Audiënties. BINNENLAND. STADSNIEUWS. V V ikntfrrfrWttoJtiiiia'i* gekomen, om zich te beklagen over liet feit, dat luirbaart-rho jagers hun land hadden verwoest en hen aan den honger hadden prijs gegeven. In de troonzaal van het paleis ontvangen, overhandigde de woordvoerder van het drietal aan de koningin een viertal door zijn dochter gevlochten mandjes. Ko ning Edward hoorde hun klachten aan en drukte hen allen de hand. Turk ij e. De sultan is weer ..heelemaal beter", luidt nu weer een draadberieht uit Konstan- tinopel. Dl Times" weet. tl berichten, dat de sul tan een kleine operatie zou hebben onder gaan, die goed geshngd is. B u 1 g a r ij e-. De ministerraad te Sofia heeft besloten, tot voorkoming van verdere voor Grieken land vijandige betoogingen, zeer strenge militaire maatregelen te nemen. De troepen hebben last gekregen op de rustverstoorders te schieten. Verder heeft de ministerraad voor de dakloos geworden bevolking van Anehialos een bedrag van 100,000 francs toegestaan, benevens het gebruik van militaire tenten. Omtrent hei geteisterde Anehialos kan nog worden med< gedeeld, dat dit een kleine stad is met ongeveer 5000 inwoners, gele gen op een voorgebergte aan den Noordrand van de bocht van Burgas. De inwoners zijn voor vier-vijfden Grieken, die den kost ver dienen als wiingnurders en arbeiders in de zoutmijnen. Do gebouwen zijn bijna zon der uitzondering van bout, zoodat de brand wel ontzaglijke afmetingen moest aanne men. Bij het groot! aantal Grieken in het stadje moet de aanval wel van buitenaf ge komen zijn, en het is niet onmogelijk dat Macedonische geheime gezelschappen daarin de hand hebben gehad. Te Athene wordt bevestigd dat liet Bul- gaarsche stadje Anchiolos geheel door brand vernield is. met uitzondering van de Bnl- gnarscho wijk. Do gehoele kust is vol vluch telingen. die met moeite het gevaar ont snapt zijn. Het lot van den metropolitaan is onbe kend. Uit Athene komt via AVeeneii het sen sntie-bericht dat tengevolge van de geweld dadigheden op do Grieken, in Bulgarije ge pleegd. de diplomatieke betrekkingen tus- sehen Griekenland en Bulgarije zullen afge broken worden. De gewone audiëntie van den minister van biimenkuidsehc zaken zal -Zaterdag niet plaats hebben. S eer etaris Ge nertial Waterst aat Yooi de eerlang openvallende betrekking va». - c vet avis-generaal bij hel departement van Waterstaat, wordt in de eerste plaats geemmd de tegenwoordige chef van 'sMi nisters kabinet, referendaris baron van lUorsuin, tevens met de waarneming be last. Yan do „Stein", ln het Hotel «Central" te 's-Gravenhage zijn afgestapt de Kapitein-luitenant ter zee Schutze en de cadetten van het te Botter dam liggende opleidingschip »Stein". Z u i d-A f r i k a. Hen vergadering in »..Capehouse" te Kaap stad nam met alg. st. een motie aan, waar in geprotesteerd wordt tegen de handelwiize van de regeering, die de Zuid-Afrikaansche Maatschappijen inkomstenbelasting in En geland liet betalen, dit in verband met een beslissing der Engelscbe gerechtshoven, waarbij De Reers-Mantsohappij veroordeeld werd tot het betalen van inkomstenbelasting aan de keizerlijke regeering. De heer Merriman, leider der oppositie die de motie had voorgespeld, zeide dat de De Bóers-Maatschappij voor goed haar ze tel kon overbrengen naar Pariis. of naar de Yereenigde Staten, of ergens ander5 heen. Dp eerste minister, de heer Jameson, snrak de honp uit. dat deze motie, die met algeineene stemmen was aangenomen, invloed mocht, hebben op het Engelsche parle ment. Vereenigde Staten. De voornaamste schuldige aan het lyn chen van negers te Salisburv, Noord-Caro- lina (Ver. St.). is veroordeeld tot 13 jaren gevangenisstraf. Op de pan-Amerikaansclie conferentie te Rio de Janeiro is besloten tot het brengen van wijzigingen in het gemeenschappelijk bu reau der Amerikaansche republieken. V erder werd bepaald dat genaturaliseerde Imrgprs, die naar hun vaderland terugkeeren en zich daar langpr dan twee jaar ophouden, hun door de naturalisatie verkregen rechten we der verliezen. Eindelijk wérd de geldigheids duur van het tusschen de verschillende Ame rikaansche republieken bestaande verdrag betreffende inning van schulden, verlengd. Koning- Edwnrd te Vlisslngen. Men seint ons uit Ylissmgéti Het jacht „Victoria and Albert", bege leid door de kruisers „Devonshire" cn Roxburgh", arriveerde gisteravond te 6,30. liet jacht kwam in de buitenhaven en meerde aan de zuiderponton. Koning Edward van Engeland landde om S uur 50 en begaf zich door de vorstelijke wacht kamer direct naar den gereedstaande» extra- trein, die om 9 uur naar Mariënbad ver trok. De inspecteur Walraven begeleidde den trein. („Tel.") De samenstelling der zeemacht in Ned.-Italië. Overwegende, dat het gewensclit is ge bleken de samenstelling der zeemacht in Ncderlandsch-1 ndie, zooals die is vastgesteld in het Kon. Besl. van 1 duni 189? (Stbl. no. 163), gewijzigd bij Kon. Besl. van 27 Juni 1901 (Stbl. no. 191), te wijzigen: overwegende, dat liet diensvolgcns gewensclit is wijziging te brengen in de grondslagen voor de verdeeling der uitgaven voor ge noemde zeemacht over de Slaalsbogrooting en ile begroeting van Nederlandsch-liidii'-, is er bij Kon. Besluit van 3 dezer: lo. Een coin missie samengesteld met de opdrachtaan IT. M. de Koningin voorstel len te doen tot herziening van den inhoud van het Koninklijk besluit van 27 Juli 1890 (Stbl. no. 141). in dier voege, dat een doel matige samenstelling en indeeliug der zee macht in Nederlandsch-Indië ook in den ver volgc mogelijk zij. en dat de uitgaven voor die zeemacht naar billijkheid tusschen de Staatsbogrooting en de begrooting van Ne- derlandscli-Indië worden verdeeld 2o. benoemd tot voorzitter der commissie, de gepensïon neerde luitenant-generaal IV. Rooseboom. oud-gouverneur-generaal van Ne- derlandseli-Tndiëj tot leden: de hoeren F. J. Stokhuvzen. gepensionneerd vice-admiraal, adjudant van TI. AT. de Koningin in buiten- gewonen dienstmr. C. B. Nederburgh, oud algemeen-secretaris van Nederlandsch-Indië J. B. Verhov. kolonel dor mariniers, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaalmr. O. J. E. baron van Wassenaer van Cnt- wijck, oud-zeeofficier, lid van de Tweede Kamer der Staten-GeneraalG, P. van Hec- king Colenbrander, kapitein ter zeeG. C. baron van Asbeek, secretaris der Algemeene Rekenkamer; AAL N. M. Hunrt, referendaris bij het departement van marine, en tot lid, tevens secretaris: de heer C. de Vries, gepensionneerd majoor der genie van het le ger in Nederlandsch-Indië; 3o. bepaald, dat de kosten diejiet gevolg zijn van de samenkomst der commissie voor de helft zullen worden gekweten uit liet Vide hoofdstuk der Staatsbegrooting en voor de andere helft uit het Iste hoofdstuk der Staatsbegrooting van Nederlandsch-Indië. Hofberichten. H. M de Koningin-Moeder is voornemens a.s. Zaterdag van het Loo tegen 3 uur te Soestdijk terug te keeren. Herziening der boterwet. Binnenkort zal bij de Tweede Kamer een wetsontwerp inkomen, ter aanvulling .van de tegenwoordige boterwet, noodig om de in de ervaring gebleken knoeierijen te beteugelen („Vad.") Stoomtram Spljkenlsse—Oostvoorne. Het voornemen bestaat om, bij goedkeu ring door de rr-gcering, de tramlijn Spijke- nisseOostvoorne op 1 September a. s. te openen. Voorloopig zal de tram tot Oost voorne (dorp) rijden; later zal de lijn tot het strand worden doorgetrokken. Deze stijging der uitgaven verdeelt zich als volgt: Hoofdstuk I. Kosten, van huis houdelijk bestuur f 42.379 Hoofdstuk II. Kosten van invor dering der plaatselijke belastingen en middelen van teruggave des wege 27.295 Hoofdstuk lil. Kosten van on derhoud van gemeente-eigendom men en deswege verschuldigde lasten £2G4.92l Hoofdstuk IV. Kosten van de openbare veiligheid cn van de brandweer 7 44.741 Hoofdstuk V. Kosten van de plaatselijke gezondheidspoli tic f 46.200 Hoofdstuk VI. Kosten, van bet onderwijs l 94.340 "oofdstuk VII. Kosten van bet. armwezen, alsmede sulisidiëii en bijdragen aan onderscheidene daar mede in verband staande instel lingen 15.2S4 Hoofdstuk VIII. Renten en aflos singen £191.000 Hoofdstuk IX. Pensioenen en wachtgelden f 21.-125 Hoofdstuk X. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofdstuk ken hehoorende, f 6.000 Hoofdstuk XL Onvoorziene uit gaven I 49.627 De vermeerdering bedraagt dus in totaal f803.212 Daartegenover wijzen do Inkomsten een stijging aan op de volgende hoütdstukkeu Hoofdstuk 1. Ontvangsten we gens vroegere diensten (batig saldo) f 55.800 Hoofdstuk Inkomsten, van gemeente eigendommen en, bezit tingen f 173.030 Hoofdstuk III. Opbrengst, van belasting en heffingen f 536,082 Hoofdstuk IV. Ontvangsten van verschillenden aard eit toevallige baten f 38.300 Total f S03.212 De buitengewone uitgaven onder hoofd stuk XI'"(aflossingen) staan 'op £269.703 vermeld, met een. gelijk bedrag voor bui tengewone ontvangsien| onder, hoofdstuk V. Op de vorige begrooting beliep deze post in totaal f208.289. Een brngkwestie opgelost. Men schrijft uit Breda: Te Nelzen tobt men sinds jaar en dag met een brug en een pont, zonder nog tot een dragelijk resultaat te zijn gekomen. Hier, in Breda, hadden we iets derge lijks, maar hoeveel eenvoudiger en schrander der heeft men hier de moeilijkheid opgelost Er was door een particulier een brug ge slagen over de Mark. Toen de cement ijzeren brug gereed was, bleek tot verbazing van den Raad en hot. dagelijksclt bestuur, dat de brug niet gelegd was op de plaats, die op de ingediende teckening was aange geven, en ook, dat ze 52 cM. te laag was. Over de eerste afwijking is men bet nog niet eens, maar de tweede zal op een door B. en AAL aangegeven vernuftige wijze worden weggenomen. liet dagelijksch bestuur van Breda heeft nl. in een prae-advies den bewonderenswaar- digen raad gegeven, om, als de brug te laag was de vaart te laten uitdienen. Simple comme bonjour. („Tel 'j Gemeenteraad, Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 17 Augustus. 1906. Verdaging der vaststelling van de notulen van 31 Juli en 14 Augustus, Mededeelingen, Ingekomen stukken. Agenda Voorstel van B. en AAL betredende over eenkomst ïmet de firma L. Volker Az. over opspuiting grienden. En verdere voorstellen en mededeelingen. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens in de Fransche taal L O. is o. m. geslaagd de heer A. J. Dekker Jr. van hier. De heer II. WUkeshuis, le onderwijzer aan de Christelijke school (Broersvest) alhier, is benoemd tot hoofd der Chr. school te Bruehem (bij Zalt-Bommel.) Z. K. H. Prins Hendrik is op weg naar Straalsund in Schuenhagen (kring i1 "anzburg op de hertenjacht geweest. Tan het hof. Men schrijft ons uit 's-Gravenhage: Daar II. M. de Koningin heel wel is, zal vermoedelijk geen verandering .gebracht worden in het gebruik oinl op 31 Augus tus a. s. Hr. Als. verjaardag ten paleize het Loo den gala-maaltijtl voor de leden der hofhoudingen, de ministers en hoof den van Staatscollegiën te geven. Uit Apeldoorn wordt gemeld De Vorstin van Beiithcim en de Vorstin van Wahleck-Pyrrnont kwamen Maandag middag te D/s uur Per aut.o op het "Loo. 11. AL do Koningin-Moeder ontving de vor stelijke bloedverwanten op het bordes. Na een bezoek aan de Koninginnen zijn. de Vorstinnen te 5= uur weder vertrokken. 31 Augustus. De Vereeniging voor Feestelijkheden en Vreemdelingenverkeer te Heerenveen heeft besloten op 31 dezer (Koninginne dag) tal van feestelijkheden te houden. Des morgens wedstrijden onder do school kinderen met versierde sportkarren, op- tochf'm, wedstrijden onder jongelingen in volksoefeningen, optreden der turnclubs, concours met versierde rijtuigen van de verschillende vereenigingen (zang-, Loonecl-, muziek- en turnvereemgingen, enz.) en oen étalage-wedstrijd. Begrooting 1007 Amsterdam. Verschenen is de voordracht van B.en \V. aan den gemeenteraad, ten geleidevan den staat van begrooting der inkomsten en uitgaven der gemeente Amsterdam voor den dienst van 1907. De begrooting bedraagt in ontvangst en uitgaaf de som van f30.285.173, tegen f29.212.258 als totaal-cijfer der begrooting over 1906. Trekt men. van de hierboven yermelde eindcijfers der begrooting voor 190(j en 1907 af do buitengewone ontvangsten! en uitgaven, op die begrootinge voorkomen de, dan blijkt; dat voor den dienst 1907 voor de gewone uitgaven een som' van f803.212 meer wordt geraamd dan. daar voor voor den. dienst 1906 werd toege staan. Do vlooildeurcn. Hedenmorgen zijn do sluisdeuren van de schutsluis in de Buitenhaven uitgenomen. Daarvoor is gebruikt een bok van de Dok- maalschnppij. die een draagvermogen heeft van 15 ton. Elke deur weegt boven water ongeveer 10 ton. Do deuren zijn op den wal gelegd cn daar zijn of teekeningen van genomen lot liet maken van de nieuwe deinen. 11e oude zullen, waarschijnlijk morgen, weer worden, Ingeluuigen. Nadat de deuren verwijderd waien, zijn door een duiker de potten uitgehaald. De pot van de deur aan do .oostzijde bleek zoodanig gebroken, dat uit den rand vier stukken vielen. De slijtage was bijzonder geiing, slechts 1 centimeter ongeveer bleek de pot. die uit een soort brons gegoten is, in het luid den uitgesleten. Nu de deuren op den wal liggen, hoeft men zich kunnen Overtuigen hoe nauw keurig indertijd ijoor een duikereen plank op den voel dier deur is aangebracht om ze weer sluitende te maken. Hedenmorgen is hij de firma Smulders dadelijk een aanvang gemaakt met het maken van oen gietvorm, zoodat nog he den de nieuwe potten zouden gegoten worden. Gisteravond te half negen heeft de '13- jarige AL Rost de top van zijn duim tusschen de ketting en de as van het achterwiel van een fiets afgeklemd. Door dr. De Bruijn werd de eerste hulp verleend. Hedenmiddag is de winkelruit van den lieer Hcijmsbroek aan de Broersvest vernield doordal. van een wagen met. ijzeren stan gen beladen, die erg slingerde, tengevolge van liet achteruifzakkcn van den last, het ijzer tegen: do ruit sioeg. Ook een wagen der 'S. T. AL bekwam! schade. Algemeene Nederl. Metaalbewcrkeraboml. Zondag hield deze Bond te Utrecht, onder leiding van den heer E. V. van Wezel, van Amsterdam, een buitengewone vergadering in 'L koffiehuis „Voorwaarts", waarop alld afdeelingeu van den Bond vertegenwoordigd waren. Tot redacteur van het. Bondsorgaan werd met algemcenq stemmen benoemd de heer A. Jantzen, van Dordrecht, terwijl ver schillende peisonen zullen worden uitge- noodigd hun medewerking aan het blad te verlcenen. Tot gesalarieerd lid van het hoofdbestuur werd benoemd de heer F. W. Dekkers, van Amsterdam. Op voorstel van het hoofdbestuur werd de volgende motie met bijna algemeene stemmen aangenomen: „Het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Alelaalbewerkersbond overwegende, dat door het. laatst_gehou- den referendum de leden zich hebben nïl- eesproken voor-een vaste en doelbewuste "tactiek, belichaamd in de gecentraliseerde vakbeweging eenstemmig van ooi deel, dat vooral in zake werkstakingen en den steun daaraan, ieder geschil' moet worden vermeden; besluit, 'dat alleen die werkstakingen mo reel of financieel zullen worden gesteund, welke op goéde motieven zijn begonnen, na overleg en met goedvinden van het hoofdbestuur of een. der betrokken afdec- Liugsbesturcn in spocdeischende gevallen; tenzij het bestuur, afdeelings- of noofdbe- stuur van oordeel is, dat een plotseling opgekomen werkstaking onvermijdelijk was (mits het georganiseerde:! zijn in den Bond)." Bestoten werd' ten slotte, dat het vak blad van 1 Oct. af als weekblad zal ver schijnen. Hedenmorgen is door de politie aange houden een minderjarig meisje C. B„ wo nende te Arnhem, die zich togen den wil der ouders hier ophield. Zij is 'door de politic alhier op transport gesteld naar Arn hem om aau\ haar ouders Je worden te ruggebracht. liet Uit den Gemeenteraad. was ditmaal een bijzondere zitting. Niet zoozeer door de onderwerpen die er te behandelen waren, maar door de wijze waar op dit geschiedde. Nadat een lange rij van benoemingen lot tijdelijk leeraar was geschied, kwam aan de orde de keuze voor dubbeltallen, ter benoe ming door de Rcgcering van leden in iiet college van zetters. Hoewel de Raad steeds de namen op de voordracht bracht, die B. en AV. daarvoor noemden, werd daarvan ditmaal eens afgeweken. Zoo werden voor het eerste dubbeltal door B. ea AV. genoemd de heet en G. A. J. Beu kers (aftr.) en J. Vormer. liet bleek echter dat de heer G. A. J. Beukers 20 stemmen op zich had vereeriigd en de heer J. Vormer 9, terwijl op den heer -E. AI. Beukers, tot groote verwonde ring van velen, 10 stemmen bleek te hebben verkregen. Een tweede vrije stemming maukte uit dat de heer E. AL Beukers met 11 stemmen al no. 2 op de aanbeveling werd geplaatst en de heer J. Vormer met 9 stemmen afviel. Bij'de keuze voor het tweede dubbeltal verkregen de hoeren J. 11. Ris Bzn. en AV. A. Hoek, die beiden door B. en AV. waren genoemd, elk 17 stemmen, terwijl op de hoeren N. v. d. Velden en P. C. v. d Pant, ieder 1 stem werd uitgebrachtblijk baar was dit het gevolg van vergissingen. Bij do keuze voor het 3e dubbeltal werden op de hoeren P. C'. v. d. .Punt en D. L. Jrigel.se, de door B. en AAL genoemden, uitge bracht respectievelijk 17 en 10 stemmen en op den heer N. v. d. Velden 9 stemmen. Eén stem was in blanco uitgebracht. Alet dezen uitslag zoti dus de lieer Tngelse als no. 2 op de voordracht zijn geplaatst. Maar nu schoot liet mr. Jansen te binnen dat de naam van den heer Van der Pant nu eens als no. 1 en dan weer als no. 2 op de stembriefjes was voorgekomen, zoodat de genoemde uitslag niet de juiste was. Het ge volg dezer opmerking was dat de stemming werd overgedaan voor dit dorde dubbeltal, maar nu eerst over no. 1 en dan over no. 2. De uitslag daarvan was dat voor no. 1 werden uitgebracht op den heer P. C. v. d. Pant 11 en N. v. d. Are!den 7 stemmen, zoodat de lieer v. d. Pant no. 1 wérd gesteld. Voor no. 2 was dc uitslag dat op de hoe ren D. L. Tngelse 9 enN. v. d. Velden 10 stemmen werden uitgebracht. Daarmede was dus nu ook hier de door B. cnAAL genoemde 110. 2 afgevallen en do lieer N, v. d. Adelden als 110. 2 op het dubbeltal geplaatst. Zouden deze stemmingen een waarschu wing moeten zijn voor wat in dc volgende zit ting „kan" gebeuren'? Trouwens doze stemming was niet het eeuige geval waarbij werd afgeweken van de wensehen van B. en AV. Bij de benoemingen van tijdelijk leeraren hadden twee benoemingen plaats waarbij de keuze der meerderheid 110. 2 van de aan beveling aanwees. liet vertrouwen der clericalc meerderheid iu den Raad in de keuze van het clericale college van B. en AV. Idijkl niet bizonder groot te zijn. Trouwens het college zelf toont geen be paalden eerbied voor zijn eigen voorstellen en adviezen. Ook daarvan gaf deze zitting weer eens het bewijs. Door de werklioden-vereeniging „Een- Iracht" was een verzoek ingediend 0111 de bestrating vanaf de Buitensluit tot de kaar senfabriek te verbeteren. B. en AV. stelden voor op dit adres te mtwoorden dat bereids aan liet verzoek was voldaan. AI aar dat antwoord was in strijd met de waarheid meenden de heeren Smit en v. d. Schalk. De heer Smit verzette zich wel niet tegen de aanneming van dat voorstel, maar zou toch iu de Commissie van Gemeente werken deze zaak ter sprake brengen, om daardoor te trachten dien weg zoodanig ver beterd te krijgen als in het bedoeld adres was gevraagd. De heer v. d. S c h a 1 k, die den weg, vooral hij slecht weer, bepaald gevaarlijk oor den voetganger scheen te achten, drong er op aan dat het adres zou worden gezon den aan G.AV. opdat die commissie met voor stellen ter verbetering zou komen. De 1 Voorzitter zei dat nu de toe stand toch in elk geval heter was dan toen liet adres werd verzondende overige leden van het voltallig aanwezig college zwegen. Hot gevolg was dat het voorstel van B. en AV. werd teruggen o m e n met belofte het te zullen stellen in handen van G. AAL om rapport. net advies van B. en AAL op het adres der slagersverceniging, in zake liet keurloon, dat werd bestreden door de liecren S m i t en Aron B r i e 1 S a s s e, vond alleen een ver dediger in den heer Goukn, die daardoor bereikte dat het werd aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Aan dc opgewektheid der leden bleek dat alles niet te sclinden. Tn den laatsten tijd neemt het Dagelijksch Bestuur in den Raad '11 zeer lijdende houding inmoge dit na de Septeinbor-vergadcring veranderen in een leidende houding. Do voorstellen betreffende een contract met den lieer Atolker. tot opspuiting van een terrein aan de Alans en tol regeling der instelling van schoolartsen werden aange houden tot een volgende vergadering. Een rectificatie. Gisteren meldden wij in ons raadsverslng dal was ingekomen -oen adres van de ambte naren der secretarie Afd. A., B. en C., hou dende verzoek om wijziging in de regeling hunner jaarwedde. Een der ambtenaren ter secretarie maakt er ons opmerkzaam op dat er „van de „ambtenaren geen enkel adres bij den Raad „is ingekomen." Deze -opmerking ia juist. Van de ambte naren is geen adres ingekomen, maar van de ambtenaren min 1de ambtenaar die de opmerking maakte heeft n.l. dat adres niet geteckend. AUoeger heeft hij alleen een ver zoek om regeling zijner jaarwedde inge diend dat is echter ul eenigen tijd ge leden. Lijst van brieven en briefkaarten van liet postkantoor alhier, geadresseerd aan onbe kenden over de le helft der maand Aug. Brief. C. F. Dronkers, Briefkaarten. J. Dïedgrond, C v. d. Koppel, J. Bakker, Mej. Klem, A. Strem me, A. Nolkee, Arnhem. Amsterdam. 's-Hage. Maassluis. Rotterdam. Utrecht. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd* in het Beursgebouw. Geopend van 91/2 tot 111/g uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bankw. (halfw.) Ilalw. timmerlieden. •Tong. y. ohocolaidefab Jongen v. lijnbaan. Aangek, arbeidskrachten. Kunstsmeden. Meubelmak. (halfw.) Schoenmaker (of halfwas). Schoenmakersjongen Dienstbode, Bankwerker. Distillateurs knechts. Drukkers. Gistwerker. Koperslager. Letterzetter. Mach.-stoker. Machini s t-kopersl Afolenaar. Pakhuisknechts. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Stoker, Tabakskerver. Tuinmansknecht. Zinkwerker (halfwas). Personen voor lichte werkxaamSh-eden Schoonmaakster, Wasschen aan huis gevraagd.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2