EIyxEyLAyj), STADSNIEUWS. TL A ARRIN GEN. f 9443.701/2 f 233583.03 f 218775.38 Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Gemengd Nieuws. zelsehappcn gevestigd zijn, heefL plaats gehad. Tusschcn de soldaten van R.tisoeli ea de mannen van den stam Andjera was een twist ontstaan, die opeen gevecht ui l- liep. Door den nieuwen pasja, Ben-Ghazi, werden de Audjera's met cavalerie en in fanterie over de markt nagezet, waarbij een aantal dooden en gewonden vielen. Onder hen bevond zich een „Marokkaansch Kolonel, Ivaid Alia. Onder de bevolking ontstond een gewel dige paniek. Alle winkels werden gesloten en de geheele inlandsche bevolking nam de vlocht en zocht onder luid gehuil een wijkplaats. Van de Europeanen werd er slechts één gewond; dit valt te meel op omdat do markt vol met wandelaars was. Van de Andjera's zijn er omstreeks twintig gevangen genomen. Degenen, die zich Verborgen hadden, werden, als men zo vond, op staamlen voet doodgeschoten. Andoren werd het hoofd afgehakt; een dei- hoofden werd in triomf door de straten gedragen. De Enropeesche bevolking heeft gcöiseht dat maatregelen lot hare bc-ehoiming ge nomen zouden woiden. De troebelen tc Tanger worden door de „Köln. Zlg." bevestigd. De opwinding on der de nnizelmansche bevolking heeft haar toppunt bereikt en rechtvaardigt, de vrees der Europeanen, die dringend om bescher ming vragen. Alen verwondert er zich over dat het Fransche eskader Tanger verlaten heeft juist op het oogenb'.ik dat het bericht van de fusillade in de stad de schepen bereikt moet hebben. Dc Fransche zeelieden kon den vanaf de schepen het verloop van den strijd gadeslaan. Z u i d-A f r i k n. De Trnnsvaalsehe regeering heeft een waarschuwing gericht tegen het emigree- ren naar Argentinië. Hierin worden d>> nadeeleu en moeilijk heden opgesomd, die de landverhuizers daar te verduren kiijgen. Vele hoeren zijn teleuigosteld uit Argentinië naar Zuid-Afri- ka teruggekeeid. terwijl anderen zich al weer gereed maken daarheen te vertrek ken. De Kaapsdie legcering heeft een waar schuwing bekend gemaakt aan handwerks lieden, 01# niet naar Kaapkolonie to ko men, omdat er voldoende arbeidskrach ten zijn. Corps diplomatique. Ter gelegenheid van. den verjaardag van keizer Franz Joseph wapperden heden de vlaggen van Oostenrijk-Hongarije uit de woning van den Oostenrijkschen gezant aan de Prinscssegracht te 's Gravenhage. Onze ministers. Afinister Veegens is van verlof in de re sidentie teruggekeerd. Raad van State. Openbare vergadering van den Raad van State, Afd. voor de geschillen van bestuur, op "Woensdag 22 Augustus 1906, des voor- middags te elf uren. De Zweedsche mnjoor Byström. De majoor van. het Zweedsche leger Bystrüm, die geruimen tijd bij het regi ment Grenadiers en Jagers gedetacheerd was tot het bijwonen van militaire oefenin gen en het bezoeken van militaire inrich tingen, hier te lande, heeft heden de Re sidentie verlaten. Een groot aantal offi cieren, van verschillende wapens, deed den majoor aan het ITollandsche Spoor uitge leide. Predikant-Kamerlid. In ons verslag over de besprekingen in de vergadering van de Algemeene Synode der A'ed. Herv. Kerk, meldden wij, deze week de beslissing over het vraagstuk van het al dan niet vereenigbaar zijn van de in hoofde genoemde functies. In ontkennenden zin vie! toen de be slissing, maar een definitief besluit kan dit nog niet genoemd worden, daar deze wetswijziging nog onderu orpen moet worden aan de hoofdelijke stemming van de leden der provinciale kerkbesturen. Deze heeft in het najaar plaats; dus dan zal eerst beslist zijn, of beide betrekkingen al dan niet vereenigbaar zijn. Uit de verslagen der classicale besturen bleek wel, dat de meerderheid was tegen vereenigbaarverklaring maar de feite lijke beslissing is nog af te wachten. („Vad."] De spoorweg-enquette. Thans is nog ula resultaat der Enquête, gehouden dour de bekende Staatscommissie van Enquête omtrent liet spoorwegpersoneel, benoemd krachtens de wet van 11 April 1903 (S. 103) verschenen het den 13den .Tuni 1001 door de Commissie aan den Mi nister van Waten-taat, Handel en Nijver- heid verstrekt Kader Advies" omtrent lo. de bepalingen, welke bestuurders der spoor wegdiensten, ter voldoening van art. 113bis, A. R. D. uiterlijk op 31 December 1903 aan de goedkeuring des Ministers moesten on derwerpen 2o. eventueele wijzigingen in art. 113 A. R. D. te brengen, ook naar aanlei ding van de door den Minister aan de S. 8., de II. S., de S. en de N. B. D. S. ge vraagde gemotiveerde beoordeel ingen van dat art:kel en geformuleerd» voorstellen tot herziening daarvan rnet het oog op de onderscheidene categorieën vim beambten on bedienden. Aan liet „Nader Advies" zijn als bijlagen toegevoegd lo. dc aan de hand van het Advies door den Raad van Toezicht op de Spoorweg diensten ontworpen reeks artikelen ter ver vanging van art. 113 van hot Algemeen Reglement voor den Dienst op de Spoorwe gen, zooals die op 3 September 1901 aan de spoorwegmaatschappijen is toegezonden 2o. de naar aanleiding van dat ontwerp ingekomen brieven van de betrokken spoor wegondernemingen en 3o. de brieven van de spoorv. egmaat- sehnppijon ontvangen naar aanleiding van het overig gedeelte vim het Nader Advies. Bij deze puhlieatie wordt aangetoekend. dat, nadat die brieven waren \erzonden, en vóór de goedkeuring van de thans gel dende loonregelingen voor het spoorweg personeel, nog onderscheidene loonbedra gen zijn verhoogd, en dat de goedgekeurde nieuwe reglementen reeds in den loop van 1905 zijn openbaar gemaakt. Onvolledig citaat. In enkele rechtsche bladen, zoo schrijft het „Vad.", circuleert, met aanhaling van ons blad, als bron. liet volgende: „liet is bekend, dat de Raad van Sta te den 22n Juni tegelijk met het eerste financieele ontwerp van mr. DeAteos- ter een exposé van de financieele plan non der Regeering kreeg toegezonden en deze datum wettigt de hoop, dat het wachten nu wel den langsten tijd zal hebben geduurd." Deze manier van citeeven kan niet door den heugel. Zij moet den indruk maken, dat ook ons het wachten op mr. De Alees- ter's plannen eigenlijk reeds te lang heeft geduurd. En uitdrukkelijk deden wij 'het tegendeel uitkomen. Met herinnering aan onze mededeeling, van den 22sten Juni, dat dien dag het eerste financieele ontwerp het Departement van Financiën had verla ten (welk bericht destijds door de overige persorganen werd overgenomen en nooit is tegengesproken! sein even wij in ant woord aan „De Standaard". „En of wij ook' niet meencn, dat het tijd wordt de natie te verlossen uit de onzekerheid, omtrent Afinister De Alees- ster's financieele plannen? Die geloo- ven, haasten niet. Het is bekend,dat de Raad van State den 22n Juni tegelijk met het eerste financieele ontwerp van mr. De Areester een exposé van die plan nen kreeg toegezonden en deze datum wet tigt de hoop, dat het bange wachten van „De Standaard" nu wel den langsten tijd zal hebben geduurd." Flnantieel Nieuws. ïn de vergadering van commissarissen der Holland-China Handelscompagnie te Rotterdam, is bepaald, na ruime afschrij ving, een dividend uit te keeren van 6 o/o. Het vorig jaar werd 7 o/o dividend uit gekeerd. Het bouwen van de nieuwe school met 14 lokalen en gymnastieklokaal aan de Verlengde Alauritsstraat, is door Burge meester en Wethouders gegund aan de laagste inschrijvers de hoeren Z. Geletn en J. van der Wal, te 's-Gravcnhage, voor de door hen ingeschreven sotn van f 62.50. Bij de theoretische en praolische exa mens voor het oudste jaar van "de adspi- ranten aan dc machinistenschool te Hel- levoetsluis, is geslaagd en diens volgens met ingang van 20-Augustus bevorderd tot adjunct-machinist, de heer II. Zeilstra van hier. Alet ingang van 16 dezer zijn ver plaatst de kommies le kl. van Rotter dam naar hier K. Hazenberg, idem van hier naar Rotterdam; met ingang van 1 September S. Brouwer, kotnm. 2c kl,, van hier naar Rotterdam, en P. A. Reinders idem van Oosterbeek naar hier. De Directeur van „Schiedam Vooruit" deelt rnede, dat het fabriekspand Buitenha venweg 13S, is verkocht aan den heer A. Meeuwcsen, te Breda; aard van het daarin te vestigen bedrijf, geven wij nader op. Het Westfaalsche muziekgezelschap, on der leiding van den heer F. Iffland, zal morgenmiddag en -avond in de zaal van de Officieren Sociëteit, een matinée en avond-concert geven. Dit gezelschap, dat voor den geheelen zonter verbonden is aan het Bellevue-Café op den heuvel te Rotterdam, voor het ge ven van tuinconcerten, is door de regen buien van de laatste dagen verhinderd daar op te treden, en zal zich nu in omliggende plaatsen, waar zich geschikte zalen bevin den, doen jjooren. Voor de toegangsprijzen en de uren van aanvang, zie men de in dit nummer voor komende advertentie. boden, zal, naar wij vernemen, niet plaats hebben, omdat de zaal en de tuin in do week door die voreoniging vo'U' het concert aangewezen, door liet Bestuur voor dit doel niet kunnen worden beschikbaar ge steld. Naar wij vernemen zal de plechtige wij ding der nieuwe zaal in het gebouw van den Ned, R. K. Volksbond, alhier, niet, zooals wij vroeger hebben gotnèljl, op 29 Augustus, doch op Zondag 2G Augustus plaats hebben. Hedenmiddag voer een binnenzeilende logger legen een der schermpalen, die aan den ingang onzer haven staan, niet het gevolg dat de paal brak. Vanmorgen is door 11. Verdoes aan de politie medegedeeld dal bij door een hond, die. onder een bakkerswagen stond, op de Korte Haven is gebeten, zoodat de beet door boven- en ouderbroek heenging. Gelukkig bekwam bij geen kwetsuren. Blijkens achterstaande advertentie zal hier met ingang van 1 September een In stituut voor muziekonderwijs worden ge opend door den heer Joh. G. C. Gredtuil Rotterdam. Het concert, dat door de zangvereeniging St. C'aecilia in vcreeniging met het Har mon) egezelschap St. Ambrosius, aan het Bestuur der Officieren Vereenigtng is aange- (ïevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van po litie Eén notitieboekje, een sleutel. Terug te bekometf aan de volgende adres sen Een schuitje bij v, Kampen, Lange Kerk straat -12/6; ecu homlciilmlshnnd bij de Veld» Rotterdutnschodijk 136/1 een cein tuur bij v. d. Kruid, Polderstraat 17/2; een kuiken bij v. d. Kamp, Heerenstrant 20/5; een kinderkous en sok bij Hamerslag, Nieu we Haven 19; een pottemonnaie met eenig geld bij Keuzekamp, Dantlnun 49/21 een pui tenmimaie met eenig geld hij Van Kam pen, Vi.iauliugsche dijk S; een kiinler- tasehje o. m. met 2 tramkmntjes bij Zonne veld, winkel „de Zwaluw", Hoogstraat -17, Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 91/2 tot 1 H/g uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Grof- en machine bankwerkers. Grof- cn machine- bankw. (halfw.) HaJw. timmerlieden. Jongen v. lijnbaan. Kunstsmeden. Meubelntak. (halfw.) Schoenmaker (of halfwas). Schoenmakersjongen Smidsjongen. Dienstbode. Aangeb. arbeidskrachten. Bankwerker. Boekbinder. Distillateurs knechts. Drukkers. Gistwerker. Koperslager. Letterzetter. Mach.-stoker. Machin is bkopersl Molenaar, Pakhuisknechts. Stoker. Tahakskerver. Tuinmansknecht. Zinkwerker (halfwas). Personen voor lichte werkzaamheden. Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. De Gemcenterekening over 1905, zooals die bij den Raad is ingediend, luidt: gewone: ontvangsten t 366381.05tf uitgaven f 375824.76 Nadeelig saldo buitengewone: ontvangsten uitgaven Voordeelig saldo f 14807.65 Het nadeelig saldo op den gewonen dienst vlpeit voort uit mindere ontvangsten dan geraamd was voor: erfpachten f 265.56 brug-, kaai-, haven- en kraan gelden f 13305.811/2 markt en waaggelden f 52.30 begrafenisrechtcn f 589. schoolgelden bewaarschool f 186.45 opcenten ongeb. eigenrl. f 2.70 subsidie Rijk en Provincie ver pleging arme krankzinnigen f 85.81 Teruggaaf van het Rijk "fmili tie-daggelden f 12.75 Teruggaaf verstrekte voor schotten aan ambtenaren f 7675. Totaal f 22320.23li Aleer werd ontvangen dan geraamd was op huur f 28.25 refhte kapitalen f 1.50 gebruik openbare gronden f 552.04 schoolgeld AL 0 f 24. gasfabriek f 2645.62i/o Hoofdei. Omslag f 1283.571/2 Teruggaaf zegelgelden f 36.10 boete f 10. andere ontvangsten I 226.971/2 Totaal f 480S.06i/2 Beneden de raming bleven de uitgaven: voorschotten gom. ainbt. f 7605. diverse posten f 463.461/2 f f 8068.461/2 Het nadeelig saldo is in werkelijkheid voor (lort dienst 1905 f 10670.52, omdat in de rekening zijn vermeld enkele posten, tot andere diensten behoorende. Onze stadgenoot, mcj. K.K. de Lange, komt als no. 1' voor op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. school te Den Bommel. Alet ingang val 1 September zijn ver plaatst: li. Biermans, komm. 1c kl., van hier naar Rotterdam, A. Brakke, idem van Vrïescheloo naar hier H. J. Aieyerink, kom. 2e kl., van Strijcn naar hier, terwijl W. v. Swighum idem. met dien datum\hicr definitief is geplaatst. Dinsdag den 21 dezer, kan de aan do land weer-verlofgangers toegekende geldelijke vergoeding, op dc Secretarie ingang Waalstraat in- ontvangst worden geno men. De vrouwen zullen zich daartoe tus- sehen 9 en 5 uur hebben aan le tnclden. Hiermede is de uitbetaling ten einde, daar thans op alle verzoekschriften een beslissing is genomen. De zwemwedstrijden, die Woensdag en Donderdag a.s. zullen gehouden worden, hebben cel bijval. Tal van deelnemers hebben zich opgegeven. Ook van het publiek is de belangstelling groot. Voor het duiken naar een pop' ,yan 25 Kilogram, werden doc<' den heer S. van der Vlis Jr., twee medailles beschikbaar gesteld, terwijl de heer F. Boelofs oen medaille beschikbaar stelde, aan het be stuur overlatende bij welke der wedstrij den ze zal worden uitgeloofd. 1 tondetdagavond 23 Augustus a.s. ten 7.30 ure, zal vanwege het Atgeineene Rot- tordamsche Handels Informatiebureau, een algemeene vergadering worden gehouden in het hotel „Bellevue", waar besproken zal wordenUitzetting van woningen, han delsbelangen en rechtszaken. Huiseigenaten worden verzocht deze ver gadering bij te wonen. Woensdag den 22 Augustus a.s., des avonds van 810 uur, zal de vereeniging voor Gerefouneord Schoolonderwijs, alhier, in de school aan de Emmastmat, zitting houden tot inschrijving van nieuwe leer lingen. Op Maandag den 27 dezer, zal in het schoolgebouw aan do Zomerstraat, gele genheid worden gegeven tol inschrijving van nieuwe 1 eenlingen voor de Burger avondschool, met voortgezetten cursus. De boottocht, welke morgen (Zondag) naar Dordrecht ott Gorinchem zou plaats hebben, gaal niet door. Een vvijzinnigdemocratisch dagblad. Alet 1 October a.s. wordt „Land en Volk", het liberale llangsche dagblad, het eigendom en officiecle orgaan der vrijzin nig-democratische partij. Hoofdredacteur wordt het Kamerlid Afarehant. De „Vrijzin- nig-Demoeraat" en liet „Huugsehe Week blad" houden op te verschijnen, het laatste zal alleen nog in verkiezingstijden uitkomen. „Volk.") Het te Dokkutn verschijnend Alg. Albl. „Oostergo", officieel orgaan der Vrjjz. I'ers- vereeuiging vermeld eveneens hetzelfde be richt. Duitsche bladen weten te vertellen dut Isadora Duncan weldra in het huwelijk zal treden met haar particulieren secretaris, den heer Gordon Craig, den bekenden tooneel- hervormer, den zoon van Ellen Terry. De heer Gordon Craig vertoeft thans, evenals miss Duncan, te Noordwijk. De Fransche- marirtebortd heeft, plan om het 100-jarig jubileum van de. uitvinding van dc stoomboot, door FuRon in 1807, liet volgend jaar te herdenken mot een internationale tentoonstelling te Parijs. De Poolreiziger Wellman heeft'het plan laten varen om per ballon naar don Noord pool te stevenen. De Orde van Advocaten in heL arron dissement Almelo heeft .van den minister van justitie de mededeeling ontvangen, dat er geen termen bestaan om te voldoen aan haar verzoek om een kleine som "beschik baar te stellen ter bestrijding van kleine uitgaven bij kostelooze behandeling vart zaken en voor den inwendigen dienst v'an hel Bureau van Consultatie. Drankwet. Aterschillende wijnhandelaren waren voot dort waant, kantonrechter in Den Haag. mr. Vart Veen, gedagvaard, ter zake van niet na leving van verschillende bepalingen der drankwet, als liet doen ophangen in de Rea liteit van gedrukte exemplaren der drank wet, het niet aanbrengen van het woord ver gunning, benovens den naam van den ver gunninghouder, enz. enz. Een hunner wierp daarbij echter een quaes- tie opi welke ongetwijfeld een principieele be slissing des rechters zal uitlokken. Ilem was o. a. ten laste gelegd dat hij, vergunning bezittende onder de voorwaarde dat tusschcn Zuterdugavonds 6 uur en Alaandagoehtens 8 uur geen sterke drank in het klein wordt verkocht, dus tegen vermin derd vergunningsrecht, geen bordje tuut de buitendeur had aangebracht met vermelding dat tusschen bovengenoemde uren geen ver koop in het klein plaats had. Beklaagde nu beriep zich echter op de overgangsbepaling van art. 57, waarbij be paald wordt, dat hot le lid van art. 2 der drankwet (het voorschrift tot unm rage van vergunning) niet van toepassing is op ver koop van sterken drank door wijnhandelaren, welke ingevolge art. 13 van de wet van 20 Juli 1870, op 1 Afei IfiO-i een verlengbaar erediet hadden, zoolang zij dut onafgebroken behouden en sterken drank niet anders dim hij hoeveelheden van ten minste drie liter tegelijk verknopen voor gebruik elders dim ter plaatst? van verkoop. Plaatst beklaagde dus zulk een bordje, dan strijdt dit met bovenbedoeld overgimgsartikel, dut hem ïn de gelegenheid stelt tiisselien Zuterdugavonds 6 en Aluundagochtends S uio hoeveelheden vim ten minste drie liter te verknopen. Het Openhaar Alinisterie wees beklaag- de, in verband met het verlengbaar erediet, op de woorden „zoolang zij dut onufgebiokeu behouden" en vorderde twee gelilbo, ten. Nf.d. Herv. Kerk. Algemeene Synode. Zitting van 17 Augustik. Een belangrijke zaak, welke gi lieim moet blijven, houdt de vergadering lang bezig. Daarna wordt gerapporteerd over een voorstel van liet Provinciaal Kerkbestuur van Gelderland en versehillende adressan ten, die dimraftti hun adhaesie hebben be tuigd, tot wijziging van art. 56 Algemeen Reglement, zoodat daarin bepaald wordt, dat de Synode samengesteld is uit 23 leden. Alet het oog op het reeds aangenomen be ginsel om tot reorgansiutie over te gaan, wordt geadviseerd door de Commissie van Rapport, om het voorstel niet in behande ling te nemen en de adre»«en voor kennis geving aan te nemen. Overeenkomstig dit advies woidt besloten zonder hoofdelijke stemming. Er wordt gerapporteerd over een voorstel vuil het Prov. Kerkbestuur van Noord-Bra bant met Limburg, om een nieuw artikel 36 in liet Algemeen Reglement in te voe gen, bedoelende, rlat er jaarlijks drie Clas sicale Vergaderingen moeten weiden gehou den. Dit rapport wordt ter inzage gelegd. Er wordt gerapporteerd over een voorstel der Synodale Commissie, inzake de hoof delijke stemming van de leden der l'iov, Kerkbesturen over een Reglement, waarvan de Synode besloten heelt, dat het behoort te worden vastgesteld, bedoelende de .stemming ie splitsen, wanneer daaruit verandering van het Algemeen Reglement voortvloeit. Dit voorstel wordt afgewezen. Op een verzoek van liet Classicaal Be stuur van Zierikzee, doende wat des Ker- keraads is, te Serooskerke (Schouwen), om te mogen toepasten art. 30, Reglement op de Diaconieën, wordt gunstig beschikt. In behandeling komt hei rapport over het voorstel tot toevoeging aan art. 12 van liet Reglement op het Hooger Ondciwijs, bedoelende te bepalen, dat studenten, die zich voorbereiden tot de Evangeliebediening, in een der zusterkerken in Ztiid-Afrika of elders, kunnen worden ingeschreven in liet Album der Kerkelijke floogloeraren. Aforgen voortzetting der discussie. Bedankt: voor het beroep te Atelis- kerke door ds. II. Roclofsen te Goes. Oud-Gereformeerde Kerk. B e r o e pon: te Bleskensgrimf d-.. P. de Looze te Oud-Vossemcer. Hooger Ondfrwus. Bij Koninklijk besluit is: le. aan dr. AI. J. de Goejs, mei ingang van 17 September 1906, eervol ontslag verleend als hoogleeraar in de faculteit, der lettoren en wijsbegeerte aan dc Rijks universiteit te Leiden, met dankbetuiging voor de door hem! gedurende vele jaren bewezen diensten 2e. "benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren cn wijsbegeerte aan de Rijks-universiteit te Leiden, tol het geven van onderwijs m liet Arabisch, dr. C. Snourk Iltirgronje, adviseur voor inland- scho cn Arabische zaken in Nedcrlaitdseh- Indië, thans met verlof in Nederland. Lager Onderwijs. Het hood f best uur van den Bond van Nod. Onderwijzers heeft zich tot II. AL de Ko ningin gewend met liet verzoek, het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland tot goedkeuring win het ontslag van den on derwijzer J. A. van der Rluijs te Alelissunt te vernietigen. Art. 14' der wet op het lager onderwijs sluit echter hooger beroep van een besluit van Gedep. Staten ton aanzien van liet ont slag van ondenlijzers uit. („N. R. Ct.") Stakingen. Inzake de staking op de fabriek de Bams- hoeve te Enschedé, waar 300 man werken, wordt nog vernomen dat do helft der stakers georganiseerd zijn, de andere helft niet. Do door den voorzitter der Fabrikantenverceni- ging, den heer J. B. van Heek, onlangs in een conferentie met de arbeiders afgelegde verklaring, dat de lootten volstrekt niet te laag waren, geschiedde namens het geheele Fabrikantcnbestuur. Alorgenochtend, 11 uur, vergadert het Fabrikantenbestuur wederom, ook komen de stakers weer bijeen. De 14 afzetters, dat, zijn zij, die het be werkte garen van de chrostlemachines ver wijderen, die ten gevolge van de staking zonder werk waren, weigerden op de ma chines der stakers te gaan werken en stel len nu ook als eisch 3 man meer werkzaam, dat is één man meer werkzaam hij elk der drie groepen, waarin zij zijn verdeeld.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2