Kerk en School. BINNENLAND. STADSNIEUWS, steden in het buitenland slechts bij naam tent. De buitenlandsche winkeliers, o. a, in Dresden, Frankfort, Leipzig. Prang, Mün- chen, AVcenen, Stuttgart, Hamburg, om maar wat te noemen, zijn niet zoo dom als ze hier voorgesteld worden. Zij ontsteken hun electrisohe lichten 's avonds Cn pronken met smaakvolle, aantrekkelijke étalairês. nog lang na 9 uur. En ze doen zakenIedereen die de voor naamste winkelstraten in die steden 's avonds bewandelde, zal daaromtrent de zelfde ervaring opgedaan hebben ids ik. En dan Parijs, Berlijn, Londen Donkere winkelstraten in die steden zou opvoer, revo-, lutie beteekenen. Neen, Amsterdam moet alles doen om de aantrekkelijkheid der stad voor allen, in de eerste plaats voor niet-Amsterdammers, te verhoogen. Niet alleen overdag maar ook 's avonds. Dat zal direct de patroons en indirect de bedienden ten goede komen. „Sluit de kast" beteekont het licht uit- dooven en een stilstand, een begin van onvor- mijdelijken achteruitgang. Sluit de kast Zaterdagmiddag. DAt inoest het parool zijn. Werk in de overige weekdagen wat, har der en laat al het werk Zaterdag na 1 uur stilstaan om een w eek-ei rule te genieten zoo als dat in Londen door iedereen eenoten wordt. Er wordt tot Zaterdagavond getobd en gesloofd en Zondagochtend is het dan uitslapen, druilen enz. Neem Zaterdagmiddag vrijen sjeniet, na de noodiee lichamelijke verfrissching, vele uren van rust en uitspanning. Sluit Zaterdagmiddag de groote winkels, de kleintjes moeten töch dóór-strnggelen om het leven te houden en zullen, bij wettelijke winkelsluiting, op nlle manieren clandestien gaan verkoonen. Dat in sommige buitenlandsche steden een vroege winkelsluiting wel mogelijk is gebleken te zijn naar beweerd werd staat bovendien in verband met de levens wijze en do dagverdeoling In die steden. In de meeste Duit«eho steden eindigen de theaters tegen halftien of tien uur. Te Amsterdam wordt bet onzinnig Into uur van twaalf of zelfs half een mot glan= be reikt. Te Amsterdam wordt steeds later ge dineerd en na half acht begint bet iets druk ker in de winkelstraten te worden, doch de grootste drukte komt pas tegen half negen. Met dat alles is rekening te bonden. Men nen de winkeliers dat het publiek dan niet oneer gaat koopen? Het seizoen van ..uitgaan" is nabij. Am sterdam wordt gezellig en over een paar we ken gaat de stroom van uitgaanders we ér te voet of per as door de hoofdstraten naar den Stadsschouwburg, naar de Am pt eist raat. de Plantage en naar het Rembrandt- en Frederiksnlein. De T.eidsebenlein-Kunsttenmel beeft deftig en bedaard do godinnen Thalia en Melpo mene toegang verleend om door bedaard en deftig blii- en treurspel de Amstelaren te doen genieten. Zoo nti en dan zal er eens een Fransch golfje schuimen over de Leidscheplein-plan- ken en zal er een tikje meer beweging zijn. De Amstelstraat en het Remhrandtpïein hebben, reeds in het begin van het toonee! seizoen, den dagelijkschen Hollandschen broodbakker naar huis gestuurd en uit het tooneelbroodmandje Fransche cadetjes ge nomen. Luchtig goedje, luchtig vertoond in zeer luchtige kleeding. Harem-rad ijsjes die naai den grond, waarin ze gepoot werden, ruiken en die het peil van tooneelsmaak nög meer doen dalen. Van Lier met zijn „Heel Amsterdam naar den Harem" en het Rembrandt-theater met zijn „Radieschen", krijgen steeds volle zalen maar het fatsoenlijke publiek gaat deze, overigens gezellige schouwburgjes, meer en meer mijden. In de Plantage, bij Prot, weet men mt eenmaal dat daar de peper groeit en bloeit maar daarbij had 't kunnen blijven. Gelukkig dat de uitnemende Fransche opera van Den Ilaug en ook do vrij goede ltalinansche, wêor ^geregeld liier zullen spelen, ut is tenminste degelijk spul. In deze dngen gaat echter tout-Am- t er dam, naar Artis, dat voor niet-ledon 25 et. opengesteld is. Tout-Amsterdam botcekerit voornamelijk de tulo-mutsjos die hun Arlis-dng hebben en met vrienden en kennissen eenige uren in onzen apentuin gaan doorbrengen, gewapend mot nootjes, sinaasappelen, beschuitjes enz., ie gedeeltelijk in do magen van olifanten, leeuwen, tijgers, apen en beren verdwijnen. Artis is meestal stampvol iri deze dagen. Vooral de voedering der verscheuren de dieren trekt geweldig, hetgeen niet meer dan mensehelijk doch wèl opmerke- ijk is. u liever behouden. U is een dwaas of een genie totdat ik heb uitgemaakt tot welke klas ik u moet rekenen, behoud ik u liever." „Maar mijn vacantie?" „Kan u nemen, als u wil. Als we eens samen naar Nantuchet gingen? Als ik u de oogen geopend heb over de tegenwoordige jonge meisjes, zal u wel van uw Pegasus af stijgen en zorgen, dat u vasten grond onder de voeten krijgt." „Maar u staat toe, dat ik naar juffrouw Lome's hand ding?" „Zeker, de nederlaag, die u zal lijden zal van groote opvoedende kracht voor u zijn." De heer Barrington was bijna vijf-en-veer- tig jaar oud, was een gezien advokaat, een rijk man en een rechtschapen monsclt. Hij voelde zich zeer aangetrokken tot don jongen Gordon. Het was zijn eerlijke overtuiging dat den jongen man de oogen geopend moes ten worden en hun gemeenschappelijk stre ven naar de hand en het hart der bekoor lijke juffrouw Lorne scheen hem daartoe een bizonder geschikte gelegenheid. Hij twijfelde geen oogenbiik aan de uitkomst. Daar was ook geen reden toe. De heer Lorne was sedert lange jaren zijn vriend en kliënt en zou hem gaarne de echtgenoot zijner doch ter zien. Mevrouw Lorne had wel beweerd dat ze geen invloed op de keus van haar dochter zou oefenen, maar scheen toch ge neigd Mabel van haar dwaze, romantische denkbeelden te genezen. Wat Mabel zelf betreft, zij had zicli er nog niet over uitgelaten wie de uitverkorene zou zijn.' Ze hield van beiden veel, maar TTofliertclrteu. Hare Majesteit de Koningin heeft op 20 dezer in afscheidsgehoor ontvangen den bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Zijne Majesteit den koning van Spanje bij hot Nederlandschc hof den heer de Hu- griel', ter in ontvangstneming van diens to- ugroepingsbrieven. Hare Majesteit heeft op evengenoemden dag mede in afscheidsgehoor ontvangen don buitengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter der Fransche Republiek hij Hoogs tder- Zëlver Hof, den heer de Monbel. („Stct.") Van hot Hof. Uit Dresden wordt aan de „Köln. Zlg." gemeld, dat het verblijf van koningin Wil- helmina aldaar op zes weken bepaald is, van 24 dezer af. God n toefentug- ten Palelze. Naar de „Avondp." verneemt, worden de godsdienstoefeningen, welke II. Ar. de Ko ningin op Tiet Loo met bet personeel placht te houden, ook te 's-Gravenhage voortgezet. Tegen negen uur verzamelt zich het dienst doende personeel, zoowel dames en lieeren der hofhouding en officianten als bedienden, in de groote eetzaal. Om negen uur treedt dan IT. AI. met gevolg binnen en neemt plants op een eenvoudigen stoel achter een kleine tafel. De godsdienstoefening wordt ge opend met het zingen van een gezang of psalm, die eerst door de Koningin worden voorgelezen. Daarna leest TT. Af- een kapit tel voor uit 't Oude of Nieuwe Testament, waarna zij het „Onze Vader" als dankgebed uitspreekt. De godsdienstoefening wordt dan weer besloten met 't zingen van een psalm of gezang. De geheele dienst duurt onge veer 20 minuten. Het zingen wordt begeleid door een sera- fineoorgel, dat door freule TTaersma de With wordt bespeeld. Corps diplomatique. De afgetreden buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Spanje bij ons hof, de lieer Arturo de Baguer, in gelijk ambt benoemd bij het Belgische hof, heeft gistermiddag voorgoed de residentie verlaten en zich begeven naar Brussel. Een aanzien lijk gezelschap dames en lieeren, onder wie vele leden van het corps diplomatique waar van de heer, De Baguer gedurende de laat ste jaren van zijn langdurig ministerschap te Den Haag deken was, deed den vei-trob- kenden diplomaat aan het station van de IIoll. Spoorweg-AIaatsehappij uitgeleide. Daar waren bijeengekomen om hem ten afscheid de hand te drukken de minister van buiten landsche zaken, ihr. mr. van Tets van Gou- driaan, met den secretaris-generaal aan zijn departement, mr. Hanncma, jhr. mr. Ruysse- naers, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister; baron Atichiels van Verduynen secretaris-generaal bij het Hof van Arbi trage; ihr. mr. Röell, le-secretaris bij dat hofgraaf Du Afonceau, chef van het mili taire huis van Hare Majesteit; zoomede de deken van hot diplomaten-korps, graaf De Sélir, gezant van Portugal, en de gezanten an Frankrijk, Turkije, Engeland, Perzic en Chinade zaakgelastigden van Spanje en an Rusland; de secretaris van de Belgische legatie en onderscheidene andere hoogge plaatste personen en omige hoofdambtenaren an het ministerie van buitenlandsche zaken. Op hartelijke wijze werd door allen van den vort rekkende n diplomaat afscheid ge- Consnlaten. Ta het hotel des Indes te 's-Gravenhage is aangekomen de heer A. C. van der Hoop, unsui-genenud van Nederland te Kaapstad. Audiënties De gewone audiëntie van dm minister un justitie zal Woensdag 29 dezer niet plaats hebben. Ball. De correspondent to Batavia van het ,Hbl." seint „Kesiman is genomen. Den Pasar is ge bombardeerd en staat in vlammen. De Ba ilors kennen de uil werking van ons infati- terie-viuu' niet en loopon mei honderden tegelijk op de compagnieën in, alleen mot lansen bewapend. Op een afstand van 150 meter werd het eerste salvo afgegeven, waarbij veertig en m -er tegelijk Baliërs iel mi. De anderen liepen door. Bij het twee de salvo vielen weer veie dooden. Daarop luchtte de vijand op de heuveltjes, zoodat zij een gued doel opleverden. ,Do rijstvelden vormen zware terrassen, die moeilijk beklitnbaar zijn. Behalve sol daten werden veel .cavaieriepaardon door andjoes gewond." Kesiman voegt het „Hbl," er bij een kleine kampong halfweg tusschen de oostkust van Badoeng en de hoofd plaats Den "Pasar. KnmerTacature-Ielden. Volgens „De Tijd" loopt te Amsterdam iet gerucht, dat door de unti-rev. en de R.-IC. Kiosveroeniging te Leiden dr. de Visser caadidaat zal worden gesteld voor de Tweede Kamer. Naar aanleiding van het bericht omtrent de voornemens van de partijen der rech terzijde in het district, Leiden met betrek king tot don opengevallen Kamerzetel van prof. van de Vlugt, meldt men aan do „N. CL", dat'het in parlementaire kringen niet waarschijnlijk wordt geacht, dat 'dr. A. Kuyper in dit twijfelachtige district, een eandidaluur zal aanvaarden. voelde zich nog tot geen huiuier aangetrok ken met die kracht, die in de romans, die. ze las, held en heldin in eikaars armen voerde. In Barrington zag ze een ouderen vriend, wiens oplettendheden haar vleiden, en met wie ze graag in gezelschap was. Gordon beviel haar wegens zijn mannelijk knap uiterlijk, zijn slanke, welgebouwde figuur en zijn blijkbare vereering voor haar maar hij was nog heel jong en bewoog zich niet zoo gemakkelijk als Barrington. Als ze met Daniël samen was, eindigde hun ge sprek meestal met onveiligheid. Zij ergerde zich dikwijls over zijn gebrek aan takt vooral als anderen dit opmerkten. De warme zomerdagen vlogen om en Daniël verloor langzamerhand den mood Aleneer Harringtons voortdurende vroolijk beid en onuitputtelijk geduld waren hem on verdragelijk. Nu tien dagen beschouwde hij zijn zaak als verloren en gnf hij alle hoop op. Tot mi toe had hij deelgenomen aan alle uitstapjes en picnics, die' Mabel voor stelde, nu zocht hij uitvluchten en bleef thuis. Op zekeren morgen kwam Barrington hem voor een zeiltocht uitnoadigen, Hij vond hem in een hoek van de veranda in een hoek verdiept. „Zit u hier?" vroeg hij, nadat ze elkaar begroet hadden. „Alles is voor het rtrtrel klaar; men wacht op u, en ik Hnj uitgezon den, om u tc halen." „Ik ga liever niet mee," zei Daniël terwij hij zijn best deed om te lachen, „ik ben niet in de stemming voor een pleziertochtje." ginselprogram zal worden overwogen en voorbereid. Sn zij ontkennen ten stelligste de bcwe- ing van het partijbestuur, dal hei. Haag se he congres feitelijk tot de programherzie- rring; heeft besloten. Afwijkende critiok. De katholieke „Noordbrabander" misprijst do troonrede als „mager menu", de katho lieke „Maasbode" als „overladen menu". Als de klerikale redakties eens een kon- ferentie hielden, om hun houding tegenover het ministerie vast te stellen. Zulke lijnrecht strijdige kritieken zijn zoo bizonder belache lijk zegt „Het Volk". Uit de S. I), A, P. In „Het Volk" staat een schrijven van de heeren W. A. Bi jcr, F. van der Goes, Herm. Gorter, Jos. Loopuit, AI. Alendels, A. Pannekoek, W. van Ravesteijn, mevrouw II. Roland Holst, F. AI. Wjbaut en P. Wie- dijk, die daarin de voorstelling van bet partijbestuur, als zou de weigering van hen om zitting te nemen in een program-her zionings-connnissie een geval van „ge meenschappelijke dienstweigering" zijn, vol komen onjuist noemen. Zij achten de instelling eener program- herzieningscommissie zonder opdracht van een congres, een autocratische daad, een daad van machtsoverschrijding door het partijbestuur. Wanneer er, zoo schrijven zij', ééne aan gelegenheid is, die de partij zelve moet be slissen, d. i. het congres, dan is hetdeze, öf, op welk tijdstip en hoe, dat is door welke commissie, wijziging van haar be- „Ruiint u het veld?" vroeg Barrington schertsend. „Neen, ik heb mij teruggetrokken, om mijn strijdkrachten te versterken," antwoord de Daniël. „Wil u mij bij het gezelschap verontschuldigen, meneer Barrington." „Als u liet verlangt. Muur ik zeg u voor uit, dat ik van uw afwezigheid gebruik zal frachten te maken." Barrington verwijderde zich en Daniël zag hem in gedachten na. „Zou ik werkelijk de persoon zijn, waarvoor hij mij houdt?" vroeg hij zich af. „Geen wonder, dat ze hem de voorkeur geeft hij is altijd de aangename, voorkomende vriend, terwijl ik haar steeds niet mijn luimen en dwaasheden lastig val en toch rrux't ze de mijne wor den. Hij ".ski -louil het hn»t'd kwijt, want zijn uitgedroogd, oud hart kan mot. '.coals hrt mijne in galoppas gaan, zoodrn zij op de i lakte verschijnt. Hij blijft koel en nfge meten, daarin ligt zijn voordeel hij weet altijd wat hij zegt cn doet, terwijl ik En Lij eindigde zijn overpeinzing door een kort pijpje uit den zak te halen en zijn wanhoop in dikke rookwolkjes de lucht in te blazen. Vanaf cle veranda keek men op de zee en Daniël zag de zeilboot afvaren. Hij pro beerde zich wijs te maken, dat Iret hem niets kon schelen, maar dat lukte niet erg Hij keek de kleine boot na, tot ze uit zijn oogen verdween cn verdiepte zich daarin in zijn boek. De heldin daarvan was voor hem Mabel, en zijn liefde nam steeds toe. Na het eten, dat hij met meer smaak bad Spoorweg Gouda •- Schoonhoven. Ter bevordering vnn de voltooiing van den spoorweg van Gouda naar Schoonhoven en verzekering van do geregelde exploitation an de spoorwegen 's-GravenhageVoor burgLeiden on GoudaOudewater, is ecu wetsontwerp ingediond. Eïectrlsche verlichting In het Westland, De gemeenteraad van Naaldwijk heeft be sloten een leening van GO.000 aan te gaan tot het stichten van een electrische centrale voorts om daarvoor terrein te koopen. ge legen aan de trmnhaven, voor 2G50. De gemeente is reeds verzekerd van 1037 lampen en 7 motoren met totaal 9 1/8 P.K. Als deskundige van de gemeente treedt op de ingenieur Fr. Eriksen te Rotterdam. De Eerste Nederl. Electrictoits-Muatschnp- pij heeft het voeding»- en geleidingsnet in deze gemeente weggenomen. De accumula toren-gehouwen zijn ontruimd. Volksweerbaarheid. Zaterdag houdt de vereeniging „Volks weerbaarheid" een oefening tusschen Die- merbrug cn Mudden, waaraan deelnemen de afdeeling Amsterdam, Weesp, Maarden, Bussem, Hilversum, boenen en wellicht Utrecht. Leider is luitenant Schollen. Partij-com mandanten zijn luit. Bruins en res.-luit. van Houten. Veeartsenijkunde. Uit Utrecht wordt geseind <kl. 21 dezer: Heden werd alhier de 47ste, algemcoue vergadering gehouden van do Maatschappij ter bevordering der veeartsenijkunde in Ne derland. De vergadering werd door den voor zitter der maatschappij, den heer II. Af. Kroon, van Deventer, met een kort woord van welkom geopend. Ingekomen waren twee brieven van don minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. In den oenen werd medegedeeld, dat de regeering bereid is, onder nadere voorwaarden een rijkssubsidie van 720 toe te staan, ton behoove van 't houden van volgcursussen voor veeartsen, in twee afdeelingen der maatschappijden anderen werd gemeld, dat de regeering even eens bereid is voor den vleesch- en veeketi- ingcursus voor veeartsen van de afdeeling Groningen en Drente een nader te bepalen subsidie 'toe te staan. Besloten werd deze subsidiés te aanvaar den en den eersten vervolgcursus voor vee artsen in de afdeeling Friesland te doen houden. Tot eerelid der Maatschappij werd be noemd de heer II. J. Lovink, dir.-gen. van Landbouw. Uit het jaarverslag bleek, dat er thans 380 leden ziin, d. i. 13 meer dan 't vorig jaar; voorts 3 eereleden en 1 correspondee- rend lid. De boekerij der Alaatschappij ia steeds vooruitgaande. Er werd een druk gebruik van gemaakt. Hierna was aan de orde de voorgestelde statutenwijziging, welke werd goedgekeurd. V H lilr. bel.5 Inyoerr. en accijnzen Het „Wbl. d. Adm). d. dir. bel. enz." verneemt, dat de met ingang van 1 October benoemde surnumerairs bij de 'directe be- belaslingen zijn ingedeeld als volgt: bij de directie Maastricht: H. Vink, A. F. A an ge, A. Ebbinge en H. J. Oosterveen; bij de directie Middelburg: .T. P. Bakker en L. van AVeel. Bij de directe'belastingen enz. zijn be noemd, ingang 24 dézer: tot komrn. 3e kl, tijdelijk te Steenbergen: P. Wieringaen J. cle Haan. Ingang 25 dezer: tot kommies 3e kl. tijdelijk te: Roosendaal,' P de Reij- ger, J. F. W. Alichel; Halfweg, R. Offrin- ga, J. W. Schmitz, J. J. Clercx; Dordrecht, A. J. van der Zande, F. de Koning; Gorin- chem, J. Rietman, J. van Honk, J. Alein. snia, II. Kruizinga, G. van' der Oost, R. Smitbuis. Ingang 1 Oct. tot kommies-verif. te Lo- bith J. Hofkamp, thans kommies 2e kl, ta Oudendijk. V erpl aats t ingang 1 October: H, }J F. Vierdag, surnumerair, van Maastricht naar Utrecht; J. A. Colenbrander, id., van ad. naar id.; A. G. J. Lam,, kommies-verif. van Baarle-Nassau naar Baarle-Nassau (sta tion) L, At. Verjaal, id., van t.obith naar id.; de konimiezen 2e kl. P. van Veen, van Roosendaal n. id.; P. B. Munink, van id. n. id., C. W. Schuil, van Alphen n.id. D. J. Jans, van Veere naar Roosendaal; II. Boerma, v. Tilburg n, Renesse; 11. J. Ballast, v. Baarle-Nassau n. Roosendaal,; ,T, J. Kr. Lokker, v. Hilversum n. Woerden; de korrnniezen 3e kl. F. G, J. Horbach, v. Baarle-Nassau n. Baarle-Nassau (station); H. II. Harmsen, van Goirlo n. Baarle-Nas sau (station); H. A. 11. M. Wenuuerslager, van Elten naar Baarle-Nassau (station); D. G. J. Kraijenbrink, van Prinsenlmye (tijd.) mar Goirlc; C. J. Lambrechtse, van Prim sonhage (lijd.) naar Alphen; C. Pellicaan, van 11 ijsbergen naar Etten; A. Af aten, vim Prinsenhage (tijd.) naar Rijsbergen; C. de Jong, van Prinsenhage (lijd.) naar Strij. beek. Ingetrokken de verplaatsing vail:H, Jonker, komm. 2e kl., van Sloterdijk naar Woerden; J. Ennink, idem, van Laagsche- paal naar Sloterdijk. Eervol ontslagen, ingang 1 Oct.:S. Wesselink, komms.-on.lv. te Nieuwe schans (huid)ingang 1 Nov.: F. H. Schmidt, hoofdkommies te Oostburg. („Wbl. v. Adm'. d.d. bel") Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Deventer: dr. G. Visser le Assen. A an ge nonten het beroep te Ooster- wijtwerd door den heer W. J. Reerink, ennd. le Zeist. Geref. Keuken. Beroepen: (e Rurunï ds. R. K. M. llummelin te Biezelinge. lief plan bestaat te Pocnvoiedjo (Oost- Indië) een hospitaal op le richten. Daartoe is in de provincie Utrecht een vereeniging opgericht. Nadat liet hospitaal gereed is, zal dit ziekenhuis aan de gercformecKle kerken van Gelderland en Utrecht aange boden worden. IJooGETi Onderwijs. Aan dc universiteit te Utrecht zijn de vol gende examens afgelegd: Prop. Geneesk.M. H, J. Adels, (met lof), Af. II, J. Keuller, 4Y. II. A. van Os en II. C. L. G. Tempelaar. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van Ó1/2 tot 111/g uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. gebruikt, dan een ongelukkig minnaar pa&t, ging hij weer op de veranda en ontdekte dat do helder blauwe hemel verdwenen was en donkere wolken zich samenpakten. Er lag een eigenaardig, geelachtig licht over de zee Pil er verhief zich een hevige wind. Daniël Ivgon ongerust te worden over het gezel schap. Ilij liep naar het strand en sprong in een zeilbootje. Hoe verder hij kwam, des te bezorgder werd hij. Eindelijk zag hij het ge zochte schip voor zich. De mast was gebro ken en liet lag geheel op zij. Dichterbij ge komen zag hij dat liet reeds half vol water lag. Mabel had den arm om haar moeder ge slagen. Haar vader lag languit op hot dek en hield zich aan een touw vast, terwijl Bar rington het overschot van den must tot steun had gekozen. Daniël zag, dut de hoot binnen enkele minuten zou zinken, hij zond een kort gebed op, en schreeuwde daarna zoo luid als hij kon. Mabel .hoorde hem. Met groote tegen woordigheid .van geest wierp ze hem oen touw toe, dat Daniël aan zijn boot vastmaakte, waarna hij zoo dicht mogelijk de andere naderde. „Gauw," riep hij. „Juffrouw Mabel help uw moedor overstappen. De boot zal 11a enkele sokenden zinkenAlet een voet in iedere boot, hielp hij eerst mevrouw Lome, daarna Alahe! in zijn boot. „Haast u," riep hij toen de beide mannen toe en deze stapten mot zijn hulp in de boot over. Alle vier gingen op zijn bevel op den bodem van het schip zitten. Hij maakte het touw los en de terugreis begon. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bankw. (halhv.) Halfwas bakker. Halw. timmerlieden. Kunstsmeden. Alan den maker. Aloubelmak. (halfw.) Schoenmaker (of halfwas). Schoejunakersjongen Aangeb. arbeidskrachten. Bankwerker. Boekbinder. Drukkers. Gistwerker. Koperslager. Letterzetter. Mach.-stoker. Molenaar. Ondermouter. Pakhuisknechts. Smidsjongen. Timmerman. Tuinmansknecht. Zinkwerker (halfwas). Personen voor lichte werkzaamheden. Kindermeisje. Schoonmaakster. Vassehen aan huis gevraagd. Ue directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Daniël had zijn pet verloren, zijn armen waren bloot, hij was doornat en de regen stroomde op zijn bruine haar. Niet scherpen blik lette hij op iedere beweging der boot, met vaste hand keerde hij het stuur en om zijn mond lag een trek van vastberadenheid, alsof hij de elementen won dwingen aan zijn wil te gehoorzamen. En terwijl hij op het vaartuig lette, nam Mabel hem op; ze was verrukt over zijn dapperheid, kracht en handigheid dat was eerst een man De drie mannen gebruikten het avondeten met elkaar en toen meneer Lorne naar zijn vrouw en dochter ging kijken, ging Barring ton naar de veranda. Daniël volgde hem, terwijl hij zijn pijp stopte. De storm was gaan liggen en de zee werd door de maan hesehenen. „Daniël, mijn jongen," sprak Barrington, „als je morgen juffrouw Lorne gaat begroeten, kun je lmnr zeggen, dat je mijn compagnon bent geworden misschien wil ze mijn voorbeeld volgen." Den volgenden dag zag men een jong paar langs de duinen wandelen. Hot jonge meisje drukte zich tegen haar begeleider aan en ze zagen elkaar zoo gelukzalig in de oogen, dat men dadelijk merkte, dat juffrouw Lorne meneer Barrington's voorbeeld gevolgd had.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 6