STADSNIEUWS. YLAARDIXGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Sport. Ingezonden Mededeelingen. Raar zwakke plek De Maag. Gemengd Nieuws. kersgezellenboiul belegde provinciale betoo ging plaats ten gunste van afschaffing van nachtarbeid voor hakkers. Te ruim 12 uur trok de lange stoet van hetoogers, waarbij een honderdtal wielrijden- don, van het verzamelpunt aan het gebouw van do arbeiders-coöperatie, „Vooruit", die, zooals men weet, een bloeiende bakkerij drijft, waarin nachtarbeid onbekend is. Een kleine veertig ontplooide banieren werd in den stoet medegenomen. Men zag daaraan, dat ook verecnigingen buiten de provincie, waren overgekomen om aan de be tooging steun bij te zetten. Tn het Agnetapark werd het woord ge voerd door do hoeren L*\ Mol, J. P. A. ten Boekhorst, L. de Visser en P. Netting, die elk op zijn wijze het overbekende onderwerp nog eens behandelde. De heer Nolting in het bijzonder, beioogde dat deze actie nu toch tot het doel moest 'voeren. Van minister Vccgens mocht men verwachten, dat hij zijn belofte zou nakomen, dat hij bij de eerste geschikte gelegenheid den bakkcrs-nachtarbeid bij dc wet zou ver bieden. De pauzen werden gevuld door muziek. De meeting is wel geslaagd. Ongeveer duizend betalende bezoekers waren tegen woordig. Mr. U. Pli. de Kanter. Politicus wijdt in dc .,Opr. Ilaarl. Ct." een artikel aan wijlen mr. II. Ph. de Kan tor waaraan het volgende is ontleend „Wanneer De Kanter het woord vroeg, zag men hem aan, dat 't bloed hem, in het vooruitzicht van wat hij zeggen ging, sneller door de aderen bruiste en zijn hart slag versnelde. .Het toch al friseh-kleurige, joviale, eerlijk-open gelaat met den fikschen, krachtige» oogopslag en dc schrandere scherp- geteekende trekken van durf, van cou rage, van kloeke overtuiging werd nog een tikje rooder van tint. Dan stapte de kraeli- tig-gebonwde, breedgeschouderde man van wat ineengedrongen gestalte naar zijn plaats op een der bovenste bankjes van de linker zijde en wachtte een oogenblikje voordat hij in zee ging Plantte t lorgnet op den neus om z.ijn notities even te raad plegen Men bespeurde hoe zijn neusvleu gels trilden, hoe hij verlangde dat de Ka mer zou staken haar gebruikelijk en kin derlijk gegons van „particuliere gesprek ken'' om haar aandacht te geven aan het geen hij. mr. De Kanter, in 't midden had te brengen Wie den voortreffelijker! man van rijke kennis en van edel hart gekend hebben, weten allen, dat hem o. a. volmaakt vreemd was al wat naar nederigheids-ver toon lijkt. Daar hield De Kanter niet van. Wanneer hij, met z'n schrander hoofd en zijn blakenden ijver, zich in een zaak deug delijk had „ingewerkt" en er de fijnste puntjes van kende, dan wilde hij ook wel weten, laten- gevoelen, dat anderen zich tot de rol van bescheidei) toehoorder hadden te bepalen. Dan vond hij 't zeer natuurlijk dat het „oor der Kamer" geschonken werd aan zijn met forsch stemgeluid en op toon van gezag uitgesproken rededan besefte men. dat de man. die daar stond te spre- ken, de kracht en de waarde zijner argu menten evenmin als den vorm, waarin hij ze tot zijn auditorium bracht, onderschatte. Deze eigenaardigheid beschouw ik, na wij len De Kante-' gedurende zijn lidmaatschap der Tweede Kamer geobserveerd te hebben, als uitvloeisel van de groote rondborstig heid des betreurden overledenen en tevens van soms schier kinderlijk-lijkende geest drift, warmte, beweeglijkheid van aard. Mensehen als hij verblijden "zich echt en innig wanneer 't hun gelukt is voor een zaak, een belang, dat zij liefhebben, krach tige, deugdelijke argumenten te Hebben ge vonden. Zij kunnen niets „half", niets lauw doen. Ze komen er rond voor uit, dat ze ingenomen zijn met hun „trou vaille." Dr. de Kanter had in de Kamer den naam van verschrikkelijk pedant te zijn wat aanleiding gaf, indertijd, tot de vraag, wij len Schaepman op zekeren middatt door een rijmlustig collega gedaan Wie is pedanter Dan Huib de Kanter?" „Waarop dr. Schaepman onverwijld im proviseerde, met treurig gelaat „Ik zeg 't met smarle 't Is Harte „Had die naam van pedantesk-ziin, wat wijlen De Kanter, overigens hij alle col lega's geliefd en geëerd, gelijk do nobele man zóó ten volle verdiende. betreft, grond van bestaan? „Ik durf 't betwijfelen. Wat bij zoovele anderen, die dc kunst verstaan om het masker van zich-gaame-cffaceerende nede righeid te dragen, achter dat uiterlijk^ van bescheiden-zijn verborgen is, kwam bij De Kanter, die te woelig-exuberant en tevens Je eerlijk was om ook maar in éénig op zicht te veinzen, onwaar te wezen, aan den dag, zoodat ieder 't zien'kon dat is de heele zaak, en over blijft dan nog de groote vraag, of, te midden van al die kunstig-veinzende, brave en bescheiden zie len niet juist hij, mr. Do Kanter, wel licht behoorde tot'het kleine groepje uit- gelezenen, die graag zelfkennis hebben op gedaan om hun bruikbaarheid niet te on derschatten, doch tevens het besef met zich omdragen van 't vele, dat hun gelijk ieder onzerontbreekt! „Iemand van zóó veelzijdige kennis als mr. De K. was. moest vanzelf gerekend worden tot de „primi inter pares" en dat de overledene deze rangschikking gelijk ieder trouwens - natuurlijk vond, kan best zijn. Met hem verdween uit de Kamer een der mannen, die voor de taak van volksve tegenwoordige!' 't best geschikt zij" die er met vollen, grooten ijver en reus achtige werkkracht bun rijke gaven nan schenken en tevens, die gelijk gezegd --- kleur en leven gaven aan het dorste, saaiste debat „Het verlies van zulk een „rara avis" in de parlementaire wereld is voorzeker een hard, zeer moeilijk to vergoeden verlies Hollanders in Transvaal. Omtre.nl. den toestand der Nederlanders in Zuid-Afrika schrijft tlo „Transvaler", een Afrikaner weekblad te Johannesburg, luit volgende: Er zijn Hollanders (lie in hot verledene goede diensten aan dit land bewezen, en dip 't zoet en zuur samen met de boeren, hebben doorgemaakt. Ve lum hunner zitten in de diepste armoede. Mem. heeft veel gehoord van de armoede en ellende onder onze Afrikaansrhe mou se hem, en ook is er voor hen reeds veel gedaan geworden. Holland heeft in zijn warm nuiegevoel voor ons .volk veelgeld gecollecteerd en aan deze of gene toege zonden. Niemand kan het ontkennen, dat van ons volk diepe dankbaarheid aan Ne derland toekomt. Maar wat van do arme Hollanders, die in don nood en geknepen omstandigheid zitten? Moeten zij vergoten worden? Is er nergens oen foiulsje voor deze noodlijden- don overgeschoten? Indien wel, waarom daar geen gebruik van gemaakt? 'Waar is het geld? Wie moet. 'erover beschikken? Indien cr geen penny meer is, wordt het tijd dat mom ernstig werk van de zaak der verarmde Hollanders begint tc maken? Zal ons land het toelaten dat deze anno ke rels als vreemdelingen in onze poorten zitten te bedelen of liggen te verhonge ren? Zal er niet door den nieuwen Ne- derhuulschen consul speciaal onderzoek kunnen worden ingesteld? Zal Holland zich hun lot niet aantrekken? Ons blad is oen Afrikaner koeranl, maar juist omdat wij onder „Afrikaner" alle lie- die willen insluiten, die de belangen van dit land on zijn volk hun eigen belangen achten, en die zich voor goed hier heb ben gevestigd, willen wij ook den verarm den Hollander niet vergeten noch verstoe ten zien. Dat zou een gruwelijk onrecht zijn. 'Zou iemand, die met het beheer van fondsen, uit Holland ontvangen, belast was, niet iets hierover willen zeggen, tenein de misverstand en mogelijke achterdocht te voorkomen? Er wordt in een blad te Bloemfontein beweerd, dat er tal van ge- vallen zijn waar „uit "bedoelde "fondsen, met verkrachting der in Holland en elders afgelegde belofte, niet-armen, familie-leden en vriendjes geholpen werden me* flinke bijdragen, om weer een boerderij aan den gang te zetten, enz." Deze bewering bevat een ernstige allegasie, en het komt ons zeer wenschelijk voor, dat die geloochenstraft worde. OVERSCHIE, 7 Aug. Men meldt ons Gisteamicictag had bij de buitenplaats „de Tempel" bij Overschie een ongeval plaats dat gelukkig goed afliep. Een fietserde da me, verschrikt door een automobiel, kwam daarmede in aanraking en werd in de langs don weg loopende moddersloot geworpen. Een hulpvaardig wielrijder redde haar uit de 'zeer gevaarlijke positie, terwijl vrien delijke omwonenden zooveel mogelijk de dame verzorgden. Later keerde zij per rijtuig naar haar woonplaats, richting Overschie, terug. Do auto reed verdór zonder dat de daarin zittende personen zich om het slachtoffer bekommerden. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente zal op Dinsdag '14 Augustus 1906, des namiddags 2 uur, een vergadering houden. De stukken liggen ter visie. Den miliciens-verlof gangers van deland- macht, ingelijfd voor de lichting 189S, die dit jaar bestemd zijn om tot de landweer over te gaan, worden herinnerd om voor het einde dezer maand hunne zakboekjes ter secretarie in te leveren. Ambachtsschool. De voorloopige commissie, bestaande uit leden van de beide Kamers van Arbeid alhier, tot oprichting eiener ambachtschool, heeft dezer dagen een bespreking gehou den met den heer H. J. de Groot, inspec teur M. 0., belast rriet het toezicht op de ambachtscholen in Nederland, lletre- sultaat van deze bespreking is., dat in het najaar een openbare vergadering belegd zal worden en de heer De Groot dit on derwerp zal inleiden. Hot doel hiervan is door een openbare bespreking tot de op richting te geraken van een vereeniging voor de ambachtschool voor Schiedam cn omliggende gemeenten. Belanghebbenden cn belangstellenden zul len tot bijwoning worden uitgenoodigd. Naar wij" vernemen heeft het bestuur van de Schiedamsche Officiercn-Vereeniging van het Utrechtsch stedelijk drkest, onder di rectie van den heer W, Ilutschenruijter, een aanbieding ontvangen om in Januari a. s. in de Officioren-Societeit een matinee te geven. Het bestuur van de vereeniging, geheel met dit plan instemmende, heeft z'ijn volle medewerking toegezegd om dit "te 'doen slagen. Daar dit echter Alleen hot geval kan zijn bij voldoende medewerking, is "beslo ten om een ieder, die ^sympathie voordie uitvoering gevoelt, gelegenheid te geven daarvan te doen blijken, "door hot plaat sen van zijn handteekoning "op lijsten, die morgen en volgende dagen onder dc leden, en daarna ook onder de nicUedeu zullen circuleeren. Al is do dat.um van die uitvoering nog in het verschiet, toch twijfelen wij er niet aan, of dit zal niemand weerhouden om nu reeds Ie teekenen. Men verge te niet, dat alleen bij voldoende deelname het con cert zal doorgaan, en hel bestuur van de Offieieren-Vereen, daarvan nu reeds zeker heid wil hebben. De toegangsprijs is op fl.en f0.50 bepaald en doof wel ver wachten, ook in aanmerking genomen hel genot, d;\l een uitvoering van hel Utrechtsch Stedelijk Orkest zal doen sma ken, dat deze uitvoering geheel zal slagen. Gistermiddag viel de 10-jarige II. van Eijk, wonende in de Groenelaan, al spelende te water in de voorhaven. Jacs. Groenendaal, Hoofdstraat 73, oud 23 jaar, die getuige van liet ongeval was, sprong zonder zich tc be denken den drenkeling na, en smaakte het genoegen hem behouden op liet droge te brengen. Gisteravond sprong de G-jnrige dan Saas, wonende Baan 19 --<!, uit baldadigheid op de treeplank van de stoomtram aan den Rottcrdainschen dijk. A'oordal nog de tram stilhield sprong hij er af mot het noodlottig gevolg dat een der wielen hem over don lin ker voet ging en zijn klomp werd verbrijzeld en zijn groote teen ernstig verwond. Door zijn vader werd hij naar den doklt r gedragen. Donderdag 16 dezer zal ook uit Schiedam een goedkoope trein loopen naar Apeldoorn, De Teuge, Tweilo, Deventer, Klarenbeek, Voorst, Zutfen, ford en, Ruui'lo en terug. Voor nadere bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nummer. Volksbiulhnla. In de week van 30 Juli—-5 Aug. '06 werden genomen 373 baden. lsts klasse. Sde klasse, kuipbaden 20 kuipbaden 56 regen s 31 regen 241 school 5 ets. kinder o 25 Gedui'ende de maand Juli 1906 werden genomen 1236 baden. 1ste klasse. Me klaisa. kuipbaden 107 kuipbaden '169 regen 97 regen 753 school i> 5 ets. kinder '110 B. en W, maakten heden hekend, dat de uitbetaling der vergoeding aan verlofgan gers der landweer zal aanvangen op Don derdag den 9 dezer, voor zoover zij lot de infanterie, en op Vrijdag den 10 dezer voor zoover zij tot andere wapens belmo ren. Niet aan alle verlofgangers, die een verzoek oni vergoeding hebben ingediend, maar uilsluitend aan hen, die voor eenige dagen een beschikking van den Minister van Oorlog over de post ontvangen, wordt thans vergoeding uitbetaald. Hunne we duwen zullen zich daartoe tusschen 9 en 5 uur ter secretarie (ingang Waalstraat) hebben aan te melden. De verlofgangers, die tot heden geen be slissing op hun ingediend verzoek om ver goeding ontvingen, zullen waarschijnlijk binnenkort de ministericele beschikking ontvangen. *0p den 31 Juli j.l. werd te 's-Graven- hage, uit een weide ontvreemd een jonge koe, ten nadeele van zekeren R. aldaar. Door een zeer nauwkeurig -en handig onderzoek, ingesteld door de Vlaarding- sche politie, die na de vermissing bericht ontving, 'kwam zij tot de "ontdekking, dat een soortgelijk dier, wat beschrijving be trof overeenkomende met de ontvreemde, door slagers alhier op dc markt te Rot terdam was gekochi, dat hel beest roods was geslacht en huid en horens waren verkocht aan een zouter te Dud-Bftijer- land, waarheen reeds deze voorwerpen wa ren opgezonden. Met den eigenaar toog de Vlaardingsche politic "derwaarts en hel bleek dat deze voorworpen werkelijk af komstig waren van dc "ontvreemde koe. De Vlaardingsche politie zette nu het onderzoek voort naar den dader cu mocht cr heden in slagen op de markt te Rot terdam aan te "houden een persoon, die de gestolen koe aldaar verkocht had en door koopers cn drijvers als zoodanig be slist herkend werd. Do dader, een Hagenaar, die 'daarna ook het feit erkende, is lor beschikking gesteld van de Haagsche po litie. De wetenschappelijke schatten die het Britsch Museum te Londen herbergt, trek ken, tot groote verwondering der geleerden, hoe langer hoe minder de aandachtvolgens een statistiek is het Britsch Museum in 1905 door 140,000 personen minder bezocht dan het voorafgaande jaar. Voor do Haagsche rechtbank Werd he den opnieuw behandeld de strafvervol ging, ingesteld tegen J. de M. en H. H.uit Rijnsburg, beklaagd aldaar in Juni van het vorige jaar een ijzeren kistje te hebben ge stolen, inhoudende 3 bankbiljetten van f100; 3 van f25; 2 van f10; 13 gouden tientjes en nog eenig los geld. Dc beklaagden beschuldigden elkander over en weer 'het (liefs tal plannetje te heb ben geopperd. In strijd met zijn verklarin gen bij den rcch ter-commissaris en bij do politie, beweerde liekl. II, thans dal liij on schuldig aan dor. diefstal was en dat 'do M. hel kistje had weggehaald en het had opengebroken. Getuigen ii décharge verklaarden, dat zij in den namiddag van 19 Juni nadere tijdsbepaling gaven zij niei de M. al leen uit oen woning van R. hadden zien komen met een pak of zak. De officier on derstelde do mogelijkheid, dat de mede- beklaagde II. zich toen nog in de schuur had bevonden. Een koffielniislioudsler 'te Rijnsburg had op 19 Juni beiden beklaag den oen borrel geschonken. II. erkende toen een gouden tientje gewisseld (p heb ben. Het 6. M. achtte 'l vast ie staan,dat 11. zich in elk geval f 30 had toegeëigend, wetende'dat 't van diefstal afkomstig was en zou dan, ook, mocht H. van den dief stal worden vrijgesproken,, zijn gevangen neming eisehou wegens heling. Inmiddels werd Legen iederen, bekt. -1 maanden ge- oiscld. Op verzoek van den, verdediger, mr. A, Misritz, gelastte de rechtbank de voorloo pige invrijheidstelling van beide beklaag den, legen welk verzoek het O. M. geen bezwaar had gemaakt. Worstelen. Gisteravond was dc uitslag van den wor stelwedstrijd te Rotterdam als volgtDe strijd van den Berg-Pieranl (België) bleef na 30 minuten onbeslist, Saurer (Beieren) legt, Strobandl (Luik) in 13 minuten. 80 cent per regel. Een Jooneelkunstenares genezen door «le Pink Pillen. Mevrouw Ida Lossie, tooneelkunstenarcs, 5 Steurstraat, te Gent, volmaakt tevreden over den uitslag dien do Pink Pillen bij haar hebben te weeg gebracht, schreef ons don vol genden brief met dankbetuigingen. Mevr. Ida Loss e. (photo E. Carnier.) „Sedert langen tijd lood ik aan de maag, had geen eetlust, een slechte spijsvertering en verloor mijn krachten. Daar geen enkel der middelen die ik genomen had, mij baatte, heb ik den raad van ecu vriendin gevolgd cn bon de Pink Pillen gaan gebruiken. Ik ben heel verheugd hier te kunnen verkonden dat alleen die uitmuntende Pink Pillen mij volmaakt hebben hersteld, en dat ik het die pillen dank dat ik mijn werkzaamheden heb kunnen hervatten." Tn het tijdperk der groote warmte zijn de personen die aan de maag lijden zeer talrijk. Aan do maag le lijden in dien warmte-tijd is gevaarlijker dan in welk ander tijdperk van het jaar. Bij de vermoeienis, veroor zaakt door de hooge temperaturen, komt dan do verzwakking ten gevolge van slechte spijsvertering, waarop de dyssentrie volgt. En daarna heeft een volkomen uitputting plaats. Zoo uw maag zwak is, zoo gij oen moei lijke spijsvertering hebt, moet gij uw maag versterken en om zoo te zeggen weer in staat stellen te werken. Een proef met dc Pink Pil len zal U nigchcele voldoening geven. Gij zult spoedig beier eten, beier slapen cn U beter gevoelen. Dc Pink Pillen zullen vol komen de zwakheid van uw maag genezen en die genezing zal blijvend zijn. Volg den raad dien wij geven omtrent dc wijze van eten cn neem na iederen maaltijd een Pink Pil. Deze Pillen verzekeren aan do ongeluk kige slachtoffers van slechte spijsvertering hot welzijn en de rust. De Pink Pillen zijn eveneens goed tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwziekte, alge- tmecne zwakt, rhcumatische pijnen en neu ralgie. Prijs f 1.75 per doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilió, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Voor Schiedam en Vlaardingen verkrijgbaar bij P. J. v. d. SMAN. Vit de diamantnijverheid. Tn een druk bezochte ledenvergadering van de A, J. V. zijn bij stemming verworpen: lo. De aanvraag om 10 loonsvorhoogin» voor de brilUintsnijdors(slers). Deze 10 was feitelijk al toegestaan. Men gaf verleden jaar de snijders'25 waarvan dadelijk 15 en 10 op Interen datum. Waarom die 10 nu niet gegeven wordt, is niet duide lijk. 2o. een netto stukloontarief, waarover do besturen van A. N. D. B. on A. .7, V. lang geconfereerd hebben en waarvan men dacht een nieuwe basis voor ecu nieuw loon-con- Iract te hebben gevonden. Tiet meorcndeel der leden van A. J. V. wilde echter van dit stuktarief niets welen, omdat de on kosten voor den werkgever blijven (vorstel- loon 'en moleulumr) en de opgave van die onkosten door den werkman, moeilijk gecon troleerd kunnen worden door den juwelier. Daar ook het garantieloon door de A. ,T. V. is verworpen, op grond, dat de werklieden, ml zij weten hoeveel zij verdienen, geen prikkel hebben, om zieli te hansten en daar door veel minder afmaken, waardoor do nigchcele productie veel is verminderd, 'zal het zeer moeilijk zijn voor dc beide bestu ren, een nieuw aanrakingspunt te vinden, waarover opnieuw kan worden gesproken. Zaterdagmiddag heeft het bestuur dor A. J. V'. aan dat van den A. N. D. B. schrifte lijk don uitslag der vergadering bekend ge maakt. Wat nu? vroeg de heer Polak na opzeg ging van het contract en weer kan die vraag gedaan worden. Tiet. „N. v. N." vroeg den hoer Herman TIavtz wat hij van den toestand dacht. Ilij toonde zich optimistisch gestemd en ver wachtte geen verwikkelingen. Ook aan het bestuur van den A. N. D. B. vroeg het blad wat men dacht over den nieuwen toestand, doch eerst gisteren zou het bestuur bijeen komen, om besprekingen over dc zaak to houden. Do vergadering in het Paleis voor Volksvlijt, die de vorige week werd uitge steld en waar de leden van den A. N. D. B. over de punten van onderhandeling gehoord zouden worden, heeft nu feitelijk geen doel meer. Toch is heL nog niet zeker of die ver gadering niet zal gehouden worden. De Timmerliedenstaking. Door de patroons in het timmervak te Leiden is een manifest uitgevaardigd, waar in zij zich tot onderhandeling bereid ver klaren, doch met do eigen werklieden zelf en niet met de organisatie. De arbeiders hebben daarop geantwoord, dat zij hiertoe nooit zullen overgaan, want dat zij dan de achting van liet geheele pu bliek zouden verliezen. Automobielbussendienst. B. en W. van Rotterdam hebben aan den op te richten automobielbussendienst tusschen Kralingen en Delfshaven via Beurs plein toegestaan een snelheid te rijden van 12 K. M. per uur. Commissarissen zijn de hoeren J. P. Schalkwijk, A. O. Horstman, Jaeq. Mualy en B. Altona. Arbeiders naar Duitschland. Een week geleden vertrokken van Am sterdam ongeveer 400 werklieden naar de mijnen to Bruckliausen (Westfalen), waar zij bovengrondsch werk zouden verrichten, tegen een dagloon van f2.50 a f3. Het is dezen werklieden allesbehalve meegevallen. Naar „De Tel." van eender tochtgenooien vernam, word hun, nadat zij twee dagen werkzaam waren geweest, me degedeeld, dat zij wel aan het werk kon den blijven, doch tegen een loon van3.50 mark per dag. Dit werd geweigerd en, daar de directie niet het loon wcnschtc te betalen, waar voor de werklieden waren aangenomen, vertrokken dezen weder naar Amsterdam. Ongeveer "25 man, die "niet meer in het bezit waren van reisgeld, aanvaardden den tocht tc voet. 25 anderen namen, doorden nood gedwongen, genoegen met het ver minderde loon en gingen aan hel werk, zoodat in 't geheel ongeveer 350 man te leurgesteld te Amsterdam zijn teruggekeerd. Landelijke rust. Aan het zuidelijk einde van Tien 'sIco nen weg, hoog boven de zee uit, waar dicht naast elkaar do villa's gebouwd zijn, aan hot einde van dien weg, diep hot Noordwijkscho 'duin in, ligt op den top van den heuvel (Vill,a Maria". Isadora Duncan rust o'r uit van dewin- terdans-vennoeicnis. Zij kijkt er hoog naar de wisseling van zeelinten, naar blauw en groen cn grijs, naar de zilveren kuiven van de golven, naar het grauwe schuim dat in wilde vlok ken verwaait, naar het gbuden lichten in den zomcrschcn avond. Zij kijkt er naar de golving van duin cn /lal, naar de hal men, door den wind geaaid. Zij kijkt er rondom naar den blauwen hemel met do fel-witte tvolkensloeten, naar de donkere wolkenstapels, die dreigend saampakken, vóór de bliksem flitst'en de donder rom melt. Zij ziqj er, 'dc /nacht van het 'natuur lijke en zuivere, dat haar inspireert tot haar kunst. Voor „Villa Maria", tegen het över-duin, liggen dames en heeren in de zon testo ven, steeds kijkend naar don top, waarop hot huisje gebouwd is. Een wandelaar stapt recht op de wo ning ai. i „Zou 'die-er moeten zijn?" „Zeker eenlmpressario". „Ilij zal dansles gaan halen," grappigt een heer. De wandelaar keert terug van do villa, na eenige minuten. Ecu der dames:

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2