STADSNIEUWS. VL A ARPIN GEN. Rechtzaken. Kerk en School. Sport. Gemengd Nieuws. UMkUKU Atjeh. De correspondent te Kotaradja van de „Telegr." seint Licht gewond is luitenant Niemvlund. Wijl het telegram geen nadere aanwijzin gen bevat, zul zegt het blad bedoeld zijn de tweede luitenant D. Nieuwland, ge boren in 1SS0, en op 2 September "i 903 be noemd tot tweede-luitenant bij do infanterie van het O.-l. leger. Blijkens een vuil den civielen en militairen gouverneur van Atjeli en onderhoorigheden ontvangen telegram zijn in het Tuputoeuu- schc bij een klewungaanval op oen patrouille gesneuveld twee inlundsehe mindere militai ren, en gewond een officier, een Europoesch militair heneden dien rang. tien inlundsche mindere militairen en drie dwangarbeiders, terwijl daarbij zeven geweren model t)3 ver loren gingen. De vijand had tien dooden. Een Italiaansche commissie gewacht. Tn den loop dor volgende maand wordt hier te lande een Ttaliaanseho commissie ver wacht, belast met de bestudeoring van de Nedorlandscho waterwegen. De Staatscommissie voor den middenstand. Bij Kon. besluit is aan mr. .losepluis Jitta, hoogleeraar aan do gemeentelijke universiteit te Amsterdam, en aan dr.ÏX Bos, lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, to Winschoten, op hun ver zoek, eervol ontslag verleend als leden der staatscommissie voor den Middenstand; en zijn benoemd tot leden dier commissie mr. C. Frikkers, advocaat en procureur te Am sterdam, rechtsgeleerd adviseur van tleAl- gemeene Winkeliersvereeniging aldaar, eïi mr. J. G. Schumann, advocaat en procu reur te Rotterdam, rechtsgeleerd adviseur van de Handelsvereeniiging aldaar. De Uit de Standaard. Standaard" is zoo gelukkig reeds reeds ndhaesle betuigd aan het adres, ge richt door de Yerocniging voor Handel, Nij verheid en Gemeentebelangen aan II. M. de Koningin inzake de wenschelijklieid van de invoering van rechtbanken van koophandel. Trouwonklosrecht. Router seint uit Kopenhagen 'dd. 10dozer: Uo bier vergaderdeInternationale Bond voor Vrouwenkiesrecht besloot lieden, bet aanstaand congres in 190S, in Holland te houden. Bestemming van boctcgelden. De Bond van Nederlandsche Gemeente werklieden, afd. Den Haag, heelt zich tot den Raad gewend met het verzoek om de boete- gelden die aan de verschillende takken van dienst geheven worden, een bepaalde bestem ming te geven en wel dit geld te bestemmen om gemeente werklieden, die zelf de kosten niet kunnen dragen en voor wie een verblijf in een sanatorium noodzakelijk is, daarheen te sturen. Dir. hel. Invocrr. en Acc. Rij de directe belastingen benoemd ingang 1(5 dezer: tol tijd. kommies te water 2c klasse bij de ambulante recherche le afd., AI. Vellingu; ingang 1 September: tot rijksklerk 3e kb ten kantore 's-Gravenhage db. 2e afd., J. B. R. J. Troost. Verplaatst, Ingang 15 Aug. 1906: Al. >1. Frusch, rijksklerk 3o kl., van kr. Groes beek naar inspectie Sittardj ingang 1 Sep tember 1 906 A. A. Olthof, rijksklerk 3e kb, van kr kr. Groosbeek. Eervol ontslagen, ingang 1 Nov. 190G J. Koopman, komm. 1ste kb te Amsterdam. AV. v. d. A. d. d. b.") s-Gravenhage db. 2e afd. naar thans haar lezers te kunnen verzekeren, dat „de werkelijkheid, zooals we die thans be leven, precies het tegenovergestelde (is) van hetgeen verleden jaar van Links in uitzicht werd gegeven." Een middel om deze ver zekering te controleeren, missen die lezers evemvel, daar geen profetie van links juist voor dit eerste jaar en daarop al leen komt het hier aan in herinnering wordt gebracht. Zij moeten het stellen met eenige mededeelingen van hun blad, welker beslistheid enkel door haar, zeggen we, onnauwkeurigheid wordt geëvenaard. Daar is bv. deze mededeeling: „Het Vaderland", het pur sang ministerieele blad, kwam in de maand Mei met de geruststellende mededeeling, dat in Juni de financieele plannen be kend zouden wordenen thans, in Augus tus. laten ze nog altijd op zich wach ten." Juist de „pointe" is hier onjuist. Niet dat in Juni mr. De Aleester's financieele plan nen „bekend zouden worden", maar dat ze den Baad van State zouden worden toege zonden, werd destijds door ons medegedeeld, Een tweede uitspraak van „De Standaard" betreft en veroordeelt „het masker der ver zoening" der huidige Regeering. Immers, het Kabinet toonde heel iets anders dan ver zoening te begeeren, getuigen het o. m. het kweekscholen-besluit en de partijdige be noemingen Doch ieder die de geschiedenis dezer dagen medeleeft, weet dat de inter pellatie-Van Wijnbergen in de Tweede Ka mer aanleiding gaf tot een zuiver zakelijk debat, waarbij slechts de heer Talma zich in politieke partijdigheid misdroeg maar waarbij overigens de „verzoeninggezind heid" van Alinister Rink door de rechter zijde zelve uitdrukkelijk buiten twijfel is gesteld. En wat de „partijdige benoemin gen" betreft, de pers van rechts heeft nog geen gelegenheid gevonden tot maar een kleine fractie der verontwaardiging, dio op dit punt van regeerbeleid het Afinisterie- Kuyper in den lande te voorschijn riep. Het meest krasse staaltje echter van ave- rechtschc voorlichting geeft „De Standaard" inzake het tarief-vraagstuk. „Het Tarief schrijft ze zal, ge heel in strijd met wat verleden jaar bij hoog en laag werd verzekerd, het melkkoetje blijven." Het blad zal niet verwachten, dat men van links dit gefabel in ernst gaat weerleggen. De bewering is zoo bruut-onwaar, dat zij ci taat verdient enkel ten hernieuwden bewijze hoe door het hoofdorgaan der anti-revolu tionaire partij „ons christenvolk" vevleugend wordt. (jjVad.") De „Sfeln". Hedenmiddag arriveerde te Rotterdam het Duitsche oorlogsschip sStein'* komende van Christiania. Het schip nam ligplaats op de rivier tegenover de Willernskade. De Duitsche consul en de marine-autoriteiten te Rotter dam maakten onmiddellijk hun opwachting aan boord; daarop maakte de commandant van de ïStein" zijn opwachting ten stadhuize. 81 Augustus. Den 31 Augustus heeft het Haagsche comité voor Volksfeesten weer een groot kin derfeest georganiseerd, 's Morgens worden de kinderen per tram naar Scheveningen vervoerd, waar zij door de welwillendheid der Maatschappij Zeebad Scheveningen een be zoek brengen aan liet Wandelhoofd AVilhcl- mina. Een goochelaar zal daar de kleinen eenigen lijd prottig bezighouden, 's Middags wordt het feest voortgezet in den Koe kamp. Rechtbanken van Koophandel. Vele Kamers van Koophandel hebben Muiiekkorp» der d.d. Schutterij te Schiedam. Kapelmeester 0. K. L. Burgdorfler, tITVOEBISG op Zondag den 12 Augustus 1900, des namiddags ten 1 ure, in de Plantage alhier, bij gunstig weder. PEOQK AMM 4. Grusz aus Berlin, Alarsch, AV. II. Felt- zer. 2. Ouverture Dichter ünd Bauer", F. v. Suppó, 3. Valse Interrompue, L. Alon- tagne. 4. Fleurs des Bois, Fantaisie, AV. v. Perck. 5. Aria sBurgomastro di Schie dam", Solo-Bariton, Rossi. 6. The Soldiers in the Park, L. Monckton. ,10 Gemeenteraad. Vergadering op Dinsdag 1-1 Augustus 1906 des namiddags ten 2 uur. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda 1. Benoeming voor den cursus 1906/7 van een leeruur aan de Iloogere Burgerschool m a. AVis- en werktuigkunde. Aanbevolen wordt A. J. Goedkoop van Nelle, b. Kosmographie. Aanbevolen wordt dr. J. Kunst. c. Engelsche taal en letterkunde. Aanbe volen wordt D. Goslings. d. Scheikunde. Aanbevolen worden dr. J. Huisinga en F. L. van Maanen. a. Aardrijkskunde. Aanbevolen worden: F. K. A. Rombach en H. L. van Harreveld. f. Nederlandsche taal en letterkunde. Aan bevolen worden: J. van der Horst en N~. J, J. de Voogd. 2. Benoeming voor den cursus 1906/7 van een leeraar aan de Burger-Avond school in a. A7akteekenen. Aanbevolen wordt A. C. Linschoten b. Reken-, wiskunde en Nederlandseh. Aanbevolen wordt A. Smit. c. Nederlandseh. Aanbevolen wordt A. J. Dekker. d. AViskunde, natuurkunde, werktuigkun de en technologie. Aanbevolen wordt dr. M. J. de Boer. e. Handteekenen. Aanbevolen wordt J. P. L. Roder. f. A7akteekenen( voor timmerlieden) waar omtrent de aanbeveling nader ter kennis van de leden van den Raad zal gebracht worden. 3. Voorstel tot het opmaken van aanbe velingen ter benoeming van 3 leden van het college van zetters. Aanbevolen wordenI. GA. J. Beukers, J. Vormer. IT. J. II. Ris IIz., AV. A. Hoek. III. P. C. van der Pant, D. L. In- gelsc. 4. Adres van de werkliedenvcreeniging „Eendracht" over dc bestrating van de A7oor- havenkade, met preadvies van B. en AA7. 5. Adres van J. Ilolswilder met voorstel van den lieer De Groot tot wijziging van de pcrisioem-voi ordeningen preadvies van B. en AV. G. Adres van J. Langelo e. a. om wijzi ging van den straatnaam „Achter de Tcer- stoof", en preadvies van B. en AV 7. Adres van de slagersvereeniging „On derling Belang", over keurloon van 'tvleesch en preadvies van B, en AV 8. Adres Scliicd. Bestuurdersbond om in trekking van het- laadsbesluit dd. 19 Juni jl. inzake ontslag aan onderwijzeressen hij huwelijken preadvies van B. en AV. 9. Adres van F. Verboom om continuatie van de huur van het huis Broorsveld 146; en preadvies van B. en AA7. 10. A7oorslel van B. en AV. tot gedeelte lijke intrekking van het raadsbesluit van 15 Mei j.l. inzake verkoop van stukjes grond aan Kortland" en aankoop grond van Kort land. 11. Contract met dc firma A7olker over de opspuiting van buitenlanden. 12. Voorstel van B. en AA7, inzake de rege ling van schoolartsen. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van j litie: Lederen ceintuur, ring met sleutels, legiti- matiokaaii der Rijksverzekeringsbank, bla ker met kaars, brief spelden, band van een kinderwagen. Terug te bekomen aan de volgende adres sen: Een bloedkoralen halsketting bij A'It- kade. Oudendijk 51 een poitemonnaie met eenig geld, hij Sluiter, AGsscherstraat 29; een portemouaie met eenig geld bij Trouwborst, Warande 71 een schortje hij Snel, Heeren- strail 19; een kinderstroohoed hij v. d. Ende, nieekerstraat 9; een flanellen hemd ou lap wit katoen hij v. d. Touw, Oude Kerkhof 1/9: een dameshorloge met ketting bij Onvei wacht, Bakkerstraat 14 een schortje hij Rnldiums, Groole Markt 39. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens Fransch L. O. zijn o.m. geslaagd mej. E. de Koning en J. Langewisch van hier. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 9l/a tot 1*11/2 uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bankw. (halfw.) Hahv. timmerlieden. Beli angers jongen •Tong. v. -chocolaidcfab Jongen v. lijnbaan. Kunstsmeden. Meubelmak. (halfw.) Schoenmaker (of halfwas). Schoenmakersjongen Dienstbode. Aangeb, arbeidskrachten. Stoker. Tabakskerver. Tuinmansknecht. Zinkwerker (halfwas). Personen voor lichte werkzaamheden Scho onmaakster. AA7asschen aan huis gevraagd. Bankwerker. Distillateursknechts. Drukkers. Gistwerker. Koperslager. Letterzetter. Maeh.-stoker. Machinist-kop ersl. Molenaar. Pakhuisknechts. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Bij de te 's-Gravenhage gehoudens examens Fransch L. 0. zijn 0. m. geslaagd de heeren T. P. Duken en J. Oosterlee van hier. 'Mej. P. van Dam is benoemd tot onder wijzeres aan een Christelijke school te Slie- drecht. 'Morgen (Zondag) zal de gymnastiekver- eeniging sLeonidas" deelnemen aan de wed strijden welke gegeven zullen worden te Utrecht. 'De muziekvereeniging xConcordia" zal Dinsrlag a.s. een concert geven in den tuin van de zaal sHarmonie". 'Voor de te houden ringrijderij met paard en rijtuig den 31 Augustus a. s. hebben zich 21 personen aangemeld. 'Voor den te houden zwemwedstrijd heb ben, naar wij vernemen, zich ruim 20 per sonen aangemeld. de leden van het Nut benoemden reeds eerder de heeren M. Hummel Luck, N. T. Habrakien cn J. II. v. Linden van den Hou veil. Van do genoemde heeren zal' de heer A. Knottenbelt, als voorzitter optreden. De commissie is geheel zelfstandigzij benoemt onder anderen dc onderwijzeressen on helpsters, stelt instructies v,ost en hoeft heL beheer over de geldmiddelen, mol in achtneming der begrooting, door hei Nut vastgesteld. Gevonden voorwerpen. Aan liet commissariaat van politie zijn als gevonden aangegeven Een zilveren broche bij J. Poot, Ged. Bierslool 110; een duif (genu A D A' 01, 575) bij J. v. Hooft, Stoinslraat 00; een blauwe, ceintuur bij A. Steenhoek, Haven straat 101 oen meisjeshoed bij P. Gardenier, Ge Bierslootsteeg 33 een ijzeren hoepel bij van Zwielen, Eendrachtstraif S7 een gou den oorknopje hij J. Ilerlaar, Twee AL-ien- dénstraat 2-1 een poriemonnaio bij B. Sant- wijk, Oosterstraat 2 een ceintuur, J. Boev- dam, Arnold Hoogvliotslraat 20; een hand schoen hij J. v. Deventer, Bamvdwarsstraut 34een gouden ring, bij L. Post, Niouwc- laim 2 een nikkelen ketting bij J. Dijks hoorn, Eendracht,straal 49; een helmseel hij II. Boenotev. Willemstraat 4ccn postduif gemerkt A D V 1052, bij J. van Klink, LaiuLtrant 100. De Algemeene Synode heeft beslist dat uit de generale kas een toelage van f1000 zal worden verleend voor het herstel van 7 ramen der Groote Kerk (Noordzijde). Naar wij vernemen is de toestand van den 14-jarigen Herman Leeman, die Donderdag zoo deerlijk in een machine gekwetst werd, bevredigend. "^Gisteravond 8 uur vergaderde dei inza- melingscommis-sio voor do bewaarschool in de zaal „Harmonie", om een voordracht op te maken voor do keuze van een Md der commissie, voor do Bewaarschool. Door den voorzitter, den heer AV. C. v. TJusseldorp, werd medegedeeld, dat in de door het Departement Vlaai-dingen dei- Maatschappij tot Nut, van 't Algemeen vast gesteld -reglement voor genoemde school, was bepaald, dat het beheer over de be waarschool zou worden gevoerd dooreen commissie, van 7 leden, waarvan 1 te be noemen door en uit het bestuur van het departement, 3 door en uit de leden van het Nut, 1 door de leden van hot jSutnit de leden der inzamelingscointnissie, 1 dooi de leden van het Nut uit de jjersonen, die bijdragen verleend hebben, 1 door de leden van hot Nut uit dc ouders, die kin deren naar de bewaarschool zullen zen den. Voor de drie* laatstgenoemde leden zullen aan het Nut voordrachten worden aangeboden. De vergadering plaatste op de voordracht, ^3 hoeren Ds. M. N, Schippers en A. L. K, Kauffeid. Vervolgens vergaderden 0,111 kwart over 9 de bijdragenden aan de bewaarschool. Dezen plaatsten op de voordracht voor het lid uit de inzamelingscommissie de hee ren A. L. K. Kauffeid en A. Groeneiveld, en voor liet lid uit de oudere de heereai G. Blocimendaal en K. Kooislra. Deze, ver gadering vaa bijdragenden werd gepresi deerd door den heer A. Knottenbelt Hierop vergaderden de leden van hei de partement om uit de drie voordnichten een keuze te doen. Do .heeren, bovenaan ge plaatst, werden benoemd. Door het bestuur van het departement was reeds, van te vonen benoemd de heer A. Knottenbelt; Op 30 Mei zóu M. v. IC., 42 jaar, boot werker te Schiedam, den kommies 2e klasse bij 's rijks directe belastingen, enz. TL J. Bos eenige heleedigende woorden hebben toe gevoegd. Beklaagde beweerde dat de getuige zich ten eenenmale in zijn persoon vergist. Het O. M. bij de Rott. rechtbank achtte het feit bewezen, door de verklaring van den ambtenaar in diens ambtseedig proces-ver baal en eischte 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Beklaagde bleef volhouden onschuldig te -ijn- De 29-jarige AV. v. d. V., bierhuishouder te Vlaardingen, had op den 2Sen Mei zeke ren L. Andeweg een stomp tegen het rechter oog gegeven. Beklaagde gaf voor daartoe gekomen te zijn omdat aan de ladder waarop Fiij stond, getrokken werd en hij toen daar langs gleed en geschrokken was. Eisch 10 boete, subs. 10 dagen hech tenis. Poging tot doodslag. (Vervolg.) Mevr. v. AA7, verklaarde dat zij bekl. op haar man had zien. schieten, terwijl deze gerst naar boven vluchtte en later naar builen li"p. Ook de dienstbode verklaarde ongeveer hetzelfde. ür. Rahde verklaarde dat beid. nogal misbruik maakt van sterken drank en diens levenswijze losbandig was. Hij. beschouwt bekl. als een neu ras then icus, die door drank en zorg dikwijls in een toestand ver keerde dat hij niet toerekenbaar was. In een krankzinnigengesticht behoort hij. ach ter niet thuis'. Nadat nog verschillende getuigen ge hoord waren vorderde de subs .-off. van Justitie, mr. v, Geurs, een onderzoek naai de toerekenbaarheid van bekl. alvoretisde zaak velvo verder te behandelen. Hiertegen verzette zich 'de verdediger, die niet wilde dat zijn cliënt een paar maan den in preventieve hechtenis zou blijven met de kans om daarna opnieuw de zaak te zien behandelen. Op den eisch van het O. M. wilde de rechtbank niet dadelijk beslissen, waarop mr. v. Geurs zijn requisitoir nam. Deze zei aan het slot daarvan dat, indien een da delijke beslissing over de kwestie van. on toerekenbaarheid was genonien, hij zeker een straf van 4 a 5 jaar zou hebben ge- cischt, thans herhaalde hij pi-en eisch tot onderzoek naar do toerekenbaarheid. De verdediger mr. Bourlier, kwam tot de conclusie dat hier vrijspraak zal moe ten volgen cn in do tweede plaats, wan neer de rechtbank daarmede niet meegaat, dat een nader onderzoek paar de geestver mogens van zijn cliënt zal moetan plaats hebben. Spr. betoogde, uitvoerig, dat hier geen opzet tof dooden, zelfs niet 'tob mishanden len bestond, maar alleen pen bangmakerij, En als er een bedoeling is geweest om! te ralken, dan is het gebeurd in een over spannen geestestoestand, die een onder zoek daarnaar alleszins wettigt. Neemt "de rechtbank aan dat bekl. krankzinnig .ge noeg is geweest om.' iemand te dooden zon der dat daartoe aanleiding bestond, dan moet zij' haar verantwoordelijkheid dekken door een geneeskundig onderzoek. Uitspraak Dinsdag over 8 dagen. Door denzelfde wordt voorgelezen een concept-missive aan de kerkeraden, tot aan beveling van een collecte voc^* het 'fonds van do schraalste predikantslraklementen. Ook dit concept wordt goedgekeurd. Ter tafel komt een rapport van de qom- missie Lor beoordeeling van uitspraken. Beoordeeld zijn twee afschriften van uit sproken een van het prov. kerkbestuur van Utrecht en een van het prov. kerk bestuur van Gelderland. Geen aanmerkingen worden gemaakt. Door den heer Breunese wordt gerappor teerd over de voorloopig aangenomen schrapping van art. 55 van het reglement op de vacaturen. De commissie van rapporteurs adviseert lot vaststelling. Door denzelfde wordt gerapporteerd over een toevoeging van een derde alinea aan art. 29, rogl. op het examen, luidende: Do bevoegdheid omi doop en avondmaal lo bedienen wordt op aanvrage ook gege ven aan eandidaten tot den Heiligen Dienst, die zonder als predikanten le zijn beves tigd tul hoogleeraar in de- godgeleerdheid of in do HobreeuwscliO' taal cn oudheden, worden benoemd. Zij wordt hun verleend door het kerkbestuur, waardoor zij tolde Evangeliebedieningen worden toegelaten. De conclusie van hel rapport luidt afwij zend. liet rapport wordt ter inzage gelegd. Door den heer Ellens- wordt gerapporteerd over een voopstel lot toevoeging ecner nieu we alinea aan art. 38 van liet reglem'ent op hel godsdienstonderwijs, luidende Niemand wordt aangenomen tenzij geble ken is dat. hij gedoopt is of bereid is zich te laten doopen. Dit rapport wordt ter inzage gelegd. In behandeling komt het voorstel, onv in art. 1, rcgl. op do vacaturen op te ne men een toevoeging, luidende: een vacature onlstaat. II „door de vesti ging van een nieuwe predikantsplaats, waar voor hef, geheele traktement gevonden is." Overeenkomstig'de conclusie der rappor- teerende commissie, wórdt deze toevoeging aangenomen. Verschillende missives werden nog voor kennisgeving aangenomen en de vergade ring verdaagd. Beroepen te Genemuiden ds. G. II. Beekenkamp te Huizen (N.-H.). Bedankt voor het beroep 1e Koude kerk a. d. Rijn door ds. M. Af. den Hertog te Nieuwerkerk a. d. IJssel. De lieer D. J. Onóré, predikant te AVijn- gaarden (bij Sliedrecht) is voornemens te gen 1 Nov. a. s. eervol ontslag aan te vra gen om' zich te wijden, .aan de studie in de letteren. Evang. Luthersche Kerk. Beroepen te Doetinchem! '(toez.) ds. A. E. Boers te Sleen (Dr.). R.-K. Kerk. Onder zeer groote belangstelling had he den le 's-Gravenhage de plechtige uitvaart plaats van wijlen mgr. J. AI. van Erven Dorens, nadat gisteravond hel. stoffelijk overschot van uit het sterfhuis naar de §int Jacobuskevk was overgebracht. Het hoofdaltaar was aldaar met rouwdoekge- tooid en voor bet altaar stoml de kist met het zielloos hulsel van den beminden deken, gedekt met een lijkkleed waarop de teeke nen. van de kerkelijke waardigheid van den afgestorvene waren gehecht. Ned. Herv, Kerk, Algemeene Synode. Zitting van 10 Aug. Door den heer Leenmans wordt een con Cept-schrijven ter tafel gebracht, gericht aan de kerkeraden over de generale kas. Na bespreking wordt dit schrijven goedgekeurd Door den heer Groncmoijer wordt' een concept-circulaire Ler tafel gebracht, ge richt aan de kerkeraden, die een subsidie ontvangen uit het fonds voor de schraalste predikantstraktementen. Dit concept, wordt vastgesteld Worstelen. Gisteravond was de uitslag der wedstrijden te Rotterdam Cherpina (Zwits.) en Randolfi (Oostenrijk) na 30 min. onbeslist; Jackson (Ierland) legt Berculo (R'dam) in 2 min Pierard (België) en Dumas (Frankr.) na 30 min. onbeslist Arbeidersbezoek. Hedfn werd Rotteidam bezocht door een 1100 werklieden der Ned. Katoen Maat schappij te Leiden, dirccieür dc heer Felix Driessen. Ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan der Maatschappij was aan ieder eene gelde lijke toelage geschonken, we'ke gepaard aan de door henzelve gevormde uitgaanskas hun in staat stelde zich vrij te beweger. Omstreeks 9 ure per extra trein gearriveerd gold het eerste bezoek de Rotterdamsche Diergaarde waar het eigen muziekcorps in den muziektempel een uitvoering gaf, terwijl de anderen zich van het noodige voorzagen. In een half uur lijds waren dan ook, dank de goede inrichting der buffetten, ruim 3000 consumpties afgeleverd. Voorts verspreidde het gezelschap zich dooi den tuin en werd de prachtvolle aanleg van deze, zoowel als de schoone collectie dieren algemeen bewonderd. Verder op den dag werd nog een bezoek gebracht aan het s s. sGoentoer" en aan het AVitte Huis. Hedenavond halt 9 vertrekt het gezelschap weder per extra trein naar Leiden. Het drama in de gevangenis te Rotterdam. De familie van C. L. v. d. Driesschc, naar aanleiding van wiens dood in de gevange nis te Rotterdam een meeting cn protest beweging is georganiseerd, is, naar het ar- beiderswcekbkd ,,A7oonvaorts" mededeelt, verschenen voor den rcchter-eominissaris, mr. Polak, en heeft daar vernomen, dat de lijkschouwing en het verdere onderzoek van den scheikundige niets heeft kunnen vast stellen omtrent den dood. Het rapport aan de justitie overlegd, zegt, dat uiterlijke teekenen van geweldpleging 1

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2