STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Landbouw en Veeteelt. i Moedei" moot editor voornemens zijn tot 'a avonds 7 uur te blijven en een paar in stellingen in onze stad te zien, men zegt liet St. Anthony-Gasthuis en het Diaeones- sonhuis. Maar, zooals we zeiden, voorloopig vermelden we dit een en ander als geruch ten, voor de positieve waarheid waarvan we niet instaan. lu een vergadering van de voorzitters uit de 31 Augustus-commissie is besloten, voor den 15en September niet tot versiering der stad of tot andere festiviteiten over te gaan. Eenparig was men van oorde.-l, dm de tijd te kort was en dat de beste versiering zal zijn de nationale en oranjekleuren der breed uitwaaiende vlaggen. Onwaarschijnlijk schijnt het niet te zijn, dat van gemeentewege door een concert en een vuurwerk uiting zal worden gegeven aan de feestvreugde. Jhr. van Geen. particulier secretaris van FL. M. de Koningin is gisteren om één uur te Leeuwarden aangekomen om met den Commissaris dei Koningin te spreken over het bezoek van ILH. M.M. de Koninginnen en Prins Hendrik op 15 dezer. Onze Kamerleden. Gisteravond is aan den heer D. de Klerk een serenade gebracht naar aanleiding zijner benoeming tot ridder in de orde van de Nederlandsche Leeuw. Verschillende ver- eenigingen namen daaraan deel. Het Kamer lid, de heer S. van den Bergh Jr., -woonde de hulde bij ten huize van den heer De Klerk. Natuurlijk werd door de voorzitters van een paar deelnemende vereenigingen het woord gevoerd en hulde gebracht aan de groote verdiensten en bijzondere werkkracht van den man die, van den vroegen ochtend tot den laten avond de smidshamer han- teerende, toch nog gelegenheid wist te vinden om zich. te wijden aan het openbare leven. De heer De Klerk dankte in een kort woord voor de hartelijke woorden en de hulde die dien avond voor hem tot een onvergete lijke had gemaakt. Expepitie naar Bali. Het Hdbl. verneemt, dat de voor Bali bestemde troepen den lOden dezer van Ba tavia en den 11 den van Soerabaja zullen vertrekken. Tariefwet, Naar het Hdbl. verneemt, zal de Staats commissie tot technische herziening der Tariefwet den IBdeti dezer hare werkzaam heden aanvangen. Doorvoer van zont. „Staatscourant" no. 207 bevat het be sluit van den ISen Augustus 1900 tot trekking der Koninklijke besluiten van 3 October IS62 en 1 Maart 1864, houdende bepalingen omtrent den doorvoer van zout. Dr. Tan den Brink. Naar »De Tijd" verneemt, fungeert de sociaal-democratische priester dr. v. d. Brink thans als particulier-secretaris van mr. P.J. Troelstra. Staatstoezicht op Schepen. De Minister van Landbomv, Mr. Veegens, heeft heden in de Trèves-zaal geïnstalleerd de Staatscommissie betreffende Rijkstoe- zicht op de koopvaardijschepen en zee- visschersvaartuigen, ten einde scheepsram pen zooveel doenlijk te voorkomen. De Minister, er op wijzende dat de in stelling der commissie een bijzondere ac tualiteit onlleent aan de vóór enkele maan den aan den dag gekomen feiten betreffen de de onzeewaardigheid van eenige vis- schersschepen, stelde in 't licht dat de taak van do commissie zich, bepaalt tot heron derzoek, hoe een preventief toezicht op de schepen ware jn te richten. Dienaangaande is reeds veel voor-arbeid verricht, waarvan de commissie bij haar arbeid partij kan trekken. De Minister ontveinsde zich niet, dat de samenstelling van een. Nederlandsche sche penwet eene ver vim gemakkelijke taak is. Dringend noodig is, vooraf de atom der praktijk te hooren. Re Minuter hoopte dan ook van de commissie, waar de praktijk der zeevaart zoo goed vertegenwoordigd is, binnen niet te langen tijd een verslag !e kunnen tegemoet zien, waardoor do wet telijke regeling dezer matérie op alleszins deugdelijke wijze wordt voorbereid. Met den oprechten wensch, dat de ar beid der commissie rijke vruchten moge dragen, in het belang van de zeevarenden, verklaarde de minister do commissie ge ïnstalleerd. en gaf hij den hamer in han den van den voorzitter, mr. dr. Salverda do Grave, die daarop het, voorzitterschap aanvaardde niet een toespraak, waarin hij deed uitkomen dat de commissie ten volle overtuigd is van het gewicht harer taak en het bij het ontwerpen eener politiewet zijn eigenaardige bezwaren heeft denjuis- ten middenweg te vinden, welke leidt tot het in het leven roeper, eener deugdelijke staatscommissie zonder dat dientengevolge al te veel in de industrie' wordt ingegre pen. Hierbij komt nog dat geen buitenland- sche wetgeving tot voorbeeld kan strekken. Spr. verzekerde dat de commissie zich zal beijveren een goed doordacht ontwerp zoo spoedig mogelijk aan Hare Majesteit aan te bieden. Hij gaf tevens de verzeke ring, dat bij het samenstellen van bedoeld ontwerp aan de belangen der industrie de noodige aandacht zal worden geschonken en er rekening mede gehouden zal wor den dat de nijverheid hare zongen en las ten heeft, en het ingrijpen van Staatswege, dal hier wordt beoogd, zoo min drukkend mogelijk moet worden gemaakt. De Tuberculose-contereutle. Gisteravond word do conferee'io ter be strijding der Tuberculose ingeleid met oen samenkomst in het Hotel ..do Twee Sleden", te 's-Gruvonhage, die d xir tal van mannen dv wetenschap met hun dames werd biige- w n 1 Lm: rij j was II. M. do Koningin Moeder wrtrm nwoordigd door Jhr. S. M. S. du na uit/., voorzitter van het Ned. t'onir. Coin. i. lie.-Ir d. tuberculose, terwijl Z. K. ff. bries Hendrik persoonlijk deze samenkomst bij woonde. Jhr. de Ranitz-, in heide hoedanigheden het woord voerende, dankte den Prins voor zijn tegenwoordigheid die loonde hoezeer deze in de bestrijding der tuberculose belangstel- le. Gok de minsters en autoriteiten op ver schillend gebied dankte spr, voor him ge waardeerde tegenwoordigheid. Daarna werd het woord gevoerd door dr. Moulon als waarnemend burgemeester van Den Haag. Tol bijwoning van het Tubeiriilo-e-Coii- trres te 's-G raven huge zijn in het hotel ,,den Ouden Doelen" aangekomen: Professor Schrötter, van Weenondr. Théodore Williams, van Londen prof. dr. A. Ui Hier, van Londen; dr. Philip, van Lon den; dr. Li fried Meyer, van New-York: dr. Nathan Raw. van London. De vijfde internationale Tuberculose-eonfe- rentie werd hedenochtend 10 uur in het ge bouw der Eerste Kamer geopend in tegen woordigheid van den Prins, bij wiens binnen komen alle aanwezigen opstonden. De openingsplechtigheid werd bijgewoond door de zelfde autoriteiten en genoodigden die gisteren ter avondreeeptio aanwezig wa ren. De Prins nam plaats tegenovei den voor zitter, welke laatste jhr. Dc Ranitz ver zocht aan zijn zijde plaats te nemen. De voorzitter, prof. dr. B. Friuikel, her dacht het zwaar verlies door de conferentie geleden door den dood van haar hoogvereer- den voorzitter, prof. Brouardel. Hij verzocht vervolgens jhr. De Ranitz de conferentie te openen. Deze sprak daarop de openingsrede uit. die luide werd toegejuicht, waarna prof. Friinlcel het woord nam. Spreker betuigde de erkentelijkheid van do conferentie aan den Prins voor diens tegen woordigheid, Hem verzoekende aan de Ko ningin dank te zeggen voor Haar hooge be langstelling. Aan jhr. De Ranitz, wien hij dank bracht voor de vriendelijke begroeting, verzocht spr. den hartelijken dank der conferentie over te brengen aan de Koningin-Moeder, die niet slechts door de schenking van Oranje Nas sau's Oord, maar ook door Haar optreden als beschermvrouw -van het Nederlandsch Centraal Comité een schitterend voorbeeld heeft gegeven voor de deelneming der hoogere kringen aan de bestrijding van de tuber culose. Spr. verzekerde dat de conferentie het zou beschouwen als het schoonste resultaat van haar arbeid, wanneer deze er toe kan bijdra gen de pogingen, welke in Nederland ter bestrijding der tuberculose worden gedaan te bevorderen en te versterken. Alle aanwezigen verhieven zich van hun zetel als teeken van instemming met deze woorden. Prof. Landonzy was verhinderd de gedach tenisrede voor prof. Brouardel te houden, welke daarom werd gelezen door dr. Cal- mette. Daarna deelde de voorzitter mede dat het Bureau van liet Congres besloten heeft als voorzitter voor te dragen Leon Bourgeois, minister van buitenl, zaken in Frankrijk. De conferentie vereenigde zich met deze keuze. Daarna voerde dr. Pijnappel het woord. In zijn rede wee» dr. M. IV. Pijnappel, hoofdinspecteur van de volksgezondheid voor de Noordelijke provinciën, algemeen secre taris voor Nederland van het congres, er op dat den afgevaardigden een ernstige confe rentie wachtte, belegd om te werken, ge grond op art. 13 der statuten luidende: „de bijeenkomsten van den Bijzonderen Raad moeten gewijd zijn aan den arbeid de feeste lijkheden mogen geen overwegende plaats in nemen." Gelukkig gevoelen de congresleden zich met de bewijzen van groote belangstelling die II. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. de Prins hebben gegeven door hun uitnoo- digingen waardoor zij aan de werkzaamheden der conferentie al den glans geschonken heb ben dien men slechts kon wenschen. Na medegedeeld te hebben dat het aan tal aanwezige leden uit de verschillende lan den 115 bedraagt, sprak hij nog een woord van dank aan den voorzitter der Eerste Ka mer, aan de Regeering en het gemeentebe stuur der residentie voor den steun dien zij op verschillende wijzen aan den arbeid der conferentie hebben verleend. Bij gebrek aan tijd zal een officieel be zoek aan de verschillende sanatoria achter wege moeten blijven, maar wie er persoonlijk heen -willen gaan, zullen, blijkens mededee- ling van de direction, van harte welkom zijn. Ten slotte wijdde dr. Pijnappel een woord van pieuze hulde aan de nagedachte nis van Brouardel. Voordat dr. Pijnappel door zijn rede met de eigenlijke werkzaamheden was aangevan gen, was op voorstel van den tijdelijken voor zitter aan Bourgeflis een begroetingstelegram gezonden. Na dr. Pijnapped sprak prof. dr. A. Cal- mette uit Rijssel over de wegen waarlangs de tuberculose-bcsmetting het lichaam bin nendringt en de verdediging van het lichaam daartegen. Hij concludeerde onder meer dat alle krachten vooral gericht moeten worden op de ^vernietiging zoo spoedig mogelijk, van do giftige producten van deu tuberculoselijder. De strijd tegen het spuwen weerzijds, de op voeding in hygiëne der aangetaste personen en van de personen, verplicht in hun om geving te leven, zijn de voornaamste grond slagen der voorkoming vuil tuberculose. Na deze rede zette prol'. Spronck uit Utrecht zijn standpunt in deze uiteen: u. a. betoogende jiut zeer zeker stof door den dannwand kan binnendringen', doch dut loiig- tuberculose, welke aan stofinhalatie wordt toegeschreven, hierdoor kan ontstaan, achtte spr. zeer onwaarschijnlijk. Prof. dr. G. Fliigge (Breslau) concludeer de met een beroep op talrijke dierproeven dat de inhalatie-infectie zeer gevaarlijk is en zqer vaak voorkomt. "Woningwet on uitbreidingsplannen. Op het lie congres voor openbare ge zondheidsregeling, 14 en '15 Sept. in het Brongebouw te Haarlem te houden, zal o. a. liet vraagpunt worden behandeld »Wat kan gedaan worden om de in de woningwet voor komende voorschriften betreffende uitbrei dingsplannen ten volle tot hun recht te doen komen In een 7-tal conclusies beantwoordt de heer J. Jurriaan Kok, van 's-Gravenhage, deze vraag en zegt daarin, dat het wenschelijk is, dat de gemeentebesturen met nadruk moet worden gewezen op de bepalingen der wo ningwet, die tot dit doel kunnen leiden; dat geen partieele bouwplannen worden goed gekeurd, voor en aleer een plan van uitbrei ding is vastgesteld, eri dat zooveel mogelijk verkregen wordt, dat zij, die in de plaats hunner inwoning financieel betrokken zijn bij bouwgrond-exploitaties, geen deel uitmaken van de gemeenteraden. Bnitonlaudsclie toeristen. De '150 toeristen van het pleiziervaartuig sMeteor" van de HamburgAmerikalijn, die Dinsdag te 's Gravenhage aankwamen, heb ben verschillende merkwaardigheden van stad en badplaats bezichtigd. Een deel van den dag en den avond werd aan de concerten en de Kurzaal gewijd, waar Nederlandsche en Duitsche vlaggentooi was aangebracht. Ook. de zaal der table d'hóte was ter eere der gasten versierd. Te 9 uur keerden de toeristen naar Rot terdam terug. Namens allen werd den direc teur-generaal van het Zeebad ingenomenheid betuigd met het genot, dat de badplaats hu n had geschonken. N. O. G. Het hoofdbestuur van het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap heeft besloten, niet te voldoen aan het verzoek van het Neder landsch comité Van algemeen kiesrecht, om mee te doen aan de nationale betooging voor algemeen kiesrecht. Het is van oordeel dat dit niet op den weg van het genootschap ligt. ElectrÏBChe verlichting in het Westland. In de te Monster gehouden vergadering van het comité tot behoud der electrische verlichting, werd besloten gisterenavond stroom' te leveren voor de verlichting van Monster en 's Gravenzande. Door de ijverige bemoeiingen van het co mité, door "de groote belangstelling van par ticulieren, bij wié een groot aantal aan- deelen in de leening is geplaatst en door den toegezegden steun der gemieentebesitu- en, is het mogen gelukken de electrische verlichting voor beide gemeenten te redden. spreekt, dal bet loodwiil, als verfstof, tot hiertoe nog door geen ander, materiaal, dus ook niet zinkwit, is. te vei vangen; da,| liet loodwit, zooais het door deu schilder wordt gehruikl, weinig, oiin[ niet te zeggen geen gevaar voor do gezondheid oplevert en, dat oen gebruiken van minderwaardig materiaal, allerminst, het schildersvak, ails zoodanig ten goede komt. Redenen waarom! <ïe hond den minis ter met allen aandrang verzoekt licit, daar heen te leiden, dat het loodwit behouden Ij 1 ijvcv als materiaal voor de uitvoering der onder het beheer van zijn departement lio- hoorende schilderwerken. Beislolen wordt mét groote meerderheid van sleminen, het adres zooals liet ont worpen i», te verzenden. 'KETHEL EN SPALAND, 6 September. De leesten ter gelegenheid van den Koninginne dag waren door bijzondere omstandigheden hier uitgesteld en werden gisteren gehouden. Door dit uitstel had echter blijkbaar de feest stemming niet geleden. Den ganschen dag heerschte die onverstoord onder de talloozen die uit deze gemeente en uit Vlaardingen en Schiedam zich op en om het feestterrein hadden verzameld. Een aantal vlaggen met oranje-wimpels, oranje op de borst en om de heupen toonden dat ook op dezen 6en Sep tember bet Oranjefeest werd gevierd. Te 9 uur trokken de schoolkinderen met muziek voorop, in optocht door de gemeente en brachten daarbij een ovatie aan den bur gemeester die hen op limonade onthaalde, waardoor blijkbaar de keelspieren waren ge smeerd, want op den terugweg klonken de liederen uit volle borst. Ongeveer op het zelfde uur verzamelden zich aan het Huis te Riviere ook de versierde tilbury's en de ruiters die aan de ringrijderij zouden deelnemen en reden dan in optocht naar het feestterrein, waar de ringrijderij te 10 uur een aamang nam. Onder die ver sierde tilbury's waren er enkelen die werke lijk alleraardigst getooid waren. Na deze wedstrijden werd gepauseerd tot 21/2 uur toen de volksspelen een aanvang namen. Daarbij werd fiets gereden waarbij gestoken werd naar Zwarte Grietdan werd touw geklommendaarna had een wedloop met hindernissen plaats en ten slotte kwam het tonnetje steken. Deze wedstrijden waar aan heel wat jongelui deelnamen, gaven telkens aanleiding tot luid gelach en een prettige, opgewekte stemming heerschte zoowel onder de deelnemers als onder de omstanders. De Voorzitter van deteesccommissie, dr. G. Sauer, reikte de prijzen, in de ver schillende wedstrijden behaald, onder leuke toespraken uit aan de winners, die allen met hunne prijzen recht in hun schik waren. Het waren over het algemeen ook mooie prijzen. Om 71/2 uur 's avonds ving het concert op het Kruispark aan, waar het Kethelsche muziekgezelschap St. Radbout een aardig programma uitvoerde en afwisselend tusschen andere nummers de volksliederen deed boe ren, die dan dadelijk door de feestvierende menigte werden medegezongen. Daar op het Kruispark werd gehost, ge zongen, gejubeld, daar vlogen de serpentines over de hoofden en werd de lucht vervuld van het getoeter op papieren hoorns, daar werd gefeest tot ver over tien uur, het klokje dat gewoonlijk nier tot scheiden maant Slechts noode ging men uiteen de avond was zoo mooi, de .stemming zoo vroolijk. I coupon no. 35 groot f 17.50, 3l/g °/u IIoll. Uz. Spoorw. 110. 37C51, leening 1898, De commissaris van politie alhier verzoekt opsporing en bericht. Bh de politie is terug te bekomen een geel-bruine langharige bond, reu, met wille borst en teelten; en een zwart-Lr 11 ine harige hond, rieu. Binnen 2maal 24. uren niet afgehaald, worden de dieren ufgem'atvkL Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van Ó1/2 tot Hl/2 uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bankw. (halfw,) Halfwas bakker. Halw. timmerlieden. Koperslager. Aangeb. arbeidskrachten. Kunstsmeden. Meubelmak. (halfw.) Schoenmaker (of halfwas). Schoenmakersjongen Dienstbode. Openbare leeszalen. Naar wij vernemten, zal in de tweede helft van do maand September in Utrecht een vergadering plaats hebben van verte genwoordigers van openbare leeszalen (zoo genaamde free libraries) in Nederland, met het doel om' tot een vastere samenwer king tusschen die inrichtingen te geraken. Waar die vergadering, op initiatief van het bestuur der Groningsche openbare lees zaal bijeengeroepen, behalve door vertegen woordigers van de Nederlandsche leesza len, ook zal worden bijgewoond door be langstellenden, "die deze groote beweging Willen leeren kennen of die in huh gemeen te zulk een leeszaal wiililen oprichten, daar leckenen wij aan, dat men zich loit den heer I. Gorter, Praediniussingel, 'Gronin gen, kan richten, 0111 toegang toit die ver gadering te krijgen. Nog zij er de aandacht op gevestigd, dat hier niet sprake is van volkslees zalen, maar van vrije leeszalen cn biblolhe- kftti, die omi niet voor eiken burger toe gankelijk zijn en voor eiken burger be vatten wat van zijn gading is, inrichtingen dus; als de' groote Engelsohe gemeentelij ke bibliotheken. Door den heer G. Getrlach, Directeur van gemeentewerken, tevens opperblriandmces- ter, zijii tegen morgenavond tusschen 71/2 en 8Vs nut* uitgenoodigd allen, die zicli aanboden lot den dienst der 1ste brigade hij de brandweer, te konten in het exen- citielokaal achter den Doele, ten einde al daar een nadere bespreking te houden. 75 personen hebben zich voor dezen dienst aangeboden. S. M. Broekhuizen, wonende aan het Kamp, kreeg op de glasfabriek „de Sehie", alwaar hij werkzaam! is als in drager van fleisschen, een verwonding aan hcL hoofd, doordien een andere indragen* bij het over zwaaien van zij'n tang hem! aan het hoofd trof. Bond van Neder], Schllderspatroons Te Nijmegen veïgaderde gister en Leden do Bond van Nedorl. Schilderpatroons. Do vergadering werd geopend dom* den eersten- voorzitter, den heer P. van Horneet, uit Rotterdam. Een groot aantal leden was opgekomen, waarop de voorzitter in zijn openingswoord met voldoening wees. Hij wees op den vooruitgang van den bond,' wiens aantal afdeelingen in hot laatste hondsjaar, belangrijk vermeerderde, on bracht, nadat do secretaris- van het ver- ■handelde der vorige v erg adering verslag had gedaan, onder toe-uiching der verga dering, hulde aan "de toewijding van den secretaris en van den penningmeester, die veel in het belang "van den nu sterken bond hebben verricht. Verschillende huishoudelijke zaken wor den afgedaan. Dooi* het Hoofdbestuur was voorgesteld een adres te zenden aan de Rc-geeri.ng waarin de Bond als zijn gevoelen uit- Op de Stearine-kaarwenfabriek Apollo* had Cornells van Brein, wonende Slrijen «rho straat, alhier, terwijl hij bezig was de laad- «11 losstciger Aan de Voorliavenkad te reparceren, hot ongeluk tc water te ra ken cn daarbij de heup te kwetsen. Bankwerker. Boekbinder. Drukkers. Gistwerker. Koperslager. Letterzetter. Mach.-stoker. Molenaar. Ontlermouler. Pakhuisknechts. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge-' geven adres zjjn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Smidsjongen. Timmerman. Tuinmansknecht. Zinkwerker (halfwas). Personen voor lichte werkzaamheden. Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. Op de aanbeveling ter benoeming vaneen directeur aan de gemeentegasfabriek alhier zijn in alphabetische volgorde geplaatst de heeren W. J. Kalis, directeur der gasfabriek te Gorredijk, J. A. A. Ochtman, adjunct directeur aan de gasfabriek te Zaandam en "W. .1. Sligting, directeur der gasfabriek te Tiel. 'Voor de betrekking van hoofd van de Nuts- bewaarschool hebben zich meer dan 50 sollici tanten aangemeld. Gisternamiddag *1 uur werd de door »Fktr- dïnga" georganiseerde bloemententoonstelling door haren voorzitter, den heer H. B. H, Vosbergen, geopend. Van de indertijd uitgegeven 800 stekjes waren 200 weder ingeleverd. De bloemen, die er over het algemeen zeer goed uitzagen, waren netjes op lange tafels geplaatst. Het geheel maakte een aardigen indruk. Om 10 uur werd de tentoonstelling gesloten. De prijzen zullen hedenavond worden uitge reikt op het terrein van Hlardinga" aan den Hofsingel, waar de muziek-vereeniging uSint Johannes" eene uitvoering zal geven. *De stoomlogger ))Franeiscus Antoniu3", schipper W. van der Velden (VL *193), is aangekomen met 43 last of 602 ton haring. Dit is de grootste lading tot heden aange bracht. Verschenen is het eerste nummer van sliet Dilettanten-Tooneel", een weekblad gewijd aan de belangen van dilettanten-vereenigin- gen. Hoofdredacteur is de heer H, Kesnig te Enschedédrukkers-uitgevers zijn de heeren Sjoers en Jonker te Egmond a/d. Hoef (N.-H.) Gisteravond omstreeks G'/a uurscliriklo het paard van den molkverkooper W. v. d. Most, terwijl 't g-ospannen voor den beladen melkwagen, voor do Koemarklbrng stond to wachten. Het dier maakte een zijsprong, waardoor do wagen kantelde en 5 kitten op den grond vielen, tengevolge waarvan ongevber 200 liter melk 'verloren ging. Uit dio kunslsinlederi| van den heer Beu- keTs aan dc Hoofdstraat is oen stuk koper ontvreemd. Een -onderzoek wordt ingesteld. Sedert 27 Augustus j.l. worden alhier vermi-t de navolgende met lo September vervallen zijnde coupons: 3 coupons no. 27, groot kr. 40, 4 7„ Hong. Hyp Bank nos. 4307,4308 en 18880; 2 coupons, no 5, groot Ds 25, 5 7° Cuba, nos. 10061 en *10209 2 coupons no. 26, groot 2.10, 5 °U West Minas, nos. 11780 en 11781 1 coupon no 48, groot Ds. 30, 6 7» Texas en New-Orleans, no. 2433; De Daily Telegraph" meldt, dat mevr. Patti voornemens is, afscheid te nemen van de concertzaal. Zij zal de laatste maal zingen te Londen op 1 December. Dr. Metchnikotf te Parijs hoeft zijn mee ning kenbaar gemaakt ten aanzien van de jongste wetenschappelijke ontdekkingen van dr. Bchring, die beweert middelen gevonden te hebben om dc tuberculose te bestrijden en van drs. Bordcl, cn Gcngoux, die dc microbe van den kinkhoest zeggen ont dekt to hebben, Metrihnikoff gelooft niet (lalt prof. Boll- ring nog in T bezit is van het geneesmid del dal lering bij' den m'cnsch kan genezen. Evenwel is liij goed op weg en (leed hij met succes proeven niet zijn middel op tuberculose dieren. Hot 'is mogelijk, zegt Metcbnikoff, dat Bchring spoedig de vree- selijke ziekte zal kunnen bestrijden. De drs. Bordcl'en Gengoux, beiden Bel gen, worden zeer door Melc'lmikoff geprezen ook voor hun interessante ontdekking van do microbe vain den kinkhoest. IBj1 "ver wacht dat zij spoedig het genezende serum legen den kinkhoest zullen kimnetn samen stellen en den kinkhoest, een kwelling voor bijna alle jeugdige kinderen en oen zorg voor de moeders, te kunnen genezen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Genemuiden ds. B. van der Eist te Daarlete Hijlaard (Fr.) ds. S. J. Piso te Twisk. NEDERLANDSCHE PROTESTANTENBOND. Bevorderd tot godsdienstonderwijzeres van den Ned Protestantenbond mejG. de Clercq, te Santpoort, en mej. A. de Ridder, te Oos terbeek. Pluimveetenloonstelling. De IJaarl. Pluimveevereen. »Fauna" zal haar 3e groote nationale tentoonstelling hou den op 16, '17 en 18 November a.s. in het Brongebouwte Haarlem,

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2