STADSNIEUWS.'"""""'" VLA ARIÏIKGEN. Ingezonden Mededeelingen. MAAGZIEKTEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Sport. Staten Generaal. V Cli, M. Ilenny. Men kmnI ons nit Zutpheii Op SO-jarigon leeftijd is hier overleden de heer Ch. M, Ilcnnv, oud-lid dor Provin- eiule Stnten van Gelderland, oud-lid vim don gemeenteraad te Zutphen en medestichter der assurantie-maatschappij Nederland (IS 15). De overledene stond bekend ids autoriteit op liet gebied van spaarbanken enz. Hulde aan Mich. Adr. do Rnytor. In een vergadering van belangstellenden, gehouden den 4en September 1.1., ontving het bestuur der vereeniging ..Het Xederlandsehe Zeewezen" de opdracht, een eoinniL-ie samen te stellen tot liet voorbereiden eener waar dige huldiging van admiraal De Ruyter's 300en geboortedag. Tengevolge van de alom ondervonden me dewerking kan reeds in de voltiende week een vergadering worden gehouden tot bespre king der verschillende plannen. Entrepot. Voortaan kunnan in alle"gemeenten, waar een algemeen of een publiek entrepot geves tigd is, zonder tussehenkomst des Ministers van Financiën, particuliere entrepots voor alle soorten van goederen worden opgericht, mits de daartoe bestemde lokalen vooraf dooi den inspecteur der invoerrechten en accijnzen zijn goedgekeurd. In gemeenten, waar slechts de opslag van één of meer bepaald aangewezen, soorten van goederen in particulier entrepot is toe gestaan, kan die gunst voor andere goederen niet worden verleend dan met machtiging van den Minister. Fictieve entrepots kunnen, voor de daar voor vatbaar verklaarde goederen, worden gevestigd in alle gemeenten, waar een alge meen of een publiek entrepot bestaat, terwijl anders voor elke goederensoort in het bijzon der, vooraf de vergunning van den Minister moet worden gevraagd. Tot den opslag in fictief entrepot van goederen, niet genoemd in de lijst wordt in elk geval vooral de be slissing des Ministers vereischt. T rede-tentoonstelHngr. Te Dokkum is een ufdeeling opgericht van de vereeniging Yrede-tentoonstelling, Tentoonstelling van gemeente-administratie. De bovengenoemde tentoonstelling zal, in verband met het drukke bezoek dat haar te beurt valt, eerst Zondag 30 September gesloten worden. Het slackthnls te Haarlem. Bij den bouw van het slachthuis te .Haar lem was gebleken, dat de kosten de raming met Sl.528,841 hadden overtroffen. B. en "W. stellen nu voor de rekening van 't slachthuis jaarlijks te belasten met 3000 rente voor een deel van die som en 23,202,73 uit de gemeentekas bij te passen. De raad besliste gistermiddag dit te doen. Be inlllloenen-nots, (Vervolg.) De vermindering van hoofdstuk VIIA hangt samen met den lageren koers der 24 Rationale Schuld, waardoor minder voor amortisatie behoeft te worden uitgetrokken. Het lagere eindcijfer van hoofdstuk VIII is behalve van het voorloopig uittrekken van een veel geringer bedrag voor de voltooing van het vestingstelsel waarop in het ver dere deel van deze nota wordt teruggekomen nagenoeg uitsluitend het gevolg van het voornemen om in het jaar 1907 bij de be reden korpsen geen miliciens voor het blij vend gedeelte onder de wapenen te houden en genoemd gedeelte bij de onbereden korp sen met 3900 man te verminderen, alsmede van het voornemen om de herhalingsoefenin gen voor hen, die ingevolge art. 109 der militiewet onder de wapenen zijn geweest, ingevolge art. 111 dier wet met een of twee weken te verkorten en verder slecht» bij één der regimenten cavalerie verlofgangers voor herhalingsoefeningen te doen opkomen en dan nog slecht» een halve lichting. Uit hoofde van een en ander is in verschillende posten ongeveer 700.000 minder uitge trokken. Verder staat een verlaging van verschil lende posten, iret een totaalbedrag van ruim 140.000, in verband met de omstandig heid, dat in 1907 geen oefeningen zullen worden gehouden door de landweer. Tegenover deze en andere lagere ramin gen zal intusrehen voor verschillende zaken meer noodig zijn, zooals voor loonen, daggel den enz. van het personeel der constructie werkplaatsen en der munitiefabriek ƒ152.070 en voor verschillende bouwwerken, kazerne- inenten enz. f 101.175. De vermindering van het eindcijfer van hoofdstuk XI eindelijk is hoofdzakelijk het gevolg van de omstandigheid, dat wegens voorschot aan de kolonie Suriname voor den aanleg van den Lawaspoorweg G70.000 minder benoodigd is en voor subsidie aan de Deutsch-Niederliindische Telegraafgesellschaft 49.500.' Daartegenover wordt echter ƒ159,014.924 meer gevorderd als bijdrage in de koloniale geldmiddelen vnn Suriname, welke verhoo ging intusschen tot een bedrag *an 33.000 wordt opgewogen door hoogere raming van den ontvungpod wegens rente van voorschot ten voor den Lawa-poorweg De middelen zijn geraamd op 177,710,705,00, terwijl die voor 1900 opgenomen waren voor 171,481,143.00 dus mem- voor 1907 0,250,017.00. Deze stijging is te verklaren door een aanmerkelijk hoogere raming van nagenoeg Aanleg internationale telefoon- al de middelen A-L. Van de groep dei- directe belastingen wordt, indien men de opcenten op bedrijfs- en vermogensbelasting over beide jaren geheel buiten rekening laat, in totaal 1,921.000 meer verwacht, waar- Ine de grondbelasting 199,000, liet perso neel ƒ430,000, de bedrijfsbelasting ƒ830,000 en de vermogensbelasting 405,000 bijdra gen. De accijnzen zijn f 1,070,000 honger gesteld, waarvan 600,000 voor de suiker en 400,000 voor het geslacht. Voorts zijn de indirecte belastingen 2,338,500, de rechten op den invoer 000,600, de posterijen 598,000, de rijks- teiegrafen 371,000 en de loodsgelden 200,000 hooger gesteld. Ook het aandeel van liet rijk in de op brengst der Staatsspoorwegen is, gelet op de ondervinding, 100,000 hooger geraamd. Lager gesteld zijn de haten van 's Rijks munt circa 400,000 en de restitutiepost voor liet kanaal GentTerneuzen, ƒ500,000 deze laatste, omdat ook op 500,000 min der aan uitgaven voor dit kanaal is ge rekend. Opgemerkt worde ton slotte nog, dat voor liet 4 gedeelte van de over liet belasting jaar 1906/1907 geheven wordende rijks-op eenten O]) de vermogens- en op de bedrijfs belasting 550,000 is geraamd, 't Bovengenoemde tekort van ƒ8,230,503,9 li verdient een nadere beschouwing, allereerst omdat liet niet bepaald noodig is te achten, dat alle uitgaven, in de begrootingsontwer- pen begrepen, door gewone middelen worden gedekt. Hen belangrijk lied rag ware, zoo noodig, uit leeningsgelden te bestrijden. De minister meent als zoodanig te moe ten beschouwen de volgende uitgaven Spoorwegen. Aardog van de lijn Kind hoven-Weert 200 000, rentedragend voor schot aan de X.-O. Locaalspoonvegmnat- sehappij 530,000 Telefonie. kabels ƒ210.000, uitbreiding interlocale net 730.000, overneming van locale netten 300.000. Staatsmijnen 1,612,050, voorschot voor den aanleg van den Lawaspoorweg en explo ratie van het Lawagebied 750.000, kos ten van bedijking en landaanwinning als mede van effening en toegankelijkrnaking van domeingronden 93,500, voorschotten inge- \olge de woningwet 600.000, totaal 5,025.550. Vermindert men de totale uitgaven ad 1S5,971,268.914 met het bedrag der bui tengewone ad 5,025,550, dim vindt men ais to,aal der uitgaven voor den gewonen lieiist ISO,945,718.911. Voor buitengewone ontvangsten wordt ge raamd een bedrag va i -152.350. Xa aftrek van deze buitengewone ontvang sten blijft van het totaal der geraamde mid delen en inkomsten een bedrag over, dat als gewone ontvangst te beschouwen is, ad 177,288,415", hetgeen in vergelijking met het totaal der gewone uitgaven een geraamd tekort op den gewonen 3,057,303.914. Onbevredigend kan dat resultaat niet ge noemd worden, wanneer men er rekening me de houdt, dat de begrooting thans voor het eerst bezwaard is met een belangrijk bedrag omstreeks 24 millioen voor verhoogde siibridién aan het bijzonder lager onderwijs, terwijl tevens een scherpe omlijning van het begrip „buitengewone uitgaven" het totaal der gewone uitgaven niet onbelangrijk deed stijgen, en splitsing der ontvangsten in ge wone en buitengewone mede de rekening voor den gewonen dienst ongunstiger maakte. Wat de rekening van iiet geraamde tekort betreft, hiervoor komt in de eerste plaats in aanmerking d mibrengst van de nieuwe of verhoogde belastingen, waarvan de indie ning in de Troonrede is aangekondigd. Hier van wordt voor zoover liet hoogere zegel recht op effecten betreft ƒ1.000.000 en voor zoover de belasting op den inbreng van za ken in nnamiooze vennootschappen betreft 200.000 per jaar verwacht. liet uit hel oogpunt van versterking der middelen belangrijkste der aangekondigde ontwerpen, dat ter .samensmelting van de vermogens- en bedrijfsbelasting tot ééne hef fing onder den naam van „inkomsten-be lasting", zal evenwel niet tijdig genoeg lot wet kunnen worden verheven om de meer dere opbrengst daarvan nog aan den dienst van 1907 te kunnen doen ten goede komen waarom dan ook .1 Mei 1908 als datum van in werking treding is voorgesteld. Staande voor een tekort, dat zelfs na af trek van de vermoedelijke opbrengst over een vol jaar, van de twee genoemde middelen toch nog 3,150,000 zoude bedragen, ziet de minister zich genoopt voor te stellen de ten vorigen jare goedgekeurde tijdelijke hef fing van tien opcenten op de bedrijfs- en op de vermogensbelasting, nog één jaar voort te zetten. Hij heeft intusschen ge meend overeenkomstig de toezegging door hem te dien aanzien in de Eerste Kamer der Staten-Generaal gedaan het voor stel tot die heffing in een afzonderlijk wets ontwerp te moeten belichamen, dat weldra is tegemoet te zien. Volgens de gegevens aan de raming van de opbrengst van de bedrijfs- en de ver mogensbelasting ten grondslag gelegd, zul len tien opcenten op die belastingen over het belastingjaar 1907/1908 vermoedelijk on geveer 1,650.000 opbrengen, waarvan gedeelte of 1,100,000 aan den dienst 1907 zouden ten goede komen, zoodat het be cijferde tekort tot ruim 2,000,000 zoude dalen. In het vooruitzicht van verdere blij vende versterking der middelen schijnt een tekort tot dat bedrug niet bepaald zorgwek kend. Overeenkomstig het gebruik volge hier dienst geeft van nog een kort woord omtrent don stand der kus. Op don töden September was er en wel geheel ten behoeve van Nederlandsch- Indië een bedrag van 11,000,000 aan schatkist promessen gedisconteerd. Hoezeer verdere versterking van 's Rijks schatkist in do eerstvolgende weken nog zeer wel nood zakelijk kan blijken, bestaat er toch alle uit zicht, dat aan het einde van het kalenderjaar liet bedrag der vlottende schuld inuunea-ke- lijk minder zal zijn dan thans. Kamer van Koopli, en Fabrieken te Schiedam. Gistermiddag hield bovengenoemde Ka mer onder voorzitterschap van den lieer Mr. W. II. Jansen vergadering. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Door den secretaris werd voorlezing go dman van hot. ontwerp der missive, te zenden aan Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid ca Handel, in antwoord op diens missive betreffende or ganisatie van de Kamers van Koophandel en Fabrieken, door heirt gereed gemaakt ingevolge ter vorige vergadering ontvangen opdracht om het resultaat der in die ver gadering naar aanleiding van laatstbedoel de missive gehouden besprekingen in een ontwerp-missive samen te vatten. Nadat in het ontwerp enkele wijzigingen waren aan gebracht, word de missive met. algemoenc stemmen goedgekeurd en heloten haar aan voornoemden Minister te zenden. Er was o. a. ingekomen een verzoek van hoe -en Burgemeester en Wethouders, om advies omtrent het ontwerp tot wijziging der verordening op het havengeld. Na vrij uitvoerige bespreking werd het advies met algemeene stemmen vastgesteld. Op een door heeren B. en W. gedane uitnoodiging om van advies te dienen om trent do door de directie van het Vrij- Eutrepêt alhier voorgestelde herziening van het tarief van pakhuishuren van dat En trepot, had de Kamer bij missive d.d. 14 Juli 1.1. o.tn. geantwoord, dat zij het be treurde, dat de directie de door haar voor gestelde verhoogingen niet gemotiveerd had, en dat zij daar ook, alvorens te beslissen, gaarne daaromtrent opheldering zon heb ben. De Kamer had daarop de op deize zaak betrekking hebbende stukken vanhee- ren B. en W. terugontvangen met een na dere missive der directie van het Yiij- Entrepot, houdende haar antwoord naar aanleiding van de iloor de Kamer gemaakte opmefking. Er werd besloten deze stukken in handen te stellen van de reeds vroeger in verhand met deze zaak benoem'de com missie, bestaande uit de heeren J. II. Hout man, A. ter Horst en P. M. J. A. Lager- welj, om daaromtrent rapport 'op te maken. De sStct(no. 219) bevat de statuten der volgende hier gevestigde vereenigingen 1. Vereeniging van gistfabrikanten en gist- handelaren te Schiedam; 2. Officieren-Vereeniging te Schiedam (wijziging) Werklieden vereeniging ^Eendracht" te Schiedam. Het beleid bij gemeentewerken. Gisteren is de helling van de water- keering bij de schutsluis voor een deel'op gehoogd. Heden moest, in verband met het uithakken van de groef voor de .-cliot- balken de stoomspuit op de sluismuur ge bracht worden. Het gevolg was natuurlijk dat de stoomspuit, die 'n paar duizend kilo weegt, tot over de as der wielen in den wecken grond zakte zoodat slechts met behulp van plankpn en na veel moeite de spuit naar boven kon gesjouwd worden. Naar wij vernemen heeft zich een feest commissie gevormd, teneinde het 10-jarig be staan van iiet „Volkshuis" alhier, feestelijk te herkenden. Dit zal vermoedelijk bestaan in het organiseeren van een soiree op Zondag 4 November a.s. Na gehouden proef ten overstaan van den onderwijzer M. den Hertog te Rotter dam zijn gisteren bevorderd tot meester op den degen J. van Noort; tot meester op den langen stok C. van Pelt; tot prevöt op alle wapenen M. van Haasteren; tot prevöt op den. degen A. Kouwenhoven; al len leden van de schermvereeniging „St. Michael", onderafd. van den N. R. K. Volksbond. De Schiedamsehe Athlelen- en Worstelclub alhier heeft besloten tot het houden van een onderlingen wedstrijd op 30 September a. s., en van een nationalen wedstrijd in de maand December. Deze zal alsdan plaats hebben in een der groote zalen te dezer stede Naar de „Dordtsche Crt." verneemt, zal de heer Melchers, te Schiedam, binnen zeer korten tijd een automobieldienst instellen van Papendrecht tot de Gasfabriek te Slïe- drecht v.v. Voorloopig zal de ons van den vroegeren dienst bekende omnibus-auto vier dagen per week rijden. Op de glasfabriek „de Schie" verwonde zich M. van der Wiel, wonende te Viaar- dingen den voet doordien bij het indragen van flesschen gloeiend glas daarop viel. J. Mulder, werkzaam op de glasfabriek van Van Deventer Zn., trapte bij het indragen vnn flesschen in glasscherven en moest dien tengevolge den voet verbinden. Door de politie is vanmorgen aangehou den W. G. alhier, die geen gehoor had ge geven aan de oproeping tom 10 dagen hech tenis te ondergaan, wanrtoe hij veroordeeld was. Hij is naar iiet Huis van Bewaring te Rotte rdum overgebracht Gistermiddag is van een Rotterdamsehen mopnmn, die hier met visoh ventte, door den keurmeester een partij schol afgekeurd, welke onder poülie-toezioht werd vernietigd. De 19-jarige A. v, S.. wonende te Rot terdam, is gisteren door de politie alhier aangehouden, verdacht Van diefstal van een nieuwen klniiw-haimn- van liet terrein der in aanbouw zijnde school aan de Nassau,•.trant. Nn opgemaakt proces-verbaal is hij gister avond weer ontslagen. Vanmorgen had de vroinv van A. K„ wo nende aan de Nieuwe Sluisstraat, een emmer met 4 kilo aardappelen neergezet in het portaal barer woning, waarna zij zich onge veer een half uur verwijderde. Bij haar terugkomst vond zij den emmer geledigd. Springtij: 21 September *Vóor de laatste wijziging van de ge meentcwot konden huwelijken alleen wor den gesloten door Burgemeester en raads leden, aangezien dezen tot ambtenaren van den Burgerlijken Stand benoembaar waren. Nn de laatste wijziging is dit andere ge worden, cn zijn naast de genoemde functio narissen o.a. ook de ambtenaren ter secre tarie benoembaar geworden. Zoo werd in deze gemeente tot ambtenaar van den Bur gerlijken Stand o,a. aangewezen, met 'be voegdheid om ook huwelijken te voltrek ken, de heer N. T. Habyakeri, dio heden ochtend voor het eerst een huwelijk voltrok. *Hct aantal kinderen, dat voor de te houden koepokinenting is opgegeven, is verbazend groot. Het bedraagt toch niet minder dan 113. 80 cent per regel. Het lezen .dezer eenvoudige adver tentie zal U misschien op den weg der genezing brengen Misschien zoekt gij sedert langen tijd naar het 'goede geneesmiddel Be per soon waarover wij gaan spreken lieeft er ook lang naar gezocht en door het lezen der advertenties heeft zij liet gevonden. Een dame to Alkmaar, 04 jaar oud, door de Pink Pillen genezen. De heer J. Bakker, Kitsteeg No. 1 (Alk maar) schrijft ons om ons de genezing zijner moeder bekend te maken. Mejuft". Bakker (portret W. Hooyer.) „Ik deel U mede, zoo zegt hij, dat mijn moeder gedurende, jaien aan de maag ge leden heeft. Haar ziekte die reeds lang ge duurd had was ernstig en zij kon zelfs de lichtste spijzen niet verdragen. Allerlei soort van geneesmiddelen had zij reeds gepio- bcerd, maar zij wanhoopte reeds aan haar ge- nezing^ want (leze middelen gaven haar zeit's niet de minste verlichting. In den laatsten tijd heeft zij de Pink Pillen genomen en van af het oogenblik dat zij deze pillen gebruikt heeft, heeft or zich een zeer merkbare ver betering in haar toestand voorgedaan. Zij heeft een goeden eetlust terugbekomen, de spijsvertering is beter geworden en de slaap rustig. Mijn moeder beveelt de Pink Pillen aan. die haar een genezing bezorgd hebben waardp zij niet meer rekende." De hoofdoorzaak der verzwakking van de maag bij de grijsaards bestaat in het feit dat hun maag reeds zeer lang dienst doet. Sedeit meer dan 00 jaren dat dezelve dienst doet, hooft zij zware beproevingen doorstaan, men heeft dikwijls te veel vim haar gevoiderd. Het is zeer natuurlijk dat zij wat vermoeid, wat versleten is. Maar er bestaat geen ver- sletene machine, die niet een goede reparatie kan ondergaan, geen versletener vermoeide machine die niet nieuw gemaakt kan wor den. De maag is een machine en de Pink Pillen geven rijk en zuiver Moed. Zij ver vangen hot versleten bloed, het bloed dat de organen niet meer voedt, door een geheel nieuw, geheel zuiver bloed, een bloed, zooals het in de aderen stroomt van inénschen op 20-jarigen leeftijd. Dit bloed voedt al de or ganen, het doet ze op gepaste wijze werken en maakt ze nieuw. De Pink Pillen ziin on overtrefbaar tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, algemeene zwakte, maagziekten, rheumatiek. Prijs 1.75 per doos, 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger "il, Bot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Louis 'Bouwmeester wordt Dinsdag 25 September a. s. uit Inrtiü te Amsterdam terugverwacht. Hij' schijnt hel vaste voor nemen te hebben niet 'lang jn Nederland te verblijven, maar weder spoedig scheep te gaan naar Indië, Amerika of Afrika. Naar welk werelddeel, is onzeker, De Haagschc rechtbank veroordeelde he den G. v. H. aldaar wegens poging tot moord op zijn vioegere kostjuffrouvv met wie hij op vertrouwelijkon voet had geleefd, tot 6 jaren gevangenisstraf. Ned. Heuv, Kerk. De gemeente te Surhuisterveen ïs tijdelijk zonder herder. De predikant, ds. v. d, Nie'u- wenlmïzeii, is nl. reserve-officier en thans uitgetrokken om aan de manoeuvres deel te nemen. Beroepen te Moerkapelle de heer H H. van Ameide, cand. te Ouderkerk a'd. Amstel, Geref. Keuken. Beroepen te de "VVilp (Gron.) de heer J, Tiemersma, cand. te Arum. Een voetbaUentoonsfelling. t Naar de „Sport" met zekerheid verneemt, worden er ernstige pogingen in het werk gesteld om over drie of vier maanden te Rotterdam te doen houden een nationale ten toonstelling op het gebied van de voetbal sport. EERSTE KAMER. Zitting van Woensdag 19 September, Adres van antwoord op de Troonred e. Het gewijzigd adres van antwoord op de Troonrede luidt als voljjt: Mevrouw De Eerste Kamer der Staten-Generaal ver heugt zich dat Uwe Majesteit, vergezeld vnn Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, de gewone zitting der Sta ten-Generaal in persoon heeft mogen openen. 2. Hebben-de hevige watervloeden inde provinciën Zeeland en Friesland veel schade veroorzaakt, wij danken Uwe Majesteit voor de wijze, waarop Zij hij het betoon lan hulpvaardigheid Haar volk is voorgegaan. 3. Erkentelijk zijn wij Uwe Majesteit voor de mededeelingen, omtrent den toestand van het land en van de koloniën, die, behou dens liet onvermijdelijk gewapend optreden op Bali, waarvan wij den goeden uitslag met vertrouwen tegemoet zien, in menig opzicht tot tevredenheid stemmen. 4. Met belangstelling namen wij kennis van de vermelding der veie en gewichtige voorstellen vnn wet, door Uwe Majesteit aan gekondigd en in het vooruitzicht gesteld. 5. Van harte beamen wij den wetbch, van Uwe Majesteit, dat onze arbeid onder Goih zegen bevorderlijk moge zijn aan de belangen des volks. Zitting van Donderdag 20 September. De VOORZITTER deelt mede dat tot rapporteurs voor het. 0nt.werp-Arbeidscoti- j tract zijn benoemd (le heeren Van Houten, 't Hooft, Reekers, Stork, Michiels vanKes- senieh. Adres van Antwoord. Aan de orde is de behandeling van het gewijzigd ontwerp-adres van antwoord op de Troonrede. De 'algemeene strekking wordt goedge keurd, zoomede de verschillende zinsneden. Het geheele adres wordt zonder stem ming goedgekeurd. Het zal aan II. M. de Koningin worden aangeboden door de Commissie van Re dactie, aan welker hoofd de Voorzitter zich zal stellen. De VOORZITTER deelt mede dat het zijn voornemen is, behoudens onvoorziene om standigheden, de Kamer weder tc doen bijeenkomen op Maandag 29 October, des avonds te halfnegen, ter behandeling inde afdeelingen van liet ontwerp-Arbeidscon- tract. De vergadering wordt hierop gesloten TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag -19 September. Geopend te 3.45. De heer VAN ALPHEN, tijdelijk voor zattere, bekleedt den voorzittcrstoel. De heer DRUCKER brengt verslag uil namens de commissie, belast met de aanbie ding van de nominatie voor een voorzitter der Kamer nan H, M. de Koningin. L commissie heeft zich van haar taak gekweten en heeft van H. M. de Koningin de ver zekering ontvangen dat zij zich onverwijld met de benoeming zou bezighouden. De griffier doet voorlezing van het benoe mingsbesluit van jhr. J. Röell tot voorzitter der Kamer. De waarnemende voorzitter, de heer VA4 ALPIIEN, wenscht den heer Roëll geluk rfld het hernieuwd bewijs van vertrouwen vnn, II. M. de Koningin en van de Kamer w' draagt hem het voorzitterschap over. De heer ROELL aanvaardt liet voorzitter schap mot een rede waarin hij dankt voor dit hernieuwd bewijs van vertrouwen en vwr. de welgemeende woorden van den nestor Kaïner, voorts de medewerking van de K"'

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2