Servië. BINNENLAND. STADSNIEUWS. YL AARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Landbouw en Yeeteelt. Sport. Gemengd Nieuws. naar zee gebracht en in de golven ver dwenen. Sedert November 1905 zijn in Polen meer dan 600 politiemannen gedood, zoo ambtenaren als agenten. Do „Petit Bleu" had onlangs een ver haal opgediseht van het mishandelen van een Amerikaansche dame, tnoj, Smirnoff, door gardeofficieren te Petersburg. De „Correspond une| russe" bevestigt dit be richt en meldt dat onder de daders, die me-j. Smirnoff mei. /.weepen sloegen, ook fvareu prins Yocssoerotf en graaf Soema- rokoffElstoff, die hoogc posities aanbel hof beklceden. Grootvorst Paul zal zich voorgoed le Parijs gaan vestigen. Blijkbaar vindt hij het daar aangenamer en veiliger dan in zijn vaderland. GEMENGDE MEDEDEELINGEN. Frankrijk. Overeenkomstig het vonnis van het Cas satiehof van 12 Juli j.l. hebben 50 dagbla den in de provincies het revisie-vonnis van het Drevfus-proces, gisteren gepubliceerd op kosten van den staat. Het vonnis beslaat in een krant van gewoon formaat een volle pa gina in kleine letters. Sp an je. De koning en de koningin zijn van hun Engelsclie reis te San-Sebastian terugge keerd, waar vandaag een ministerraad ge houden wordt. De clericalen zullen al hun best doen om het liberale kabinet-Lopoz Dominguez ten val te brengen en hebben met deze groote staking te Bilbao, waar reeds bloed gevloeid is. een mooie kans. Te Bilbao is dc staat van beleg afgekon digd. Er verschijnt geen enkele courant. Sta kers zijn met dc troepen slaags geweest op de markt en het St. Antoniuspiein. Er vie len talrijke gewonden. De minister van marine is te Bilbao aan gekomen. Volgens de „Liberal"' hebben de stakers barricaden opgeworpen. Dc regeering is ontevreden over de bonding der mijndi- recties. In de ziekenhuizen »n apotheken worden vele gewonden verpleegd. Vele in- -vvoners verlaten de stad, de treinen zijn overvol. Generaal Valenznela. de gouverneur van Bilbao beeft tot nog toe geen overeenkomst tussclien patroons en stakers kunnen verkrij gen. De solidariteit onder de werklieden maakt hun verzet sterk en daardoor de op lossing moeilijk. De feesten ter gelegenheid van de komst des konings zijn uitgesteld. Alle vreemdelin gen zijn uit Bilbao vertrokken. Te Castrourdiales. in de buurt van Bilbao, had een botsing plaats lusschen stakers van Bilbao komende en de burgerwachter vie len 2 dooden en 3 gewonden. De stad Bilbao wordt- thans door om streeks 4000 militairen bewaakt. D uitschland. Uit Landau (Beieren) wordt gemeld dat de luitenant-speler Kurt Muhe. noch de offi cier van justitie hooger beroep heeft aange- teekend tegen liet vonnis dat den officier veroordeelt tot 15 dagen hechtenis en ver wijdering uit het leger. De verantwoordelijke redactetr van de tc Berlijn verschijnende Russische „Wegwijzer", Moritz Hirschmnnn. heeft van de politie or der gekregen het Pruisische staatsgebied bin nen enkele dagente verlaten. De Russische „Wegwijzer'3 heeft een streng democratische strekking. De tarieven-oorlog tussclien Oostenrijk en Servië is voor de Servische veehouders, die hun vee over de grens verkoopen, een zwa ren slag. Een boerendeputatie werd onlangs te MIadenowatsj door koning Peter ontvan gen. De woordvoerder waarschuwde den ko ning dat hij zich wel rekenschap moest ge ven van den ernstigen toestand der boeren. Als de grenzen nog vier weken gesloten bic ven, zouden alle boeren Ie gronde zijn ge richt. Koning Peter antwoordde dat hij de wen- schen der boeren aan zijn minister» zou o\er- brengen, waarop de woordvoerder der depu tatie antwoorddeEn gij dan'? Hebt gij er zelf geen woord in mee te spreken? T urkije. In Turksche kringen te Konstantinopeï heerscht, volgens het „Berl. Tagebl." weer onrust over de Kreta-kwestie. Men meent te- weten dat 14 dezer de gezanten der mogend heden te Athene aan koning George een meedeeüng deden over de toekomstige poli tiek dier mogendheden waarin het plan om Kreta met Griekenland te vereenigen, meer op den voorgrond treedt. Volgens de „Voss. Ztg." heeft Natsjowitsj, de Bulgaarsche zaakgelastigde te Konstan tinopeï zijn ontslag ingediend. Dit beteekent een slechtere verhouding tusschen Bulgarije en Turkije, waaraan de grensconflicten niet vreemd zijn. Vereenigde Staten. Uit St. Louis wordt gemeld, dat een vereeniging van voorname burgers aldaar besloten heeft een uitnoodiging te zenden aan keizer Wilhelm om een bezoek te ko men brengen aan Amerika. Deze uitnoodi ging zal door een afzonderlijke commissie worden overgebracht. Z u i d-A m e r i k a. De republiek Argentinië gaat baar vloot uitbreiden, een studie-commissie hoeft voorge steld 1 slagschepen van 15.000 en 12 tor pedojagers aan te koopon. Do kosten zullen 15S inillioen mark bedragen, de schepen zul len op Engolsebe werven gebouwd worden. De monding van de Rio de la Plata zal door forten en onder/.eesche mijnon versterkt worden. Het Pan-Amerikaansche Congres te Rio de Janeiro besloot de Drago-leor aan de Unagsche conferentie voor te loggen. Cuba. In de provincie Pinar del Rio hebben de opstandelingen de stad San Luiz genomen, die verdedigd werd door 100 gendarmen. O De insurgenten hebben nu een steunpunt voor bun operalies. De president van Cuba Thomas Estrada Raima verklaarde tijdens oen interview dat de revolutionaire beweging spoedig onder drukt zal zijn. Volgens den bijzonderen berichtgever van de „New-York Sun" te Havana breidt de revolutie zich snel uit en toont de regee ring zich zeer ongerust over bet gebrek aan wapenen en munitie. De ernstigste be richten komen uit Pinar del Rio, waar go- ipjiomal Guevra zich met zijn troepen be vindt. Vooitdurcnd komen hier duizenden vrijwilligers naar hem toestroomen, die het voordcel hebben met het land bekend te zijn en den guerilla-oorlog te kennen. Men schrijft de \erant woordelijkheid voor den opstand vooral op rekening van den vice-president Mcndes, die onmiddel lijk na liet uitbreken der ongeregeldheden Havana verlaten heeft, zonder zich te sto ren aan de brieven cti telegrammen vap president Raima. Men iieeft thans verno-" men, dat Morales op zijn landhuis to Car denas is aangekomen, waar hij door vijftig soldaten wordt bewaakt. De gevangenneming van de insurgenten- generanls Castcllo en Gomez doet den opstand geen afbreuk, tiaar zij onmiddellijk door bloedverwanten in hun commando zijn ver vangen. Uit Havana meldt men aan de „Mor ning Post" dat bij San Luiz een heftig ge vecht tusschen insurgenten en regeerings- troepen heeft plaats gehad. De strijd duurde verscheidene uren. De opstandelingen maak ten zich van de stad meester. 15 man van de regeeringstroepen werden gedood, 30 ge wond en 50 gevangen genomen. Japan. Do haven van Dalny wordt met 1 Septem ber opengesteld voor den internationalen han del. Dalnv wordt de vrijhaven van het schier eiland Liaotong. Corps diplomatique. De secretaris van de legatie der Argen- tijnsche Republiek te Brussel en te 's-Gra- venhage, is te Buenos-Ayres overleden. Consulaten. Gedurende de afwezigheid van den heer O. Roepke, vice-consul der Nederlanden te Valdivia, aan wien een verlof is verleend tot half April 1907, zullen de zaken van het vice-consulaat worden waargenomen door den heer A. "Weller, aan wien in het Duitsch dient geschreven te worden. (Stsct) Onze Marine. Gisteren tegen G uur passeerden dicht langs de Scheveningsche kust achter elkan der de torpedobooten der Koninklijke Marine „Ardjoeno", „Idjen" en „Goentoer", die vlaggeseinen wisselden met den vuurtoren. Onze Ministers. lieden bezoekt Minister Veegens, zijn reis voortzettende, de landbouwtentoonstelling te Meppel. Personalia. De heer G. Pott, ond consul der Ne derlanden te LoureHQü Marques, is te Am sterdam teruggekeerd uit Lissabon, waar Z.Ed.G. oenigen tijd heeft vertoefd als arlibter In zake de naasting van don pier der X.-Z.-A. Spoorweg-mij. tc Lourenr-o- Mnrques. De heer Pierpont Morgan zal binnenkort het eiland Walcheren bezoeken en zal zijn intrek nemen in het „Hotel do Nieuwe Doelen" te Middelburg. Permitten voor Znid-Afrika. Blijkens 'mededeelingen der consulaten- generaal te Kaapstad en te Pretoria kun nen belanghebbenden het voor toelating in Transvaal of de O ra nje- R i vier-kolonic ver- ei schtc permit persoonlijk aanvragen bij de permil-secrctarissen in de verschillen de havenplaatsen van Britseh-Zuid-Afrika en is het inroepen der tusschenkomst van voornoemde consulaten-generaal ter beko- ming van voormeld permit, in het vervolg dus niet meer noodig. Bovenbedoelde penmit-secretarissen zijn gevestigd te Kaapstad, Port-Elisabeth, East- London en Durban, terwijl te Louromjo- Marques de Britsche èonsul is aangewe zen voor de controle op de toelating van vreemdelingen, die zich naar net gebied der vroegere republieken wenschen le be geven. Formulieren ter .aanvrage van permitten aan genoemde secretarissen zijn te ver krijgen op het Departement van B uiten- landsche Zaken, te 's-Gravenhage, („Stct.") Schutterij. Men schrijft aan de „Asser Ct." Het spreekt wel vanzelf, dat, nu er geen nieuwe lichtingen voor de dienstdoende .schutterijen opgeroepen worden, en er steeds schutters na volbrachten diensttijd de schut terij verinten, er een overtollige groote meer derheid officieren en kaderleden komt. De regeering wil echter de moeilijkheid, waarin officieren verkeeren, om, noodge dwongen, ontslag te vragen, voorkomen. Van regceringswege is aan officieren, die eervol ontslag vroegen, omdat hun dien sten overbodig bleken, den raad gegeven, om ontslag aan te vragen h ln suite, ter wijl tevens den wensen kenbaar gemaakt is, dat ook kaderleden-vrijwilligers den dienst niet behoeven te verlaten. Men vermoedt, dat de regeoring bij dc algehcele opheffing der schutterij aan de laatstaanblijvonde officieren een herinnerings- bewijs zal offreeren. Koninginnedag te Iülversnm, Te Hilversum zal do verjaardag van II. M. de Koningin dit jaar op bijzonder luis terrijke wijze worden herdacht, dank zij het onverdroten werken van de vereeni ging „Koninginnedag", daarin gesteund door vele ingezetenen. De clou van den dag zal zijn de h is'to ris ch e - al 1 eg o r i s eh e optocht, waaraan zeer voet zorg besteed wordt en tal van personen deelnemen, waaronder een 50-tal te paard. Vooral episoden op het Gooi betrekking hebbende, zullen weergegeven worden. Ook enkele zegewagens worden in den stoet opgenomen. De indeeUng van den dag zal ongeveer als volgt zijn'sMor gens 7 uur: Réveille door de muziek der diens!doeïule schutterij; 9 uur; Aubade op den Kerkbrink door een 300 zangers en zangeressen, onder leiding van dan heer Andriesscn. Onthaal der schooljeugd2 uur Optocht.Des avonds hebben op verschil lende punten der gemeente concerten, plaats. Uit den Rotterdamschen Gemeenteraad. Door den heer Spiekman werd geïnterpel leerd in zake benoemingen door het Burger lijk Armbestuur van verpleegsters. De Voorzitter zegde toe, dat hij de vraag om inlichtingen van den heer Spiekman aan het Burg. Armbestuur zou overbrengen, niet twijfelende, of dit zou bereid zijn, de ge- wenschte inlichtingen te gev.en. De wethouder van financiën meende dat 3t. Burg. Armbestuur geen verantwoording aan den Raad schuldig was, doch de Voorzitter handhaafde daartegenover zijn meening, dat een college dat krachtens den wil van dea Raad bestaat, en van den Raad de beschik king ontvangt over gelden, wel degelijk ver antwoording schuldig is aan den Raad. De Raad vereenigde zicli met het stand punt van den Voorzitter. De Electrlsche Tram te Rotterdam. In verband met den aanlag van de elec- trische tram, zal de gemeente Rotterdam wellicht nog in een proces gewikkeld wor den. De zaak is n.l., dat op de Oosterkade een servituut rust, in dien zin, dat aldaar niets gebouwd mag worden, wat aan de bewoners het vrije uitzicht op de rivier belemmert. De heer mr. P. J. v. Wijngaarden zag nu een dergelijke belemmering in de door de Rotterdamsehe Electrische Tramweg- maatschappij aldaar geplaatste ijzeren pa len, met dwarss tangen en contactleiding, en diende tegen haar een vordering in tot het wegnemen dier zaken. De tramwegmaatschappij roept nu de ge- gemeente, welke de concessie verleen de, in vrijwaring op. B. en W. stellen thans, met overlegging van do betrekkelijke stukken en van het advies van den rechtsgeleerden raadsman der gemeente, voor, te besluiten tot het voeren van de procedure, gelijk ter zake noodig zal blijken, 'doch om dc stukken vooraf to stellen in handen eener com missie van rechtsgeleerden uit den Raad. Deze commissie werd samengesteld uit de heeren mrs. Dutilh, Nolst Trenité en Slob. De heer J. P. Koppcnhage is benoemd tot hoofd eener openbare lagere school te Rotterdam. *De heer A. Schouten, hoofd van school C te Vlaardingen, is benoemd tot leeraar in de wiskunde aan de Rjjksnornrallessen alhier. S. O. T. Begunstigd door prachtig weder had gister avond liet door ons aangekondigde vocaal- en instrumentaal concert plaats. Het publiek was in fiinken getale opgekomen, en waar lijk, men heeft zich niet over den gang naar den Tuin te beklagen gehad, want wat ten gchoore werd gebracht, gaf ruimschoots roden tot tevredenheid, terwijl daarbij genoten werd van den heerlijken zomeravond in den fraaien tuin. Nadat de stafmuziek van het- 3e reg huza ren eenige nummers had gegeven, waarbij vooral veel instemming oogstte „Winterstern- ming", van de Goede (le uitvoering), deed „Polyhymnia" de beide nummers hoeren, waarmede zij bij den zangwedstrijd van „Or pheus'3 dit jaar den 2en prijs le afd. ge mengde koren behaalde. Beschaafd en mooi van 'toon werden deze nummers door de vereeniging gezongen. Dat het publiek den zang op prijs stelde, bleek wel uit het daverend en aanhoudend geklap. Na de pauzo worden door „Polyhymnia" nog uitgevoerd „Avondlied" F. Abt, „Spinn, Spinn", II. Jiingst, en „Woudgedacbten", F. Abt. Het goede onthaal, welke ook deze nummers bij het publiek ten deel viel, drong de vereeniging als toegift te zingen „Nachti- gall und Rose", Carl. Lehner, welk nummer, met pianobegeleiding, eveneens zeer in dcti smaak bleek te vallen. Hierna deed de stafmuziek nog een twee tal nummers hooren, die ook luid applaus verwierven. Dit gecombineerd concert is een volkomen geslaagd geweest en het is te hopen dat het bestuur der S. 0. V. meermalen in liet jaar aan de leden zulke concerten zal kunnen aanbieden. Zij zullen zeer zeker gunstig wer ken op het bezoek van den Tuin. Bureau voor arbeidsrecht. Over het tweede kwartaal worden be handeld 41 gevallen, verdeeld over de vol gende zaken Militie 7, belasting 10, ongevallen 5, echtscheiding 1, loon vorderingen 13, drank wet 1, huurgeachil 1, veiligheidswet 1, voreenigingszaken 2. Over het eerste kwartaal bedroeg het aantal gevallen 37. liet bureau is gevestigd: Nieuwst raai 28 en geopend 's WoomlagsavonAs van 81/210 uur. De kosten dezer adviezen zijn voor le den van bij den Bestuurdcrsbond aange sloten vereeniigingcn 10 cents; voor ande ren 30 cents. Hedenmiddag ia een postbeambte, die per fiets de postzak van den trein had ge haald, in de Sehio geraakt. Postbeambte, postzak en fiets, allo druipende van het bad, waren spoedig weer op den kant. Zijn pet is hij echfer hij het ongeval kwijtge raakt. Op de glasfabriek „de Schie" kreeg gis teren C. Korporaal, wonende Bubbermnns- gcsticht aan den linkerarm een snij wond door dien hij een duw kreeg. Voorts kreeg J. G. Waltere, wonende van Speijkstraat te Rotterdam, mede werk zaam op diezelfde fabriek een brandwond aan den linkervoet doordaj de aanvanger gloeiend glas hier op liet vallen. Gerrit Lans, wonende Lange Haven, ver wonde zich gisteren op de glasfabriek vun de firma Van Deventer Co., den voet bij het inzetten van scheepjes door dien hij een ijzeren haak tegen dit lichaamsdeel kreeg. Door de politie alhier is gisterenmiddag aangehouden schipper L. Bdie in het Algemeen Politieblad" gesignaleerd is wegens een boete van f5.subsidiair 2 dagen hechtenis. De man betaalde de boete en werd toen weer op vrije voeten gesteld. Dz vrouwelijke defectieve. Gisteravond is het 20-jarige meisje II. A. de V., wier ouders in de Schermlaan te .Rotterdam wonen, op vrije voeten ge steld, na een paar dagen op bel jiolitie- bureau in de Wilte de Wilhslraat vertoefd te hebben. Zij'werd aangehouden als ver dacht van poging tot inbraak, doch dit is niet kunnen geconstateerd worden en men ^rmoedit, dat zij in een overspannen, niet toerekenbaren toestand heeftl gehan deld. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Vlaardingen op Dinsdag, den 28 Augustus 1906, des namiddags to acht uur. *Mej. K. K. de Lange" van hier werd benoemd tot onderwijzeres aan de open bare lagere school te Den Bommel op Goeree en Overflakkoe. Voortzetting van den zwemwedstrijd. Donderdagmiddag werd gekampt tusschen abonné's der tweede klasseAlle deelne mers waren boven de IS jaar. We laten den uitslag hieronder volgen: Ruikzwemmen1. H. van Tienen, 2. F. v. d. Meijdcn, 3. Joh. van Tienen, 4. J. v. d. Heijden. Buikzwemmen (vrije deelname) J 1. J. v. d. Mcijden, 2. "II. v.. Tienen, 3. M. van Erve, 4. F. v". d. Meijden. Snolzwemmcn: 1. II. van Tienen, 2. F. v. cl. Meijdcn, 3. J. v. d. Meijden. Afstand duiken: 1. II. ^nn Tienen, 2.H. Spruijt, 3. 11. v. d. Spek, 4. Joh. v. Tienen. Tobbetje varen: 1. J. Borsi, 2. H.Spruijt, 3. II. van Tienen. Rugzwemmen, met de handen in de zijde: 1. C. Noorlandcr, 2. D; de Vries, 3. J. v. d. Meijden. Duiken naar een pop: 1. Joh. v. Tie nen, 2. J. v. d. Mcijden, 3. C. Noor- lander. Stilliggen. Geen prijs toegekend, doordat geen der deelnemers voldoendentijd dreef. Gecosfumeerd boegsprietloopen1. H. van Tienen, 2. J. v. d. Meijden, 3, P. Struijs. Costuumprijs toegekend aan J. Borst. Van den wedstrijd kan getuigd wor den, dat hij /uitnemend geslaagd 'is. Het Bestuur, zoowel als do deelnemers, kan in dankbare herinnering o,p beide dagen terugzien, 't Is voor 'L eerst geweest, dat we in Vlaardingen zulk pen wedstrijd had den; we hopen evenwel, dat hij door meerdere zal gevolgd worden. J, Winkler Prins. Op de terugreis van Amerika naar Ne derland is de dichter J. Winkler Prins plot- seling overleden. Hij werd geboren -,3 Februari 1849 en gaf 3 dichtbundels uit: Sonnetten zonder Sonnetten en Liefde's Erinnerlng. Vele de zer verzen met bun gevoel voor de natuur en hun uitdrukkingsvollen rylluUus boboo ien zeer zeker gerekend te worden tot het voortreffelijkste wat onze literatuur sinds '80 voortbracht, en het ware dus zeer te wenschen, dat er een bloemlezing uit ge- maakt werd, die dat allerbeste overbracht naar 't nageslacht. („Vad.") Op de tentoonstelling van Indische kunst, kunstnijverheid en huisvlijt in het Stedelijk Museum te Amsterdam zijn nog enkele zen dingen gekomen, die, hetgeen er uit Suri name is tentoongesteld, aardig aanvullen. Een gewichtige ontdekking op genees kundig gebied, is, volgens hel. ,„Hbl. v. Anlw.", gedaan door M. Jlordcl, bestuur der van het Serotherapisch Instituut van Brabant. Hij zou er namelijk toe geraakt zijn dp microbe van de kinkhoestkwaal af le zonderen. Te vergeefs hadden geleer den als dc dokters Vincenzi, Krauss, Mani- catido, Lcuriaux zich! hierop toegelegd. De bacillen kunnen slechts worden gevonden wanneer de eerste verschijnselen der ziekte zich voordoen. Later zijn zij: met andere microben gemengd en moeilijker af te zon deren. Dr. Bordet heeft aan rle Belgisclie Aca demie van Geneeskunde zijn ontdekking meegedeeld en de feilen opgesomd, waarop zijn overtuiging berust. De greote faam die dr. Bordet als ge- lee'rde geniet, is een waarborg, dat zijn ontdekking ernstig is en het lijdt dus geen twijfel, of eerlang zal het geneesmiddel dei- kwaal worden gevonden. De eierenveilinqen, Jn navolging van de reedsi zoo gunstig bekende groentenveilingen werd door het gemeentebestuur te Rotterdam in den aan- vang van dit jaar besloten tot het houden van wekelijksche eierveilingen op de groote koopmansbeurs aldaar. De exploitatie hier van werd aan de V. P. N., onderafdeling Rotterdam, opgedragen, welke {aak wel dra door de Ned. Vereen, voor Pluimvee teelt overgenomen zal worden. Deze veilingen hebben, zooals de on dervinding heeft geleerd, in een besta;mde behoeftehet verkrijgbaar stellen van ge garandeerd versehe eieren in een groot centrum, voorzien en zijn geleidelijk in omvang toegenomen. Waren er lot nu toe slechts eieren van pluimveehouders uit de Iloaksche Waard, Flaikkee, Zeeland en Noord-Brabant, de vol gende week zullen we er tevens' diverse partijen, die voor het eerst bit Friesland toegezonden worden, aantreffen, terwijl wij vernamen dat verschillende fokkers uit Gelderland besloten hebben binnen cwkelte weken ook hun eieren ten verkoop riaar deze veilingen te zonden. Waar het merk R. E. V. een waarborg in dezen is, kan het streven der vereeni ging, met de exploitatie belast, eerst dan doeltreffend genoemd worden, wanneer par - lieulieren bij hun inkoopen in de winkels de voorkeur aan dit merk gaven, waarop het terecht aanspraak mag maken. Van den Berg overwinnaar. De uitslag van den internationalen worstel wedstrijd gisteravond in liet gebouw voor K. en W. te Rotterdam beslist, is als volgt: v. d. Berg wint na 24h minuut van Ran- dolfi. Dumas stelde zich tevreden met den vier den prijs. Hierdoor moest Randolfi met Sau- rer kampen om den tweeden prijs, welke na 24 minuten ten gunste van Randolfi werd beslist. De totaal-uitslag is dus, dat Van den Berg den eersten prijs heeft, Randolfi den tweeden, Saurer den derden en Dumas don vierden. Circus P/laging. Het tegenwoordige programma in het Cir cus Pflaging mag zich in een groote belang stelling bij het publiek verheugen. De direc te heeft daaraan- dan ook, zooals wij van haar gewoon zijn, de grootste zorg besteedmag het al eens moeielijk zijn om steeds iets nieuws te geven, de directie weet toch uit de gezelschappen die reeds vroeger optraden, wel de beste te engageeren. Als eerste nummer na de inleidende mu ziek geeft het Duo Dumas met den heer Dumas maakten wij met genoegen in lm'' eerste Augustus-programma kennis - aar dige zangvoordrachten ten beste die een dankbaar applaus verwerven. Het Alfonso Trio is te bekend, dan dat wij dit nog be hoeven te introdueeeren. Wel kunnen wij vermelden dat zij hun oefeningen nog steeds met dezelfde behendigheid verrichten. Na het optreden van hot Captain Nelson's ensemble, een Engelsch dans- en zanggezel- schap dat maar even optreedt, en dat van Humpsti Bumsti dat ons te lang bezig houdt, trekken de voorbereidende maatrege len in de zaal aller aandacht, die daarna wordt gevraagd voor liet optreden Van dg

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2