DIENSTBODE. MtPanhik 1 r DE VADERLANDER, Mooi Dames! G. el. Veertig cents. Spoor, Trams en Stoombootdiensten ADVERTENTIE SCHIEDAMSCHE COURANT, O. B0TERM0PPEN. 1)6 MGlfllEmiffiELIMl Roombroodjes, j If®! 1 Frambozenbroodjes. JL« I Saucijzen. Croissants. Botervlinders enz. fijne Koekjes, I. WRBÜLII, Higtr. 78, Elm, ZUTPHEN. BOTERSTRAAT 68. J. F. BUPONT. ENGELSCIIE MUEYEN. Gemengd Menws. V Handel en Bedrijf. ADYEETENTIEN. ABOSENEMElSTESr op het Weekblad Prijs 85 Cents per kwartaal, fir. p. p. Proefnummers op aanvraag verkrijgbaar, Zutphensche Courant, Markt H, Telefoon 153. VOORHANDEN: t ooi' het lieis-Seizocn Baedeker's, Meijer's und Grieben's REISEBüCHER. Hendschel's TE LEGRAPH. (Indrukt is* Drukkerij y. d. Schiedamicbe GouraiM LXXXYI. DAMES-CLUBS Daar zijn in Londen ongeveer' tveo dozijn clubs, ilie of alleen dame» M wel dame» en lie eren als leden aannemen. Van de laatste soort zijn er meen ik niet moei dan drie. Hit elubleven der viouw is in l.onden bijna on vermijdelijk, waar zij zoo ptachtig deel neemt aan het openbaar leven in eiken \oun en waai er aan den anderen kant honderden, wellicht duizenden zijn, die, gehuwd of niet gehuwd, een betrekkelijk onafhankelijk bestaan leiden, in zaken of als kunstenaies, als onderwij zeres, of als schrijfster, beambte of wat dan ook. Tiaar gezellig verkeer wint er mmnuTijk door en haar samenwerking op politiek, soci aal, artistiek en ander gebied krijgt er meer der kracht door. Natuurlijk zijn er menscben, die tegen al dergelijke nieuwigheden zijn en oordeelen dat, wat voor do hoeren als van zelf sprekend mag beschouwd worden, de dames noodzakelijk in elk opzicht moet bederven. Daarom hoort men dezer dagen in sommige kringen met een zeker leedvermaak praten over een schan daaltje, dat gebeurd is in de Lyceum en dc Grosvenor-Crescent Club. Dat leedvermaak is dubbel onwaardig, waar bet dc Lyceum Club geldt, welke ongetwijfeld een der best bestuurde instellingen is, welke ooit tot nut der vrouw is in 't leven geroepen. De zaak is, dat men ontdekt beeft, dat een dame, die beide clubs nog al trouw be zocht, zich op vrij groote sehna! aan dieve rijen heeft schuldig gemaakt. Nu heeft het geen zin de feiten te ontkennen, doch wel er verkeerde en onjuiste gevolgtrekkingen uit te maken. Het is een feit, dat in de daines- clubs in het "West-end veel gestolen wordt, meer dan in de heeren-clubs in die buurt. Het is ook een feit, dat het meest gestolen wordt geld, juweelen, bont enz. in de clubs met de hoogste contributies. Nu begint de averechtsche redeneering al dadelijk bij deze laatste omstandigheid. Men zegt in sommige kringen, dat dit bewijst voor de eerlijkheid der minder bemiddelden, die geen liooge contributies kunnen missen en dus van dure clubs geen lid kunnen worden. Het zou immers veel juister zijn te veronder stellen, dat de dieveggen de dure clubs uit kiezen, wijl deze rijke leden het bestelen eerder waard zijnwie kostbaarheden wil stelen zoekt die niet bii de armen, doch bij de rijken. Het is ook mogelijk, dat in die kleinere clubs, met een ledenaantal van niet meer dan 400 of 500, men wat heel gauw in den kijker zou loopen. Doch het valt niet te ontkennen, dat men in de beste dames- clubs bijna geregeld ziet aangekondigd, dat parapluies of parasols met gouden handvat, veeren boas, kanten zakdoeken, hoedenpen nen met juweelen bezet, ..bij vergissing" zijn meegenomen. In alle clubs houden de ,,hall porters", de portiers, een oogje op wie er in- en uitgaan. Doch waar er twee a drieduizend Jeden zijn, waaronder velen buiten Londen wonen en dus niet zoo heel goed bekend zijn, wordt dat toekijken moeilijk. ILL kunstje van een die- vegge-niet-lid is dan, dat zij vraagt een lid te spreken. Zij wordt in een der kamers ge laten, terwijl een jongen het lid gaat. zoeken, wat in een groot gebouw soms een heelen tijd duurt. Onze dievegge blijft dan niet In de kamer, doch gaat op de jacht en vindt al licht wat van haar gading in de slaapkamers, de toiletkamers en dergelijken, waar dames een of ander toiletartikel of sieraad hebben afgedaan. Is het lid waarnaar gevraagd is uit, dan vindt de jongen de vraagster niet; is het lid niet uit, dan komt die natuurlijk vergeefs naar beneden en vindt haar bezoek ster ook niet. In de Lyceum Club zijn in de laatste maanden verder nog al heel wat recepties gehouden en daaraan is het waarschijnlijk toe te schrijven, dat het aantal diefstallen zeer groot is geweest gedurende dezen .,sea. son". De samenkomsten in deze club zijn al tijd hoogst interessant; ieder wil er gaarne heen, zoodat het niets verwonderlijk is er een 400 ft 500 menscben bijeen le zien. Wel wordt van ieder verwacht, dat hij of zij in het Introduetiehoek wordt ingeschreven, doch dat is bij zoo'n drukte ook al weer onmogelijk te controleeren en men kan, als men wil, in die drukte bess binnenglippen, zonder op gemerkt te worden. Behalve beroepsdieveggen, heeft men na tuurlijk ook leden die, naar modernen trant, lijden aan ,.kleptomanie". Doch beide soor ten hebben dit gemeen dat ze volstrekt niet kieskeurig zijn in wat ze stelen. Een dame is zelfs in het bezit gevonden van een ouden nagelschuier, waar geen zes haren meer op zaten. Het meest populair ziin parapluies en parasols. Dit is trouwens ook in heeren clubs het geval. Men verhaalt, dat de oude Lord Salisbury, als hij minister was, altijd zijn lunch nam in de „Athenaeum Club", welke een flink aantal bisschoppen onder haar leden telt. Eenmaal ging de oude heer uit zonder parapluie, hoewel het regende of dreigde zulks te doen. Een van ziin secreta rissen holde hem na met het artikel, doch de ander sloeg het af..Ik ben in t Athe naeum al te veel parapluies kwijt geraakt, ik vertrouw die bisschoppen nietspotte hij. Kleerborstels zijn ook gewilde zaken, zeep verdwijnt als sneeuw voor de zon en zelfs handdoeken, met de letters der club ge merkt, zijn niet veilig. Yele leden met eenige ervaring laten overigens nooit kostbaar bont in de kleed- of jassenkamers. In een der damesclubs heeft men de sociale liefhebberij tafelzilver en servetringen te stelen, tprwijl in een andere de tijdschriften geregeld uit de leeskamer verdwijnen, liefst op den dag zelf waarop ze verschijnen. Er is eenige jaren geleden hij rechterlijk vonnis uitgemaakt, dat een lid eerier club bot gestempelde postpapier en enveloppe» niet alleen daar behoeft te gebruiken, doch er ook wal van moe naar huis mag nomen. Doch er zijn leden, die de/.e aitikelen met boudeidtalloti tegelijk ontvoeren, lil dat op zicht hebben de dames-clubs veel slechter ïoputalie dan de beeren-dito's. Men mug nog zooveel papier en enveloppes 's morgens in do looskamers enz. neerleggen, men kan er zeker van wezen, dat alles 's avonds schoon op is. Men zegt dut een dnme heel naief vei lelde dat zij do contributie van lnmr club, -1 gui nea's 50.10), nog al hoog vindt, maar dut ze bet zich getroost, omdat zo bot toch altijd weer aan postpapier uitspaait. Ook vei telt men, dat twee dames samen lunchten en de een baar juweelen hoedenpen, waaraan ze /.eer gehecht was, zag prijken op hot hoofd van baar overbuur en kennis. „Jo hebt men hoedenpen daar," zei zo verbaasd tot haar vis-ft-vis. „Gunst, is die van jou? Ik heb ze de vorige week in de kleedkamer opgepikt." En alsof bet de gewoonste zaak van de wereld gold, haalde ze de pen uit baar hoed en gaf ze aan de rechtmatige eigenares terug. Zooals ik reeds zei, ziin de dames lang niet alleen de schuldigen. Mij is een heeren club hekend, waar men een jaar geleden de jasser.knechts achter een balustrade heeft moeten zetten, waarachter de leden niet mo gen komen en waar volgnummers voor de gedeporteerde artikelen worden gegeven. De aanleiding tot dezen maatregel was, dat men een der leden er op betrapt heeft, dat hij stelselmatig alle overjassen nasnuffelde en alle stuiverstukken die hij in de zakken vond als zijn rechtmatig eigendom beschouwde en meenam. Het is dan ook de grootste onrechtvaar digheid om dc zaak zoo voor te stellen, want velen doen, alsof het elubleven de vrouwen demoraliseert en dieveggen kweekt. Men heeft bij de „sales", de groote uitverkoopen, dezelfde moeilijkheden, ook daar moeten de bedienden en de particuliere detectives hon derd oogen hebben. Doch het zijn altijd de zelfde vrouwen die voor de verleiding bezwij ken, of uit gewone hebzucht, of wijl ze steel- ziekte hebben, of wijl ze van diefstal leven. Toch zou daarom niemand die uitverkoopen in do winkels willen afschaffenmen zou dadelijk zeggen, dat naast een paar dozijn dieveggen, de duizenden eerlijke koopsters belmoren ontzien te worden. En, naar ik reeds schreef, ook in hee renclubs komen dergelijke dingen voor. Als heeren ook met allerlei kleine artikelen van waarde rondliepen, die ze af en toe moesten afleggen en min of meer onbeheerd laten, wie weet wat in de heerenclubs zou geschie den Of helpen zal. De bewoners van de Nieuwe Kruisstraat te Haarlem hebben herhaaldelijk aangedron gen op verbetering van de bestrating, die inderdaad 'allererbarmelijkst is, maar waar aan, aangezien de Nieuwe Kruisstraat geen drukke verkeersweg is, tot nog toe niets werd gedaan. Gisteren werden nu de voorbij gangers verrast door een aanplakbiljet op een der hoeken van de straat, waarop men lezen kan »Men wordt gewaarschuwd voor het breken van armen en beenen in deze straat". Of 't helpen zal is de vraag. Zeker is het dat het biljet zeer de aandacht trekt en druk besproken wordt. Arme. Te Yelp maakte gistermiddag de gepaspor- teerde militair van het Oost-Indisch leger Verbeek een revolver schoon, niet wetende dat daar nog een schot op zat, toen plotseling het schot afging en hem in den buik trof, met het noodlottig gevolg dat hij spoedig na het ongeval overleed. De drank, In den nacht had P. gewaakt bij de groen ten, die waren uitgestald op de Groote Markt te Arnhem ,en vrouwlief had van de gelegenheid gebruik' gemaakt, eens flink de jcnevcrflesch aangesproken en was in den nacht als een „bal" thuisgebracht, had op den vloer haar roes uitgeslapen en was Dinsdag den heelen dag vvfedcr o pde vlakLe. Dinsdagavond kwam P., die niets dan bier drinkt thuis, doch hij had zeker te veel biertjes verorberd, want toen vrouwlief in zijn vaarwater kwam, trok hij zijn 'knip mes, opende het en wilde haar te lijf. Deze echter vluchtte, P. woedend haarna, viel met het geopende knipmes tegen een hek en wel zoodanig, dat het mes dicht sloeg en P.'s halve pink van de rechterhand werd afgesneden. Nu vloeide er bloed. P., hierdoor bij zinnen gekomen, wendde den steven naar het stedelijk ziekenhuis, ge volgd door een buurman, die het stukje pink in een papiertje had gewikkeld, om het er yvóer tegen aan te laten plakken in het ziekenhuis. Vrouw P. met een hui lend kind aan haar rokken, naar het „beïo", om te betoogen, dat ze geen schuld had, en een uurtje later zien we P. met vrouw en kind, de eerste den arm in een doek, lachende het politiebureau Verlaten, de vrede was aldaar geteekend, men ging ge moedelijk huiswaarts, alleen was het een lamme boel, zoi het vrouwtje, dat Jan nou niet werken, kon. Enkelo dagen geleden is een persoon, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, te Utrecht te water geraakt en verdronken. Gisterenavond lteefl een schip per aan de Leidsehe kade (Transvaal- lniurt) aldaar .wegens al te groote offe ring aan den hacehusgüd, hetzelfde lol ondergaan. Hij v\ ns met een ander en wilde zich omstreeks twaalf uur aan boord be geven. Dit \vas echter niet zoo gemakke lijk, omdat do loopplank was weggenomen. Door hel nemen van een flinken sprong w as de ecne weldra veilig aan dek, de ander staple bij deze evolutie echter mis en verdween in de diepte. Na oenigen tijd werd een levenloos lichaam opgedrogd. HET WE3TLAND, 18 Juli. Op do veilingen van hedenavond worden do volgende prijzen besteed: Aardbeziën 18 a 32 c. per kilo. Aardappelen fO.SO a 1.65 p. kin: rondo f0.44 a 0.58 per 26 kilo. Aauvoer 7120 kin Kruisbessen f 5.ftper 50 kilo. Aanvoer 8500 kilo. Aalbessen: roode f7.a 7.65 witte f6.10 a 7.S0 per 50 kilo. Aanvoer 23.530 kilo. Uien f 1.85 a 1.95 per baal. Aanvoer 270 bn. Komkommers 1 a 4 c. eu bloemkool 2 a 6— e. por stuk. Perziken le soort 13 a 26 c2e soort 4 a 10 c., meloenen le soort f0.35 a f0.75, 2e soort 10 a 30 e. per stuk. Kasdruiven 10.75 a 1.20 en witte druiven f en Tomaten 19 a 36 o. per kilo. Snijboonen f2.90 a 4.20, prinscssenboonen fl— a 1.S0 per 1000. HAMBURG, 19 Juli. s-'etroionin loco 7.10 bviot. Spiritus kalm per Juli ISi/a Aug.'Sept. 151/2 zonder lust. BUDAPEST, 19 Juli. Tarwe pel Oct. 15.06, Mais per Juni Stemming: 1 mm flauw. CTJftEGHEM-ANDERLECHT, 19 Juli. Aangevoerd 1952 runderen, waarvan 462 ossen, 283 stieren, 1207 koeien. Men betaalde per Kg. voor essen fr. 0.72 a 0.96, stieren fr. 0.60 a fr. 0.82, koeien en vaarzen tr. 0.80 a fr. 0.81. LONDEN, 19 Juli. Aan de veemarkt alhier zijn aangevoerd100 runderen, 300 schapen en lammeren, 80 kalveren en varkens. Prijzenbeste runderen 2/9 a 8 6, sehapeu en lammeren 3 D a 5/9, kalveren 3 8a 5 8 en varkens a por steen. Tarwe M a i s. NEW-yORK, 19 Juli. Juli. Sept. Oct. Dec Mei. 84 84i/a 88 887 Juli Sept. Oct. Deo. Mei. 57ih 573h661/4 Faillissementen. Uit de. StaaU-Oovrant. Uitgesproken: D .B. do Jong, winkelier en handelaar in fruit, te Apeldoorn. Mr. E. J. Dorhout Mees rechter-commissariscurator: mr. J. J. Uytwerf Sterling. W. Keyzers, schoenmaker, te Uden. Jhr. mr. C. van Nispen rechter-commissaris; curator: mr. F. van de Ven, Geëindigd: S. G. Eisonga, landbouwer, te Schiermon nikoog. F. L. Bauma, koopman en houder der Noord-Nederlandsche Spaarkas, te Leeuwar den. W, C. Dijkgraaf, horlogemaker, te Nij megen. Uitlotingen. LOTEN VAN BRUSSEL, 2| it fr. 100, van 1886. Vervroegde trekking. Trekking 19 Juli. 477e trekking, omvattende 404 seriën, zijnde 10,100 obligatiën, aflosbaar 2 Januari 1967. Serie 36548 no. 3 fr. 10,000; serie 46360 no. 12 fr. 1000; serie 5813S no. 19 fr. 500; serie 714G0 no. 12 en serie 115119 no. 20, elk fr. 250. 478e trekking, omvattende 404 ^eriën, zijnde 10,100 obligatiën, aflosbaar 2 Januari 1967. Serie 76575 no. 12 fr. 50,000; serie 40957 no. 22 fr. 2500; serie 53136 no. 25 fr. 1000serie 80073 no. 14 en serie 115452 no. 18,elk fr. 500. 479e trekking, omvattende 404 seriën, zijnde 10,100 obligatiën, aflosbaar 2 Januari 1967. Serie 71093 no. 18 fr. 20,000; serie 3719G no. 24 fr. 1000; serie 43842 no. IS fr. 500; serie 26572 110. IS en serie 41263 no. 23, elk fr. 250. 480e trekking, omvattende 404 seriën, zijnde 10,100 obligatiën, aflosbaar 2 Januari 1967. Serie 234-66 no. S fr. 10,000serie 19572 no. 13 fr. 1000; serie 60255 no. 4 fr. 500 serie 38018 no. 25 en serie 107094 no. 21, elk fr. 250. Hoogwater te Schiedam. Juli 20v.aa. 3.18 nam. 3.40 21: 3.52 4.18 22: 4.28 4.58 Hoogte van het water op de rivieren. Berichten van 19 Jali. LOBITH, 8 uur 's merg. 11.84 Gow. 0.07 M KOBLENZ, 8 nar 's morg, 3,26 Gov. 0,01 M TRIER, 9 uur 's morg. 0.21 Gev. 0.03 M KEULEN, 11 uur 'fl morg. 3.51 Gew 0.06 M RUHRORT, 8 nar 'e morg. 2,88 Gew. 0.09 M. Zon en Maan. Zonsopg. Juli 214. 4 v.m. onderg. 8. 7 n.®>. 22:4.5 8.6 21 Juli N. Maan. 28 Juli E. Kwartier. Familieberichten. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 17 Juli. H. Wentholt en H. Carrels, Amsterdam. 18 Juli. P. Bruggeman en J. A. Risseeuw, Den Haag. Overleden: G. C. Oudsteijn, 31 j., Sidajoe, N.-I. 15 Juli. E. Langeberg, 64 j. 16 Juli. A. G. Greve, 82 j. Wed, J. M. M. Gouwetorv. d. Waay, GO j. J. IJ. Piel, <16 i„ allen Amster dam. G. IT. Maassen, 73 i„ Hilversum. 17 Juli. M. Dagevos-v. Wijk, '13 j., Hil versum. N. Bark-Bakker, 7-1 j., Warder. -- N. G. Tholen, 79 j., Amsterdam. J. E. Klaffcns-Vcenlioveii, 42 j., Groningen. AGENDA. 20 Juli, Rott. Dierg. 8 u, Rottevd. Schutterij. 22 r Rott. Diergaarde, 21/2 uur. Rotterd. Schutterij. 24 v Rott. Diergaarde. 8 uur. Rotterd. Schutterij. 20 5 S. O. V. Concert Stafmuziek Reg, Inf., Leiden, knpelm. W. v. Erp. 31 y> Gemeentel aad Schiedam, 2 uur. "Mevrouw B. BEUKERS- Coolen, Lange Nieuiüslraat 73, vraagt met November of eerder eene R.-k. Vereiscbten goed koken en netjes werken. (voorheen R. A, DE KROES), Dam 13. Schiedam. BROOD- en BESCflUITBAKKERIJ. Steeds versch verkrijgbaar de eelite BOR»T§CHE van is verkrijgbaar ft 10 Cents aan liet Bureau der nSchiedamsche Courant", Boterstraat 68. Diverse soorten Aanbevelend, onder medewerking van de Heeren Mr. H. GOEMAN BORGESIUS, K. ELAND, Mr. II. F. IIESSELINK VAN SUCUTELEN, D. DE KLERK, W. P. KOPS, Mr. J. A. LEVY, K. REYNE. Dr P. H ROESS1NGH, A. ROODHU1JZEN, Mr. H, SMEENGE, HUIBERT VETH, worden aangenomen bij de Administratie, Boterstraat 08, Schiedam. Te koop een spik splinternieuw handnaai machine, prachtig mooi hoogarm, van de nieuwste verbeteringen, schuitje zonder gaatjes, zelfwerkende garenwinden, mahonie houten voet, alle apparaten en 8 jaar schrif telijke garantie, voor f 16.hij Amsterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Culemhorg, Tiel en Gouda. Zij, die wenschen te adverteerente Zutphen en In de Ctraafsehap, worden opmerkzaam gemaakt op de uitgevers W. J. THIEME Co., doer we4k dagblad daar de meest afdoende publiciteit wordt geboden. JAN VETH, Rembrandt's lieven en Kunst, AH. 1 en 2. Compleet in 10 aflev, ft. f 2.25. Dr. A. BREDIUS, Rembrandt, Ail. 1, 2, 3 en 4, compleet in 6 aflev. van 3 platen, ft. 65 ets, Rembrandt-Album f 1.50, v. DELFT, Wat ledereen van onzen REJIIIIIAjVUT wel mag weten ƒ0.20, Rembrandt Almanach 19061907 65 cents. V oor slechts AO CENJTS plaatst men eene in de rubriek „KLEINE ABVERTENT1ËN" in de nummers van de welke Dinsdag-, donderdag- en Zaterdagavond verschijnen. Niemand behoeft dus op te zien tegen de kosten. Zelfs voor kleine winkelzaken is hierdoor ndverteeren mogehyk gemaakt en zjjn deze in staat met geringe uitgaaf den omzet to vermeerderen. Voor den ln- of verkoop van 2e-hands.nrflkeleii zijn door de goedkoopte de nKleine Advertentiën" bijzonder aan te bevelen. Met uitstekend gevolg wordt van deze 40-cent.s-rubriek gebruik gemaakt door hen,, die personeel noodfg hebben of eene betrekking zoeken. Oók de 40-cents advertentiën hebben bij de algemeene verspreiding van de Schiedamsche Courant beslist succes. KLEINE ADYER l ENTIEN worden ultslultcml aan genomen aan het Bureau der sSchiedamsche Courant", - 1 T

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 4