal het concertgebouw-orkest een toondicht „Saul en David" uitvoeren waarop volgt een Odo aan Rembrandt vain Jac. van Looij' "door NVillem Ilooyaards en Rika Hoppervoorts een paar frag menten uit het 17e 'ecuwsche treurspel Mcdca en een apotheose tot slot, Intern. Bakkerij-tentoonstelling. De internationale bakkerijtcntooiistcHing in het Paleis voor Volksvlijt le Amsterdam trok gisteren Dinsdag, het grootste aantal bezoekers tot dusver bereikt, nl, 317S. Een eigenaardige wedstrijd wordt te Valkenburg (L.) op 29 Juli en op nader te bepalen dagen in Augustus georganiseerd door het Kur-comité, een concours van solisten op fluit, hobo, clarinet, cornet, bugle, waldhoorn, tuba en trombone. Zoo wel beroepsmusici als dilettanten in afdeelin- gen verdeeld, mogen mededingenieder mag zijn eigen accommignateur of aecom- pagnatrice medebrengen, terwijl voor die genen, die dit wenschen, klavierbegeleiders beschikbaar zijn om te repeteeren vóór en tij dens den wedstrijd. Een jury van bekende toonkunstenaars zal uitspraak doen, terwijl geldprijzen, kunstvoorwerpen, medailles en diploma's uitgeloofd worden. lloll. Hypotheekbank. De Eerste Kamer der Amsterdanische Rechtbank voor civiele zaken zou heden vonnis gegeven hebben in liet geding der firma van Marie en Co. contra de Hol- landsche Hypotheekbank, 'betreffende de afgifte van, een nieuw couponblad voor ecu gesignaleerden pandbrief. I)e Rechtbank bepaalde dat een nader vertoon op vraagpunten zal plaats heb ben op 17 December a.s. ZaakLe Fèvre de Montigny en De Geer. De beëindiging van de instructie in de strafzaak-Le Fèvre de Montigny en De Geer is gisteren aan de beide beklaagden betec- kend. De vordering van den officier vuil justitie strekt om de beide zuken (die ten opzichte van de IIoll. Hypotheekbank en die ten op zichte van de Maatschappij tot Zekerheidstel ling) samen te voegen, en dus als één 'enkele strafzaak te behandelen. Er zullen ongeveer 50 getuigen in de zaak optreden. De datum van behandeling in openbare 'terechtzitting is nog niet vastgesteld. Ver moedelijk zal de zaak in het laatst van Sep tember dienen. (,,N. v. d. D.") De moeder der Driessens. Gisteren hebben wij melding gemaakt van het verzoekschrift, ingediend door den Voog dijraad in het arrondissement Arnhem, tot ontzetting uit de voogdij over tiaar minder jarige kinderen Dina en Willem van de wed. Th. DriessenNV. M. Lenting, te Didam, en hot verzet daartegen gedaan door ge noemde weduwe Driessen. Terwijl nu de moeder zich gisteren naar Arnhem had begeven, teneinde voor de rechtbank te verschijnen, werdintusschen zonder haar voorkennis haar elfjarig zoontjs NVillem op last van den officier van justitie uit de ouderlijke woning ontvoerd, om hem aan de zorg van den voogdijraad toe le ver trouwen. Dit geschiedde op grond van art. 374 f der wet van G Febr. 190.1, Staatsblad 62. De „N. A. Ct.", waaraan wij dit bericht ontleenen, merkt op, dat de officier van ju stitie uit een juridiek oogpunt verantwoord is, maar zij is van oordeel, dat er voor het gebruik maken van deze exccptioneele be voogdheid in dit geval geen enkele redelijke grond bestond. De rechtsgeleerde raadsman van de wed! Driessen is mr. A. baron van Haerscltc. Nep. Herv. Kerk. liet kiescollege der Ned. Herv. gemeente te Rotterdam heeft in z\jn gisteravond ge houden vergadering, ter voorziening in de vacature-Van der Veen, uit hef bestaande drietal de keuze uitgebracht op dr. J. R Slote maker de Bruine, te Nijmegen. Het zendingsfeest van de Vereeniging tot het organiseeren van zendingsfeesten in Twente zal dit jaar op 41 Juli worden ge houden te Diepenveen op het landgoed Nieuw Rande vari baron Stratenus. Beroepen te Brakel de heer N. van der Snoek, cand. te Abcoude te Goutum c.a. ds. C. G. M. Quack J.C.NVz. te Deventer. Geref. Keuken. Beroepen te Sauwerd (Grom) ds. G. Viersema te Spijkenisse. R.-K. Kerk. De Paus heeft den heer L, E. Jansen, kanunnik, ex-deken en pastoor te Amster dam, (0. L. V, Onb. üntv.) benoemd tot geheim-kamerheer. Hooger Onderwijs. Het doctoraal examen in de rechten is aan de universiteit te Leiden afgelegd door den heer 0. W. J. Nierstraszhet doctoraal in «het Romeinsch Hollandsch recht door den heer H, D. J. Bodenstein. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is het doet. ex. in de rechten afgelegd door den heer H. H. Grosheide. Maatregelen tot wering der dmifluis. Krachtens gemeenschappelijke beschikking! van de Ministers van Waterstaat, Handel enl Nijverheid a. i. en van Financiën van 12/151 Juni 190G, is het douanekantoor Hoek van Holland opengesteld voor den in- en door|j voer .ter zee, van planten, heesters en allel andere, niet lot den wijnstok belioorendéf gewassen. 108 K.M. per uur! Bij de eerste ritten op het circuit de 'lal Sarthe nabij Mans (Frankrijk) orn den grand-/ prix de l'automobile was Sisz' Renault-autof eerste in 53/^ uur, zijn snelheid was 108 K.M.| per uur, Albert Clément, op een Bayardl Clement haalde 100 K.M. in het uur. Er! waren 17 deelnemers. Enkele onbeduidende] ongelukken hadden plaats. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 27 Juni. Interpellatie-Van Wijnbergen. Bij de voortgezette beraadslaging over déze interpellatie betoogde de lieer KETELAAR dat de gehecle beweging tegen het aange vallen Koninklijk Besluit een storm in een;] glas water was en dat het noodzakelijk was' geworden de voorwaarden voor subsidieeringl te verscherpen. De heer DE SAVORNIN LOBMAN achtte de quaestie niet van politeke betèe| kenis daar het niet is aan te nemen dat def Minister een tegenstander is van het bijzon/ der onderwijs. Intusschen achtte ook hij en kele eischen, in liet bekend Koninklijk Be sluit gesteld voor de subsidiecring dor bij zondere kweekscholen, te bezwarend, De heer TER LAAN betreurde dat dg Minister zoo weinig verbetering bad gebracht in het stelsel van opleiding der onderwijzers: De lieer VAN NV UNO OEN, ieplicee| rond, verklaarde zich onvoldaan over 's Mi: nisters antwoord op zijn vragen. Z. i. wa| het ook onjuist dat de katholieke scholen met te goedkoope onderwijskrachten werk tenkrachtig drong spr. erop aan dat de Minister dat' besluit zal wijzigen vóór April 1907. De MIN. VAN BTNNENL. ZAKEN constateerde een algemeene instemming niet de hoofdgedachte van het besluit tot verbete ring van de kweekschoolopleiding. Hij z.n nagaan in hoeverre tegemoet te komen i- aan de bezwaren van den heer Nolens tegei' den leeftijdsgrens voor een toelating tot dij opleiding. Een teraardebestelling. Uit de legerplaats bij Zeist meldt men d.d. 25 Juni aan het „U. D.": Hedenmiddag ten 2 ure werd het stoffèj lijke overschot van den op 22 Juni j.l. dojw -den bliksem getroffen landweer-geuiesoldaa; Van der Weijden, rnet militaire eer van Mij de legerplaats bij Zeist overgebracht'naar dc R.-C. begraafplaats te Soesterberg. De stoet werd voorafgegaan door de mu ziek van het regiment genietroepen, welke eenige treurmarsclien deed hooren. De lijkbaar was bedekt met kransen vat de officieren, onderofficieren en minder® waaronder ook een van de'kamemdcn waar mede het slachtoffer gediend heeft (hmdwe® plichtigen). In den stoet merkte men eerstens op dei vertegenwoordiger van H. M. de Koningin do le-luitenaut ordonnans-officier baron Vai Hardenbroek van Lookhorst; verder den ko lonel regiments-commandant Becking,dj commandant van liet kampeeronde bataljöj Van de Kastccle en eenige andere officierój van het regiment, de aanwezige familie vat den overledene, benevens een afdeeling ondci; officieren en minderen. Bij de uitvaart was het geheele ka rupee rende gedeelte opgesteld buiten de legerplaat en werd de laatste eer aan den doode bj wezen. De belangstelling was algemeenvele be woners uit de omliggende plaatsen warei naar deze zoo diep treurige plechtig!®] komen kijken. Op het kerkhof werd na de gebruikelijk ceremoniën door den regiinents-commnndnii aan baron Van Hardenbroek verzocht d| dank over te brengen aan TI. M. de K| ningin voor de belangstelling in dezen l| toond en werden eenige gevoelvolle troost woorden gesproken tot de aanwezige famil leden van den overledene. Het stoffelijke overschot van den cvenccjjj door den bliksem getroffen milicien van lSöj Bisschop, werd door de familie ojigj vraagd en is Zondagmorgen jl. zonder n| litairc eer overgebracht naar liet station IIuu ter Heide, vanwaar het vervoerd is naar dj woonplaats van het slachtoffer, (Adorp, pij vineie Groningen). De Maskerade te Utrecht. Men meldt ons Tienduizenden en nog eens tienduizeiidcj stroomden Dinsdag Utrecht's veste binnej om getuige te zijn van den zegevierende/ intocht van Gajus Julius Caesar Gernmnicu Drusus. Ouden van dagen herinneren zicli niet bj maskerades zulk oen ontzettende massa vojl bijeen te hebben geziennoch ooit zulk cjj hartelijke sympathie van liet publiek, hl| kende uit magnifieke versieringen, te hebb| bijgewoond. Maandagavond was het al fccjj in de stadde groote openbare gebouwe]

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2